Dobry Fryzjer - Kraków - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Dobry fryzjer

Notka

Dobry fryzjer Szukasz dobrego fryzjera w swoim mieście? Tutaj podzielisz się adresami i nazwiskami sprawdzonych fryzjerów, których możesz polecić.

Pokaż wyniki sondy: Jaka fryzurka do kwadratowej twarzyczki????
włosy kręcone 65 23,47%
włosy proste 53 19,13%
grzywka prosta 23 8,30%
grzywka na skos 136 49,10%
Głosujący: 277. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-06-15, 19:30   #2251
mme
Raczkowanie

Dot.: gdzie dobry fryzjer w Krakowie?pomocy

Cytat:
Napisane przez Emilia8080 Pokaż wiadomość
dzowniłam dziś do kiss paris, żeby się dowiedzieć paru rzeczy. najbliższy termin w godzinach przedpołudniowych do p. Basi to 25 czerwca, także przyzwoicie. ale jakie ceny. ;/ ok. 250 za farbowanie ze strzyżeniem, dla długich włosów. a samo farbowanie ok. 210. cholernie mnie to załamało, bo byłam przekonana, że się zmieszczę przynajmniej w 200. kurde. :| myślicie, że warto.?
Ja też miałam wątpliwości czy warto aż tyle płacić (ja akurat nie płaciłam w Kiss Paris ale według podobnego cennika). Ostatecznie doszłam do wniosku, ze przynajmniej raz na jakiś czas warto zainwestować w zamian za fryzurę, która przez dłuższy czas nie będzie wymagała poprawek, za kolor bez niespodzianek i za gwarancję, że po wizycie u fryzjera będzie widać, że tam byłam.
mme jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 20:08   #2252
lalaith
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

A mi przepadł termin do p. Basi z kiss paris bo coś mi wypadło i nie mogłam iść w piątek :/ a do Tomka Maruta mam termin dopiero na 30 lipca Gdyby ktoś miał wcześniejszy termin, ale zrezygnował to bardzo proszę o kontakt na priv! Postanowiłam iść jednak do Tomka i zrobić sobie kolor i strzyżenie, bo tam się chyba zmieszczę w 200zł a u Basi z tego co widzę to raczej nie :/
Ile u Tomka kosztuje strzyżenie i kolor na długich włosach???

Edytowane przez lalaith
Czas edycji: 2009-06-15 o 20:10
lalaith jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 10:48   #2253
comesta
Przyczajenie

Któraś chętna na wizytę jutro (tj 17.06) w Kiss Paris?

Witam. Mam jutro umówioną "wizytę" u Pani Basi w Kiss Paris w okolicach godz. 18 (nie pamiętam dokładnie godziny, sprawdzę jak któraś chętna będzie ), nie będę w stanie się do Niej wybrać, jeżeli więc jest któraś z Was chętna, to zapraszam na priv .
comesta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 12:24   #2254
aPerfectDrug
Raczkowanie

GG do aPerfectDrug

A ja mam takie pytanie trochę OT do dziewczyn, które korzystały z salonu Kiss Paris i osławionej pani Basi:

Czy i ile dajecie napiwku?

Umówiłam się do niej właśnie na dwukolorowy balejaż plus strzyżenie - ma to kosztować około 260 pln. I tak się zastanawiam czy stosować tę sama zasadę co w kawiarniach i restauracjach (10-20%), bo tu wychodzi to całkiem sporo.
aPerfectDrug jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 08:47   #2255
__Ania__
Raczkowanie

GG do __Ania__

Cytat:
Napisane przez aPerfectDrug Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie trochę OT do dziewczyn, które korzystały z salonu Kiss Paris i osławionej pani Basi:

Czy i ile dajecie napiwku?

Umówiłam się do niej właśnie na dwukolorowy balejaż plus strzyżenie - ma to kosztować około 260 pln. I tak się zastanawiam czy stosować tę sama zasadę co w kawiarniach i restauracjach (10-20%), bo tu wychodzi to całkiem sporo.
ja zawsze płacę kart ą kredytową
__Ania__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 09:30   #2256
aPerfectDrug
Raczkowanie

GG do aPerfectDrug

Dzięki za odpowiedzi. Myślę, że rzeczywiście te 10 pln to w sam raz jest. Mam nadzieję, że się nie zawiodę. Zawsze mam stres gigant jak idę do nowego fryzjera, a szczególnie na kolor.
aPerfectDrug jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 23:58   #2257
kicia666
Przyczajenie

Witam dziewczyny,od jakiegoś czasu chodziłam do fryzjera do Studia Freestyle do pani Agnieszki Skrobacz,od pewnego czasu nie podoba mi się to gdyż pani Agnieszka zamiast zająć się mną przyjmuje w trakcie jeszcze jedną a nawet czasem dwie klientki a ja siedzę pod tym urządzeniem z farbą ,a po ostatniej wizycie to moje odrosty są żółte a reszta włosów popielato szareA cena 199 zł jestem załamana proszę o polecenie jakiegoś dobrego fryzjera .
kicia666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 16:47   #2258
anulaa21
BAN stały

witaj sproboj do kiss paris studjujac polecane salony to ten ma najwiecej pozytywnych opini ceny nie niskie z tego co widze ale przystepne wydaje mi sie ze koszt wyniusl by cie tyle samo co w freestyle.ja zapisalam sie do pani ewy i zobaczymy rezultaty ale jakos specjalnie sie nie denerwuje.buziaki
anulaa21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 16:55   #2259
Nova
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Emilia8080 Pokaż wiadomość
dzowniłam dziś do kiss paris, żeby się dowiedzieć paru rzeczy. najbliższy termin w godzinach przedpołudniowych do p. Basi to 25 czerwca, także przyzwoicie. ale jakie ceny. ;/ ok. 250 za farbowanie ze strzyżeniem, dla długich włosów. a samo farbowanie ok. 210. cholernie mnie to załamało, bo byłam przekonana, że się zmieszczę przynajmniej w 200. kurde. :| myślicie, że warto.?
Nie znam Pani Basi i póki są odległe terminy raczej nie będę się wybierać,ale oto co mnie spotkało (bez strzyżenia włosów,mam także długie) w innym salonie krakowskim za 3oozł,jeżeli Pani Basia jest faktycznie tak dobra jak piszą warto zapłacić,w innych salonach bywa drożej i jak widać na załączniku kiepsko (delikatnie rzecz ujmując),farbowałam tylko (dość duży,bo chciałam,żeby włosy trochę odpoczęły od farbowania) odrost.
Salon blisko centrum miasta - "markowy".
Nazwę pominę milczeniem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nnn 005.jpg (146,4 KB, 108 załadowań)
Nova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 00:03   #2260
abi2009
Przyczajenie

Question Dot.: gdzie dobry fryzjer w Krakowie?pomocy

Cytat:
Napisane przez Nova Pokaż wiadomość
Nie znam Pani Basi i póki są odległe terminy raczej nie będę się wybierać,ale oto co mnie spotkało (bez strzyżenia włosów,mam także długie) w innym salonie krakowskim za 3oozł,jeżeli Pani Basia jest faktycznie tak dobra jak piszą warto zapłacić,w innych salonach bywa drożej i jak widać na załączniku kiepsko (delikatnie rzecz ujmując),farbowałam tylko (dość duży,bo chciałam,żeby włosy trochę odpoczęły od farbowania) odrost.
Salon blisko centrum miasta - "markowy".
Nazwę pominę milczeniem
twoje zdjęcie nie jest zbyt dokładne powinnaś zrobić je od przedziałku żeby widać było różnice ,coś tam widać ale słabo.Na podstawie zdjecia wnioskuje że wcześniej twoje włosy były odbarwiane rozjaśniaczem a teraz masz odrosty zrobione farbą i chyba stąd ta różnica
I co zrobisz będziesz to poprawiać?
abi2009 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 09:36   #2261
Nova
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez abi2009 Pokaż wiadomość
twoje zdjęcie nie jest zbyt dokładne powinnaś zrobić je od przedziałku żeby widać było różnice ,coś tam widać ale słabo.Na podstawie zdjecia wnioskuje że wcześniej twoje włosy były odbarwiane rozjaśniaczem a teraz masz odrosty zrobione farbą i chyba stąd ta różnica
I co zrobisz będziesz to poprawiać?
Zdjęcia robiłam samodzielnie,dlatego jakość jest jaka jest,ale różnicę widać nawet gołym okiem (nie ma jednolitego koloru).
Dziś idę (po ponad miesiącu od tamtego feralnego farbowania) do innego salonu.
Jeszcze tam nigdy nie farbowałam (byłam na innych zabiegach),ale Pani fryzjerka wydaje się konkretna.
Pocieszam się,że i tak gorzej raczej nie będzie-zobaczymy.
Nie pierwszy raz farbowałam odrost,ale pierwszy raz widzę taką różnicę
(podkusiło mnie,żeby wrócić na "stare śmiecie"-do salonu gdzie bywałam kilka lat temu,była wtedy inna kadra i nawet nazwa salonu była inna -teraz salon ma inną nazwę,ale w tym samym miejscu,taki sam wystrój itp.).
Stary 2009-06-19, 11:27   #2262
alkaxy
biegam dla Zabawy

Nova, ja bym chętnie poznała nazwę tego feralnego salonu.
alkaxy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 12:25   #2263
lalaith
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Ja bym poszła reklamować.. to ludzkie pojęcie przechodzi żeby dać tyle kasy i nie być zadowolonym!
Aha, i pierwsze słyszę żeby zostawiać u fryzjera napiwek Przecież to nie knajpa. Moim zdaniem przesada.
lalaith jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 09:08   #2264
totuja
Przyczajenie

Przed chwilą zwolniłam termin do pani Basi na 24 czerwca 18.40, gdyby ktoś był zainteresowany, to pewnie jeszcze aktuulne. Pozdrawiam
totuja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 20:46   #2265
Nova
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Nova, ja bym chętnie poznała nazwę tego feralnego salonu.
Napiszę Ci na priv.
Stary 2009-06-20, 22:59   #2266
Zasia1
Przyczajenie

Dziewczyny, niestety ale ja fanką pani Basi na pewno nie będę. Byłam u niej 3 miesiące temu robić kolor. Chciałam coś zmienić ale pani Basia ewidentnie nie miała na mnie pomysłu i ja zamiast głupia stamtąd wiać gdzie pieprz rośnie dalej wierzyłam w jej "mistrzowski" kunszt. Nie chcę się tu zanadto rozpisywać ale: kolor mam dokładnie taki jakiego nie chciałam i z uporem maniaka powtarzałam pani Basi - tylko nie spłowiały, wyschnięty kasztan. Miał być głęboki, zimny brąz z refleksami - pani Basia zaproponowała odcień mający w nazwie "gold" ale pani Basia zapewniała mnie ze to nie jest ciepły odcień. Refleksy? No cóż - z całym przekonaniem - pani Basia nie ma zielonego pojęcia co to refleksy - zrobiła mi obrzydliwe żółte pasemka!!!! Do tego włosy okropnie zniszczone, wysuszone ... szkoda gadać ...po miesiącu wyglądałam tak jakbym od pół roku nie farbowała włosów. A wszystko to za ponad dwie i pół stówy! Ludzie!!! Przeklinam dzień w którym moja noga przestąpiła próg Kiss Paris. Najgorsze są te zniszczone włosy ...mimo drogich odżywek uchodzących za naprawdę dobr do tej pory nie doszły do siebie. Ostatnio gdy farbowałam włosy w innym salonie długi czas były błyszczące a kolor się trzymał że ho ho! (a nie poszłam tam bo z kolei zarazili mnie jakimś łupieżem plackowatym ...brrr). Dziewczyny, może pani Basia i dobrze obcina, ale farbowania zdecydowanie nie polecam - ODRADZAM wręcz. To co mi zrobiła mogłoby się może i podobać w za przeproszeniem Koziej Wólce ale nie tu .... ech ... do tej pory mnie trzęsie ze złości jak sobie przypomnę, zwłaszcza że "refleksy w żadnym wypadku miały nie być żółte i pani Basia obiecała ze jeśli będą nie takie jak trzeba to ufarbuje całość na jeden kolor. Reklamacji nie uwzględniono - pani Basia przed szefową wyparła się wszystkiego i ta kazała mi płacić za poprawę - nie poszłam na taki układ, bo powinni to poprawić za darmo i jeszcze ładnie przeprosić i zregenerować włosy. Nie wiem...być może tylko ja miałam pecha
Zasia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 14:02   #2267
abi2009
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Zasia1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, niestety ale ja fanką pani Basi na pewno nie będę. Byłam u niej 3 miesiące temu robić kolor. Chciałam coś zmienić ale pani Basia ewidentnie nie miała na mnie pomysłu i ja zamiast głupia stamtąd wiać gdzie pieprz rośnie dalej wierzyłam w jej "mistrzowski" kunszt. Nie chcę się tu zanadto rozpisywać ale: kolor mam dokładnie taki jakiego nie chciałam i z uporem maniaka powtarzałam pani Basi - tylko nie spłowiały, wyschnięty kasztan. Miał być głęboki, zimny brąz z refleksami - pani Basia zaproponowała odcień mający w nazwie "gold" ale pani Basia zapewniała mnie ze to nie jest ciepły odcień. Refleksy? No cóż - z całym przekonaniem - pani Basia nie ma zielonego pojęcia co to refleksy - zrobiła mi obrzydliwe żółte pasemka!!!! Do tego włosy okropnie zniszczone, wysuszone ... szkoda gadać ...po miesiącu wyglądałam tak jakbym od pół roku nie farbowała włosów. A wszystko to za ponad dwie i pół stówy! Ludzie!!! Przeklinam dzień w którym moja noga przestąpiła próg Kiss Paris. Najgorsze są te zniszczone włosy ...mimo drogich odżywek uchodzących za naprawdę dobr do tej pory nie doszły do siebie. Ostatnio gdy farbowałam włosy w innym salonie długi czas były błyszczące a kolor się trzymał że ho ho! (a nie poszłam tam bo z kolei zarazili mnie jakimś łupieżem plackowatym ...brrr). Dziewczyny, może pani Basia i dobrze obcina, ale farbowania zdecydowanie nie polecam - ODRADZAM wręcz. To co mi zrobiła mogłoby się może i podobać w za przeproszeniem Koziej Wólce ale nie tu .... ech ... do tej pory mnie trzęsie ze złości jak sobie przypomnę, zwłaszcza że "refleksy w żadnym wypadku miały nie być żółte i pani Basia obiecała ze jeśli będą nie takie jak trzeba to ufarbuje całość na jeden kolor. Reklamacji nie uwzględniono - pani Basia przed szefową wyparła się wszystkiego i ta kazała mi płacić za poprawę - nie poszłam na taki układ, bo powinni to poprawić za darmo i jeszcze ładnie przeprosić i zregenerować włosy. Nie wiem...być może tylko ja miałam pecha
no cóż tak czasami bywa że jak się kogoś nazbyt chwali to może być różnie współczuje ci

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

A w TRENDY jest super promocja w poniedziałki i wtorki strzygą za pół ceny ale chyba nie we wszystkich

Edytowane przez abi2009
Czas edycji: 2009-06-21 o 13:56
Stary 2009-06-21, 16:45   #2268
incomknko
Przyczajenie

Dziewczyny z krakowa!!! Pytanie!!!

CHCE SOBIE KUPIĆ SZTUCZNE WŁOSY. widziałam wiele na allegro, ale niestety nie mam konta ;(

CZY WIECIE GDZIE SĄ JAKIEŚ SKLEPY NP. Z PERUKAMI, LUB GDZIE MOZNA W KRAKOWIE KUPIĆ TAKIE WŁOSY??????!!! PROSZĘ POMOCY!!!
incomknko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 16:56   #2269
gosiaska
Zadomowienie

Dot.: Dziewczyny z krakowa!!! Pytanie!!!

ul jabłonowskich Kraków
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together
gosiaska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 18:41   #2270
Nova
Raczkowanie

Zasia1 a masz zdjęcie swoich włosów?
Widać nie tylko ja mam pecha (choć akurat w moim przypadku chodzi
o inny salon).
Stary 2009-06-22, 00:19   #2271
mme
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez cornellia33 Pokaż wiadomość
Zosia1 masz totalnego pecha głębsza anlaliza Twych wypowiedzi stwierdza fakt że jeszcze nikt nie był wstanie Cie zadowolić, u Babiczowej wyrwanych 1/4 włosów ten salon chyba nie pozwoliłby sobie na taki wyczyn,tym bardziej że mają jedna z najlepszych rekonstrukcji włosów Mariusz chciał Cię ogolić a Pani Basia nie umie robić koloru to ja serdecznie współczuje fryzjerom jak mają do czynienia z takimi klientami.
Z ciekawości a raczej moze z "ciekawskości"wyszukała m posty Zasia1 a przy okazji trafiłam na dyskusje o salonie p. Mariusza na Czarnowiejskiej. Przyznam, że miałabym ochotę na wizytę u takiego "krytycznego" stylisty i nawet zaryzykowałabym "ogolenie"(no mam nadzieję, że może nie aż tak). Czy któraś z Was może mi zdradzić jakie tam są ceny? Chodzi mi głównie o strzyżenie.
Stary 2009-06-22, 02:13   #2272
alior
Przyczajenie

Miałam przyjemność pracować jako recepcjonistka w jednym z salonów i powiem, że nie chciała bym być na miejscu fryzjerek i fryzjerów którzy czasami tam pracowali… niestety przez to, jak niektóre kobiety potrafiły ludziom uprzykrzać pracę swoim niezdecydowaniem lub przerostem treści nad formą. Czasami miałam wrażenie, że ciągle trwa "komuna" a niektóre z Was, są jak te ekspedientki, które zamiast chleba wciskały na siłę ocet.

Śledzę wasze wątki od dłuższego czasu i powiem szczerze, że ogarnia mnie przerażenie…z kilku powodów:

- dziwnym trafem, zawsze nowe osoby przypadkowo wysławiają pewne salony

- mylicie podstawowe pojęcia (ściąć, podciąć czy wycieniować – to nie to samo)

- kwestia postrzegania czy któraś fryzjerka lub fryzjer jest fachowcem, jest wynikiem waszej subiektywnej oceny (jeżeli niektórzy byli by tacy fatalni jak o nich piszecie, to dawno nie mili by klientek)a to, że wybieracie sobie z uporem maniaka strzyżenia lub kolory które wam nie pasują „to naturalnie wina fryzjerki”, to tak jak z bielizna, to że podoba się koleżance, nie znaczy że spodoba się Wam....

- używacie tandetnych kosmetyków, lub upieracie się aby wykona wam coś na włosach (bo koleżanka miała) ale jak coś nie wyjdzie, albo nie wyglądacie jak gwiazda z okładki to z awanturą na fryzjerkę i ją obsmarujecie, cyt” jaka ona nieprofesjonalna” – niestety stare przysłowie, które nawet mnie dotyczy z pustego i Salomon nie naleje…. sprawdza się najlepiej, żeby był efekt to musi być wszystko:
Kolor, strzyżenie, odpowiednia pielęgnacja (i nie mam tu na myśli kosmetyków kupowanych na allegro - bo nigdy nie wiecie co kupujecie, a nawet niektóre firmy z wyższej półki, są sprzedawane w Polsce a pochdzą z zagranicy - bo tam termin przydatności minał, wiec jaki "dorobkiewicz" skupuje je i wystawia na aukcje i zgarnia kase) oraz pełna stylizacja – aby utrzymac fryzurę – bo to nie bajka Jetsonowie, że wciskamy guzik i mamy….a chciała bym....

- fachowości słów które w znacznej mierze wskazują na to, że na tym forum „grasują” znudzone fryzjerki, które w ten sposób napędzają sobie reklamę – powodzenia! Przykre ale prawdziwe...

- co do TIPÓW, to wolna sprawa każdego kto przychodzi do salonu - kwestia uznania dla każdego, masz ochotę dajesz, nie masz ochoty nie dajesz – ale postawcie się na miejscu tej obdarowanej (po wysłuchiwaniu waszych problemów i narzekań albo po 2 h oglądania waszej obrażonej i sfochowanej miny) to chociaż na terapeutę nazbiera, aczkolwiek na dzień dzisiejszy, jak mnie nie stać na Tipa dla mojego fryzjera i na pełną usługę, to po prostu nie ide…każdego się powinno szanowac, bez względu na status społeczny - masz to dasz, nie masz albo nie chcesz to nie dajesz

- dośc często macie moje drogie Panie problem z wyrażaniem się na temat koloru, który się Wam podoba i który byście chciały (ja również to odkryłam pracując w salonie jakiś czas temu, bo nigdy wcześniej nie zwróciłam na to uwagi) – kolor brązowy dla przeciętnej kobiety, to nie ten sam kolor w przekonaniu fryzjerki, dobrze uzgodnic kolor na jakiejs palecie kolorów, zeby pozniej sie nie rozczarowac

- ostatni i chyba nawiększy grzech z jakim się spotkałam, to niestety kłamstwo. Moja koleżanka niestety, ale prawie straciła pracę przez jedną z klientek. Klientka zataiła fakt używania farby Paleta na włosach+ że wcześniej (kilka miesięcy) rozjaśniała włosy w salonie które później przykryła farbą – natomiast wspomniała, że farbowała w salonie. Niestety, ze względu na to , że kolor włosów klientki był stosunkowy ciemny, więc fryzjerka nie miała możliwości stwierdzenia , czy to prawda czy coś klientka zataiła – pozostało jej tylko uwierzyc. Efekt był taki, że kobiecie odpadła częśc włosów i zamiast się od razu przyznac, ze cos zataiła, zaczeła kłamac i straszy fryzjerkę. Później jak szefowa powiedziała , że złoży sprawę na Policję i że wie o jej numerach w innych salonach to przyszła i przeprosiła i przyznała się do wszystkiego. - to akurat przykład, a kłamstw i przykrych konekwnecji może byc cała masa...

Nie można wszystkich wrzucic do jednego wora, dla tego mam nadzieję , że nikogo nie uraziłam a jeśli tak, to przepraszam = piszę to co zauważyłam pracując kilka miesiecy w salonie fryzjerskim ale i to nie pozowiło mi osiągnąc takiej wiedzy, którą posiadają niektóre wspomniane wyżej przeze mnie "wizazanki".

A na koniec zastanówcie się, czy chciały byście byc tak traktowane w pracy przez wszystkich ludzi jak czasami traktujecie te fryzjerki ??albo czy ona chce byc tak traktowana??
alior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 18:52   #2273
Nova
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez alior Pokaż wiadomość
Miałam przyjemność pracować jako recepcjonistka w jednym z salonów i powiem, że nie chciała bym być na miejscu fryzjerek i fryzjerów którzy czasami tam pracowali… niestety przez to, jak niektóre kobiety potrafiły ludziom uprzykrzać pracę swoim niezdecydowaniem lub przerostem treści nad formą. Czasami miałam wrażenie, że ciągle trwa "komuna" a niektóre z Was, są jak te ekspedientki, które zamiast chleba wciskały na siłę ocet.

Śledzę wasze wątki od dłuższego czasu i powiem szczerze, że ogarnia mnie przerażenie…z kilku powodów:

- dziwnym trafem, zawsze nowe osoby przypadkowo wysławiają pewne salony

- mylicie podstawowe pojęcia (ściąć, podciąć czy wycieniować – to nie to samo)

- kwestia postrzegania czy któraś fryzjerka lub fryzjer jest fachowcem, jest wynikiem waszej subiektywnej oceny (jeżeli niektórzy byli by tacy fatalni jak o nich piszecie, to dawno nie mili by klientek)a to, że wybieracie sobie z uporem maniaka strzyżenia lub kolory które wam nie pasują „to naturalnie wina fryzjerki”, to tak jak z bielizna, to że podoba się koleżance, nie znaczy że spodoba się Wam....

- używacie tandetnych kosmetyków, lub upieracie się aby wykona wam coś na włosach (bo koleżanka miała) ale jak coś nie wyjdzie, albo nie wyglądacie jak gwiazda z okładki to z awanturą na fryzjerkę i ją obsmarujecie, cyt” jaka ona nieprofesjonalna” – niestety stare przysłowie, które nawet mnie dotyczy z pustego i Salomon nie naleje…. sprawdza się najlepiej, żeby był efekt to musi być wszystko:
Kolor, strzyżenie, odpowiednia pielęgnacja (i nie mam tu na myśli kosmetyków kupowanych na allegro - bo nigdy nie wiecie co kupujecie, a nawet niektóre firmy z wyższej półki, są sprzedawane w Polsce a pochdzą z zagranicy - bo tam termin przydatności minał, wiec jaki "dorobkiewicz" skupuje je i wystawia na aukcje i zgarnia kase) oraz pełna stylizacja – aby utrzymac fryzurę – bo to nie bajka Jetsonowie, że wciskamy guzik i mamy….a chciała bym....

- fachowości słów które w znacznej mierze wskazują na to, że na tym forum „grasują” znudzone fryzjerki, które w ten sposób napędzają sobie reklamę – powodzenia! Przykre ale prawdziwe...

- co do TIPÓW, to wolna sprawa każdego kto przychodzi do salonu - kwestia uznania dla każdego, masz ochotę dajesz, nie masz ochoty nie dajesz – ale postawcie się na miejscu tej obdarowanej (po wysłuchiwaniu waszych problemów i narzekań albo po 2 h oglądania waszej obrażonej i sfochowanej miny) to chociaż na terapeutę nazbiera, aczkolwiek na dzień dzisiejszy, jak mnie nie stać na Tipa dla mojego fryzjera i na pełną usługę, to po prostu nie ide…każdego się powinno szanowac, bez względu na status społeczny - masz to dasz, nie masz albo nie chcesz to nie dajesz

- dośc często macie moje drogie Panie problem z wyrażaniem się na temat koloru, który się Wam podoba i który byście chciały (ja również to odkryłam pracując w salonie jakiś czas temu, bo nigdy wcześniej nie zwróciłam na to uwagi) – kolor brązowy dla przeciętnej kobiety, to nie ten sam kolor w przekonaniu fryzjerki, dobrze uzgodnic kolor na jakiejs palecie kolorów, zeby pozniej sie nie rozczarowac

- ostatni i chyba nawiększy grzech z jakim się spotkałam, to niestety kłamstwo. Moja koleżanka niestety, ale prawie straciła pracę przez jedną z klientek. Klientka zataiła fakt używania farby Paleta na włosach+ że wcześniej (kilka miesięcy) rozjaśniała włosy w salonie które później przykryła farbą – natomiast wspomniała, że farbowała w salonie. Niestety, ze względu na to , że kolor włosów klientki był stosunkowy ciemny, więc fryzjerka nie miała możliwości stwierdzenia , czy to prawda czy coś klientka zataiła – pozostało jej tylko uwierzyc. Efekt był taki, że kobiecie odpadła częśc włosów i zamiast się od razu przyznac, ze cos zataiła, zaczeła kłamac i straszy fryzjerkę. Później jak szefowa powiedziała , że złoży sprawę na Policję i że wie o jej numerach w innych salonach to przyszła i przeprosiła i przyznała się do wszystkiego. - to akurat przykład, a kłamstw i przykrych konekwnecji może byc cała masa...

Nie można wszystkich wrzucic do jednego wora, dla tego mam nadzieję , że nikogo nie uraziłam a jeśli tak, to przepraszam = piszę to co zauważyłam pracując kilka miesiecy w salonie fryzjerskim ale i to nie pozowiło mi osiągnąc takiej wiedzy, którą posiadają niektóre wspomniane wyżej przeze mnie "wizazanki".

A na koniec zastanówcie się, czy chciały byście byc tak traktowane w pracy przez wszystkich ludzi jak czasami traktujecie te fryzjerki ??albo czy ona chce byc tak traktowana??
To może się na coś zdecyduj- z jednej strony piszesz,że piszemy "niefachowo" (ściąć czy wycieniować to nie to samo), z drugiej,że dużo tu znudzonych fryzjerek sądząc po fachowym słownictwie.
Zatem pisać "niefachowo" - źle, pisać fachowo -też źle,bo pewnie to jakaś "znudzona fryzjerka".
I oczywiście klient niezadowolony z usługi to tylko taki,który sam sobie winien (bo wcześniej używał Paletta),czy naprawdę ani razu nie zdarzyło się faktycznie z winy fryzjera zniszczyć komuś włosy lub źle wykonać koloryzację (i bynajmniej nie było w tym winy klienta)?
Stary 2009-06-22, 19:36   #2274
megys
Przyczajenie

Hej dziewczyny, mam pytanie, czy ktoras z was zna moze jakiegos DOBREGO fryzjera(mezczyzne) z ktoregos z salonow JLD? Ma ktoras z Was doswiadczenie z salonem EPSU?
pozdrawiam

Edytowane przez megys
Czas edycji: 2009-06-22 o 20:05
megys jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 20:21   #2275
mme
Raczkowanie

/
Cytat:
...- dziwnym trafem, zawsze nowe osoby przypadkowo wysławiają pewne salony?... / .../na tym forum „grasują” znudzone fryzjerki, które w ten sposób napędzają sobie reklamę – powodzenia! Przykre ale prawdziwe...

/.../- dośc często macie moje drogie Panie problem z wyrażaniem się na temat koloru, który się Wam podoba i który byście chciały (ja również to odkryłam pracując w salonie jakiś czas temu, bo nigdy wcześniej nie zwróciłam na to uwagi) – kolor brązowy dla przeciętnej kobiety, to nie ten sam kolor w przekonaniu fryzjerki, dobrze uzgodnic kolor na jakiejs palecie kolorów, zeby pozniej sie nie rozczarowac
Po pierwsze zaprotestuję (po raz drugi na tym wątku) przeciwko podejrzeniom, że pierwsza wypowiedź na forum jest podejrzana a na tym wątku dodatkowo świadczy o autoreklamie. Każdy kiedyś pisze pierwszy post. Ja właśnie zaczęłam swoją aktywność na forum od wyrażenia tutaj opinii o zakładzie fryzjerskim, w którym byłam wtedy po raz pierwszy, który wybrałam po wcześniejszych poszukiwaniach dobrego fryzjera na tym wątku, o którym znalazłam nieliczne opinie, z których jedną wyraziła osoba z 1 postem za co została "podejrzana" o autoreklamę
Zwrócę też uwagę, że Ty (alior) też debiutujesz tu swoją wypowiedzią, więc analogicznie można podejrzewać, że pracujesz w jednym ze skrytykowanych salonów fryzjerskich? Ja jednak o to Cię nie posądzam; poza tym nie ma to dla mnie znaczenia bo mam świadomość, że jest to forum, na którym każdy ma prawo się wypowiadać a do wszelkich opinii podchodzę z dystansem.

Odnośnie "problemu z wyrażaniem się" klientek co do koloru to pozwolę sobie się nie zgodzić- zadaniem dobrego fryzjera jest ustalenie z klientem czego oczekuje. Dobry fryzjer potrafi słuchać a jednocześnie dopytać czy np. włosy nie były farbowane Palette. Dobry fryzjer z reguły sam proponuje wybór koloru z palety farb, którymi dysponuje i potrafi ocenić, czy wybrany kolor da się uzyskać na włosach klientki.

Edytowane przez mme
Czas edycji: 2009-06-24 o 17:35
Stary 2009-06-22, 22:48   #2276
alior
Przyczajenie

No i się zaczeło czepianie...

No nie jestem jakąś wybitną intelektualistką ani nie jestem oczytana, ale nie uważam, aby słowo wycieniowane a podcięcie końcy było słowem fachowym... ale tak podejrzewałam, że tak się to skończy...

Zastanawiam się czy to kwestia tego, że faktycznie macie coś do powiedzenia czy piszecie, żeby coś napisac i pokazac swą wyższośc (ostatnie słowo i tak będzie Wasze)??
Jeśli tak, to proponuje założyc sobie BLOGA ala Sara May , a nie czepiac się szczegółów i z całego elaboratu któy napisałam wytykac w nieudany sposób dwa akapity...

ściąc - ostrzyc - skrócic włosy
podciąć - podciac końce włosów
wycieniować - dodac lub odjac objetosci

A co do dobrego fryzjera, to ja nie napisałam,ze tak nie jest. Napisałam, że wiele kobiet nie mówi całej prawdy o tym co robiła, bo wydaje im się, że jak farbowała Paleta dwa lata temu albo nawet rok, (i ma włosy po ramiona) to nie warto o tym wspominac...Biorac pod uwage ze wlosy rosna od 1cm do 1,5cm dziennie, to niestety ale ma to kluczowe znaczenie, bo te wlosy ktore kiedys farbowane były jakims zlym produktem sa nadal - tylko na koncach wlosów.

Edytowane przez alior
Czas edycji: 2009-06-23 o 10:13
alior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 18:10   #2277
abi2009
Przyczajenie

BARDZO CIEKAWA DYSKUSJA DZIEWCZYNY POZDRAWIAM
Stary 2009-06-23, 22:58   #2278
Zasia1
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez cornellia33 Pokaż wiadomość
Zosia1 masz totalnego pecha głębsza anlaliza Twych wypowiedzi stwierdza fakt że jeszcze nikt nie był wstanie Cie zadowolić, u Babiczowej wyrwanych 1/4 włosów ten salon chyba nie pozwoliłby sobie na taki wyczyn,tym bardziej że mają jedna z najlepszych rekonstrukcji włosów Mariusz chciał Cię ogolić a Pani Basia nie umie robić koloru to ja serdecznie współczuje fryzjerom jak mają do czynienia z takimi klientami.

Czekałam na ataki ... nie zawiodłam się. Też myślałam ze to ze mna jest cos nie tak - bo nikt nie moze mnie zadowolic. To nie jest tak ze nikt - zdarzalo sie ze bylo fajnie ale nie wychwalam bo bede posadzona ze w ktoryms z salonow pewnie pracuje. Ale uwierzcie mi - po wyjściu z salonów, które opisuję jako porażkę NIKT z moich znajomych w pracy czy spoza pracy bynajmniej sie nie zachwycał, niektórzy nie mówili po prostu nic, a od pozostałych wprost słyszałam, że się im nie podoba, pytali czy sama się farbowałam. I tu będę tak uprzejma ze wyręczę niektórych - WIDOCZNIE Z MOIMI ZNAJOMYMI TEZ JEST COS NIE TAK. Chyba przestane sie wypowiadac na tym forum ... a jak w końcu trafię na swojego fryzjera to też Wam nie powiem.
Zasia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 09:54   #2279
Nova
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Zasia1 Pokaż wiadomość
Czekałam na ataki ... nie zawiodłam się. Też myślałam ze to ze mna jest cos nie tak - bo nikt nie moze mnie zadowolic. To nie jest tak ze nikt - zdarzalo sie ze bylo fajnie ale nie wychwalam bo bede posadzona ze w ktoryms z salonow pewnie pracuje. Ale uwierzcie mi - po wyjściu z salonów, które opisuję jako porażkę NIKT z moich znajomych w pracy czy spoza pracy bynajmniej sie nie zachwycał, niektórzy nie mówili po prostu nic, a od pozostałych wprost słyszałam, że się im nie podoba, pytali czy sama się farbowałam. I tu będę tak uprzejma ze wyręczę niektórych - WIDOCZNIE Z MOIMI ZNAJOMYMI TEZ JEST COS NIE TAK. Chyba przestane sie wypowiadac na tym forum ... a jak w końcu trafię na swojego fryzjera to też Wam nie powiem.
Zasia1 to zrozumiałe,że jesteś niezadowolona z efektu (choć pewnie jakieś zdjęcie mogło by się przydać),mnie też Pani w innym salonie gdzie już na szczęście przefarbowałam to "coś" na głowie pytała czy robiłam w salonie,gdy odpowiedziałam zgodnie z prawdą gdzie i za ile to zrobiłam chyba dalej nie mogła mi uwierzyć sądząc po wyrazie jej twarzy .
A i z reklamacją w tym sektorze usług wiem,że jest bardzo ciężko (czy fryzjer/tipsy wszystko jedno-wiem to na swojej skórze).
Koleżanki "po fachu" zawsze będą się wspierać (nawet tutaj to widać) -Ty jesteś w salonie jedna,one przynajmniej dwie, a i z właścicielką też różnie bywa.
Prawo w Polsce jest takie,że za wykonaną usługę musisz zapłacić ,potem ewentualnie składać reklamację albo (w jakichś skrajnych sytuacjach) sąd.
I niestety bardzo niechętnie oddaje się niezadowolonemu klientowi wydane przez niego pieniądze (niechby nawet był to zwrot pomniejszony o zużyte materiały),proponuje mu się za to (prawie zawsze) poprawkę usługi w tym samym salonie (nie każdy ma jednak na to ochotę,co moim zdaniem zrozumiałe).
Sama nie dostałam (mimo deklaracji,że ta osoba to zrobi) ani złotówki zwrotu za pewną źle wykonaną usługę (akurat nie związaną z fryzjerstwem,ale z paznokciami).
Moja wina bo napisałam (przedstawiłam wcześniej oczywiście dowody źle wykonanej usługi itp.) naiwnie,że to od niej zależy czy i ile mi zwróci-jak uważa,ja się z nią przecież nie będę procesować,zresztą sama przyznała błąd swojej pracownicy.Sądziłam,że osoba ta mająca tyle pozytywnych opinii na Wizażu będzie umiała zachować się z klasą-cóż myliłam się.Nie dostałam ani złotówki.
I mam pytanie: dlaczego niemal zawsze proponuje się klientowi usługę "poprawkową" a nie po prostu zwrot pieniędzy? Przecież z reguły gdy ktoś jest niezadowolony z usługi nie chce dwa razy wracać w to samo miejsce (nawet jeśli drugi raz jest za darmo)?
Stary 2009-06-24, 18:56   #2280
leelou88
Przyczajenie

nie rezygnuje moz ktoras z was z wizyty u pani Basi jutro albo w jakims najblizszym czasie?
leelou88 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
fryzjer, krakow, kraków, maniewski, metamorfoza, pan andrzej, pilnie, przedłużanie, rozjaśnianie, salon fryzjerski, tarnów, włosów

Nowe wątki na forum Dobry fryzjer

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości