Differin - mam dosyć - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-10-11, 20:05   #61
Pleple
Raczkowanie

Dot.: Differin - mam dosyć

Dzięki za radę, Klaudynko

Nom, może jednak szkoda, że przerwałaś z Differinem. Ja nie wyobrażam sobie, co by było, gdybym przerwała kurację po 5 dniach Wyglądałam jak obraz nędzy i rozpaczy. I w sumie dalej wyglądam.
Pleple jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 20:19   #62
Pleple
Raczkowanie

A do tego jeszce przed chwilą zerwałam sobie strup, który powinien jeszcze "dojrzeć". Niechcący, oczywiście. Ropa była na wierzchu, więc usunęłam ją. A teraz pewnie urośnie mi drugi wulkan w tym samym miejscu, znając życie.
Stary 2006-10-11, 20:27   #63
nom_de...
Zadomowienie

Kurde, nie wiem czy dobrze zrobilam...:/ Ale doktor wcale mnie nie uprzedzila, ze tak moze byc na poczatku... Taki zonk Teraz siegnelam po naturalne metody... A pomyslec, ze tydzien temu zaskornik byl dla mnie tylko mglistym wspomnieniem... A mama mowila- nie kombinuj...
pa
nom_de... jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 20:58   #64
Pleple
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nom_de... Pokaż wiadomość
Kurde, nie wiem czy dobrze zrobilam...:/ Ale doktor wcale mnie nie uprzedzila, ze tak moze byc na poczatku... Taki zonk
Moja też tylko mi powiedziała, że może mnie piec. Ale nie powiedziała nic o wysypie. Wszystkiego dowiedziałam się z netu.

Cytat:
Teraz siegnelam po naturalne metody... A pomyslec, ze tydzien temu zaskornik byl dla mnie tylko mglistym wspomnieniem... A mama mowila- nie kombinuj...
pa
Ale wiesz, Nom, że po Differinie zaskórniki wychodzą? Serio. I to nierzadko bez przekształcania się w ropny wulkan. Wygląda to tak, że zaskórnik robi się suchy, po czym zaczyna lekko swędzieć. I odpada. Ze trzy wyciągnęłam sobie samodzielnie. Byłam zdumiona. Myślałam, że co jak co, ale zaskórniki najtrudniej będzie usunąć. A tu proszę - schodzą.
Stary 2006-10-11, 22:47   #65
nom_de...
Zadomowienie

Smile Dot.: Differin - mam dosyć

wierze ci, ze differin po czasie zazcyna poprawiac cere, ze ja nie mialabym sily znowu miec pelno tych okropienstw na twarzy, jak kiedys. Zdawaj relacje na biezaco!
Moze za jakis czas bede zazdroscic ci super gladziutkiej i czysciutkiej cerki Wtedy ja wezme sie za tego mezcyciela:P
Pozdrawiam
Stary 2006-10-11, 23:15   #66
Pleple
Raczkowanie

Fakt jest faktem, że wygląda się okropnie i mam już serdecznie dosyć. Sama nie wiem, czy bym się na to zdecydowała, gdybym wiedziała, w jakim stanie będzie moja broda. Ale chyba warto, mimo wszystko.
W tej chwili mam 1 strupa, 4 dojrzewające duże pryszcze i początek dwóch następnych To a propos zdawania relacji na bieżąco Nie wspominając o czerwonych śladach po wyschniętych strupach i łuszczącej się skórze
Stary 2006-10-11, 23:32   #67
nom_de...
Zadomowienie

Oj nie zmuszam cie do az takiej dokladnosci
Ale na pewno pisz jak bedzie lepiej
Pa
Stary 2006-10-12, 09:45   #68
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Hmm.. ja juz sie dzisiaj o tym differinie napisalam... ale widze nowy watek, to pisze znow. Ja uzylam go wczoraj wieczorem i caly czas gledze, ze mi nie pomoze, bo nie ogranicza przetluszczania skory. Tylko wkurza mnie, ze wydalam 40 zl na takie... nie wiadomo co:/ Uzyje go jeszcze dzisiaj i jak jutro bedzie tak samo lub gorzej, to wracam do poczciwego nadtlenku benzoilu... Tylko nie moge w aptekach znalezc aknefug oxid zel- jest naprawde b. dobry i nie wysusza nadmiernie skory.
Poczekamy razem troche na lepsze rezultaty?? Pozdro!
Cytat:
no ja dzisiaj wielkiego pogorszenia stanu cery nie widze, ale dalej nie jest super:/ Zaskorniki, ktore siedzialy glebiej pod skora wychodza teraz bardziej na wierzch i lekko sie zaczerwienily. Szczersze powiedziawszy co to za interes z takim lekiem, ze dopiero po kilku tygodniach mozna zaobserwowac poprawe i nawet bez dlugotrwalego efektu! Powinni to dziadostwo ulepszyc! No a skora jak sie przetluszczala, tak dalej sie przetluszcza ... Jaka ja bylam glupia, ze sie tego dermatologa posluchalam- on tyle wie, ile zje...! Niech moze odezwie sie ktos, kto uzywal przez dluzszy czas differinu i jest z niego bardzo zadowolony!! Jedynym plusem wg mnie jest to, ze skora nie jest tak luszczaca się jak po preparatach z nadtlenkiem benzoilu… Ale co z tego, jeżeli srednio co Pol godziny musze odciskac z czola chusteczka nadmiar serum;/ Ehh… szkoda slow.:[
Zastanawiam się, czy masz świadomość jaki substancji używasz - google nie gryzą, zresztą - wystarczy na biochemicznym wrzucić hasło retinoidy na wyszukiwarkę, a będziesz miała mnóstwo wątków.
Wszystko, na co narzekasz, to jak najbardziej normalna reakcja skóry - a już napewno mocno zanieczyszczonej - na Differin. Rozumiem, że Twoim zdaniem lepiej mieć codziennie nowy wyprysk, niż raz a porządnie oczyścić skórę Differinem i później kontynuować pielęgnację retinoidami (+filtry!) kub kwasami? Coś za coś, a Differin jest naprawdę porządnym lekiem,
Warto przemyśleć swoją kurację, bo metodami naturalnymi jej nie wyleczysz. Ach, wiesz że nadtlenku benzoilu nie powinno się stosować przez dłuższy czas? http://biochemiaurody.com/DzialInne/benzoilperoxide.htm

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 13:09   #69
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Używam żelu do twarzy Garnier Skin Naturals do cery normalnej i mieszanej. I nic więcej. Czyli nic przeciwtrądzikowego. Ale dzisiaj rano już mnie mniej piekło. Tylko cały czas mam pryszcze. Ech...
tak i własnie zawiera SLS , wymien na cos łagodniejszego np physiogel, płyn micelarny

Cytat:
Ach, wiesz że nadtlenku benzoilu nie powinno się stosować przez dłuższy czas?
tak bo ma działąnie" generujace" wolne rodniki
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 14:34   #70
Pleple
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
tak i własnie zawiera SLS , wymien na cos łagodniejszego np physiogel, płyn micelarny
O. Coś takiego. Dziękuję!
Stary 2006-10-12, 15:36   #71
Emilia1
Zakorzenienie

nie ma sprawy, ten zel oczyszczający podstawa pielęgnacji ma chyba na 2 czy na 3 SLS

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497

tu masz coś bez tego
Stary 2006-10-12, 19:01   #72
nom_de...
Zadomowienie

Lightbulb Dot.: Differin - mam dosyć

agniesko

Hmm... dzieki z informacje
Piszesz, ze differin jest bardzo skutecznym lekiem, lecz ja znam moja skore i za wszelka cene nie chce doprowadzic do stanow zapalnych, gdyz zostaja mi po nich trudne do usuniecia plamy i przebarwienia.
Zdaje sobie sprawe, ze leczenie roznych odmian tradziku (tych lekkich i ciezszych) jest procesem zmudnym i czasochlonnym, moga zdarzac sie nawroty choroby. W moim przypadku preparaty z nadtlenkiem benzoilu naprawde mi pomogly i dlatego jestem im "wierna". Jednak twoje sugestie (chodzi mi o link, ktory zalaczylas do wypowiedzi) sa cenne i na pewno wezme je pod uwage.
Retinoidy (klawiatura gryzla niemilosiernie, ale poszukalam) sa rowniez, tak jak m. in. nadtlenek benzoilu, sustancjami powodujacymi efekty uboczne. Jezeli chcesz, mozesz sobie o tym poczytac: http://www.republika.pl/luszczycalub.../retinoidy.htm
Podsumowujac: poczekam, zobacze, moze zmienie zdanie i wroce do differinu, moze nie...
Na razie poprobuje czegos naturalnego, bo moja watroba tez zasluguje na odpoczynek...:P
Swoja droga pani doktor stwierdzila, ze nie wymagam specjalistycznego leczenia, jednakze na wszelki wypadek zapisala mi ten lek. Powiedziala, ze wygladzi mi skore, nic nie wspominajac o trudnosciach wystepujacych na poczatku kuracji... Zaluje, ze sie tam wybralam. Wygladalabym teraz tak, jak ponad tydzien temu, czyli bardzo dobrze.

P.S. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego, ze twoje posty napisane sa w sposob bardzo protekcjonalny. To maja byc rady a nie wypowiedzi w stylu: "Sluchaj mnie, ograniczony czlowieku..." Popracuj nad tym, jesli nie chcesz, zeby inni (za ograniczonych sie nie uwazajacy) czytali je z niesmakiem.
Stary 2006-10-12, 21:16   #73
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
agniesko

Hmm... dzieki z informacje
Piszesz, ze differin jest bardzo skutecznym lekiem, lecz ja znam moja skore i za wszelka cene nie chce doprowadzic do stanow zapalnych, gdyz zostaja mi po nich trudne do usuniecia plamy i przebarwienia.
rozumiem, bo sama mam mnóstwo blizn, ale Differin również złuszcza - i to znacznie lepiej od mojego ulubionego zresztą kwasu azelainowego.

Cytat:
Zdaje sobie sprawe, ze leczenie roznych odmian tradziku (tych lekkich i ciezszych) jest procesem zmudnym i czasochlonnym, moga zdarzac sie nawroty choroby. W moim przypadku preparaty z nadtlenkiem benzoilu naprawde mi pomogly i dlatego jestem im "wierna". Jednak twoje sugestie (chodzi mi o link, ktory zalaczylas do wypowiedzi) sa cenne i na pewno wezme je pod uwage.
Ależ, nie mówię że są nieskuteczne - sama swego czasu byłam bardzo wdzięczna Brevoxylowi (niby niższe stężenie od popularnego Benzacne, ale o ile mocniejsze działanie) - proponuję jednak zmienianie substancji na inne

Cytat:
Retinoidy (klawiatura gryzla niemilosiernie, ale poszukalam) sa rowniez, tak jak m. in. nadtlenek benzoilu, sustancjami powodujacymi efekty uboczne. Jezeli chcesz, mozesz sobie o tym poczytac: http://www.republika.pl/luszczycalub.../retinoidy.htm
Podsumowujac: poczekam, zobacze, moze zmienie zdanie i wroce do differinu, moze nie...
Doskonale zdaję sobie sprawę ze skutków ubocznych, zarówno stosowania na skórę jak i połykania pochodnych witaminy A - jestem po kuracji Aknenorminem ( izotretynoina). Jednak retinoidy są naprawdę godną uwagi substancją (pomijając wysyp, ale tak się dzieje przy każdej poważniejszej kuracji).

Cytat:
Na razie poprobuje czegos naturalnego, bo moja watroba tez zasluguje na odpoczynek...:P
Swoja droga pani doktor stwierdzila, ze nie wymagam specjalistycznego leczenia, jednakze na wszelki wypadek zapisala mi ten lek. Powiedziala, ze wygladzi mi skore, nic nie wspominajac o trudnosciach wystepujacych na poczatku kuracji... Zaluje, ze sie tam wybralam. Wygladalabym teraz tak, jak ponad tydzien temu, czyli bardzo dobrze.
W takim wypadku nie rozumiem zapisywania poważnych substancji "jakby co". Rozumiem, że pani doktor nie wspomniała również o niezbędnych przy takiej kuracji filtrach?

Cytat:
P.S. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego, ze twoje posty napisane sa w sposob bardzo protekcjonalny. To maja byc rady a nie wypowiedzi w stylu: "Sluchaj mnie, ograniczony czlowieku..." Popracuj nad tym, jesli nie chcesz, zeby inni (za ograniczonych sie nie uwazajacy) czytali je z niesmakiem.
Owszem, taki ton przyjmuję gdy się we mnie gotuje - później można przeczytać "gdzieś tam było coś tam napisane, że to jest be, więc lepiej tego nie stosuj". Warto zadbać o stronę merytoryczną, ponieważ działa to w dwie strony - albo osoby, którym potrzebne jest dobre leczenie, odstawią ten lek, albo (w innych już sytuacjach, gdy np. o kwasach czy retinoidach mówi się jak o cudownych substancjach bez wspominania właśnie o skutkach ubocznych; również wokół nadtlenku benzoilu powstała taka magiczna otoczka na wizażu, a rzadko kto pamięta o jego gorszej stronie) za substancje wymagające poważniejszego przeanalizowania tematu chwytają bezmyślnie desperatki, które trądzikiem nazywają trzy pryszcze przed okresem. Możesz mi wierzyć lub nie, ale tak jest - wystarczy przeglądnąć archiwum. Raz dziewczyna mówiła właśnie o retinoidach (dokładniej - Atredermie) jako o cudzie, którego każdy powinien chociaż spróbować, bo przecież cena jest stosunkowo niska. Pozostawię bez komentarza

Stary 2006-10-12, 21:50   #74
nom_de...
Zadomowienie

Ja wyglaszam tutaj swoje indywidualne opinie... i nie przypominam sobie, zebym kogokolwiek namawiala do przerwania kuracji, poniewaz zdaje sobie sprawe- "dla kadzego co innego jest dobrego"...
Chcialam do niedawna kupic sobie biodermine, jednak widze na KWC sprzeczne opinie, wiec dalej zastanawiam sie i szukam czegos, co moze miec dobry wplyw na moja skore
Czasem juz szlag mnie trafia.

Niestety, taka dola...
Stary 2006-10-12, 22:03   #75
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Ja wyglaszam tutaj swoje indywidualne opinie... i nie przypominam sobie, zebym kogokolwiek namawiala do przerwania kuracji, poniewaz zdaje sobie sprawe- "dla kadzego co innego jest dobrego"...
Chcialam do niedawna kupic sobie biodermine, jednak widze na KWC sprzeczne opinie, wiec dalej zastanawiam sie i szukam czegos, co moze miec dobry wplyw na moja skore
Czasem juz szlag mnie trafia.

Niestety, taka dola...
jak najbardziej rozumiem, że to jest Twoja opinia - jednak mówię to pod kątem niektórych bezkrytycznych osób czytających forum. M.in. dlatego z KWC zostały wycofane niektóre z kosmoceutyków że tak powiem i nie są dopuszczane - tak jak np. Brevoxyl czy Benzacne jeśli już w tym temacie jesteśmy.
Biodermine nie polecam na tą porę roku i przy okazji nadtlenku benzoilu - będziesz miała strasznie wysuszoną skórę. Widziałaś krem antybakteryjny z AA Young? Swietny skład a jeśli idziesz w stronę naturalnej, uproszczonej pielęgnacji - jeśli nie znasz- spójrz na www.mazidla.com. I koniec off topa z mojej strony

Stary 2006-10-12, 22:08   #76
nom_de...
Zadomowienie

Thx, zaraz sprawdzam
PA
Stary 2006-10-13, 11:38   #77
Emilia1
Zakorzenienie

oj, nie kłooćcie się
Stary 2006-10-16, 22:27   #78
Pleple
Raczkowanie

Dzisiaj byłam u dermatologa. Wygląda na to, że leczenie się przedłuży, czego zresztą się spodziewałam... Mam się znowu pokazać za dwa tygodnie, dalej smarować differinem i duakiem. Unidox został zmieniony na sporą dawkę tetracykliny. Trądzik to jednak parszywa rzecz.
Nie wiem, dlaczego dermatolog kazała mi smarować differinem całą twarz, czego nie mam zamiaru robić, bo nie widzę sensu robienia sobie z twarzy kawałka spalonego mięsa w miejscach, gdzie nie robią mi się i nie robiły pryszcze.
Stary 2006-10-17, 01:31   #79
anecikk
Raczkowanie

okolo 50 dni od rozpoczecia kuracji..... ajjjtt juz myslalam ze sie polepsza, a tu znowu wysyp...... :| ale zaciskam zeby z nadzijeja ze to sie kiedys skonczy....tym bardziej ze wiem ze troche tego jest pod ta skora..... ( mam tylko nadzieje ze po pierwszej wizycie kontorlnej dermatolog nie zmienia lekow, bo wybylam z polski i nie mam juz jak isc do tamtej pani dermatolog :|
a z tym polepszemniem, to w sumie oprocz "wulkanow", powoli na czole jest coraz mniej porow,
a tak z ciekawosci??to po tym jak wysyp minie < oile kiedys naedjdzie taki piekny dzien>, jak dlugo powinnam jeszcze uzywac diferinu?? zeby to nie wrocilo, bo chyba moze wrocic??
Marilyn Monroe
anecikk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 07:28   #80
agnieska
Zakorzenienie

Wysypy napewno przejdą za to, by utrzymać efekt, warto dalej stosować retinoidy (narazie wydaje się wam to męką, ale raz że złuszczają naskórek, dwa że oczyszczają pory, to jeszcze są jedną z niewielu substancji działających przeciwzmarszczkowo, naprawdę przeciwzmarszczkowo ) lub kwasy, obydwie substancje z filtrami żeby się przebarwień nie dorobić

Stary 2006-10-17, 15:26   #81
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
a tak z ciekawosci??to po tym jak wysyp minie < oile kiedys naedjdzie taki piekny dzien>, jak dlugo powinnam jeszcze uzywac diferinu?? zeby to nie wrocilo, bo chyba moze wrocic??
niesstey wysypy mogą powracac zwiąłszcza jesli ma sie duzo takich"niedojrzałych" zmian pod skórą, jednak to wszystko kewstia czasu , pozniej wszystko minie i bedziecie cieszyc sie ładną cera, oczywiscie filtrów na dizen uzywasz?
Stary 2006-10-18, 06:39   #82
Pleple
Raczkowanie

Ja też mam znowu lekki wysyp. Tym razem głównie drobnych, ale jednak ropnych pryszczy. A już minęły trzy tygodnie
Stary 2006-10-18, 11:17   #83
Emilia1
Zakorzenienie

cierpliwosci rózny jest czas gojenia, przejdzie w końcu, jak wsszystko "wyciagnie"
Stary 2006-10-19, 23:24   #84
anecikk
Raczkowanie

<jupi> siostra bez problemu kupila differin w Polsce, tym razem w zelu, czy jest jakakolwiek roznica pomiedzy kremem a tym w zelu??

ehhh miesiac i 25 dni kuracji.... niech no to szybciej wyciagnie to swinstwo z pod mojej skory......
Marilyn Monroe
anecikk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 13:12   #85
Emilia1
Zakorzenienie

krem działa łagodniej, zel przeciwnie do kremu, intensywniej mocniejszy jest
Stary 2006-10-20, 13:44   #86
klaudynka4
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4

Emilia1 nie wiedziałam, że wysyp może powracać A ja sie zastanawiałam, czemu znowu mam tyle nowych niespodzianek
Stary 2006-10-20, 15:08   #87
Emilia1
Zakorzenienie

tak , moze , az "wyciagnie" wszystkie zalegające zmiany, czasami zdarza sie wiecej wysypów lub jeden trewający bardzo długo ale w końcu zmniejszy sie, Klaudynko masz nowy avatarek sliczny
Stary 2006-10-21, 08:22   #88
Pleple
Raczkowanie

Ja też po chwilowej poprawie znowu mam nawrót. I zauważyłam, że w jednym miejscu już czwarty raz zrobił mi się ropny czub. Jak to możliwe? W tym samym miejscu? Poza tym boję się, że mogą zostać mi blizny albo przebarwienia, bo zdarzylo mi się parę razy, że niechcący zdarłam sobie strupek. W ogóle wyglądam okropnie Tam, gdzie nie ma już pryszczy, zostały czerwony cętki i w wielu wypadkach wypukłości. I niestety również maleńkie dołeczki tu i ówdzie. Czy to się wyrówna?? Kurde, znowu zaczynam mieć mega doła
Stary 2006-10-21, 15:54   #89
Emilia1
Zakorzenienie

Plele differin dziala wielozakresowo ze tak sie wyraze , dziala i na pryszcze i na zaskórniki , i zluszcza i wybiela i dziala korzystnie na blizny, wiec leczac sie na tradzik differinem mozesz oczekiwac po jakims czasie dzialania na blizenki
Stary 2006-10-21, 16:28   #90
Pleple
Raczkowanie

Dziękuję, Emilio, ty zawsze potrafisz dodać człowiekowi otuchy. Naprawdę zdarza się, że przeklinam chwilę, kiedy posmarowałam twarz Differinem. Minęły już trzy tygodnie, a jak wyglądam o wiele gorzej, niż wcześniej. Do tego martwię się tym, że ciągle faszeruję się tymi antybiotykami. Czy powinnam jakoś na siebie uważac w związku z tym? Nigdy nie brałam antybiotyków tak dlugo.
Odpowiedz

Tagi
adapalen, differin, retinoidy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości