Maseczka oczyszczająca peel-off Eris - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-10-02, 20:06   #1
kamkam
Rozeznanie

Maseczka oczyszczająca peel-off Eris

Poszłam dziś do drogerii, żeby kupić sobie maseczkę Eris oczyszczająco-rozświetlająca typu peel-off w saszetce...mimo że zawiera alkohol, wcale nie podrażnia skóry, jest niezła, cera wydaje się dogłębnie oczyszczona i odświeżona; patrzę-jest: z serii Lirene Dermoprogram, do każdego rodzaju cery, z wit. C i E, rumiankiem i D-panthenolem,-kosztuje 4,59zł (całkiem sporo jak na zwykłą maseczkę 2x8ml); półkę niżej leży w opakowaniu maseczki Eris, ale z serii Under Twenty Lemon Time, głęboko oczyszczająca; wzięłam obie, żeby zobaczyć która lepsza; w domu okazało się, że ta Under Twenty jest tańsza, kosztuje 2,99zł (też 2x8ml), a wiecie czym się różnią?OPAKOWANIEM Skład jest w 100% identyczny...no wiecie co...moim zdanie to nadaje się do UOKiK...i nie chodzi o $, bo to są sprawy groszowe, ale po prostu robią nas w bambuko!
kamkam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 09:52   #2
Emilia1
Zakorzenienie

Dot.: Maseczka oczyszczająca peel-off Eris

Cytat:
--------------------------------------------------------------------------------

Poszłam dziś do drogerii, żeby kupić sobie maseczkę Eris oczyszczająco-rozświetlająca typu peel-off w saszetce...mimo że zawiera alkohol, wcale nie podrażnia skóry, jest niezła, cera wydaje się dogłębnie oczyszczona i odświeżona; patrzę-jest: z serii Lirene Dermoprogram, do każdego rodzaju cery, z wit. C i E, rumiankiem i D-panthenolem,-kosztuje 4,59zł (całkiem sporo jak na zwykłą maseczkę 2x8ml); półkę niżej leży w opakowaniu maseczki Eris, ale z serii Under Twenty Lemon Time, głęboko oczyszczająca; wzięłam obie, żeby zobaczyć która lepsza; w domu okazało się, że ta Under Twenty jest tańsza, kosztuje 2,99zł (też 2x8ml), a wiecie czym się różnią?OPAKOWANIEM Skład jest w 100% identyczny...no wiecie co...moim zdanie to nadaje się do UOKiK...i nie chodzi o $, bo to są sprawy groszowe, ale po prostu robią nas w bambuko!
jak w większosci z tymi reklamami kosmetykówfajnie ze przeanalizowałaś skład
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 13:21   #3
Chinka-chu-min
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
jak w większosci z tymi reklamami kosmetykówfajnie ze przeanalizowałaś skład
wydaje mi sie że wszystko zależy od kampanii reklamowej statusu firmy i marki, jesli wiecej kasy wydaja na promocje i reklame to i wiecej zadaja za produkt
Chinka-chu-min jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 17:33   #4
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
wydaje mi sie że wszystko zależy od kampanii reklamowej statusu firmy i marki, jesli wiecej kasy wydaja na promocje i reklame to i wiecej zadaja za produkt
a wcale nie no w wiekszosci tak , ale my sie nie damy vichy reklamuje a większosc nie spełnia swoich zadań, zas np bioderma, LRP, iwostin, avene takich reklam nie ma na wilekich bilbordach a ida jak swieze byułeczki i naprawde działają,a są warte też trochę. według mnie madry konsument nie da nabrac sie na "fitoretinol" proretinol, wypełniacze od srodka, tylko włąsnie analizuje skłąd
Stary 2006-10-03, 17:37   #5
Chinka-chu-min
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
a wcale nie no w wiekszosci tak , ale my sie nie damy vichy reklamuje a większosc nie spełnia swoich zadań, zas np bioderma, LRP, iwostin, avene takich reklam nie ma na wilekich bilbordach a ida jak swieze byułeczki i naprawde działają,a są warte też trochę. według mnie madry konsument nie da nabrac sie na "fitoretinol" proretinol, wypełniacze od srodka, tylko włąsnie analizuje skłąd
mi nie chodzi ot czy raklama przekłada sie na jakosc mi chodzi o to iz reklama przekłada sie na wyzsza cene no i oczywiscie skład jest wazny.Zastanawiam sie ile osób wie iż woda która jest użyta w kosmetykach vichy jest uzywana tez w innych mniej znanych, czytałam o tym kiedys
Chinka-chu-min jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 17:43   #6
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
mi nie chodzi ot czy raklama przekłada sie na jakosc mi chodzi o to iz reklama przekłada sie na wyzsza cene no i oczywiscie skład jest wazny.Zastanawiam sie ile osób wie iż woda która jest użyta w kosmetykach vichy jest uzywana tez w innych mniej znanych, czytałam o tym kiedys
Chinko, Skarbie napisałam o tym włsanie w tym ze np LRP nie maja reklamy a i tak ceny trzymają

Cytat:
astanawiam sie ile osób wie iż woda która jest użyta w kosmetykach vichy jest uzywana tez w innych mniej znanych, czytałam o tym kiedys
Stary 2006-10-11, 23:03   #7
kamkam
Rozeznanie

Macie rację, ale mnie nie chodzi o reklamę ani o markę, tylko o zwykłe oszustwo...ta sama firma produkuje dokładnie ten sam kosmetyk, wkłąda do 2 róznych opakowań, przeznacza do dwóch róznych cer i sprzedaje w różnej cenie..moim zdaniem to się nadaje do UOKiK
Swoją droga ja np lubię kremy Vichy...ale tylko do twarzy, bo ich preparaty do ciała są takie sobie....jeśli chodzi np o mleczko nawilżająco-odżywcze to i tak moim nr 1 jest zwykłe "granatowe" Nivea, o
Ale wolę kremy Vichy od Loreala, a to chyba ten sam koncern:/
kamkam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 13:35   #8
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Macie rację, ale mnie nie chodzi o reklamę ani o markę, tylko o zwykłe oszustwo...ta sama firma produkuje dokładnie ten sam kosmetyk, wkłąda do 2 róznych opakowań, przeznacza do dwóch róznych cer i sprzedaje w różnej cenie..moim zdaniem to się nadaje do UOKiK
dokłądnie jak np z retinoidami, retinaldehydami dokłądniej na jednym ze do naczynkwoej na innym ze p-zmarszczkowe
Stary 2006-10-12, 19:56   #9
paulina85
Rozeznanie

GG do paulina85

wiele firm robi też co takiego że jesli naprzykład: wypuszcza na rynek kosmetyk np: jakis balsam , okazuje się że kosmetyk się nie sprzedaje to co firma robi? wycofuje produkt, zmiena opakowanie, modyfikuje lub zmienia nazwe i tez sam balsam z takim samym składem trafia na półki sklepów jako NOWOŚĆ

każda firma ma to samo na celu: wyprodukowac cos co sie bedzie sprzedawać, wymogi rynku, marketing, relkama!nic sie na to nieporadzi! ale na szczęscie są osoby które wiedzą że skład jest ważny a to takie łatwe do porównania bo przecież każdy kosmetym musi mieć na opakowaniu skład
paulina85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 20:08   #10
klaudynka4
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4

To tak samo jak z tymi lekkimi odżywkami Pantene Pro V nic do nich nie mam bo sa fajne, jest kilka wariantów (do włosów prostych, kręconych, regenerująca itd.) a wszystkie mają ten sam skład
Tylko zastanawia mnie jak może być do włosów prostych i kręconych taki sam skład :/ Ale to już szczegół...
I moim zdaniem ta sprawa też sie nadaje do UOKiK
ZObaczcie tutaj jest ich strona
http://www.uokik.gov.pl/
I jest dział kontakt, tylko pod jaki adres by wysłać to pytanie czy taka sprawa wymaga ukarania
Stary 2006-10-12, 20:38   #11
paulina85
Rozeznanie

GG do paulina85

można sie też przejśc do miejskego rzecznika konsumentów
chociaż ja nie wiem czy jest jakis sens, studiuje kosmetologie i z tego co wiem to taki proceder jest dość częsty
paulina85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 21:20   #12
klaudynka4
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4

Skoro tak jest to na 99% jest to legalne
Chociaż moim zdaniem nie powinno być... Bo tak naprawde wciąż bardzo mało osób sprawdza składy... I to jest zwyczajne wykorzystywanie niewiedzy ludzkiej.
To tylko moje zdanie, ale powinna być zorganizowana jakaś akcja upowszechniająca wśród zwykłych ludzi sprawdzanie składów kosmetyków i znajomość przynajmniej podstawowych składników
To by wiele załatwiło, producenci też byliby zmuszeni przestać stosować takie triki..
Marzenia
Stary 2006-10-13, 11:42   #13
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
wiele firm robi też co takiego że jesli naprzykład: wypuszcza na rynek kosmetyk np: jakis balsam , okazuje się że kosmetyk się nie sprzedaje to co firma robi? wycofuje produkt, zmiena opakowanie, modyfikuje lub zmienia nazwe i tez sam balsam z takim samym składem trafia na półki sklepów jako NOWOŚĆ
masz rację, tak samo było np z błyszczykiem loreala, dziewczyny o nim zapomniały to firma wypusciła ponownie z nwym aplikatorem, tyle tych chwytów jest wszędzie..
Stary 2006-10-13, 11:44   #14
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Skoro tak jest to na 99% jest to legalne
Chociaż moim zdaniem nie powinno być... Bo tak naprawde wciąż bardzo mało osób sprawdza składy...
tak nieststey to legalne to ich prawo i doskonale wiedzą ze większosc nie czyta składów. Paulina tez chciałam do Polzanaia ale osatatecznie stanęło na kosmetologi w Gdyn
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości