Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy. - Strona 58 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Pokaż wyniki sondy: Czy może mi coś pomóc??
tipsy 113 19,45%
silna wola 394 67,81%
płyn 31 5,34%
-- 43 7,40%
Głosujący: 581. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-03-03, 21:01   #1711
Cinderella Girl
Zakorzenienie

GG do Cinderella Girl
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez dorusss90 Pokaż wiadomość
Ja obgryzałam przez dobrych kilkanaście lat i teraz mam efekt...brzydkie paznokcie, płaskie i w dodatku z białymi plamkami...dermatolog powiedziała, że nie ma na to ratunku, jedni to mają a drudzy nie i tyle ;/ niedługo ślub i zastanawiam się jak je pomalować i co zrobić żeby wyglądały w miarę ładnie...
Sztuczne paznokcie - chyba jedyny ratunek Ladnie zrobione i wypilowane moga wygladac mega naturalnie.

Ja dalej obgryzam Ale kupilam jakis gorzki lakier, ktory za pierona nie chce schodzic nawet po umyciu rak i w sumie wczoraj i dzisiaj nic nie obgryzlam, bo wydziela sie paskudny gorzki smak.

https://www.youtube.com/watch?v=iCfe1XLZuEI

Cinderella Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 09:38   #1712
lopilili
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Cinderella Girl Pokaż wiadomość
Sztuczne paznokcie - chyba jedyny ratunek Ladnie zrobione i wypilowane moga wygladac mega naturalnie.

Ja dalej obgryzam Ale kupilam jakis gorzki lakier, ktory za pierona nie chce schodzic nawet po umyciu rak i w sumie wczoraj i dzisiaj nic nie obgryzlam, bo wydziela sie paskudny gorzki smak.
Dasz radę. Da się z tym wygrać kiedyś tak obgryzałam ze niemal paznokci nie miałam
lopilili jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 15:15   #1713
kora777
Raczkowanie

możesz podać co to za płyn ?
bo u mnie płyny sie trzymały do pierwszego mycia rąk, a te myję często. Tak w ogóle lubię gorzki smak więc mało mnie zniechęcają ale potrzebuje jakiegoś "przypomnienia", bo po 20 latach obgryzania robię to już nieświadomie.

jeszcze pytanie do weteranek - jest jakieć inne rozwiązanie niż akryle? (jakieś wydłużanie, które nie powoduje, że plytka schodzi z akrylem jak papier <brrr>)
.
kora777 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 17:54   #1714
Cinderella Girl
Zakorzenienie

GG do Cinderella Girl

Cytat:
Napisane przez kora777 Pokaż wiadomość
możesz podać co to za płyn ?
bo u mnie płyny sie trzymały do pierwszego mycia rąk, a te myję często. Tak w ogóle lubię gorzki smak więc mało mnie zniechęcają ale potrzebuje jakiegoś "przypomnienia", bo po 20 latach obgryzania robię to już nieświadomie.

jeszcze pytanie do weteranek - jest jakieć inne rozwiązanie niż akryle? (jakieś wydłużanie, które nie powoduje, że plytka schodzi z akrylem jak papier <brrr>)
Mavala Stop http://www.amazon.co.uk/gp/product/B...ilpage_o01_s00

Ale nie wiem czy mozna go dostac w Polsce. Naprawde mocno trzyma... wczoraj musialam pokroic duzo szpinaku i sie balam, ze mi rece namokna i popsuje smak potrawy, wiec chcialam go zmyc i zmywalam go zmywaczem do paznokci, pozniej jeszcze 2x rece umylam i wyszorowalam i dalej lekko gorzkawy posmak pozostal.

Widze, ze jest w Douglas, ale drogo! https://www.douglas.pl/douglas/Makij...000073871.html

Na Amazon 25zl i mam darmowa przesylke, a w Douglas kurcze 35zl drozej - szczeka opada!! Ale w sumie zauwazylam, ze w Douglas sprzedaja 10ml, a ten co ja mam, to 5ml. Jezeli Ci bardzo zalezy, to moge Ci go tutaj kupic i wyslac - z przesylka jakies 35zl. Daj znac.

https://www.youtube.com/watch?v=iCfe1XLZuEI

Edytowane przez Cinderella Girl
Czas edycji: 2016-03-04 o 17:57
Cinderella Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 22:27   #1715
tessa16
Raczkowanie

Trudne życie obgryzacza...

Hej, mam nawyk obgryzania paznokci pod wpływem emocji. Kiedy jestem zdenerwowana, smutna zdarza mi się je zmasakrować do bólu (serio). Jest tu ktoś kto ma podobnie, walczy lub pokonał nawyk? To jest taki cykl: smutek/dołek emocjonalny--->obgryzanie---->palce bolą i utrudnia to normalne funkcjonowanie (wyobraźcie sobie otwieranie czegoś, odklejanie lub zwykłe mycie włosów)--->faza odrastania i zostawienia pazurów w spokoju--->w najmniej oczekiwanym momencie gdy wydaje mi się, że po wszystkim ----> od nowa

A jak wygląda Wasz żywot? Opowiedzcie.
tessa16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 08:21   #1716
swidgra
Przyczajenie

Dot.: Trudne życie obgryzacza...

Ja też od zawsze obgryzalam paznokcie, jednak potem udało mi się kilka razy zapuścić paznokcie i kilka miesięcy nie obgryzalam. Ale od jakiegoś czasu znów nie umiem zapuscic w skutek emocji
Obgryzam

Wysłane z mojego QUANTUM_400_Lite przy użyciu Tapatalka
swidgra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 14:12   #1717
tessa16
Raczkowanie

Mnie też się czasem wydaje, że pokonałam nawyk. Wystarczy jednak jedna stresująca sytuacja i znowu obgryzam mimo iż wiem, że nie powinnam i brzydko to wygląda. O bólu nie wspominam nawet. Jak radzicie sobie w takich stresujących okresach? ja nakładam na dłonie więcej kremu niż zwykle - żeby chociaż minimalnie mieć poczucie jakiejś regeneracji. paznokci praktycznie nie maluję ostatnimi czasy, jeśli są bardzo obgryzione rzucam kolor bezowy żeby się ta obgryziona płytka nie odcinała od koloru skóry. Mniej się to wtedy rzuca w oczy.
tessa16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 16:28   #1718
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka

obawiam się, że z obgryzaniem jest jak z każdym nałogiem - są chwile słabości, z którymi trzeba próbować sobie radzić...
Ja zawsze noszę przy sobie pilniczek, żeby w wypadku zadziora nie obgryźć paznokcia,
Dbam o nie mocno i tłumaczę sobie w stresujących sytuacjach, że walczę i że nie wolno mi znów zadać sobie tego bólu.
No i staram się przenosić stres/strach na coś innego, żeby paznokcie nie cierpiały...

nowy wymiar pisania

http://ktozabroni.blogspot.com/

Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 14:18   #1719
krykagata
Przyczajenie

ja pomyslalam, ze jak zaczne robic manicure hybdrydowy to przestane obgryzac. myliłam się, jak sie strsuje to zdzieram lakier płatami, razem z paznokciem.. nigdy nie był w tak masakrycznym stanie, jestem załamana
krykagata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 17:59   #1720
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka

mnie pomogło regularne olejowanie i robienie manicure japońskiego - bo choć kciuki nadal najmocniej obrywają i są zawsze najkrótsze ze wszystkich paznokci to powtarzanie sobie - to dla Twojego dobra, jesteś już dorosła, nie powinnaś się tak krzywdzić plus ta czuła pielęgnacja póki co działają

nowy wymiar pisania

http://ktozabroni.blogspot.com/

Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 19:10   #1721
ksiema
Przyczajenie

Obgryzałam paznokcie i skórki jakieś 20 lat aż w końcu złamało mnie to gdy koleżanka spytała czy oblałam się jakimś kwasem w laboratorium (pracuję w labie). Kilka dni później z nudów przeglądałam filmiki na youtube o manicure (simplynailogical,nailcar eereducation) i uznałam że malowanie i pielęgnacja paznokci może być całkiem fajna.

Na obgryzanie mam sposób z youtube- zawsze na ręce mam gumkę do włosów i gdy czuję że paznokcie mnie ,,swędzą" to nią się bawię. Pomógł też manicure hybrydowy który robię sobie sama w domu i najzwyczajniej w świecie szkoda mi 1,5 godziny poświęconej na paznokcie żeby je zrujnować w 5 minut tak jak kiedyś.
Niestety dalej skóra wokół paznokci jest troszke pogrubiona mimo 3 miesięcy bez obgryzania w porównaniu do rąk osób nieobgryzających, ale widać że jest coraz lepiej. Ale chyba i tak jedyne co może pomóc to silna wola niestety i to żeby orientować się kiedy zaczynamy skubać paznokcie i żeby w tym samym momencie je przestać dotykać (kiedyś to robiłam w zasadzie nieświadomie i automatycznie).

Najważniejsze jest dla mnie chyba to żeby mieć caaały czas pomalowane paznokcie żeby się nie złamały/nie zrobiły jakieś zadziorki-krem. Mocna baza hybrydowa (proteinowa/extra base/hardi) też na pewno pomoże żeby utrzymać je w nienaruszonym stanie)

Edytowane przez ksiema
Czas edycji: 2016-11-25 o 19:17
ksiema jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-26, 16:06   #1722
201701110916
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez ksiema Pokaż wiadomość
Obgryzałam paznokcie i skórki jakieś 20 lat aż w końcu złamało mnie to gdy koleżanka spytała czy oblałam się jakimś kwasem w laboratorium (pracuję w labie). Kilka dni później z nudów przeglądałam filmiki na youtube o manicure (simplynailogical,nailcar eereducation) i uznałam że malowanie i pielęgnacja paznokci może być całkiem fajna.

Na obgryzanie mam sposób z youtube- zawsze na ręce mam gumkę do włosów i gdy czuję że paznokcie mnie ,,swędzą" to nią się bawię. Pomógł też manicure hybrydowy który robię sobie sama w domu i najzwyczajniej w świecie szkoda mi 1,5 godziny poświęconej na paznokcie żeby je zrujnować w 5 minut tak jak kiedyś.
Niestety dalej skóra wokół paznokci jest troszke pogrubiona mimo 3 miesięcy bez obgryzania w porównaniu do rąk osób nieobgryzających, ale widać że jest coraz lepiej. Ale chyba i tak jedyne co może pomóc to silna wola niestety i to żeby orientować się kiedy zaczynamy skubać paznokcie i żeby w tym samym momencie je przestać dotykać (kiedyś to robiłam w zasadzie nieświadomie i automatycznie).

Najważniejsze jest dla mnie chyba to żeby mieć caaały czas pomalowane paznokcie żeby się nie złamały/nie zrobiły jakieś zadziorki-krem. Mocna baza hybrydowa (proteinowa/extra base/hardi) też na pewno pomoże żeby utrzymać je w nienaruszonym stanie)
uważaj na hybrydy żeby cie nie uczuliły ja jestem w grupie na fb "Uczuleni na hybrydę" (znajdź sobie i dołącz) i jak czytam te wszystkie posty, to jest to przerażające i gdybym miała jakieś kupić to tylko CND Shellac lub Kabos. co do skórek - smaruj codziennie na noc maścią z wit A (ok 4 zł w aptece), możesz też sobie kupić balsamik do paznokci 2X5 Herba studio ok 10 zł w aptece lub sklepach zielarskich), też cudownie leczy skórki po dłuższym regularnym używaniu. dużo silnej woli! paznokcie to ozdoba kobiety, szczególnie te pięknie pomalowane i nawilżone miękkie dłonie
201701110916 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-26, 20:20   #1723
ksiema
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez lavender08 Pokaż wiadomość
uważaj na hybrydy żeby cie nie uczuliły ja jestem w grupie na fb "Uczuleni na hybrydę" (znajdź sobie i dołącz) i jak czytam te wszystkie posty, to jest to przerażające i gdybym miała jakieś kupić to tylko CND Shellac lub Kabos. co do skórek - smaruj codziennie na noc maścią z wit A (ok 4 zł w aptece), możesz też sobie kupić balsamik do paznokci 2X5 Herba studio ok 10 zł w aptece lub sklepach zielarskich), też cudownie leczy skórki po dłuższym regularnym używaniu. dużo silnej woli! paznokcie to ozdoba kobiety, szczególnie te pięknie pomalowane i nawilżone miękkie dłonie
Dzięki wielkie za rady, o uczuleniu słyszałam dlatego nie kupuję marki zaczynającej się na S a po innych na razie nic się nie dzieje na szczęście

kompletnie zapomniałam o maści A- muszę ją kupić : ) tylko, że nawet nie same skórki a skóra wokół palców jest tak dziwnie pogrubiona od ciągłego kaleczenia się, że to już raczej chyba na stałe (no może na jakieś 7 lat bo ponoć po takim czasie całkowicie skóra się ,,wymienia'' na nową).
Dlatego też chciałam przestrzeć wszystkich którzy gryzą skórę wokół paznokci, żeby nie skończyli tak jak ja z pofalowaną płytką i brzydkim wałem okołopaznokciowym
ksiema jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 19:05   #1724
lila_lila
Raczkowanie

Przestałam obgryzać paznokcie jakieś 13 lat temu. Cięzko bylo, ale sie udało dziś zalozylam bym hybryde, przedluzyla paznokcie i zachwycała się ich urokiem ))
Stary 2016-12-22, 22:02   #1725
Asshai
Przyczajenie

Ja swoje też gryzłam z 10 lat, odkąd pamiętam to zawsze miałam obgryzione. Chowałam dłonie i przyglądałam się "obcym" dłoniom, żeby zobaczyć ładniejsze paznokcie od swoich :/ Uzbierałam pieniądze, poszłam przedłużyć żelem. Dzięki temu nie gryzłam swoich paznokci, które pod tym żelem spokojnie rosły . Żel ściągnięty, pazury trochę zniszczone (miękkie bardzo ). Pomalowane hybrydą, aż szkoda znów je obgryzać! Mam nadzieję, że ten nałóg już mam za sobą. Ostatnio nawet zdałam prawo jazdy bez wpychania paluchów do buzi

Na zdjęciu z góry, ta długość paznokci wydawała mi się cudem (nie żartuje, haha), a teraz jak na to patrzę... Same rozumiecie Wytrwałości wszystkim życzę, sobie także
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20161222_214253.jpg (126,5 KB, 25 załadowań)
Asshai jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 00:37   #1726
wiktoria0621
Przyczajenie

Mam ogromy kompleks poprzez moje obgryzione paznokcie obgryzalam je od 17 lat. Od czterech miesięcy miesięcy już nie obgryzam olejuje je różnymi olejkami typu olejkiem argonowym olejkiem z witaminą Ę olejkiem rycynowym i olejkiem jojoba.. na szczęście już się nie rozdwajają ani nie łamią ale są nadal bardzo krótkie i brzydkie(. Dziewczyny jak wy sobie poradziłyście z obgryzaniem paznokci i co zrobiłyście aby je zapuścić? Jeżeli mogły byście możecie dodać różne zdjęcia swoich paznokci przed i po byłoby Świetnie ja załączam tutaj swoją dłoń i z moimi paznokciami:
IMG_1482968248.888967.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wiktoria0621 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 21:41   #1727
Asshai
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez wiktoria0621 Pokaż wiadomość
Mam ogromy kompleks poprzez moje obgryzione paznokcie obgryzalam je od 17 lat. Od czterech miesięcy miesięcy już nie obgryzam olejuje je różnymi olejkami typu olejkiem argonowym olejkiem z witaminą Ę olejkiem rycynowym i olejkiem jojoba.. na szczęście już się nie rozdwajają ani nie łamią ale są nadal bardzo krótkie i brzydkie(. Dziewczyny jak wy sobie poradziłyście z obgryzaniem paznokci i co zrobiłyście aby je zapuścić? Jeżeli mogły byście możecie dodać różne zdjęcia swoich paznokci przed i po byłoby Świetnie ja załączam tutaj swoją dłoń i z moimi paznokciami:
Załącznik 6815646

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Opiłować do odpowiedniego kształtu, który wysmukli optycznie palce. No i dalej smarować olejkami. Z czasem ta różowa część powinna się wydłużyć. Oprócz tego pielęgnacja skórek. Jeśli nie podobają Ci się paznokcie "gołe" to maluj je lakierami i będą lepiej wyglądać
Asshai jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
eveline, nawyki, odżywki do paznokci, paznokcie obgryzanie, sally hansen

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości