Zmarszczki mimiczne. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-01-14, 15:53   #181
Villemo.
Raczkowanie

GG do Villemo.
Re: Zmarszczki mimiczne :-[

oj Agato ja wcale nie mówiłam, że mam zmarszczki(czytaj wielkie ilośći ), tylko że mam jedną na czole ona nie jest duża ale nie chciałabym aby się powiększała po prostu.Dodaję zdjęcie, choć jest niewyrażne(lepszego nie mam) i pewnie wszyscy orzekną, że nic tu nie widać, ale moje super czujne oczy już ją widzą . Czytałam opinie ostatnio o serum z białą herbatą(i chyba sobie zafunduję) może poprawi trochę buźkę
Villemo. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 16:18   #182
Lovisa
Zakorzenienie

Ja też mam tylko dwie zmarchy, ale mam, nie wmówiłam sobie tego Po całym dniu na uczelni, kiedy wracam zmęczona do domu są jeszcze bardziej wyraźne - dwie okropne krechy po bokach ust ! Grrrrr! To dość dziwne, bo pod oczami ani na czole nie mam żadnych, ale to pewnie dlatego, że mam dopiero 22 lata... Nie wiem, czy powinnam używać już kremu przeciwzmarszczkowego..? Bo skoro teraz mam takie widoczne, to co będzie za 10 i więcej lat!?
Stary 2005-01-14, 17:11   #183
vanilla_sky
Zakorzenienie

to niestety chyba uklad miesni, na ktory nic nie mozemy poradzic. ja swoje zmarszczki pod oczami zauwazylam juz w wieku 20 lat! i tak sie zastanawiam, czy zawsze je mialam tylko wowczas zaczelam je zauwazac, czy tez pojawily sie wlasnie wtedy. wokol ust tez mam wyrazne linie... widac taka uroda. pocieszam sie, ze wiele pieknych dziewczyn tez ma zmarszczki gdzieniegdzie, a wcale nie czyni ich to brzydszymi.
vanilla_sky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 22:22   #184
Fioona
Przyczajenie

Zmarszczki mimiczne help!!!

Mam taki jeden problem otoz mam 16 lat, a na czole mam okropnie widoczne zmarszczki mimiczne!!!
Wiem ze ten problem może sie wydawac smieszny, ale one naprawde sa bardzo widoczne. Nawet jak sie usmiecham je widac.
Czy są jakies sposoby żeby sie ich pozbyć?? albo zeby nie byly az tak wyraźne?

Z gory dziękuje za pomoc
Fioona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 11:10   #185
kobri81
Raczkowanie

co na zmarszczki mimiczne u 24(ach to juz tyle:((()-letniej dziewczyny???

ja naprawdę niczego sobie nie uroiłam-mam dość głębokie poziome zmarszczki mimiczne na czole(od unoszenia brwi).ogólnie mam duzo zmarszczek mimicznych-tych uśmiechowych przy oczach,ale one tak mi nie przeszkadzaja..poradźcie co na to czoło???czy na kremy typu botox jeszcze za wcześnie?co wogóle o nich sądzicie??
kobri81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 11:22   #186
pixie7
Wtajemniczenie

Re: co na zmarszczki mimiczne u 24(ach to juz tyle:((()-letniej dziewczyny???

Marto, zmarszczek raz powstałych nie usunie żaden krem. Kremy "botoksopodobne" to taka sama ściema marketingowa jak inne "cudowne" specyfiki, mogą lekko rozkurczać skórę w trakcie kiedy ich używasz (oczywiście nie w stopniu, który usunąłby całkiem zmarszczki), ale po odstawieniu wszystko wróci do normy. Wiara w ich moc jest dla mnie zadziwająca, ale dowodzi skuteczności reklamy
Poza tym jeśli masz żywą mimikę, zmarszczki będą się chętnie robiły w tych samych miejscach, no ale chyba lepsze to niż kamienna, płaska twarz

pixie7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 11:49   #187
Nora
Raczkowanie

Ja też mam 24 (no prawie ) i mam zmarszczki mimiczne przy oczkach (od uśmiechania się) Wszystkie kremy na zmarszczki mimiczne są od 30 roku A co, młodsze kobitki takich zmarszczek nie mają ja się pytam ??? Wiem, że kremy nie usuną zmarszczek niestety, ale może jakiś kremik je złagodzi, co? Ale jaki? I czy 20 latki mogą używać kremow dla 30 latek? Hmmm... zawsze się nad tym zastanawiam. Chociaż pewnie jak piszą na kremie wiek to coś w tym musi być!
Nora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 11:59   #188
pixie7
Wtajemniczenie

Mogą, mogą Wiek na opakowanich to też w dużym stopniu marketing. Kremy powinno się dobierać do rodzaju cery, a nie do wieku.

Stary 2005-04-13, 14:14   #189
kobri81
Raczkowanie

wiem,wiem,zmarszczek nie usunę,ale chciałam je choć trochę wygładzić,a z mimiki chyba nie zrezygnujęwiem też że po odstawieniu kremu zmarszczki wróciłyby,ale mimo to chciałabym spróbować.czy ktoś zna coś dobrego?
kobri81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 16:09   #190
rzastin
Zakorzenienie

Ja mam 20 lat, ale przez to, że noszę okulary i mam wadę wzroku, często marszczę oczy, czoło i unosze lekko brwi. Zauważyłam, że robi mi się 'krecha' ciut wyżej niż połowa czoła. Też zastanawiałm się nad takim albo innym kremem na zmarszczki. Stosowałabym go na czoło i wokół ust (lwie zmarszczki). Macie jakieś pomysły, jaki krem nadałby sie do czegoś takiego?
Pzdr

rzastin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 18:09   #191
Gonia1
Zakorzenienie

Ja też mam zmarszczki przy oczach od uśmiechania się i na czole Też chciałabym je jakoś spłycić. Mnie nie przeszkadzałoby chwilowe działanie kremów przeciwzmarszczkowych, byleby tylo działały. Przecież mogłabym ich używać cały czas.
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 23:30   #192
alcial
Przyczajenie

GG do alcial

Witam! może jakies delikatne żele pod oczy, oczywiście przeznaczone dla "tych" po 20-tce Wklepywać opuszkami palców, nie rozciągając skóry. Polecam regularny, delikatny masażyk okrężny oczu! Używanie kremów przeznaczonych dla skóry starszej moze nie pogorszy stanu skóry, ale przy 50-tce nie bedzie już czego używac, ponieważ skóra już się przyzwyczai do silniej działających kosmetyków!
alcial jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 23:33   #193
pixie7
Wtajemniczenie

"Przyzwyczajenie" skóry do kosmetyków to kolejny mit, nie mający żadnego uzasadnienia w badaniach naukowych.
Stary 2005-04-13, 23:34   #194
vanilla_sky
Zakorzenienie

alcial napisał(a):
> Używanie kremów przeznaczonych dla skóry starszej moze nie pogorszy stanu skóry, ale przy 50-tce nie bedzie już czego używac, ponieważ skóra już się przyzwyczai do silniej działających kosmetyków!

ach, ten mit chyba bedzie wiecznie zywy
Stary 2005-04-13, 23:36   #195
vanilla_sky
Zakorzenienie

kochane wizazanki, proponuje zapoznac sie z klasycznymi tekstami wizazu, np tym oto tu:
http://www.wizaz.pl/basia_rozleniwianie_kosmetykami.php
nie zapominajmy, ze wizaz to nie tylko forum i KWC
Stary 2005-04-14, 21:50   #196
alcial
Przyczajenie

GG do alcial

oj przepraszam juz nic nie mówię, inna szkoła...
alcial jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-15, 20:25   #197
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Pixie jak zwykle ma rację wiek na opakowaniu to kwestia wyłącznie umowna, a rozleniwić skóry kosmetykami się nie da. Jestem zwolenniczką dopasowywania kremu do potrzeb skóry i już. Sama szybko zaczęłam uzywac kremów pod oczy - wprawdzie zwykłych nawilżających, a pierwsze mocno nawilżające serum (ale dla młodej skóry ;D ) zaaplikowałam sobie chyba na 21 urodziny (to było nieodżałowane Serum Mythic Guerlaina). I tego systemu się trzymam, wybieram kremy z dziką ostrożnością analizując po tysiąckroć składy itd. Też mam zmarszczki - właściwie tylko mimiczne, bo mimo wszystko cerę mam niezłą (to zasługa alergii na slonce - nigdy się nie mogłam opalać). Wokół oczu zmarszczki mimiczne mam od dziecka, cóż, taka uroda. Na czole, między brwiami, wokół ust też się coś zarysowuje. Osobiście lubię kremy z pseudobotoksem, nie ma siły żeby coś usuneły bo to nie lezy w ich mocy, ale lubię to uczucie wygładzenia cery jakie im towarzyszy. Rozprężają skórę i poniekąd zapobiegają tworzeniu się nowych linii. Uzywałam Lancome Resolution (b. lubię), Vichy Myokine (takowoż przyjemny) oraz Dermika Extremale, która jest bardzo dobrym jakościowo preparatem, naprawdę wygładza (ma w składzie ten słynny peptyd!), generalnie w użyciu jest mało przyjemna - szczypie mnie w oczy - ale daje naprawdę niezłe efekty
Z kremów tylko testowanych z próbek podoba mi się nocna wersja AA Botox - like

Nie ma się czego bać, naprawdę

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-23, 19:01   #198
Edzia21
Przyczajenie

zmarszczki mimiczne

Witam! Bardzo prosze o jakas dobra rade.POniewaz robia mi sie dwie pionowe kreski miedzy brawi.Strazsnie mnie to oszpeca.Jestem tym bardzo zalamana ze popadam w straszne kompleksy.Wstydze sie wychodzic z domu bo niemoge na siebie patrzec.Niestac mnie na zabieg chirurgiczny.Kremy tez zawiele niepomagaja,jest moze jakis inny sposob zeby choc troszke je wygladzic bo sa dosyc glebakie a ja mam dopiero 21 lat.Prosze odpiszcie !Dziekuje
Edzia21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-23, 19:23   #199
pixie7
Wtajemniczenie

Re: zmarszczki mimiczne

Edziu, przede wszystkim nie demonizuj dwóch zmarszczek!! Nie ma powodu, żeby przez nie nie wychodzić z domu!!! Żadna z nas nie jest ideałem, każda ma jakieś wady, ale czy to powód, żebyśmy siedziały pozamykane po domach??! Każda z nas ma też jakieś zalety i Ty na pewno też, skup się więc na ich podkreślaniu! Jestem pewna, że ludzie patrząc na Ciebie nie widzą wyłącznie dwóch zmarszczek, ale całokształt oraz to, co w Tobie najładniejsze!

Jeśli zmarszczki są głębokie, to wygładzić je będzie ciężko.. Właściwie najlepszym rozwiązaniem byłby botoks, ale piszesz, że to nie wchodzi w rachubę (a może zacznij odkładać drobne kwoty co miesiąc?.. Bo zmarszczki z czasem będą się raczej pogłebiać niż znikać, niestety...). Spróbuj zatem świadomie ograniczyć marszczenie brwi. Możesz też wykonywać codziennie automasaż: taka pozioma ósemeczka z lekkim naciskiem, w miejscu zmarszczek, czyli pomiędzy brwiami. Żadnego konkretnego kremu nie polecę, bo tych botoksopodobnych nie używałam, z resztą kremy raz powstałych zmarszczek nie usuną. Po prostu dbaj o to, żeby skóra w strategicznym miejscu była dobrze nawilżona. Może używaj też jakiegoś rozświetlającego korektora w tych miejscach?..

Powodzenia i przede wszystkim nie przejmuj się tak!

Pomarszczona Pixie
Stary 2005-04-23, 19:30   #200
Edzia21
Przyczajenie

pixie_76 bardzo ci dziekuje za duze slowa otuchy naprawde podniosly mnie na duchu czasem sie zastanawiam dlaczego mnie to musialo spotkac i tak mi oszpecic twarz postaram sie odkladac troszke pieniazkow choc i tak ten zabieg przynosi efekty na kilka miesiecy szkoda ze nie na stale.Ale dziekuje Ci za odpowiedz.Przezsylam pozdrowionka!
Stary 2005-04-23, 19:32   #201
manila.sosil
Rozeznanie

Edzia! weź się w garść! widziałam własnie przed chwilą reklamę vichy myokine na zmarszczki mimiczne... wczesniej reklamowali coś kiedyś loreala... nie wiem jak ze skutecznością tych kremów ale nie załamuj się!!! Im dłużej będziesz patrzyła na te zmarszczki, tym będą się Tobie one wydawać większe! Głowa do góry!!! w najgorszym przypadku możesz ściąć sobie troszkę dłuższą grzywkę i zaczesywac ją na bok... ale nie wierzę, żeby było aż tak tragicznie!!!
Edzia!
Stary 2005-04-23, 19:40   #202
Edzia21
Przyczajenie

manila.sosil Masz racje czym wiecej sie przejmuje i na nie patrze tym bardziej mi sie wydaje ze sa mocniejsze z dnia na dzien .Sprubuje kupic sobie ten krem ,ktory mi zaoferowalas a grzywke wlasnie sobie obcielam az tak zle niewygladam ale i tak bym wszytsko dala zeby ich niemiec gdybym byla w stanie.Przesylam caluski!
Stary 2005-04-23, 19:49   #203
manila.sosil
Rozeznanie

http://www.vichy.com/pl/myokine/myokine.html - to strona o myokine... własnie na zmarszczki mimiczne... cena około 80-90 zł... nie stosowałam a więc nie wiem jakie są rezultaty...
teraz w aptekach jest akurat promocja i oprócz kremu dostaniesz również próbki vichy w takim oto opakowaniu - a więc jeśli chcesz kupić to warto teraz
Stary 2005-04-23, 19:53   #204
manila.sosil
Rozeznanie

zobacz ostatnie zdanie! zmarszczki na czole i między brwiami!!!
Stary 2005-04-24, 07:51   #205
Edzia21
Przyczajenie

manila.. bardzo Ci dziekuje za te stronki ,ze sie pofatygowalas naprawde jestes fajna dziewczyna.Wypruboje ten krem i napisze ci po 21 dniach jakie rezultay przynisoly.Przesylam pozdrowionka!
Stary 2005-04-24, 10:14   #206
manila.sosil
Rozeznanie

Ale też jeszcze popytaj dookoła o ten krem, bo nie wiem czy można go stosowac w każdym wieku, czy nie ma za silnego działania...
Pozdrawiam!
Stary 2005-04-24, 11:05   #207
manila.sosil
Rozeznanie

rozmowy archiwalne

coś jeszcze nzlazłam w archiwum:

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1105442304 - krem na pierwsze zmarszczki mimiczne

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1113383440 - co na zmarszczki mimiczne u 24 letnej dziewczyny?

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1105403535

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1104938248

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1100975654

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1051305445

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1074933429

przejrzyj wszystkie...
Stary 2005-04-24, 13:10   #208
pixie7
Wtajemniczenie

manila.sosil napisał(a):
> Ale też jeszcze popytaj dookoła o ten krem, bo nie wiem czy można go stosowac w każdym wieku, czy nie ma za silnego działania...

ZA SILNEGO działania nie ma na pewno, już tu wałkowałyśmy, że nie istnieją takie kremy (czy ktoś miałby jeszcze zmarszczki, w przeciwnym razie?.. ), więc jeśli o to chodzi, spokojnie możesz Myokine używać. Martwilabym się czym innym: ewentualnym brakiem oczekiwanych rezultatów..
Stary 2005-04-30, 22:05   #209
zyzia
Przyczajenie

Unhappy zmarszczki pod oczami POMOCY!!

mam 22 lata i używam remów nawilzajacych pod oczy ,jednak pojawia mi sie coraz wiecej zmarszczek i kurzych łapek które sie pogłebiaja. Jakich kremów powinnm żywac zeby pomóc moim oczom a nie zaszkodzic?? pomocy!!
zyzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-01, 12:00   #210
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Dot.: zmarszczki pod oczami POMOCY!!

Przede wszystkim ochrona przeciwsłoneczna - krem z filtrem UV (najmniej SPF 15),okulary przeciwsłoneczne , nie opalaj się w solarium (szybsze starzenie się skóry).Stosuj krem pod oczy na dzień i na noc. Możesz nauczyć się wykonywać masaż okolic oczu - najlepiej poproś kosmetyczkę aby pokazała Ci jakie ruchy masażu wykonywać w domu.Jeśli zauważyłaś ,że pojawiają się zmarszczki to zmień krem - spróbuj kremu regenerującego o bogatszym składzie i konsystencji. Możesz też spróbować używać (jako kurację) kapsułki z wit A+E lub z olejem z wiesiołka albo ogórecznika. W gabinecie kosmetycznym możesz poddać się zabiegom regenerującym skórę :np. ampułka ,masaż ,maska na okolice oczu - kosmetyczka będzie wiedziała jakie preparaty dobrać dla Twojej młodej ,a jednak wymagającej mocniejszego odżywiania, nawilżania skóry.
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości