Kolczyk w brwi- pytania, wrażenia, problemy /wątek zbiorczy/ - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-04-28, 11:05   #271
scovy
Przyczajenie

GG do scovy
Dot.: Kolczyk w brwi- pytania, wrażenia, problemy /wątek zbiorczy/

Jeżeli chcesz to zrobić to na pewno nie będziesz żałować ;]
scovy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 12:40   #272
Chaos_Girl
Zadomowienie

Nerwy sa dosc wysoko ponad brawiami i przeklocie na pewno ich nie naruszy. A to, ze po dluzszym czasie brew opada, czy inne dziwne rzeczy sie dzieja, to glupota. Ja mam kolczyk juz jakies 5-6 lat i brew mam w tym samym miejscu. Ci co sie nie znaja niech sie lepiej nie wypoiwadaja i nie powtarzaja jakis bzdurnych historii.
Chaos_Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 14:26   #273
scovy
Przyczajenie

GG do scovy

Dokładnie. Popieram aby nie szerzyć plotek...
Stary 2008-05-03, 09:28   #274
Ostatnni
Przyczajenie

WItam
Mam problem a mianowicie zrobilem wczoraj kolczykw brwi, no i dzis stwierdziłem ze mi sei ne podoba i chcialbym go usunac.... i teraz mam problem czy udac sie do kosmetyczki zeby mi wyciagła czy moge samo to zrobic,a jesli tak to jak?:F
Ostatnni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 20:04   #275
kropelka87
Przyczajenie

Witam. Kolczyk zrobiłam w piątek, wszystko jest ok, nie było żadnej opuchlizny ani zaczerwienienia czy siniaka, tylko lekko boli przy dotyku, ale to chyba normalne Chodzi o to, że przekłucie mam zrobione tylko na 6 mm..czy to nie za mało?
kropelka87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 22:35   #276
scovy
Przyczajenie

GG do scovy

Ostatnni - Nie będę sie wypowiadał ze mogłeś się bardziej zastanowić przed zrobieniem, ale to nie moja sprawa... Zrób jak uważasz, bezpieczniej jest pójść do kosmetyczki. Ale jak czujesz sie na siłach i wiesz ze odkręcisz kolczyka bez szarpania itp to zdejmij sam...

kropelka87 - Wg mnie może lekko pobolewać po świeżym przekłuciu przy dotyku. A co do tego czy nie za mało te 6 mm to nie wiem bo nie orientuje sie w tym ;]
Stary 2008-05-04, 23:05   #277
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kropelka87 Pokaż wiadomość
Witam. Kolczyk zrobiłam w piątek, wszystko jest ok, nie było żadnej opuchlizny ani zaczerwienienia czy siniaka, tylko lekko boli przy dotyku, ale to chyba normalne Chodzi o to, że przekłucie mam zrobione tylko na 6 mm..czy to nie za mało?
moim zdaniem to zdecydowanie za mało
Stary 2008-05-05, 18:00   #278
ankwil
Przyczajenie

ja tez juz mam kolczyka.... swietna sprawa troszke czerwone bylo, rowniez napuchlo ale mysle ze wszytsko jest w porzadku
ankwil jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 01:46   #279
Dice
Przyczajenie

Hej,

W grudniu przekulem brew, nie bylo zadnych problemow, czasami zachaczalem w zapomnieniu ubraniem o niego, ale nie wiele bolalo. Wczoraj zauwazylem, ze przy dolnej dziurce jest leciutkie zabarwienie czerwone, wiec postanowilem zdjac kolczyk na noc i wysmarowac brew tribioticiem. Dzisiaj jest zaskoczony bo brew wyglada jak by sie zrosla, jest dziurka na skorze ale w miesie nie ma zadnego kanalu:P brew troszke spuchla i zastanawiam sie czy to przez spuchniecie nie moge wlozyc na nowo kolczyk czy za wczesnie go zdjalem na tak dlugi czas? Czy trzeba bedzie przekuwac na nowo czy wystarczy poczekac az mala opuchlizna calkiem zniknie?
Dice jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 14:30   #280
freedka
Zakorzenienie

na noc, czyli z 6 godzin minimum, mogła zarosnąć spokojnie.
Stary 2008-05-27, 15:00   #281
ankwil
Przyczajenie

ja osobiscie uwazam ze jak ktos jest bardzo zdeterminowany w kwestii zrobienia kolczyka to zaden bol ani zadne komentarze nie sa w stanie w tym przeszkodzic. ja sie tez wiele naczytalam o opadaniu powieki ale olalam to niech sie dzieje co chce, kolczyk musi byc. No i decyzji tej nie zaluje, od miesiaca banan siedzi mi w luku, dodam jeszcze ze wyjelam go juz na drugi dzien:P tak, tak wiem ze to zle wplywa ale jakos do tej pory nic mi sie nie stalo:P i mam nadzieje ze nie stanie:P przyznam tylko ze mialam troche problemu z zakreceniem kulki.... ale mozna sie w tym wprawic
co do gojenia... to ja uzywalam masci tribiotic. na tym forum przez wiele osob byla ona odradzana a ja uwazam ze jest dobra... co prawda juz kiedys ja stosowalam, nie dostalam zadnego uczulenia wiec i teraz nie mialam zadnych obaw:P:P i to by chyba bylo na tyle....
pozdrawiam

jeszcze co do zrastania sie... u mnie juz po godzinie byla roznica w zakladaniu kolczyka... wiec nawet nie chce myslec co by bylo po calej nocy.... nie zamierzam go nawet na tyle wyjmowac !

Edytowane przez sharlottek
Czas edycji: 2008-10-14 o 18:58 Powód: Post pod postem!
ankwil jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 14:40   #282
memlia
BAN stały

Jeśli bym zrobiła sobie kolczyk, ale załóżmy że po kilku latach by mi się znudził, tudzież sytuacja wymagałabym jego ściągnięcia, to czy pozostaje po nim jakaś bardzo rzucająca siew oczy blizna?
memlia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 18:31   #283
freedka
Zakorzenienie

rzucająca się w oczy na pewno nie. O ile mówimy o normalnych warunkach, dobrze zrobiony, delikatnie wyciągnięty itd ,-)
Stary 2008-06-03, 13:08   #284
scovy
Przyczajenie

GG do scovy

A ja mam do was takie pytanie, bez zdjęcia może być ciężko. Ale może sie uda heh.
Chodzi o to ze kolczyka w brwi mam pół roku i gorna dziurka od razu elegancko zagojona bez problemów, dolna tez zagojona ale czasami pokazuje sie obok zaczerwienienie i jak ścisnę to z reguły górna dziurka wylatuje roba z krwią. Później znika na jakiś czas i po czasie znów sie pokaże. Może miał ktoś coś podobnego i wie jak sie z tym uporać ?
Stary 2008-07-11, 11:15   #285
saama
Przyczajenie

cześć wszystkim posiadaczom zakolczykowanych brwi

Przeglądam ten wątek już od paru dni. kolczyka w brwi chcialam juz kilka lat temu ale mnie ludzie wystraszyli (brew opadanie, powieka, w nerw trafi, ble ble) no i zrobilam dopiero 3 dni temu (jak stwierdzilam ze to mity) i mam wielką RADOCHĘ. tylko nie mam za bardzo z kim o tym pogadac, bo niestety zadnych zakolczykowanych znajomych nie posiadam, tymbardziej w moim rodzinnym miescie do ktorego na 3 miechy wróciłam .

A więc, microbabanabells 8mm ,kulki 3mm bardzo chce jeszcze mniejsze najlepiej z krysztalkami! 3 dni cudownie sie goilo bezbolesnie, zero zaczerwienienia, opuchlizny czy siniaka. wczoraj sie zaczelam bawic tzn probowac w ktora strone sie odkreca i czy wszystko ok i tak jak u mojej przedmowczyni (albo przedpisowczyni :P) troszke mi w okolicy dolnej dziurki nasiaklo krwia, to chyba nic takiego co nie? tylko:
1. nie wiem jak to umyc zeby znowu nie podraznic :P (ale ze mnie głupek)
pyt 2. w ktora strone te kulki sie odkreca? (kolca mam w prawym luku in case any difference :P)
pyt 3. kiedy moge zmienic kulki na mniejsze? zachowujac ten sam precik
pyt 4. czy moge je zmienic sama? czy isc do piercera?
pyt 5. i najgłupsze pytanie.. jakie kolczyki w uszach moge teraz nosic? do tej pory nosilam rozne wiszace koraliki i wiszace kolka, czarne, zielone, czerwone z wzorkami malowane. Teraz to jakos mi dziwnie nie pasuje razem z tym kolcem :/ czy pozostaja mi tylko srebrne kola?????????

Jeżeli ma ktoś ochote podzielić się swoimi wrażeniami lub/i radami będe baaardzo wdzięczna i pozdrawiam moze potem wrzuce zdjatko
saama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 00:15   #286
niezdecydowana442
Przyczajenie

od paru miesiecy zastanawiam sie nad kolczykiem w brwi....strasznie mi sie to podoba i jestem coraz bardziej zdecydowana....oczywiscie w gre nie wchodzi zadna kosmetyczka ani oddawanie sie w rece ludzi ktorzy sie zupelnie na tym nie znaja jedynie profesjonalne studio....oczywiscie wiem ze czasami zdarzaj sie powiklania ale po tym co tu przeczytalam to jestem troche przerazona...najbardziej boje sie chyba tego opadania brwi i tego ze kolczyk moze wpasc;/;/;/ dowiedzialm sie jak dbac o kolczyk....ale mam pytanie....czy po przekluciu moge sie normalnie opalac i chodzic na basen czy musze odczekac troche???jesli tak to ile???
i jeszcze jedno....zna ktos moze jakies naprawde dobre studio w bydgoszczy???
niezdecydowana442 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 01:29   #287
kinia4119
Przyczajenie

Ok...wszystko ładnie,pięknie...Ale ja słyszałam,że jest zagrożenie opadnięcia brwi lub nawet zapalenie rogówki oka...Tyle już słyszałam,że nie wiem co myśleć.Ja się tego nie boję,ale moja matka.A wybierając dobre studio potrzebna jest obecność rodzica...i jego zgoda...

Jest możliwość,aby brew opadła,czy zagrożenie zapalenia rogówki lub innych części oka? Proszę pisać na nr GG 5346655...
kinia4119 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 09:38   #288
scovy
Przyczajenie

GG do scovy

niezdecydowana442
WG mnie to z tym basenem lepiej trochę odczekać. Bo wiadomo w basenie tyle ludzi pływa mogą być jakieś zarazki z świeżo przekłuta brew moze się rozbabrać po tym... Nie wiem jak to jest z opalaniem.

Brew jest unerwiona jak sie nie myle w 2/3 długosci od nosa. Więc w miejscu w ktorym robi sie standardowo kolczyka nie ma nerwów, a co za tym idzie nie ma mozliwośći opadniecia brwi czy innych jakis powikłan... Ale mimo wszystko trzeba przekłuwac w profesjonalnym studiu...
Stary 2008-07-16, 12:01   #289
kinia4119
Przyczajenie

Dziękuję za odpowiedź...może to odmieni zdanie mojej mamy
Stary 2008-07-16, 22:09   #290
saama
Przyczajenie

Hejo!

To ja jestem na świeżo więc troszkę zorientowana. Ze 2-3 tygodnie dać sobie spokój z alkoholem, opalaniem i pływaniem w jeziorach i basenach oraz przemywać, bo wiadomo jest ryzyko infekcji. choc w Niedziele był taaki upał że pojechałam koło 3 nad wodę i siedziałam w kaszkietce i okularach i nawet sie troche popluskalam ale tak żeby nie moczyć głowy i wszystko jest oki także poprostu uważać.

AA i ponawiam pytanka jakby ktoś mógł pomóc..
  • po jakim czasie mozna bezpiecznie starać sie zmienic nakrętki ?
  • lepiej samemu czy do studio by pomogli bo chce takie malutki 2mm , bedzie trudno? prosze o jakies wskazowki i instrukcje. nawet nie wiem w ktora strone to sie odkreca.
Dzieki
saama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 18:33   #291
Norek2102
Przyczajenie

Ja przebijalem jakies pol roku temu i jest za***isc**
odp..
po dwoch tygodniach mozesz bez problemu sciagnac kolczyk:P a co do alkoholu zeby sobie dac spokoj to nie ja przynajmniej nie dalem i wszystko bylo ok
Norek2102 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 10:13   #292
freedka
Zakorzenienie

2 tygodnie? Bzdura !
Stary 2008-07-20, 07:45   #293
qx22
Przyczajenie

POMOCY! Juz jakies 2 miesiace mialem kolczyk w brwi... Przekluwalem w studio zeby nie bylo... Jednego dnia sie budze i czuje bol w miejscu kolczyka... Kolo poludnia do bolu doszlo ropienie! Nastepnego dnia budze sie i tragedia! Kolczyk musialem wyciagnac, wielka sliwa i... opadnieta brew.... Chyba... Tak mi sie wydaje ze opadla xP Ale czy moge cos z tym zrobic?! Chociaz ty wyglada takze jakby bylo podpuchniete...
qx22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 09:03   #294
freedka
Zakorzenienie

jeśli wyjąłeś kolczyk, to po 24h już go na pewno nie założysz. Ja radze to po prostu przeczyszczać i czekać aż się zagoi.
Stary 2008-07-20, 11:02   #295
miss venflon
Zakorzenienie

jeśli wyjąłeś kolczyk to po ptakach
a stan który cie dopadło to mogła byc infekcja-wystarczyło przejść się z tym do piercera-zaleciłby odpowiednie środki i byłoby po krzyku
a brew nie opadła tylko napuchła

w przypadku infekcji stosuje się następująca praktykę:
-przemywanie Octeniseptem
-nałożenie maści z antybiotykiem (np. Tribiotic)-delikatne wprowadzei do kanałau,usunięcie nadmiaru
i tak przez 7 dni
Stary 2008-07-20, 20:23   #296
qx22
Przyczajenie

Wielkie dzieki! Naprawde! Strasznie mnie to przerazilo...
qx22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 12:47   #297
kinia4119
Przyczajenie

Z tego co mi wiadomo to opadnięcie brwi itp nie jest możliwe...
Stary 2008-08-09, 12:09   #298
agniesia3004
Przyczajenie

hej!! ja sie bardzo napaliłam na kolczyk w brwi tylko trochę sie obawiam czy z bólu znów nie zemdlejetak było kilka dni podczas przekluwania pępka trochę niezręczna sytuacja. Mam jeszcze takie pytanie mam raczej z natury powieki trochę opadnięte i jak np. nałożę cień na powieki to go i tak nie widać i mam takie przez to smutne oczy i łuk brwiowy też mam opadnięty. czy będzie mi pasowal kolczyk?? czy to raczej dla tych co mają ladny luk??
agniesia3004 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 12:22   #299
snide
Zadomowienie

GG do snide

zawsze mozesz piercera poprosić o znieczulenie.
jeśli przekłujesz brew w studio/u profesjonalnego piercera żadne opadniecie brwi etc nie wchodzi w gre.

snidehead.blogspot.com sneakers
facebook.com/snidehead
snide jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 23:11   #300
AleksandraXX86
Przyczajenie

czesc, bylam dzis w profesjonalnym studiu i facet kazal mi sie powaznie zastanowic nad zrobieniem kolczyka w brwi ( a chce go umiescic w poziomie a nie w pionie-i to podobno bardziej niebezpieczne), gdyz moge sobie zniszczyc buzke;] ostrzegal mnie ze kolczyk moze wyjsc, i bedzie blizna a nie sztuka ponosic miesiac i kicha...tyle ze ja juz bylam zdecydowana i teraz siedze i czytam Wasze posty i iiiiiii mam pytanie....podobno sa jakies specjalne kolczyki jak np. PTFE, ktorych podobno organizm nie odrzuca? macie jakies doswiadczenie w tej kewsti? czy to prawda? z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam!
AleksandraXX86 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości