Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Pokaż wyniki sondy: Czy może mi coś pomóc??
tipsy 113 19,38%
silna wola 395 67,75%
płyn 31 5,32%
-- 44 7,55%
Głosujący: 583. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-01-25, 17:21   #1201
Inspire
Kuźnia inspiracji

Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Eeee, a ja stuknęłam o coś twardego i musiałam obciąć do pałki.

WYMIANA
Inspire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 15:58   #1202
jegoszarlotka
Przyczajenie

A ja zaraz sobie utnę dłonie , bo ciągle je tylko w buzi mam! No ileż można!

I'll always be your first love,
you'll always be my first love.

05.04.2011
jegoszarlotka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 20:59   #1203
Absit
Zadomowienie

coz, jak nie obgryzam to skubie....chyba zaczne w rekawiczkach calymi dniami i nocami chodzic, to jest silniejsze ode mnie ......

dzisiaj zlapalam sie na tym ze w miejscu publicznym, w restauracji wsadzilam place do buzi
Absit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 22:20   #1204
muffin96
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Absit Pokaż wiadomość
dzisiaj zlapalam sie na tym ze w miejscu publicznym, w restauracji wsadzilam place do buzi
Ja robiłam tak w szkole, na lekcjach - łapałam sie dopiero na tym, jak nauczyciel na mnie długo patrzył.

Ehh, dzisiaj ledwo się powstrzymałam od obgryzania. ;/ Na szczęście zdołałam się zahamować.
Stary 2012-01-27, 07:09   #1205
Inspire
Kuźnia inspiracji

Nie martwcie się, początki zawsze są takie.

WYMIANA
Stary 2012-01-29, 09:47   #1206
Absit
Zadomowienie

opilowalam co sie dalo, powycinalam wszystkie odstajace skorki, smaruje gorzkim zelem i odzywkami wzmacniajacymi......w koncu, kiedys musi zaczac dzialac.....te upadki juz mnie mecza......
Stary 2012-02-01, 19:45   #1207
CherriesCherry
Przyczajenie

Ja obgryzałam prawie bite 9 lat. Kilka dni temu zawzięłam się i powiedziałam sobie dość. Do opuszka brakuje mi po około 4-5 mm. Do dziś smarowałam palce odżywką niby do skórek ale w składzie miała wit. A i E i korzystałam z niej też na paznokciach. Skórki odsuwam. Dziś odebrałam odżywkę z proteinami jedwabiu z Barbra Pro i odżywkę keratynową z GAL'a. Póki co jest dobrze. Będę Wam relacjonować co i jak
CherriesCherry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 16:00   #1208
elfur
Przyczajenie

Może moja rada nie jest odkrywcza, ale mam nadzieję, że komuś pomoże
Tez kiedyś obgryzałam paznokcie... Bardzo, do krwi, przez co płytka wciąż się cofała (widać to do dziś, miejsce gdzie zaczyna się wolny brzeg paznokcia wciąż jest nierówne). Pomogła mi jedna sztuczka. Zamiast gryźć paznokcie, zawsze miałam przy sobie zapas czegoś co mogłam "wpakować do buzi" zamiast palców , zaczynając od gum do żucia a kończąc na wykałaczkach. Może to niezbyt ładnie wyglądało, ale moja potrzeba gryzienia czegoś została zaspokojona, dzięki czemu moje paznokietki mogły spokojnie rosnąć . I udało się, nie gryzę do dziś

Mam nadzieję że i Wam wszystkim się uda ta trudna sztuka! Trzymam kciuki!
elfur jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 21:16   #1209
Disnejova
Zadomowienie

Witam moje pazurki juz sa dluzsze pomoglo mi tylko zelowe paznokcie u kosmetyczki 3 tyg sie trzymały o koło ponieważ obgryzalam latami nadszedł czas ze wzielam sie za siebie bo co to za kobieta z ogryzionymi pazurami blee nie dawno je zdjęłam i zaskoczona milo jestem bo mam swoje dlugie teraz co prawda mam bol paznokci jak dotykam maluje odzyka eveline bo sa rozdwojone macie jakies sposoby zeby miec mocne twarde pazury? i postanowilam juz nie obgryzac paznokci niech se rosna pomalu i musze o nie zadbac teraz mam Nadzieje ze i wam sie uda z tego nawyku wyjsc i bedziecie miały zadbane dlonie tego wam zycze
buziaki ^^

Unconditional love
Disnejova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 23:16   #1210
Absit
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez elfur Pokaż wiadomość
Zamiast gryźć paznokcie, zawsze miałam przy sobie zapas czegoś co mogłam "wpakować do buzi" zamiast palców , zaczynając od gum do żucia a kończąc na wykałaczkach. Może to niezbyt ładnie wyglądało, ale moja potrzeba gryzienia czegoś została zaspokojona, dzięki czemu moje paznokietki mogły spokojnie rosnąć . I udało się, nie gryzę do dziś

Mam nadzieję że i Wam wszystkim się uda ta trudna sztuka! Trzymam kciuki!
to pomaga na gryzienie .... tez staram sie wsadzac do buzi cos zamiast...gume, jablko, wykalaczke....

tylko ze ja jeszcze skubie te paznokcie

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Witam moje pazurki juz sa dluzsze pomoglo mi tylko zelowe paznokcie u kosmetyczki 3 tyg sie trzymały o koło ponieważ obgryzalam latami nadszedł czas ze wzielam sie za siebie bo co to za kobieta z ogryzionymi pazurami blee nie dawno je zdjęłam i zaskoczona milo jestem bo mam swoje dlugie teraz co prawda mam bol paznokci jak dotykam maluje odzyka eveline bo sa rozdwojone macie jakies sposoby zeby miec mocne twarde pazury? i postanowilam juz nie obgryzac paznokci niech se rosna pomalu i musze o nie zadbac teraz mam Nadzieje ze i wam sie uda z tego nawyku wyjsc i bedziecie miały zadbane dlonie tego wam zycze
buziaki ^^
olejek rycynowy wymieszany z kapsulka wit A+E i moczenie paznokci w takiej miksturze powinno pomoc plus wcieranie kremow i odzywek
malowanie paznokci dobrymi lakierami

i nie zeluj juz wiecej...same szkody po nich zostaja
Stary 2012-02-06, 14:32   #1211
CherriesCherry
Przyczajenie

Po 3 malowaniach odżywką i 3 zastosowaniach GAL'a mam zadziwiające efekty. Dlaczego 3? Nie miałam zbyt czasu, malowałam w dzień odebrania (zeszła środa?), w sobotę i dziś, a paznokcie urosły o jakiś milimetr, nie dość, że końcówki białe jak śnieg, to paznokcie są twarde i mocne. Same cuda działają te dwa specyfiki Teraz mam ostatni tydzień ferii i myślę, że wezmę się za paznokcie bardzo solidnie.

Życzę Wam tak samo dobrych efektów
Stary 2012-02-06, 20:03   #1212
Skierka001
Rozeznanie

Cześć
Bardzo długo się zastanawiałam czy coś tu pisać czy nie, ale ostatecznie się zdecydowałam
Skubałam paznokcie, odkąd tylko pamiętam. Nie gryzłam na długość, tylko po bokach, jak coś się zadarło to obgryzałam to, w taki sposób też usuwałam skórki itd. Jestem na II roku studiów i nadal zdarza mi się to robić. Już nie na uczelni czy w miejscach publicznych, ale w domu jak już zacznę to nie mogę przestać cały wieczór. Wstydzę się bardzo tych paznokci, bo są nierówne i z wiecznie rozdwojonymi końcówkami.
Postanowiłam zawalczyć o ładne dłonie. Zwłaszcza że w wakacje czekają mnie praktyki, a tam już spalę się ze wstydu mając brzydkie paznokcie
Nie potrzeba mi rad, bo teoretycznie to każda z nas wie, jak rzucić gryzienie. Potrzebuję takiego kopa w tyłek i świadomości, że ktoś mnie pilnuje Jak sobie pomyślę, że będę wam relacjonować moją walkę a może i ostateczne zwycięstwo, to od razu mam większą motywację
Tym razem musi się udać! Zwłaszcza że kiedyś miałam już ładne pazurki - na studniówkę. Szału oczywiście nie było, tylko leciutko wystawały za opuszek, ale osiągnęłam to malowaniem paznokci. Co 2 dni malowałam paznokcie ciemnymi lakierami. Na początku na pewno nie wyglądało to za ciekawie, ale w miarę upływu czasu jak nie obgryzałam już kilka tygodni, wyrosły mi ładne pazurki Ale potem mnóstwo nauki do matury, brak czasu... No i to wszystko na nowo wróciło.
Teraz też myślałam o tych ciemnych lakierach, to chyba jedyny sposób...
Skierka001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 21:06   #1213
Nefertum
Przyczajenie

Witajcie, chcę dołączyc się do tematu.
Obgryzam paznokcie od kiedy pamiętam. Ostatnio próbowałam odhodowac moje ogryzki. Kosmetyczka poleciła mi wmasowywanie oliwki w skórki w paznokcie. Do tego brałam belisse i nie piłowałam ani nie zaczepiałam paznokci. Po paru tygodniach zachęcona pozytywnymi komentarzami na kwc kupiłam sobie odżywkę z Eveline. Działała, to fakt, ale do czasu...
Paznokcie zaczęły mi się podłamywac tak z boku i nie mogłam, musiałam i obgryzłam ;( To były najdłuższe naturalne paznokcie jakie kiedykolwiek miałam. Moje dłonie były takie piękne! Od tego czasu obgryzam, maltretuje i piłuje "falbanki". Mam już dosyc! Chcę piękne, długie i czerwone paznokcie, ale nie dam rady! Już nie wiem co robic. Ale chyba nie będe się poddawała i za jakiś czas spróbuję od nowa.
Nefertum jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 10:28   #1214
Ariada
Zadomowienie

Ja nie obgryzam już od listopada Ostatnio nawet zaczęłam pierwszy raz w życiu zbierać komplementy za pazurki mimo, że nawet nie mam ich długich tylko w tym wszystkim okazało się, że mam nawet ładną i kształtną płytkę (kto by pomyślał). To jest na prawdę motywujące jak ktoś pochwali rzecz, w którą trzeba włożyć sporo wysiłku no a poza tym najfajniejsze jest móc spojrzeć na własne dłonie i nie czuć obrzydzenia. Daje dużego kopa

Także powodzenia dziewczyny w walce z obgryzaniem. Ja mam nadzieję, że to już za mną i że nie wrócę do tego strasznego nałogu i tego samego Wam życzę
Ariada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 11:44   #1215
marcelina7
Raczkowanie

ja maluje caly czas odzywka i dla mnie to jest mega motywacja bo widze jak szybko i zdrowo rosnaa jak zrobi mi sie jakis zadziorek to szybciutko szklanym pilniczniem piluje zeby przypadkiem nie obgryzc:P zawsze mam przy sobie na wszelki wypadek
marcelina7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 15:30   #1216
CherriesCherry
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez marcelina7 Pokaż wiadomość
ja maluje caly czas odzywka i dla mnie to jest mega motywacja bo widze jak szybko i zdrowo rosnaa jak zrobi mi sie jakis zadziorek to szybciutko szklanym pilniczniem piluje zeby przypadkiem nie obgryzc:P zawsze mam przy sobie na wszelki wypadek
Dla mnie również największą motywacją jest to, że paznokcie rosną takie ładne. A jak jest zadzior to automatycznie go traktuję pilnikiem.
Eh, abyśmy dały wszystkie radę zapuścić nasze wymarzone pazurki
Stary 2012-02-07, 19:12   #1217
Absit
Zadomowienie

ja nosze pilniczek i cazki bo jak tylko cokolwiek sie zadrze natychmiast piluje czy przycinam.......nie mam dlugich paznokci jeszcze i pewnie nie bede miala raczej ale juz wiecej nie chce sie wstydzic swoich dloni

smaruje odzywkami, wcieram oliwke z witaminami, maluje lakierem bezbarwnym i jakos powoli powoli .......

ale jeszcze nie czas zeby sie chwalic.....
Stary 2012-02-16, 12:58   #1218
Marcepsien
BAN stały

Ja nigdy paznokci nie obgryzałam, ale koleżanki moje stosują odżywki, które są paskudne w smaku - od razu im się odechciewa
Marcepsien jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 21:53   #1219
roseshill
Przyczajenie

juz szczesliwa bylam, nie obgryzalam przez 2miesiace az do dzis po klotni z facetem zjadalm jednego paznokcia czuje sie bardzo zle
roseshill jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 22:08   #1220
marlencig
Przyczajenie

Zdecydowanie eveline 8w1 ! trafiłam na ten lakier przez przypadek ale jestem mega zadowolona... moje paznokcie wyglądały fatalnie ale po nałożeniu dwóch warstw tego lakieru rzeczywiście się nie łamią, wyglądają na grube i zdrowe. Poza tym lakier długo utrzymuje się na płytce paznokcia. Kiedyś miałam lakier z SH teflon tuff ale rozczarowałam się jego działaniem...
marlencig jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 08:01   #1221
Inspire
Kuźnia inspiracji

Wypróbuje się i tą odzywkę, na razie jestem na samym początku z diamentem.

WYMIANA
Stary 2012-02-18, 08:09   #1222
Absit
Zadomowienie

mniej wiecej od dwoch tygodni udaje mi sie nie obgryzac, na koncach pojawil sie nawet wolny brzeg, ale nie chwale sie nie chwale sie....w kazdym razie teraz moge na paznokcie nalozyc cos utwardzajacego, typu eveline8w1
gdzie mozna kupic te odzywke?? w drogeriach czy raczej na all??
Stary 2012-02-18, 09:51   #1223
marcelina7
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Absit Pokaż wiadomość
mniej wiecej od dwoch tygodni udaje mi sie nie obgryzac, na koncach pojawil sie nawet wolny brzeg, ale nie chwale sie nie chwale sie....w kazdym razie teraz moge na paznokcie nalozyc cos utwardzajacego, typu eveline8w1
gdzie mozna kupic te odzywke?? w drogeriach czy raczej na all??
sa w rossmanie
marcelina7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 10:34   #1224
Absit
Zadomowienie

dzieki pewnie jeszcze dzisiaj zajrze
Stary 2012-02-18, 11:12   #1225
Inspire
Kuźnia inspiracji

Nawet jest promocja - 9,49 bo kupowałam ostatnio znajdziesz je tam, gdzie są pilniki do paznokci i tego typu rzeczy.

WYMIANA
Stary 2012-02-18, 20:39   #1226
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

dołączam do grupy wsparcia
od 21 lat obgryzam. Próbowałam wszystkiego- gorzkie lakiery, tipsy żelowe, tipsy naklejane +żelowanie. Moja płytka mierzyła ok. 3-5mm
Łącznie na stylistki (metoda żelowa, uzupełnianie) wydałam w granicach 350zł potem były odżywki Herome - nic nie dało. Paznokcie po żelowych tipsach były jak papier, więc je mimowolnie zjadałam.... (dodam, że nie miałam przepiłowanej płytki, byłam u najlepszej stylistki w mieście)
Wreszcie koleżanka zrobiłam mi naklejane tipsy które następnie zażelowała. I to było objawienie- paznokcie po ściągnięciu były mocne.
Ale.. i tak zjadłam
Teraz znowu mam tą metodą zrobione tipsy, które mam już 18dni.
Nakupowałam oliwek do skórek, odżywek. Jak teraz się nie uda to już nigdy.

Co do oliwek właśnie to polecam olejek Bio-Oil (można dostać na allegro, niestety bardzo drogi). Stosowany przez tydzień na noc na skórki uleczył skórkową "suszę". Stosowałam Hipp, Babydream i inne oliwki ale nie dały takiego rezultatu jak Bio-Oil.
Teraz testuję oliwkę z Eveline i jak ściągne te tipsy to czeka już na mnie diamentowa też z Eveline
is back

Jeśli Ci nie odpisuje, to najwidoczniej nie chce mi się strzępić klawiatury. Szanuje swój czas.

Edytowane przez aanneett
Czas edycji: 2012-02-18 o 20:40
aanneett jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 19:59   #1227
123spinka
Zadomowienie

hej
ja już nie obgryzam od 2 tygodni stosuje odżywkę SH Gold i muszę przyznać że widać że pazurki rosną ... nie łamią mi się nie rozdwajają nie zahaczam o nic.

a obgryzanie trwało ponad 12 lat
w końcu się zmotywowałam i jakoś się trzymam.
a wcześniej nie działało nic : "gorzkie paluszki", tipsy nic
teraz czekam aż wyjdą za opuszek i idę do manikiurzystki żeby zrobiła z nimi profesjonalny porządek

trzeba być silnym i wierzyć że sobie poradzimy
Stary 2012-02-19, 20:51   #1228
Absit
Zadomowienie

ja juz postanowilam, ze zadnych zeli, tipsow ani innych hybrydnie naloze

trudno albo zapuszcze jakos swoje naturalne albo do konca zycia bede sie wstydzic swoich rak....

desperacja totalna....

oczywiscie caly czas o niczym innym nie mysle tylko zeby wsadzic paluchy do buzi jednak poki co trzymam sie dzielnie
jak dotrwam do srody to zrobie sobie profesjonalny manicure
Stary 2012-02-23, 12:38   #1229
Miniatura
Przyczajenie

Cześć dziewczyny. Postanowiłam napisać do Was gdyż mam lub miałam (nie chce zapeszać ) ten sam problem. Paznokcie obgryzałam od kiedy tylko pamiętam. Mam wrażenie, że robiłam to już kiedy byłam niemowlakiem Od roku staram się nie obgryzać i jak narazie mi to wychodzi. Często musiałam wstydzić się za swoje dłonie, chłopak też ciągle mi powtarzał żebym nie obgryzała. Nie wspomne o tym co czułam w zatłoczonym autobusie, gdy musiałam trzymać się tymi brzydkimi, nazwałabym to "łapami". Któregoś dnia po kolejnej wstydliwej sytuacji powiedziałam sobie DOŚĆ. Poczytałam (na wizażu oczywiście) o odżywkach, pielęgnowaniu paznokci, zakupiłam odżywkę eveline 8 w 1 i zaczęłam dbać o moje "ogryzki". Na początku było kiepsko z moją wolą. Paznokcie były okropnie miękkie, cieńkie. Co kawałek odrosły, to się łamały, rozdwajały, ciągle o coś zadzierały. Koszmar. Już chciałam z tego zrezygnować i pomyślałam że paznokcie nie są dla mnie i że nigdy już nie będę ich mieć. Cuż...malowałam dalej odżywkami, smarowałam olejkiem rycynowym, moczyłam w oliwie z oliwek, ciagle wcierałam krem do rąk i paznokci i wreszcie zaczęły się wzmacniać. Rok czasu już nie obgryzam i teraz paznokcie może nie są jeszcze super piękne ale zadawalające. Mam nadzieję że nie wrócę do tego nałogu. Codziennie oglądałam w internecie różnego rodzaju wzorki na paznokcie, paznokcie naturalne, patrzyłam sobie na kolory lakierów. To pomagało mi wytrwać w dążeniu do celu. Mam nadzieję że moja płytka wkońcu wróci do normalnych kształtów i długości. Nie chce już więcej wstydzic sie za moje dłonie i Życzę wam tego samego. Powodzenia.!

P.S gorzki paluszek i tego typu specyfiki też mi nie pomagały, wręcz przeciwnie lubiłam ich smak szczerze polecam Wam dziewczyny odżywki eveline 8 w 1 i diamentową z tej serii. Są na prawdę dobre!

Edytowane przez Miniatura
Czas edycji: 2012-02-23 o 12:41
Miniatura jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 20:14   #1230
Absit
Zadomowienie

cieszy mnie gdy czytam, ze komus sie udalo znaczy sie jest nadzieja

wciaz nie obgryzam...nic ..nie ciesze sie..nie zapeszam...bylam we srode i pani sie milo zdziwila, pochwalila ksztalt plytki i powiedziala ze jak wytrwam miesiac bede miala zabieg gratis

no to byle wytrwac do polowy marca ....
Odpowiedz

Tagi
eveline, nawyki, odżywki do paznokci, paznokcie obgryzanie, sally hansen

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości