Differin - mam dosyć - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-04-05, 12:52   #601
mila17
Zakorzenienie

Dot.: Differin - mam dosyć

mdz ale się cieszę, że to napisałś, bo dzisiaj znowu myślałam, żeby pójść do solarium przed świętami i nie wyglądać jak obsypana mąką I wiecie co? jutro się wybiorę na 7 minut. Nie mogę juz się ciągle pudrować itd. to jest już męczące. Mam nadzieję, że nic mi nie będzie
mila17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 13:23   #602
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

Ale solarium to nie słońce Myslę, że pani dermatolog chodziło o to, że słońce nie szkodzi jakoś znacząco, np. gdy jesteśmy na mieście. Ja to przynajmniej tak zrozumiałam Mila ja na Twoim miejscu nie ryzykowałabym z tym solarium
sweet_white_chocolate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 13:25   #603
biiibiii
Zakorzenienie

Mi pani w aptece poleciła krem nawilżający "Tilia" z serii dostepnej tylko w aptekach, byl tani, ok 7 zł. Uzywam od 2 dni wiec jeszcze za duzo nie moge powiedziec, ale generalnie narazie jest ok. Uzywal ktos moze tego kremiku? Mam nadzieje ze zwalczy moje wysyszenie Differinem.
biiibiii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 13:50   #604
mila17
Zakorzenienie

Biiibiii ja miałam z firmy tilia mleczko do demakijażu głęboko nawilzajace, jakoś tak i naprawdę nawilżało bardzo dobrze, więc może kremik też okaże się super

sweet_white_chocolate chyba jednak zaryzykuję, nie bede przesadzałaz solarium, a wybiorę sie tylko na kilka minut. Mam nadzieję, ze nic nie będzie. Już nie moge patzrec na te wszystkie podklady itd- muszę od tego odpocząć, a moja cera nie wygląda jeszcze tak, abym mogła wyjśc bez niczego na twarzy do ludzi. Wiem, ze ryzykuje i mogę być rózne skutki, ale mam nadzieje ze nic mi nie będzie.
Stary 2007-04-05, 17:07   #605
mdz
Rozeznanie

Mila17, ja juz jakis tydzien temu poszlam na solarium, lampy na twarz wylaczylam co prawda po 6 minutach, ale i tak efekty jakiestam sa... bo moja bladosc nie jest taka 'ladna' bladoscia... ja, gdy jestem blada, jestem notorycznie pytana o to, czy jestem na cos chora, czy mam anemie, albo chociaz czy dobrze sie czuje bo taka jestem sina... po prostu sinobiala twarz+ czerwony nos i broda, co przy polaczeniu z ciemnymi wlosami i jasnymi oczami jest mieszanka wyjatkowo nieefektowna
mdz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 17:16   #606
mila17
Zakorzenienie

no u mnie przy ciemnych włosach i baardzo ciemnych oczach taka bladość też nie wygląda ciekawie, bo jest po prostu aż nienaturalna. Pójde jednak do solarium moze nawt jeszczedziś na6-7min. moze chociaż na trochę koloryt skóry mi się wyrówna i na większe przebarwienia położę tylko dermacol, a nie będe katowała twarzy podkładami.
Stary 2007-04-05, 18:24   #607
biiibiii
Zakorzenienie

mila17 w takim razie mam nadzieje ze kremik tez sie sprawdzi
Ja bym chciala tez troche sie opalic bo blada jestem bardzo...;/ Ale twarzy nie chce opalać, tylko ciało, zwlaszcza dekold. Mozna wylaczyc lampy na twarz w kazdym lozku?
Stary 2007-04-05, 18:46   #608
mdz
Rozeznanie

Biiibiii, w tych lepszych mozna... po prostu najlepiej znalezc solarium Ergoline lub Soltron, one niemal wszystkie maja ta opcje (te nowsze, nie mowie o starociach bo na takich to strach sie klasc) Aha, i tyczy sie to lozek lezacych, stojace (tuby) chyba nie maja podzialu lamp twarz/cialo

Najlepiej zapytac pani w obsludze,to powie czy mozna czy nie
Stary 2007-04-05, 18:51   #609
mila17
Zakorzenienie

dokładnie, zapytaj panią w solarium. Ale teraz praktycznie w kazdym łózku jest ta opcja.
Stary 2007-04-06, 13:29   #610
biiibiii
Zakorzenienie

Dziekuej dziewczeta bo ja zawsze opalalam sie cała, ze sie tak wyraze
a teraz dawno nie bylam na solce, wlasnie przez kwasy i inne zabiegi dermatologiczne i moje cialo az odstraszaaaaa !
Stary 2007-04-06, 16:12   #611
m0niSk4
Zadomowienie

Ostatnio wybrałam się do dermatologa, bo mój złoty środek na pryszcze - ZINERYT - przestał działać, bo używałam go spoooroo czasu i skóra chyba się przyzwyczaiła;(( ..szłam tam, z nadzieją, że Pani dermatolog przepisze mi kolejny złoty środek... Pani doktor obejrzała moją buzię, zapytała się czego stosuję i postanowiła mi przepisać mega kurację, heh... kazała mi łykać tabletki - TETRALYSAL - do tego po tygodniu zacząć stosować ten nieszczęsny DEFFRIN... poszłąm do apteki zostawiłam tam ponad 120zł ,ale ok, skoro to miało pomóc to czemu nie? zaczęłam łykać te tabletki... koszmarr!!! na twarzy miałam smalec(bo miały one wyczyścić wszystko od środka), do tego mój układ pokarmowy wariował... myślałam z początku, że to może nie wina tabletek, tylko coś zjadłam?? więc brałam dalej.. nie mogłam wtrzymać bólów brzucha i ciagłych wzdęć?? i postanowiłam je odstawić... dzień po odstawieniu tabletek dolegliwości znikły myślę - tabletki nie pomogły - zaczne stosować maść... matko boska... momentalnie zaczeła mi schodzić skóra w okropny sposób, do tego nie widziałam żadnej poprawy....
okropność

używam teraz mojego kochanego Zinerytu, z nadzieją, że może jeszcze zaskutkuje

Chcę się obudzić, stanąć na szczycie, krzyczeć
Chcę czuć życie,
Chcę czuć luz, by móc krzyczeć,
Nigdy nie zasnąć, czuć serca bicie... !!

m0niSk4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 20:12   #612
Vincenza
Raczkowanie

Witam.Od miesiąca używam Differinu.Nic mnie nie wysypało szczególnie,ale z dnia na dzień jestem bardziej czerwona z rana.Piszecie ,że on wybiela.Ja bym bardzo chciała,aby mnie wybielił.Nie mam żadnych skórek i nic mi nie schodzi.Poprawa jest bardzo nieznaczna.Nie mam zadnego swędzenia,ani pieczenia.Używam kremu.Czy to normalne,że tak bardzo jestem czerwona,czy to przejściowe.Wolałabym być blada,niz czerwona,bo niczym nie mogę tego zakryć.Nawet maseczka z glinki zielonej mnie nie uspakaja mojej twarzy.Może zaprzestać stosowania?
Vincenza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 21:30   #613
m0niSk4
Zadomowienie

lepiej odłóż to świństwo. Skoro Twoja skóra tak reaguje, tzn. że coś musi być nie tak.
Polecam z czystym sumieniem ZINERYT pomógł już nie jednej mojej koleżance w takimi problemami)

Chcę się obudzić, stanąć na szczycie, krzyczeć
Chcę czuć życie,
Chcę czuć luz, by móc krzyczeć,
Nigdy nie zasnąć, czuć serca bicie... !!

m0niSk4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 13:29   #614
aneczkaa90
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Vincenza Pokaż wiadomość
Witam.Od miesiąca używam Differinu.Nic mnie nie wysypało szczególnie,ale z dnia na dzień jestem bardziej czerwona z rana.Piszecie ,że on wybiela.Ja bym bardzo chciała,aby mnie wybielił.Nie mam żadnych skórek i nic mi nie schodzi.Poprawa jest bardzo nieznaczna.Nie mam zadnego swędzenia,ani pieczenia.Używam kremu.Czy to normalne,że tak bardzo jestem czerwona,czy to przejściowe.Wolałabym być blada,niz czerwona,bo niczym nie mogę tego zakryć.Nawet maseczka z glinki zielonej mnie nie uspakaja mojej twarzy.Może zaprzestać stosowania?
ja z natury mam porcelanowa cere, a od keidy uzywam differinu to jest jeszcze bielsza, ale keidy z rana myje twarz, a pozniej smaruje sie kremem nawilzajacym tez jestem okropnie czerwona.szczerze, to nie zwracam na to szczegolnej uwagi bo poprostu mam wrazliwa cere i tak reaguje na mocniejsze srodki. moze i Twoja jest wrazliwa?tez uzywam maseczki z glinki ale tej oczyszczajacej co do zineritu-stosowalam go jakis rok temu i na poczatku bylo w miare dobrze(tez bylam czerwona-podraznial mnie), ale gdy skora sie przyzwyczaila nie pomagal, zeby nie powiedziec ze zaszkodzil...

aneczkaa90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 16:47   #615
mila17
Zakorzenienie

moja twarz też jest czasami troszkę bardziej czerwona, a raczej delikatnie rózowa przy używaniu differinu. Ale mi to jak najbardziej pasuje bo mi się wtedy taka zdrowsza wydaje, niż jak ma być biało-żółto-szara.
Stary 2007-04-08, 11:32   #616
aneczkaa90
Rozeznanie

dziewczynki lepiej późno niż wcale Wszystkiego najlepszego z okazji świąt kolorowych pisanek, wcinania słodkich zajączków czekoladowych, zdrówka i wytrwałości w codziennej walce, z wiecie czym

aneczkaa90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 20:45   #617
biiibiii
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aneczkaa90 Pokaż wiadomość
dziewczynki lepiej późno niż wcale Wszystkiego najlepszego z okazji świąt kolorowych pisanek, wcinania słodkich zajączków czekoladowych, zdrówka i wytrwałości w codziennej walce, z wiecie czym
Dziekuje i ja sie dolaczam do życzen

Mnie chyba zapchał ten kremik "tilia hypoalegric" ;( 2 nowe krosty...1 kolo nosa a druga? wielki wulkan na brodzie !! ;(
we wtorek albo srode musze sie zaopatrzyc w humektan...moze ten nie zapcha...
Stary 2007-04-08, 22:17   #618
mdz
Rozeznanie

Biiibiii, mnie np. humektan nie zapycha Tzn nawilza, a ze skora nie dzieje sie nic zlego. Bo szczerze mowiac mam problem z definicja zapychania, moze ktos to tak konkretnie mi przedstawi?
Stary 2007-04-10, 17:39   #619
Emilia1
Zakorzenienie

jesli zapycha to znaczy ze powstaje Ci wieecej zaskorników czy tez grudek czyli zaskornikow podskórnych
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 22:23   #620
biiibiii
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
jesli zapycha to znaczy ze powstaje Ci wieecej zaskorników czy tez grudek czyli zaskornikow podskórnych
a wielkich pryszczy tez? dawno nic nie miałam, a uzyłam nowego kremu i wyskoczyly mi 3 na brodzie...1 nawet spory;/

ale ciezko nabyc ten humektan!;/ u mnie w zadnej aptece nie bylo, TZ zamowil mi, ma byc jutro, ale odobiore i tak dopiero w czwartek.
Stary 2007-04-10, 22:27   #621
ana_gabi
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez MSN do ana_gabi

Cytat:
Napisane przez biiibiii Pokaż wiadomość
ale u mnie dostac cos z avere, lpr czy wspomnienaego efacclaru graniczy z cudem, trzeba jak uz zmaowic w aptece,
wiec poki co zdecydowałam się na "tilia" (nie jestem do konca pewna, a pisze nie z domu wiec nie mam jak sprawdzic) w kazdym razie niebieska buteleczka, z boku napisane HYPOALERGIC, chyba Erisa, jesli sie nie mysle. Seria dostepna tylko w aptekach narazie nie nazekam bo az tak bardzo mnie nie wysusza
Wszystko bez problmeu dostaniesz w aptece internetowej.
np:
www.aptekawsieci.pl

Taniej niz aptece zwyklej nawet.

Jest nawet na wizazu watek apteki internetowe, gdzie jesli amsz ochote to tam dowiesz sie wiecej

ana gabi show fan

ana_gabi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 11:06   #622
biiibiii
Zakorzenienie

ana_gabi a widzisz nie pomyslalam o tym ;/ bardzo dziekuje, na przyszlosc zamiast biegac od apteki do apteki wejde poprostu na wizaz dziekuje
Stary 2007-04-11, 18:38   #623
HappyMe
Przyczajenie

GG do HappyMe

Byłam dzisiaj u dermatologa. Zapisał mi antybiotyk - Tetralysal - oraz własnie Differin. Mam raczej tłustą cerę. Stosowałam już wiele preparatów mających właściwości wysuszające, mając nadzieję na jakąkolwiek poprawę. Bez skutku. Gdy wykupiłam dziś w aptece Differin, nabrałam nadziei... Jednak później zaczęłam czytać Wasze opinie na temat tego leku. I prawdę mówiąc troszkę mnie one przybiły... Większość osób pisze, że na początku stosowania, ich twarze zaczynają wyglądać o wiele gorzej, pojawiają się nowe bolące pryszcze, itp. Moim największym problemem są do tej pory podskórne grudki. (nie wiem, jak to nazwać). Okropnie bolą. Po jakimś dniu wytrąca się z nich ropa.
Szczerze mówiąc, po przeczytaniu Waszych recenzji, zaczęłam bać się używania tego specyfiku. Już teraz mam dosyć wyglądu niektórych miejsc na swojej twarzy, a co to będzie, jeśli to wszystko się rozprzestrzeni?
Mam jednak cichą nadzieję, że antybiotyk (z tego, co wiem, dość silny) coś na to też zaradzi.. Oczywiście na efekty trzeba będzie czekać, ale łudzę się, że w końcu wygram walkę z pryszczami...
Pocieszcie jakoś...
Stary 2007-04-11, 20:31   #624
biiibiii
Zakorzenienie

HappyMe nie zadreczaj sie tak na kazdego wszystko inaczej działa Ja np. nie miałam wysypu po differnie Teraz mija jakis 2gi m-c uzywania i jest nawet ok Troszke przesuszona buzia i niestetyy 2 wulnany na brodzie(ale to chyba przez zły krem nawilzajacy), smialo uzywaj! pomoze napewno z reszta nie przekonasz sie jak nie sporobujesz
Stary 2007-04-11, 22:06   #625
ana_gabi
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez MSN do ana_gabi

Happy
ja nie wiem skad tyle nieprzychylnych opini o differinie ...
Ja sobie bardzo, bardzo go cenie - pozbylam sie zaskornikow zamknietych dzieki niemu i wydawac sie moze ze "znormalizowal" mi wykwity na buzi
Nie wysusza mi twarzy - moja skore to malo co rusza i wysusza.

I nie mialam zadnych wiekszych niespodzianek na poczatku uzywania.

Hmm.... ze smutkiem patrze na niego po wlasnie mi sie konczy niestety

ana gabi show fan

ana_gabi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 22:56   #626
HappyMe
Przyczajenie

GG do HappyMe

Dziękuję dziewczynki
Podniosłyście mnie na duchu, naprawdę... Jak pisałam, mam tłustą cerę, więc nie mam nic przeciwko temu, że działa wysuszająco.
Jakąś godzinkę temu posmarowałam twarz. Choć przyznam, że robiłam to z duszą na ramieniu... Dobrze, że zajrzałam tu przed snem
Pozdrawiam
Stary 2007-04-12, 08:43   #627
ewadylewska
Zadomowienie

Ja stosuje differin już trzeci tydzień co drugi dzień, tylko na strefę T. I powiem Wam, że jakiejś dużej różnicy nie widzę. Fakt zniknęły mi takie grudki na czole, ale nie miałam żadnego wysypu, nie schodziła mi skóra, nie dzieje się nic niepokojącego, ale też nie moge powiedzieć że mi się wogole nie robia krosty, więc nie wiem moze powinnam stosować codziennie. Do mojego dermatologa mam iść dopiero po dwóch miesiacach stosowania, czyli w maju.
Stary 2007-04-12, 17:54   #628
biiibiii
Zakorzenienie

ja dzis dostałam Humektan odrazu sie posmarowalam bo niestety mialam wysuszona buzie ;/
Stary 2007-04-12, 18:00   #629
Mayken
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do Mayken GG do Mayken

ja też stosowałam ten srodek, nie pozyblam sie problemu calkowicie. niby bylo lepiej, ale nie tak jak bym chciala...nie mam pojecia co robic i jestem juz troszke zmeczona. to tak jakby na moja tlusta i chora cere nic nie dzialalo
Stary 2007-04-13, 08:52   #630
rzęsa
Zakorzenienie

GG do rzęsa

Cytat:
Napisane przez Pleple Pokaż wiadomość
Tak jest w istocie. Mam PCO, ale nigdy nie miałam problemów z cerą. Spokojnie brałam sobie pigułki przez kilka lat, dopóki lekarz-idiota nie kazał mi odstawić na 3 m-ce. Okazało się, że to wystarczajaco długo, żeby hormony zaczęły się kotłować. Pigułki odstawiłam w marcu, zaczęłam brać z powrotem w czerwcu, a na twarzy zaczęło mi powoli wywalać pod koniec lipca.
cześć
ja też mam PCO i problemy z cerą, choć jak na PCO to i tak raczej małe
używałam effaclaru K i raczej nie odnotowałam jego działania
potem używałam acnedermu i w zasadzie było OK, tyle, że chciałam wprowadzić retinoidy ze względu na działanie przeciwzmarszczkowe (bo ja już staroć jestem)
zastosowałam atrederm i niestety musiałam skapitulować
nie powiem, że nie przyniósł efektów, bo przyniósł, ale nie mogę go stosować ciągle, bo bardzo mocno podrażnia mi twarz

wreszcie spróbowałam differinu
i tu zaczyna się bajka
zero porażnień, buzia coraz ładniejsza, bez podrażnień
mam tylko jedną wątpliwość
czy adapalen ma takie samo działanie przeciwzmarszczkowe jak inne retinoidy?

tu w wątku piszecie jedynie o właściwościach przeciwtrądzikowych a mnie równie mocno interesuje działanie na zmarszczki

proszę o odpowiedź

Edytowane przez rzęsa
Czas edycji: 2007-04-13 o 12:32
rzęsa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
adapalen, differin, retinoidy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości