Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami. Nie zapomnij o Słowniku składników kosmetycznych :)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-10-09, 20:33   #1
bichonfrize
Raczkowanie

GG do bichonfrize
domowe zestawy do mikrodermabrazji

Na rynku pojawiło sie wiele zestawów do mikrodermabrazji ciekawa jestem czy ktos juz uzywal i czy sa efekty?!
bichonfrize jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 20:36   #2
bichonfrize
Raczkowanie

GG do bichonfrize
Dot.: domowe zestawy do mikrodermabrazji

np
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg mikro.jpeg (52,2 KB, 106 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg mikro derm.jpeg (34,3 KB, 73 załadowań)
bichonfrize jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 09:07   #3
L_V
Zakorzenienie

Zestawy załączone przez Ciebie są to peelingi kwasowe - Wizażanki z Biochemii uzywają kwasow regularnie, nie tylko jako sporadyczny peeling.

JAkie stęzenie ma kwas glikolowy w zestawie Bielendy?
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 09:54   #4
marianna
Rozeznanie

Ja akurat przestałam lubić glikol - najwredniejszy z kwasiorków
Stary 2006-10-10, 23:52   #5
Sylwiasta
Zadomowienie

Chcialabym sobie sprobowac jak dziala ten zestaw Eris ale w Krakowie jeszcze nigdzie go nie widzialam - moze ktoras z Was jednak go dostrzegla gdzies w Smoczym Grodzie?
Podobaja mi sie tez zestawy L'Oreal i do dermabrazji i ten z kwasem glikolowym. Cenowo lepiej stoja niz np.Vichy. Tylko te kremy "Po" z "spf 15" mnie denerwuja i postulowalabym, zeby raczej sie je dalo kupic osobno, bo dla mnie jest to zupelnie bezuzyteczna czesc zestawu!

Osobiscie stosowalam pilingi: termalny z zestawu Bielendy i AA (DHEA nie jest termalny)) i z obu jestem bardzo zadowolona, jednak nie mam zadnych problemow z cera i do tego regularnie sie zluszczam preparatami z kwasem salicylowym, wiec te pilingi traktuje raczej jako dodatkowe produkty pielegnacyjne do stosowania raz w tygodniu (pilingi enzymatyczne mnie denerwuja, to juz wole tonik kwasowy SVR), kiedy mam czas polezec w wannie i przejrzec gazety
Nie wiem jak podzialalyby na kogos z cera tzw. problematyczna.
Sylwiasta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 06:31   #6
sylwia-zuza
Zakorzenienie

a w jakich sa mniej wiecej cenach?
Stary 2006-10-11, 12:10   #7
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

ja używałam pojedynczych produktów Avonu - dwustopniowego peelingu Anew (10% AHA) i mikrodermabrazji. dwustopniowy peeling bardzo ładnie zwęził pory, przy pierwszych aplikacjach pojawiało się niemiłosierne i bardzo nieprzyjemne pieczenie, po ok. 5-6 aplikacjach minęło i czas aplikacji wydłużyłam nawet z 5 do 15 min. naczynek mi nie podrażnił. szkoda, że go wycofują. mikrodermabrazja to z kolei bardzo mocny peeling, bardzo dobrze wygładza skórę, usuwa zaskórniki, jednak jest mało przyjemna w stosowaniu ze względu na moc tarcia, nie nadaje się do cery wrażliwej, naczynkowej.

dla naczynkowców lepsze będą produkty Nu Skin, na które czaję się od dłuższego czasu - mikrodermabrazja Polishing Peel - dla odmiany enzymatyczna - oraz Tru Face Revealing Gel z kwasami PHA.

co do zestawów, to np. Eris odmówił podania stężenia kwasów w swoim zestawie chociażby z tego powodu go nie kupię. dyskryminacja klienta myślącego. nie wiem, jak miałabym sobie nakładać na twarz kwasy o nieznanym stężeniu domyślam się, że jest to ok. 8-10% AHA, ale skoro producent odmówił udzielenia takiej informacji, to niech się wypcha.

jeśli chodzi o kremy z pseudo-filtrami, to również uważam je za zbędne.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 18:17   #8
Sylwiasta
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
co do zestawów, to np. Eris odmówił podania stężenia kwasów w swoim zestawie
Cos podobnego?! A to Ci dopiero! Dobreze, ze chociaz date waznosci maja wyraznie wypisana na opakowaniach bo jakbym sie miala jeszcze upominac o tzw. kody to bym chyba zdemolowala ich stoisko w GC . W takim razie przylaczam sie do bojkotu!
Sylwiasta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 20:35   #9
Erato
Wtajemniczenie

Och ale zasadnicze jesteście dziewczyny Ja tam kupiłam dermabrazję Lirene i nie wnikaam szczególnie w procenty Z wrażeń organoleptycznych stwierdzam, że stężenie jest nikłe, bo ja na glikol reaguję raczej źle, a tu ani nei zaszczypało, ani buraczka nie było Ogólnie oceniam ten zestaw dobrze - naprawdę świetnie poleruje skórę, aż miło się potem pogłaskać... Zużyłam jeden zestaw, peeling jest - uwaga - ostry, trzeba z nim ostrożnie postępować. Płyn z kwasami jak wspomniałam słabiutki, a krem niczego sobie, tylko filtr ma ni pies ni wydra, sam w sobie nie ochroni bo mały i niestabilny, a pod filtry inne - pogryzie sie. To już bym wolała bez filtrów krem, bo i tak taki peeling zawsze się robi wieczorem.
No a teraz się retinoiduję i kwaszę, więc mechaniczne peelingi - pa pa

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 22:40   #10
erienne
Przyczajenie

podobal mi sie peeling z zestawu l'oreala, napewno lepiej oczyszcza niz zwykly peeling.

teraz czaje sie na zestaw garniera z kwasem salicylowym ale jakos nigdzie go nie widac
erienne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 06:57   #11
gwiazdeczka7
Raczkowanie

Czy ktoras z Was uzywala zestawu Bielendy? Ile procent ma ten kwas glikolowy w zestawie? Jakie byly efekty? Czekam na odpowiedzi, bo jestem zainteresowana jego kupnem.
gwiazdeczka7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 00:56   #12
MarceLa
Raczkowanie

GG do MarceLa

podbijam, co sądzicie o bielendzie i lirene lub l'oreal?

proszę o odp. w moim wątku
MarceLa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 07:02   #13
utrapienie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez MarceLa Pokaż wiadomość
podbijam, co sądzicie o bielendzie i lirene lub l'oreal?
Witaj, stosowałam kiedyś Lirene - to było w okresie tzw. błędów i wypaczeń i właściwie nic. Po prostu NIC. Jest tam chyba w składzie jakiś płyn, właściwy peeling (bardzo ostry!) i krem łagodzący. W efekcie końcowym nie pamiętam już składu kremu, ale on dla mnie był najlepszy. No oczywiście, skórka po peelingu jest ładniejsza, rozjaśniona, ale nie jest to efekt jaki obiecuje producent. W zasadzie zużyłam, już z uporu i żeby nie wyrzucać całe opakowaie, ale bez rezultatu.
Poza tym zużyłam jeszcze kiedyś próbkę Normaderm - system odnawiający - czysta skóra. Uff... długa nazwa i o ile był to jednorazowy wypadek, to jak dla mnie normalny peeling. Do tego w ramach mikroekstrakcji nakładacz tam grubaśną warstwę maseczki z glinką, którą po paru minutach myślałam, że nie zmyję. Chyba, że na tym polega ich mikrodermabrazja - masz sobie naskórek zetrzeć sama

W każdym razie o wiele bardziej polecam regularne używanie kremów. Wyjdą podobnie cenowo lub nieco więcej niż mikrodermabrazja, ale za to działają stale, a nie doraźnie!
Stary 2007-09-20, 08:18   #14
jonajona
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to jonajona

No więc Ja rowniez mam Erisa - i wcale nie jest fajny, dlatego go mam, promocja była w rossmanie (chyba 11 PLN) i zakupiłam. Dużo lepiej moja skóra się czuje po enzymatycznym z biochemi. Bardzo grube ma ziarna i dostaję po nim czerwonych plam. Poza tym nie wiedziałam, że odmówili podania % stężenia kwasów - dlatego na znak protestu wyrzuce go wreszcie

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości