Differin - mam dosyć - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-09-26, 22:33   #1471
esluk
Przyczajenie

Dot.: Differin - mam dosyć

Gdzieś czytałem, że differin jest o wiele skuteczniejszy z antybiotykiem. Sam brałem differin + witaminy przez dwa miechy, niestety bez efektu.
esluk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 21:50   #1472
klaudia11118
Raczkowanie

Używam Differinu już 5 miesięcy i powiem wam, ze od 5 miesiec mam takie pryszcze, ze to masakra.. nie wiem czy to od Differinu ?
Codziennie jakies nowe pryszcze.
A po 2 dermatolog przepisała mi Differin żel i od miesiąca biore Tetralysal i nadal jest ciagle taki wysyp. Nie moge sobie z nim poradzic ;(
* Walczę z trądzikiem
klaudia11118 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 22:36   #1473
baboo
Raczkowanie

zaczęłam stosować differin jakieś dwa tygodnie temu, ale nikt nie uprzedził mnie o tym wysypie pryszczy, który następuje jako faza przejściowa leczenia, tak więc byłam załamana. wasze posty mnie uspokoiły, a w gruncie rzeczy nawet uszczęśliwiły. doszłam do wniosku, że im szybciej będzie wysyp, im szybciej ten cały syf wyjdzie na wierzch, tym krótsze leczenie i tym lepiej dla mnie. (; więc radzę się, dziewczyny, nie martwić.

mam jedno pytanie. za trzy tygodni wyjeżdżam do hiszpanii. moja dermatolog uważa, że krem z filtrem załatwi sprawę i że nie trzeba przerywać stosowania differinu, ale nie do końca ufam jej w tej sprawie (w końcu nie poinformowała mnie o wysypie). może ktoś był w podobnej sytuacji?
baboo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 08:31   #1474
lemonka
Zakorzenienie

moim zdaniem o opalaniu to raczej zapomnieć.. i filtr, albo bloker..
chyba, ze po tradziku chcesz sie uzerac z przebarwieniami przez kolejne miesiace..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę

nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 21:17   #1475
baboo
Raczkowanie

ogółem to o opalaniu zapomniałam już dawno temu, bo podoba mi się moja jasna karnacja. ale boję się po prostu, że krem z filtrem nie wystarczy. a przecież będę pływała, zwiedzała, itd.
baboo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 18:48   #1476
hakunamattatta1310
Raczkowanie

może ruszę ten wątek ponieważ pani derma zapisała mi differin tylko tak sie zastanawiam czy może on mi pomóc na moj bardzo ale to bardzo nasilony łojotok (przez te upalne dni), wiem iż może spowodować wysyp ale czy może pomóc na moje okropne błyszczenie ?
hakunamattatta1310 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 19:46   #1477
klolczataka
Przyczajenie

Ja stosuje na noc to po nocy cała tłusta wstaje ale potem to zmywam i jest ok .

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

A po za tym to ja stosuje już 2 tygodnie i sie nic nie łuszczy tylko boli . Czy to wynik że u mnie nie działa czy coś nie wiem próbowałam na grubo to smarować i jak kremi nic nie ma.
klolczataka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 17:38   #1478
Isabells
Raczkowanie

Kurczę... dzisiaj wróciłam od dermatologa z receptą na Differin- wcześniej miała, Benzacne i wszystko się ładnie pogoiło.
Ale ja nie chcę wysypu - wszystkich po nim tak wysypuje?
Jak mnie wysypie, to z domu nie wyjdę Nie chcę na święta i sylwestra wyglądać jak potwór bagienny. I tak jest wystarczająco źle. Ludzie, którzy pracują mają dobrze - dorośli są zazwyczaj bardziej taktowni niż ludzie w szkole.
Dziiaj dam pierwszy raz i zobaczymy.
A na rano lekarz dał mi Clotrimazolum (tez byłam zdziwiona, bo wiadomo... do tej pory używałam go raczej na drobne problemy intymne).
do tej pory to pierwszy lekarz, który w ogóle mi pomógł i leczę się u niego od roku i z dobrymi efektami. (wcześniej miałam 6 beznadziejnych i jeszcze połowa kazała sobie płacić 2 razy tyle). Spróbuję, bo w sumie mu ufam.
W tym tygodniu co 2 dni na noc. Później codziennie.
Lat mam 17 - trądzik od 9 roku życia :/ I mam czyste policzki. Tylko zaskórniki i bolące gule w strefie T.

Edytowane przez Isabells
Czas edycji: 2010-11-23 o 17:39
Isabells jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 17:55   #1479
hanyy
Przyczajenie

Witam :0 Mam duże problemy skórne to znaczy głównie zaskórniki i powiem tak ... ten preparat jest bardzo dobry , stosowałam go długo rtak około 2 mies i dal mi świetne efekty ....trzeba pamiętać przy tym lekarstwie o dwóch rzeczach !
1. Cierpliwość ! kosmetyki tego typu najpierw wydobywają te paskudne rzeczy a później już tylko z górki
2. Nawilżanie , nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie ... Proszę zainwestować w jakiś fajny krem ...Ja osobiście miałam z ziaji oliwkowy i teraz twarz jak marzenie
hanyy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 22:07   #1480
CiociaWojtka
Przyczajenie

Witajcie!
Ja to juz nastolatka nie jestem, ale wciaz tak sie czuje, bo z problemem tradzikowym borykam sie z przewami od wielu lat
Otoz dzis dostalam recepte na Differin. Wykupilam, posmarowalam i nic. Zero pieczenia, zero sciagniecia, zero zaczerwienienia. Kosmetyczka juz mi powiedziala, ze jestem gruboskorna. Jestem tez pod 3 tygodniach ze skinorenem, a teraz odrazu Differin. Po skinorenie wysypalo mnie okrutnie. Male, drobne.. taka kaszka. A w wersji moich kolezanek wygladalam jak chora na rozyczke. Jakos przezylam. Wolalabym, aby Differin juz nie spowodowal takiego szalenstwa na mojej twarzy.
Zastanawiam sie jak dlugo mam to stosowac.. Zawsze?! Kurcze, zaraz wakacje, lato, slonce.. i co mam byc blada... Mmentami zaluje, ze zaczelam kuracje, moglam sie pomeczyc, slonce by troche zaslonilo problem, a wystartowac ze wszytskim na jesien.. A tak.. to znowu jakos doraznie sobie pomoge, i tyle z tego dobrego bedzie.. Oj zanudzilam was.
A tylko chcialam zapytac, czy wy mialyscie jakies efekty uboczne odrazu po nalozeniu ? Oprocz wysypki ;p
CiociaWojtka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 17:16   #1481
gryzelda
Zadomowienie

Witam mam zaskorniki na bokach policzkow i nosie dermatolog zalecila stosowac na poczatek co 3 dni na noc ale nie wspomniala po jakim czasie zwiekszyc czestotliowsc ... mniej wiecej po jakim czasie stosujecie codziennie na wieczur? Jeszcze wczoraj zakupilam krem ziaja ulga na noc na naczynka krwionosne czy moge w przerwie tych 2 dni spokojnie stosowac ten krem? posiadam jeszcze w domu kremy: eva natura intensywnie nawilżajacy z melisa, oraz garnier esentials - taki zielon- skora normalna i mieszana , ultra swieżość 24 h ktory z nich bedzie bezpieczny?

Edytowane przez gryzelda
Czas edycji: 2012-02-24 o 17:17
gryzelda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 23:58   #1482
cioopaga
Raczkowanie

GG do cioopaga

Dobra dziewczyny mam problem i liczę na Waszą pomoc otóż pani dermatolog przepisała mi differin co drugi wieczór / pharmaceris T 10% + rano effaclar duo. Differin zastosowałam 3 raz i sie załamałam bo wyglądałam jak po poparzeniu :P aaaaaale! teraz muszę poprosić Was byście się wczytały w co napiszę i postarały się mi pomóc w sensie doradzić pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiis

Mam skórę mieszaną bla bla bla :P żadnych zmian jakiś tragicznych wymagających przez nie-dermatologów nie miałam, ale postanowiłam, że zadbam o siebie dogłębnie i skutecznie ponieważ za 5 miesięcy potrzebuję mieć twarz jak pupcia niemowlaczka, gdyż 15 września wychodzę za mąż to był jedyny w sumie powód mojej wizyty u dermatologa Pani nie uprzedziła mnie, że nie będę mogła się opalać, ani że nastąpi pogorszenie (!) stanu mojej przecież nie aż takiej złej cery muszę zaznaczyć iż osoba cierpliwa to chyba ostatnie co można o mnie powiedziec hehe więc jako, że głowę mam na swoim miejscu wymysliłam dwa rozwiązania

1) odstawiam differin, dopoki jeszcze nie zdarzył wyciągnąć ze mnie tego co najgorsze... zostaje przy effaclar duo i pharmaceris T tak zapobiegawczo dlatego, że są łagodniejsze i raczej nic ze mnie nie wyciągną, prawda ? (można się przy nich opalać...chyba ?? ) zreszta wydałam dużo pieniędzy na te cuda

2) zostać przy differinie bo do wesela "się zagoi"
o Boże... teraz jak to czytam to brzmi jakbym ryzykowała nieudanym weselem

dodatkowo naszło mnie pytanie: czy jeśli zastosowałam differin wczoraj ost raz - kiedy mogę wyjść bezpiecznie ale tak wiecie -- na milion 500 sto 900 % na słoneczkoooooo ?

Dziewczyny pomóżcie
Dziękuję już z góry za cierpliwość w czytaniu posta i ewentualne odpowiedzi

Jestem słodka jak czekolada gorzka!
cioopaga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 07:24   #1483
memsahib
Raczkowanie

Cioopaga, moim zdaniem lepiej byłoby gdybyś poszła do porządnej pani kosmetolog lub kosmetyczki i jeżeli faktycznie Twoja twarz nie ma super aktywnego trądziku, to trochę szkoda ją męczyć. Differin to naprawdę mocny środek, który nie zawsze daje 100% wyleczenia. U mnie były tymczasowe poprawy, za to dorobiłam się strasznego przesuszenia twarzy, co tylko potęgowało szaleństwa skórne. Dopiero dobra kosmetyczka poprowadziła moją twarz i teraz cieszę się gładką i ładną cerą.
Jeżeli już chcesz przez to przejść to musisz uzbroić się w cierpliwość. Ile to może potrwać, nie wiadomo, u mnie ciągnęło się 4 miesiące, ale ja nie miałam jakiegoś masakrycznego wysypu, na początku typowe podrażnienie. Wysyp nie zawsze występuje, ale może i wtedy warto mieć pod ręką maści, które przyspieszą gojenie typu metronidazol, clindacne. No i nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać.
Co do rozwiązań:
1) Wszystko zależy od skóry, poczytaj opinie na kwc i zdecyduj czy ryzykujesz czy nie. Nie wiadomo jak będzie w Twoim przypadku, nikt nie może dać Ci gwarancji. Mi effaclar duo lekko podrażniło skórę i to by było na tyle.
2) To samo co wyżej tylko bez kwc a i wysuszyło mi skórę konkretnie pomimo humektanów, physiogeli itd. Dopiero mądra pielęgnacja doprowadziła do braku problemów ze skórą, i jeszcze dobra kosmetyczka W moim przypadku leczenie differinem nie przyniosło długotrwałej poprawy, pół roku i powrót do punktu wyjścia. No i nici z opalania przez cały okres kuracji + wysoki i dobrej jakości filtr. Do wesela powinno się zagoić jakby coś
Może przejdź się najpierw do dobrego gabinetu kosmetycznego? Differin to nie jest cudowne panaceum, wymaga konsekwencji w używaniu i może też narobić szkód jeżeli nie przestrzega się pewnych reguł. Co do słoneczka to nie wiem, używałam wysokich filtrów i wychodziłam normalnie, nic się nie stało.
memsahib jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 13:34   #1484
asdgjl
BAN stały

Cytat:
Napisane przez cioopaga Pokaż wiadomość
Dobra dziewczyny mam problem i liczę na Waszą pomoc otóż pani dermatolog przepisała mi differin co drugi wieczór / pharmaceris T 10% + rano effaclar duo. Differin zastosowałam 3 raz i sie załamałam bo wyglądałam jak po poparzeniu :P aaaaaale! teraz muszę poprosić Was byście się wczytały w co napiszę i postarały się mi pomóc w sensie doradzić pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiis

Mam skórę mieszaną bla bla bla :P żadnych zmian jakiś tragicznych wymagających przez nie-dermatologów nie miałam, ale postanowiłam, że zadbam o siebie dogłębnie i skutecznie ponieważ za 5 miesięcy potrzebuję mieć twarz jak pupcia niemowlaczka, gdyż 15 września wychodzę za mąż to był jedyny w sumie powód mojej wizyty u dermatologa Pani nie uprzedziła mnie, że nie będę mogła się opalać, ani że nastąpi pogorszenie (!) stanu mojej przecież nie aż takiej złej cery muszę zaznaczyć iż osoba cierpliwa to chyba ostatnie co można o mnie powiedziec hehe więc jako, że głowę mam na swoim miejscu wymysliłam dwa rozwiązania

1) odstawiam differin, dopoki jeszcze nie zdarzył wyciągnąć ze mnie tego co najgorsze... zostaje przy effaclar duo i pharmaceris T tak zapobiegawczo dlatego, że są łagodniejsze i raczej nic ze mnie nie wyciągną, prawda ? (można się przy nich opalać...chyba ?? ) zreszta wydałam dużo pieniędzy na te cuda

2) zostać przy differinie bo do wesela "się zagoi"
o Boże... teraz jak to czytam to brzmi jakbym ryzykowała nieudanym weselem

dodatkowo naszło mnie pytanie: czy jeśli zastosowałam differin wczoraj ost raz - kiedy mogę wyjść bezpiecznie ale tak wiecie -- na milion 500 sto 900 % na słoneczkoooooo ?

Dziewczyny pomóżcie
Dziękuję już z góry za cierpliwość w czytaniu posta i ewentualne odpowiedzi
Więc tak:
1. za dużo specyfików przepisała Ci ta pani dermatolog, sam differin plus krem nawilżający powinien wystarczy, stosowanie maści żelu i krem złuszczającego to stanowczo za dużo! to moze doprowadzic tylko do przesuszenia skóry

2. Po odstawieniu retinoidów potrzeba około miesiaca żeby skóra wróciła do siebie, potem można się opalać

3. Ja stosowałam retin-a (myślę że differin powinien działać podobnie) raz na tydzień (góra 2 razy) przez 1,5 miesiąc - działał przez to delikatnie chociaż pryszcze wyskakiwały to mogłąm pokazać się światu, przed latem odstawiłam maść i po miesiącu normalnie wyszłam na hiszpańskie słońce, syfy przestały wyskakiwać po odstawieniu maści, skóa się uspokoiła a po wakacjach nie zostały mi żadne przebarwienia
asdgjl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 13:06   #1485
M92275
Przyczajenie

Witam wszystkich. Chciałabym podzielić się z wami moją historią z differinem. Otóż 1 marca 2012 roku odwiedziłam panią dermatolog (nie pierwszy już zresztą raz). Otrzymałam recepte na differin, a także wskazania by rano stosować effaclar duo. Jako że jestem (byłam) osobą obdarzającą lekarzy dużym zaufaniem, rzetelnie dostosowałam się zaleceń pani dr. Musze jeszcze wspomnieć o tym, że mój trądzik zaliczał się do tych średnich. Pryszcze dosyć szybko się goiły i schodziły, jednak problemem było to, że codziennie pojawiała się jakaś mała niespodzianka. Już tydzień po stosowaniu differinu dostrzegłam spory wysyp. Pomijam już to jak moja skóra była wysuszona, czerwona i spuchnięta. Pomijam to jak rano po zmyciu differinu i nałożeniu effaclar duo piekła mnie przez reszte dnia. Jednak nie mogą pominąć faktu najważniejszego.. moja skóra wciąż jest pełna pryszczy. Differin jej nie pomógł. Wręcz przeciwnie... teraz wygląda znacznie gorzej niż przed kuracją. A zaczynam już jej 4 miesiąc.
Dlatego apeluje to wszystkich którzy zamierzają rozpocząć kurację tym specyfikiem: przemyślcie to! i to dokładnie. Może akurat będziecie wśród garstki tych szczęśliwców którym differin pomoże, ale jest ich tak niewielu...
M92275 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 18:03   #1486
lemonka
Zakorzenienie

moja kuracja trwała prawie rok.. koleżanki 10 miesięcy.. trzeba dużo cierpliwości!

Stary 2012-06-08, 18:32   #1487
M92275
Przyczajenie

Tu nie chodzi o cierpliwość. Ale o czas a także o pieniądze. Nie każdy może pozwolić sobie na bardzo czasochłonne opiekowanie się skórą w ostrym stadium trądzika.
M92275 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 10:43   #1488
pyza1
Przyczajenie

Czy mozna stosowac differin bez doustnych antybiotykow? lekarz zalecil mi rano zineryt, wieczorem differin, ale widze ze wiekszosc z Was dostaje doustny antybiotyk. Czytalam , ze bez antybiotykoterapii stosowanie differinu to zly pomysl, gdyz moze powodowac przetoki i jeszcze gorszy tradzik i ze to powinno byc stosowane tylko razem?

czy zineryt mi wystarczy?
pyza1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 15:59   #1489
kicacz
Przyczajenie

Stosuje differin już 2 miesiące, to co się działo na mojej twarzy przez 3 tygodnie to jakaś masakra.Wszystkie zaskórniki wychodzą na wierzch, tworzą się duże ropne syfy. Teraz raz jest dobrze, raz znowu wysyp. Jednak patrząc pod światło zaskórników jest już mniej wiec skóra się trochę oczyściła. Wytrwałości. Pozdrawiam
kicacz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 21:02   #1490
vint
Przyczajenie

Mam na zbyciu nowe opakowanie kremu Differin, chętnych proszę o kontakt.
vint jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 13:59   #1491
onlyskatersxD
Przyczajenie

Kilka dni temu zaczęłam przygodę z differinem. Już widzę, że moje pryszcze zaczynają `wydobywać` się ze środka, są białe i wokół tworzy się zaczerwienienie skóry. Nie wiem czy mogę to wycisnąć. W ogóle jak dokładnie wygląda ten differinowy wysyp?
onlyskatersxD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 22:24   #1492
lemonka
Zakorzenienie

bolace czerwone gule, ropne pryszcze, krostki.. wszystko na raz..

Stary 2012-11-01, 10:36   #1493
onlyskatersxD
Przyczajenie

oj, to chyba wysyp się u mnie rozpoczął. a jak w kwestii wyciskania, raczej nie powinno się tego robić, prawda?
Stary 2012-11-02, 09:41   #1494
kicacz
Przyczajenie

Nie powinno się.... ja wyciskałam prawie wszystko bo na ulice się wyjść nie dało z tym czymś.... teraz mam parę zaczerwienień po tych syfach. U mnie zależało jaki syf, jeśli był jakiś mega głęboki to lepiej tego nie ruszać, a jeśli jakiś powierzchniowy to wystarczyło lekko chusteczka.
kicacz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 11:21   #1495
lemonka
Zakorzenienie

no zawsze lepiej nie wyciskac.. ciezki okres, ale warty przetrwania

Stary 2012-12-04, 22:46   #1496
Angelique_
Przyczajenie

Hej dziewczyny!
Bardzo sie cieszę że znalazłam ten wątek ponieważ również zaczynam walkę kremem differin a także całą serią innych preparatów: doxyratio m+cetapil emulsja micelarna +acnederm+cetapil dermoprotektor trochę tego jest ale wierze w powodzenie tej niestety nierównej walki . Mam cere mieszaną wrażliwą sporo zaskórników zamknietych jak i tych otwartych oraz ropne pryszcze. Jestem na początku stosowania. bardzo boje się tego wysypu biorąc pod uwage zbliżającego się sylwestra . Przy tym co potrafi dziać się na mojej twarzy aż strach pomyśleć czy którakolwiek kosmetyczka da rade to zamaskować .Macie na to jakiś pomysł?
Angelique_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 22:24   #1497
onlyskatersxD
Przyczajenie

Jeśli decydujesz się stosować differin to musisz się liczyć z wysypem. Ja używam go około miesiąca, widzę poprawę, ale nadal nie wygląda to tak jakbym chciała. Często jeszcze wyskakują mi pojedyncze pryszcze, differin `wyrzuca` to wszystko na wierzch, nawet wycisnąć się nie da, bo zostają blizny. Wydaje mi się, że nakładanie podkładów, pudrów nie wpłynie dobrze na cerę
Stary 2012-12-07, 21:26   #1498
Angelique_
Przyczajenie

Tak wiem że pudry i podklady nie wplywaja dobrze na cere ale mi chodzi tylko o sylwestra na codzień tego nie używam. Prześledzilam trochę ten wątek i dużo dziewczyn chwali La Roche Posay Unifiance jeśli chodzi o podklady . Moj maybelline afinitone moze być za slaby poza tym mam wrażenie że on jest odpowiedni dla cery bez skazy.
Angelique_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 18:00   #1499
chronologicznie
Przyczajenie

Poosze powiedzcie mi ile trwała wasza kuracja diffeinem? Ja stosuję go już ponad miesiąc na zmiane z Klindacin T i ostatnio tak mnie wysypało że prawie wpadłam w depresje... A teraz kiedy mi to już trochę wszystko przyschło, wycisnęłam niektóre i koszmar zapewne zacznie się od nowa

Edytowane przez chronologicznie
Czas edycji: 2012-12-18 o 18:05
chronologicznie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 14:47   #1500
Monilli
Raczkowanie

okolo mies. uzywalam differin zel i nie mam dobrego zdania, nie wiem moze za krotko uzywalam.
Wysluszyl wypryski ale po "zejsciu" pryszcza mialam lekko czerwona bliznę i sie zrazilam
Miała ktora z was cos podobnego?

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:45 ----------

Cytat:
Napisane przez chronologicznie Pokaż wiadomość
Poosze powiedzcie mi ile trwała wasza kuracja diffeinem? Ja stosuję go już ponad miesiąc na zmiane z Klindacin T i ostatnio tak mnie wysypało że prawie wpadłam w depresje... A teraz kiedy mi to już trochę wszystko przyschło, wycisnęłam niektóre i koszmar zapewne zacznie się od nowa

NIE wyciskaj! niewiadomo jaki by byl brzydal nie dotykaj! ja tak robilam i mam kilka blizn w postaci czerwonych wyraznych plam!
Monilli jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
adapalen, differin, retinoidy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości