Moje problemy i pytania zwiazane z cera - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-16, 16:32   #31
Emilia1
Zakorzenienie

Dot.: Moje problemy i pytania zwiazane z cera

Cytat:
inely 3 tygodnie odkad kupilam benzacne (5%) i zaczelam go stosowac.
Jakiejs duzej poprawy nie widac. Te mniejsze grudki na brodzie zniknely, tych na czole tez jest mniej, i co teraz? Kupic benzacne - 10%? czy acne derm? Skora na czole i brodzie jest przesuszona, luszczy sie. Jak raz posmarowalam tym preparatem policzki, to mocno ciągnęło i troche szczypało, skora byla zaczerwieniona, złuszczyła sie, wiec juz wiecej nie zastosowalam na policzkach a mialam nadzieje ze zmniejszy mi troche pory. Nie wiem, czy przez ten preparat, ale na brodzie zrobily mi sie krosty, bola one, nie mozna ich nawet wycisnac Po tygodniu schodza. Juz kiedys tak mialam, wiec nie jestem pewna czy to jest zwiazane z tym preparatem. Ktore z witamin korzystnie wpływaja na cere? Moze to pomoze?
A moze isc do kosmetyczki na mikrodermembrazje? Czy to by pomoglo? Wystarczyla by 1 taka wizyta czy cala seria? Ile to moze mniej wiecej kosztowac? Bardzo prosze o rade
jesli skora jest przesuszona nawilz ja i zmniejsz czestotliwosc do nawilzania masz cos? czego uzywasz? tak przez ten preparat , mozliwa jest taka reakcja .

suiplementowac jak najbardziej sie mozesz witaminy a , b6, e sole cynku, b 2 , pp jelsi nei masz naczynek rozszerzonych, mozesz zmienic na acne derm - kwas azelainowy. ale przy duzych "cystach" proponuje do demra po cos skuteczniejszego, chociaz a d pomaga tez sam z siebie , oczywsice sa osoby ktore nie toleruja go
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 17:04   #32
Beatriceee
Raczkowanie

ostatnio dostalam sporo probek nawilzajacego kremu nivea visage, wiec na dzien jego stosuje, najlepszy jak dla mnie jest do cery mieszanej i tlustej. Oprocz tego mam maseczke intensywnie nawilzajaca aloes i awokado z avonu, ale nie stosowalam jej odkad stosuje ten benzacne. To jak radziesz? co drugi dzien stosowac nadal ten benzace 5%? Dzis zrobie sobie maseczke.
Mlodsza bylam to nigdy cos takiego mi sie nie robilo, jakies pojedyncze pryszcze owszem, ale zeby cos takie to nie
Dziekuje bardzo za rade.
Beatriceee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 17:19   #33
Beatriceee
Raczkowanie

ostatnio dostalam sporo probek nawilzajacego kremu nivea visage, wiec na dzien jego stosuje, najlepszy jak dla mnie jest do cery mieszanej i tlustej. Oprocz tego mam maseczke intensywnie nawilzajaca aloes i awokado z avonu, ale nie stosowalam jej odkad stosuje ten benzacne. To jak radziesz? co drugi dzien stosowac nadal ten benzace 5%? Dzis zrobie sobie maseczke.
Mlodsza bylam to nigdy cos takiego mi sie nie robilo, jakies pojedyncze pryszcze owszem, ale zeby cos takie to nie
Dziekuje bardzo za rade.
Czy te witaminy rowniez moga byc zawarte w kremach, maseczkach? Czy lepiej w wieku 22 lat, nie zaczynac jeszcze z kremami odzywczymi?
Stary 2006-11-16, 17:27   #34
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Dziekuje bardzo za rade.
Czy te witaminy rowniez moga byc zawarte w kremach, maseczkach? Czy lepiej w wieku 22 lat, nie zaczynac jeszcze z kremami odzywczymi?
jak nie zaczynac? lepiej zapobiegac zmarszczkom tak , zmien benzacne,proponuje witaminy od wewnatrz w kremach tez moga byc ale lepiej od wewnątrz, zobacz watek na poczatku schorzenia skorne i poczytaj o kremach p-zmarszczkowqych , kuracje p-zmarszczkowe retinoidami robia juz dziewczyny w wieku 19 lat a to najsilniejszy specyfik p-zmarszczkom

zobacz tu http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=141281

tam jest o fajnych kremach tez , warto wybrac sobie cos mocno nawizlajacego i odzywczego , idzie zima wiec tym bardziej na dzien cos tresciwszego.

avon ma beznadziejne sklady a juz w ogole ta seria o ktorej piszesz niestety

jelsi masz duze do do derma idz poprostu , proponuje zmienic na kwas azelainowy- A D i tez na dzien filtrerki
Stary 2006-11-17, 16:50   #35
Beatriceee
Raczkowanie

zrobilam sobie wczoraj peeling enzymatyczny a pozniej ta maseczke (trudno konczy mi sie nastepnym razem kupie inna). Te zabiegi to bylo cos czego potrzebowala moja skora w 5 minut wchlonela sie cala maseczka, od razu zrobila sie ladniejsza i juz sie nie luszczy
Duzym minusem tej maseczki jest to iz trzeba ja zmywac, co jest dosyc trudne
Stary 2006-11-22, 21:45   #36
Emilia1
Zakorzenienie

ta maseczka z avonu tak? a jaka kupujesz teraz? warto cos lepszego bo wiekszs c to tylko kremy nawilzajace wiec teoretynie mozna grubsza warstwe kremu
Stary 2006-11-22, 22:57   #37
Beatriceee
Raczkowanie

wtedy nalozylam ta maseczke z avonu. Nastepna jaka chcialabym sobie kupic to iwostin maseczka nawilzajaco-odzywcza. Widzialam ze polecasz kosmetyki z tej firmy, mam nadzieje ze ta maseczka jest rownie dobra. Dzis kupilam ocet jablkowy, bede robic tonik zobaczymy jakie beda rezultaty
Na zime zamierzam kupic krem iwostin nawilzajacy, spf 20. a do oczyszczania cery maseczke dr ireny eris, lirene, wygladzajaca i zwezajaca pory, dobra jest?
te podskorne co mialam na czole, znowu sie pojawily, nie wiem moze jakis krem mnie zapycha :/, a tak sie cieszylam ze chociaz te mniejsze zniknely na czole i brodzie, a tu powtorka z rozrywki :/
Jest jakis sposob zeby zwezyc rozszerzone pory? Mama ma ten sam problem na brodzie
Stary 2006-11-23, 14:02   #38
Emilia1
Zakorzenienie

wiec rozszerzone pory masz genetycznie skoro mama ma , nie da sie wiec wiele zrobic mozna lekko przymknąc , a maseczka to nei wiem , jelsi masz sklad to poprosze. maseczka z iwostinu dobra. iwostin moze Ci zapychac , ale generalnie ten krem niewielu osobom pozapychal no ale zawsze znajdie sie ktos
Stary 2006-11-23, 15:08   #39
lemontea
Wtajemniczenie

a jakie maseczki polecasz Emolko przy cerze naczynkowe mieszanej?
lemontea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 20:15   #40
Beatriceee
Raczkowanie

oto skad tej maseczki lirene wygladajacej i zwezajacej pory:
Skład: Aqua, Kaolin, Stearic Acid, Glycerin, Magnesium Aluminium Silicate, Ethoxydiglycol, Cellulose Gum, Propylene Glycol, Polyacrylamine, Butylene Glycol,
C13-14 Isoparaffin, Linden (Tilia Cordata) Extract, Arnica (Arnika Montana) Extract, Laureth-7, Methylparaben, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Parfum, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 42090

przed zakupem tego kremu iwostin, zapytam sie czy nie maja w aptece jakiejs probki.
Stary 2006-11-24, 17:01   #41
Emilia1
Zakorzenienie

ogoleni sklad nie najgporszy gdyby nei to Polyacrylamine rakotworczy skladnik.

probki to swietny pomysl!
Stary 2006-11-24, 17:02   #42
Emilia1
Zakorzenienie

Lemonea zobacz do wąteka kosmetyki domowej roboty , tam sa super maseczki
Stary 2006-11-26, 22:01   #43
lemontea
Wtajemniczenie

dzieki
lemontea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 12:04   #44
Beatriceee
Raczkowanie

dzis bylam u dermatologa przepisala mi davercin i clindacne, ciekawe czy pomoze
Mam jeszcze pytanko gdzie jest ten watek z tymi maseczkami wlasnej roboty? na biochemii? moze ktos linka wkleic, bo ja jakos nie moge znalezc z gory dziekuje
Stary 2006-11-27, 14:01   #45
Emilia1
Zakorzenienie

nie ma sprawy

Beatrice nie na biochemii, tutaj na kosmetyczce
watek sie nazywa

kosmetyki domowej roboty

tak wpisz w wyszukiwarke to baaardzo duzy wątek- sonda
Stary 2006-12-03, 12:53   #46
Beatriceee
Raczkowanie

ja juz jestem zalamana, po wizycie u dermatologa jest jeszcze gorzej
Wiesz moze Emilko cos na temat tych antybiotykow ktore mi przepisala pani dermatolog, czyli o davercinie i clindacne? Pytalam sie czy sa to jakies kwasy, to odpowiedziala ze to plyn i masc :/ skora jest podrazniona, czerwona:/ a na czole jest jeszcze tego wiecej niz bylo, juz chyba lepiej sobie poradzil benzacne. Na lekarstwa wydalam prawie 40 zl, z nadzieja ze bedzie lepiej:/ Czy ja moge nakladac na te preparaty krem? czy to jeszcze wiecej tego wyjdzie? wygladam jak czerwony potwor :/ Na dodatek te krosto-grudki nadal sie robia, takie bolace, a te ktore juz sa, nawet nie chca zasychac:/
Stary 2006-12-03, 15:29   #47
a4033a
Raczkowanie

czesc dziewczyny a moze któraś z was próbowała domowych sposobów? ja mialam niedawno okroopne problemy, szczególnie na brodzie i czole, a po kilku (4/6)godzinach na uczelni skórę przy nosie miałam jakbym ją oliwką posmarowała :| od miesiąca stosuję żel oczyszczający, maść na noc,tonik i żel punktowy garniera przed snem i po obudzeniu.. owszem na czole i brodzie jest poprawa, czasem tylko jakaś krostka wyskoczy.. chociaż na czole mam strasznie hmm :/ nierówną skórę.. niby to nie krostki ale cos podobnego nie wiem jak to określić(grudki?)..i w ogóle przy nosie mam rozszerzone pory, już nie wiem jak sobie z tym poradzić.. w dodatku mam po mamusi i babci problemy naczynkowe i nic tylko się załamać.. stosowałam benzacne jeszcze na początku liceum ale za bardzo wysuszało..próbowałam obu stężeń..niespecjalnie pomagało, w każdym razie nie na tyle żeby ryzykowac wcześniejszym pojawieniem się zmarszczek....
wyczytałam na jakieś stronie o maseczkach z pożeczek, malinowej i drożdżowej może któraś z was próbowała ? bo aż się boję zaczynać :|

a4033a jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości