Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-09-12, 10:50   #541
suzaku18
Przyczajenie

Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Czy olejki eteryczne ETJA sa prawdziwe, nie zafałszowane?
Czy olejek z sandałowca naprawdę jest z Santalum Album, czy podobnie jak w Avicennie. Jeśli jest z Santalum Album to dlaczego kosztuje parę razy taniej niż w Pollena Aroma?
suzaku18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 12:21   #542
kasiag13
Przyczajenie

Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez suzaku18 Pokaż wiadomość
Czy olejki eteryczne ETJA sa prawdziwe, nie zafałszowane?
Czy olejek z sandałowca naprawdę jest z Santalum Album, czy podobnie jak w Avicennie. Jeśli jest z Santalum Album to dlaczego kosztuje parę razy taniej niż w Pollena Aroma?
Olejki ETJA nie sa falszowane, tak samo olejki Aviecenna.
Jesli chodzi o olejki Aviecenna, to jest wyraznie zaznaczone, ze sprzedaja tylko olejek sandalowy zachodnioindyjski (oleum Amyris balsamifera), a nie maja w ofercie olejku sandalowego wschodnioindyjskiego (Santalum album).
O ile sie dobrze orientuje, to w ETJI sprzedaja Santalum album. A dlaczego jest tanszy? Nie wiem... Wydaje mi sie, ze w Pollenie placi sie poprostu za marke.

kasiag13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 18:44   #543
schaetzchen
Rozeznanie

Kupiłam dziś dwa (kolejne...) olejki eteryczne - mandarynka i petitgrain. Wymieszałam coś takiego:
- baza: 1/3 oleju z wiesiołka i 2/3 oleju z dzikiej róży (ok. 30 ml w całości, robiłam na oko w buteleczce 40 ml)
- olejki: 10 kr. mandarynki, 5 lawendy i 5 bergamotki, do tego 3 krople drzewa herbacianego (walę to drzewko do każdej twarzowej mieszanki, licząc na działanie antypryszczowe)

pachnie bardzo ładnie - kocham wszystkie cytrusy, ale ta mandarynka to jest chyba lepsza nawet od mojej ulubionej cytryny!

No i mam takie pytanie:
- czy byłoby sensowne mieszać razem petitgrain z pomarańczą? Czy to będzie się jakoś hmmm wspomagało, czy wręcz przeciwnie - skoro to ze skórki a to z liści to w sumie jedna roślina i bez sensu to łączyć
- czy przygotowując mieszanki kierujecie się własnym nosem (no i właściwościami olejków) czy podziałem na nuty bazowe itd? Bo ja się starałam, ale u mnie to bez sensu - najbardziej podobają mi się te olejki które są w grupie "top notes" (jak to jest po polsku?). No dobra, te bazowe też są niezłe, ale nie stać mnie na różany i sandałowy.

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 19:16   #544
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Kupiłam dziś dwa (kolejne...) olejki eteryczne - mandarynka i petitgrain. Wymieszałam coś takiego:
- baza: 1/3 oleju z wiesiołka i 2/3 oleju z dzikiej róży (ok. 30 ml w całości, robiłam na oko w buteleczce 40 ml)
- olejki: 10 kr. mandarynki, 5 lawendy i 5 bergamotki, do tego 3 krople drzewa herbacianego (walę to drzewko do każdej twarzowej mieszanki, licząc na działanie antypryszczowe)

pachnie bardzo ładnie - kocham wszystkie cytrusy, ale ta mandarynka to jest chyba lepsza nawet od mojej ulubionej cytryny!
Brzmi świetnie

Cytat:
No i mam takie pytanie:
- czy byłoby sensowne mieszać razem petitgrain z pomarańczą? Czy to będzie się jakoś hmmm wspomagało, czy wręcz przeciwnie - skoro to ze skórki a to z liści to w sumie jedna roślina i bez sensu to łączyć
Mam gotową, kupioną za granicą mieszankę, w której jest i orange, i petitgrain, i jeszcze neroli (+imbir i jeszcze coś, nie pamiętam teraz, co). Mieszanka pachnie cudnie, a działa jeszcze lepiej. Czyli tak się czasem robi.
Cytat:
- czy przygotowując mieszanki kierujecie się własnym nosem (no i właściwościami olejków) czy podziałem na nuty bazowe itd?
Ja kieruję się i właściwościami, i nosem, i podziałem na klasy olejków, choć właśnie w takiej kolejności. W końcu nic się nie stanie, jak się raz rozminę ze sztuką...
Cytat:
najbardziej podobają mi się te olejki które są w grupie "top notes" (jak to jest po polsku?).
Nuty górne
niezamienna_juz_na_nic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 19:45   #545
schaetzchen
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Mam gotową, kupioną za granicą mieszankę, w której jest i orange, i petitgrain, i jeszcze neroli (+imbir i jeszcze coś, nie pamiętam teraz, co). Mieszanka pachnie cudnie, a działa jeszcze lepiej. Czyli tak się czasem robi.
No tak, jeszcze jest przecież neroli! Ale to z tych nieosiągalnych cenowo

Cytat:
Nuty górne
Albo nuty topowe

EDIT: Trochę off-topic, ale też dotyczący zapachów i neroli, więc piszę w tym wątku. Mianowicie: po raz kolejny zrobiłam sobie serum z zieloną herbatą i tym razem użyłam hydrolatu neroli. Dodatkowo % herbaty jest nieco większy niż w przepisie (kończy mi się ważność a nie lubię jak się coś marnuje i chcę zużyć jak najszybciej) - zapach neroli i herbaty jest cudowny!!! Polecam

Biorę się za ramiona

Edytowane przez schaetzchen
Czas edycji: 2007-09-15 o 06:32 Powód: dopisek
schaetzchen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 18:28   #546
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Trochę off-topic, ale też dotyczący zapachów i neroli, więc piszę w tym wątku. Mianowicie: po raz kolejny zrobiłam sobie serum z zieloną herbatą i tym razem użyłam hydrolatu neroli. Dodatkowo % herbaty jest nieco większy niż w przepisie (kończy mi się ważność a nie lubię jak się coś marnuje i chcę zużyć jak najszybciej) - zapach neroli i herbaty jest cudowny!!! Polecam
To też się pochwalę zapachowo Przy sobocie miałam natchnienie i zrobiłam dziś 50 ml kremiku do ciała, pod oczy i w ogóle na wszelkie przesuszenia - mniej więcej wg tego przepisu: http://www.ecospa.pl/recipes.php?recipe=21
tylko bez wosku, zamiast wody dałam hydrolat cytrynowy, oleje to u mnie był olej morelowy+odrobina jojoby, a wszystko poperfumowałam olejkiem cytrynowym. Zapaszek wyszedł cudny . Moje cytrynowo-morelowe mazidełko właśnie gęstnieje w lodówce Następnym razem zrobię lawendowe - właśnie mi się maceruje lawenda w oleju słonecznikowym, mniam...

A propos olejków: widziałyście? Ecospa nas kusi...
http://www.ecospa.pl/products_new.php

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2007-09-25 o 22:45 Powód: uzupełnienie
Stary 2007-10-06, 20:59   #547
ga.ja
Przyczajenie

witam a czy ktoś może widział gdzieś olejek eteryczny z kwiatu lotosu? bo szukam i szukam, i nic :/
ga.ja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 21:15   #548
ga.ja
Przyczajenie

witam a czy ktoś może widział gdzieś olejek eteryczny z kwiatu lotosu? bo szukam i szukam, i nic :/
ga.ja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 10:22   #549
Dagmaryna
Przyczajenie

GG do Dagmaryna

Ja poszukuję olejku z nasion marchewki... pomóżcie...
Dagmaryna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 19:37   #550
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Dagmaryna Pokaż wiadomość
Ja poszukuję olejku z nasion marchewki... pomóżcie...
Olejek z nasion marchewki ma w swojej ofercie Primavera - do kupiena np. w mydlarni hebe: http://www.mydlarnia-hebe.pl (chociaż nie wiem, czy akurat w HEBE mają marchewkę, a teraz ich strona przez jakiś czas nie działa - będzie można sprawdzić jutro-pojutrze)
Lotos... hm... nie wiem, widziałam tylko kompozycję zapachową
Stary 2007-10-07, 22:19   #551
Dagmaryna
Przyczajenie

GG do Dagmaryna

Dzięki za pomoc, będę próbowała
Dagmaryna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 14:49   #552
mrs.doubtfire
Rozeznanie

Niezamienna, powiedz ile wazne sa hydrolaty z Ecospa? Tak srednio?
Dziekuje
mrs.doubtfire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 15:32   #553
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Średnio kilka miesięcy - trzeba je przechowywać w lodówce
PS. Jesteś pewna, że to właściwy wątek?
Stary 2007-10-19, 17:34   #554
mrs.doubtfire
Rozeznanie

Wiem, ze niewlasciwy, ale udalo sie, bo zajrzalas i dostalam odpowiedz. Dziekuje. Widzisz ja czytalam jakis czas temu jak wlasnie Ty pisalas o ich hydrolatach, ale nie moglam tego znalezc, a wtedy nie mialam czasu by sie zapytac, nie ma chyba watku o tym sklepie Ecospa? A ze olejki powiazane z hydrolatami wiec w koncu trafilo tutaj.
mrs.doubtfire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 19:44   #555
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Wiem, ze niewlasciwy, ale udalo sie, bo zajrzalas i dostalam odpowiedz. Dziekuje. Widzisz ja czytalam jakis czas temu jak wlasnie Ty pisalas o ich hydrolatach, ale nie moglam tego znalezc, a wtedy nie mialam czasu by sie zapytac, nie ma chyba watku o tym sklepie Ecospa? A ze olejki powiazane z hydrolatami wiec w koncu trafilo tutaj.
Jak mogłam nie zajrzeć do jednego ze swoich ulubionych wątków?
A o hydrolatach pisałam tu: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...144865&page=46
(też w ulubionym moim wątku zresztą )
PS. Dobry pomysł z tym wątkiem o Ecospa Jak złożę tam nowe zamówienie, to takowy założę. A może Ty to zrobisz?
Stary 2007-10-24, 11:44   #556
rzyrafka
Zakorzenienie

Mój uparty tatuś kaze mi stosować olejek jałowcowy, bo gdzieś zasłyszał, że pomaga na trądzik. Pogooglałam trochę, że faktycznie on może pomóc ale nie wiem czy akurat na tę moja postać- skra tłusta i białe podskórne grudki (większe i mniejsze), ropnych zmian prawie nie mam, chyba, że mnei coś zapcha z zaskórnikami sobie radzę brevoxylem. Po poierwsze to nie wiem jak z tego zrobić tonik (jakie proporcje i z czym wymieszać) a po drugie to czy t o w ogóle ma sens? Kiedyś używałam drogeryjnych kosmetyków z olejkieh herbacianym w składzie ale jakoś nie szczególnie to wspominam, tan żadnych efektów.
Pomóżcie jeśli możecie
rzyrafka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 14:09   #557
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Mój uparty tatuś kaze mi stosować olejek jałowcowy, bo gdzieś zasłyszał, że pomaga na trądzik. Pogooglałam trochę, że faktycznie on może pomóc ale nie wiem czy akurat na tę moja postać- skra tłusta i białe podskórne grudki (większe i mniejsze), ropnych zmian prawie nie mam, chyba, że mnei coś zapcha z zaskórnikami sobie radzę brevoxylem. Po poierwsze to nie wiem jak z tego zrobić tonik (jakie proporcje i z czym wymieszać) a po drugie to czy t o w ogóle ma sens? Kiedyś używałam drogeryjnych kosmetyków z olejkieh herbacianym w składzie ale jakoś nie szczególnie to wspominam, tan żadnych efektów.
Pomóżcie jeśli możecie
Spróbuj, olejki rzeczywiście pomagają na problemy skórne, a jałowcowy jest jednym z nich. Ma zresztą bardzo ładny, żywiczny zapach. Możesz go stosować w mieszance z jakimś innym olejkiem, np. dobrze komponuje się z cytrynowym, limonkowym, pomarańczowym, grejfrutowym. Ja zwykle daję ok. 25 kropelek olejku na 100 ml wody, naparu z ziół (rumianek, nagietek, szałwia) albo hydrolatu, ale radziłabym Ci zacząć od trochę mniejszych stężeń, np. od 12-15 kropli. I koniecznie zrób próbę uczuleniową, żeby nie narobić sobie niepotrzebnych kłopotów. Inny sposób stosowania olejków eterycznych to mieszanie ich z olejami bazowymi (5-6 kropelek na 10 ml oleju roślinnego) - polecam też wątek o olejach i hydrolatach. Powodzenia!
Stary 2007-10-25, 16:22   #558
borman
Raczkowanie

GG do borman

@rzyrafka W Twoim przypadku zwróć uwagę na olejek z drzewa herbacianego, lawendowy, bergamotowy, paczulowy jak i ten wymieniony przez Ciebie jałowcowy.
borman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 17:05   #559
rzyrafka
Zakorzenienie

dziękuję
rzyrafka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 11:03   #560
azyla
Raczkowanie

olejkami wyleczylam okropny ropny tradzik i pozbylam sie wielu plam i blizn....stosowalam gotowe preparaty typu Argol, Aromatol oraz roznego reodzaju toniki sporzadzane z nalewek....sama tez robilam sobie np spirytus z olejkiem pichtowym, lawendowym, cynamonowym, gozdzikowym...itp....wyle czenie nie nastapilo z dnia na dzien...ale na dzien dzisiejszy mam spokoj, a przechodzilam gehenne...( pomine fakt ze stosowalam tez wszelkiego rodzaju amzidla, antybiotyki i krey lecznicze bez wyraznego skutku) olejki naprawde pomagaja zwlaszcza na plamy i blizny....tylko trzeba ogromnje cierpliwosci...pozdrawi am
azyla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 18:03   #561
borman
Raczkowanie

GG do borman

Cytat:
Napisane przez azyla Pokaż wiadomość
antybiotyki i krey lecznicze bez wyraznego skutku) olejki naprawdę pomagaja zwlaszcza na plamy i blizny....tylko trzeba ogromnje cierpliwosci...pozdrawi am
Na blizny i jako antybiotyk naturalny na różne zewnętrzne dolegliwości polecam aloes a do tego dodany na 100ml. 10-15 kropli olejku lawendowego.

Edytowane przez borman
Czas edycji: 2007-11-07 o 21:11
borman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 18:11   #562
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez azyla Pokaż wiadomość
olejkami wyleczylam okropny ropny tradzik i pozbylam sie wielu plam i blizn....stosowalam gotowe preparaty typu Argol, Aromatol oraz roznego reodzaju toniki sporzadzane z nalewek....sama tez robilam sobie np spirytus z olejkiem pichtowym, lawendowym, cynamonowym, gozdzikowym...itp....wyle czenie nie nastapilo z dnia na dzien...ale na dzien dzisiejszy mam spokoj, a przechodzilam gehenne...( pomine fakt ze stosowalam tez wszelkiego rodzaju amzidla, antybiotyki i krey lecznicze bez wyraznego skutku) olejki naprawde pomagaja zwlaszcza na plamy i blizny....tylko trzeba ogromnje cierpliwosci...pozdrawi am
Azyla,czy to były plamy potrądzikowe czy posłoneczne przebarwienia? Zastanawiam się czy olejki pomogą na te drugie?
Angi74 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 11:18   #563
azyla
Raczkowanie

to byly plamy potradzikowe
azyla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 16:26   #564
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Czy ktoś z Was używał olejków Sanoflore? Jak je oceniacie?
http://www.sanoflore.net.pl/?gclid=C...FQJEZwodFSwcFA
Stary 2007-11-25, 09:56   #565
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Czy ktoś z Was używał olejków Sanoflore? Jak je oceniacie?
Nie używałam, ale przeczytałam sobie instrukcję dyfuzora, ponieważ posiadam podobny sprzęt [przystosowany do podawania leków wziewnie] i tam piszą, żeby nalać od 3-5 ml olejku. Ja nalewam u siebie 5ml ale soli fizjologicznej i do tego max 3 krople olejków eterycznych i to już jest bardzo intensywny zapach - wystarcza na 30 minut pracy urządzenia.

ja mam takie coś:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/sklep/?product=86 tylko z takim śmiesznym pingwinkiem
Stary 2007-11-25, 13:46   #566
Roseen
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez ga.ja Pokaż wiadomość
http://www.vera-nord.pl/index.php?mo...=display&pid=5

a tak apropo, używał ktoś już może olejków firmy Vera Nord?
Zastanawiam się czy to napewno będą naturalne olejki a nie syntetyki, w końcu kosztują 7,50zł...
Nie za tanio jak na naturalne olejki?
Roseen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-25, 18:04   #567
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Roseen Pokaż wiadomość
http://www.vera-nord.pl/index.php?mo...=display&pid=5

a tak apropo, używał ktoś już może olejków firmy Vera Nord?
Zastanawiam się czy to napewno będą naturalne olejki a nie syntetyki, w końcu kosztują 7,50zł...
Nie za tanio jak na naturalne olejki?
Cytat ze strony Vera-Nord:
"Już nie długo naszą ofertę olejków wzbogacimy o czyste olejki eteryczne i specjalistyczne tylko i wyłącznie do masażów."

To chyba mówi samo za siebie.

Poza tym była już w tym wątku o nich mowa - jesteśmy na nie.
Stary 2007-11-25, 18:33   #568
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Olejki Vera Nord to syntetyczne kompozycje, była już o tym mowa w naszym wątku. Nadaja się tylko do kominków, i to wyłącznie w celach zapachowych, nie leczniczych.
Stary 2007-11-26, 14:24   #569
virka
Zakorzenienie

Chciałam dołączyć do Was - "fanów olejków eterycznych"
Przeczytałam cały wątek Chylę czoła przed wiedzą niektórych z Was i dla tego mam prośbę

Pierwsze moje zastosowania olejków eterycznych chciałam przeznaczyć na włosy. Wiem już, że na moje włosy (czyli przetłuszczające i wypadające) dobre są m.in. olejki: rozmaryn, lawenda, tymianek, cedr, drzewo herbaciane, cytryna, szałwia, jałowiec.
Czy moglibyście mi pomóc w odpowiednim ich zestawieniu. Które do siebie pasują i wspomagają swoje działanie? Jak je połączyć i w jakiej ilości?
Bazą do olejków, będzie mieszanka innych cennych składników na włosy, jeśli chodzi o ilość to na pewno 60-75 ml.

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź

virka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 10:36   #570
utrapienie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Chciałam dołączyć do Was - "fanów olejków eterycznych"
Przeczytałam cały wątek Chylę czoła przed wiedzą niektórych z Was
Virka, ja również

Dodatkowo u mnie w aptece też pojawiły się kosmetyki Sanoflore, o których wcześniej pisała niezmienna-już-na-nic i te olejki, a w ogóle wszystkie kosmetyki strasznie mnie kuszą. Sprawiają wrażenie ekologicznych do szpiku kości, a jeszcze ta relaksacyjna muzyczka na ich stronie....
Tyle, że obawiam się ich stosowania, bo wszystko strasznie mnie podrażnia. Ostatnio podszczypywał mnie nawet Toleriane LRP, co uważam za osobistą zdradę, bo do tej pory mnie nie zawiódł.

A może polecicie mi jakiś ultrałagodzący olejek?

Tagi
olejki, olejki eteryczne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości