Bardzo proszę o pomoc/henna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-10-06, 20:49   #1
Vanilla:)
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 3
GG do Vanilla:)

Bardzo proszę o pomoc/henna

Dziewczyny przepraszam jeśli taki wątek już byłRozpoczęłam naukę w szkole kosmetycznej i dzisiaj uczyłyśmy się jak nakładać henne. Z nakładaniem na rzęsy nie mam rzadnego problemy ale brwi...nie potrafie narysować dwóch identycznych łuków(a próbowałam wiele wiele razy)-nawet nie wiem jak dobrać łuk do twarzyMoże jesteście w stanie mi coś poradzić? Chciałabym też poćwiczyć w domu nakładanie henny na rzęsy(bo na brwi wolę nie ryzykować-będę ćwiczyć kakaem)ale nie wiem jaką hennę kupić??nie wiem też czy w aptece jest dostępny kwas(zapomniałam nazwy)który daje ulgę po hennie gdy pieką oczy.
Z góry dziękuje wam za pomoc
Vanilla:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 16:33   #2
Emilia1
Zakorzenienie

Dot.: Bardzo proszę o pomoc/henna

na forum wizażystka jest przyklejony wątek o typach urody, kształtach brwi, sa schematy, poszukaj tam, a jesli chodzi o identyczne to poprostu wprawa, cwiczyc , cwiczyc jeszcze raz cwiczyc, to czyni mistrza, naprawde!

Cytat:
Kwadratowa twarz - zaokrąglone łuki brwiowe powinny zaczynać się grubą kreską i na końcach przechodzić w cieńszą.
Twarz długa i pociągła - pozostawiona naturalne brwi, jak najdłuższe.
Twarz trójkątna - końce brwi powinny unosić się lekko ku skroniom.
Opadające powieki - brwi odrobinę skrócone i lekko zaokrąglone.
Oczy małe i zbyt blisko osadzone - brwi nieco odsunięte, bez włosków rosnących najbliżej nasady nosa.
Oczy szeroko rozstawione - skrócone brwi, kończące się przy zewnętrznym kąciku oka.
Cytat:
Krótki kurs regulacji
- Brwi reguluj po kąpieli, gdy skóra jest rozgrzana – zabieg jest wtedy mniej bolesny.
- Nie używaj lusterka powiększającego, możesz stracić perspektywę i wydepilować za dużo, co zawsze jest błędem.
- Wybierając pęsetę, zwróć uwagę, czy ma szerokie końcówki, wtedy bez trudu złapiesz najmniejsze włoski.
- Lewą ręką mocno napnij skórę, a prawą – uzbrojoną w pęsetę – usuwaj pojedyncze włoski. Ale tylko te, które rosną
w dolnej linii brwi, oraz te zrastające się u nasady nosa.
- Wykonuj szybkie ruchy w kierunku zgodnym ze wzrostem włosków. Rób to bardzo rozważnie – lekkomyślne pozbycie się choćby jednego włoska przy końcu brwi może spowodować powstanie dziury.
- Podrażnienia w trakcie lub po zabiegu złagodzisz, pocierając skórę zawiniętą w chusteczkę kostką lodu. To obkurcza naczynia krwionośne i działa znieczulająco.
- Używając specjalnego grzebyczka lub szczoteczki, zaczesz brwi i nieco ku górze. Powinnaś to robić codziennie: w ten sposób oczyścisz włoski z pudru i nadasz im zadbany, uporządkowany wygląd.
- Niesforne włoski (z upływem lat jest ich coraz więcej), które psują pożądany kształt, przycinaj małymi nożyczkami.
- Dopasuj brwi do kształtu twarzy.

Twarz podłużna
Jeśli twoja twarz jest pociągła, jak Julii Roberts, podczas regulacji zachowaj prostą linię brwi (zaokrąglone podkreślą owalny kształt buzi). Początek brwi musi być oddalony nieco od nasady nosa, więc usuń włoski w tym miejscu.

Okrągła
Przy takim kształcie twarzy brwi wydepiluj na całej długości. Powinny być lekko uniesione, a nad zewnętrznym kącikiem oka trochę zaokrąglone. Dzięki temu twarz wyda się szczuplejsza.

Idealny kolor
Staraj się dopasować kolor brwi do barwy włosów. Blondynki powinny używać jasnych brązów, beżów, szarości, grafitów. Rysy twarzy kobiet rudowłosych i szatynek najlepiej podkreślą brwi ciemnobrązowe. Czarna kredka przydaje się nielicznym w naszej szerokości geograficznej wyrazistym brunetkom.

- Brązowa kredka do brwi w komplecie ze szczoteczką do czesania brwi, Rimmel, 13,90 zł
- Ciemnobrązowy ołówek do brwi, idealny dla brunetek i szatynek, Constance Carroll, 12,90 zł
- Kredka do brwi ze skośnie przyciętym pędzelkiem, którym można rozetrzeć delikatnie nałożony cień, Pierre René, 15,50 zł
- Wysuwana konturówka do brwi, bardzo wygodna - nie musisz jej ostrzyć, Avon, 19,90 zł
- Bezbarwny tusz do rzęs i brwi z prowitaminą B5, wyciągami z rumianku i zielonej herbaty, Astor, 24,90 zł
- Brązowy żel do podkreślania brwi, IsaDora, 39 zł

Kwadratowa
Długie brwi o łagodnym łuku wizualnie zaokrąglają kanciaste rysy twarzy. Wydłuż za krótkie brwi, dorysowując włoski na skórze w kierunku skroni. Uważaj: linia powinna być coraz cieńsza i nierozmazana.

W kształcie serca
Brwi reguluj w skośnej linii (ich początek ma znajdować się nieco niżej niż końce). By unieść końcówki, zaczesz brwi na dół i dorysuj włoski nad górną linią naturalnego łuku. Wyczesz brwi do góry.
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 17:42   #3
kosmetolog22
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Vanilla:) Pokaż wiadomość
Dziewczyny przepraszam jeśli taki wątek już byłRozpoczęłam naukę w szkole kosmetycznej i dzisiaj uczyłyśmy się jak nakładać henne. Z nakładaniem na rzęsy nie mam rzadnego problemy ale brwi...nie potrafie narysować dwóch identycznych łuków(a próbowałam wiele wiele razy)-nawet nie wiem jak dobrać łuk do twarzyMoże jesteście w stanie mi coś poradzić? Chciałabym też poćwiczyć w domu nakładanie henny na rzęsy(bo na brwi wolę nie ryzykować-będę ćwiczyć kakaem)ale nie wiem jaką hennę kupić??nie wiem też czy w aptece jest dostępny kwas(zapomniałam nazwy)który daje ulgę po hennie gdy pieką oczy.
Najwazniejsze - cwicz, cwicz, cwicz. Wykonaj najpierw kilkadziesiat "henien brwi na kakao", a dopiero potem pomysl o trwalym farbowaniu a jezeli chodzi o dopasowanie ksztaltu, to w szkole was powinni tego uczyc, dac wam materialy teoretyczne!
kosmetolog22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 19:57   #4
Hanka20
Zakorzenienie

Cytat:
jesli chodzi o rodzaj henny, to poleciłabym Ci zakupic profesjonalną henne refecto cil. wg mnie jest bardzo dobra, na takiej pracujemy w mojej szkole

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 10:19   #5
zielonooka20
Raczkowanie

GG do zielonooka20

Cytat:

Moja rada ? o nic sie nie martw technika czyni mistrza

A jezeli moge spytac to do jakiej szkoly uczeszczasz we Wroclawiu ??? ja bardzo powaznie zastanawialam sie nad szkola kosmetyczna bo tez szkole sie na kosmetyczke ale jednak zdecydowanie na poczatek wybralam kurs kosmetyki pielegnacyjne u pani Ani Klocek JEST NIESAMOWITA mowi ci cos to nazwisko ??? nasprawde polecam z calego serca

A po kursie... Praca na pol etatu i STUDIA KOSMETYCZNE to moj cel
Ciepłą iskrą męskich wzruszeń...

27 Sierpień ... zostane mama
zielonooka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 10:25   #6
zielonooka20
Raczkowanie

GG do zielonooka20

a jezeli chodzi o dopasowanie ksztaltu, to w szkole was powinni tego uczyc, dac wam materialy teoretyczne![/quote]

Zgadzam sie jak najbardziej !!!
Ciepłą iskrą męskich wzruszeń...

27 Sierpień ... zostane mama
zielonooka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 10:42   #7
Akszeinga
Zadomowienie

Też się dziwię że w szkole nie było to omawiane. Z doświadczenia wiem jak trudno na początku wyczarować idelane brwi,ale im więcej będziesz ćwiczyć tym będzie lepiej.Polecam ćwiczenia na kako,jest taka sama kosystencja jak henna a nie barwi włosków i skóry.

PS

Ja ćwiczyłam nawet na tacie

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 11:09   #8
Emilia1
Zakorzenienie

ja tez miałam cwiczenia na kakao
Stary 2006-10-24, 23:04   #9
Vanilla:)
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 3
GG do Vanilla:)

dziękuje wam wszystkim za odpowiedzi:cm ok:
Vanilla:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 16:55   #10
Emilia1
Zakorzenienie

no problem
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości