Differin - mam dosyć - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-06-14, 10:13   #1231
fortepianistka
Rozeznanie

Dot.: Differin - mam dosyć

moja kuracja wyglada tak:

Codziennie tetracyklina (3 razy dziennie) doustnie
Codziennie rano twarz tonikiem przemywam, zeby zmyc to po nocy.
Potem makijaz.

Co drugi dzien: Humektan, jak wsiaknie to Davercin
Co drugi dzien (ten kiedy nie davercin i humektan): differin

Co trzy dni maseczko-zel garniera.

Nie mam zadnego wysypu, podraznien i zaczerwienien, uzywam juz trzeci tydzien.
Stary 2008-06-14, 15:14   #1232
hollister.nika
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fortepianistka Pokaż wiadomość
moja kuracja wyglada tak:

Codziennie tetracyklina (3 razy dziennie) doustnie
Codziennie rano twarz tonikiem przemywam, zeby zmyc to po nocy.
Potem makijaz.

Co drugi dzien: Humektan, jak wsiaknie to Davercin
Co drugi dzien (ten kiedy nie davercin i humektan): differin

Co trzy dni maseczko-zel garniera.

Nie mam zadnego wysypu, podraznien i zaczerwienien, uzywam juz trzeci tydzien.

o kurcze mamy podobnych dermatologów bo mam bardzo podobną kurację do Twojej
-rano i wieczorem po 1 tabletce Tetralysal
- smaruje twarz humektanem
-po 20min Davecin
- przed snem smaruję Differinem

nie wiem jak Wy, ale ja napoczątku miałam okropną twraz wszytsko mi powychodziło, bojku jaka rozpacz była, nie wychodziłam z domu, tylko moja koleżanka mnie pocieszała a teraz (po 2tyg.) widzę poprawę, mam już bardziej gładszą twarz mniej białych ropnych syfków, ah życie staje się lepsze

hollister.nika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 15:17   #1233
hollister.nika
Rozeznanie

zapomniałam dodać, zwykle stosowałam jeszcze Nivea Visage Young, ale przy kuracjach przeciwtrądzikowych nie polecam bo strasznie wysusza, podrażnia skórę, nie wiem jak u Was ale u mnie tak się zaczeło. Dlatego przerzuciłam się na Ziaja nuno( ale stosuje tylko żel) i jak na razie mały sukces

Stary 2008-06-14, 17:38   #1234
sylwenka
Przyczajenie

Ja tylko wtrącę, że używałam Differinu na zmianę z Dalacinem i zanim pozbyłam się pryszczy na amen minęło ponad pół roku. Dlatego śmieszy mnie to zniechęcanie się po jednorazowym zastosowaniu. Fakt, że na początku było masakrycznie, też nie było mi łatwo, ale preparat spełnił moje oczekiwania po pewnym czasie. Niestety, po zakończeniu kuracji problem wrócił... Chociaż z mniejszym nasileniem.
Pozdrawiam
sylwenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 17:57   #1235
hollister.nika
Rozeznanie

hmmm wiecie co wg mnie to nie jest wina tego differinu, tylko czasami lekrza do jakiego chodzimy, ponieważ on najczęściej łączy ten lek z innymi a później to wszystko zależy jak się współgra. Dlatego wg mnie ważne jest znaleźć dobrego dermatologa

Stary 2008-06-15, 09:31   #1236
fortepianistka
Rozeznanie

Ja uzywam differin co drugi dzien, teraz koncze szkole i sie zastanawiam czy moze nie zaczac go stosowac codziennie zeby miec szybszy efekt ?
Tylko to moze byc ryzykowny krok, bioac pod uwage ze chce przestac brac doustnie tetracykline jednoczesnie
Stary 2008-06-15, 09:46   #1237
lemonka
Zakorzenienie

ja tetracykline mialam razem z differinem co dzien przez 4 miesiace(tyle powinna trwac kazda kuracja tetra).. pozniej odstawiono tetra i differin mialam stosowac na przemian z kolejna mascia.. czyli jeden dzien diff na noc, drugi dzien inna..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę

nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 11:01   #1238
hollister.nika
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fortepianistka Pokaż wiadomość
Ja uzywam differin co drugi dzien, teraz koncze szkole i sie zastanawiam czy moze nie zaczac go stosowac codziennie zeby miec szybszy efekt ?
Tylko to moze byc ryzykowny krok, bioac pod uwage ze chce przestac brac doustnie tetracykline jednoczesnie
hmm no nie wiem jak Tobie polecił lekarz, ale ja stosuje Differin codziennie na noc i widzę już małe efekty mam nadzieję, że pozbędę się jak najszybciej tego brzydactwa....

Stary 2008-06-15, 13:19   #1239
nowaczek211
Przyczajenie

GG do nowaczek211 Send a message via Skype™ to nowaczek211

Cytat:
Napisane przez hollister.nika Pokaż wiadomość
hmm no nie wiem jak Tobie polecił lekarz, ale ja stosuje Differin codziennie na noc i widzę już małe efekty mam nadzieję, że pozbędę się jak najszybciej tego brzydactwa....
a jak długo stosujesz już differin ??
nowaczek211 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 01:05   #1240
Lulaa
Raczkowanie

Mijają 3 miesiące. Nie będę smęcić i powiem, że widzę jednak poprawę. Tylko, że wciąż coś wyskakuje - bardziej powierzchowne syfki lub raz na miesiąc podskórne cysty, no i niestety po każdym nawet najmniejszym okazie pozostają przebarwienia. Mimo stosowanych leków utrzymują się długo i to mi psuje efekt. Dodam, że już nic nie majstruję przy twarzy, w sensie nie wyciskam, więc nie wiem czemu tak się wszystko "zabliźnia".
Lulaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 11:52   #1241
fortepianistka
Rozeznanie

Ja juz od miesiaca uzywam i musze powiedziec ze jest coraz lepiej
Powoli odstawiam tetracykline - teraz zostaly mi ostatbie czetry tabletki, biore po jednej dziennie.
I potem bede juz tylko polegała na masciach.

Wczoraj wrocilam z domkow, oczywiscie kilka dni nowej wody, syfowego zarcia i ogolnego niedbalstwa powoduja problemy, ale jak tylko wrocilam do domu to umylam twarz zzelem i szczoteczka, na to ganier maseczko-peeling potem davercin a na noc differin.

I rano moja twarz jest juz normalna

Wierze ze totalnie si wylecze, bo juz jest bardzo dobrze a spodziewalam sie najgorszego

Mam coraz mniej poskronych kaszakow, grudek i krostek, nawet nie mam co wyciskac

Pozdrawiam wszystkie kuracjuszki, bedzie dobrze
Stary 2008-06-25, 12:34   #1242
hollister.nika
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez nowaczek211 Pokaż wiadomość
a jak długo stosujesz już differin ??

idzie już miesiąc

Stary 2008-06-26, 00:08   #1243
dagna1
Zakorzenienie

smarujecie sie differinem na wakacjach? jade nad morze i nie chcialabym robic przerwy w uzywaniu go :/ nie ma mowy o opalaniu (pod parasolem bede siedziala),ale i tak slonce chwyci mnie :/ te przebarwienia,ktore mam obecnie wystarcza mi,nie chce nowych. jednak boje sie odstawic differin zwazywczy na to,ze w tym samym czasie koncze brac tetralysal i balabym sie wysypu z racji nie uzywania niczego na tradzik sama nie wiem co mam robic

pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 01:13   #1244
podziomka
Zadomowienie

GG do podziomka

DagnaJa na sam wyjazd i na czas przed bym odstawiła tak na wszelki wypadek.Nie nastawiaj sie ,ze Cie wysypie.Wez ,ze soba masc cynkowa,Acnefan... cos co nie wplynie na powstawanie przebarwien.
podziomka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 10:59   #1245
hollister.nika
Rozeznanie

DAGNA jak pojedziesz na wakacje to kup krem z wysokim filtrem minimum30 do twarzy ale w aptece może z Bioderma albo coś podobnego bo one są przeznaczone np do cery mieszanej albo tłustej i nie będzie Ci zapychać. Tabletki dalej przyjmuj a nie wiem jak Tobie ale mi pomaga oprócz tej kuracji co przepisał lekarz(mam te same tabletki i żel Differin) seria kosmetyków Ziaja Nuno

Stary 2008-06-26, 14:54   #1246
dagna1
Zakorzenienie

Podziomeczko ))))))))))))) postaram sie posluchac Ciebie i tydzien przed wyjazdem nie bede uzywac differinu. natomiast nad morzem zrobie taki myk :P ze bede sledzic pogode i jak bedzie zapowiedz,ze beda dni pochmurne to posmaruje sie differinem :P

hollister,wlasnie derma namawiala mnie na filtry..ale ja sie ich boje (wlasnie zapchania :/). chcialabym ich uzywac na buzke,ale zwyczajnie sie boje. poczytam na wizazu o filtrach,przegladne sklady i gleboko sie nad tym zastanowie a Ty osobiscie czym sie filtrujesz? wlasnie ta bioderma?

dziekuje kochane za tak szybka odpowiedz

Stary 2008-06-26, 15:40   #1247
hollister.nika
Rozeznanie

ja akurat stosuje ten filtr
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14161
ale jak byłam w aptece to farmaceutka opowiedziała i pokazała mi inne preparaty min. Bioderma, Avene, La Roche Posay, które też były tylko przeznaczone dla skóry tłustej albo mieszanej tylko, że cena była wyższa niż ten co teraz mam...

Stary 2008-06-26, 16:47   #1248
dagna1
Zakorzenienie

dalam do analizy ten filtr i mam nadzieje,ze nie znajduja sie potencjalne zapychacze jezeli wszystko bedzie okej to lece do apteki i kupuje. dzieki za pomoc ))))))))

Stary 2008-06-26, 16:51   #1249
podziomka
Zadomowienie

GG do podziomka

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
Podziomeczko ))))))))))))) postaram sie posluchac Ciebie i tydzien przed wyjazdem nie bede uzywac differinu. natomiast nad morzem zrobie taki myk :P ze bede sledzic pogode i jak bedzie zapowiedz,ze beda dni pochmurne to posmaruje sie differinem :P

hollister,wlasnie derma namawiala mnie na filtry..ale ja sie ich boje (wlasnie zapchania :/). chcialabym ich uzywac na buzke,ale zwyczajnie sie boje. poczytam na wizazu o filtrach,przegladne sklady i gleboko sie nad tym zastanowie a Ty osobiscie czym sie filtrujesz? wlasnie ta bioderma?

dziekuje kochane za tak szybka odpowiedz
Ja uzywam Atheliosa Dermo-Kids i nic mnie nie zapycha mojego TZ tez nie.Napoczatku pochodz po aptekach i wypros probki.Oto link do KWC

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11117
podziomka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 22:01   #1250
Lulaa
Raczkowanie

Witam po krótkiej przerwie Napiszę coś a propos wątpliwości Dagny1 nt. stosowania Differinu latem. Z informacji na tym forum wywnioskowałam, że Differin w lecie przy filtrze UV30 jest OK. Pisałam kilka postów wyżej o przebarwieniach. Wydawało mi się, że są bardziej widoczne niż kiedyś, ale nie chciałam podejrzewać o to Differinu (i nadal nie chcę nikomu wciskać na siłę teorii spiskowej). Jakieś dwa tygodnie temu miałam okazję pogadać z pewną dermatolog z długoletnim stażem, nie na wizycie, ale dosyć przypadkowo, bo czekając w kolejce do innego lekarza. No i oczywiście zeszło na rozmowę o moich problemach Bardzo była zdziwiona tym, że używam Differinu przy takiej pogodzie. Powiedziała, że latem w ogóle go nie poleca, bo twarz należałoby chronić czapką z daszkiem albo filtrem 50, co jest niemożliwe. Bardzo byłam zdziwiona, bo przecież czytałam to forum na bieżąco i widziałam, że są osoby, którym lekarze nawet o tej porze roku zlecają stosowanie Differinu. Ale ponieważ moja kuracja trwała juz ponad 3 miesiące i wystraszyłam się tych przebarwień to przerwałam leczenie. No i niestety w ciągu dwóch tygodni cera mi się pogorszyła ;/ pojawiają się znowu jakieś potworki głęboko pod skórą. Ta babka zaleciła mi jakiś inny lek, ktorego nazwy nie pamiętam, ale to coś na receptę, więc nie miał mi go kto wypisać. Teraz czym prędzej wybiorę się już na wizytę do dermatologa i pewnie wypróbuje czegoś nowego.

A co do filtrów UV- może moje przebarwienia wynikają z niewłaściwego używania. Nie zainwestowałam wiele w krem, bo kupiłam w Oriflame. Pewnie Bioderma i etc. są lepsze. Na opakowaniu było napisane, że krem chroni przez jakies 2h, czyli musiałabym się nim smarować co jakiś czas, ale ponieważ to niemożliwe, kiedy wychodzi się z domu na cały dzień i nie ma jak zmyć twarzy i się pomalować...
Lulaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 08:47   #1251
kobri
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Kilka dni temu byłam u dermatolog i właśnie przepisała mi differin + bactroban.... tak czytam o tym działaniu differinu, to sie nie dziwie czemu mam taka twarz : o
co do słońca- własnie dlatego lekarka mi powiedziała, zeby lepiej się nie smarować differinem w upalne dni i gdy zamierzam się wybrac na plaże :P
mam bardzo ważne spotkanie za tydzień i chciałabym zlikwidować moje najwieksze problemy .. czy odstawienie maści cos da?;>

kobri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 11:49   #1252
Moonis
Raczkowanie

hej dziewczyny, bardzo proszę was o pomoc, bo nie wiem co robić..
od tygodnia stosuje differin (tylko na noc) +tetracykliny, oprócz tego na dzień krem effaclar k. problem polega na tym, że od wczoraj mam strasznie podrażnioną i czerwoną twarz na kościach policzkowych, jakbym się spaliła na słońcu [a pogoda u mnie niezbyt słoneczna].. myślałam o tym, żeby sobie kupić jakiś naprawdę dobry krem nawilżający i żel do twarzy [teraz używam nivea visage young clean deeper - myślę, że on tez mnie podrażnił].. co polecacie?
z góry dziękuję za pomoc!

Moonis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 16:47   #1253
corrida7
Przyczajenie

GG do corrida7

ja stosuje differin juz ponad pol roku w tym ze 4 mis regularnie. na poczatku mialam przesuszona skore to dermatolog poradzila mi krem kojacy nawilzajacy do:
cery tlustej uwrazliwionej w wyniku silnie wysuszajacej kuracji.tolerancja testowana u os ze sklonnoscia do tradziku..
krem nazywa sie EFFACLAR H z woda termalna z La Roche-Posay kojacy krem nawilzajacy. goraco polecam! mi bardzo pomogl.
corrida7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 18:04   #1254
Live01
Przyczajenie

Witam
Od kilku dni stosuję maść Differin (stosuję ją wieczorem). Chciałbym się zapytać czy w dzień mogę smarować twarz kremem z ziai serii nuno ? Dermatolog powiedział mi, że rano mogę smarować twarz kremem, ale polecił mi jakiś drogi krem, a chwilowo nie mam tyle pieniędzy. Czy mogę więc smarować twarz tym kremem z serii nuno ? Jest to krem antybakteryjny, który ogranicza rozwój bakterii, zapobiega zmianom grudkowo krostkowym, złuszcza martwy naskórek, nawilża skórę i nie zatyka porów. W ulotce z Differinu pisze, aby: "Podczas leczenia należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce oraz stosowania kosmetyków do pielęgnacji skóry trądzikowej. Czas trwania kuracji ustala lekarz. W przypadku konieczności zastosowania leczenia skojarzonego z innymi lekami przeciwtrądzikowymi, leki te należy stosować rano, a preparat - na noc." Czy w takim razie stosowanie tego kremu Nuno jest wskazane, czy lepiej przeżucić się na coś innego na przyklad z serii Vichy Normaderm (kuzynka ma możliwość wysłania mi próbek) ? A może lepiej w ogóle nie smarować twarzy kremem ?
Pozdrawiam
Live01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 20:35   #1255
hollister.nika
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Live01 Pokaż wiadomość
Witam
Od kilku dni stosuję maść Differin (stosuję ją wieczorem). Chciałbym się zapytać czy w dzień mogę smarować twarz kremem z ziai serii nuno ? Dermatolog powiedział mi, że rano mogę smarować twarz kremem, ale polecił mi jakiś drogi krem, a chwilowo nie mam tyle pieniędzy. Czy mogę więc smarować twarz tym kremem z serii nuno ? Jest to krem antybakteryjny, który ogranicza rozwój bakterii, zapobiega zmianom grudkowo krostkowym, złuszcza martwy naskórek, nawilża skórę i nie zatyka porów. W ulotce z Differinu pisze, aby: "Podczas leczenia należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce oraz stosowania kosmetyków do pielęgnacji skóry trądzikowej. Czas trwania kuracji ustala lekarz. W przypadku konieczności zastosowania leczenia skojarzonego z innymi lekami przeciwtrądzikowymi, leki te należy stosować rano, a preparat - na noc." Czy w takim razie stosowanie tego kremu Nuno jest wskazane, czy lepiej przeżucić się na coś innego na przyklad z serii Vichy Normaderm (kuzynka ma możliwość wysłania mi próbek) ? A może lepiej w ogóle nie smarować twarzy kremem ? Pozdrawiam
pewnie, że możesz! ja jestem po kuracji, smarowałam twarz Differinem i ja akurat nie miałam takich problemów z kremem, nawet lekarz mi powiedziała, że mogę. Ja stosowałam krem nawilżający humektan (dostępny w aptece za około 10zł) polecam bo mi fajnie nawilżał twarz i nie zapychał. A moge się pochwalic, że teraz mam już ładną i czystą buźkę biorę już tylko tabletki Tetralysal a Differin już odstawiłam

Stary 2008-08-02, 22:50   #1256
Gumisia
Raczkowanie

Ja po 2 miesiącach regularnego stosowania differinu odłożyłam go :/ moja cera nic się nie poprawiła a zafundowałam sobie tylko masę pryszczy (których nie miałam aż tyle zanim zaczęłam stosowac differin). żałuje że zaczęłam go stosowac bo zmarnował mi tylko 2 miesiące i doprowadził do łez :/
Gumisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 08:56   #1257
odada
Rozeznanie

hmm..
Dermatolog przepisała mi Differin na ślady po trądziku, Z którego wyleczył mnie Duac i Diane 35 (pryszcze wywołane szaleństwem hormonów z niewiadomych przyczyn).
I teraz.. od 6-8 tygodni używam 2 razy dziennie toniku 3% AHA oraz na noc AcneDermu. Sądzę, że kwasy już ładnie oczyściły mi twarz. Czy uważacie, że w moim przypadku Differin mógłby spowodować wysyp na początku stosowania?
Czy używanie jedną noc Acne Dermu a drugą Differinu nie zmasakruje mi twarzy?
Po Acne Dermie i toniku 3% AHA nie mam absolutnie żadnego podrażnienia, łuszczenia, wysuszenia ani nic z tych rzeczy..
Pomóżcie mi wkomponować jakoś Differin w codzienną pielęgnację.
Z góry dziękuję
odada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 20:17   #1258
gabby
Przyczajenie

Witam Wszystkich dzielnie walczących z trądzikiem, widzę że forum nieżle się rozszeżyło
Używam differinu regularnie przez 2 miesiące, codzienie na noc.Po przeczytaniu licznych komentarzy, trochę podniosłam się na duchu.
Wiem że wiele osób pisało o "wysypie" a po kilku miesiącach o wspaniałej poprawie i porcelanowej, czystej buźce...
Jestem na etapie wysypu....niestety.
Nigdy nie miałam takiej ilości pryszczy jak po używaniu differinu(wiem że on wszystko wyciąga na zewnątrz, ale czy musi być taki drastyczny???), oprócz pojawiających się co jakiś czas wielkich"wulkanów" moja twarz zmieniła się w pobojowisko zaskurniaków. Byłam tak załamana że zrobiłam sobie grzywkę żeby nie było widać tej kaszy na czole, jednak przeniosła się ona również na policzki i brode....masakra
Czy znacie jakiś specyfik na te zaskurniki? W wielu przypadkach czas i wytrzymałość jest najlepszym lekarstwem, lecz ja ( pewnie nie tylko) prędzej nabawie się depresji....ratunku!!!
gabby jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 18:22   #1259
niemamnazwy
Przyczajenie

hej używam differin dopiero od dwóch dni, mam nadzieję, że da efekty, narazie jest dobrze, buzia może delikatnie zaróżowiona.

dermatolog przepisał mi go mimo wiadomości, że za kilka dni jadę nad morze.

rozumiem, że stosując differin nie mogę kompletnie opalać buzi?
jakie stosujecie filtry? doradzcie coś.
o co chodzi z tym, że niektóre zapychają? nie chcę takiego.;P

mam cerę mieszaną.
podobnie jak kilka tu osob piszących, na brodzie były, wulkaniki (teraz już ślady po nich) reszta to jakieś podskórne brzydoty.;p narazie nie wychodzi na jaw nic nowego i mam nadzieję, że tak zostanie.

czy differin dziala tez na przebarwienia? jeśli nie jaki środek możecie polecić na ślady po wyleczonych syfach?

booooż jak ja wyjdę na plażę?:|
niemamnazwy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 09:51   #1260
niemamnazwy
Przyczajenie

używam differin juz 5 dni (a raczej nocy i wysypu... narazie nie mam.. ciekawe czy to znaczy, że dopiero się pojawi, czy, ze w ogole nie (oby!)

z tego co czytalam to u wiekszosci wystepowal, ale byly przypadki bez wysypu.;D tez na to licze, uuuuh

szkoda, ze tu cisza, ale mam nadzieje, ze w koncu ktos wejdzie i zrobi sobie przerweod wakacji

halo halo
niemamnazwy jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
adapalen, differin, retinoidy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości