ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:> - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-04-02, 20:25   #421
snowhitee
Zakorzenienie

Dot.: ColorSync // SoColor MATRIX - używał ktoś?:>

Miałam zdać relację po matrixie so color 10AV którym niedawno farbowałam. Otóż kolor wypłukał się po ok 2tyg nie ładnie się ocieplił, jeszcze po żadnej farbie tak nie miałam Zraziłam się do matrixa i już więcej nie próbuję..

Obecnie mam pofarbowane majirelem, już ponad 2tyg i kolor trzyma się świetnie

Dbam o siebie
od marca ćwiczę brzuch i pośladki

snowhitee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 14:09   #422
GretaKredka
Rozeznanie

Witam Wszystkich,

Przeczytałam cały wątek, ale nie mam jeszcze 100% pewności jak zadziałać z Matrixem Sync. Dlatego proszę o pomoc i poradę.

Moje włosy:
średnio krótkie, cienkie, delikatne, przetłuszczające się
kondycja włosów dobra
naturalny mysi blond na poziomie 6
od 3 lat farbowane na wodzie 9% na blond poziom 9 (nie są maksymalnie jasne)
włosy mają mocny pigment i tendencje do żółknięcia (ratuję się płukankami)
obecnie mam właśnie blond poziom 9 i ok. 2cm chłodnego odrostu poziom 6 (3 może nawet 4 tony różnicy)

Chcę wrócić do naturalnego poziomu, mam dość blondu, który i tak był zresztą "przymusowy". Większość fryzjerek na moje prośby o średni chłodny blond odpowiada "nie da się".

Zdecydowałam się na Matrix Sync ton w ton, ponieważ nie chcę inwazyjnych farb. Nawet jeżeli odrosty nie wyjdą idealnie, nie chciałabym ich traktować np. rozjaśniaczem. Zależy mi na przyciemnieniu i stonowaniu koloru tak by odrosty były mniej widoczne i bym spokojnie pozbyła się jasnego blondu. Kolor jaki chcę uzyskać to ciemny blond w neutralnym odcieniu.

Mój plan jest taki:
Kupić Matrix Color Sync 6N i 6V. Zmieszać pół na pół, oczywiście na wodzie 2,7. Nałożyć na wilgotne włosy. I....tu właśnie mam już wątpliwości i pytania.

Pierwsze moje pytanie: czy dobrze kombinuję z kolorami?
Czy 6N i 6V dadzą efekt ciemnego neutralnego blondu na włosach rozjaśnionych poziom 9? (ciemniejsze wydają mi się zbyt ciemne, ósemki zbyt jasne, a dziesiątki są przeznaczone do tonowania bardzo jasnych blondów)

Drugie pytanie: to w jaki sposób nałożyć ten toner?
Wiem, że na wilgotne, świeżo umyte włosy (bez odżywki)
Tylko co dalej, skoro mam wyraźny odrost?
Czy Matrix Sync nakłada się na całość i masuje jak szampon do mycia?
Czy też w moim przypadku nałożyć najpierw na odrosty, a potem na resztę?
I jak długo trzymać?
Jak długo jeżeli na całość?
Ewentualnie jak długo same odrosty i jak długo przeciągnięte po całości?

Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałam o co mi chodzi.
Chcę z jasnej blondynki stać się średnią blondynką, a z czasem bezboleśnie pozbyć się tego jasnego blondu i pozostać na neutralnych blondach z poziomu 6.

Bardzo proszę Was o radę. Fryzjerów mam dość. Ciągle tylko nie da się i nie da się Albo jasny blond, albo zielone (to niby po średnich odcieniach) albo całkiem ciemne. A ja jestem uparta i wiem, że DA SIĘ!

Będę eksperymentowała
Tylko proszę Was o pomoc i wsparcie

Pozdrawiam i cichutko czekam, aż ktoś mi odpisze.....

Edytowane przez GretaKredka
Czas edycji: 2011-04-05 o 14:48
GretaKredka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 15:34   #423
playboykaa77
Zadomowienie

GretaKredka ale moze byc problem bo masz wlosy ktorych ta farba moze sie nie czepic(wlosy rozjasnione,w srodku puste) i szybko Ci sie ten nowy kolor wyplucze dlatego fryzjerzy mowia nie da sie, ale sie da tylko potrzebna jest pigmentacja
playboykaa77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 15:44   #424
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez playboykaa77 Pokaż wiadomość
GretaKredka ale moze byc problem bo masz wlosy ktorych ta farba moze sie nie czepic(wlosy rozjasnione,w srodku puste) i szybko Ci sie ten nowy kolor wyplucze dlatego fryzjerzy mowia nie da sie, ale sie da tylko potrzebna jest pigmentacja
..........
własnie sync może byc dobry w tym przypadku...bo on działa na powierzchni,nie zawiera amoniaku,uszelnia i wyrównuje łuski włosa.
ale fakt faktem,że do miesiąca z każdych włosów się wypłucze.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 16:15   #425
GretaKredka
Rozeznanie

Cytat:
Zastanawiałam się nad pigmentacją. Czytałam też o tym na blogu Blond Bunny.
Tyle, że tu już w grę wchodzą mocniejsze farby. Matrix Sync wypłukuje się, wiem, ale w domu sama mogę zrobić sobie raz w miesiącu, a włosy będą w lepszej kondycji. Lekkie wypłukiwanie może dać fajne efekty. Ja mam włosy naturalnie kolorowe i "pasemkowe". Mój obecny blond, mimo że jasny, wygląda dość naturalnie. Mam jednolitą farbę, a włosy mają ładne refleksy. Cały przód jest "pasemkowy". Nie chcę mieć jednolitej bryły. Wyobrażam sobie, że moje naturalne pasemka zaczną się wyłaniać, kiedy Sync będzie się wypłukiwał. Zwłaszcza, że w pierwszej kolejności wymywać się będą właśnie najjaśniejsze pasma. Chciałabym mieć to co teraz tyle, że w ciemniejszej tonacji. Liczę na naturalny, ładny balejaż, bez balejażu, taki od niechcenia

Tylko czy 6A i 6V będą odpowiednie? Czy nie zbyt jasne lub zbyt ciemne?
I te proporcje pół na pół czy inaczej?
Boję się, że samo 6A da mi zbyt ciepły odcień, z żółtym poblaskiem. A mnie chodzi o neutral.

Czytałam też o Matrix Sync Clear.
COLOR Sync CLEAR to produkt przeznaczony do stosowania z odcieniami COLOR Sync na każdym poziomie. Stosowanie COLOR Sync CLEAR w równych proporcjach z COLOR Sync powoduje rozcieńczenie pigmentów zawartych w farbie o 1 poziom.
Przykład:
30ml COLOR Sync CLEAR + 30ml odcienia COLOR Sync + 60ml aktywatora COLOR Sync.

CLEAR można mieć pod ręką i w razie czego dać kapkę....

Czas edycji: 2011-04-05 o 16:25
Stary 2011-04-05, 16:53   #426
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez GretaKredka Pokaż wiadomość
Zastanawiałam się nad pigmentacją. Czytałam też o tym na blogu Blond Bunny.
Tyle, że tu już w grę wchodzą mocniejsze farby. Matrix Sync wypłukuje się, wiem, ale w domu sama mogę zrobić sobie raz w miesiącu, a włosy będą w lepszej kondycji. Lekkie wypłukiwanie może dać fajne efekty. Ja mam włosy naturalnie kolorowe i "pasemkowe". Mój obecny blond, mimo że jasny, wygląda dość naturalnie. Mam jednolitą farbę, a włosy mają ładne refleksy. Cały przód jest "pasemkowy". Nie chcę mieć jednolitej bryły. Wyobrażam sobie, że moje naturalne pasemka zaczną się wyłaniać, kiedy Sync będzie się wypłukiwał. Zwłaszcza, że w pierwszej kolejności wymywać się będą właśnie najjaśniejsze pasma. Chciałabym mieć to co teraz tyle, że w ciemniejszej tonacji. Liczę na naturalny, ładny balejaż, bez balejażu, taki od niechcenia

Tylko czy 6A i 6V będą odpowiednie? Czy nie zbyt jasne lub zbyt ciemne?
I te proporcje pół na pół czy inaczej?
Boję się, że samo 6A da mi zbyt ciepły odcień, z żółtym poblaskiem. A mnie chodzi o neutral.

Czytałam też o Matrix Sync Clear.
COLOR Sync CLEAR to produkt przeznaczony do stosowania z odcieniami COLOR Sync na każdym poziomie. Stosowanie COLOR Sync CLEAR w równych proporcjach z COLOR Sync powoduje rozcieńczenie pigmentów zawartych w farbie o 1 poziom.
Przykład:
30ml COLOR Sync CLEAR + 30ml odcienia COLOR Sync + 60ml aktywatora COLOR Sync.

CLEAR można mieć pod ręką i w razie czego dać kapkę....

.............
6N nie da Ci neutralnego-koloro wyjdzie bardziej ciepły niż neutralny.
V jest ok...ale jak chcesz bardzeiej schłodzić żółć to trzeba domieszać A.

wizażowo&pazurkowo
Stary 2011-04-05, 17:05   #427
GretaKredka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
.............
6N nie da Ci neutralnego-koloro wyjdzie bardziej ciepły niż neutralny.
V jest ok...ale jak chcesz bardzeiej schłodzić żółć to trzeba domieszać A.
Nie wiem co myśleć o odcieniach ASH. Na jasnych blondach podobno wychodzą zielonkawe, blotniste itp.
Myślisz żeby zamiast 6N z 6V zmieszać 6A z 6V?
Uff, a może trzeba aż 3 kolory z poziomu 6?
6N plus 6A plus 6V?

Na początek duży wydatek, ale za to toner zostanie mi na kolejne miesiące. Tylko czy to ma sens?
Stary 2011-04-05, 17:32   #428
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez GretaKredka Pokaż wiadomość
Nie wiem co myśleć o odcieniach ASH. Na jasnych blondach podobno wychodzą zielonkawe, blotniste itp.
Myślisz żeby zamiast 6N z 6V zmieszać 6A z 6V?
Uff, a może trzeba aż 3 kolory z poziomu 6?
6N plus 6A plus 6V?

Na początek duży wydatek, ale za to toner zostanie mi na kolejne miesiące. Tylko czy to ma sens?
......
Zmieszać 3 kolory to by było optymalne rozwiązanie...z tym że Ash w minimalnej ilośći i nie z 6 poziomu tylko z wyższego jak juz....ale może narazie pokombinuj z N i V. to bezpieczniejsze kolory... i tak się wypłucze sync...a przez miesiąc kolor będzie się i tak bezustannie zmieniał z każdym myciem.

wizażowo&pazurkowo
Stary 2011-04-05, 18:33   #429
GretaKredka
Rozeznanie

Cytat:
......
Zmieszać 3 kolory to by było optymalne rozwiązanie...z tym że Ash w minimalnej ilośći i nie z 6 poziomu tylko z wyższego jak juz....ale może narazie pokombinuj z N i V. to bezpieczniejsze kolory... i tak się wypłucze sync...a przez miesiąc kolor będzie się i tak bezustannie zmieniał z każdym myciem.
Czyli jednak N i V. Tylko czy pół na pół?
Nie zależy mi na stricte popielatym blondzie, może być lekko karmelowy.
Nie znoszę tylko u siebie ani wyraźnie żółtego, ani czerwonego pigmentu.

W sumie ciemne, popielate blondy najładniejsze są... ale te naturalne, lekko rozjaśnione wakacyjnym słońcem.
Farbowane są jakieś mysie, bure.
Już lepiej mieć delikatny karmelek, taki w miarę neutralny, niż ciemny popiel.
Ja jestem typem lato. Cera jasna beżo-oliwka, oprawa oczu szarawa, oczy zielono-złote, włosy - kiedyś chłodny blond.
Wydaje mi się, że delikatnie ocieplony blond też może być korzystny dla lata. Zwłaszcza przy zielono-złotych oczach i jasnej beżowo- oliwkowej cerze.
Jennifer Aniston jest latem, a ma ciepłe balejaże, które ładnie komponują się z jej chłodnym typem urody. Chłodne blondy fajne są na poziomie 9, dalej w stronę ciemności włosy są jakieś brudne, a my wyglądamy staro i smutno. Takie mam subiektywne odczucia.

Zresztą, ja mam krótki tył, a boki i grzywkę na boba, wszystko noszę za uszami.
Tak więc włosy nie leżą na twarzy. Tworzą tylko obwódkę, aureolkę. Twarz jest naga

Opiszę jeszcze nowo otrzymany przepis na przyciemnienie włosów. Dała mi go pani w sklepie fryzjerskim w Czyżynach, w Krakowie. Podobno wypróbowany przez klientki, pewny i sprawdzony.

Oto on:
Saszetka Marion "czekoladowy brąz" wymieszana pół na pół ze zwykłym szamponem do mycia.
Mieszankę kładziemy na 15 minut. Spłukujemy, nakładamy odżywkę i gotowe.
Na moim blondzie, wg tej pani, ma wyjść kawa z mlekiem...z czekolady kawa...ciekawe...

Już, już miałam próbować, ale nie mam odwagi. Wydaje mi się, że czekoladowy brąz ma dużo czerwonego pigmentu. Przeczucie mi mówi, że najpierw będę mocno rudawa, a potem wypłowiało rudawa. Co Wy na to?

Rozważam jeszcze So Color, ale chyba Sync będzie lepszy, mniej inwazyjny.

Czas edycji: 2011-04-06 o 00:23
Stary 2011-04-08, 16:04   #430
Jodi _
Raczkowanie

Witam, chciałabym się poradzić w sprawie farby SoColor Matrix, która jest dostępna na Allegro w pojemności 90ml i wystarcza na 2 użycia. Widziałam, że niektóre farby są podpisane Loreal SoColor Matrix, a inne SoColor Matrix i różnią się kolorem tuby, czy to jest ta sama farba?
Mam włosy w odcieniu jasny/średni brąz, ale taki kolor nieciekawy, mysi i chciałabym zafarbować je na jakiś ładny brąz, jasny, naturalny, żeby nie wyszedł bardzo ciemny. Zastanawiam się nad kolorem 6N, czytałam, że 5N wychodzi ciemny, więc myślę, że 6N będzie odpowiedniejszy.

Mam kilka pytań:

1. Czy powinnam użyć do koloru 6N oxydant 3%?

2. Jestem zielona w farbowaniu i nie wiem, jak to jest z tymi proporcjami..jeśli kupię tubę 90ml to czy mam po prostu połowę farby zmieszać z połową oxydantu?

3. Farbę mam nałożyć na mokre, czy suche włosy?

4. Ile czasu trzeba trzymać farbę na włosach?

Bardzo proszę o pomoc, pewnie moje pytania są głupie, ale nigdy nie farbowałam sama włosów. Pozdrawiam!
Jodi _ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 16:27   #431
Xtase
Rozeznanie

To moje włosy po zafarbowaniu ich farbą socolor 6N + oxydant 3%
Farbę i oxydant zmieszałam w proporcjach 1:1, czyli razem 180 ml i to wystarczyło na pokrycie moich włosów.
Ja jestem zadowolona z tego koloru, farbowałam nim już 2 raz, ale za pierwszym razem byłam trochę w szoku bo włosy wyszły bardzo ciemne.
Zdjęcie było zrobione około 2-3 dni po farbowaniu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.jpg (15,7 KB, 276 załadowań)
Stary 2011-04-08, 16:53   #432
Jodi _
Raczkowanie

Xtase dziękuję za fotke bardzo ładny kolor, na zdjęciu wydaje się, że błyszczy na taki miedziany odcień, czy tak jest w rzeczywistości? Mam włosy tej samej długości, użyłaś farby i oxydantu po 90ml , myślałam, że taka pojemność wystarczyłaby na 2 użycia przy takiej długości włosów.
Jodi _ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 22:02   #433
Xtase
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Jodi _ Pokaż wiadomość
Xtase dziękuję za fotke bardzo ładny kolor, na zdjęciu wydaje się, że błyszczy na taki miedziany odcień, czy tak jest w rzeczywistości? Mam włosy tej samej długości, użyłaś farby i oxydantu po 90ml , myślałam, że taka pojemność wystarczyłaby na 2 użycia przy takiej długości włosów.
Tak jest niby podane, ale na moje włosy zawsze szły prawie 2 tubki farby, więc taka pojemność 90 ml jakie teraz produkują jest dla mnie idealna
Może na zdjęciu faktycznie błyszczą trochę na miedziany, ale to chyba wina aparatu, kiedy patrzę na nie w lusterku nie widzę tej miedzi
Albo i jest trochę miedziany, ale przed matrixem farbowałam włosy majirel z refleksem właśnie miedzianym albo złotym i tak już im zostało

Mam jeszcze jedno zdjęcie, na którym miedziany refleks nie jest widoczny Jest kiepskiej jakości, ale tylko takie mam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułuz.jpg (24,4 KB, 182 załadowań)
Stary 2011-04-09, 11:32   #434
*milka*
Zakorzenienie

GG do *milka*

Hej Dziewczyny czy ktoras z Was malowala wloski kolorem Extra Light Blonde 10. Jesli tak prosze o fotki
*milka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 20:26   #435
PoppyHoney
Wtajemniczenie

Hej zdecydowałam sie na farbe socolor, obcinam włosy o polowe i chialabym uzyskac gleboki brąz, moze byc nawet prawie czarny, bo wiadomo ze sie zmyje najlepiej bez czerwonych refleksow
przeczytalam caly watek, ale nadal nie wiem ktora wziac farbe 3N,4N,5N
4G,5G ? rozumiem im nizszy numer tym wlosy ciemniejsze a lietrka obok to poswiata jaka wyniknie z tego wszystkiego cieplejszy bedzie kolor 3W, 3N, czy np, 4G z gory dziekuje za pomoc
Stary 2011-04-12, 20:58   #436
playboykaa77
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez PoppyHoney Pokaż wiadomość
Hej zdecydowałam sie na farbe socolor, obcinam włosy o polowe i chialabym uzyskac gleboki brąz, moze byc nawet prawie czarny, bo wiadomo ze sie zmyje najlepiej bez czerwonych refleksow
przeczytalam caly watek, ale nadal nie wiem ktora wziac farbe 3N,4N,5N
4G,5G ? rozumiem im nizszy numer tym wlosy ciemniejsze a lietrka obok to poswiata jaka wyniknie z tego wszystkiego cieplejszy bedzie kolor 3W, 3N, czy np, 4G z gory dziekuje za pomoc
socolor to chyba trwala farba ma amoniak i sie nie zmywa chyba ze oczyms nie wiem
playboykaa77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 10:01   #437
*milka*
Zakorzenienie

GG do *milka*

Cytat:
socolor to chyba trwala farba ma amoniak i sie nie zmywa chyba ze oczyms nie wiem
Najlepiej farbowac ciemny odcienien pod wode 9% wtedy kolor dlugo sie trzyma...Ja nie raz malowalam 9N pod woede 6 i zawsze szybko sie splukiwalo. Raz zabraklo mi wody wiec powieszalam 6% z 9% i trzymalo sie o wiele dluzej
Stary 2011-04-13, 14:55   #438
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Najlepiej farbowac ciemny odcienien pod wode 9% wtedy kolor dlugo sie trzyma...Ja nie raz malowalam 9N pod woede 6 i zawsze szybko sie splukiwalo. Raz zabraklo mi wody wiec powieszalam 6% z 9% i trzymalo sie o wiele dluzej
........
e...e...e... pokręciłaś troszkę.... kolor być może trzymał ci sie dłużej po dodaniu 9tki,dlatego,ze takie stężenie dodatkowo rozjaśni włosy i kolor farby o jakieś 3 tony...dlatego efekt wizualny mógł się wydawać trwalszy,bo włosy tez pojaśniały.
Kładziez ciene kolory farby używasz albo 3% żeby przyciemnić wybrany odcin,6% alby utrzymać wybrany odcień lub go delikatnie pojaśnić i 9%- 12% do mocnego rozjaśnienia odcienia i włosów.

wizażowo&pazurkowo
Stary 2011-04-13, 15:27   #439
*milka*
Zakorzenienie

GG do *milka*

Cytat:
........
e...e...e... pokręciłaś troszkę.... kolor być może trzymał ci sie dłużej po dodaniu 9tki,dlatego,ze takie stężenie dodatkowo rozjaśni włosy i kolor farby o jakieś 3 tony...dlatego efekt wizualny mógł się wydawać trwalszy,bo włosy tez pojaśniały.
Kładziez ciene kolory farby używasz albo 3% żeby przyciemnić wybrany odcin,6% alby utrzymać wybrany odcień lub go delikatnie pojaśnić i 9%- 12% do mocnego rozjaśnienia odcienia i włosów.
Kolor byl taki sam jak przy uzyciu wody 6%
Stary 2011-04-13, 15:34   #440
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Kolor byl taki sam jak przy uzyciu wody 6%
.......
mozliwe,ale chemicznie inaczej zadziałał we włosach.

wizażowo&pazurkowo
Stary 2011-04-13, 16:29   #441
PoppyHoney
Wtajemniczenie

Cytat:
.......
mozliwe,ale chemicznie inaczej zadziałał we włosach.
czyli, dluzej utrzyma mi sie z 6% niz z 3 a wlosy mi nie odpadna ?
Stary 2011-04-13, 16:49   #442
*milka*
Zakorzenienie

GG do *milka*

Cytat:

Ja juz jakis czas maluje ciemnym odcieniem pod 6% i lysa nie jestem

Edytowane przez *milka*
Czas edycji: 2011-04-13 o 16:52
Stary 2011-04-13, 17:18   #443
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
.......
nie,tu nie ma zależności,ze z 3jką krócej a z 6stką dłużej...trwałosc farby zależy od innych czynników...
przede wszystkim od: jakości samej farby,częstotliwości z jaka myjesz głowę i jakich odżywek używasz,jakiego koloru farby uzywasz<wiadomo,że czerwienie rudości i fiolety wypłucza sie szybciej> oraz na jakie włosy <kolor/struktura>nakładasz w ogóle farbe.Stężenie oxydantu nie ma znaczenia w trwałości koloru.
..........
aaaa jeszcze dodam jedną uwagę,
bez sensu jest kompletnie i ze szkodą dla włosów używać za wysokiego stężenia oxydanta jeżeli nie ma takiej potrzeby,bo nie chcemy rozjaśniać włosów albo używamy ciemnych kolorów....po co niszczyć włosy ???!!

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2011-04-13 o 17:24
Stary 2011-04-14, 13:03   #444
Meadow
Wtajemniczenie

GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow

Cytat:
aaaa jeszcze dodam jedną uwagę,
bez sensu jest kompletnie i ze szkodą dla włosów używać za wysokiego stężenia oxydanta jeżeli nie ma takiej potrzeby,bo nie chcemy rozjaśniać włosów albo używamy ciemnych kolorów....po co niszczyć włosy ???!!
ja co prawda korzystałam z farby sklepowej, ale czyli dobrze zrobiłam jeśli używając czarnej farby rozcieńczyłam wodę 6% (która była w opakowaniu) do 3%? właśnie wydawało mi się że coś nie gra
Meadow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 15:56   #445
anusia1990
Zakorzenienie

Dziewczyny używała któraś z Was kolor 6MM ? zastanawiam się czy nie wyjdzie zbyt ciemny .Dodam że chciałabym uzyskać intesywny brąz taki soczysty

Edytowane przez anusia1990
Czas edycji: 2011-04-14 o 16:01
anusia1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 22:33   #446
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Meadow Pokaż wiadomość
ja co prawda korzystałam z farby sklepowej, ale czyli dobrze zrobiłam jeśli używając czarnej farby rozcieńczyłam wodę 6% (która była w opakowaniu) do 3%? właśnie wydawało mi się że coś nie gra
.......
3jka do czarnej jak najbardziej....ale z drugiej strony skoro producent taka dołączył do opakowania.... farby drogeryjne jednak różnią się od tych salonowych...więc może dodanie 6tki nie byłoby błędem.

wizażowo&pazurkowo
Stary 2011-04-15, 18:48   #447
witka91
Przyczajenie

Witajcie dziewczyny
Zastanawiam się nad kolorami 5N, 5A lub 5AV, wiecie może jak się prezentują na włosach (dodam że chcę zlikwidować złote i lekko rudawe refleksy)?
Druga sprawa to dobór stężenia oxydantu. Mój problem polega na tym że włosy od połowy długości w dół są o ton lub nawet 1,5 ciemniejsze (efekt farbowania drogeryjnymi produktami), a zależy mi na równomiernym pokryciu włosów.
witka91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 17:38   #448
uolcia
Rozeznanie

mam nadzieje, ze ktoras z was mi pomoze- otoz mam aktualnie wlosy w kolorze ciemny braz z pozostalosciami rudego/bordo. w srode przedluzam wlosy (braz) i chce wrocic do koloru czerwonego/bordo... czy matix to odpowiednia 'farba' do polozenia jej na ciemny braz (przypominam ze na wlosy naturalne + przedluzone) ? Zalezy mi na trwalosci koloru i odzywieniu wlosow... w sklepie fryzjerskim polecono mi wlasnie ta farbe, ale jak tak czytam ten watek to zaczynam watpic... obawiam sie ze nie pokryje mi wlosow i kolor szybko sie wyplucze... co sadzicie? nie chce katowac wlosow kolejny raz sklepowa farba, ktora robi z nich siano.. ale wole je znowu zniszczyc niz wydac kase na farbe, ktora ledwo bedzie widac i sie wyplucze (a rude farby lubia sie wyplukiwac)

Edytowane przez uolcia
Czas edycji: 2011-04-18 o 17:39
uolcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 20:40   #449
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
mam nadzieje, ze ktoras z was mi pomoze- otoz mam aktualnie wlosy w kolorze ciemny braz z pozostalosciami rudego/bordo. w srode przedluzam wlosy (braz) i chce wrocic do koloru czerwonego/bordo... czy matix to odpowiednia 'farba' do polozenia jej na ciemny braz (przypominam ze na wlosy naturalne + przedluzone) ? Zalezy mi na trwalosci koloru i odzywieniu wlosow... w sklepie fryzjerskim polecono mi wlasnie ta farbe, ale jak tak czytam ten watek to zaczynam watpic... obawiam sie ze nie pokryje mi wlosow i kolor szybko sie wyplucze... co sadzicie? nie chce katowac wlosow kolejny raz sklepowa farba, ktora robi z nich siano.. ale wole je znowu zniszczyc niz wydac kase na farbe, ktora ledwo bedzie widac i sie wyplucze (a rude farby lubia sie wyplukiwac)
.......
ale polecono Ci SYNCColor czy SOColor?,ani jedna ani druga farba się nie nada moim zdaniem...Londa Seria profesjonalna ma opinie bardzo trwałej i kryjącej farby.

wizażowo&pazurkowo
Stary 2011-04-18, 21:54   #450
uolcia
Rozeznanie

nie wiem, szczerze mowiac pamietam tylko czarny album z paletą kolorów i nazwe matrix szkoda, bo fakt ze ta farba nie niszczy tak wlosow jak inne jest bardzo zachecajacy :{
uolcia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
blond, kolor, koloryzacja, matrix, matrix blond, rudy, socolor, sored, sr-c, wlosy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości