Henna brwi i rzęs, samodzielnie i u kosmetyczki- pytania, wrażenia, problemy.ZBIORCZY - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-10-06, 15:30   #361
*Sweety*
Rozeznanie

GG do *Sweety*
Dot.: Henna w domu - wątpliwości.

Ja polecam hennę żelową Refectocil, jest jedną z najlepszych. W drogeriach na pewno znajdziesz profesjonalne pędzelki do henny, tymi patyczkami plastikowymi na prawdę robi się beznadziejnie.
Hennę brwi robi się samemu łatwo, natomiast nie polecam Ci robienia henny rzęs samodzielnie. Jest to dość ryzykowne, jeżeli henna dostanie Ci się do oka to będzie Cię piekło straaaasznie.
Hennę na brwiach trzyma się około 5 minut, natomiast jeżeli masz jasną oprawę oczu, włosy to około 3. Na rzęsach ten czas farbowania trwa 15 minut.

Mniej więcej tak szacuje się czas farbowania, przynajmniej tak Nas uczą w szkole;]

Na prawdę jeżeli nie masz w tym doświadczenia to odradzam abyś sama farbowała rzęsy, będzie ciężko i dość "niebezpiecznie".

Hennę można wykonywać raz w tygodniu podobno:P

Edytowane przez *Sweety*
Czas edycji: 2008-10-06 o 15:31 Powód: dopisek
*Sweety* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 09:33   #362
Linusia_sg
Przyczajenie

Spokojnie, ja znam wiele dziewczyn które same sobie robvia henne w domu. Nie dość ze to o wiele tansze to jeszcze nie trezba wychodzic z domu. Po kilku razach nabiera sie wprawy. ja mam 23 lata a robie sobie sama henne na brwi i rzesy od kilku dobrych lat i jakos zyje. Teraz duzo osob prosi mnie zebym im tez zrobila.
Aha. Jak wyjdzie za mocna na brwaich to najlepiej wziac kawalek cytryny i lekko potrzec. Zmyje ona kolor ze skóry a na włoskach lekko go rozjasni)
Powodzenia
P>S> Polecam henne ANNA w takiej malutkiej szkłanej podłuzej fiolce.
Linusia_sg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 18:49   #363
Mondzia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez *Sweety* Pokaż wiadomość

Czy ktoś mógłby potwierdzić tę informacje? Bo mi się zdarza robić hennę po 4-5 dniach od poprzedniej, nie chcę szkodzić brwiom...

Samą miłością nie wyżyjesz...

Mondzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 21:07   #364
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez Linusia_sg Pokaż wiadomość
P>S> Polecam henne ANNA w takiej malutkiej szkłanej podłuzej fiolce.
jezeli polecasz te henne w proszku to chyba nigdy nie mialas do czynienia z taką prawdziwa, do uzytku profesjonalnego

proponuję kupic henne w hurtowni kosmetycznej, jest zdecydowanie lepszej jakosci i efekt jest naprawde mocny, utrzymuje sie nawet 6 tygodni, a nie jak po tych ze zwyklych drogerii...

po co robic henne raz w tygodniu to zdecydowanie za czesto, lepiej zainwestowac w dobre produkty i malowac rzadziej

do brwi polecam zas henne zelowa Refectocil, zasadniczo nie barwi skory, wiec nie trzeba sie bardzo przejmowac gdy nie pomalujemy rowno brwi

do nakladania polecam metalowa bagietke albo zwykly pędzelek do ust
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 22:30   #365
*Sweety*
Rozeznanie

GG do *Sweety*

Cytat:
Napisane przez Mondzia Pokaż wiadomość

Czy ktoś mógłby potwierdzić tę informacje? Bo mi się zdarza robić hennę po 4-5 dniach od poprzedniej, nie chcę szkodzić brwiom...

Myślę, że nie musisz potwierdzać tej informacji, gdyż jest to opinia wykwalifikowanej kosmetyczki Także jest to raczej wiarygodne heh.

Na pewno nie zaszkodzisz włoskom. Poza tym polecałam Ci hennę Refectocil, podobnie jak "Truskawkowa wiosna". Jest bardzo dobra jakościowo i nie będzie konieczne farbowanie raz w tygodniu, zdecydowanie rzadziej.
Ja mam hennę na brwiach już około 3 tygodni i nadal się trzyma.

*Sweety* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 12:54   #366
SaiTai
Rozeznanie

Ja też mam pytanie..
Ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad użyciem takiej domowej henny, ale mam pewne wątpliwości. Mój problem polega na tym, że w przeciwieństwie do większości która chce przyciemnić sobie brwi, ja chce je rozjaśnić. Z natury mam strasznie czarne, a moje włosy przez ostatnie lat zrobiły się raczej brązowe (kiedyś miałam bardziej czarne, grubsze, i mimo że nie farbowałam nigdy zrobiły się cienkie i wyjaśniały). I myślę że to jednak źle wygląda, więc chce zastosować tą hennę, i chyba musze wybrać brązową, pytanie tylko czy nie przyciemnie sobie tych brwi takich sposobem?
Albo jak inaczej mogę je rozjaśnić?
SaiTai jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 12:58   #367
santos
Zakorzenienie

GG do santos

up
santos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 13:03   #368
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez SaiTai Pokaż wiadomość
Ja też mam pytanie..
Ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad użyciem takiej domowej henny, ale mam pewne wątpliwości. Mój problem polega na tym, że w przeciwieństwie do większości która chce przyciemnić sobie brwi, ja chce je rozjaśnić. Z natury mam strasznie czarne, a moje włosy przez ostatnie lat zrobiły się raczej brązowe (kiedyś miałam bardziej czarne, grubsze, i mimo że nie farbowałam nigdy zrobiły się cienkie i wyjaśniały). I myślę że to jednak źle wygląda, więc chce zastosować tą hennę, i chyba musze wybrać brązową, pytanie tylko czy nie przyciemnie sobie tych brwi takich sposobem?
Albo jak inaczej mogę je rozjaśnić?
stosunkowo niedawno Refectocil wypuscil nowosc, farbe w odcieniu blond, jest ona przeznaczona dla osob takich jak Ty, ktore chca delikatnie rozjasnic brwi a potem ew nalozyc henne zelowa w odcieniu jasnego brązu

http://www.progress.pl/progress,www,...14,id,470.html
http://www.refectocil.at/index.php?a...=6&language=en

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
up
po co podbijasz
mikroREKLAMA
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2008-10-12, 15:24   #369
SaiTai
Rozeznanie

Dziękuje Ci bardzo za informacje!
Choć zastanawiam się teraz, czy skoro z tej firmy mają odcień JASNY BRĄZ, może najpierw to spróbować? Nie mam absolutnie doświadczenia, a jakby coś poszło nie tak hehe, albo ten blond za bardzo wyjaśnił by mi brwi? Wiesz boję się że będzie zbyt „intensywna” zmiana
Także może lepiej po prostu bez wcześniejszego rozjaśniania spróbować ten brąz?
I jeszcze jedna kwestia: tą markę RefectoCil (niestety pierwszy raz słyszę), o której piszesz najlepiej kupić na Allegro? Bo rozumiem że w Rossmanie, czy innej drogerii nie dostanę ewentualnie w jakiś hurtowniach kosmetycznych?
SaiTai jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 15:29   #370
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez SaiTai Pokaż wiadomość
Dziękuje Ci bardzo za informacje!
Choć zastanawiam się teraz, czy skoro z tej firmy mają odcień JASNY BRĄZ, może najpierw to spróbować? Nie mam absolutnie doświadczenia, a jakby coś poszło nie tak hehe, albo ten blond za bardzo wyjaśnił by mi brwi? Wiesz boję się że będzie zbyt „intensywna” zmiana
Także może lepiej po prostu bez wcześniejszego rozjaśniania spróbować ten brąz?
I jeszcze jedna kwestia: tą markę RefectoCil (niestety pierwszy raz słyszę), o której piszesz najlepiej kupić na Allegro? Bo rozumiem że w Rossmanie, czy innej drogerii nie dostanę ewentualnie w jakiś hurtowniach kosmetycznych?
obawiam sie, ze jasny braz nawet nie ruszy Twoich ciemnych brwi, sama mam ten odcien i on zdecydowanie przyciemnia(mam tez brąz i czern)

zobacz symulacje na tej stronie, ktora Ci podalam. nie bedzie tak drastycznie jak przy farbowaniu wlosow na glowie rozjasniaczem

bez takiego przygotowania, henna w odcieniu jasnobrązowym zwyczajnie sie nie przyjmie, 3% woda utleniona nalozona w dodatku na 5-10 minut, to za malo jak na naturalnie ciemne wloski

Refectocil nie kupisz raczej w typowych sieciowych drogeriach, w malych osiedlowych czasem sa, ale na pewno kupisz w hurtowni kosmetycznej i wyjdzie Ci taniej niz z allegro+przesylka

zobacz jeszcze http://www.progress.pl/_files/userfi...ECTOCIL222.pdf
mikroREKLAMA

Stary 2008-10-12, 16:05   #371
sharlottek
BAN stały

Czy mi się zdaje czy jest jeden wielki zbiorczy wątek na ten temat? Mam nadzieję że mi się zdaje..

Jeśli chodzi o mnie to lepiej zapłacić 5 zł kosmetyczce niż potem płakać, naprawdę..
sharlottek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 16:08   #372
Linusia_sg
Przyczajenie

Ok...spokojnie bez nerwów Poleciłam tą hennę poniewaz uważam ze z tych "drogeryjnych" jest najlepsza. Nie każda dziewczyna czytajaca ten post musi mieszkac w duzym miescie obfitujacym w hurtownie i przeróżne kosmetyki. Niektóre z nas nie maja tak łatwego dostępu do hurtowni i dla takich dziewczyn polecam taka która nabędą wlasnie w takiej zwykłej drogerii. Ale w tym forum właśnie chodzi o to zeby wypowiadac swoje zdanie i komus pomoc dlatego ciesze sie ze podałyscie nazwe takiej specjalistycznej henny i jak bede miala okazję i bede w hurtowni to napewno o nia zapytam Takze z góry dzieki i napewno wypróbuje))
Pozdrawiam
Stary 2008-10-13, 21:11   #373
Mondzia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez sharlottek Pokaż wiadomość
Czy mi się zdaje czy jest jeden wielki zbiorczy wątek na ten temat? Mam nadzieję że mi się zdaje..

Jeśli chodzi o mnie to lepiej zapłacić 5 zł kosmetyczce niż potem płakać, naprawdę..
u mnie w salonach wołają 13 zł porażka...

Samą miłością nie wyżyjesz...

Mondzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 01:58   #374
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez *Sweety* Pokaż wiadomość
Ja polecam hennę żelową Refectocil, jest jedną z najlepszych. W drogeriach na pewno znajdziesz profesjonalne pędzelki do henny, tymi patyczkami plastikowymi na prawdę robi się beznadziejnie.
Hennę brwi robi się samemu łatwo, natomiast nie polecam Ci robienia henny rzęs samodzielnie. Jest to dość ryzykowne, jeżeli henna dostanie Ci się do oka to będzie Cię piekło straaaasznie.
Hennę na brwiach trzyma się około 5 minut, natomiast jeżeli masz jasną oprawę oczu, włosy to około 3. Na rzęsach ten czas farbowania trwa 15 minut.

Mniej więcej tak szacuje się czas farbowania, przynajmniej tak Nas uczą w szkole;]

Na prawdę jeżeli nie masz w tym doświadczenia to odradzam abyś sama farbowała rzęsy, będzie ciężko i dość "niebezpiecznie".

Również polecam tą hennę Bardzo dobra. Ma świetną konsystencję i łatwo ją rozrobić. Fajnie chwyta. Mam jasne brwi i używam grafitowej. Wychodzi bardzo naturalnie.

Jeżeli chodzi o pędzelek: nie ma sensu przepłacać za ehm... "profesjonalny pędzelek do henny" bo płaci się tylko za nazwę i opakowanie. Jeżeli ktoś wie czego szukać, lepiej wybrać się do papierniczego (takiego z pędzlami z naturalnego włosia) i za kilka zł można kupić rewelacyjny pędzelek.

Jeżeli chodzi o hennę na rzęsy. Z reguły większość osób ma jasne końcówki rzęs, więc po co pokrywać henną całe rzęsy? Samemu ciężko to zrobić. Ja nakładam hennę na same końcówki rzęs- efekt identyczny.

Jeżeli chodzi o częstość wykonywania henny- uważam, że można ją wykonywać tak często jak to konieczne
Stary 2008-10-14, 20:32   #375
arabeska73
BAN stały

GG do arabeska73 Send a message via Skype™ to arabeska73
Dot.: Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

Za nim zostałam dyplomowaną kosmetyczką kupowałam najtańszą hennę w drogeriach. Niestety nie wiedziałam oczekiwanych efektów .Wcześniej nie wiedziałam jaki jest potrzebny aktywator do rozrobienia henny. Kupowana w drogeri nie była dobrej jakości..Trzymała się krótko na brwiach . Poszłam do Studium Policealnego-Kosmetycznego i na zajęciach praktycznych uczyłam się prawidłowo nakładać hennę na oczy , brwi klientce. W domu też sama sobie wykonuję zabieg malowania rzęs i brwi henną .Mam już wprawę!
W gabinetach kosmetycznych dyplomowane kosmetyczki powinny wykonywać zabieg prawidłowo ,fachowo,delikatnie . Jest to jeden z najczęstrzych zabiegów wykonywanych w gabinetach.
Henna niestety podrażnia oczy jeśli klientce troszkę wpadnie do oka ,ale nie ma większego zagrożenia. Przed nałożeniem henny na rzęsy kosmetyczka powinna obowiązko przeprowadzić wywiad kosmetyczny czy klientka ma choć lekką klaustrofobię , czy ma wrażliwe oczy ,czy ma w danej chwili szkła kontaktowe.Następnie trzeba zabezpieczyć oczy wazeliną(nakłada się na dolne powieki i na wacik wazelinę )
Kosmetyczki mogą klientkom proponować nałożenie henny np.na rzęsy w kolorze brązowym , granatowym , czarnym
Sa dwa rodzaje henny : żelowa i proszkowa

-żelowa jest bardzo delikatna idealnie nadaje się dla klientek,które mają wrażliwe ,często podrażnione oczy

-sypka jest bardzo mocna , Zmywa się ją trudno jeśli się trzyma ją za długo na włoskach ,jest wtedy ryzyko zafarbowania skóry ,ale można ją zmyć szybko specjalnym preparatem lub mydłem i klientka będzie zadowolona z zabiegu.
Jeśli klientka jest naturalną blondynka o bardzo jasnej oprawie oczu to polecam na rzęsy czarną lub brązową hennę a na brwi czekoladowy brąz.
Dla brunetek i szatynek polecam czarną hennę na rzęsy i na brwi ,lub brąz na brwi.

PROFESJONALNĄ HENNĘ kosmetyczki kupują w sklepach ,w których są kosmetyki profesjonalne do wykonywania zabiegów w gabinetach

Efekt farbowania rzęs i brwi utrzymuje się nawet do 1,5- 2 miesięcy
Taki efekt jest po proszkowej hennie!

dane usunięte przez moderatora

Edytowane przez Ines1985
Czas edycji: 2008-10-19 o 19:13 Powód: nieopłacona reklama
arabeska73 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 20:50   #376
truskawkowawiosna
Moderator

Dot.: Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez arabeska73 Pokaż wiadomość
Za nim zostałam dyplomowaną kosmetyczką kupowałam najtańszą hennę w drogeriach. Niestety nie wiedziałam oczekiwanych efektów .Wcześniej nie wiedziałam jaki jest potrzebny aktywator do rozrobienia henny. Kupowana w drogeri nie była dobrej jakości..Trzymała się krótko na brwiach . Poszłam do Studium Policealnego-Kosmetycznego i na zajęciach praktycznych uczyłam się prawidłowo nakładać hennę na oczy , brwi klientce. W domu też sama sobie wykonuję zabieg malowania rzęs i brwi henną .Mam już wprawę!
W gabinetach kosmetycznych dyplomowane kosmetyczki powinny wykonywać zabieg prawidłowo ,fachowo,delikatnie . Jest to jeden z najczęstrzych zabiegów wykonywanych w gabinetach.
Henna niestety podrażnia oczy jeśli klientce troszkę wpadnie do oka ,ale nie ma większego zagrożenia. Przed nałożeniem henny na rzęsy kosmetyczka powinna obowiązko przeprowadzić wywiad kosmetyczny czy klientka ma choć lekką klaustrofobię , czy ma wrażliwe oczy ,czy ma w danej chwili szkła kontaktowe.Następnie trzeba zabezpieczyć oczy wazeliną(nakłada się na dolne powieki i na wacik wazelinę )
Kosmetyczki mogą klientkom proponować nałożenie henny np.na rzęsy w kolorze brązowym , granatowym , czarnym
Sa dwa rodzaje henny : żelowa i proszkowa

-żelowa jest bardzo delikatna idealnie nadaje się dla klientek,które mają wrażliwe ,często podrażnione oczy

-sypka jest bardzo mocna , Zmywa się ją trudno jeśli się trzyma ją za długo na włoskach ,jest wtedy ryzyko zafarbowania skóry ,ale można ją zmyć szybko specjalnym preparatem lub mydłem i klientka będzie zadowolona z zabiegu.
Jeśli klientka jest naturalną blondynka o bardzo jasnej oprawie oczu to polecam na rzęsy czarną lub brązową hennę a na brwi czekoladowy brąz.
Dla brunetek i szatynek polecam czarną hennę na rzęsy i na brwi ,lub brąz na brwi.

PROFESJONALNĄ HENNĘ kosmetyczki kupują w sklepach ,w których są kosmetyki profesjonalne do wykonywania zabiegów w gabinetach

Efekt farbowania rzęs i brwi utrzymuje się nawet do 1,5- 2 miesięcy
Taki efekt jest po proszkowej hennie!
eh, nie zgodzic moge sie tylko z tym, ze zelowa nadaje sie idealnie do wrazliwych oczu w mojej szkole ucza wrecz odwrotnie, ta zelowa(chemiczna) nadaje sie glownie do brwi, bo stosowana do rzes czesto powoduje szczypanie i oslabienie rzes. prawdziwa henna(proszkowa) skutki uboczne wywoluje chyba tylko przy uczuleniu(wtedy zostaje tylko zelowa)

raz na zajeciach praktycznych skonczyla sie henna w proszku i musialysmy farbowac rzesy zelowa, prawie wszystkie dziewczyny jęczaly po 5 minutach, aby szybko zmywac, bo je szczypalo (ale konsystencja byla gesta).

moja kolezanka z pary, ktora nigdy niczego nie czula przy proszkowej, cierpiala katusze przy zelowej, a jest raczej malo wrazliwa

a wiec generalnie do rzes proponuje proszkowa, profesjonalna, jezeli ktos nie jest uczulony na barwniki w niej zawarte, taka mieszanka sama w sobie odzywia rzesy, po zelowej stosowanej regularnie, moga wypadac czesciej niz zwykle(sprawdzilam to na paru osobach, w tym na sobie-nigdy wiecej zelowej na rzesy)

reklama na wizaz.pl jest platna, jezeli nie chcesz dostac punktow karnych, edytuj post
mikroREKLAMA

Stary 2008-10-18, 11:11   #377
Makena
Raczkowanie

cześć dziewwczyny, wiem, że już padały pytania o zmianę koloru czarnych brwi, ja też w tej sprawie. Mam prośbę do tych dziewczyn, które są po tej zmianie, żeby się wypowiedziały głębiej na ten temat
mam dość mocno czarne brwi, a marzą mi się rude włosy.Nie jakieś jasne, ale taki nasycony, głęboki rudy. Uważam, że moje brwi nie pasują do takiego koloru włosów (już próbowałam farbować się na rudo). Czy brązowa, albo ruda henna chyci dobrze na czarnych?

"..Bo ja przez Ciebie nawet nie wiem jak żyć, sto lat niech chociaż minie, nim spotkam Cię znów, proszę Cię, zostaw juz..."

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247773 propozycje na wypady z naszymi psiakami, zapraszam do wpisów

Makena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 18:51   #378
Maggie93
Zakorzenienie

GG do Maggie93

Cytat:
Napisane przez sloneckoo Pokaż wiadomość
Maggie93 nie zgadzam sie z Toba z tym co napisałas ze zabieg mozna od razu powtorzyc .
Po pierwsze henne mieszasz z woda utleniona i po wymieszaniu od razu nakladamy , bo henna po 15-20 minutach traci moc - wiec nie uzywamy jej po raz drugi (bo z tego co piszesz to wynika to ze kosmetyczka moglaby sobie rozmieszac henne raz i duzo i uzywac jej przez caly dzien, co jest glupota, a po drugie zabieg henny robimy z odstepem ok 2 tygodni.
Pozdrawiam
sloneckoo mialam na mysli, ze jezeli nakladasz henne (co lacznie z rozrobieniem, nalozeniem i zmyciem zajmuje mi max 5min ) a efekt wyjdzie za jasny, to moge sobie tymi resztkami poprawić (przyciemnic) Nie chodzilo mi o rozrobienie ogromnej ilosci henny w misce i nakladanie jej wszystkim przez caly dzien A brwi nie odczuja roznicy, jezeli poprawisz (przyciemnisz) brwi zaraz po pierwszym nalozeniu (kiedy po zmyciu okaze sie, ze wyszlo za jasno ) Mam nadzieje, ze teraz mnie zrozumiesz pozdrawiam

Makena spokojnie mozesz uzyc brazowej (jezeli uda ci sie znalezc ruda, to jeszcze lepiej ) henny na czarne brwi (o ile henna jest dobrej jakosci ). Wazne jest tylko kiedy farbowalas brwi na czarno? Jezeli np. przedwczoraj, to powinnas odczekac kilkanascie dni, zeby brazowa lub ruda henna dobrze chwycila i zeby nie oslabic wloskow Jezeli jednak brwi dalej sa bardzo ciemne, to mozesz sprobowac je najpierw rozjasnic. Gdzies slyszalam o specjalnych preparatach do rozjasniania brwi, ale nigdy sie z takim nie spotkalam, musialabys poszukac A jak nie, to moze byc woda utleniona, ale to moze bardzo oslabic wloski, wiec nie polecam pozdrawiam
Stary 2008-10-20, 08:45   #379
Makena
Raczkowanie

dzięki za odpowiedź. Ja mam swoje naturalne czarne
muszę się przejść do kosmetyczki i wypytać co i jak. Babcia mnie straszy, że łysa zostanę po hennie. No ale tyle osób ma i nic im się nie robi

"..Bo ja przez Ciebie nawet nie wiem jak żyć, sto lat niech chociaż minie, nim spotkam Cię znów, proszę Cię, zostaw juz..."

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247773 propozycje na wypady z naszymi psiakami, zapraszam do wpisów

Makena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 20:50   #380
Linusia_sg
Przyczajenie

Zamówiłam sobię te henne na allegro, koszt razem z woda utleniona oxygene to jakies 40 zl z przesyłka. Tylko mam pytanie- na ulotce jest napisane ze zmywa sie ja najpierw wacikiem. a czy mogłabym odrazu zmyc woda?? np z mleczkiem do oczu? I czy mozna trzymac na rzesach dluzej niz 10 minut?? Pozdrawiam dziewczynki)))
Stary 2008-11-12, 21:02   #381
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez Linusia_sg Pokaż wiadomość
Zamówiłam sobię te henne na allegro, koszt razem z woda utleniona oxygene to jakies 40 zl z przesyłka. Tylko mam pytanie- na ulotce jest napisane ze zmywa sie ja najpierw wacikiem. a czy mogłabym odrazu zmyc woda?? np z mleczkiem do oczu? I czy mozna trzymac na rzesach dluzej niz 10 minut?? Pozdrawiam dziewczynki)))
niepotrzebnie wydawalas kase za ten utleniacz, zwykla woda utleniona za 1zl dziala tak samo, w gabinetach nie uzywa sie takiej z apteki, grunt to dobra farba, ale skoro juz zaplacilas, to trudno

najpierw zbierz farbe wokrym wacikiem, mocz i przemywaj az oczy beda czyste, jezeli zostana male plamy, to na zmoczony wacik daj troche mleczka, mleczkiem nigdy nie zmywamy uzywajac suchego wacika.

-nie ma sensu trzymac dluzej refectocil na rzesach niz 10minut, chociaz musisz sie liczyc z tym, ze oczy moga po niej szczypac. zrob wczesniej probe uczuleniowa, jest o tym w instrukcji, koniecznie, z oczami nie ma zartow

na rzesy nie rob zbyt rzadkiej konsystencji, bo moze bardziej splywac do oka. niektorzy dodaja odrobinke zwyklej mąki ziemniaczanej

do brwi moze, a nawet powinna byc dosc rzadka konsystencja
mikroREKLAMA

Stary 2008-11-19, 03:55   #382
Agula 88
Zakorzenienie

Dziewczyny jestem brunetka farbowaną oczywiście i do tej pory farbowałam brwi na czarno.Ostatnio zauważyłam że wyglądają trochę zbyt wyraziście i tu pytanie czy widziałyście gdzieś w sklepach internetowych hennę ciemno brązową.Gdy farbowałam brązową brwi wychodziły zdecydowanie za jasne.
Agula 88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 17:52   #383
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez Agula 88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem brunetka farbowaną oczywiście i do tej pory farbowałam brwi na czarno.Ostatnio zauważyłam że wyglądają trochę zbyt wyraziście i tu pytanie czy widziałyście gdzieś w sklepach internetowych hennę ciemno brązową.Gdy farbowałam brązową brwi wychodziły zdecydowanie za jasne.
Refectocil Brąz wychodzi jak bardzo ciemny braz, chyba to, o co Ci chodzi. za to Jasny brąz wychodzi jak sredni braz, wcale nie tak jasny jakby sie moglo wydawac po wycisnieciu odrobiny z tubki
mikroREKLAMA

Stary 2008-11-19, 21:39   #384
Agula 88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Refectocil Brąz wychodzi jak bardzo ciemny braz, chyba to, o co Ci chodzi. za to Jasny brąz wychodzi jak sredni braz, wcale nie tak jasny jakby sie moglo wydawac po wycisnieciu odrobiny z tubki
o właśnie o to żeby wyszedł ciemny brąz i też planowałam zakup Refectocil. Niestety jak człowiek ma gorszy dzień i jest bladziutki to taki czarne brwi wyglądają bardzo efektownie a ciemny brąz będzie mniej drastyczny.Do tej pory robiłam czarna hennę w proszku trzymałam co prawda 3-5 min a nie jak był napisane 15 ale i tak były czarne.
Agula 88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 18:48   #385
dosia1
Raczkowanie

Jutro jestem zapisana na pierwsza regulacje i hene brwi i stad moje pytanie, czy od razu po tym "zabiegu" moge pokazac sie ludziom, jak bede wygladac. prosze pomozcie bo wizyte mam o 9.30 a o 11 muszze byc na uczelni
dosia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 19:04   #386
Summer Vine
Raczkowanie

nie ma sie czego bac jedynie skóra koło brwi moze byc lekko czerwona po wyrywaniu wloskow peseta.
mozesz poprosic kosmetyczke o to aby zatuszowala to pudrem

wiec spokojnie mozesz isc potem na uczelnie

Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....

Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/

Doradztwo kosmetyczne
http://bebeatiful.blox.pl/2017/04/Ja...wac-skore.html
Summer Vine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 19:11   #387
dosia1
Raczkowanie

super, wielkie dzieki za tak szybka odpowiedz
Stary 2008-11-25, 19:27   #388
colorandculture
Raczkowanie

słuchajcie jesli farbuje rzęsy henną i codzienne na noc smaruję olejkiem rycynowym, to henna szybciej zejdzie? jesli tak, to jak szybko?
colorandculture jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 20:32   #389
dosia1
Raczkowanie

jeszcze jedno pytanie mam: jak dlugo mniej wiecej bedzie trwala regulacja z henna??
Stary 2008-11-26, 19:59   #390
colorandculture
Raczkowanie

up! up!jak to jest z tym olejkiem?
colorandculture jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
hena brwii

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości