Zmiany pilnie poszukiwane! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-09-25, 19:23   #1
alissja
Przyczajenie

Zmiany pilnie poszukiwane!

Witam!
To moje pierwsze starcie z tym forum i wiele sobie po nim obiecuję , no co? Marzenie chyba można mieć.
Zależy mi głównie na zmianie fryzury, ale jeżeli będzie ktoś tak miły i cierpliwy to rad odnośnie makijażu także wysłucham.

Kusi mnie, ażeby rozbić sobie jakąś subtelna grzywkę, może nieco dłuższą, ukośną. Z prostą wyglądam źle – swego czasu już to przechodziłam – piekielnie mnie pogrubiała, a poza tym mam dziwny rodzaj włosów – włosy teoretycznie proste, jednakże nawet po prostowaniu prostownicą – po godzinie, maksymalnie 2 zaczynają się kręcić, nieco puszyć, tzn. pasma wycieniowanie kręcą się, reszta dłutowato prosta. Przez większość życia miałam bardzo długie włosy, ale przy moim raczej niskim wzroście optycznie mnie „skracały”... w związku z pracą, jaką wykonuję nie mam możliwości długiego, porannego przesiadywania przed lustrem, wstaje o 5.45, żeby dojechać do pracy do sąsiedniego miasta, dlatego tez zależy mi na czymś, co nie wymaga dużo pracy, ładnie wyszczupli twarz i nada jej charakteru... no i kolor – ten także chętnie zmienię. Pewnie na zdjęciu w jakimś stopniu widać to, że twarz na wysokości oczu jest stosunkowo szeroka i to także chciałabym zatuszować....

I to chyba byłoby na tyle. Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie wskazówki, zachęcam do zamieszczania fotek z ewentualnymi fryzurami

Jak się opalasz – praktycznie się nie opalam, moja skóra jest zawsze jasna, już pół godzinki na słońcu powoduje spore oparzenia, natomiast nakładając krem z wysokim filtrem opalenizna jest znikoma, solarium ze względów zdrowotnych nie wchodzi w rachubę.
2. Kolor oczu
- Oczy zielone z ciemniejszą obwódką, reszta – jak widać na załączonej fotce
3. Piegi – piegi jasne, w odcieni złotawym
4. Cera – cera jasna, skłonna do zaczerwienienia, spowodowanego głównie nadmiernym zimnem, suchym powietrzem
5. Naturalny kolor włosów – ciemny blond, o lekko szarawym odcieniu
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jasne, blado-różowe
7. W jakich kolorach lubię kolory naturalne, wszelkiej maści brązy, khaki. Jeżeli chodzi o sam makijaż oka – wybieram głównie brązy i rude odcienie.

Edytowane przez alissja
Czas edycji: 2006-09-28 o 23:41
alissja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 20:11   #2
almostthere
Raczkowanie

GG do almostthere
Dot.: Zmiany pilnie poszukiwane!

Grzywka na skos-będzie idealna.Co do koloru to może coś bardziej w stronę brązu niż rudości.Co do makijażu muszę trochę pomyśleć
Stary 2006-09-25, 21:12   #3
alissja
Przyczajenie

Exclamation Dot.: Zmiany pilnie poszukiwane!

Powiem Ci, że wbrew pozorom - włosy, które widzisz na fotce są pofarbowane na brąz (dokładnie czekoladowy) Tyle tylko, że efekt brązu utrzymywał się bardzo krótko, po kilku myciach nabrał takiego rudawego odcieniu.

A długość - krótsze, czy takie pozostawić?
Stary 2006-09-26, 09:14   #4
Ehinokokus
Zadomowienie

Grzywka to fajny pomysł. Myślę, że prosta by też fajnie wyglądała. Z długości bym nie odejmowała. Znam niestety ten ból przebijających się rudości - ale to też zależy od oświetlenia. Makijaż dla oczu szeroko rozstawionych.
Ehinokokus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 11:10   #5
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

wyglądasz na typ mieszany wiosna-jesień

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 16:21   #6
alissja
Przyczajenie

Red face Dot.: Zmiany pilnie poszukiwane!

też mi się wydaje, że ze mnie taki typek z pogranicza wiosny i jesieni Chociaż czytając rady – raz myśl- jestem wiosna, za chwilę ewidentnie – jestem jesień, aż stanęło na typie mieszanym

Byłam dzisiaj u fryzjera i zrobił mi małe conieco na głowie, tzn. mam nieco przyciemnione włosy - taki brąz z lekko czerwono-złotawym połyskiem. Wydaje się, że zmiana w stosunku do zamieszczonego tutaj zdjęcia jest niewielka, aczkolwiek zdjęcie zostało zrobione 2 miesiące temu i teraz były o jakieś 3-4cm dłuższe i nieco jaśniejsze niż na fotce. Chociaż faktem jest, że zmiana raczej nie była radykalna, to taka klasyczna fryzurka. Początkowo grzywka miała być nieco "większa", ale fryzjer odradził mi tego, widząc ich skłonność do puszenia się. Zrobił delikatnie ukośną niby-grzywkę, wyprostował włosy, skrócił o kilka centymetrów, tochę lakieru i to by było na tyle

A efekt jest taki no... sami oceńcie

Teraz czekam na rady odnośnie makijażu i wszelkie inne.

Ps. Dziekuję miłe Panie za dotychczsaowe rady

Edytowane przez alissja
Czas edycji: 2006-09-28 o 23:39
Stary 2006-09-26, 17:34   #7
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

masz szeroko rozstawione oczy dlatego powinnaś podkreślać wewn. kącik dociągając do niego kreski . Nie skupiaj się tylko ne zewn. kąciku, nie wyciągaj w kierunku skroni cieni oraz kreski
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2szeroko.jpg (22,1 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 14 - oko.jpg (24,4 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kareen_259.jpg (6,5 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szerokorozstawione.jpg (15,2 KB, 10 załadowań)

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 18:24   #8
alissja
Przyczajenie

ach tak, to już wiem, a ja miałam jakąś taką tendencję do zaznaczania zewnętrznych kącików, ale jak już ktoś to na forum ujął - robiłam z siebie Chinkę - Czikulinkę co doskonale widać na tym powiększeniu oczu. Ostatnio uświadomiła mi to kosmetyczka, mówiąc, że popełniam kardynalny błąd... ale w tej kwestii już poczyniłam maleńkie postępy, z większymi będzie problem, jako, że moje rzęsy sięgają tak do 3/4 powiek i dalej ich nie ma, więc trudno z wytuszowaniem czegokolwiek, a po drugie mam wrażliwe oczy i kreska zbyt blisko wew. kącika powoduje potok łez i zaczerwienienia. Niemniej staram się to jakoś ominąć ciemnym cieniem.

A co do koloru - w jakich najlepiej mnie widzicie?
Stary 2006-09-27, 10:38   #9
alissja
Przyczajenie

A i jeszcze jedno - znacie może jakąś dobrą metodę na prostowanie włosów bez użycia "inwazyjnej" prostownicy, czy też ciężkich środków obciążających włosy?
Stary 2006-09-28, 19:43   #10
alissja
Przyczajenie

hm... może jeszcze jakieś wskazówki?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości