Kremy na noc!Wchodzice - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-09-30, 13:50   #1
Olcia101
Rozeznanie

Red face

Kremy na noc!Wchodzice

Chciałabym abyście doradziły mi jakis krem odżywzy na noc który dobrze nawilży i dozywi aby rano moja cera wyglądała ładnie, gładko i promiennie. Dodam że mam 17 lat, bo to napewno jest ważne. Baardzo ważne jest tez to zeby po nim niewyskakiwało nic na tawrzy i zeby nie zpaychał porów bo mam cere z skłonnościami do tego.czekam na wasze odpowiedzi Pozdrawiam
Olcia101 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 14:23   #2
Olcia101
Rozeznanie

Dot.: Kremy na noc!Wchodzice

Mam nadzieje że mi pomozecie
Stary 2006-09-30, 15:37   #3
Emilia1
Zakorzenienie

proponuje KWC, tam jest wiele kreów. jesli masz tłusta skórę nie musisz uzywac kremu na noc na cała twarz jedynie partie ktore tego wymagajką.

niesetty nie da sie przewidziec czy krem Cie nie zapchnie gdyz to jest cecha indywidualna wiec najlepiej prosic o probki . mogę polecic np hydrance optimale legere, hydraphase legere, olejek regulujący haushki, altermed panthenol 6% forte
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 16:25   #4
kasia1552
Raczkowanie

Ja mam cerę mieszaną i zamierzam właśnie kupiś aquasource non stop tylko nie jestem pewna czy będzie on dla mnie odpowiedni...
Ja również mam 17 lat
kasia1552 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 16:39   #5
Hanka20
Zakorzenienie

ja mam 21 lat i cere mieszaną, podobnie jak Wy i nie używam jeszcze specjalnego kremu na noc, gdyz te maja wlasnie zazwyczaj bogatsze konsystencje, a co za tym idzie niestety mogą zapychać. dlatego na noc smaruje sie kremem na dzień, ale nie matującym, tylko nawilżającym. w moim przypadku jest to calma HLC

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 17:12   #6
Judytka2
Rozeznanie

ja rowniez dlugo szukalam kremu na noc i w koncu nie znalazlam kazdy mnie zapychał. A od jakiegos czasu uzywam serum z wit. C (przepis na biochemii). Bardzo dobrze sie sprawdza i nie zapycha Czasem mam lenia zeby go zrobic ale co sie nie robi dla urody
Judytka2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 12:14   #7
Emilia1
Zakorzenienie

jesli skóra jest tyłusta nie potrzeba na noc kremu , jedynie na miejsca które tego wymagaja np okolice oczu
Stary 2006-10-03, 16:49   #8
Olcia101
Rozeznanie

Mam cere mieszaną ale ostatanio jest dośc przesuszona od tych wszystkich srodków antytrądzikowych.
Przeglądałam kwc ale sama niewiem.,..
Może ten krem z bielandy róża&jedwab, co myslicie o tym?
a może z soray'i ?
Stary 2006-10-03, 20:37   #9
Olcia101
Rozeznanie

Tak więc zastanawiam sie nad tymi trzema kremami: z bielandy róża&jedwb, soray'a krem intensywnie odzywiajaco-dotleniający i Oceanic,AA Face oligovital. Czy któras z was uzywała któregos z tych kremów...co o nich myślicie??
Stary 2006-10-03, 22:31   #10
Olcia101
Rozeznanie

up up up
Stary 2006-10-04, 11:26   #11
Emilia1
Zakorzenienie

stawiam na oceanica,

albo mozesz sprobowac iwostinu nawilzajacego
Stary 2006-10-04, 13:40   #12
aaliyah
Zakorzenienie

A ja polecam Garnier Nutritionist na noc - nie wiem jak sie w Polsce nazywa , ten z cynkiem i omega 3 i 6. Mam badzo tlusta cere a krem ten ma naprawde bogata konsystencje, ale o dziwo mnie nie zapycha a skora jest z rana latnie odzywiona i gladziutka. Faktycznie ciezko znalesc krem na noc do cery tlustej ktory by nie zapychal. Dla mnie ten jest bardzo dobry, warto sprobowac .
aaliyah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 16:49   #13
Emilia1
Zakorzenienie

ja mimo tego iz tez mam tłusta cere lubie też treściwsze konsystencje czasami powtórze moze jeszcze raz moja wypowiedz
Cytat:
jesli skóra jest tyłusta nie potrzeba na noc kremu , jedynie na miejsca które tego wymagaja np okolice oczu
jelsi naprawde ma sie tłusta skóre nie trzeba smarowac sie na noc
Stary 2006-10-04, 21:21   #14
Sovilo
Zakorzenienie

Nivea regenerujący albo ERisa Duo-C, czasem na noc stosuje Dermosan.
Stary 2006-10-05, 11:07   #15
Emilia1
Zakorzenienie

Sovilo a czy na erisie jest zaznaczone to duo c? jaka postac wit c? i w jakim stęzeniu? napisali to moze?
Stary 2006-10-05, 12:42   #16
Chinka-chu-min
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
Sovilo a czy na erisie jest zaznaczone to duo c? jaka postac wit c? i w jakim stęzeniu? napisali to moze?
ja mam tłusta cere i na noc smaruje okolice oczu czasem stosuje serum z białej herbaty avon no ale chyba przerzuce sie na apteczne kosmetyki
Chinka-chu-min jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 17:45   #17
Sovilo
Zakorzenienie

Nie. Na słoiczku pisze:''...Zastosowany w kremie unilany system aplikacji witaminy C dostarcza ją w dwóch postaciach. Pierwsza działa bezpośrednio po uzyciu, druga zamknięta jest w mikrokapsułkach i działa z opóźnieniem, co zwiększa jej skuteczność i przedłuża działanie. Witamina E chroni przed działaniem wolnych rodników...''. NIe ma również podanego składu, który był oczywiście na pudełku, ale te wyrzuciłam
Stary 2006-10-06, 10:05   #18
Emilia1
Zakorzenienie

oj szkoda poszukam w niecie, ale fajnie ze to napisałaś
Stary 2006-10-10, 19:09   #19
Olcia101
Rozeznanie

Mam jeszcze do was jedno pytanie. Czy kremy na noc regenerujace moga uzywac osoby w każdym wieku? Czy moze dla nastolatek lepsze jednak bedą takie normlalne, nawilzające...?
Stary 2006-10-10, 19:20   #20
Emilia1
Zakorzenienie

jesli natolatka ma tłusta cere nie będzie uzywac tłustszych a takie są niejednokrotnie regenerujące (pisze ze przeważnie zeby nikt się nie przyczepił) . jelsi nie wymaga cięzkich konystencji lekki krem wystarczy
Stary 2006-10-29, 23:31   #21
pakosta
Wtajemniczenie

A ja podniosę, coby nie produkować zbędnego wątlu - szukam kremu na noc, mam 21 lat i cerę suchą. Na dzień użwyam Erisa z serii Aqua (intensywnie nawilżający) lub ukochanego Duo-C (też dr Irenki ) Jednak robi się coraz chłodniej a te leciutkie kremy moga się zimą nie sprawdzać... Tzn. na dzień chętnie, bo nie lubię w dzień czuć na buzi mocnego filmu, jednak w nocy przydałoby się dobre odżywaniane...

A i zapytam przy okazji - jak to jest z kremami ogólnie na zimę, podobno nie mogą zawierać wody w składzie - czy to prawda? Zamarzająca woda powoduje pękanie naczynek, tak? jeśli jest tak to jaki krem "bezwodny" ale nie zbyt tłusty polecacie?
pakosta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 23:59   #22
kasiahan
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość

A i zapytam przy okazji - jak to jest z kremami ogólnie na zimę, podobno nie mogą zawierać wody w składzie - czy to prawda? Zamarzająca woda powoduje pękanie naczynek, tak? jeśli jest tak to jaki krem "bezwodny" ale nie zbyt tłusty polecacie?

pozwole sobie wkleić cytat autorstwa Basi Kwiatkowskiej :
"W okresie zimowym nie należy stosować takich samych, lekkich kremów nawilżających jak latem. Krem na zimę, podobnie jak ubranie, powinien okrywać twarz "cieplejszą", ochronną warstewką.
Jak to już zostało wyjaśnione w jednym z poprzednich tekstów nie wszystkie tzw. kremy nawilżające muszą być kategorycznie wykluczane z zimowej pielęgnacji cery, gdyż informacje o możliwości zamarzania na skórze - wody obecnej w tych kremach są tylko mitem.
Obecność wody, która także wchodzi w skład większości tłustych kremów nie stanowi problemu, gdyż w szybkim czasie po aplikacji kremu odparowuje ona z powierzchni skóry. "
a cały artykuł w kilku częściach znajdziesz tu:
http://www.wizaz.pl/basia_cera_w_zimie_3.php

i tu jeszcze o kremach na zime:
http://www.wizaz.pl/basia_cera_w_zimie_1.php

po lewej stronie ekranu jest ikonka nawigacji i tam można przeskakiwać pomiędzy częściami artykułu
mam nadzieję, że znajdziesz tam coś dla siebie
pozdrawiam

Edytowane przez kasiahan
Czas edycji: 2006-10-30 o 12:52
kasiahan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 11:34   #23
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Kasiah ma racje, woda w kremie po ktrotkim czasie odparowywuje i enie jest to problemem.
Stary 2006-10-30, 23:50   #24
pakosta
Wtajemniczenie

Dzięki, w takim razie wypróbuję coś bardziej otulającego do buzi - chyba zaczynamy od półtłustego Iwostinu Przyznam że Vichy, Avene czy LRP są dla mnie po prostu za drogie
Stary 2006-10-31, 13:40   #25
Emilia1
Zakorzenienie

aha, to wiwostin dora firma , jelsi nie masz problemów z zatykam\niem mozesz wyprobowac, chociaz i tak parafinum jest oczyszczona
Stary 2006-10-31, 14:39   #26
kochaniutka19
Raczkowanie

Dziewczynki takie mam pytanie o co chodzi wam z tym zapychaniem skory?? jak moze skore krem " zapchac"??
Stary 2006-10-31, 15:30   #27
Emilia1
Zakorzenienie

np z emolientami

np parafinum, capric trigliceride, masło shea, gliceryna...ale to idywidualna sprawa kazdej cery niemozna jednoznacznie stwoerdzic

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-11-01 o 13:23
Stary 2006-10-31, 23:58   #28
pakosta
Wtajemniczenie

Z zapychaniem nie mam problemów - z reguły, i nie zapycha mnie na pewno glycerin ani masło shea - tzn. kosmetyki toto zawierające nie powodowały dotychczas eksplozji niedoskonałości u mnie Nie wiem jak paraffinum, raczej też nie...

Gdybym nie wywaliła opakowania po Erisach (Aqua i Duo-C) to by łatwiej mi było dokłądnie określić jakie składniki faktycznie na mnie działają, gdyż te kremy, notabene na lato jedyne i ukochane, nie powodują żadnego zapychania, wręcz "leczą" niedoskonałości po innych wynalazkach.

W ogóle biorę się za głęboką analize składów, dodaję słownik składników kosmetycznych do ulubionych i w końcu będę wiedziała co kładę na pyszczek i inne kawałki mnie
Stary 2006-11-01, 13:25   #29
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Z zapychaniem nie mam problemów - z reguły, i nie zapycha mnie na pewno glycerin ani masło shea - tzn. kosmetyki toto zawierające nie powodowały dotychczas eksplozji niedoskonałości u mnie Nie wiem jak paraffinum, raczej też nie...
no to mozessz ten iwostinku sporbowac

Cytat:
W ogóle biorę się za głęboką analize składów, dodaję słownik składników kosmetycznych do ulubionych i w końcu będę wiedziała co kładę na pyszczek i inne kawałki mnie
i poprawnie tylko szkoda ze nie ma tam wiele skladników na nim nie bazuje bo w glowie mam wiekszosc ale iedys jak wszedl ten slownik z ciekawosci looknełam
Stary 2006-11-01, 16:22   #30
kasia20a
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
a jesli jest tłusta ale niestety przesuszona?? jaki krem bedzie najlepszy bo zawsze stosowałam na noc tłusty krem, jakos najlepiej sie sprawowalł a moze wystarczy tylko nawilzajacy?? czy lepiej taki specialny na noc??
kasia20a jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości