Differin - mam dosyć - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-10-21, 20:08   #91
agnieska
Zakorzenienie

Dot.: Differin - mam dosyć

Cytat:
Napisane przez Pleple Pokaż wiadomość
Dziękuję, Emilio, ty zawsze potrafisz dodać człowiekowi otuchy. Naprawdę zdarza się, że przeklinam chwilę, kiedy posmarowałam twarz Differinem. Minęły już trzy tygodnie, a jak wyglądam o wiele gorzej, niż wcześniej. Do tego martwię się tym, że ciągle faszeruję się tymi antybiotykami. Czy powinnam jakoś na siebie uważac w związku z tym? Nigdy nie brałam antybiotyków tak dlugo.

3 tyg to naprawde krótko w walce z trądzikiem, z antybiotykami to samo - ale bierz coś ochronnego na żołądek

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 14:45   #92
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję, Emilio, ty zawsze potrafisz dodać człowiekowi otuchy. Naprawdę zdarza się, że przeklinam chwilę, kiedy posmarowałam twarz Differinem. Minęły już trzy tygodnie, a jak wyglądam o wiele gorzej, niż wcześniej. Do tego martwię się tym, że ciągle faszeruję się tymi antybiotykami. Czy powinnam jakoś na siebie uważac w związku z tym? Nigdy nie brałam antybiotyków tak dlugo.
dzięuje za ciepłe słowa sama pamietam siebie jak te retinoidy uzywałam...
3 tygodnie to nic ,ale zleci szybko , na zoładek cos mozesz jak najbardziej brac, jesli chcesz
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 14:59   #93
blackmagicone
Rozeznanie

Czesc, tez uzywalam kiedys differinu i nigdy nie zdarzylo mi sie, zeby twarz mnie piekla, albo cos w tym rodzaju. Skore mialam troszke przesuszona, ale bez jakiegos zluszczania strasznego.
Co do efektu, to trudno mi powiedziec jak wplywal sam differin, poniewaz bralam rowniez antybiotyk- tetralysal. No ale musze przyznac, ze po 3 dniach 3/4 wypryskow zniknelo, a po 3 miesiacach, kiedy skonczylam terapie nie bylo sladu po jakichkolwiek problemach z cera. Gladziutka i sliczna
blackmagicone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 15:10   #94
Emilia1
Zakorzenienie

ciesze sie ze wyleczyłas czasami własnie lekarze stosuja takaa skjarzoną ze i antybiotyk i retinoid
Stary 2006-10-23, 15:24   #95
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez blackmagicone Pokaż wiadomość
Czesc, tez uzywalam kiedys differinu i nigdy nie zdarzylo mi sie, zeby twarz mnie piekla, albo cos w tym rodzaju. Skore mialam troszke przesuszona, ale bez jakiegos zluszczania strasznego.
Co do efektu, to trudno mi powiedziec jak wplywal sam differin, poniewaz bralam rowniez antybiotyk- tetralysal. No ale musze przyznac, ze po 3 dniach 3/4 wypryskow zniknelo, a po 3 miesiacach, kiedy skonczylam terapie nie bylo sladu po jakichkolwiek problemach z cera. Gladziutka i sliczna
też tak miałam, ale mój trądzik był na tyle upierdliwy, że wrócił po kilku miesiącach - dlatego proponuję zapobiegawczo stosować kwasy owszem, jeśli ma się taki trądzik jak ja, to dobra pielęgnacja niewiele pomoże, ale zawsze można zminimalizować

Stary 2006-10-23, 18:48   #96
Pleple
Raczkowanie

Boże, a u mnie znowu trzy wielkie wypełnione ropą pryszcze na brodzie, a trzy kolejne rosną. Mam wrażenie, że nigdy mi to nie przejdzie, cały czas mam zaatakowane raptem parę centymetrów kwadratowych po prawej stronie żuchwy i właściwie nic więcej. To idiotyczne, że w sumie tak nieduży placek na twarzy potrafi tak skutecznie człowieka oszpecić. Może to niedobrze, że używam podkładu kryjacego w kompakcie? Nie wiem już, co mam myśleć. Wydawało mi się, że po trzech tygodniach męki będzie chociaż trochę lepiej. Nie jest lepiej. Cały czas wszystko mi się kotłuje na tych paru centymentrach twarzy. Nie wiem, dlaczego akurat tam
Pleple jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 21:57   #97
blackmagicone
Rozeznanie

agnieska, a jak dlugo stosowalas ta kuracje? I po jakim czasie problemy wrocily? Zmartwilas mnie troche
Ja mialam problemy z cera ok pol roku ( jak poszlam na studia to sie zaczelo ), kuracje stosowalam 3 miesiace, zniknelo wszystko i jest jeszcze ladniej niz bylo, choc nigdy nie moglam narzekac za bardzo na cere. No a nie biore nic ok 5 miesiecy i jak na razie zaden powrot sie nie zapowiada.
blackmagicone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 22:30   #98
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez blackmagicone Pokaż wiadomość
agnieska, a jak dlugo stosowalas ta kuracje? I po jakim czasie problemy wrocily? Zmartwilas mnie troche
Ja mialam problemy z cera ok pol roku ( jak poszlam na studia to sie zaczelo ), kuracje stosowalam 3 miesiace, zniknelo wszystko i jest jeszcze ladniej niz bylo, choc nigdy nie moglam narzekac za bardzo na cere. No a nie biore nic ok 5 miesiecy i jak na razie zaden powrot sie nie zapowiada.
mi trądzik wracał zawsze na wiosnę, niezależnie od tego co brałam i czym się smarowałam ale nie każdy musi mieć tak przewalone, więc spokojnie, nie martw się na zapas

Stary 2006-10-24, 01:28   #99
anecikk
Raczkowanie

Cytat:
Boże, a u mnie znowu trzy wielkie wypełnione ropą pryszcze na brodzie, a trzy kolejne rosną. Mam wrażenie, że nigdy mi to nie przejdzie, cały czas mam zaatakowane raptem parę centymetrów kwadratowych po prawej stronie żuchwy i właściwie nic więcej. To idiotyczne, że w sumie tak nieduży placek na twarzy potrafi tak skutecznie człowieka oszpecić. Może to niedobrze, że używam podkładu kryjacego w kompakcie? Nie wiem już, co mam myśleć. Wydawało mi się, że po trzech tygodniach męki będzie chociaż trochę lepiej. Nie jest lepiej. Cały czas wszystko mi się kotłuje na tych paru centymentrach twarzy. Nie wiem, dlaczego akurat tam
u mnie to samo... na policzku dobrze ze na szczescie czolo juz zaczyna wygladac normalnie
Marilyn Monroe
anecikk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 11:15   #100
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
czasami pryszcze na brodzie oznaczaja zle funkcjonujace drogi rodne , czy problemy z nimi
Stary 2006-10-24, 21:20   #101
Pleple
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
czasami pryszcze na brodzie oznaczaja zle funkcjonujace drogi rodne , czy problemy z nimi
Tak jest w istocie. Mam PCO, ale nigdy nie miałam problemów z cerą. Spokojnie brałam sobie pigułki przez kilka lat, dopóki lekarz-idiota nie kazał mi odstawić na 3 m-ce. Okazało się, że to wystarczajaco długo, żeby hormony zaczęły się kotłować. Pigułki odstawiłam w marcu, zaczęłam brać z powrotem w czerwcu, a na twarzy zaczęło mi powoli wywalać pod koniec lipca.
Stary 2006-10-24, 23:35   #102
Pleple
Raczkowanie

I kolejne pytanie - co zrobić, jak się niechcący rozwali pryszcza? Przed chwilą znowu zerwałam sobie strup, tym razem podczas mycia twarzy Boli i mam rankę. Czy można to zasmarować Differinem, na świeżo? Czy czekać, aż przyschnie? A może w ogóle zostawić w spokoju na całą noc? Ja chyba niedługo zwariuję, jak Boga kocham
Stary 2006-10-25, 09:39   #103
sylwusiaczek
Wtajemniczenie

Cytat:
I kolejne pytanie - co zrobić, jak się niechcący rozwali pryszcza? Przed chwilą znowu zerwałam sobie strup, tym razem podczas mycia twarzy Boli i mam rankę. Czy można to zasmarować Differinem, na świeżo? Czy czekać, aż przyschnie? A może w ogóle zostawić w spokoju na całą noc? Ja chyba niedługo zwariuję, jak Boga kocham
radzę lepiej nie sarować od razu differinem tylko jakimś kremem łagodzącym, ja smaruje dermalibour'em który sprawia że wszystko błyskawicznie się goi. A na druga noc możesz już spokojnie smarować differinem

http://pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

sylwusiaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 16:42   #104
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
proponowałabym cos z masci przyspieszajacych ziarninowanie skóy, zagoi sie tez szybciej, np tormentiol , pichtiolowy, mozesz posmarowac na inne partie , na stego zerwanego własnie coś z tych przyspieszaczy i differinem go nei traktowac, nastepnej nocy bedziesz mogla retinoidu uzy\\zyc
Stary 2006-10-26, 22:24   #105
Pleple
Raczkowanie

Po raz kolejny dziękuję za odpowiedź
Właśnie zrywane strupy to mój drugi problem związany z Differinem, oprócz ciągłego pojawiania się nowych wulkanów. Praktycznie nie ma dnia, żebym sobie czegoś nie naruszyła. Zwłaszcza, że skóra swędzi, gdy się goi. Dzisiaj też - zaswędziało, zahaczyłam paznokciem... Skóra już się nie sączyła, ale dołeczek pozostał
Stary 2006-10-27, 03:50   #106
anecikk
Raczkowanie

rowne 2 miesiace uzywania differinu.... mam nadzieje ze najgorsze juz za mna
Marilyn Monroe
anecikk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 06:25   #107
Pleple
Raczkowanie

No to ja prawie miesiąc. Przypuszczam, że leczenie będzie trwało długo. Dzisiaj rano obudziłam się z kolejnym bolącym miejscem. Czyli będzie wulkan, do tego wielki, bo widzę. Ech...
Stary 2006-10-27, 15:52   #108
Emilia1
Zakorzenienie

oj , wiem ze to wkurzajace jak co rusz nowe zmiany wyskakują
Stary 2006-10-27, 22:32   #109
Pleple
Raczkowanie

Dobrze, że już weekend, przynajmniej nie będę miała na twarzy tapety przez dlugie godziny. Myślę, że to jej dobrze zrobi. Chyba ograniczę wyjścia z domu do minimum, zwłaszcza, że rośnie mi prawdopodobny zwycięzca w konkursie na największego pryszcza wszech czasów
Stary 2006-10-28, 10:24   #110
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Dobrze, że już weekend, przynajmniej nie będę miała na twarzy tapety przez dlugie godziny. Myślę, że to jej dobrze zrobi. Chyba ograniczę wyjścia z domu do minimum, zwłaszcza, że rośnie mi prawdopodobny zwycięzca w konkursie na największego pryszcza wszech czasów
Hej, głowa do góry wiem, że to trudny okres, sama go przechodziłam nie raz i nie dwa (zresztą - nawet w tej chwili mam wysyp bez powodu, a jestem po 9miesięcznej kuracji Aknenorminem), ale pomyśl, że jesteś bliżej niż dalej opisywałeś może w tym wątku czego używasz (nie kojarzę)? Może coś równolegle Cię zapycha? Jeśli nie - napisz, może znajdziemy winnego. Differin wyciągnie Ci wszystko, ale później, kiedy wysypy już miną, będziesz mogła utrzymać dobry stan cery używając kwasów lub właśnie retinoidów (od najsłabszych, np. Diacneala z Avene po Zorac, spójrz na biochemiczne - każdy z tych specyfików ma swój wątek). Rozumiem jakim trądzik jest obciążeniem, ale teraz może być już tylko lepiej

Stary 2006-10-28, 10:52   #111
Pleple
Raczkowanie

Cześć Agniesko
Ja też myślę, że mimo okropnego wyglądu jestem na dobrej drodze, bo kiedy patrzę na skórę pod światło (i nie widzę wtedy czerwonych cętek), to rzeczywiście wydaje się gładsza, mam o wiele mniej zaskórników.
Wydaje mi się też, że kiedy skóra się oczyści, to już raz a dobrze, bo przecież wszystkie te problemy są spowodowane 3-miesięcznym odstawieniem pigułek (mam PCO). Wcześniej nigdy w życiu nie miałam trądziku. Teraz już od dwóch miesięcy biorę Diane, więc i ona zrobi swoje.
W tej chwili biorę tetracyklinę, na dzień smaruję żuchwę Duakiem i na to nakładam Physiogel w kremie, myję twarz również Physiogelem, a potem smaruję Differinem na noc.
Dziękuję za zainteresowanie i pomoc
Stary 2006-10-28, 11:07   #112
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Cześć Agniesko
Ja też myślę, że mimo okropnego wyglądu jestem na dobrej drodze, bo kiedy patrzę na skórę pod światło (i nie widzę wtedy czerwonych cętek), to rzeczywiście wydaje się gładsza, mam o wiele mniej zaskórników.
Wydaje mi się też, że kiedy skóra się oczyści, to już raz a dobrze, bo przecież wszystkie te problemy są spowodowane 3-miesięcznym odstawieniem pigułek (mam PCO). Wcześniej nigdy w życiu nie miałam trądziku. Teraz już od dwóch miesięcy biorę Diane, więc i ona zrobi swoje.
W tej chwili biorę tetracyklinę, na dzień smaruję żuchwę Duakiem i na to nakładam Physiogel w kremie, myję twarz również Physiogelem, a potem smaruję Differinem na noc.
Dziękuję za zainteresowanie i pomoc
To nie ma się czym przejmować, niedługo będzie spokój przynajmniej wiesz co spowodowało ten wysyp jedyny zarzut miałabym do Physiogelu który, choć uwielbiam, może zapychać. Sama się zresztą zastanawiam czy to nie on zrobił mi taką krzywdę, używałam go po złuszczaniu TCA, ale trudno mi w to uwierzyć
Skład: aqua, ceprylic/capric triglyceride, glycerin, pentylene glycol, cocos nucifera, hydrogenated lecithin, butyrospermium parkii, hydroxethylcellulose, squalane, sodium carbomer, xanthan gum, carbomer, ceramide 3
Trojglicerydy, masło shea...

Ale jeśli Ci służy, to nie bedę kombinować jak koń pod górkę

Stary 2006-10-28, 11:14   #113
Pleple
Raczkowanie

Chyba Physiogel jest ok, przynajmniej dla mnie Szkoda, że tobie nie posłużył. Od pierwszego użycia bardzo mi przypasował i pewnie będę już na stałe używała go do mycia buzi, bo jest rzeczywiście niezwykle delikatny
Stary 2006-10-28, 11:20   #114
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Chyba Physiogel jest ok, przynajmniej dla mnie Szkoda, że tobie nie posłużył. Od pierwszego użycia bardzo mi przypasował i pewnie będę już na stałe używała go do mycia buzi, bo jest rzeczywiście niezwykle delikatny
Mówiłam o Physio-kremie używam go od dawna, ale skóra ześwirowała i szukam winnego pozdrawiam

Stary 2006-10-28, 11:27   #115
Pleple
Raczkowanie

Aha Na razie nie zauważyłam, żeby Physiogel-krem coś złego mi robił, chociaż, mówiąc szczerze, wyglądam i tak fatalnie
W ogóle doszłam do wniosku, że Differin i tym podobne powinno się zapisywać równolegle z Prozakiem, bo podczas stosowania można wpaść w depresję Twarz to był jeden z niewielu moich atutów, teraz mogę imponować jedynie intelektem, bue he he
Stary 2006-10-28, 12:17   #116
_Jamaica
Wtajemniczenie

Pleple rozwaliłas mnie tym
Ja używam isotrexu, i przez niego musiałam wydac 70zł na pożadny podkład gdy do tej pory używałam takich za 20 no ale nic,wysyp mija i jest coraz lepiej.
Dziewczyny trzeba naprawde zacisnac ząbki i jakos przetrzymac,mnie twarz polepszyła sie dopiero w 4tygodniu stosowania. a przez trzy poprzednie naprawde nie chciałam wychodzic z domu
_Jamaica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 12:29   #117
Pleple
Raczkowanie

Cieszę, że wysyp ci mija Mnie niestety jeszcze nie, dlatego włączam swoje poczucie humoru, bo co innego mi pozostaje?
Stary 2006-10-28, 12:49   #118
zgredek
Raczkowanie

Napiszcie cos wiecej o kłopotach z drogami rodnymi i powiązaniami z pryszczami?Bo mnie też nękają pryszcze - zwłaszcza w okolicach brody, teraz po czyszczeniu u kosmetyczki jest już świetnie , ale nie chcę przeżywać tego kolejny raz.
U mnie wysyp spowodowała zmiana tabletek na Yasmin - wpłynęły na mnie tragicznie

Edytowane przez zgredek
Czas edycji: 2006-10-28 o 12:49 Powód: błąd ort
zgredek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 13:56   #119
ketlin
Przyczajenie

----------
ketlin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 14:48   #120
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napiszcie cos wiecej o kłopotach z drogami rodnymi i powiązaniami z pryszczami?Bo mnie też nękają pryszcze - zwłaszcza w okolicach brody, teraz po czyszczeniu u kosmetyczki jest już świetnie , ale nie chcę przeżywać tego kolejny raz.
U mnie wysyp spowodowała zmiana tabletek na Yasmin - wpłynęły na mnie tragicznie
ju kiedys na ten temat sie wypowiadałam , bardzo czesto jest tak ze jesli ktos ma klopoty ze zmianami w oklicach brody, ust to MOZE miec klopoty z dorgami rodnyminarzadami płciowymi, a bylas na oczyszczaniu to jakie mialas zmiany? pewnie nie ropne skoro oczyszczała Cie, przy uzywaniu retinoidów niestety wysypy mogą powracac, do czasu az sie skora nei oczysci

Cytat:
----------
co to ma znaczyc?
Odpowiedz

Tagi
adapalen, differin, retinoidy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości