Wszystko o saunie. SAUNA. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-12-19, 22:29   #31
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Re: mini sauna do twarzy

A jakie olejki dostałaś (jaka to firma , i jakie olejki eteryczne)? Mini sauna to świetne urządzenie , nie powinnaś jednak zbyt często wykonywać zabiegu (wystarczy np. raz w tygodniu). Oczywiście mini nie będzie miało takiego działania jak seans w prawdziwej saunie (nie uzyskasz takiego efektu oczyszczania skóry jak w saunie ), ale stosować warto , gdyż jest to przyjemny zabieg - sama para nie ma znaczenia nawilżającego , ale możesz nałożyć na twarz np. peeling enzymatyczny lub jakąś inną maseczkę i efekt będzie bardzo dobry, rewelacyjnie zadziałają np. maseczki z glinki +mini sauna. Ja polecam. Aromaterapia zastosowana w tym zabiegu ma wpływ na samopoczucie ,relaks więc nie muszą to byc olejki dobrane do rodzaju skóry - najważniejsze aby zapach sprawiał Ci przyjemność - wybieraj te o działaniu relaksującym.Polecam Pollenę Aromę - sprawdzone, dobre, niedrogie.

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-22, 22:21   #32
guest
Zakorzenienie

Re: mini sauna do twarzy

w zestawie jest olejek tea tree,olejek pomaranczowy i rozany,pozatym jakies suszone ziolka .czy mam rozumiec ,ze najpierw nakladam maseczke ,a nastepnie uzywam mini saune,czy tez najpierw sauna, a potem jak wysusze twarz nakladam maseczke?pozdrawiam.
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 13:23   #33
Kasiarzyna
Raczkowanie

GG do Kasiarzyna
Sauna

Siemka.Jade teraz w góry(pierwszego maja).Będzie tam bardzo duzo znajomych jak rowniez moich ciotek itd.Chodzi o to,że będziemy mieszkać w pewnym pensjonacie blisko Zakopanego.Ten domek będzie zawierał niwielki basen,saune,bilard itp.Chciałabym skorzystać z sauny.Ale nie za bardzo sie na tym znam.Nigdy nie mialam okazji skorzystac z sauny.A tam wszystko co wymienilam wyzej bedzie za darmoche wiec trzeba korzystac.Tylko nie wiem ile mozna korzystac z sauny itd.A więc odpowiedzcie jesli potraficie na te oto pytania:
1.Ile mozna korzystac z sauny(GODZINY,MINUTY)?
2.Ile można korzystac z sauny na dzien(a moze na tydzien)?
3.Co właściwie robi sauna?
4.Czy moge korzystac z sauny skoro mam 14 latek i mam trądzik?
Kasiarzyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 15:53   #34
Kasiarzyna
Raczkowanie

GG do Kasiarzyna
Re: Sauna

Czy ktoś mi wogóle odpowie?Mam nadzieje,że do pierwszego maja juz bee miała pare odpowiedzi.Moze byc nawet jedna ale bardzo dokladna.Jak ktos cos jeszcze wie o saunie to prosze o opowiedzenie mi o niej.A moze ktos zna jaką stronke o saunie?
Stary 2003-04-22, 16:14   #35
lejka
Zakorzenienie

Spokojnie, minęły dopiero dwie godziny, zanim ktoś dopowie mogą być nawet dwa... dni!!! Nie niecierpliw się tak, codziennie podnoś watek i będzie dobrze! [img]icons/1cmok.gif[/img]
lejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 19:18   #36
Kasiarzyna
Raczkowanie

GG do Kasiarzyna

No i co?Czekam i czekam.Nic.PustakaBradz o prosze jak ktos wie cosik o saunach niech napisze co wie.Pliska.Przeciez co sie komus stanie jak pare razy kliknie myszką i wstuka pare słowek.
Stary 2003-04-23, 19:22   #37
Agentka
Wtajemniczenie

Kaska [img]icons/icon7.gif[/img] ty marudo ty [img]icons/icon7.gif[/img] ale klapa dostaniesz [img]icons/icon7.gif[/img] co sie stanie ? pewnie nic, ale ja np. niewiele wiem o saunie, jakies podtsawy [img]icons/icon7.gif[/img]tyle mi wystarczy, zeby z niej raz na jakis czas korzystac [img]icons/icon7.gif[/img] tyle , znaczy troche znaczy podstawy znajdziesz wpisując do wyszukiwarki na forum "sauna" [img]icons/icon12.gif[/img] poszperaj, co ci szkodzi ? [img]icons/icon10.gif[/img] stanie sie cos ? [img]icons/icon12.gif[/img]

buziaki malenka [img]icons/1cmok.gif[/img]
Stary 2003-04-23, 19:33   #38
Kasiarzyna
Raczkowanie

GG do Kasiarzyna

No szperałam,szperałam.Znala złam pare odpowiedzi na moje pytania.Ale wciąż nie wiwem czy ja jako 14 latka moge korzystać z sauny?I ile czasu moge w niej przebywac.Aha i czy cera tłusta może przebywać w saunie?
Stary 2003-04-24, 17:23   #39
Ninah
Raczkowanie

ale ta dzisiejsza młodzież niecierpliwa [img]icons/icon12.gif[/img]

ja też za duzo o saunie nie wiem,ale na 100% cerze tłustej sauna nie zaszkodzi,a wręcz pomoże [img]icons/icon10.gif[/img] i wierz mi sauna,to nie jakeś bardzo skomplikowane urządzenie [img]icons/icon12.gif[/img] włazisz i siedzisz ile możesz [img]icons/icon10.gif[/img] nie,nie jak będzie Ci już gorąco to zrób sobie chłodny prysznic i dalej spowrotem do sauny,a i pij duzo wody...ja miałam kilka lat jak pierwszy raz byłam w saunie i żyje [img]icons/icon10.gif[/img] więc Tobie nie zaszkodzi. [img]icons/1cmok.gif[/img]
Ninah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-24, 17:32   #40
Agentka
Wtajemniczenie

Re: Sauna- zadowolona ? :) czy bedzie pytac jeszcze? ;)

no [img]icons/icon10.gif[/img] nineczka ma racje [img]icons/icon7.gif[/img] a i kaska, wez tak no wiesz, na pierwszy raz to nie przesadzaj [img]icons/icon12.gif[/img] , bo to tez zalezy jakie masz cisnienie, ja np. mam zółwieee - niskie znaczy [img]icons/icon10.gif[/img] i jak mi sie za dlugo- czyli wiecej niz 15 min posiedzi w saunie to mi potem łep peka na milion kawałków [img]icons/icon10.gif[/img] wez sobie do sauny wode min niegazowaną , reczniczek mały - zebys miala na czym usiąść, bo parzy w pupe [img]icons/icon10.gif[/img] stroik - to albo kapielowy albo toples, jak sobie tam juz chcesz [img]icons/icon12.gif[/img] buzka [img]icons/1cmok.gif[/img]
Stary 2003-04-24, 18:34   #41
Kasiarzyna
Raczkowanie

GG do Kasiarzyna

O je!Dzięki juz teraz wszystko wiem.Aha nie wiem tylko jednego.Czy można sobie codzinnie do takiej sauny wchodzićNo bo wiecie tam będzie za darmoche więc im więcej skorzystam tym lepiej.Tuż obok sauny jest basen więc po saunie wejde se na basen i znow do sauny
Stary 2003-04-24, 18:38   #42
Agentka
Wtajemniczenie

Nie pojde do tego szefa [img]icons/icon10.gif[/img] jak tak dalej pojdzie [img]icons/icon10.gif[/img] kaska [img]icons/1cmok.gif[/img] , a czy mozna sie najesc albo napic na zapas ? [img]icons/icon10.gif[/img] chyba nie [img]icons/icon10.gif[/img] wiec, na poczatek raz dziennie ci wystarczy [img]icons/icon7.gif[/img] nie szokuj oraganizmu, bo ci sie gotów zbuntowac [img]icons/icon41.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img] jakies pytania ? [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2003-04-24, 18:46   #43
palomino
Zakorzenienie

Kasiarzyna napisał(a):
> O je!Dzięki juz teraz wszystko wiem.
Wydaje mi sie że przeciwskazaniem do sauny są naczynka lub/i żylaki - wtedy trzeba bardzo uważać. Mam nadzieje ze o tym rownież wiesz [img]icons/icon12.gif[/img]

cmoki [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2003-04-24, 23:23   #44
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie

Re: Sauna/ wieści od Beaty Krajnik

Beata Krajnik ma od kilku dni kłopoty z zalogowaniem (Zło, gdzieś Ty?), więc poprosiła mnie o przekazanie swoich informacji na temat sauny. Oto one:

Sauna (łaźnia fińska)- polega na przegrzaniu organizmu suchym powietrzem o temp. do 110 st. C pod wpływem tego ciepła następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych ,silne pocenie się,uczucie niepokoju na początku zabiegu,akcja sercawzrasta do 160 uderzeń na minutę,ciśnienie tętnicze obniża się,zmniejsza sie przepływ krwi przez trzewia i mięśnie, temp wewnątrz ciała wzrasta nawet do 2 st. C , skóra wydala ok 300 - 700 ml potu.
Celem sauny jest trening mechanizmów eliminacji ciepła .
Przed zabiegiem pacjent musi być:
-wypoczęty,
-troszkę rozgrzany
-wytarty do sucha
W saunie przebywa się 10-20 min., następnie trzeba wyjść na 5- 15 min. aby odpocząć i częściowo ochłodzić organizm (np. stopy, lub dłonie , potem przedramiona, podudzia, nie wolno oziębiać całego ciała - wskakiwanie do basenu to zły pomysł , podobnie jak zimny prysznic.
Po ochłodzeniu znowu powrót do sauny na 10 -20 min.
Co 30-40 min. na rozgrzaną ceramiczną część pieca trzeba wylewać ok.100- 150 gr wody (to ma byc mała ilość!)
Dla osób , które pierwszy raz korzystają z sauny zabiegi zaczyna się od kilku minut w temp. 70-80 st.C. Oziębianie po wyjściu powinno odbywać się ciepłą wodą (temp. 30 st. C)
Trzeba przestrzegać aby wilgotność w kabinie nie przekraczała 20 %
Jeśli wystąpią objawy złej tolerancji nie powinno się korzystać z sauny.
Objawy te to :
pobudzenie
brak pocenia się (najpóźniej w 5 minut po wejściu do sauny powinno zacząć się pocenie.
zawroty głowy
nudności
omdlenia.
Zabieg w saunie nie może przekraczać wytrzymałości emocjonalnej pacjenta, nie może powodować przykrości , lęku.
Dla osób pierwszy raz korzystających z sauny nie są wskazane długie seanse.
Z sauny nie wolno korzystać bezpośrednio przed wysiłkiem fizycznym, ani zaraz po nim, nie w czasie miesiączki, gorączki , nie w czasie drobnych infekcji dróg oddechowych (katar nie jest przeciwwskazaniem), nie jako zabieg odchudzający.

Łaźnia parowa rosyjska - ma podobne działanie jak fińska z tym ,że jest to kąpiel w gorącym i wysyconym parą wodną powietrzu (wilgotność nawet do 100%), nizsza jest temp. 40- 60st.C, czas zabiegu 10 -30 min.

Osoby z tłustą skórą muszą przygotować sie na to ,że skóra może oczyszczać się w wyniku zabiegów-moga pojawić się wypryski, bolące krostki , po jakimś czasie będzie można zauważyć efekty (pozytywne )działania sauny.
Osoby młode , dzieci , nastolatki moga korzystać z sauny, dzieci pod kontrolą dorosłych. U nastolatków z tendencją do omdleń należy ostrożnie dawkować zabiegi ,a jeśli osłabienie lub omdlenie pojawi się trzeba zrezygnować z sauny.

[img]icons/1cmok.gif[/img]

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
mikroREKLAMA
Smaczny?...
No pewnie :-D

Ta reklama pokazywana jest pod 5 833 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
BabciaWeatherwax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-25, 14:35   #45
Kasiarzyna
Raczkowanie

GG do Kasiarzyna

WowTo jest dopiero wyczerpująca odpowiedźDzięki bardzo Beatko i Tobie tez Babciu bo bez Ciebie nie byłoby tej odpowiedzi.
[img]icons/1cmok.gif[/img]
Stary 2003-10-14, 15:02   #46
joannea
Zadomowienie

Re: SAUNA!!!!!!!!! pytanko

W ostatni weekend wybrałam się z moją mamą na małe wczasy skorzystałyśmy też z sauny - mokrej i suchej. Ze mną było ok, ale twarz mojej mamy zrobiła się CALUTKA czerwona. Natychmiast po powrocie, czyli teraz, wsiadłam na WIzaż szukać przyczyny, i, jak zrozumiałąm z poprzednich opdowiedzi, oznacza to nadmierne poszerzenie naczynek? czy różnica sucha/mokra sauna moze tu coś pomóc? Czy też dla osób o skórze tak reagujacej sauna jest zabroniona? Czy pokrywanie twarzy jakimis preparatami (o ile istnieja) może zatrzymac ten rumień? dzięki i pozdrawiam
joannea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-14, 15:18   #47
diorek
Raczkowanie

Ja właśnie dlatego zrezygnowałam z sauny . Dla mnie między suchą a mokrą sauną nie było różnicy - zawsze wyglądałam jak świnka Co kto woli - większą temperaturę w suchej czy mniejszą ale więcej wilgoci w łażni parowej . Mi po saunie zaczęły pojawiać się po paru seansach czerwone pajączki na udach i dwa niewidoczne zbytnio na policzkach ,od tego efektu świnki właśnie - i dlatego niestety muszę z sauny zrezygnować bo się jednak boję i szkoda mi twarzy
diorek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-14, 18:45   #48
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Mnie z moją mieszana naczynkową cera lekarz dermatolog kazał zapomnieć o saunie powiedział, że buzia moze nie od razu dac po sobie poznać, po prostu za czas jakis naczynka się uwidocznią Tak jakby wchodzić z mrozu do ciepłego pomieszczenia, a naczynka baaardzo nie lubia skoków temperatur (to samo dotyczy nerwów ) czyli denerwoawac też się nie powinniśmy , bo to szkodzi naczynkom

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-14, 20:51   #49
koculek
Zakorzenienie

Jak ja uwielbiam mokra saunę Najbardziej to lubię tak 3 razy po 10 minut. Moja skóra jest potem milutka w dotyku. Za to minuta w suchej i cała jestem czerwona
Stary 2004-10-11, 17:33   #50
darita
Raczkowanie

sauna parowa

Hej! Jestem ciekawa czy chodzenie na saune parową pomaga w jakims stopniu cerze?ile razy w tygodniu mozna chodzic? dzieki z gory za odpowiedzi
darita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-12, 19:07   #51
darita
Raczkowanie

dziekuje bardzo za informacje, ale chciałam własnie wiedziec jakie sa te pozytywne skutki sauny parowej? czy skora jest bardziej nawilzoona??
Stary 2004-10-14, 10:20   #52
darita
Raczkowanie

Re: sauna parowa

nikt naprawde nie wie?
Stary 2004-10-14, 11:15   #53
joannea
Zadomowienie

ja wiem
według mojego dermatologa, sauna nie ma wpływu na skórę. Według innych źródeł, ma i to wielki, ja też zresztą widzę po sobie. Po parowej saunie, skóra jest bardzo gładka, jak po peelingu, lepiej ukrtwionai zdetoksykowana.
Ja chodzę do sauny tak często, jak to tylko możliwe,ale i tak jest to za mało . Był kiedyś wątek na ten temat, i wniosek był taki, że częsta sauna nie szkodzi a wręcz przeciwnie. Nie mam niestety linków, ale wpisz w wyszukiwarkę forum sauna.

tu masz linki spoza Wizażu, co prawda głównie na temat fińskiej, ale może coś się przyda :
http://kobieta.interia.pl/uroda/odno...nf=390202&nr=5
http://www.centrumzdrowia.home.pl/sauna.htm
http://www.adamsauna.pl/saunaskrot.html
http://www.saunap.com.pl/sauna_zdrowie_uroda.php
joannea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-14, 19:28   #54
darita
Raczkowanie

dziekuje bardzo!!!!!!!1
Stary 2005-02-07, 15:00   #55
darita
Raczkowanie

Sauna do twarzy

Witam serdecznie
Dostałam w prezencie saune parowa do twarzy... znajoma poleciła mi pzrez każdym zabiegiem nakładac maseczke na twarz i z ta maseczka stosowac saune.. a czy sama sauna bez maseczki ma jakies cudotwórcze działanie? hm.. z gory dzieki za odpowiedzi buziaki
Stary 2005-02-07, 15:22   #56
Edii
Rozeznanie

Re: sauna parowa do twarzy

darito, również posiadam saunę i nie wiedziałam o stoswaniu maseczki , dotychczas używałam jej stosując napar z ziół - najczęściej w celu rozszerzenia (otworzenia) porów przed lekkim oczyszczaniem, ewentualnie dla złagodzenia podrażnień, czasem w celu nawilżenia
Stary 2005-03-04, 18:56   #57
darita
Raczkowanie

sauna ( ta z tv marketu) czy faktycznie wyszczupla?

No własnie zastanawia mnie czy ta reklamowany pas z sauna, ktory ma za cel pomoc w osiagnieciu szczupłej sylwetki naprawde działa? uzywała go ktoras z was?
Stary 2005-03-04, 20:23   #58
monyaa
Rozeznanie

Re: sauna ( ta z tv marketu) czy faktycznie wyszczupla?

Po pierwsze sauna (taka zwykła) nie odchudza, pocisz się w niej bardzo, ale tłuszczu Ci nie ubywa, tylko wody.
Wątpię więc, by taki pas zadziałał.
Poza tym za każdym razem chce mi się śmiać, jak widzę reklamę tego pasa, mówią w niej, że w tropikach przecież zawsze się chudnie, i tak pewnie jest, ale dlatego, że zwykle człowiek jest tam na wakacjach, więcej się rusza, mniej je (wiadomo, jak jest gorąco, nie bardzo chce się jeść). Nabijanie ludzi w butelkę.
monyaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-04, 22:46   #59
darianna
Przyczajenie

Re: sauna ( ta z tv marketu) czy faktycznie wyszczupla?

dokładnie tak.Pocisz się,zatem tracisz wodę i ważysz mniej-na chwilę.Potem wypij sobie butelkę wody i ważysz dokładnie tyle samo.
darianna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-21, 10:51   #60
alinab
Zadomowienie

Sauna do twarzy

Mam pytanie do użytkowniczek mini-sauny do twarzy. Czy warto kupować? Jakiej firmy i gdzie kupić (może w internecie)?
alinab jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości