Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy. - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Pokaż wyniki sondy: Czy może mi coś pomóc??
tipsy 113 19,42%
silna wola 394 67,70%
płyn 31 5,33%
-- 44 7,56%
Głosujący: 582. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-12-30, 22:20   #361
MisiaBezMisia
Raczkowanie

Dot.: Obgryzki :)

obgryzałam pazury do 17 roku życia! i pewnego dnia powiedziałam dość i przestałam, ale moje paznokcie i tak są w nienajlepszym stanie, mam krótką płytkę paznokcia i jak odrastają to ze 3 mm muszą mieć żeby były równe z opuszkiem.

męczyłam się stosowałam odżywki, moczyłam w oliwie nacierałam witaminami i nic, niewzruszone..

założyłam więc akryl i jestem szczęśliwa, mam śliczne długie pazurki a kiedy tylko zechcę to powrócę do moich. i nie wierzę że będą zniszczone, bo już je macałam po pierwszym zdjęciu..

uważam, że w kazdym zawodzie są kilerzy i współczuję tym które trafiły do takiej stylistki..

pozdrawiam

ps. jak ktoś nie chce przestać obgryzać to nie przestanie i nie pomogą żadne preparaty..
Stary 2006-12-30, 22:25   #362
.lonestar.
Raczkowanie

GG do .lonestar. Send a message via Skype™ to .lonestar.

A ja przestałam obgryzac jakies pół roku temu :P Teraz próbuję sprawic by moje pznokcie wyglądały w miarę przyzwoicie :P Niestety ten paskudny nałóg zniszczył ich kształt, spowodował, że są bardzo łamliwe :/ Ale...mam nadzieję, że kiedyś będe mogła pochwalic sie śliczną dłonią
.lonestar. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 22:26   #363
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Misiu bez Misia baaardzo mądrze mówisz

Aż Ci życzę ,żebyś w nagrodę znalazla swojego Misia
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 22:48   #364
reSpiRe
Raczkowanie

GG do reSpiRe Wyślij wiadomość przez MSN do reSpiRe Send a message via Skype™ to reSpiRe
Talking Dot.: Obgryzki :)

eh.. widze ze rozwialam powod do kłótni [choc nie dokladnie mi o to chodzilo heh..]
a tak wogole jesli chodzi o tipsy/zele/akryle , tu nie ja juz miałam zakładać ale napotkałam właśnie te forum , i sie troszke wiecej o nich dowiedzialam (każdemu polecam zapoznaniu sie z tym przed nalozeniem tipsów/zelowo/akrylow/lub innych ) i gdy naprawde po grzebalam po necie nie zbyt mnie zachecilo aby zrobic sobie tipsy itp. Wiadomo lakier tez ma chemikalia i tez nie jest zdrowy dla paznokci , ale nawet nie chodzi mi o to ze bym miala zniszczona plytke paznokcia , (po profesionalnym nalozeniu i zdjęciu tipsow zniszczenie plytki jest minimalne) chodzilo mi o to ze to tzreba co chwile uzupelniac zel/akryl/jedwab , a ja czesto podrozuje i wogole nie mam za bardzo czasu zeby latac co chwile do kosmetycczki [co okolo 2-3 tyg. ale i tak nie mam na to czasu] jesli chodzi o kase , tto nie byl by dla mnie problem , tu znalazlam kosmetyczke podobno profesionalistke [ale jak wierzyc jesli nie widzialo sie zadowolenia innych klientek ?!] cena: [u polskiej kosmetyczki]
nalozenie : 30 euro [irl.]
zdjecie : 15 euro
dopełnienie: 15 euro

.chodzi o to ze z tego co czytalam na forum , to jak naprawde jest sie tak uzaleznionym to mozna nawet akryl czy zel przegryzc wiec dla mnie to nie jest rozwiazanie po tym co sie dowiedzialam.
. poprostu chce przestac wkladac palce do buzi, wiadomo to nie estetycnzie wyglada i do tego wiadomo ze dostarczamy dodatkowa dawke bakterii do jamy ustnej..
.niszcza sie zeby [z tego co przeczytalam ja jesczez z tego problem nie mialam lub poprostu moj stomatolog nie powiedzial mi o tym ze zwiazane jest to z obgryzaniem paznokci.
. dzis kupilam sobie sprzet [na baterie] do usuwania skurek, do pilowania , do wygladzania plytki. Narazie uzywam tylko do pilowania i do skurek, do french`u [ktorego narazie nie robie bo nawet nie mam na co .. ).
i odzywke mam nadzieje ze oby tak dalej, nie wkladam palcow do buzi i nawet mnie do tego nie ciagnie

Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za wszystkie odpowiedzi
reSpiRe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 01:07   #365
MisiaBezMisia
Raczkowanie

to ja proponuję agresywną metodę działania... wyobraź sobie coś najbardziej paskudnego na świecie, coś co napawa Cię oogromnym obrzydzeniem, wyobraź sobie że tego dotykasz a potem wkładasz paluchy do buzi..

okropieństwo..

z drugiej strony jeśli jesteś aż tak zdesperowana żeby samemu obgryźć materiał nałożony na płytkę paznokcia to współczuję nałogu..

mnie silna wola tylko pomogła, bo tipsy [takie sklepowe] zjadałam i tylko niszczyły bardziej paznokieć a wszystkie te niesmaczne preparaty były niesmaczne do póki ich nie usunęłam dokładnie trzymając palucha w buzi

trzymam kciuki za silną wolę i życzę powodzenia!
Stary 2007-01-02, 22:09   #366
łajza
Raczkowanie

ja moge sie pochwalic,ze moje paznokcie rosna w spokoju juz jakis tydzien wlansie zamierzam jutro sie umowic do tipserki by mnie ''wspomogla'' jakimis tipsami czy cos... niby silna wola jest bo jak patrze na nie to az mi lepiej bo widac roznice (nawet po tak krótkim czasie) ale nieraz łapie sie na tym ze nieswiadomie przygryzam je np w szkole na lekcjach lub jak siedze przez tv, niestety...
Stary 2007-01-07, 09:17   #367
gaga87
Zakorzenienie

Powiem Wam, ze myslalam, ze obgryzanie paznokci to takie raczej... wspolczesne. CZytam sobie ostatnio tekst na filozofie, dokl. tekst Arystotelesa o Etyce Nikomachejskiej, a tam o obgryzaniu paznokci Jak widac dosc dluga tracycje to ma

etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 11:00   #368
Punkyee
Raczkowanie

GG do Punkyee Send a message via Skype™ to Punkyee

ja zawsze siadałam na dłoniach żeby nie obgryzać i odruch zniknał uzywałam odzywek zeby się wzmocniły i zazwyczaj te EXTRA produkty się nie sprawdzały, ale dałam radę teraz nosze przy sobie pilniczek- wiadomo gdy zadrze się paznokieć wędruje do buzi a to pierwszy i najokrutniejszy krok do pozbycia się wychodowanego cuda ^^
3mam kciuki

Duszo moja,tak bardzo tęskniłaś za rajem,a dostałaś tylko mnie.
I co teraz poczniesz w mym ciele tak samotna?
Punkyee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 14:08   #369
ag@tkA
Przyczajenie

problem z paznokciami!!!

Jestem uzależniona od obgryzania paznokci. Podejmowałam tyle prób, ze na palcach nie da się zliczyć i żadna skończyła się klęską. Próbowałam smarować tymi wszystkimi ohydnymi płynami-i nic!!! W końcu pomyślałam o tipsach. Wiec sobie zrobiłam, ale tylko takie plastikowe. Jak je założyłam to się nie mogłam na nie napatrzeć. Pomocy!! Nie wiem co mam robić-uważałam ze ostatnią deską ratunku będzie zrobienie sobie tipsów u kosmetyczki. Tylko nie wiem jakich? Słyszałam ze trzeba mieć paznokieć wystający za opuszkę, a ja niestety mam bardzo krótkie i marne szanse, że je do tej długości zapuszczę.
Czy ktoś mi może odpowiedzieć?

p.s. a jak obgryzany paznokieć odrasta to zawsze będzie rosła biała końcówka?? czy to się kiedykolwiek wyrówna??
ag@tkA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 19:02   #370
Agoosia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: problem z paznokciami!!!

aby przedłużyć paznokcie, wystarczy żebyś miała minimalnego pazurka - z końcem opuszka mógł się nigdy nie widzieć jak znajdę, to pokażę Ci fotki takich pazurków przed i po, bo sama nie raz takie przedłużałam. paznokcie nie do poznania!

jeśli dasz paznokciom odrastać pod żelem/akrylem, to część "różowa" po jakimś czasie ma dużą szansę się powiększyć, tak, że kiedyś nie będziesz pamiętała o obgryzaniu.

poza tym obgryzanie przedłużonych paznokci się nie kalkuluje.. a jeśli próbowałaś juz wszystkiego i wiesz, jak to jest z Twoją silną wolą, to proponuję spróbować też przedłużania paznokci - na 99% mile się zaskoczysz.
Agoosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 19:07   #371
Agoosia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Send a message via Skype™ to Agoosia

znalazłam na szybko takie - akurat nie były mocno obgryzione, ale jednak. wszystko się da
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg obgr.JPG (25,2 KB, 135 załadowań)
Agoosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 19:33   #372
sznurufka
Przyczajenie

Osobiście też mam ten problem. A w zasadzie mialam. Jeszcze pol roku temu namietnie paznokcie obgryzalam. Nic nie pomagalo, kompletnie. Wpadlam na pomysl zeby malowac je na ciemny kolor lub rzucajacy sie w oczy. Pierwszy byl czerwony i tak go polubilam, ze nic innego nie wchodzilo w gre. Oczywiscie stale pakowalam pazurki do buzi, ale staralam sie chociaz nie obgryzac. Teraz mam minimalne paznokcie, biala czesc ok 1.5 mm. O tym zeby wysawaly za opuszek nie marze narazie. Tez zamierzam zalozyc tipsy, zobaczymy co z tego wyjdzie A tobie zycze wytrwalosci i pomyślnego pielegnowania dloni ag@tko
sznurufka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 22:35   #373
Albertyna
Zakorzenienie

Agatko, Tipsy mogą Ci pomóc- wiele dziewczyn, gdy załozy sobie tipsy, które sa śliczne tak sie z nich ciesza, ze ich nie obgryzają.
Druga sprawa, że tipsy ciężej jest obgryźć niz paznokietki, a ostatni argument jest przyziemny- kasa- gdy zapłącisz za tipsy konkretna sumke, szkoda ja zjeść
Stary 2007-01-07, 23:39   #374
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

Dokładnie Jak będziesz mieć piękne paznokcie, które na pewno wszyscy będą podziwiać, aż będzie Ci szkoda je obgryzać. Prawdopodobnie nawyk wkładania palców do buzi zostanie trochę dłużej, ale ne pewno ciężej ję będzie zjeść niż prawdziwe Co tu dużo mówić sama się przekonaj. Spróbować zawsze można
Stary 2007-01-07, 23:48   #375
bess
Zakorzenienie

slyszalam juz o obgryzaniu tipsow ,zlizywaniu plynu wiec nie wiem co ci radzic.Zaznaczylam plyn ale nie jestem przekonana.
Moze przemowi ci argument ze nieodwracalnie skracasz sobie plytke paznokcia!!Sama na wlasne zyczeni i nawet jak odrosna nie beda juz takie ladne jak powinny
bess jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 08:03   #376
pusiata
Przyczajenie

ja obgryzałam kilka lat, aż w końcu dałam się namówić na paznokcie żelowe, miałam przedłużone minimalnie poza opuszek, może ze 2 milimetry, oczywiście na poczatku tez je czasem obgryzłam ale szybko przestałam, chyba ze wstydu no i ze względu na koszty, teraz chodzę na uzupełnienie co 4 tygodnie i jest git
pusiata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 13:07   #377
wisienka_com
Raczkowanie

myslę , że najwazniejsza jest silna wola
widziałam osobiście dziewczyny obgryzające tipsy ...
Stary 2007-01-08, 13:41   #378
dzindrzej
BAN stały

Ja polecam silną wole. Sama kiedyś obgryzałam, tipsów nie próbowałam, ale silna wola pomogła. Chociaż jeszcze mam nawyk wkładania palców do buzi Mimo, że już nie obgryzam zapuszczenie dłuższych paznokci jest dla mnie nie lada wyczynem. Po obgryzaniu paznokcie są osłabione i brzydszew.
dzindrzej jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 19:09   #379
Kropkaa
Rozeznanie

Red face Dot.: Obgryzki :)

Witam

Od niedawna jestem z Wami na tym forum,ale jestem szczęśliwa że właśnie tu trafiłam i czuje się tutaj znakomicie.

Od kiedy pamietam obgryzałam paznokcie,nie licze dokładnie lat ale napewno będzie to 12 lat.Nawet nie wiem jak to sie zaczeło niestety.Nic nie działało,żadne gorzkie paluszki,prośby rodziny.Ale od wczoraj powiedziałam sobie STOP,musze z tym skończyć.

Jak narazie sie wytrzymałam 1 dzień,mam nadzieje że to będzie koniec mojego nałogu.

Zamówiłam sobie preparat "BioAmer"jest strasznie gorzki,wiem że aby przestać obgryzać trzeba też mieć silną wolę.Z tym jest gorzej ale może jakoś poradzę sobie z tym problem i kiedyś powiem że ten nałóg mnie nie dotyczy Ahh Marzenia

Pozdrawiam wszystkie dziewczyny z tym problemem i trzymam kciuki aby wam się udało pokonać ten okropny nałóg. Pa
Kropkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 19:44   #380
Blue sky
Zakorzenienie

GG do Blue sky

Kropkaa trzymam kciuki!!!
Blue sky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 21:17   #381
łajza
Raczkowanie

no u mnie to juz ok 2 tyg jak skonczylam z tym nawykiem do tej pory łapie sie na tym ze siedze i przygryzam plaucha ale przynajmniej sie obgryzam tylko na sylwestra jednego oberwalam bo sie tak strasznie zdenerwowalam... i teraz zaluje strasznie bo tak wszystkie jakos normlanie wygladja tlyko jeden taki krotki.... ale wazne ze jakos daje rade juz chcialabym miec takie piekne i długie jak inne wizazanki ale przed tym jeszcze dłuuuuga droga z tego co widze... 3mam kciuki za wszystkie dziewczyny walczace z nałogiem!!
Stary 2007-01-08, 22:29   #382
sql
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość

Od kiedy pamietam obgryzałam paznokcie,nie licze dokładnie lat ale napewno będzie to 12 lat.Nawet nie wiem jak to sie zaczeło niestety.Nic nie działało,żadne gorzkie paluszki,prośby rodziny.Ale od wczoraj powiedziałam sobie STOP,musze z tym skończyć.

Jak narazie sie wytrzymałam 1 dzień,mam nadzieje że to będzie koniec mojego nałogu.
Gratuluję .

Opisałaś także moja historię.

Z doświadczenia wiem, że najtrudniejszy jest pierwszy tydzień, a potem jakoś leci. Dobrze, że zainwestowałas w preparat. Ale i tak najważniejsza jest silna wola. Ja nie ruszam moich paznokci już 26 dni a prezentują się obecnie jak na zdjęciu poniżej.

Część różowa jest niestety nierówna na różnych palcach , ale myślę, że to z czasem się wyrówna. Zresztą nie mozna oczekiwać cudów po 26 dniach. W każdym razie jestem dumna z siebie i ciekawa jestem jak będa wyglądały za kolejne 4 tygodnie. Mam nadzieję, że o wiele lepiej.

Trzymam kciuki za wszystkie obgryzaczki .

Edytowane przez sql
Czas edycji: 2007-02-20 o 00:13 Powód: Problemy z załączeniem zdjęcia
sql jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 13:48   #383
Kropkaa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Blue sky Pokaż wiadomość
Kropkaa trzymam kciuki!!!

Trzymaj ,trzymaj napewno się przydadzą eheh Dziękuję wszystkim za wsparcie
Stary 2007-01-30, 11:53   #384
looolipop
Przyczajenie

Dot.: obgryzanie paznokci

Kurczę, amm dokładnie ten sam problem. Czytałam w necie dużo na ten temat i podobnbo najlepiej jest zrobic żelowe na szablonie. Bardzo bym chciała, tylko nie wiem gdzie mam pójśc. Macie do polecenia jakieś dobre salony w Warszawie, które same testowałyście? Byłabym bardzo wdzięczna.
looolipop jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 13:31   #385
Blue sky
Zakorzenienie

GG do Blue sky
Dot.: obgryzanie paznokci

polecam cytrynke lub albertyne z forum
Stary 2007-02-22, 17:56   #386
pomyslowa-dziecinka
Raczkowanie

GG do pomyslowa-dziecinka
Dot.: Obgryzanie

a ja nadalobgryzam i nie moge sie odzwyczaic
a te lakiery sa ochydne
wsysko przesiaka ich zapachem i smakiem
blee
Stary 2007-02-27, 14:35   #387
sanetka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

jaka cisza na watku.i jak wam dziewczyny idzie? wklejam fotke swoich paznokci.nie ruszane od ok 5 miesiecy.niestety do ladnego wygladu to im jeszcze daleko.czesto sie lamia dlatego krotkie,biala czesc jest dluga,no i te skorki... ale jak na to ze obgryzalam kilkanacie lat to nie jest zle.mam nadzieje ze za kilka miesiecy beda jeszcze ladniejsze bo juz w ogole nie mam nawyku obgryzania

Edytowane przez sanetka
Czas edycji: 2008-09-05 o 08:52
sanetka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 15:47   #388
Blue sky
Zakorzenienie

GG do Blue sky

gratuluje
Stary 2007-02-28, 11:44   #389
Kropkaa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
jaka cisza na watku.i jak wam dziewczyny idzie? wklejam fotke swoich paznokci.nie ruszane od ok 5 miesiecy.niestety do ladnego wygladu to im jeszcze daleko.czesto sie lamia dlatego krotkie,biala czesc jest dluga,no i te skorki... ale jak na to ze obgryzalam kilkanacie lat to nie jest zle.mam nadzieje ze za kilka miesiecy beda jeszcze ladniejsze bo juz w ogole nie mam nawyku obgryzania
Gratulacje,może i ja kiedyś takie zapuszczę
Stary 2007-02-28, 12:25   #390
kulbit
Zakorzenienie

Melduje sie kolejna obgryzaczka
Od 4 miesięcy nie obgryzam Sukces Od 2 stosuje preparat Merz oraz odzywki z serii Nail Tek, najpier II teraz XTRA. Widze ogromną zmianę Paznokcie powoli zmieniają kształt. Różowa częśc paznokcia wydłużyła się dość znacznie, a część biała odrasta juz znacznie bliżej opuszka
Duzo im do ideału, ale wiem, ze jesli nie będę ich katowac swoimi zębiskami odwdzięcza się takim wyglądem bym mogła bez wstydu wyjść z nimi do ludzi
Dodam, że obgryzałam przez jakies 20 lat albo i wiecej

Trzymam kciuki za wszystkie dzeiwczyny walczące z tym okropnym nawykiem!

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
eveline, nawyki, odżywki do paznokci, paznokcie obgryzanie, sally hansen

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości