Pomoc w doborze kosmetyków. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-10-01, 11:15   #1
Moniak19
Raczkowanie

Pomoc w doborze kosmetyków.

<Hejka> zanim zaczniecie krzyczek postarajcie sie zrozumiec ze jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o pielegnacje buzi (ciagle cos robie nie tak). Od pewnego czasu czytam biochemie i moja skóra aż krzyczy aby coś wypróbować. Mam cere bardzo wrażliwą, tłustą ze skłonnaścią do pszesuszenia, rozszerzone naczynka, zaskorniki i czasami pryszcze .Wiem że dużo dziewczyn jest na tym forum które mają podobne problemy i potrafią czytając skrupulatnie wszystkie posty, cos do siebie dobrac ale ja nie umiem. Może ktoś o większym doświadczeniu coś mi doradzi, pomoże ułożyć jakiś program pielęgnacyjny dla mojej zmęczonej buzi?? Na samym początku chciałabym aby pielęgnacja nie dotyczyła wysokich filtrów najwyżej 25+ ani kwasów...ponieważ nie umiem sobie dobrać odpowiedniego kremu z filtrem. Chciałabym aby początkowy plan obejmował produkty które uspokoją cere a dopiero potem wprowadzic do niego wysokie filtry i kwasy.Z góry dziękuje za pomoc mam nadzieje ze ktos sie nademna zlituje.Pozdrawiam.

Ty...to tylko cały mój Świat.
Moniak19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 11:19   #2
L_V
Zakorzenienie

Dot.: Pomoc w doborze kosmetyków.

Skoro nie zgadzasz się na wysokie filtry, to nie zostawiasz nam wielkiego pola do popisu. Odpadajają kwasy i retinoidy.

NAczynka możesz próbowac uspokoić kremami takimi jak Antirouger od Avene [lepszy od niego jest Diroseal, ale zawiera retinaldehyd, więc w Twoim wypadku odpada] i olejem z Mazideł oraz kremami/serami z wit C - zrobionymi w domu albo kupionymi w aptece [Redermic, Active C, Flavo C]. DO tego łykanie Rutinoskorbinu.

NA zaskórniki nadmierne przetłuszczanie przydały by się BHA Również uszczelniłyby naczynka - przemyśl stosowanie kwasów i filtrów jeszcze raz.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 11:28   #3
Moniak19
Raczkowanie

No ok zgadzam sie , ja poprostu nie umiem znalesc dla siebie odpowiedniego kremu z filtrami. Mozesz mi pomoć i rospisać mi jakąmś kuracje która powinnam stosować.

Stary 2006-10-01, 11:33   #4
Moniak19
Raczkowanie

Zastanawiłam sie czy nie mogłabym stosowac do mycia twarzy na noc zelu myjacego z Iwostinu do cery tłustej potem hydrolat a nastepnie kram z Iwostinu na noc. Na dzień woda termalna, hydrolat i jakis kremik nawilżający albo z filtrami ale góra 25+. Ale jak mowisz ze to nie wystarczy .

Stary 2006-10-01, 11:43   #5
AsikS
Zakorzenienie

Moniak - pozwolę się wypowiedzieć.
Nikt Ciebie nie zmusza do stosowania wyższych filtrów, ale wierz mi że L_V (bardzo doświadczona Koleżanka) dobrze Ci radzi.
Na takie problemy ze skórą, jakie masz trzeba zastosować naprawdę dobrą pielęgnację. Sama dopiero się wdrażam i też od niedawna stosuję kwasy (też zakładałam podobny wątek z prośbą o pomoc) i Koleżanki z Biochemii bardzo mi pomogły.
Może przekona Cię to, że po 3 tygodniach moja skóra wygląda lepiej, a ja czuję się przez to zdrowsza, silniejsza psychicznie, a i pewniejsza siebie.
Wiem, że problemy z cerą mogą uprzykrzać życie.

Przemyśl jeszcze raz wszystko, rozważ wszystko sama i zadecyduj co chcesz osiągnąć.
A kwasy są do tego bardzo dobre, a przede wszystkim skuteczne.
Ale jak we wszystkim - liczy się systematyczność i cierpliwość.
Ale czego się nie robi, by być piękniejszą i dzięki temu zdrowszą, uśmiechniętą?
Pozdrawiam serdecznie.
AsikS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 11:55   #6
Moniak19
Raczkowanie

Rozumiem...wiem że że chcecie jak najlepiej. Fltry są ok ale szkoda ze mnie tak zapychaja<mysli>. Co powinnam stosować effaclar czy Diroseal??A może coś innego?? I czym powinnam myć buzie?? Miałam Physiogel ale on nie spasował mi;/. Jak nie używam do oczyszczania twarzy wody to wydaje mi sie ze jest zle...a jak uzywam to jeszcze gorzej.Pomocy, zalamac sie mozna.

Stary 2006-10-01, 12:21   #7
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Moniak19 Pokaż wiadomość
Rozumiem...wiem że że chcecie jak najlepiej. Fltry są ok ale szkoda ze mnie tak zapychaja<mysli>. Co powinnam stosować effaclar czy Diroseal??A może coś innego?? I czym powinnam myć buzie?? Miałam Physiogel ale on nie spasował mi;/. Jak nie używam do oczyszczania twarzy wody to wydaje mi sie ze jest zle...a jak uzywam to jeszcze gorzej.Pomocy, zalamac sie mozna.
Zaczęłabym od Dirosealu, ażeby usppokoić naczynka. Ma on malutką dawkę retinaldehydu, ale przy bardzo płytkim unaczynieniu skóry i ta ilość jest czasami odczuwalna.

Myjesz buzię wieczorem żelem [ważne by nie miał SLSów w skłądzie - taki wątek z wyszczególnionymi prearatami do mycia buzi znajdziesz podpięty na naszym forum], potem hydrolat albo tonik i dopiero na całkowicie suchą buzię nakładasz Diroseal. Myślę, że po tym kremie nie bedziesz m iała potrzeby dosmarować się nawilżaczem

Rano - termalna [opcjonalnie] i tonik/hydrolat. NA to krme z wit C [jeśli chcesz - niekoniecznie] i dopiero filt. Możesz poprzestać na samym filtrze, grunt żeby był fotostabilny z faktorem powyżej 40.

Diroseal możesz stosowac początkowo co 2-3 dni, żwiększająć częstotliwość do codziennego stosowania. Jeśli po 2 tyg Twoja skóra się uspokoi i nie bedzie reagowac gwałtownie na DIroseal [a raczej nic złego nei bedzie sie działo, bo to odżywczy kremik], to dołącz do pielęgnacji Effaclar K, tez na noc. Zawiera on LHA, pochodną BHA - kwasu znanego z włąściwości domykających i oczyszczających pory a takż edziałających uszczelniająco na naczynka. Effaclar K jest baaaardzo łagodny, działa powoli i przy sumienym ,długofalowym stosowaniu potrafi zdzaiałać cuda [jedna tubka może nie wystarczyć]. Jeśłi zdecydujesz sie na połączenie Dirosealu i Effaclaru, możesz je stosować w takim systemie: noc 1 - diroseal, noc2 - nawilżacz, np olej/ krem, noc 3 - effaclar, noc 4 - nawilżacz i od początku. taka pielęgnacj apowinna przynieść rezultaty juz w pierwszym m-cu

Co do mycia buzi u wrażliwców/ naczynkowców - polecam płyny micelarne albo żel micelarny Rosaliac od LRP. Nie powinnaś być zawiedziona. Mi tez Physio z niewiadomych powodow nie pasuje.
Stary 2006-10-01, 13:48   #8
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

podepnę się do wątku
mam cerę BARDZO tłustą, i skóra na twarzy jest bardzo gruba.
PRzez nadmierne wydziellanie łoju skóra szybko się zanieczyszcza - zaskórniki i grudki. Czasami tworzą się z nich pryszcze (ale to zazwyczaj tylko przed miesiączką)

Nie jestem fanką opalania, więc spokojnie mogłabym stosować filtry, ale z tego co narazie wyczytalam, to są to ciężkie kremy, a ja przy mojej cerze jest to chyba zabójstwo... bo nie używam żadnego kremu (niepotrzebne obciążenie) Nie chcę żeby ktoś stwierdził, że wyolbrzymiam, ale naprawdę moja skóra bardzo się przetłuszcza i jakikolwiek krem który używałam tylko pogarszał sprawę.

od jakiegoś czasu używam Acne derm, jednak tutaj sie dowiedziałam, że trzeba go nakładać dopiero jakiś czas po umyciu - czego oczywiscie nie robiłam. Wiec nie wiem czy to przez to, ale jakos generalnie nic nie zmienił - rano budziłam sie z warstwą tłuszczu na twarzy.

czytam o tych kwasach - gdzie je mozna dostać? wiem że to upierdliwe i kolejne pytanie, ale trudno przejrzec wątek z 200 stronami i znaleść coś na swój problem...

nie wymagam jakiś cudów - chciałabym, zeby moja skóra była po prostu czysta. Może mi ktoś pomóc?

73->72->71->65->60
martina@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 13:49   #9
Moniak19
Raczkowanie

Jesteś kochana, dziekuje za bardzo cenne wskazowki.

Stary 2006-10-01, 13:54   #10
Moniak19
Raczkowanie

A moge przy tej kuraci stosować tonik z octem jablkowym??

Stary 2006-10-01, 20:03   #11
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
podepnę się do wątku
mam cerę BARDZO tłustą, i skóra na twarzy jest bardzo gruba.
PRzez nadmierne wydziellanie łoju skóra szybko się zanieczyszcza - zaskórniki i grudki. Czasami tworzą się z nich pryszcze (ale to zazwyczaj tylko przed miesiączką)

Nie jestem fanką opalania, więc spokojnie mogłabym stosować filtry, ale z tego co narazie wyczytalam, to są to ciężkie kremy, a ja przy mojej cerze jest to chyba zabójstwo... bo nie używam żadnego kremu (niepotrzebne obciążenie) Nie chcę żeby ktoś stwierdził, że wyolbrzymiam, ale naprawdę moja skóra bardzo się przetłuszcza i jakikolwiek krem który używałam tylko pogarszał sprawę.

od jakiegoś czasu używam Acne derm, jednak tutaj sie dowiedziałam, że trzeba go nakładać dopiero jakiś czas po umyciu - czego oczywiscie nie robiłam. Wiec nie wiem czy to przez to, ale jakos generalnie nic nie zmienił - rano budziłam sie z warstwą tłuszczu na twarzy.

czytam o tych kwasach - gdzie je mozna dostać? wiem że to upierdliwe i kolejne pytanie, ale trudno przejrzec wątek z 200 stronami i znaleść coś na swój problem...

nie wymagam jakiś cudów - chciałabym, zeby moja skóra była po prostu czysta. Może mi ktoś pomóc?
Jeśli nie masz problemów naczynkowych polecałabym Ci Diacneal od Avene. Krem z AHA i retinaldehydem - rewelacyjnie wygładza powierzchnię skóry - tak na dobry początek. A ponieważ zawiera i kwasy i retinaldehyd, to musiałabys sie przekonac do jakiegos filtru na dzien. Te lzejsze to: emulsja Avene do sk. norm/miesz; mleczko Vichy, fluid Biodermy - są o nich wątki. CHyba jeszcze lzejszy jest Aqua Lait od LRP.
Stary 2006-10-01, 20:04   #12
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Moniak19 Pokaż wiadomość
A moge przy tej kuraci stosować tonik z octem jablkowym??
Jeśłi Twoja skóra nie bedzie reagowała podraznieniem, to tak.
Stary 2006-10-01, 20:08   #13
Rayne
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Jeśli nie masz problemów naczynkowych polecałabym Ci Diroseal od Avene. Krem z AHA i retinaldehydem - rewelacyjnie wygładza powierzchnię skóry - tak na dobry początek. A ponieważ zawiera i kwasy i retinaldehyd, to musiałabys sie przekonac do jakiegos filtru na dzien. Te lzejsze to: emulsja Avene do sk. norm/miesz; mleczko Vichy, fluid Biodermy - są o nich wątki. CHyba jeszcze lzejszy jest Aqua Lait od LRP.
L_V, pewnie miałaś na myśli Diacneal?
Stary 2006-10-01, 20:10   #14
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
L_V, pewnie miałaś na myśli Diacneal?
No pewnie ze tak, zaraz to zmienie
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości