Czerwona skora! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-01-26, 07:14   #1
marcin_marcin
Przyczajenie

Czerwona skora!

Mam prblem z tym problelem borykam sie juz od kilku lat i nie wiem jak sobie z nim poradzic. Mam bardzi zaczerwieniona skore na calej twarzy! CHodze do kosmetyczki ale z tego wynika ze ona nie wie co robic z taka skora bo juz przepisywala mi rozne maseczki i to nic nie pomaga.Robila mi ronze maseczki (a alg, zluszczajace) w tradziku to pomaga ale nadal mam czerona skore. ostanio wybralem do sie do dermatologa i i ten dermatolog przepisal mi taki sliny antbiotyk(Aknemycin plus) na twarz i mialem go stsowac codziennie na noc i stosowalem ale jak sie budzilem rano i umylem zelem twarz to pozniej zawsze przez pol godziny mialem strasznie spieta skore na twarzy i wysuszona. Teraz stosuje go tylko dwa razy w tygodniu bo tak mi powiedzal dermatolog. Nie wiem jak sobie z tym poradzic. A jak juz sie spesze albo cos to juz w ogole jestem czerowny! Prosze o odpowiedz. Dziekuje!
marcin_marcin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-01-26, 07:14   #2
marcin_marcin
Przyczajenie

Czerwona skora!

Mam prblem z tym problelem borykam sie juz od kilku lat i nie wiem jak sobie z nim poradzic. Mam bardzi zaczerwieniona skore na calej twarzy! CHodze do kosmetyczki ale z tego wynika ze ona nie wie co robic z taka skora bo juz przepisywala mi rozne maseczki i to nic nie pomaga.Robila mi ronze maseczki (a alg, zluszczajace) w tradziku to pomaga ale nadal mam czerona skore. ostanio wybralem do sie do dermatologa i i ten dermatolog przepisal mi taki sliny antbiotyk(Aknemycin plus) na twarz i mialem go stsowac codziennie na noc i stosowalem ale jak sie budzilem rano i umylem zelem twarz to pozniej zawsze przez pol godziny mialem strasznie spieta skore na twarzy i wysuszona. Teraz stosuje go tylko dwa razy w tygodniu bo tak mi powiedzal dermatolog. Nie wiem jak sobie z tym poradzic. A jak juz sie spesze albo cos to juz w ogole jestem czerowny! Prosze o odpowiedz. Dziekuje!
marcin_marcin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-03, 19:37   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Re: Czerwona skora!

Z Twojego opisu wynika ,że masz cerę bardzo wrażliwą (być może również nadwrażliwą). Nie piszesz nic nt. rozszerzonych naczyńek - czy kosmetyczka i dermatolog nie zwrócili na to uwagi ? Jeśli problem wynika z wrażliwości skóry - to trzeba bardzo delikatnie ją pielęgnowac (dokładne wskazówki znajdziesz w moim poradniku dot. pielęgnacji cery wrażliwej). Jesli problemem są rozszerzone naczyńka to trzeba zwrócić uwagę właśnie na obkurczanie i wzmacnianie naczyńek (dla cery naczyńkowej również znajdziesz porady w Kosmetycznym ABC). Na uczucie ściągnięcia skóry , pieczenie , zaczerwienienia wywołane podrażnieniem bardzo pomaga maseczka z siemienia lnianego (opis przygotowania maseczki również znajdziesz w poradniku).

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-03, 19:37   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Re: Czerwona skora!

Z Twojego opisu wynika ,że masz cerę bardzo wrażliwą (być może również nadwrażliwą). Nie piszesz nic nt. rozszerzonych naczyńek - czy kosmetyczka i dermatolog nie zwrócili na to uwagi ? Jeśli problem wynika z wrażliwości skóry - to trzeba bardzo delikatnie ją pielęgnowac (dokładne wskazówki znajdziesz w moim poradniku dot. pielęgnacji cery wrażliwej). Jesli problemem są rozszerzone naczyńka to trzeba zwrócić uwagę właśnie na obkurczanie i wzmacnianie naczyńek (dla cery naczyńkowej również znajdziesz porady w Kosmetycznym ABC). Na uczucie ściągnięcia skóry , pieczenie , zaczerwienienia wywołane podrażnieniem bardzo pomaga maseczka z siemienia lnianego (opis przygotowania maseczki również znajdziesz w poradniku).

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 18:35   #5
qlfon
Przyczajenie

Dot.: Czerwona skora!

specem na pewno nie jestem, ale swoje trzy grosze...
sprobuj myc twarz zimna woda - ciepla ma wiecej chemicznych syfow w sobie.
co do srodkow do mycia twarzy - mam duze zaufanie to produktow z serii "sebamed"
qlfon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 18:52   #6
misia_bella
Zakorzenienie

Dot.: Czerwona skora!

Ja zamiast zimnej wody polecam wode mineralna. Podgrzej i umyj buzke Pozdrawiam.
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości