Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Pokaż wyniki sondy: Jaka prostownica jest najodpowiedniejsza dla wlosów?
tytanowa 0 0%
ceramiczna 15 100,00%
ceramiczno-grafitowa 0 0%
wszystkie tak samo niszczą wlosy 0 0%
Głosujący: 15. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-07-14, 14:12   #4351
tekila901
Zakorzenienie

Dot.: Najlepsze Prostownice-czesc III-wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez bottleofglass Pokaż wiadomość
moja znajoma kiedyś zainwestowała w trwałe prostowanie i nie dość, że włoski się zniszczyły, to jeszcze wystarczyło jej to na niecały miesiąc.. oczywiście musiała poprawiać prostownicą. może trafiła na zły salon fryzjerski, nie wiem.
z trwałą już tak jest, że włosy niszczy doszczętnie. wiem coś o tym, bo właśnie dlatego wylądowałam w tym wątku. włosy ścięłam, ale żeby nie być łysa, to pozostałą ich część prostuję i tak będzie dopóki nie odrosną na przyzwoitą długość, albo nie będę na tyle bogata, że będzie mnie stać na przedłużanie włosów.
tekila901 jest offline  
Stary 2012-07-14, 14:12   #4352
bottleofglass
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez olaolaola90 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny
mam pytanko do tych które mają prostownicę remington S9500 - nie widziałam jej jeszcze "na żywo", czy da się nią kręcić włosy?
Przymierzam się do zakupu nowej prostownicy, moja obecna (też remington ale nie pamiętam modelu) już kiepsko prostuje z racji swojego wieku, a zależy mi na nowej takiej która będzie prostować a od czasu do czasu jak będzie potrzeba, zakręci włosy Widziałam, że właśnie ten model który podałam wyżej ma bardzo dobre recenzje w KWC, ale ani razu żadna z recenzentek nie pisała o ewentualnym kręceniu

Ja mam raczej proste włosy, ale po każdym myciu muszę przejechać cały przód prostownicą, moja obecna jest cienka(chodzi mi o grubość ) i włosy po niej są takie hmm przyklapnięte u nasady ... używałam przez jakiś czas prostownicy współlokatorki takiej powiedzmy standardowej grubości i bardziej efekt mi się podobał niż po mojej bo włos był uniesiony

Może możecie mi polecić taką którą będę mogła jednocześnie prostować i kręcić?
Ale żeby nie była cienka bo takiej już nie chcę Czy ten remington S9500 nada się?
Ja mam Remingtona S9500 i kręci piękne loczki! Na yt jest mnóstwo filmików z instrukcjami, poza tym każdą prostownicą da się zrobić loczki, zostaje tylko kwestia jak one będą wyglądać. Cofnij się kilka stron wstecz, tam napisałam swoją opinię o tej prostownicy. Jest bardzo ok ale uważaj, bo możesz dostać model, gdzie płytki nie do końca się dociskają. i to trochę przeszkadza
poza tym prostownica ma śliczną perłową obudowę :3 i długi kabel.
bottleofglass jest offline  
Stary 2012-07-15, 14:14   #4353
charlotte89
Zakorzenienie

Dziewczyny, a jaką prostownice możecie polecić do dosyć gęstych, ale prostych włosów, żeby je tylko delikatnie wygładzała i ewentualnie niwelowała wszelkiego rodzaju odkształcenia fryzury?
Myślałam o którymś Remingtonie, ale nie będę jej ani używała bardzo często ani nie potrzebuje silnego prostowania więc nie wiem, czy jest sens inwestowania w te najdroższe modele
Stary 2012-07-15, 17:05   #4354
OOll_aa
Przyczajenie

Mam cienkie, puszące się włosy, która prostownica byłaby lepsza?

Ga.Ma Digital Nano Tourmaline CP3
Remington S9500

Opłaca się wydawać jakieś 150 zł więcej na tą pierwszą?
Baaaaardzo proszę o wskazówki ))))))))
OOll_aa jest offline  
Stary 2012-07-20, 12:06   #4355
wiolcis69
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez OOll_aa Pokaż wiadomość

Remington S9500

Myślę, że remington sobie poradzi słyszałam, że ten model jest bardzo dobry, więc nie opłaca Ci się przepłacać :P
wiolcis69 jest offline  
Stary 2012-07-23, 10:17   #4356
aneta2503
Przyczajenie

Cześć dziewczyny Mam zamiar kupić dobrą prostownice... właściwie już wybrałam http://www.fryzomania.pl/farouk-pros...mperatury.html ale teraz się zastanawiam bo na stronie www.farouk.pl nie ma takiego modelu czy są to jakieś podróbki ? Bo nie chce wydać aż tyle pieniędzy na jakąś podróbkę...

Edytowane przez aneta2503
Czas edycji: 2012-07-23 o 12:07
aneta2503 jest offline  
Stary 2012-07-23, 19:59   #4357
tekila901
Zakorzenienie

czy jest jakaś znaczna różnica między prostownicami ghd, czy obojętne jaką się kupi?
tekila901 jest offline  
Stary 2012-07-24, 16:01   #4358
llolly
Przyczajenie

Hej dziewczyny
Mam pytanie do posiadaczek Remingtona: czy miałyście w pudełku jakąś kartę gwarancyjną ? W moim pudełku jest tylko książeczka z instrukcją obsługi, jednak brak jakiejkolwiek karty gwarancyjnej i niczego w tym stylu, a wydaje mi się że zawsze było coś takiego. Proszę, sprawdźcie u siebie i dajcie znać
llolly jest offline  
Stary 2012-07-24, 16:10   #4359
tekila901
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez llolly Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Mam pytanie do posiadaczek Remingtona: czy miałyście w pudełku jakąś kartę gwarancyjną ? W moim pudełku jest tylko książeczka z instrukcją obsługi, jednak brak jakiejkolwiek karty gwarancyjnej i niczego w tym stylu, a wydaje mi się że zawsze było coś takiego. Proszę, sprawdźcie u siebie i dajcie znać
masz paragon albo fakturę. to wystarczy
tekila901 jest offline  
Stary 2012-07-26, 08:36   #4360
ghd_polska
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Ptysia78 Pokaż wiadomość
a paragon dostalas? bo paragon jest gwarancja tak jak w sklepach stacjonarnych dostajesz paragon i w razie co z nim rekamujesz
Nie do końca kupując w sklepie internetowym musisz otrzymać paragon.
Sklepy internetowe które prowadzą sprzedaż tylko internetową są zwolnione z obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Bez kasy fiskalnej jest zdecydowanie trudniej prowadzić rozliczenia księgowe, ale de facto paragonu w przesyłce nie musi być i nie znaczy to że kupiliśmy od firmy krzak. Gwarancja może być na papierze.

Pozdrawiam
ghd_polska jest offline  
Stary 2012-07-27, 21:10   #4361
llolly
Przyczajenie

Dziękuję za odpowiedzi Paragon mam, chodziło mi tylko o to, że np w babyliss, boshu, philipsie zawsze w środku miałam specjalną kartę gwarancyjną producenta, a tu w Remingtonie brak, dlatego się zdziwiłam. No cóż, widocznie tak już mają że paragon wystarczy.
llolly jest offline  
Stary 2012-07-28, 20:04   #4362
miiika94
Raczkowanie

REMINGTON Prostownica do włosów Shine Therapy S9950
miiika94 jest offline  
Stary 2012-07-29, 14:41   #4363
llolly
Przyczajenie

Dot.: Prostownica Bosch PHS 2105

.
llolly jest offline  
Stary 2012-07-30, 07:21   #4364
shiza91xx
Raczkowanie

GG do shiza91xx

Cytat:
Napisane przez olaolaola90 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny
mam pytanko do tych które mają prostownicę remington S9500 - nie widziałam jej jeszcze "na żywo", czy da się nią kręcić włosy?
Przymierzam się do zakupu nowej prostownicy, moja obecna (też remington ale nie pamiętam modelu) już kiepsko prostuje z racji swojego wieku, a zależy mi na nowej takiej która będzie prostować a od czasu do czasu jak będzie potrzeba, zakręci włosy Widziałam, że właśnie ten model który podałam wyżej ma bardzo dobre recenzje w KWC, ale ani razu żadna z recenzentek nie pisała o ewentualnym kręceniu

Ja mam raczej proste włosy, ale po każdym myciu muszę przejechać cały przód prostownicą, moja obecna jest cienka(chodzi mi o grubość ) i włosy po niej są takie hmm przyklapnięte u nasady ... używałam przez jakiś czas prostownicy współlokatorki takiej powiedzmy standardowej grubości i bardziej efekt mi się podobał niż po mojej bo włos był uniesiony

Może możecie mi polecić taką którą będę mogła jednocześnie prostować i kręcić?
Ale żeby nie była cienka bo takiej już nie chcę Czy ten remington S9500 nada się?
prostowac i krecic? ja polecam remingtos s6500 sleek&curl ) sama ja mam idealneie sie sprawdza

---------- Dopisano o 08:21 ---------- Poprzedni post napisano o 08:18 ----------

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
masz paragon albo fakturę. to wystarczy
tak ja tez mam paragon i kupowalam przez allegro u uzytkownika remington24)
shiza91xx jest offline  
Stary 2012-07-31, 08:09   #4365
sylvia___
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez OOll_aa Pokaż wiadomość

Remington S9500

OOll_aa miałam identyczny dylemat jak Ty. Nie doradzę Ci którą powinnaś wybrać, doradzę Ci której moim zdaniem absolutnie nie powinnaś kupować. Postanowiłam zainwestować więcej w GA.MĘ, żeby zminimalizować uszkodzenia włosów a ponadto ładnie wymodelowane włosy miały mi zrekompensować ubytek w portfelu. Pierwszą otrzymałam z 2mm szczeliną między płytkami i po nagrzaniu ten wymiar zmniejszał się o jakieś 0,5mm w związku z czym bardzo szarpała włosy. Taki defekt w profesjonalnej prostownicy to jakieś żarty. Odesłałam ją i wyraźnie poprosiłam, żeby sprawdzili dokładnie konstrukcje płytek bo nie chcę siłować się z prostownicą za ponad 300zł (ponoć trafił mi się taki egzemplarz). Przyszła następna. Szczelina między płytkami minimalnie mniejsza i nadal stykały się tylko z przodu i poczułam się jak ta kobieta z reklamy TMobile, kupująca hot-dogi"Odpaliłam" ją, żeby sprawdzic czy ta również ciągnie i nim przeciągnęłam po kilku pasmach padł mi wyświetlacz i układ grzewczy. Znów odesłałam i wymieniłam na DIVĘ. Jak ją dobrze przetestuję to napiszę swoje spostrzeżenia. Póki co poszukuje dobrego środka termoochronnego i utrwalającego, bo mam wrażenie, że moje włosy wchłaniają wodę z jeziora oddalonego o 30km. Podsumowując:
-konstrukcja fatalna
-obudowa licha
-dla uzyskania gładkiej powierzchni trzeba się mocno natrudzić
-awaryjna a biorąc pod uwagę tylko roczną gwarancje nie warto ryzykować (w remingtonie masz 5 lat).
-strata czasu i nerwów(wystawanie w kolejkach na Poczcie nie jest moją ulubioną rozrywką), ale w tym wszystkim miałam szczęście, bo sklep nie robił mi problemów z reklamacjami a w dodatku zwracali mi pieniądze za odesłanie prostownic.
Remington Pearl na własne oczy nie widziałam, więc nie wypowiem się.
Moim zdaniem zanim się na jakąś zdecydujesz to wpierw udaj się do sklepu fryzjerskiego i obejrzyj ją. Wybór jedynie na podstawie opinii z netu jak widac na moim przykładzie nie zawsze jest dobry.

Mam nadzieję,że choć trochę Ci pomogłam.Pozdrawiam.
sylvia___ jest offline  
Stary 2012-07-31, 11:02   #4366
Kamyk419
Przyczajenie

Polecam prostownice remingtona - wet2straight ale kupowan w Anglii są lepsze\! lepiej prostuja
Kamyk419 jest offline  
Stary 2012-07-31, 17:06   #4367
OOll_aa
Przyczajenie

sylvia_ dzięki za opinię.
Właśnie dziś kupiłam Remingtona S9500 i tak samo nie domykają mi się płytki!!! prostowałam pierwszy raz włosy, efekt był całkiem dobry jak na moje pokręcone włosy, ale nie wiem co z tymi płytkami robić.. z przodu się domykają, a im dalej tym większa szpara. Jeżeli docisnę płytki z całej siły to jest ok, ale po co się siłować z nową prostownicą.
Miał ktoś podobny problem z S9500?
Muszę jechać do sklepu i najchętniej ją wymienię.
OOll_aa jest offline  
Stary 2012-08-01, 17:21   #4368
truskaweczkaa1
Przyczajenie

Dziewczyny czy ma któraś z was prostownice "Braun es3"?
czy może macie jakieś informacje?
Bardzo mi zależy na odp z góry dzięki !
truskaweczkaa1 jest offline  
Stary 2012-08-02, 15:07   #4369
anne72
Przyczajenie

Witam !
Wydaje mi się, że nie będę tu nowa z zapytaniem
A więc, jestem na zakupie profesjonalnej prostownicy i od kilku dni szukam tej jedynej. Ale im więcej przeglądam i czytam tym mniej wiem, dlatego bardzo proszę o pomoc w wyborze. Dodam tylko, że włosy mam średniej długości takie prawie do połowy pleców, gęste, z natury bliżej im do tej prostej formy, jednakże bez prostowania się nie obejdzie...inaczej mam coś bliżej nieokreślonego treścią na głowie.
Z tego co znalazłam zainteresowały mnie :
BaByliss Sleek Expert Nano Titanium BAB2072E
Ga.ma IHT BLACK
lub też Ga.ma CP3 Nano Tourmaline ( jest jeszcze podobna z laserem, trochę droższa, ale widziałam opinię, że nie ma za wielkiej różnicy, więc po co przepłacać...)
I w zasadzie nie mogę się zdecydować, więc bardzo proszę o podpowiedź
Pozdrawiam !
anne72 jest offline  
Stary 2012-08-02, 22:39   #4370
blackmarta
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 4

Czytam i czytam, wybieram nową prostownicę i nie znalazłam bezpośredniej odpowiedzi.

Pytanie do dziewczyn, które mają porównanie prostownic profesjonalnych i marketowych, jak jest z tą różnicą?

Mam włosy grube, lekko podkręcające się końce, a mimo to prostownica BaByliss którą teraz mam (http://dodomu.we-dwoje.pl/babyliss_p...ul,a33782.html) nie radzi sobie zupełnie, nie jestem w stanie ich wyprostować przy jej pomocy.

Mój budżet to ok 220zl.
Myślałam nad Cutek, BaByliss Pro, ew. ten Remington, ale chciałabym znać opinię dziewczyn, które miały okazję stosować dłużej jedne i drugie.

Z góry dzięki za rady!

dbam o włosy.
57-58-59-60-61-62-...-za biust -...-do talii
Moje włosy
blackmarta jest offline  
Stary 2012-08-03, 12:28   #4371
xcekoladka
Przyczajenie

Witajcie dziewczyny!
Ostatnie 4 godziny czytałam to forum. Oczywiście chcę kupić prostownicę.
Z Waszych wpisów wybrałam kilka, oto moje powierzchowne opinie dotyczące tych żelazek:
- FHI heat platform - włosy są świetne, ale jedna z forumowiczek utrzymuje, że efekt trzyma się krótko, ja dodam, że wystarczy mi 2 dni max. bo po tym czasie już MUSZĘ umyc włosy
- ga.ma CP3 - dwie osoby pisały, że ma przerwę między płytkami, a tego nie znoszę, bo zwyczajnie ciągnie włosy
- Remington Pearl - znowu złowieszcza przerwa między płytkami, a jest tania, to zachęca
- DIVA Elite Argan - pamiętam , że ktoś chwalił te prostownice, trochę nie wierzę w ten olej arganowy, bo niby skąd ma się uwalniać i jak no i cena 500 zł
- GHD - cena powala, ale na allegro jest na sprzedaż używana kilka razy, troche mam stracha

Mam cienkie włosy do ramion, więc muszę mieć regulację temp. Mi spokojnie 170-180 wystarczy.

Proszę kogoś, by wyraził swoje zdanie, na temat tych prostownic, chcę kupić na prawdę dobrą, ale jest taki wybór, że kompletnie nie wiem co mam robić...

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

Obejrzałam też sporo porównawczych filmików na YT. Porównuje się częśto marki GHD i Sedu - słyszałam, że Sedu używana jest przez najlepszych fryzjerów i stylistów. Sedu jest tańsze, a różnica jest własciwie tylko w "bajerach" - opakowaniu, stylingu prostownicy i reklamie.
Niestety Sedu ciężko dostać w PL, ale gdyby któraś słyszała - dajcie znać.
Cena to około 150 dolarów.
xcekoladka jest offline  
Stary 2012-08-04, 17:30   #4372
truskaweczkaa1
Przyczajenie

Dziewczyny mam 2 pytania
1. Wiem że funkcja jonizacja zapobiega elektryzowaniu się włosów a czy to prawda że dzięki jonizacji włosy mniej się niszczą?
2 pytanie dotyczące strony ceneo.pl jest tam 'mapa sklepów' znalazłam podany sklep, cenę prostownicy i miasto które by mi odpowiadało tylko czy jak pójdę osobiście do tego sklepu bez żadnego zamawiania to nadal będzie ta sama cena?
Kochane proszę o odpisanie chociaż na 1 pytanie z góry dzięki !

Edytowane przez truskaweczkaa1
Czas edycji: 2012-08-04 o 17:31
Stary 2012-08-04, 18:48   #4373
mokkatoffie
Raczkowanie

GHD to najbardziej przereklamowana prostownica na swiecie
Ja bym wybrala albo FHI albo Diva obie w UK sa oceniane rewelacyjnie
SEDU nie ma w Europie bo produkuja je tylko jako urzadzenia na 110 V, wiec u nas nie dzialaja
gama to nizsza polka jakosciowa
Napisz jak juz wybierzesz
mokkatoffie jest offline  
Stary 2012-08-05, 08:59   #4374
blackmarta
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez truskaweczkaa1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy ma któraś z was prostownice "Braun es3"?
czy może macie jakieś informacje?
Bardzo mi zależy na odp z góry dzięki !
Mam właśnie podobno dostać w prezencie jej siostrę, tylko tą wersję premium st 730, której nie ma jeszcze w Pl, ale myślę, że działaniem się nie będzie różnić. Różni się tylko kolorem płytek i tym, że w zestawie jest etui. no i nie jest do farbowanych, ale to raczej chwyt. Napiszę o niej jak tylko wypróbuję
Wbrew wszelkim stereotypom, że te firmy nie umieją zrobić dobrej prostownicy (choć akurat o Braunie bardzo mało jest w intrnecie, tylko na niemieckich stronach czytałam), przekonamy się

dbam o włosy.
Moje włosy

Edytowane przez blackmarta
Czas edycji: 2012-08-05 o 09:13
blackmarta jest offline  
Stary 2012-08-05, 10:36   #4375
xcekoladka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez mokkatoffie Pokaż wiadomość
GHD to najbardziej przereklamowana prostownica na swiecie
Ja bym wybrala albo FHI albo Diva obie w UK sa oceniane rewelacyjnie
SEDU nie ma w Europie bo produkuja je tylko jako urzadzenia na 110 V, wiec u nas nie dzialaja
gama to nizsza polka jakosciowa
Napisz jak juz wybierzesz
Dzięki za odpowiedź Zdania są różne, Amerykanki chyba są zakochane w GHD, ale cena orginalnej powala mnie na kolana. Dzięki za odp.
Jeszcze pytanie: Którą prostownice DIVA byś poleciła ewentualnie
Pozdr
xcekoladka jest offline  
Stary 2012-08-05, 15:43   #4376
saane
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez truskaweczkaa1
1. Wiem że funkcja jonizacja zapobiega elektryzowaniu się włosów a czy to prawda że dzięki jonizacji włosy mniej się niszczą?
Podobno prawda

Cytat:
Napisane przez schiza91xx
ja polecam remingtos s6500 sleek&curl
Też mam tą prostownicę
No, więc jeśli ktoś chciałby coś wiedzieć o s6500, to służę pomocą
saane jest offline  
Stary 2012-08-05, 17:06   #4377
mokkatoffie
Raczkowanie

Hej
Jesli nie masz bardzo grubych wlosow, to sadze ze model Inteligent Argan w zupelnosci Ci starczy
A z tym arganem to nie o to chodzi ze cos sie tam uwalnia. Po prostu jest gladszy efekt na wlosie, bo plytki sa jakby bardziej sliskie
mokkatoffie jest offline  
Stary 2012-08-06, 10:19   #4378
truskaweczkaa1
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez blackmarta Pokaż wiadomość
Mam właśnie podobno dostać w prezencie jej siostrę, tylko tą wersję premium st 730, której nie ma jeszcze w Pl, ale myślę, że działaniem się nie będzie różnić. Różni się tylko kolorem płytek i tym, że w zestawie jest etui. no i nie jest do farbowanych, ale to raczej chwyt. Napiszę o niej jak tylko wypróbuję
Wbrew wszelkim stereotypom, że te firmy nie umieją zrobić dobrej prostownicy (choć akurat o Braunie bardzo mało jest w intrnecie, tylko na niemieckich stronach czytałam), przekonamy się
Dzięki za odpowiedź i czekam na relacje ! mam nadzieję że jak najszybciej
Stary 2012-08-08, 20:02   #4379
Nikas World
Przyczajenie

Ja osobiście od 6 lat używam Remingtona, moja siostra od 2 - też Remingtona. Obie jesteśmy zachwycone i nie zamieniłybyśmy ich an żadną inną.
Stary 2012-08-10, 08:16   #4380
blackmarta
Raczkowanie

A więc i jestem z relacjami Braun Satin Hair 7, premium edition. Jest super! Włosy mam gładkie, miękkie, lśniące! Prostownica tak gładko sunie po włosach, że nie czuję nawet, że w ogóle to robi :O Jestem w szoku. A żeby mieć porównanie, pojechałam do Media Marktu wypróbować Remingtona Pearl i powiem Wam, że bez porównania. Braun sunie po włosach jak po maśle Jedyne, czego mu brakuej, a co ma Remington, to płytki mogłyby być ciut dłuższe, ale jest ok i prostowanie jest przyjemnością. W ogóle nie pali mi końców! Moje sztywniaki prostuje nawet przy 170 stopniach

dbam o włosy.
Moje włosy
blackmarta jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
babyliss, bosch, braun, camry, chłopak, depilator, forum, fryzjer, fryzura, fryzury, fryzury i styling, ga.ma, gama, gel, guma, jonizacja, kosmetyki, którą prostownicę wybrać, lakier syoss taft avon, luigi, mario, mat, matowy, modelująca, moser, najlepsze, objętość, pasta, pasta wyglad dlugie wlosy, pearl, philips, pielęgnacja włosów, pielęgniacja, pomoc, pomocy, proste włosy, prostowanie, prostowanie włosów, prostowniaca, prostownica, prostownica ceramiczna, prostownica moser, prostownica remington, prostownica włosy, prostownice, prostownice wlosy, remington, remington babyliss, rowenta, s2004, s8102, s9500, s9800, styliacja, stylizacja, syoss, uroda, włosów, włosy, wybó prostownicy, wybór, zdjęcia, zelmer, zmiana, żel, żel do włosów

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości