Differin - mam dosyć - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-24, 21:43   #1141
monika5627
Przyczajenie

Dot.: Differin - mam dosyć

A co mnie jeszcze ciekawi.. na ulotce od diff. jest napisane ze nalezy stosowac wzmozona antykoncepcje.. czy ktos moglby mi wyjasnic jak sie ma jedno do drugiego??
monika5627 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 00:15   #1142
yennefer94
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez monika5627 Pokaż wiadomość
A co mnie jeszcze ciekawi.. na ulotce od diff. jest napisane ze nalezy stosowac wzmozona antykoncepcje.. czy ktos moglby mi wyjasnic jak sie ma jedno do drugiego??
Widocznie differin ma negatywny wpływ na rozwój płodu-dlatego w trakcie stosowania nie można zająć w ciążę.

yennefer94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 20:10   #1143
K@sieńka
Zadomowienie

GG do K@sieńka

Zaczyna się oczyszczanie... Używam Differinu od środy (czyli dziś 7 dzień). Od przedwczoraj łuszczy mi się skóra, a dzis robi mi się gigant na brodzie. Zauważyłam, ze odkąd smaruję się diffem nic mi nie wyskoczylo, dziwne to jest, bo zwykle budziłam się z dwoma, trzema wielkimi paskudami na twarzy

Czekam na odpowiedzi na zadane wczesniej pytania- wie ktoś może?

Cytat:
Napisane przez K@sieńka Pokaż wiadomość

Czy używając differinu mogę używać masek z zielonej glinki? Co z peelingami?

Jak differin działa na naczynka? Mam jedno na nosie (nie mam pojęcia od czego, nie chce mi zniknąć) i boję się, że mi zaszkodzi.

No i ostatnie- mam koło ust pieprzyk- czy jest też mam traktować diffem? jego omijanie jest meczace

K@sieńka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 09:13   #1144
ma-linka
Raczkowanie

Ja używam differinu miesiąc i dwa tygodnie . I teraz dopiero widze że zaczyna działać . Miałam juz mysli co ja zrobiłam itd że po miesiącu juz powinno byc widac efekty ..mozliwe ze ja miałam tak zanieczyszczona skóre . Musze sie kogoś obcego spytac czy mi sie wydaje xD ..w nie których miejscach mam naprawde świetna skóre a w nie których jeszcze nie (mam nadzieje że to sie zmieni) .
ma-linka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 09:16   #1145
ma-linka
Raczkowanie

Cytat:
Zaczyna się oczyszczanie... Używam Differinu od środy (czyli dziś 7 dzień). Od przedwczoraj łuszczy mi się skóra, a dzis robi mi się gigant na brodzie. Zauważyłam, ze odkąd smaruję się diffem nic mi nie wyskoczylo, dziwne to jest, bo zwykle budziłam się z dwoma, trzema wielkimi paskudami na twarzy

Czekam na odpowiedzi na zadane wczesniej pytania- wie ktoś może?
Z tego co jest napisane na ulotce wynika że nie mozna nic więcej niz differin uzywać a tym bardziej rzeczy oczyszczajacych albo na pryszcze .. . Skonsultuj sie z dermatologiem . Z tego co mi kiedys kumpel mówił (leczył sie długo u dermatologa wiec powinien cos nie cos wiedziec ) jesli masz pryszcze to nie powinno sie stosować peelingów bo rozsiewasz je po całej twarzy (peeling jest na zaskórniki ) .
ma-linka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 15:29   #1146
K@sieńka
Zadomowienie

GG do K@sieńka

Wiem, ze peeling jest na zaskorniki ;P Mam ich bardzo dużo i leczę je przy okazji Peelingu nie używam na calej twarzy, a jedynie na nosie i brodzie, czole.

Dermatolog mi powiedziała, ze mam nie używać nic antytrądzikowego. Tylko krem natłuszczający o prostym składzie.

Wyglądam jak wąż podczas wylinki Schodzi mi strasznie skóra. Macie moze jakieś sposób na te denerwujace skórki? Bo skoro nie można używać peelingów to co mi zostaje?

Stary 2008-03-26, 19:15   #1147
monika5627
Przyczajenie

Cytat:
Wiem, ze peeling jest na zaskorniki ;P Mam ich bardzo dużo i leczę je przy okazji Peelingu nie używam na calej twarzy, a jedynie na nosie i brodzie, czole.

Dermatolog mi powiedziała, ze mam nie używać nic antytrądzikowego. Tylko krem natłuszczający o prostym składzie.

Wyglądam jak wąż podczas wylinki Schodzi mi strasznie skóra. Macie moze jakieś sposób na te denerwujace skórki? Bo skoro nie można używać peelingów to co mi zostaje?

Ja kupilam wode termalna (mozesz ja dostac w aptece albo w dobrym sklepie z kosmetykami) nie czuc tego suchego dyskomfortu na abuzi no i mozesz ja uzywac jak czesto zechcesz.Odkad ja kupilam mam ja ciagle przy sobie.
Stary 2008-03-26, 19:50   #1148
K@sieńka
Zadomowienie

GG do K@sieńka

O! Dziękuję za radę Nie wpadłabym

Stary 2008-03-26, 22:03   #1149
Lulaa
Raczkowanie

Jutro zaczynam kurację Differin + Duac + Acne Derm. Przeczytałam większość wpisów z tego wątku i obawiam się wysypu paskudztw na twarzy, ale chyba po raz kolejny spróbuję coś zrobić ze swoja cerą. Mój problem dotyczy w tej chwili dużych bolesnych wyprysków, głęboko pod skórą, które pojawiają się głównie na brodzie, ostatnio jeden na skroni. Dermatolog powiedziała mi, że to wygląda na hormonalne zmiany, dlatego muszę zrobić badania i być może zacząć leczyć sie hormonami (a to już inna historia, z którą nie miałam przyjemnych doświadczeń :/).
Dodatkowo moja zmorą są przebarwienia i małe blizny po trądziku, na które podobno ma mi pomóc Acne Derm...
Lulaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 23:08   #1150
PAULINA CHMIEST
Raczkowanie

GG do PAULINA CHMIEST

Dziewczyny ,może wiara czyni cuda,ale dałam sie namowić na picie miąszu aloesowego.Wypiłam 3 butelki,regularnie.Cere mam fajną i nastruj dobry.Polecam
PAULINA CHMIEST jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 19:24   #1151
K@sieńka
Zadomowienie

GG do K@sieńka

Cytat:
Napisane przez Lulaa Pokaż wiadomość
Jutro zaczynam kurację Differin + Duac + Acne Derm. Przeczytałam większość wpisów z tego wątku i obawiam się wysypu paskudztw na twarzy, ale chyba po raz kolejny spróbuję coś zrobić ze swoja cerą. Mój problem dotyczy w tej chwili dużych bolesnych wyprysków, głęboko pod skórą, które pojawiają się głównie na brodzie, ostatnio jeden na skroni. Dermatolog powiedziała mi, że to wygląda na hormonalne zmiany, dlatego muszę zrobić badania i być może zacząć leczyć sie hormonami (a to już inna historia, z którą nie miałam przyjemnych doświadczeń :/).
Dodatkowo moja zmorą są przebarwienia i małe blizny po trądziku, na które podobno ma mi pomóc Acne Derm...
Chyba mamy podobny problem, tylko ja mam jeszcze te wypryski po prawej stronie ust i na skroniach. Na pocieszenie dodam, ze na na razie (a stosuję diff od tamtej środy wyskoczyla mi tylko jedna gula. Tylko straaasznie luszczy mi sie skora- koleżanki się śmieją, ze zmieniam skórę na wiosne

Stary 2008-03-31, 12:25   #1152
Lulaa
Raczkowanie

* ups.. musicie mi wybaczyć drobny spam, coś mi nie wyszło
Stary 2008-03-31, 12:29   #1153
Lulaa
Raczkowanie

Cytat:
Chyba mamy podobny problem, tylko ja mam jeszcze te wypryski po prawej stronie ust i na skroniach. Na pocieszenie dodam, ze na na razie (a stosuję diff od tamtej środy wyskoczyla mi tylko jedna gula. Tylko straaasznie luszczy mi sie skora- koleżanki się śmieją, ze zmieniam skórę na wiosne
używam na przemian- jednego wieczoru Differin, drugiego Acne Derm + AD rano. Po 4 dniach mam złuszczoną skórę na brodzie i nad ustami, ale podobne przesuszenie występowało u mnie czasami nawet po za mocnym żelu do twarzy, więc na razie nie jest gorzej niż bywało
A jeszcze odnośnie mojej kuraci, to obyłam się bez Duacu, bo kosztował aż 70 (!!!) zł ;/
Stary 2008-04-02, 18:04   #1154
Karuki
Przyczajenie

Uzywałam diferinu w połączeniu z clindacne gel.Clindacne gel na wypryski punktowo na dzień,differin na noc,co 2 dzień.Plus dodatkowo miałam antybiotyk doustny.Differin mi pomógł początkowo miałam wysyp,jak używałam go miesiąc ale później mi skóra się uspokoiła.Differin strasznie wysusza i podrażnia,ja po jego zastosowaniu miałam cała czerwoną bużkę i uczulało mnie po większości kosmetyków.Zalecam stosowanie dobrego kremu nawilżającego np.Biodermy w trakcie kuracji.A jeśli podrażnienia nie ustępują popros dermatologa o inną maść.Ja tak zrobiłam i dostałam skinoren(z tym,ze on jest głównie na przebarwienia)i isotrexin.Isotrexin użyłam kilka razy i wyrzuciłam,miałam po nim straszny wysyp i cała skóra mnie swędziała.
Karuki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 17:37   #1155
monika5627
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Karuki Pokaż wiadomość
dostałam skinoren(z tym,ze on jest głównie na przebarwienia)i isotrexin.
Ja tez uzywam skinoren i zaraz po posmarowaniu mam takie uczucie jakby mi wbijano miliardy megamalenkich szpileczek w twarz a jedyne co mogloby przyniesc mi ulge to wtulac sie w wielki szablon gruboziarnistego papieru sciernego.. buuuuu To tylko takie osobiste doznanie i znaczy ze cos jest nie piec czy Ty tez tak mialas??? (wiem nie o tym jest watek ale strrrrrrrasznie mnie to ciekawi )
Stary 2008-04-04, 14:54   #1156
Karuki
Przyczajenie

Skinoren ma takie działanie,że piecze(też miałam uczucie takich igiełek).Dermatolog powiedziała mi,żebym używala go na wieczór,po aplikacji nim krem łagodząco nawilżający,najlepiej z Biodermy.Nie było mnie stać na Biodermę,więc kupiłam krem nawilżający z Iwostinu,polecam.A co do skinorenu stosowalam z przerwami jakieś 3 miesiące wraz z clindacne skóra mi się poprawiła.Choć skinoren jest głównie na przebarwienia,ja przebarwień nie mam,bo sie nie opalam i chronię skóre przed słońcem.
Po podleczeniu bużki jak skończysz stosować skinoren polecam kwasy owocowe.Nie można ich stosować na stany zapalne,są wskazane przy trądziku krostkowo-zaskórnikowym.
Karuki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 11:43   #1157
vela100
Przyczajenie

Używam differin i jestem z niego zadowolona. Kurację rozpoczęłam w styczniu i po miesiącu stosowania co drugi dzień skóra naprawdę pzrestała się świecić i krosty zaczęły znikać. Dermatolog jednak poleciła nie stosować żadnych innych przeciwtrądzikowych leków. Myć twarz czymś neutralnym a na dzien smaruję cleanace z Avene. Muszę powiedzieć że wreszcie moja twarz nie wygląda jak patelnia. Zastanawiam sie tylko czy już zawsze będę musiała stosować differin bo jak tylko przestaję to wychodzą takie wielkie guzy bolące. Nie smaruję już twarzy fluidem bo wtedy murowane pryszcze i świecąca twarz a jedynie używam pudru w kamieniu.

pozdrawiam
vela
vela100 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 22:09   #1158
lmartal
Przyczajenie

Witajcie!
Właśnie posmarowałam twarz pierwszy raz żelem differin. Dwa miesiące temu wyskoczyło mi pełno pryszczy, cera jest okropna! Poszłam wczoraj do dermatologa i przepisała mi ten żel. Ale załamałam się czytając forum.. 'Wysyp pryszczy' mi nie w smak, bo mam za 8 dni zakończenie roku i 10 dni później matury.. Jak ja się ludziom pokażę na oczy...?! Jeszcze zaraz wakacje.. Ryczeć mi się chce, no ale zaczynam kurację bo chcę się pozbyć tego świństwa.. Zobaczymy co będzie za parę dni.. Jak na razie planuję nie wychodzić z domu, jeśli tylko nie ma takiej potrzeby, do szkoły jutro nie idę, bo bez podkładu nie wyjdę, bo się wstydzę.. Na razie jestem nastawiona pozytywnie, bo innego wyboru nie mam..
Pozdrawiam!
lmartal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 11:40   #1159
Lulaa
Raczkowanie

|marta| --> Niestety najgorsze w dolegliwościach związanych ze skórą, takich jak trądzik (nie wiem co Tobie konkretnie dolega) trzeba uzbroić się w cierpliwość Łatwiej powiedzieć, trudniej wytrzymać i stosować leczenie nieprzerwanie. Sama męczę się z tym już kilka lat. Te problemy często były dla mnie powodem prawdziwych załamań, więc wiem co czujesz. Często np. opuszczałam zajęcia, bo nie mogłam się pogodzić z tym, że mam wyjść do ludzi z wstrętną twarzą.. Ale trzeba to sobie jakoś w głowie poukładać, żeby problemy z cerą nie były dla nas najważniejszą rzeczą w życiu. Nie stresuj się tym za bardzo, skup się na maturze...

Co do Differinu - przez pierwsze 1,5 tygodnia nie miałam żadnego wysypu. Teraz pojawiły się problemy z czołem, które wcześniej było raczej czyste. Całe szczęście mam grzywkę Problem tylko w tym, że po pryszczach robią się nowe przebarwienia. Na brodzie też jakby więcej samych przebarwień, ale nie wiem czego to sprawka - Differinu czy Acne Derm. Mam pytanie do Was: czy po Differinie lub Acne Derm mogą pękać naczynka?
Stary 2008-04-19, 18:31   #1160
lmartal
Przyczajenie

Skupiam się na maturze, to pomaga mi zapomnieć o moim problemie Cierpliwość nie jest moją mocną stroną, ale staram się bardzo, wytrwam, choćby nie wiem co, trzeba pokonać trądzik! Niecierpliwa jestem ale też uparta, więc leczenia nie przerwę (najwyżej zamknę się w jaskini, gdzie nikt mnie nie zbaczy )Ale ciężko mi się pogodzić z tym wyglądem.. Moim problemem są głównie zaskórniki i przebarwienia właśnie, kilka małych czerwonych "gadów" też się znajduje.

Chyba pójdę na studia związane z badaniami i wynajdę jakiś skuteczny środek, który szybko i raz na zawsze zniszczy problemy z cerą, by nigdy żadna dziewczyna nie cierpiała przez wygląd, bo przecież każdy człowiek jest piękny w środku, a to piękno powinno pokazać się na zewnątrz
Wiecie co mnie podtrzymuje na duchu..? Że nie jestem sama!

Lulaa jeśli dobrze pamiętam, to ktoś pisał, że mu naczynka pękały chyba po differinie, więc chyba tak, ja nie wiem.. za krótko stosuję

A i też mam grzywkę

Powodzenia wszystkim (i sobie)
Stary 2008-04-19, 20:03   #1161
K@sieńka
Zadomowienie

GG do K@sieńka

Cytat:
Napisane przez vela100 Pokaż wiadomość
Używam differin i jestem z niego zadowolona. Kurację rozpoczęłam w styczniu i po miesiącu stosowania co drugi dzień skóra naprawdę pzrestała się świecić i krosty zaczęły znikać. Dermatolog jednak poleciła nie stosować żadnych innych przeciwtrądzikowych leków. Myć twarz czymś neutralnym a na dzien smaruję cleanace z Avene. Muszę powiedzieć że wreszcie moja twarz nie wygląda jak patelnia. Zastanawiam sie tylko czy już zawsze będę musiała stosować differin bo jak tylko przestaję to wychodzą takie wielkie guzy bolące. Nie smaruję już twarzy fluidem bo wtedy murowane pryszcze i świecąca twarz a jedynie używam pudru w kamieniu.

pozdrawiam
vela
A gdzie filtry?

Cytat:
Napisane przez lmartal Pokaż wiadomość
Witajcie!
Właśnie posmarowałam twarz pierwszy raz żelem differin. Dwa miesiące temu wyskoczyło mi pełno pryszczy, cera jest okropna! Poszłam wczoraj do dermatologa i przepisała mi ten żel. Ale załamałam się czytając forum.. 'Wysyp pryszczy' mi nie w smak, bo mam za 8 dni zakończenie roku i 10 dni później matury.. Jak ja się ludziom pokażę na oczy...?! Jeszcze zaraz wakacje.. Ryczeć mi się chce, no ale zaczynam kurację bo chcę się pozbyć tego świństwa.. Zobaczymy co będzie za parę dni.. Jak na razie planuję nie wychodzić z domu, jeśli tylko nie ma takiej potrzeby, do szkoły jutro nie idę, bo bez podkładu nie wyjdę, bo się wstydzę.. Na razie jestem nastawiona pozytywnie, bo innego wyboru nie mam..
Pozdrawiam!

Witam maturzystkę rówieśnicę U mnie wysypu nie było. Więc się nie martw! Będzie dobrze!

Stary 2008-04-20, 01:17   #1162
fugeela
Raczkowanie

Jak wysokie filtry należy nakładać przy kuracji Differinem? Używam SPF 15 na przejście do autobusu i z autobusu (dosłownie 15 minut jestem pod gołym niebem), na to puder. Jeśli idę na spacer nakładam SPF 40. Czy to wystarczy?
fugeela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 13:44   #1163
pink69
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fugeela Pokaż wiadomość
Jak wysokie filtry należy nakładać przy kuracji Differinem? Używam SPF 15 na przejście do autobusu i z autobusu (dosłownie 15 minut jestem pod gołym niebem), na to puder. Jeśli idę na spacer nakładam SPF 40. Czy to wystarczy?
Minimum spf 30,więc ta 40-stka jest ok

pink69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 13:52   #1164
fugeela
Raczkowanie

Ojej,a ja jestem taka zakochana w moim SPF 15.
No nic,będę nakładać go do chodzenia po domu ;P
Stary 2008-04-23, 22:16   #1165
monika5627
Przyczajenie

Uzywam diferinu juz prawie 2 miesiace i prawie wszystko mi poznikalo az sie boje jakiegos naglego wysypu bo slyszalam ze tak sie moze stac... a jak narazie ciesze sie nieprzyzwoicie (jak na mnie) gladka buzia. Wam tez zycze powodzonka w kuracji.
Stary 2008-04-23, 22:53   #1166
lmartal
Przyczajenie

Wspaniale! Gratulacje! Nawet nie wiesz jak to pozytywnie wpływa na psychikę człowieka (przynajmniej moją) U mnie po tygodniu nie jest (przynajmniej) gorzej
Stary 2008-04-24, 00:47   #1167
fugeela
Raczkowanie

Stosuję Differin już 15 dni, wysypu nie ma i się cieszę. Owszem, wyskoczyło mi co nieco, ale nie na raz. Pojawia się w jednym miejscu, znika i wyskakuje gdzie indziej. Może mam skórę zanieczyszczoną na różnej głębokości ? Jestem zadowolona. Jeszcze nie złuszczyła się do głębokości wągrów, są jakby bardziej na wierzchu ale wciąż nienaruszone.
Stary 2008-04-24, 17:27   #1168
Lulaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lmartal Pokaż wiadomość

Lulaa jeśli dobrze pamiętam, to ktoś pisał, że mu naczynka pękały chyba po differinie, więc chyba tak, ja nie wiem.. za krótko stosuję

A i też mam grzywkę

Powodzenia wszystkim (i sobie)
Heh, no to mi właśnie trochę popękały, ale niestety raczej z mojej własnej winy. Na ulotce jest napisane, żeby omijać płaty policzkowe, a ja ze 3 razy z rozpędu posmarowałam całą twarz Całe szczęście większość tych śladów to raczej przebarwienia, a naczynek pękło tylko kilka w jednym miejscu.
Straciłam rachubę czasu i postanowiłam sprawdzić kiedy zaczęłam kurację. Mija 5 tygodni i moja cera się pogarsza. Teraz przyszła pora na brodę i okolice. W dodatku słońce przygrzało, a ja jeszcze nie zaopatrzyłam się w krem z filtrem. Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć do końca tygodnia. Pewnie skóra będzie mi się przetłuszczać bardziej i moje czerwone "wykwity" będą jeszcze piękniej wyglądały.
Stary 2008-04-24, 18:31   #1169
dagna1
Zakorzenienie

dziewczyny Wy uzywacie przy differinie (ja mam zel) jakis krem nawilzajacy? mozna go w ogole stosowac,czy nie? na differinie jade tydzien i moja skora BARDZO sie luszczy. ten etap po jakims czasie sam minie? sama juz nie wiem,czy uzywac cos nawilzajacego,czy przeczekac ta faze.... jeju no
dagna1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 19:35   #1170
TimeToVW
Przyczajenie

Witam wszystkich serdecznie. Na imię mam Łukasz i sam stosuje kurację Differinem dość długo. NIestety efekty nie są zbyt zadowalające. Głównie objawia się to na linii T. Najbardziej nie drażnią mnie już same wypryski tylko przebarwienia i zaskórniaki :/. Jednocześnie stosuje Cetaphil emulsje 2x dziennie i krem tej samej firmy do nawilżania. Może ktoś z was zna jakiś produkt na rynku dobrze likwidujący przebarwienia, który można stosować z Differinem (oczywiście nie naraz pozdrawiam serdecznie!!
TimeToVW jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
adapalen, differin, retinoidy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości