Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Mama z klasą

Notka

Mama z klasą Blaski i cienie macierzyństwa

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-09-30, 12:29   #1
Soncia
Raczkowanie

GG do Soncia
Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

Witam Was serdecznie

Czy znacie jakies ciekawe zabawy dla dzieci wlasnie w takim przedziale wiekowym?
Zostalam niania, no i juz nie mam pomyslow na inne zabawy, niz "a ku ku" albo "kosi kosi łapki", "wazyla myszka kaszke", zabawy z klockami, łaskotki, turlanie pilka...
Moze macie jakies pomysly?
Aaaa... szukalam juz podobnego watku, ale niestety nie udalo mi sie znalezc tego, o co mi chodzilo

Pozdrawiam
Soncia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 16:09   #2
Mariqa
Wtajemniczenie

Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

Wydaje mi się, ze w tym wieku na zbyt wiele zaangażowania ze strony dziecka nie masz co liczyc
Na tym etapie dopiero zaczyna kształtować się umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Można wprowadzic puzzle, ale na razie te najprostsze, trzy-cztero-sześcio-elementowe / np pociąć jakiś prosty kolorowy obrazek z gazetki na 2, 3 części/.
Układanie najróżniejszych klocków to na pewno najciekawsza zabawa.
Można poczytać bajeczkę, pooglądać obrazki, pobawić się w orkiestrę naśladując różne instrumenty, udawać zwierzątka itp.
Moje dzieci lubiły pacynki lub pluszaki gadające / tzn mama gadała za pluszaki jak brzuchomówca, hehehe/ w takim domowym teatrzyku
Stary 2006-09-30, 17:06   #3
Soncia
Raczkowanie

GG do Soncia

Mariqa dzieki pacynki to jest to! Dzieki za ten pomysl Bo bajeczki, albo puzzle, albo ogladanie obrazkow, to nie da Mikolaja :P On musi byc w ruchu, bo inaczej sie nudzi
Juz w poniedzialek pacynki do niego przemowia Jeszcze raz wielkie dzieki
Soncia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 12:30   #4
..::karolina::..
Raczkowanie

w co się bawić z półtorarocznym dzieckiem???

Cześć Dziewczyny!!!
Jestem mamą półtorarocznej Zuzi i czteromiesięcznego Karolka. Jestem szczęśliwa ale i czasem bardzo zmęczona a ostatnio nawet zdołowana. Na nic nie starcza mi czasu. Tak bardzo chciałabym zapewnić moim Dzieciaczkom szczęsliwe dzieciństwo ale nawet nie wiem w co można się bawić z 18-miesięcznym szkrabem. Nie potrafie nauczyć Zuzi kożystania z nocniczka bo nie umiem być konsekwentna i wytrwała i szybko się irytuję.
Mało tego odkąd Karolek się urodził nie przespałam spokojnie ani jednej całej nocy. Są dni kiedy nic mi się nie chce, nie mam ochoty się pomalować, uczesać, ładnie ubrać. O gotowaniu nie wspomnę. No i chciałabym się wreszcie wyrwać z domu w którym siedzę już dwa lata.
Ale wracając do sprawy... W co ja mam się bawić z Zuzią żeby ją zainteresować i żeby mogła się rozwijać. Nie chce zbyt długo słuchać bajek jakie Jej czytam a mało mówi(mama,tata,baba,halo-tzn telefon, ałałał- to piesek,miał-kot,mu-krowa, no i kalol czyli brat) poza tym od samego rana do wieczora słyszę tylko stękanie jak nie Zuzi i Karola i muszę sie domyślać o co im chodzi. Błagam pomóżcie dobrym słowem albo radą!!!
..::karolina::.. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 12:15   #5
SuperNiania
Przyczajenie

Witam serdecznie!Proponuję zabawy dla dzieci w tym wieku na koordynację wzrokowo-ruchową,równowagę itd.Zabawa z kocem lub ręcznikiem:zawijamy dziecko w w/w nakrycie(głowa wystaje)i rozwijamy dziecko.Zabawa nazywa się naleśnik i bardzo dopbrze wpływa na rozwój dziecka(uczy się kontroli nad własnym ciałem,ćwiczy mięsnie).Można przy tym oczywiście śpiewać coś lub mówić-jaki pyszny naleśnik,zaraz cię zjem!itp.itd.Jest wiele ciekawych i prostych zabaw dla dzieci w tym wieku(prowadzę zajęcia dla dzieci w wieku 1-2latka,które cieszą się dużą popularnością,a przy okazji wspomagają rozwój dziecka).Na codzień zajmuję się 16miesięcznym chłopcem,który jest bardzo ruchliwy i nawet minuty nie usiedzi w miejscuPolecam też zabawy z cyklu poznawanie świata(dajemy dziecku fasolę lub inne rzeczy do przesypywania z jednej miseczki do drugiej-oczywiście cały czas kontrolujemy zabawę,by dziecko nic nie połknęło,możemy dać pomaranczę i pokazać jak się wbija goździki(przyprawa).Przy tym pobudzamy zmysły dziecka(węch,dotyk),a dzieci uwielbiają baraszkować w kuchni z garnkami,bo mają czasem dosyć zabawek).Jeśli są państwo chętni mogę podać jeszcze wiele ciekawych zabaw!Pozdrawiam!
SuperNiania jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 21:22   #6
wilczus
Raczkowanie

jesteśmy chętne proszę podać
ja mam 2,5 letniego synka .... gadające miśki to strzał w 10 ...
do tego ciastolina - "Podwodna przygoda" ...
albo chowam miśka , a on szuka - pomagam mu znaleźć mówiąc ciepło-zimno
ma taką ksiażeczkę ,ze zwierzakami ,którym się przykleja noski , oczy , buźki - na magnez
oprócz tego uwielbia wszelkiego rodzaju kryjówki ... robię mu np, z krzeseł i koca i sobie tam siedzi z samochodami
wilczus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 13:24   #7
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

mój synek uwielbia klocki, ksiązeczki, autka (siadamy na podłodze i puszczamy je do siebie nawzajem), gramy w piłkę, budujemy wieże z kubeczków, oczywiście a kuku, łyżki, garnki, miski...
Mycha84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 14:16   #8
Kancia
Zakorzenienie

Smaczny profil Kancia
Smaczne przepisy18

u na hitem ostatnio jest zwykła słomka do picia i płyn ludwik maczamy słomkę w płynie i mały dmucha i cieszy się, ze udało się zrobić bańki samemu

Kancia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 10:35   #9
martusia12345
Przyczajenie

Smile Dot.: Zabawy dla dzieci w wieku 1-2 latka

ja rowniez mam córeczke 2 -letnia i poszukuje zabaw zeby jakos urozmaicic

czas w domku. Pomozcie mi, prosze podajcie jakies propozycje oprocz układania puzli i rysowania kredkami
z góry bardzo dziekuje i pozdrawiam
martusia12345 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 20:19   #10
ikol_a
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez SuperNiania Pokaż wiadomość
Witam serdecznie!Proponuję zabawy dla dzieci w tym wieku na koordynację wzrokowo-ruchową,równowagę itd.Zabawa z kocem lub ręcznikiem:zawijamy dziecko w w/w nakrycie(głowa wystaje)i rozwijamy dziecko.Zabawa nazywa się naleśnik i bardzo dopbrze wpływa na rozwój dziecka(uczy się kontroli nad własnym ciałem,ćwiczy mięsnie).Można przy tym oczywiście śpiewać coś lub mówić-jaki pyszny naleśnik,zaraz cię zjem!itp.itd.Jest wiele ciekawych i prostych zabaw dla dzieci w tym wieku(prowadzę zajęcia dla dzieci w wieku 1-2latka,które cieszą się dużą popularnością,a przy okazji wspomagają rozwój dziecka).Na codzień zajmuję się 16miesięcznym chłopcem,który jest bardzo ruchliwy i nawet minuty nie usiedzi w miejscuPolecam też zabawy z cyklu poznawanie świata(dajemy dziecku fasolę lub inne rzeczy do przesypywania z jednej miseczki do drugiej-oczywiście cały czas kontrolujemy zabawę,by dziecko nic nie połknęło,możemy dać pomaranczę i pokazać jak się wbija goździki(przyprawa).Przy tym pobudzamy zmysły dziecka(węch,dotyk),a dzieci uwielbiają baraszkować w kuchni z garnkami,bo mają czasem dosyć zabawek).Jeśli są państwo chętni mogę podać jeszcze wiele ciekawych zabaw!Pozdrawiam!
Genialne pomysły! Zawijanie wykorzystam I goździki w pomaranczy też
Jeśli to nie kłopot SuperNianiu, dołączam się do prośby o więcej pomysłów.

Jestem mamą 23miesięcznej Uli. Oprócz pacynek, rysowania, ukladania puzzli, lepienia modeliną plastyczną, układania klocków, oglądania ksiączek, czytania bajek, bawimy się tak:
śpiewamy piosenki,
tańczymy albo gramy np.w kółko graniaste, stary niedźwiedź,
słuchamy piosenek dla dzieci (Ula jest na etapie uczenia się śpiewać, zapamiętuje słowa),
ćwiczymy (na kocu robimy rowerki, machamy nóżkami, rączkami),
podczas oglądania bajek na mini-mini - POKO, SEZAMKI, wykonujemy to, co postacie z bajek każą
pozwalam Uli na wyciąganie garnków z szafki w kuchni (ma jedną, z której może) i ona sobie wtedy znosi gary do pokoju, a potem układa ponownie w szafce,
na magnetycznej tablicy do malowania lub na zwykłych kartkach odrysowujemy różne kształty, np. rączkę Uli, nóżkę, kapcia, foremki, itp. (najbardziej lubi odrysowywać rączki )
leczymy lale i misie zastrzykami (ma strzykawkę),
nie mamy dywanów, więc Ula kladzie się na kocu, a ja ją ciągam po salonie (uwielbia to),
a czasem po prostu Ula "pomaga" mi tłuc kotlety, albo doprawiać potrawy (lubi solić, następnie sprawdzamy czy już starczy, czy jeszcze...i oczywiście dla Uli zawsze jest "jecie" ), .... Ula lubi sama obierac mandarynki, jajka
To tyle co pamiętam z marszu.

A! Przy nauce siusiania do nocnika, wysadzamy na nocnik tez lale i misie. Potem Ula je chwali, wyciera im pupy

Nie walcz z życiem...i tak nie wyjdziesz z tego żywa...
ikol_a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 20:43   #11
celka2000
Zakorzenienie

U nas hitem sa:
- tance przy muzyce (znaczy sie maly sam sie kreci w kolko a ja klaszcze)
- przyklejanie magnesow (z danonkow) do futryny - super zabawa
- zabawa w lapanego (ja gonie - on ucieka)
- zabawa w chowanego (ja sie chowam,on szuka)
- wrzucanie wszystkiego do wanny (sam sie w to bawi, niekoniecznie mu na to pozwalam, hehe)
- wrzucanie cienkich przedmiotow do butelek

Ps. Adas ma 15 miesiecy
Stary 2009-02-23, 12:07   #12
monipolka
Raczkowanie

Polecam również zabawę w kręgle- można wykorzystac do tego butelki plastikowe i piłeczkę np. od tenisa

Zamiast palsteliny, która bardzo brudzi dywan i cuszki, można zrobic wraz z dzieckiem "platelinę" z mąki, soli i wody. Maluch moze sam wyrobić ciasto, aby uzyskało odpowiednią konsystencję, a później mozecie lepić różne figurki Możan je później włożyc do pieca, albo odłozyć i po jakimś czasie samo stwardnieje. Jak zostanie troszkę ciasta to wkładam je do foliówki i przechowuje w lodówce. Przed zabawą na podłodze kładę gazety lub kawałek folii

Czesto do zabawy uzywamy równiez balonika, mozna go podrzucac rękami, kopac nózkami lub główką
monipolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 19:15   #13
Kachaaa
Zakorzenienie

Smaczny profil Kachaaa
Smaczne przepisy1

ooo odświeżam bo przydadzą mi się zabawy dla 2 latki jesczcze

olejuję paznokcie od 06.02.2014

Kachaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 16:16   #14
wiktoriasb
Raczkowanie

witam macie może jakies jeszcze pomysły na zabawy dla 2 latków
wiktoriasb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 15:23   #15
LovelyGirl
Raczkowanie

pomysły są genialne - zwłaszcza podoba mi się naleśnik - wypróbujemy z moim wynudzonym półtoraroczniakiem
LovelyGirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 12:56   #16
chloet
Przyczajenie

dziewczyny, a ja trochę z innej beczki. myślicie, że jest sens organizować zorganizowaną imprezę urodzinową dla 2-latka.? mamy we wroclawiu park rozrywki Loopy's world - oni oferują organizowanie takich przyjec. sama nie wiem, czy dzieciakowi takie cos sie spodoba...
chloet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 21:58   #17
szajajaba
Zakorzenienie

Wg mnie zdecydowanie za małe dziecko. I co za problem samej zorganizować jakieś atrakcje w domu?
Stary 2012-09-19, 22:31   #18
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez szajajaba Pokaż wiadomość
Wg mnie zdecydowanie za małe dziecko. I co za problem samej zorganizować jakieś atrakcje w domu?
jakbym była obrzydliwie bogata to urządziłabym taką imprezę nawet roczniakowi
Nie mówię już o tym jak pięknie poprzewracałoby mi się w czterech literach

No ale nie jestem.. więc muszę się z Tobą zgodzić
taka_sobie_jedna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 05:52   #19
wiktoriasb
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez chloet Pokaż wiadomość
dziewczyny, a ja trochę z innej beczki. myślicie, że jest sens organizować zorganizowaną imprezę urodzinową dla 2-latka.? mamy we wroclawiu park rozrywki Loopy's world - oni oferują organizowanie takich przyjec. sama nie wiem, czy dzieciakowi takie cos sie spodoba...
ja swojemu dopiero 4 urodziny organizuje, wcześniej nie miał kolegów, a znajomi nasi mają albo dużo młodsze albo dużo starsze dzieci. Zaprosiliśmy chrzestnych i babcie, kawka ciacho i papapa
wiktoriasb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 15:34   #20
Gwiazdka
Przyczajenie

ja w loopys world robilam 2 urodziny mojej córy i powiem że bardzo mi się podobało tak podejście personelu jak i zaproponowane atrakcje. Próbuj
Gwiazdka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 16:45   #21
kaszankazmlekiem
Raczkowanie

troszke odswieze temat dla zainteresowanych mam
moja Laurka ma teraz 19 miesiecy i nie jest zbytnio zainteresowana pacynkami i ksiazeczkami a o puzzlach 4-czesciowychh czy innych moge zapomniec, woli je pogryzc i porozdzierac rozwniez mimo tlumaczen i sesji pokazowych do czego sluzy nocnik woli powkladac do niego klocki ;d

za to kocha zwierzaki i czesto siadam i albo rusuje rozne zwierzatka i nasladuje odglosy albo pokazuje obrazki. A zeby mala sie nie nudzila jak cos robie w domu i nie mam czasu na zabawe to zaciagam ja do pomocy Jest wybitnie zadowolona jak mowie przynies soczek z lodowki, wloz owoce do szuflady lub wyrzuc papierek do kosza itd.
Bierzemy tez chleb i dodatki i mowie zeby ladnie poukladala na kromeczce. Specem nie jestem ale obserwojac moja corke wydaje mi sie ze dzieci lubia byc zaangazowane w takie zwykle czynnosci domowe i traktuja jak dobra zabawe .a my przy okazji nie mamy wyrzutow sumienia ze nie bawimy sie i nie uczymy.
pozdrawiam
kaszankazmlekiem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 10:18   #22
smilenow
Raczkowanie

pacynki,wspólne czytanie,opowiadanie,duże klocki,książeczki z odgłosami zwierzaków.
smilenow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 20:36   #23
Ayaane
Przyczajenie

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak się bawić z 1,5 rocznym dzieckiem? Mała jest na etapie naśladowania innych (podłapała ode mnie np wzdychanie, zwijanie języka w rurkę czy też marszczenie noska). Stara się sama mówić, ale na razie wychodzi jej mama, tata, Ania, Pati i brum xD Naśladuje różne zwierzątka, lubi pokazywać na sb np gdzie ma kolczyki, bransoletkę, oczy, nosek, brzuszek. Uwielbia również bawić się w chowanego czy też biegać za piłką. Od jakiegoś czasu powtarzamy ciągle zabawy typu ciuciubabka, naśladowanie innych czy rysowanie, a zauważyłam ze mała zaczęła się nudzić.
Ayaane jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 07:27   #24
glamourous
Zakorzenienie

piosenki z pokazywaniem?
my jestesmy krasnoludki
jam jest zabka tys jest zabka

wierszyk
Tu paluszek cukiereczek

Tu paluszek, tu paluszek,
Kolorowy ma fartuszek,
Tu jest rączka a tu druga,
A tu oczko do mnie mruga.
Tu jest buźka, tu ząbeczki,
Tu wpadają cukiereczki,
Tu jest nóżka a tu druga,
A tu oczko do mnie mruga.
Tu paluszek, tu paluszek - pokazujemy raz prawy, a raz lewy palec wskazujący,
Kolorowy ma fartuszek - rączkami wykonujemy gest siania przed sobą,
Tu jest rączka a tu druga... - pokazujemy raz jedną, a raz drugą rękę,
A tu oczko do mnie mruga - z palca wskazującego i kciuka robimy przy oku „ dzióbek” ptaszka,
Tu jest buźka... - robimy kółeczko dłonią wokół ust,
Tu ząbeczki... - gest szorowania zębów,
Tu wpadają cukiereczki - pokazujemy paluszkiem w głąb buzi,
Tu jest nóżka a tu druga - pokazujemy raz jedną a raz drugą nogę,
A tu oczko do mnie mruga- jak wyżej.
Stary 2013-06-05, 13:03   #25
Mama Croft
Przyczajenie

Ja w tej chwili także "walczę" z dwójką - 2 latkiem i Maluchem który właśnie skończył 3 miesiące. Czasem nie jest łatwo pogodzić potrzeby obojga, ale dobrze wykorzystywany czas na zabawę (szczególnie z 2 latkiem) owocuje względnym spokojem
Nasze ulubione obecnie zabawy:
- czytanie bajek,
- malowanie,
- budowanie z klocków oraz wszelkich możliwych materiałów budowli, szczególnie służących całej kolekcji samochodów
ostatnio budowaliśmy tunele
http://mamacroft.wordpress.com/2013/...sie-nie-nudza/
- sprzątanie też jest świetną zabawą,
- wyklejanie (klej i taśma klejąca fascynują mojego starszego Synka),
- wysypywanie, przesypywanie - słowem robienie bałaganu w kuchni co świetnie rozwija dziecko, dając Mu możliwość poznawania różnych struktur, kształtów, faktur etc.
w deszczowy dzień zrobiliśmy sobie np. piaskownicę z fasoli :
http://mamacroft.wordpress.com/2013/...ek-tfu-macius/
- naleśnikowanie opisywane już wyżej przez koleżanki,
- budowanie namiotów,
- granie w "gola" balonem,
- granie na organach (różnymi częściami ciała)
- masażyki do wierszyków ( w sieci można znaleźć świetnie się do tego nadające wierszyki czytane przez Pana Jerzego Stuhra),
To tyle z pomysłów przychodzących mi na teraz do głowy. Myślę, że warto wykorzystywać codzienne czynności które TRZEBA przecież zrobić, do zabawy. Mój Synuś np. w czasie gotowania zupy - ma swoją deseczkę i nożyk (taki drewniany do masła) i gotuje razem ze mną, krojąc warzywa i je obierając. Potem przyprawia całość i wstawiamy je razem. W ten sposób można też nauczyć Dziecko, np. tego, że gotowanie jest niebezpieczne i nie wolno dotykać kuchenki.
Staram się od czasu do czasu opisywać swoje pomysły - te bardziej zabawowe, także w razie chęci - zapraszam na bloga i pozdrawiam wszystkie Mamy!
Mama Croft jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 06:54   #26
Shisha225
Przyczajenie

Ja ze swoja corcia bardzo lubimy czytac książki mala sama mi przynosi swoje ulubione,siada na kolanach i zaczynamy wtedy zaczyna się pokazywanie, nazywanie zwierzątek i roznych przedmiotow.

Poza tym lubimy ganiac się po domu, tzw berek

Tarzac się na podłodze, ja strasznie lubie swoja coreczke laskotac ah jaki ona ma przy tym cuuudowny smiech

Rysowanie, lepienie z plasteliny, teraz zaczynamy ukladac puzzle takie dla dzieciaczkow (2+lat) i rozne inne już trudniejsze układanki bo widze ze moja corcia mimo iż nie ma jeszcze 2 lat bardzo to lubi

klocki, zabawa z balonami,spacery, place zabaw, latanie po supermarketach, sklepach, galeriach to jest to co moja corcia lubi najlepiej oglądanie, dotykanie i wachanie warzyw i owocow typu( kalafior, cukinia,ananas,kiwi, kokos) ile jest przy tym smiechu

Edytowane przez Shisha225
Czas edycji: 2013-10-08 o 06:56
Shisha225 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 15:29   #27
Mondo_Bongo
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez celka2000 Pokaż wiadomość
U nas hitem sa:
- tance przy muzyce (znaczy sie maly sam sie kreci w kolko a ja klaszcze)
- przyklejanie magnesow (z danonkow) do futryny - super zabawa
- zabawa w lapanego (ja gonie - on ucieka)
- zabawa w chowanego (ja sie chowam,on szuka)
- wrzucanie wszystkiego do wanny (sam sie w to bawi, niekoniecznie mu na to pozwalam, hehe)
- wrzucanie cienkich przedmiotow do butelek

Ps. Adas ma 15 miesiecy
Bardzo fajne pomysły, postaram sie zapamiętać i wykorzystać
Mondo_Bongo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 10:46   #28
nelusiowa_bajka
Przyczajenie

http://nelusiowa-bajka.blogspot.com
U nas na blogu nowy post dotyczący , zabawy i wypełnienia czasu dziecku w domu podczas gdy na dworzu pogoda nas nie rozpieszcza, zapraszam do czytania, komentowania i OBSERWOWANIA BLOGA
Kazda mama znajdzie cos dla siebie

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Mondo_Bongo Pokaż wiadomość
Bardzo fajne pomysły, postaram sie zapamiętać i wykorzystać

U nas jest to samo, i jeszcze wrzucanie do kubka jakis drobnych przedmiotow nie wiem kamyczkow, kulek cos w tym rodzaju i mieszanie tego lyzką lub widelcem ;-) Nela ma 15 msc zapraszam na jej bloga http://nelusiowa-bajka.blogspot.com
nelusiowa_bajka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 10:58   #29
szajajaba
Zakorzenienie

Kocham takie spamowanie
Stary 2013-11-04, 09:40   #30
nelusiowa_bajka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez szajajaba Pokaż wiadomość
Kocham takie spamowanie
Jakie spamowanie??? Czy w poście wyżej napisalam cos nie na temat? Wszystko jest związane z tematem więc, raczej Ty robisz tu bałagan pisząc takie kmentarze
nelusiowa_bajka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Mama z klasą

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości