Differin - mam dosyć - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-02-25, 21:24   #511
*Aguśka*
Przyczajenie

Dot.: Differin - mam dosyć

klaudynka4, ufff. a juz byłam skłonna to jutro kupić. dzięki za odpowiedz
Bo ja na przekór wszystkim tym
Co zasmucają świat, uśmiecham się przez łzy! "
*Aguśka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 18:26   #512
saddam
Przyczajenie

madulka a co mialas za tradzik mocny jakis czy lekki ?? ze ci nie pomogl
saddam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 18:34   #513
madulka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez saddam Pokaż wiadomość
madulka a co mialas za tradzik mocny jakis czy lekki ?? ze ci nie pomogl
Sredni.
madulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 18:53   #514
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Blair16 Pokaż wiadomość
Mojej znajomej derma poleciła stosować to 4 lata . To aż dramatycznie brzmi, ale właśnie tyle czekała na stuprocentowe efekty tego leczenia. Jakoś tak po 1,5 roku przeżywała jeden ze slynnych differinowskich wyspów (jak to usłyszałam to aż mnie zatkało to stanowczo za długo trwa, ja bym nie wytrzymała :P).
Dla mnie to glupota(dla mnie-co nie znaczy,ze taka metoda jest glupia dla wszytkich).Az trudno mi uwerzyc,ze przy takim dlugim stosowaniu lek dziala.I mimo,ze szukalam informacji na temat tego leku na wielu forach,na zadnym nie vzytalam o tak dlugin stosowaniu wiec i slynny poltoraroczny(tzn.po 1,5 roku)raczej nie jest taki slynny-bo nigdzie o nim nie slyszalam i nie czytalam.O stosowaniu przez pol roku,4 miesiace to i owszem....
na 100procentowe efekty czekalam jakies 3 miesiace.Przy czym wiadomo,ze po odstawieniu tego czy innego leku skora znow sie zanieczysci.Oczyscic pory skorne na stale moga jedynie retinoidy stosowane wewnetrznie...
Ja po pol roku przewry wrocilam do differinu-znow sobie swietnie poradzil z oczyszczaniem(czy to znaczy,ze moja kuracja liczona od kwietnia 2006 bedzie miala rok?).Uwielbiam go.
Little Angel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 19:38   #515
Zala
Raczkowanie

GG do Zala

Ja mam Tetralysal +Differin +duac(punktowo).

I tylko przed okesem trądzik bardziej się nasila. Tego strasznego differinowego wysypu o którym mówicie nie przeżyłam naszczęscie. Ale jakies dwa tygodnie temu skończyl mi sie antybiotyk. Wtedy to mnie wysypało..Ojeny Ale byłam u dermatolog i oczywiscie znów miesiąc brania antybiotyku.Kiedy znów zaczełam brac tetralysal nie mam ani jednego wulkanu. Czasami tylko coś wyskoczy
Ja się zastanawiam czy mi ten antybiotyk wątroby nie popsuje :/ I czy go nie odstawić:? .. hmm a czy wy się czyms leczycie doustnie ?
Zala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 19:50   #516
jaskółka_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Little Angel Pokaż wiadomość
Dla mnie to glupota(dla mnie-co nie znaczy,ze taka metoda jest glupia dla wszytkich).Az trudno mi uwerzyc,ze przy takim dlugim stosowaniu lek dziala.I mimo,ze szukalam informacji na temat tego leku na wielu forach,na zadnym nie vzytalam o tak dlugin stosowaniu wiec i slynny poltoraroczny(tzn.po 1,5 roku)raczej nie jest taki slynny-bo nigdzie o nim nie slyszalam i nie czytalam.O stosowaniu przez pol roku,4 miesiace to i owszem....
na 100procentowe efekty czekalam jakies 3 miesiace.Przy czym wiadomo,ze po odstawieniu tego czy innego leku skora znow sie zanieczysci.Oczyscic pory skorne na stale moga jedynie retinoidy stosowane wewnetrznie...
Ja po pol roku przewry wrocilam do differinu-znow sobie swietnie poradzil z oczyszczaniem(czy to znaczy,ze moja kuracja liczona od kwietnia 2006 bedzie miala rok?).Uwielbiam go.
no to jest trochę pocieszajace. dzisiaj znowu mam kryzys bo przez ten przeklęty differin mam skora mi się łuszczy i ma taki nieładny kolor jak za pare tygodni pojde do dermatolog to ja wypytam (przycisne do muru). biore juz kolo roku i z przyszczami jest ok, tzn prawie ich nie mam, tylko troche zaskornikow na czole. ale a cera minie dobija. nawet niebarzo moge to ukryc makijazem, bo dopero sie te skorki pokazuja. echh...

ale sie wyzaliłam
jaskółka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 22:38   #517
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Zala Pokaż wiadomość
Ja mam Tetralysal +Differin +duac(punktowo).

I tylko przed okesem trądzik bardziej się nasila. Tego strasznego differinowego wysypu o którym mówicie nie przeżyłam naszczęscie. Ale jakies dwa tygodnie temu skończyl mi sie antybiotyk. Wtedy to mnie wysypało..Ojeny Ale byłam u dermatolog i oczywiscie znów miesiąc brania antybiotyku.Kiedy znów zaczełam brac tetralysal nie mam ani jednego wulkanu. Czasami tylko coś wyskoczy
Ja się zastanawiam czy mi ten antybiotyk wątroby nie popsuje :/ I czy go nie odstawić:? .. hmm a czy wy się czyms leczycie doustnie ?
A jak dlugo przed tym zanim skonczyl sie antybiotyk juz go bralas?

Cytat:
Napisane przez jaskółka_ Pokaż wiadomość
no to jest trochę pocieszajace. dzisiaj znowu mam kryzys bo przez ten przeklęty differin mam skora mi się łuszczy i ma taki nieładny kolor jak za pare tygodni pojde do dermatolog to ja wypytam (przycisne do muru). biore juz kolo roku i z przyszczami jest ok, tzn prawie ich nie mam, tylko troche zaskornikow na czole. ale a cera minie dobija. nawet niebarzo moge to ukryc makijazem, bo dopero sie te skorki pokazuja. echh...

ale sie wyzaliłam
Hej,moze za czesto go aplikujesz i przez to skora wola pic?Zima juz w ogole latwo o wysuszenie i o brzydki kolor.Uzywasz jeszcze jakiegos preparatu czy tylko differinu?Na wyrowanienie kolorytu skory osobiscie polecam Acne Derm-u mnie blyskawicznie niweluje przebarwienia,i powoduje,ze skora nie jest szara.
I moze powinnas pomyslec o leszym nawilazniu?
Stary 2007-02-26, 23:08   #518
jaskółka_
Raczkowanie

Cytat:

Hej,moze za czesto go aplikujesz i przez to skora wola pic?Zima juz w ogole latwo o wysuszenie i o brzydki kolor.Uzywasz jeszcze jakiegos preparatu czy tylko differinu?Na wyrowanienie kolorytu skory osobiscie polecam Acne Derm-u mnie blyskawicznie niweluje przebarwienia,i powoduje,ze skora nie jest szara.
I moze powinnas pomyslec o leszym nawilazniu?
używam go co drugi wieczór, na przemian z Sebium AKN Biodermy, to cyha nie za często... ale o nawilżaniu to chyba powinnam pomyśleć. teraz użwam na dzień Octopirox ze względu na te suche skórki ale to chyba nie to

mozecie polecic cos dibrego do nawilzania? najlepiej jako krem na dzien
Stary 2007-02-27, 16:26   #519
metafora
Rozeznanie

Mogę Ci polecić Physiogel krem - z przesuszeniem radzi sobie u mnie doskonale, ale podkreślam, że świecę się po nim niemiłosiernie, więc polecam go raczej na noc
Na dzień używam gruszkowy krem z Daxa (seria Bacteria Killer) i jestem z niego zadowolona - dobrze nawilża i delikatnie matuje (ale nie wysusza). Też używam Differin (do tego jeszcze Duac) i dzięki wspomnianym kremikom nie wysuszyło mnie na wiór Żadnych suchych skórek na mojej mordce nie widać Poza tym kilka razy podkradłam mamie oliwkowy krem Ziaji i okazał się całkiem dobry
metafora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 16:54   #520
jaskółka_
Raczkowanie

hmm postaram sie wyprobowax, dzieki

wogle to ostanio mnie naszło na Complete Radiance Olaya. myślicie,że sie nada?
Stary 2007-02-27, 17:46   #521
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
hmm postaram sie wyprobowax, dzieki

wogle to ostanio mnie naszło na Complete Radiance Olaya. myślicie,że sie nada?
Nie znam tego specyfiku
ja uzywam z ziaji HCL calma-nie podraznia,dosc dobrze nawilza,na dzien iwostinu z wysokim filtrem,od dermy dostalam probke LPR hydraphase XL riche-niby do suchej skory,a jest idelany dla mnie.Suche skorki odeszly...
Stary 2007-02-27, 19:10   #522
Zala
Raczkowanie

GG do Zala

Little Angel- Tetralysal brałam od grudnia.

A jeśli chodzi o suche skórki to ja używam biodermine, nie przeszkadza mi ten drożdzowy zapach ale niestety troche piecze podrażnione miejsca:/ Niedawno strasznie suchą skóre a dziś jest Okay gładka i nawilżona. I tak w kółko.

Co do tego wybielania Differinu ..mhm szkoda :/ Mialam ładną naturalną opaleniznę teraz twarz jest blada a reszta brązowa
Stary 2007-02-27, 19:17   #523
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Zala Pokaż wiadomość
Little Angel- Tetralysal brałam od grudnia.

A jeśli chodzi o suche skórki to ja używam biodermine, nie przeszkadza mi ten drożdzowy zapach ale niestety troche piecze podrażnione miejsca:/ Niedawno strasznie suchą skóre a dziś jest Okay gładka i nawilżona. I tak w kółko.

Co do tego wybielania Differinu ..mhm szkoda :/ Mialam ładną naturalną opaleniznę teraz twarz jest blada a reszta brązowa
A lekarz zalecil tobie jak dlugo jeszcze brac antybiotyk?
Ja juz nie wierze w dzialanie dlugofalowe antybiotykow doustnychU mnie pryszcze wrocily(tzn.wracaly wolno,ale ten okres uwazam za w miare "czysty")po 3 tygodniach od odstawienia-czyli nie warto bylo wydawac kase na ten tetralysal ani niszczyc watrobe

Tak to jest z tym wybielaniem-ja szczesliwa bo mi sie wyrownal koloryt skory,a ty bardzo na nie,bo twarz ma teraz inny odcien niz resztaI w jaki sposob ten biedny differin ma zadowalic wszystkich
Stary 2007-03-13, 10:44   #524
*Aguśka*
Przyczajenie

Wczorajk wstalam złożka , podeszłam do lustra i się załamałam. Od razu do dermatologa. Zapisała mi Unidox, baneocin, benzacne i dalej mam smarować się differinem.
I teraz moje pytanie. Najpierw differin na noc, a potem baneocin?
Benzacne (maiło być punktowo) sobie odpuściłam....

Podobno teraz na wiosnę ma byc gorzej, bo hormony bardziej szaleją. Ech. U mnie to juz chyba zawsze coś bedzie na twarzy...
Bo ja na przekór wszystkim tym
Co zasmucają świat, uśmiecham się przez łzy! "
*Aguśka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 12:13   #525
mila17
Zakorzenienie

no więc dziewczyny-chyba jestem dowodem na to, że przy differinie wysyp nie jest koniecznością Stosuje już półtora miesiąca, i w tym czasie pojawily mi się moze z dwie krostki. Naprawdę zaczynam dostrzegać poprawę, wszystko się powolutku goi, a nowe paskudztwa nie wychodzą. Jestem naprade zadowolona
mila17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 12:16   #526
sachiee
BAN stały

Dot.: Differin - kolagen

Wieczorem smaruje twarz differinem,czy rano moge olagenem,nic sie nei stanie?
sachiee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 16:06   #527
majorka:)
Rozeznanie

Smile Dot.: Differin - mam dosyć

Czesc.Dzis dermatolog przepisal mi Differin i emulsje Effaclar K.Nie jestem pewna tych prparatow po przeczytaniu tylu roznych opinii na jesgo temat.
Cena jest ogromna ,a niewiadomo czy pomoze????
Czy stosowala ktos Differin razem z Effalclarem K ????????
Warto zakupic te preparaty???
majorka:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 16:42   #528
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Czesc.Dzis dermatolog przepisal mi Differin i emulsje Effaclar K.Nie jestem pewna tych prparatow po przeczytaniu tylu roznych opinii na jesgo temat.
Cena jest ogromna ,a niewiadomo czy pomoze????
Czy stosowala ktos Differin razem z Effalclarem K ????????
Warto zakupic te preparaty???
nie na raz ale w dni bezretinoidowe mozesz na wieczor uzyc efaklaru. a na dzien wiesz co ;>
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 16:44   #529
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Wieczorem smaruje twarz differinem,czy rano moge olagenem,nic sie nei stanie?
a co to olagen bo nei znam takiego srodka ?
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 17:06   #530
majorka:)
Rozeznanie

Do EMILII; Effaclar mam stosowac rano a Differin wieczorem.Sadzi Pani ze to w jakis sposob pomoze????
majorka:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 19:26   #531
Olciek
Raczkowanie

Ja używam differinu już 2 rok i jestem naprawdę zadowolona! Po pierwszym użyciu jak pamiętam odrazu mi się ładnie wysuszyły. A miałam takie paskustwa... I po mału, po mału zaczęły mi schodzić a jak się robią to takie małe pyrtki, których praktycznie nie widać i to tylko przed okresem tak jak Zali. Fakt, że to łuszczenie skóry mnie staaasznie denerwuje ale już się przyzwyczaiłam. Dwa razy w tygodniu robie sobie peeling a codziennie rano smaruje twarz najzwykejszym kremem Bambino dla dzieci.
Olciek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 13:19   #532
sachiee
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
a co to olagen bo nei znam takiego srodka ?

Kolagen
sachiee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 23:29   #533
fado19
Przyczajenie

Biore od 10 dni
Jestem jednym z tych szczesliwcow, ktorym Differin pomogl

Mialem cere zaskornikowa, takie male kropeczki, z tym Differin radzi sobie swietnie.

To nie jest tak, ze ktos wynajdzie cudowny lek na tradzik i kazdemu pomoze, ja poszedlem do pani Dermatolog i za pierwszym razem sie udalo inni musza probowac. Teraz mam gladziutka cere i moge sie ogladac w lustrze z usmiechem

Dont give up! Nie poddajcie sie. Cierpliwosci jesli sie nie udaje to w koncu musi sie udac

Zostal mi jeszcze tradzik na plecach, na szczescie nikt go nie widzi, a jak jestem z dziewczyna w lozku to przyciemniam pokoj i nic nie widac

Plyn robiony niewiele mi pomaga, co polecacie na plecy?

Pozdrawiam,
Fado
fado19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 12:56   #534
Zala
Raczkowanie

GG do Zala

Cytat:
A lekarz zalecil tobie jak dlugo jeszcze brac antybiotyk?
Ja juz nie wierze w dzialanie dlugofalowe antybiotykow doustnychU mnie pryszcze wrocily(tzn.wracaly wolno,ale ten okres uwazam za w miare "czysty")po 3 tygodniach od odstawienia-czyli nie warto bylo wydawac kase na ten tetralysal ani niszczyc watrobe

Tak to jest z tym wybielaniem-ja szczesliwa bo mi sie wyrownal koloryt skory,a ty bardzo na nie,bo twarz ma teraz inny odcien niz resztaI w jaki sposob ten biedny differin ma zadowalic wszystkich
Ojj długo mnie tu nie było ale już odpisuje. Przy ostatniej wizycie dermatolog powiedziała, że "no to jeszcze miesiąc pobierz ten tetralysal i zrobimy przerwę później zmienimy dawke antybiotyku co dwa dni". Ja nie wiem czy ona jest dobrze poinformowana w końcu to jedyna dermatolog w mieście :/ Jak myślisz odstawić antybiotyk i pomęczyć się z samym Differinem? Wkońcu nie mam aż tak mocnego trądziku. Antybiotyk wraz z differinem od grudnia 2006.
Stary 2007-03-16, 19:30   #535
jaskółka_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez fado19 Pokaż wiadomość
Biore od 10 dni
Jestem jednym z tych szczesliwcow, ktorym Differin pomogl

Mialem cere zaskornikowa, takie male kropeczki, z tym Differin radzi sobie swietnie.

To nie jest tak, ze ktos wynajdzie cudowny lek na tradzik i kazdemu pomoze, ja poszedlem do pani Dermatolog i za pierwszym razem sie udalo inni musza probowac. Teraz mam gladziutka cere i moge sie ogladac w lustrze z usmiechem

Dont give up! Nie poddajcie sie. Cierpliwosci jesli sie nie udaje to w koncu musi sie udac

Zostal mi jeszcze tradzik na plecach, na szczescie nikt go nie widzi, a jak jestem z dziewczyna w lozku to przyciemniam pokoj i nic nie widac

Plyn robiony niewiele mi pomaga, co polecacie na plecy?

Pozdrawiam,
Fado
a ile uzuwales tego Differnu? tylko nie mow ze 4 lata!

co do pleców to mi dermatolog przepisala nie plyn ale masc robioną (nie wiem z czefo dokladnie ale jesli bardzo chcesz to moge przepdac ro co jest napisane na etykietce) a pozniej jeszcze Acnederm (złuszczajacy) 3 - 4 razy w tygodniu i bardzo mi to pomaga.
Stary 2007-03-17, 00:13   #536
fado19
Przyczajenie

Cytat:
a ile uzuwales tego Differnu? tylko nie mow ze 4 lata!

co do pleców to mi dermatolog przepisala nie plyn ale masc robioną (nie wiem z czefo dokladnie ale jesli bardzo chcesz to moge przepdac ro co jest napisane na etykietce) a pozniej jeszcze Acnederm (złuszczajacy) 3 - 4 razy w tygodniu i bardzo mi to pomaga.
No pisalem 10 dni :P

Tylko i tak chyba nigdy nie bedzie dobrze, bo plamy mam

Eh 2 dni bylem happy i znowu mi zle, a taki piekny moglbym byc gdyby nie te dziadostwo
Stary 2007-03-18, 16:59   #537
Blair16
Raczkowanie

Hah.. zrobiłam najgłupsze co mogłam zrobić. Do 12 kwietnia jade na Differinie, a potem wchodzę w kuracje Roaccutanem. Do tego czasu muszę porobić różne badania i takie tam. Derma ma pozajmowane wcześniejsze terminy, a ja miesiąc bez mazideł do buzi nie przeżyje
Blair16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 02:01   #538
fado19
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Blair16 Pokaż wiadomość
Hah.. zrobiłam najgłupsze co mogłam zrobić. Do 12 kwietnia jade na Differinie, a potem wchodzę w kuracje Roaccutanem. Do tego czasu muszę porobić różne badania i takie tam. Derma ma pozajmowane wcześniejsze terminy, a ja miesiąc bez mazideł do buzi nie przeżyje
Idz do lekarza pierwszego kontaktu i popros o to co uzywasz zwykle od dermatologa, powinien dac.

Pozdrawiam
Stary 2007-03-21, 14:09   #539
maltusia87
Rozeznanie

Hej ja stosowałam differin przez pół roku i pomogło ale skóra schodziła mi płatami mimio nawilżania poprostu trzeba uzbroic sie w cierpliwośc i jakos to przetrwać.
maltusia87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 15:26   #540
Gonia
Zakorzenienie

Mnie lekarz stanowczo zabronił łączenia Differinu z innymi lekami przecitrądzikowymi, nawet nie mozna uzywać żeli i toników przeciwtradzikowych.

Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
adapalen, differin, retinoidy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości