Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-12-10, 08:32   #241
7of9
Raczkowanie

Kwas hialuronowy + retinol

Chciałabym prosić o pomoc... chcę sobie zrobić krem na dzień z kwasem hialuronowym i retinolem ( coś takiego jak vichy liftactiv retinol ha). Czy macie jakieś receptury, mogę na was liczyć? z góry dziękuję za pomoc, a jeśli jest taki wątek to przepraszam i proszę o przyłączenie
Stary 2009-12-15, 21:50   #242
magdaiz
Przyczajenie

Dot.: Kwas hialuronowy + retinol

Cytat:
Napisane przez 7of9 Pokaż wiadomość
Chciałabym prosić o pomoc... chcę sobie zrobić krem na dzień z kwasem hialuronowym i retinolem ( coś takiego jak vichy liftactiv retinol ha). Czy macie jakieś receptury, mogę na was liczyć? z góry dziękuję za pomoc, a jeśli jest taki wątek to przepraszam i proszę o przyłączenie
Ja raczkuję, a nie, nawet i to jeszcze nie , więc nie będę nic doradzać sama, bo Ci jeszcze krzywdy narobię. Ale wyszukiwarkę to się już nauczyłam obsługiwać

Może ci się przyda:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...etinol&page=47

a tutaj serum z retinolem do kupienia

http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-renew.html

Z tego co mi wiadomo, możesz je używać razem z kwasem hialuronowym (zakupionym oddzielnie), jako "dwufazowy nawilżacz" - szczegóły na stronie sklepu.

Jednak nie radziłabym ci stosować retinolu, retinaldehydów i innych tam takich (nie znam się) na dzień. Z tego co mi wiadomo (a sama retinaldehydy stosuję), to one bardzo nie lubią promyczków słonecznych. Nie wiem jak z tym super modyfikowanym retinolem, ale ja bym go tak bez zapytania mądrzejszych, na pysk na dzień nie kładła - skóra na pewno będzie wrażliwsza podczas stosowania.

Nie wiem, czy pomogłam, ale się starałam

A gdzie wy Czarownice, Wiedźmy wszystkie jesteście? Czyżby wam koty wyliniały i nie możecie już kręcić mazideł??? Ja tu cała napalona na pierwszą przesyłkę z BU czekam, czary mi się śnią po nocach, jajo niosę a wy nic nie majstrujecie nowego?
magdaiz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 07:39   #243
7of9
Raczkowanie

Dot.: Mini KWC kosmetyków własnoręcznie robionych

też umiem obsługiwac wyszuiwarkę...
co do serum to jest ono za ciężkie jak dla mnie, wolałabym jakąś lżejszą formę. Póki co kupiłam vichy liftactiv retinol HA i stosuję na dzień. w każdym razie dzięks
Stary 2009-12-16, 14:43   #244
magdaiz
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez 7of9 Pokaż wiadomość
też umiem obsługiwac wyszuiwarkę...
Faktycznie, zabrzmiało jakbym była złośliwą małpą, ale nie jestem, zazwyczaj nie

Hmm, a ten kremik znasz?

http://www.zrobsobiekrem.pl/?256,kre...oslinny-pha-ha
Stary 2009-12-16, 15:17   #245
ultrafiolet88
Zakorzenienie

ja wyczrowalam genialny tonic z kwasem aspirynowym, a drugi z mlekowym i jesczcze trzeci w migdalowym. wszystkie pryszcze te juz bedace i te czychajace uciekaja w poplochu

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 07:23   #246
7of9
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez magdaiz Pokaż wiadomość
Faktycznie, zabrzmiało jakbym była złośliwą małpą, ale nie jestem, zazwyczaj nie

Hmm, a ten kremik znasz?

http://www.zrobsobiekrem.pl/?256,kre...oslinny-pha-ha
Nie nie znam, chociaż myślałam nad nim, narazie zamawiałam kilka razy na biochemii urody. Niestety i po serum flavo c i po serum lemon moja skóra się buntuje- mam cerę przesuszona ale skłonną do występowania ropnych zmian, szukałam czegoś przeciwzmarszczkowego (wiek) ale jednocześnie regulującego łojotok i zamykającego rozszerzone pory. Nie wiem czy moje kłopoty nie wynikają z choroby - mam niedoczynność tarczycy i właśnie rozpoczełam leczenie jej. chyba jednak pozostanie mi dermatolog (chociaż jak byłam ostanio to zaproponowano mi kontrowersyjny lek, którym kuracja mieszięczna kosztuje ok 300 zł.)
Stary 2009-12-17, 10:14   #247
marylisek
Raczkowanie

Hmm, tak sobie czytam i myśle sobie, że podzielę się swoimi wrażeniami z maziaków.
Kupiłam niedawno na ZSK dwa kremiki: anty-aging i krem z filtrem i witaminami.
Ukręciłam i muszę powiedzieć że jak dla mnie (po 2 tygodniach staosowania już) są super. Najważniejsze, że po nałożeniu, zarówno jednego jak i drugiego buzia się nie błyszczy, nie ma żadnych warstw do wchłonięcia. Po kremie anty-aging w zasadzie można by od razu robić makijaż mineralny. Jak na razie buzia jest gładka, nie tworzą się żadne wypryski, alergie itp. i mam nadzieję, że tak zostanie.
marylisek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 10:53   #248
7of9
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez marylisek Pokaż wiadomość
Hmm, tak sobie czytam i myśle sobie, że podzielę się swoimi wrażeniami z maziaków.
Kupiłam niedawno na ZSK dwa kremiki: anty-aging i krem z filtrem i witaminami.
Ukręciłam i muszę powiedzieć że jak dla mnie (po 2 tygodniach staosowania już) są super. Najważniejsze, że po nałożeniu, zarówno jednego jak i drugiego buzia się nie błyszczy, nie ma żadnych warstw do wchłonięcia. Po kremie anty-aging w zasadzie można by od razu robić makijaż mineralny. Jak na razie buzia jest gładka, nie tworzą się żadne wypryski, alergie itp. i mam nadzieję, że tak zostanie.
a mnie przeraża cała ta ceremonia robienia kremów z ZSK te sauny wodne, te mieszadełka... jednak na BU jest prościej
Stary 2009-12-17, 12:48   #249
ultrafiolet88
Zakorzenienie

no to SPL i guma ksantanowa i masz krem na zimno, bez lazni i t p

Stary 2009-12-17, 21:45   #250
magdaiz
Przyczajenie

Dziewczynki, pomóżcie proszę

Strasznie bym chciała wyczarować dla mojej siostry, którą gnębi łuszczyca jakiś balsam-masło do ciała, które pomoże jej się uporać z tym dziadostwem. Nabyłam w stacjonarnym ZSK bazę kremową (bo za cienka jestem, żeby od zera startować), i oleje: awokado, jojoba, kokos frakcjonowany, tamanu oraz masło kakaowe i pantenol 75%.

No i mam same dylematy

Myślałam, żeby ukręcić super nawilżająco- odżywcze mleczko do ciała na dzień oraz maślisko takie solidne, na noc.
Bez względu na zapach kontrowersyjny chciałam do tego masła dorzucić tamanu (licząc na to że czekolada i maggi razem nadadzą temu taką niby orientalną nutę - się zobaczy w praniu). No i tu się pojawia problem, bo tamanu oprócz właściwości leczniczych, zdaje się, że posiada również komedogenne - co w polączeniu z kakao może dać mieszankę wybuchową - czyż nie tak?
Co mi polecicie? Zaznaczam, że jutro mogę znów pognać do sklepu ZSK i dokupić co trza, byleby sister mogła latem kiecki nosić, bo nogi ma długie i zgrabne, tylko parchate niestety...

Ps. wiem, ze to właściwie OT, i przepraszam z góry, ale nie znalazłam (może źle szukałam ) wątku o formulacjowych dylematach, wszędzie wszystkiego po trochu, ale wątku niet
Stary 2009-12-18, 05:28   #251
ulisia1
Rozeznanie

GG do ulisia1

Słuchaj... zapach na pewno się sam nie "zrobi" ładny, jeśli ci zależy na zapachu to dodaj odrobinę olejkow eterycznych... Ja ze swojej strony polecam różany, dziewczyny mowią że cytrynowy jest też fajny.

Ja osobiscie za tamanu nie przepadam, w ogóle się u mnie nie sprawdza... No i cuchnie.
Może poszukaj innego oleju, dobry jest np. z miodli indyjskiej. Albo może jeszcze coś z olejow ziołowych... Poszukaj na stronie.
Pozdrawiam
Stary 2009-12-18, 13:45   #252
ultrafiolet88
Zakorzenienie

z tym zapychaniem to nigdy nie wiadomo, trzeba sprobowac. ja moge jesczzce polecic maslo shea ktore swietnie nawilza. olej kokosowy ale nierafinowamy. olej macademia (na przypadlosci skorne). mocznik dla zwiekszenia nawilzenia.

nie wiem czy przy luszczycy mozna sie kwasic? jesli tak to moze delikatny tonic z kwasy l-mlekowego i potem na to chociazby samo maslo shea.

zapachem to ja bym sie nie przejmowala jak cos ma pomoc. jesli chodzi o zapach to pieknie pachnie olej sliwkowy.

jesli potrzebujesz do calego ciala to kup w sklepie ze zdowa zywnoscia olej kokosowy. jak dobrze poszukasz to wyjdzie tanio (ja nabylam 500gram za 16 zl) i niech sie smaruje nim siora na lekko zwilzaona skore. ja bardzo polecam maslo shea na 'naturalym pieknie' - bardzo sie oplaca

Stary 2009-12-20, 12:02   #253
ulisia1
Rozeznanie

GG do ulisia1
Jak zrobić mleczko?

Jak (i z czego) można zrobić mleczko do demakijażu? Takie dla cery naczynkowej...

Próbowałam zanalizować składy istniejących na rynku mleczek ale to sama chemia.

Pomóżcie proszę...
Stary 2009-12-20, 14:15   #254
Shee'naz
Wtajemniczenie

Dot.: Jak zrobić mleczko?

Myślę, ze warto jeszcze poszukać wsrod gotowcow. Nie wszystko to sama chemia . Zdarzaja sie perełki. Np. to mleczko ma fajny skład i jest bardzo delikatne.

Rival de Loop, Selection, Reinigungsmilch
Cytat:
INCI: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Sorbitol, Spent Grain Wax, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Panthenol, Argania Spinosa Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Butyrospermum Parki Butter Extract, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Xanthan Gum, Parfum, Linalool, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Citric Acid.
Shee'naz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 15:29   #255
ulisia1
Rozeznanie

GG do ulisia1

no rzeczywiście, skład nie jest zły, jedynie te konserwanty. ale jeśli ktoś wie jak zrobić własne mleczko -podajcie proszę przepis... marzy mi się żeby dodać sobie do niego składniki wzmacniające naczynka...
Stary 2009-12-20, 16:39   #256
ultrafiolet88
Zakorzenienie

a patrzylas na stronach sklepow z polproduktami? na mazidlach i zrob sobie krem pewnie cos bedzie

sklad boski, chyba sobie zakupie dzieki

Stary 2009-12-20, 22:13   #257
ulisia1
Rozeznanie

GG do ulisia1

Patrzyłam ale przepisów na mleczko nie widzę....
Stary 2009-12-22, 22:50   #258
zbr5
Przyczajenie

A ty umiesz zrobic taki krem?

Drogie Panie,
Jestem przekonany ze znajdzie sie wsrod was osoba ktora bedzie potrafila ogarnac ponizszy problem. Mianowicie, w USA swego czasu byl fantastyczny krem przecwitradzikowy ktory czynil cuda. Nie jest juz dostepny w produkcji, zatem pomyslalem ze skoro istnieja strony typu Mazidla czy ZSK, to mozna sobie zrobic go samemu. Tym bardziej ze jest bardzo naturalny. Prosze zobaczyc sklad:

salicylic gel (2%) - (kwas salicylowy)
Vitamin A Palmitate (witaminka A)
Black Currant (czarna porzeczka)
Raspberry (malina)
Blackberry (jezyna)
Vitamin C Ester (olej witaminy C)
Vitamin E Acetate (olej witaminy E)

Wszystko z powyzszych jest dostepne w wyzej wymienionych sklepach (tzn mazidla czy ZSK)
(no, moze oprocz jezyny ale przezyje bez niej)

Patrzac po skladzie dalej, zaczynaja sie drobne schody:

citric acid (kwasek cytrynowy)
Sodium Borate,
Sodium Hydroxide,
Squalane,
MDM Hydantoin,
Fragrances (zapachy)
Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer,
Polysorbate 60,
Propylene Glycol

...nie mam pojecia czym sa te skladniki i jaka jest ich rola. Ale mam nadzieje ze wiekszosc z nich jest zbedna. No bo jezeli nie produkuje tego do celow komercyjnych to nie musze dodawac zapachu czy subtancji ktore maja na celu tylko np przedluzenie terminu waznosci kremu. Wiec moze obejdzie sie bez czesci z nich - co myslicie??

Czy orientujecie sie Drogie Panie
1. Czy jest mozliwosc zrobienia samodzielnie takiego kremu (bazujac na tych skladnikach naturalnych)
2. Jaka jest wasza opinia o tych sztucznych dodatkach? czy jest tam cos co jest niezbedne?

Dzieki za wszelkie porady!

Edytowane przez zbr5
Czas edycji: 2009-12-22 o 22:52
zbr5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 00:46   #259
Migdał
Rozeznanie

Dot.: A ty umiesz zrobic taki krem?

Dalej widać skwalan http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-squalane.html i glikol http://mazidla.com/index.php?option=...d=42&Itemid=10
Migdał jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 01:22   #260
ultrafiolet88
Zakorzenienie

pewnie ze są do zrobienia. poczytaj biochemie i receptuariusze w tycch wlasnie sklepach. wiekszosc tych skladnikow z konca mozna wywallic. potrzeba Ci podstawowych skladnikow kremu jeszcze jak emulgatory itd. wszyskiego sie na biochemi dowiesz.

Stary 2009-12-23, 01:29   #261
ultrafiolet88
Zakorzenienie

moze smietanki?
http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100035

http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100035

smietanka czy mleczko co za roznica byle nie maślanka

Stary 2009-12-23, 06:41   #262
kosmetolog1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zbr5 Pokaż wiadomość

Patrzac po skladzie dalej, zaczynaja sie drobne schody:

citric acid (kwasek cytrynowy)
Sodium Borate,
Sodium Hydroxide,
Squalane,
MDM Hydantoin,
Fragrances (zapachy)
Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer,
Polysorbate 60,
Propylene Glycol

...nie mam pojecia czym sa te skladniki i jaka jest ich rola. Ale mam nadzieje ze wiekszosc z nich jest zbedna. No bo jezeli nie produkuje tego do celow komercyjnych to nie musze dodawac zapachu czy subtancji ktore maja na celu tylko np przedluzenie terminu waznosci kremu. Wiec moze obejdzie sie bez czesci z nich - co myslicie??

Czy orientujecie sie Drogie Panie
1. Czy jest mozliwosc zrobienia samodzielnie takiego kremu (bazujac na tych skladnikach naturalnych)
2. Jaka jest wasza opinia o tych sztucznych dodatkach? czy jest tam cos co jest niezbedne?

Dzieki za wszelkie porady!
jakie ilości są ci tego potrzebne? a woda do tego nie jest potrzebna? bo zastanawiam się w czym rozpuścić karbomer jeśli nie ma tu wody

citric acid (kwasek cytrynowy)- to dostaniesz w sklepie
Sodium Borate- boran sodu można chyba kupi,c w aptece, ma działanie antybakteryjne, rozjaśniające, reguluje pH
Sodium Hydroxide- wodorotlenek sodu, służy do zobojętnienia grup kwasowych karbomeru, dzięki czemu zrobi się z tego żel
Squalane- to jest emolient, nawilżacz i zmiękczacz, ma działanie antybakteryjne, możesz zamiast niego użyć np. lanoliny, która też ma troche skwalenu (tylko musi być to lanolina, a nie np. jej pochodne typu alkohole lanolinowe lub lanolina aacetylowana), możesz wziąć też olej jojoba, lub z awokado
MDM Hydantoin- konserwant
Fragrances (zapachy)
Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer- karbomer służy jako zagęstnik. możesz użyć np. karboxymetylocelulozy, gumy xantanowej, pektyn, zastępując karbomer wyeliminujesz konieczność użycia wodorotlenku sodu, a stosując np. Xantan Gum, czy pektyny masz zagęstnik naturalny
Polysorbate 60- emulgator
Propylene Glycol- nawilżacz i zmiękczacz
kosmetolog1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 10:45   #263
ulisia1
Rozeznanie

GG do ulisia1

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
moze smietanki?

smietanka czy mleczko co za roznica byle nie maślanka
hahha, dobre!

tylko że te śmietanki to taki krem na lanolinie, a mi zależy na mleczku, żeby oczyszczało twarz....
Stary 2009-12-23, 15:32   #264
Psychodelia
Wtajemniczenie

zbr5 - dokładnie takiego samego kremu nie zrobisz, bo nie wystarczy rozszyfrować skład, trzeba jeszcze znać proporcje (a Ty wiesz tylko, że kwasu salicylowego jest 2% a reszta?)

Psychodelia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 16:32   #265
ultrafiolet88
Zakorzenienie

no ale mozliwosc zrobienia krem u na tych skladnikach jest no

Stary 2009-12-23, 16:40   #266
ultrafiolet88
Zakorzenienie

a probowalas robic jak krem? tylko duzo fazy wodnej i malo olejowej? czy takie cos nie wychodzi?

amoze cos takiego jak lotion w gotowcach na zsk? jest tak sklad inci, mozna by sciągnąc

Stary 2009-12-23, 18:22   #267
zbr5
Przyczajenie

Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Szczegolnie uzytkownikowi kosmetolog1.

Wiecie co, zaczalem dzis kombinowac jakby przypasowac te skladniki dotej instrukcji:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?krem,66

Ale niestety jestem totalnym laikiem i to jest chyba zbyt trudne zadanie jak na pierwszy raz. Tym bardziej ze, tak jak zauwazyla Pscyhodelia, nie znam proporcji.

Pomyslalem ze moglbym po prostu przerobic to cudo:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikbha.html

Mamy tutaj kwas salic. na ktorym mi najbardziej zalezy. Oprocz tego powtarza sie glikol. Skoro nie bedzie to konsystencja kremowa to dzieki temu moge ominac te sztuczne skladniki.

Wiec plan jest taki zeby:
1) zakupic ten tonik
2) wzbogacic go o ponizsze rzeczy:

(witaminka A)
(czarna porzeczka)
(malina)
(witamina C)
(witamina E)

Tylko czy tak sie w ogole da z tonikiem? Z tego co widze w opisie to zawiera on alkohol. Czy to bedzie wspolgralo z witaminami/owocami?
No, ale skoro w skladzie tego toniku mamy ekstrakt z lukrecji to czemu by sie nie dalo ekstraktu z malin?

Jezeli uwazacie ze to jest wykonalne, macie koncepcje co do proporcji?

Tu jeszce jest artykul o tych tonikach z 2% BHA:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=99&Itemid=2
zbr5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 19:52   #268
kosmetolog1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zbr5 Pokaż wiadomość
Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Szczegolnie uzytkownikowi kosmetolog1.

Wiecie co, zaczalem dzis kombinowac jakby przypasowac te skladniki dotej instrukcji:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?krem,66

Ale niestety jestem totalnym laikiem i to jest chyba zbyt trudne zadanie jak na pierwszy raz. Tym bardziej ze, tak jak zauwazyla Pscyhodelia, nie znam proporcji.

Pomyslalem ze moglbym po prostu przerobic to cudo:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikbha.html

Mamy tutaj kwas salic. na ktorym mi najbardziej zalezy. Oprocz tego powtarza sie glikol. Skoro nie bedzie to konsystencja kremowa to dzieki temu moge ominac te sztuczne skladniki.

Wiec plan jest taki zeby:
1) zakupic ten tonik
2) wzbogacic go o ponizsze rzeczy:

(witaminka A)
(czarna porzeczka)
(malina)
(witamina C)
(witamina E)

Tylko czy tak sie w ogole da z tonikiem? Z tego co widze w opisie to zawiera on alkohol. Czy to bedzie wspolgralo z witaminami/owocami?
No, ale skoro w skladzie tego toniku mamy ekstrakt z lukrecji to czemu by sie nie dalo ekstraktu z malin?

Jezeli uwazacie ze to jest wykonalne, macie koncepcje co do proporcji?

Tu jeszce jest artykul o tych tonikach z 2% BHA:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=99&Itemid=2
ja bym nie kombinowała z dodawaniem do tego toniku tych witamin i ekstraktów. Tonik wykonany według tej receptury BU ma odpowiednie pH które pewnie ulegnie zmianie po dodaniu czegokolwiek, a jak wiadomo BHA (salicyl)musi być w okolicach pH=3-4. pozatym dodając witaminę A i C (które łatwo się utleniają) trzeba by dodać odpowiednią ilość witaminy E aby zapobiec utlenieniu i istnieje ryzyko dodania za małej ilości wit. E i ochrona przed utlenianiem będzie zbyt niska. witaminę C najlepiej ochraniać przed utlenianiem flawonoidami (np. rutyna) bo witamina E podobno niezbyt dobrze zapobiega utlenianiu witaminy C.
kosmetolog1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 22:21   #269
ulisia1
Rozeznanie

GG do ulisia1

podejrzewam, że żeby to oczyszczało to musi być jakiś łagodny detergent, sam krem rozwodniony obawiam się że nie "wyciągnie" zanieczyszczeń tylko je zapcha. Albo nie wiem, jakiś emulgator jak w micelach?
Stary 2009-12-23, 23:16   #270
ultrafiolet88
Zakorzenienie

no elulgator swietnie oczyszcza. ja mam SPL do kremow na zimno, robie z niego mmicela wedlyg zskowego przepisu i swietnie oczyszcza! wiec moze na tym sie oprzyj wlasnie

Odpowiedz

Tagi
olejek myjacy hydrofilny

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości