Differin - mam dosyć - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-02-07, 19:34   #451
klaudynka4
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Differin - mam dosyć

wysyp to norma przy differinie. Ba, prawie konieczność.
Stary 2007-02-07, 19:39   #452
DaisyBoo
BAN stały

Unhappy Dot.: Differin - mam dosyć

Ja mialam stosowac Differin dwa razy dziennie . Nic mi nie pomogl, tzlko wysuszyl twarz. Az takie PLATY SKORY mi lecialy z twarzy! To bylo starszne, wyglodalam jak jakis waz Nianwidze tego kremu!
DaisyBoo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 20:55   #453
yaminishi
Zadomowienie

Przestudiowałam książeczke i ulotke z opakowania Differinu i nigdzie nie pisze, że wysp to konieczność. Tam nawet o wyspie nie ma nic wspomnianego więc może dzieje się tak tylko u niektórych osób a jego brak nie oznacza, że lek nie działa. A co do częstości stosowania to według ulotki należy stosować codziennie wieczorem cienką warstwę a dawkę można zmniejszyć w celu utrzymania efektu już po wyleczeniu (informacje na temat Differinu w ŻELU)
Stary 2007-02-07, 20:57   #454
yaminishi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez DaisyBoo Pokaż wiadomość
Ja mialam stosowac Differin dwa razy dziennie . Nic mi nie pomogl, tzlko wysuszyl twarz. Az takie PLATY SKORY mi lecialy z twarzy! To bylo starszne, wyglodalam jak jakis waz Nianwidze tego kremu!

Dwa razy dziennie to już chyba przesada, nawet w ulotce jest napisane że to lek o silnym działaniu więc należy go stosować tylko raz dziennie ktoś wpuścił Cię w niezłe maliny
Stary 2007-02-07, 21:09   #455
klaudynka4
Zakorzenienie

yaminishi, o takich rzeczach jak wysyp zazwyczaj nie pisze
Stary 2007-02-07, 22:03   #456
yaminishi
Zadomowienie

Klaudynko4 napewno część producentów nie pisze to fakt ale pamiętam, że jak kiedyś stosowałam inne leki przeciwtrądzikowe to na niektórych ulotkach pisało że mogą początkowo pogarszać stan skóry. Nie wiem do końca jak to jest z Differinem u mnie od początku stosowania (czyli niecałe 3 tyg.) nie pojawił się żaden wyspy nawet żaden większy pryszcz (mam nadzieje że to dobry znak, poczekam do okresu przed miesiączkowego...) Wniosek z tego jeden-każdy jakoś próbuje się podtrzymywać się na duchu, gdy ma wysyp łudzi się, że to dobry znak gdy go nie ma też się łudzi...
Stary 2007-02-07, 23:00   #457
mila17
Zakorzenienie

Więc wysyp to nie norma? Jesli tak, to b.dobrze Wcześniej, zanim dermatolog przepisała mi differin to trochę się naczytałam że wysypy itd, ale moja derm. nic o tym nie wspomniała- a ona z reguły mówi o takich rzeczach. Ahh no i powiedziała : "jak będzie działać dobrze, a na większość pacjentów działa b. dobrze, to zwiększ dawkę do trzech razy w tygodniu". Czyli u tych innych chyba tez nie było wysypu, no bo ja mam zwiekszyć tą dawkę w teoretycznie krótkim czasie( mam się za 2 misiące pokazać) i dała mi na przykład innych ludzi, u ktorych widocznie też nie było wysypu...ehh mam nadzieję, że mnie ominie wysyp Póki co to 2 razy w tygodnu differin, płyn robiony, dianka codziennie i ochydny brachol do picia...ehhh cięzki los..
mila17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 23:16   #458
miss90
Zadomowienie

mam pytanie, jak stosuje już 6 tyg. codziennie differin, i chciałabym dzisiaj nie smarować bo musze nawilżyć buzie bo sobie juz nie radze. to nie zmniejszy działanie tej maści jak raz nie posmaruje?
miss90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 13:37   #459
Patusia16
Przyczajenie

Smile Dot.: Differin - mam dosyć

Cytat:
Napisane przez yaminishi Pokaż wiadomość
Witam Differinianki
Dziewczyny ja z kolei martwię się tym, że od ponad 2 tygodni stosuję Differin na noc i kompletnie nic nowego mi nie wyskoczyło (czy na pewno się tym martwie...?!)
Chodzi o to, że nie odczuwam kompletnie żadnego pieczenia, swędzenia itp. a rankiem moja twarz jest blada (a nie zaczerwieniona). Znacznie bardziej podrażnia ją Duac, który mam stosować rano ale się migam bo wyglądam po nim jak przybysz z Marsa=Czerwonej planety Nie przeżyłam żadnego wysypu, zaskórniki jak były tak są. Czy możliwe, że to na mnie nie działa??

Yaminishi, nie przejmuj się, ja miałam podobnie, po tygodniu czy dwóch za duzo nie widziałam zeby cos sie działo...dopiero, nie wiem cos koło 3,4 tygodnia, zaskórniki zaczęły wychodzic spod skóry, używam go ponad miesiąc i juz nawet widze leciutką poprawę moja skóra tez jest rano blada Z Differem miałam stosowac Akneroxid L ale tez sie od tego migam, bo to źle na mnie działa...dlatego uzywam tylko differin i tak juz niech zostanie...poczekaj jeszcze z tydzien lub dwa moze cos sie zacznie juz dziac, pozdrawiam
Patusia16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 13:39   #460
klaudynka4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez miss90 Pokaż wiadomość
mam pytanie, jak stosuje już 6 tyg. codziennie differin, i chciałabym dzisiaj nie smarować bo musze nawilżyć buzie bo sobie juz nie radze. to nie zmniejszy działanie tej maści jak raz nie posmaruje?
Jak raz nie posmarujesz nic się nie stanie
Stary 2007-02-08, 14:18   #461
yaminishi
Zadomowienie

Patusia16 dzięki za pocieszenie
Dziewczyny nie ma wyjścia trzeba uzbroić się w cierpliwość i znosić te wszystkie męki Oby się opłaciło...
Miss90 napewno jak raz nie użyjesz to nic się nie stanie, może spróbuj też bardziej nawilżać skóre za dnia, bo to bardzo ważne.
Stary 2007-02-08, 14:25   #462
linett
Przyczajenie

Cool Dot.: Differin - mam dosyć

Patusia16 maseczka z drozdzy jest super! Czasmi robie sobie taki ''zabieg''. Skora potem jest taka gladka i.. miekka? ;> A co do tego kremu.. jest okropny! Wysusza! Szczypie! Blee..
linett jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 16:05   #463
booM
Rozeznanie

Hey

Ja stosuje Differin ŻEL [moim zdaniem lepszy niż krem]
dopiero od 1.5 miesiąca i jestem zadowolony

Może dlatego że stosuje Tetralysal 1 tabl dziennie 4 miesiąc

Gorzej będzie jak za dwa miesiące przestanę je brać i co dalej ...:c onfused: oby nie pryszcze :P

Może sam differin pomoże bo źle ze mna nie jest
Stary 2007-02-09, 02:03   #464
anecikk
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
Więc wysyp to nie norma? Jesli tak, to b.dobrze Wcześniej, zanim dermatolog przepisała mi differin to trochę się naczytałam że wysypy itd, ale moja derm. nic o tym nie wspomniała- a ona z reguły mówi o takich rzeczach. Ahh no i powiedziała : "jak będzie działać dobrze, a na większość pacjentów działa b. dobrze, to zwiększ dawkę do trzech razy w tygodniu". Czyli u tych innych chyba tez nie było wysypu, no bo ja mam zwiekszyć tą dawkę w teoretycznie krótkim czasie( mam się za 2 misiące pokazać) i dała mi na przykład innych ludzi, u ktorych widocznie też nie było wysypu...ehh mam nadzieję, że mnie ominie wysyp Póki co to 2 razy w tygodnu differin, płyn robiony, dianka codziennie i ochydny brachol do picia...ehhh cięzki los..
to prawda, wysyp jest norma, z tym ze chyba nie jest tez wiekszoscia hehe. to zalezy od stanu leczonej skroy, u mnie np troche bylo tego swinstwa pod skora, a differin wszystko to wlasnie wyciagnal, na szczescie "wojne" mam juz za soba teraz tylko kilka czerwonych plamek zostalo....
Co do ciebie "Milciu", slyszalam ze przy leczeniu Dianka nie ma wysypu, wiec moze to wpylnie korzystnie na reakcje twojej skory z differniem..... zycze powodzenia

Marilyn Monroe
anecikk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 02:11   #465
anecikk
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez yaminishi Pokaż wiadomość
Nie wiem do końca jak to jest z Differinem u mnie od początku stosowania (czyli niecałe 3 tyg.) nie pojawił się żaden wyspy nawet żaden większy pryszcz (mam nadzieje że to dobry znak, poczekam do okresu przed miesiączkowego...) Wniosek z tego jeden-każdy jakoś próbuje się podtrzymywać się na duchu, gdy ma wysyp łudzi się, że to dobry znak gdy go nie ma też się łudzi...
a ja mysle ze czy z wysypem czy bez, obydwa znaki sa dobre, jesli nie masz wysypu to znaczy ze twoja skora nie jest az w takim zlym stanie i leczenie nie bedzie trwalo az tak dlugo, natomiast jesli sie wysyp pojawi to tez dobrze, bo differin w koncu raz a dobrze powyciaga wszystkie "swinstwa" spod skory zebys juz sie nimi nie musiala martwic....
ja niestety zaliczam sie do grona posiadaczek wysypu, z tym ze teraz po 6ciu miesiacach smialo moge powiedziec ze warto....
co do okresu przedmiesiaczkowego, odkad tylko wysyp zniknal, juz nie musze sie martwic ze w te dni bede wyglac jak monstrum
musze cie jednak troszke zmartwic, u mnie wysyp pojawil sie dopiero w poltora miesiaca po zaczeciu kuracji i zniknal dopiero w 4tym,
ale trzeba pocieszac sie tym ze warto Yaminishi, zycze krotkiej i skutecznej kuracji, i tak btw sliczny avatarek ;]]

Marilyn Monroe
anecikk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 09:54   #466
mila17
Zakorzenienie

anecikk dziękuje Jak unikne tego wysypu to będe chyba skakać z radości
A tak odbiegając troszkę od tematu differinowego, słyszałyście o okładach z nagietka?
mila17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 21:21   #467
Patusia16
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez linett Pokaż wiadomość
Patusia16 maseczka z drozdzy jest super! Czasmi robie sobie taki ''zabieg''. Skora potem jest taka gladka i.. miekka? ;> A co do tego kremu.. jest okropny! Wysusza! Szczypie! Blee..
No i dlatego planuję sobie zrobić tą maseczkę Jak pierwszy raz ją zrobiłam to nie moglam sie nadziwic jaka moja skora była gładka i taka aksamitna... Full wypas Pozdrawiam
Stary 2007-02-10, 19:36   #468
Blair16
Raczkowanie

Używałam. Miałam dwa podejścia. żałuję tego drugiego, miałam już coraz lepszą buzię, ale podkusiło mnie iść do dermatologa i pupa blada . Odstawiłam i przerzuciłam się na Brevoxyl. A Wam dziewczyny, życzę przede wszystkim wytrwałości, bo to bardzo ważne w stosowaniu Diffa.
Blair16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 20:45   #469
jaskółka_
Raczkowanie

A ja mam takie pytanie: ile to trzeba stsować, tak mniej więcej?

Ja używam od ok. roku co drugi wieczór i jeśli chodzi o pryszcze to rzeczywiście pojawiają sie już sporadycznie, ale za to skóra mi się non-stop łuszczy i czasem dostaje takich jakby niezdrowych rumieńców i to moim zdanie szpeci mnie mniej więcej tak jak przyszcze, więc już nie mogę doczekać sie jak przestanę go używac... ale z drugiej strony to zaskórniki ciągle wychodzą
jaskółka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 21:23   #470
Blair16
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez jaskółka_ Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie: ile to trzeba stsować, tak mniej więcej?

Ja używam od ok. roku co drugi wieczór i jeśli chodzi o pryszcze to rzeczywiście pojawiają sie już sporadycznie, ale za to skóra mi się non-stop łuszczy i czasem dostaje takich jakby niezdrowych rumieńców i to moim zdanie szpeci mnie mniej więcej tak jak przyszcze, więc już nie mogę doczekać sie jak przestanę go używac... ale z drugiej strony to zaskórniki ciągle wychodzą
Mojej znajomej derma poleciła stosować to 4 lata . To aż dramatycznie brzmi, ale właśnie tyle czekała na stuprocentowe efekty tego leczenia. Jakoś tak po 1,5 roku przeżywała jeden ze slynnych differinowskich wyspów (jak to usłyszałam to aż mnie zatkało to stanowczo za długo trwa, ja bym nie wytrzymała :P).
Stary 2007-02-10, 21:24   #471
klaudynka4
Zakorzenienie

Ale trzeba przerwy robić..
Stary 2007-02-10, 22:51   #472
jaskółka_
Raczkowanie

O BOŻE, 4 lata . Ale może ona miała jakiś ciężki przypadek trądziku? Ja mam w sumie łagodny...

A te przerwy to jak długie?
Stary 2007-02-10, 23:14   #473
klaudynka4
Zakorzenienie

no 4 lata to też mi sie coś długo zdaje... Ja robie raz na 2-3 miesiące przerwe kilkudniową (nie wiem, może to za mało )
Stary 2007-02-11, 00:06   #474
Blair16
Raczkowanie

No ja sama byłam w totalnym szoku. A trądzik miała ogólnie średni, czasem się nasilał. Robiła przerwy miesięczne.
Stary 2007-02-11, 00:08   #475
klaudynka4
Zakorzenienie

co jaki czas?
Stary 2007-02-11, 10:21   #476
Blair16
Raczkowanie

klaudynko, ona była pod stałą opieką dermatologa i to on mówił, kiedy ma zrobić przerwę. Z tego co mówiła, to były nieregularne przerwy.
Stary 2007-02-11, 14:59   #477
Patusia16
Przyczajenie

Smile Dot.: Differin - mam dosyć

Ojejuś, aż 4 lata? ja bym tyle nie wytrzymała...mam nadzieje ze do wakacji bedzie juz o wiele lepiej, bo stosuje go ponad miesiąc i leciutką poprawę juz widze..ale na razie tylko miniminimalną ... wągry wychodzą spod skóry, czasami mam kilka zaczerwienionych miejsc, albo jakis gejzer mi sie góruje, czasami są momenty załamania, ale sie nie poddaje Mam nadzieje ze wiekszego wysypu nie bede miała...pozdrawiam
Stary 2007-02-12, 21:23   #478
jaskółka_
Raczkowanie

Ja w każdym razie postanowiłam sobie zrobić tygodniową przerwę. Zobaczymy co z tego wyjdzie....
Stary 2007-02-12, 21:59   #479
luCkyy
Raczkowanie

GG do luCkyy

wiesz co ja o Differinie nie mam pojecia.. ale moze jakies delikatniejsze metody? Np. Sudokrem, wielu osobom pomogl, lub tez zwykla masc cynkowa, ladnie wygladza naskorek, a jednoczesnie wysusza niedoskonalosci ;Ppp jak dla mnie nr 1

;Dpp***

Edytowane przez luCkyy
Czas edycji: 2007-02-12 o 22:14 Powód: literówka ;P
luCkyy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 22:44   #480
jaskółka_
Raczkowanie

hmm, Sudokrem mówisz? mam akurat, bo stosuje po depilacji. ale czy to mi nie zapcha porów?
Odpowiedz

Tagi
adapalen, differin, retinoidy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości