Differin - mam dosyć - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-03-21, 17:58   #541
maltusia87
Rozeznanie

Dot.: Differin - mam dosyć

tak zgadza sie najlepiej jakies delikatne mydełko do mycia np. dove i nawilżający krem lub maść
maltusia87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 18:25   #542
Blair16
Raczkowanie

Ja do mycia buzi używam mydła "bialy jelen", nawilżam kremem Iwostin do wrażliwej i suchej cery. Za to od podkładu nie potrafie się oderwać :/. Używam Oriflame korygującego, czasem mieszam go z rozświetlającym AA Oceanica, dla suchej skóry.
Blair16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 20:55   #543
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

Właśnie dołączam do używających differinu. Ciekawe czy w połączeniu z duaciem będzie lepszy od isotrexu
sweet_white_chocolate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 13:48   #544
maltusia87
Rozeznanie

Differin z duaciem czy to nie za silna kombinacja przy stosowaniu differinu nawet zelu mocniejszego nie mozna stosowac a nie druga silna masc przeciwtradzikowa nie podraznia Ci to buzki??
Stary 2007-03-22, 13:51   #545
Blair16
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez maltusia87 Pokaż wiadomość
Differin z duaciem czy to nie za silna kombinacja przy stosowaniu differinu nawet zelu mocniejszego nie mozna stosowac a nie druga silna masc przeciwtradzikowa nie podraznia Ci to buzki??
popularne jest stosowanie differin + brevoxyl a duac również jest nadtlenkiem benzoilu
Stary 2007-03-22, 13:56   #546
maltusia87
Rozeznanie

to musi masakrystycznie przesuszac bo ja stosowałam sam differin 2xdziennie i miałam dość
Stary 2007-03-22, 14:30   #547
Blair16
Raczkowanie

Hmm.. ja jakoś specjalnie nie narzekam na przesuszenie (narazie!! ) Wieczorem smaruje całą twarz diffem, po jakiejś godzince policzki, nos i czoło Brevoxylem. Troche piecze, ale jest znośnie. Na rano krem nawilżający .
Stary 2007-03-22, 16:23   #548
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

Ja mam zalecenie, żeby duac stosować min. 2 razy w tygodniu a differin codziennie wieczorem oprócz oczywiście dni kiedy stosuje duac No i brakuje mi tylko pożądnego nawilżacza i jakiegos filterka, ale jestem w trakcie poszukiwań, a narazie ratuje się od czasu do czasu Calmą a słońca w miare unikam.
Stary 2007-03-22, 19:57   #549
mona_ja
Wtajemniczenie

Ja od piątku używam Differinu na noc, a na dzień Aknemycin, i szczerze powiem że pryszcze mam nadal, a moja skóra to sahara, szczypie, piecze i jest czerwona jak pomidor,do tego oczy mi łzawieją, chyba to wszystko odstawie i zaczne porzadnie nawilżać, bo wstyd mi na miasto wychodzić w takim stanie, wyglądam jak pijaczka
mona_ja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 14:51   #550
mila17
Zakorzenienie

no ja tez nie wiem czym mam myć twarz. no bo słyszałam, że mydła nie powinno się stosować, a zeli i toników antybakteryjnych nie mogę. Może jakiś łagodny tonik, np. nawilzający? sama nie wiem. Aha i strasznie mi się ostatnio skóra przesusza-poradzcie coś jakiś krem. pozdrawiam
mila17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 15:40   #551
maltusia87
Rozeznanie

dobre jest mydło dove nie wysusza i nawilża. Mi poleciła je dermatolog a co do kremów to ja używam nivea visage bardzo dobre są też kremy vishy ale drogie
Stary 2007-03-23, 16:09   #552
nuitarii
Raczkowanie

Miałam trądzik grudkowo-krostkowy. Dostałam od lekarza Differin i Davercin.
Pierwszego z nich używałam przez 2 lata. Na początku tragedia - skóra sucha, szczypie, ściągnięta... Potem smarowałam codziennie na noc punktowo i w końcu powiedziałam DOŚĆ! Rozumiem,ze należy go używać dłużej, by zauważyć jakiekolwiek efekty, ale 2 lata to już ponad moją wytrzymałość.
Davercin mnie już tak wysuszył, że nie dało się przebić do naskórka, bo jakieś narosty były, brązowe plamy. Masakra...
Poszłam do kosmetyczki na profesjonalne oczyszczanie, zainwestowałam w apteczne kosmetyki - Effaclar La Roche-Posay, stosowałam kwasy, na dzień filtry, a na punktowe niespodzianki - glinka. W sumie, nadal tak robię.
Teraz moja skóra jest czysta, przebarwienia w większości zniknęły, z tłustej zrobiła się mieszana i nie marnuje kasy na jakies Differiny, które nic nie zrobiły...

Przynajmniej w moim przypadku to nie był jakiś silny trądzik. Może komuś to pomoże, ale ja nie polecam.

Jeszcze dodam,że zrezygnowałam z czekolady i pikantnych potraw.
Stary 2007-03-23, 22:49   #553
mila17
Zakorzenienie

no to jutro kupie te mydołko dove To ma być takie zwykle jak te do ciała tak? No i fajnie że mi przypomnialaś o nivea visage, bo przecież mialam i spisywał sie świetnie
Stary 2007-03-24, 11:06   #554
maltusia87
Rozeznanie

tak mydło dove do ciała najzwyklejsze
Stary 2007-03-24, 11:28   #555
metafora
Rozeznanie

Jak myślicie - czy mogę sobie pozwolić na domową mikrodermabrazję (np. ANNO D'ORO Ziaji)? Stosuję Differin (+ Duac) od miesiąca i zaczął mi przesuszać skórę na linii żuchwy, do tej pory nie miałam z tym problemu. Chciałabym ją złuszczyć szybciej, by nie męczyć się z suchymi skórkami, które doprowadzają mnie do furii Dodam, że skóra ogólnie nie jest podrażniona, czewrwona, piekąca itp. Jeżeli nie mikrodermabrazja, to czy można pokusić się o jakiś łagodny peeling (jeżeli tak, to jaki? mechaniczny, enzymatyczny...?), czy generalnie wykluczyć tego typu zabiegi?
metafora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 14:23   #556
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie

Używam differinu od ponad tygodnia i oczywiście wysypuje mnie. Ale najgorsze jest to ze buzia strasznie zaczęła mi sie przetłuszczać odkąd używam go Od zawsze miałam tłustą skóre ale teraz to jakaś masakra. Nie wiem dlaczego tak się dzieje? Miałyście też tak?
Kucyk_Truskawkowy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 15:15   #557
mila17
Zakorzenienie

Martusia dzięki za odpowiedz a moge zastapić póki co dove mydłkiem bambino? tez jest chyba delikatne, a akurat mam w domu jeszcze nie otworzone A tak w ogóle to byłam święcie przekonana, że do twarzy mydła nawet dotykac się nie powinno, a tu proszę
Stary 2007-03-24, 15:16   #558
klaudynka4
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4

Mi się wydaje że Dove to kostka myjąca (czyli tzw. mydło bez mydła)
Stary 2007-03-24, 15:32   #559
Blair16
Raczkowanie

Na moje przesuszenia świetnie działa Dr Irena Eris, Pharmaceris T, Salicam (maska przeciwtrądzikowa). Po zastosowaniu buzia ładnie wygląda, wągry mniej rzucają się w oczy . Tylko trzeba pamiętać, aby zmywać ją wacikiem nasączonym tonikiem, a nie wodą.
Mam takie pytanko. Jakiego podkładu używacie podczas kuracji Diffem? Ja używam Oriflame korygującego i jestem w miare zadowolona, chociaz to żadna rewelacja .
Stary 2007-03-24, 16:13   #560
metafora
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Blair16 Pokaż wiadomość
Mam takie pytanko. Jakiego podkładu używacie podczas kuracji Diffem? Ja używam Oriflame korygującego i jestem w miare zadowolona, chociaz to żadna rewelacja .
Ja używam Max Factor Lasting Performance i wszystko jest okej
Nie podkreśla mi przesadnie suchych skórek, tylko te których nie sposób nie podkreślić Poza tym moja twarz nie zaczyna się świecić w szysbkim tempie, tak jak np. po Avonowskich podkładach. No i nie zapycha, za co mu wieeelkie dzięki

Podtrzymuję jednocześnie moje wcześniejsze pytanie dot. używania peelingów podczas terapii Differinem. Bardzo Was proszę - poradźcie coś
metafora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 16:21   #561
mila17
Zakorzenienie

Blair ja uzywam tego samego co Ty No i muszę powiedzieć, że zły nie jest, bo się po nim skóra, przynajmniej mi nie swieci. Tylko bardzo słabo kryje i muszę dodatkowo uzywać korektora.
Stary 2007-03-24, 16:50   #562
Blair16
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez metafora Pokaż wiadomość
Ja używam Max Factor Lasting Performance i wszystko jest okej
Nie podkreśla mi przesadnie suchych skórek, tylko te których nie sposób nie podkreślić Poza tym moja twarz nie zaczyna się świecić w szysbkim tempie, tak jak np. po Avonowskich podkładach. No i nie zapycha, za co mu wieeelkie dzięki

Podtrzymuję jednocześnie moje wcześniejsze pytanie dot. używania peelingów podczas terapii Differinem. Bardzo Was proszę - poradźcie coś
Ja używam na przemiennie Dermiki Meritum albo Sorai takiego zielonego. Przyjemniejszy jest tej pierwszy, bo trzeba go spłukiwać wodą, a drugi "rolować" na buzi
Stary 2007-03-24, 18:44   #563
maltusia87
Rozeznanie

mila 17 bambino też może być bo jest delikatne
Stary 2007-03-24, 19:14   #564
biiibiii
Zakorzenienie

ja uzywam differinu od 3 tygodni. (wczensije miałam isotrexin) Dopiro od 3 dni mam jakies niewielkie krostki, ale za duzy wysp tego nie uwazam, i mam nadzieje ze nie bede musiała jednak na policzkach mam okropnie przesuszona buzie ;( skorupa normalne ;( do nawizlania uzywam Calmy, Ziaji.
A podklad - Isadora hydralight + puder prasowany tej samej firmy

ale moja buzia tak okropnie sie swieci, mam wrazenie ze od momentu rozpoczecia kuracji differinem jeszcze bardziej...
biiibiii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 19:44   #565
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

Mnie zaczyna wywalać już od pierwszego użycia :/ Ale przeżyłam wysyp po isotrexinie i isotexie przeżyje i ten po differinie
Biiibiii mnie tez okropnie się buzia przetluszcza i też nawilżam ją Calmą, ale niestety nie wystarcza, więc teraz szukam jakiegoś dobrze nawilżająceg kremu, ale wszystkie mają tyle zapychaczy, że nie wiem, który będzie najmniejszym złem A w aptekach rzadko kiedy można dostać interesujące próbki

Edytowane przez sweet_white_chocolate
Czas edycji: 2007-03-24 o 19:45 Powód: błąd ortograficzny
Stary 2007-03-24, 21:26   #566
mila17
Zakorzenienie

Maltusia to fajnie, zaraz pójde nim buźke umyć
Stary 2007-03-24, 22:02   #567
biiibiii
Zakorzenienie

to jak znajdziesz cos dobrego to prosze polec bo ja juz sie boje porbowac...mialam juz chyba wszystko, az mi zal swojej buzi ze tyle przeszla ;D
Stary 2007-03-25, 12:09   #568
maltusia87
Rozeznanie

mozesz poprosic dermatolog o jakas masc nawilzajaca
Stary 2007-03-25, 13:30   #569
biiibiii
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez maltusia87 Pokaż wiadomość
mozesz poprosic dermatolog o jakas masc nawilzajaca
no wlansie tak tez zrobiłam jak u niej byłam, ale bardzo sie zdziwilam bo derma mi powiedziała, że wydaje jej sie ze nie bede musiala nawilzac buzi dodatkowo...nie stosowalam wczesniej differinu wiec ne wiedzialalm dokladnie jakie jest jego działanie i uwiezylam jej na słowo ;/ niestety sie zawiodłam.
Stary 2007-03-25, 14:38   #570
aneczkaa90
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Pokaż wiadomość
Biiibiii mnie tez okropnie się buzia przetluszcza i też nawilżam ją Calmą, ale niestety nie wystarcza, więc teraz szukam jakiegoś dobrze nawilżająceg kremu, ale wszystkie mają tyle zapychaczy, że nie wiem, który będzie najmniejszym złem A w aptekach rzadko kiedy można dostać interesujące próbki
tez uzywam differinu od ok 3 miesiecy. mam wyjatkowo wrazliwa cere i wysoko osadzone naczynka krwionosne, wiec moja derm przepisala mi na poczatku humektan, ale kiedy ostatnio u niej bylam i poskarzyalm sie ze mam jeszcze troche przesuszona skore polecila aqualan l( z tej samej firymy co humektan) no i teraz jest fajnie skora jest odpowiednia nawilzona, a kiedy naloze dermakol(w malych ilosciach, uzywam go jako korektora na te okropny blizny po wysypach differinowych) nie widac skorek aha te kremy mozna kupic w aptece

aneczkaa90 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
adapalen, differin, retinoidy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości