Kolczyk w brwi- pytania, wrażenia, problemy /wątek zbiorczy/ - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-20, 23:00   #481
kempa114
Przyczajenie

GG do kempa114
Dot.: Kolczyk w brwi- pytania, wrażenia, problemy /wątek zbiorczy/

to kiedy mam niewiem jak to ująć wiedzieć kiedy będzie zagojone?
kempa114 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 23:14   #482
miss venflon
Zakorzenienie

a twój piercer ci tegoi nie powiedział-kiedy jest możliwa wymiana po zejściu opuchlizny? jaki jest okres gojenia się tegom przekłucia? ile pielęgnować?
Stary 2009-07-20, 23:29   #483
kempa114
Przyczajenie

GG do kempa114

nie powiedział.. ale tylko muwiła pircerka że ten kolcyk co mi zrobiłą to jest tak na styk ma troche luzu ale w razie czego m kupić większy.. i muwiła że mam przemywać woda utlenioną i 2 razy dziennie smarować tribiotykiem.. ale ja wody utlenionej nie używam bo czytałem już to forum i używam tylko tribiotyk..

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:18 ----------

mam zdjęcie wstawione do mojego albumu ze swieżo zrobionym kolczykiem a dokładnie 2 godziny po zrobieniu.. i nic mi krew nie leciała ani nic..

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

z resztą jak chcesz napisz na gg 13217284.. bo nielubie pisać na forum..
Stary 2009-07-21, 09:38   #484
Paulinax123
Zadomowienie

Tylko Ci się wydaje powierzchownie, że jest wygojone... Kanał po tygodniu jest jeszcze świeży !
Paulinax123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 14:26   #485
Chaos_Girl
Zadomowienie

Kolczyk nie pwoeinien byc na styk, tylko dluzszy, zeby wystraczyl kiedy pzreklucie spuchnie. Na styk, to sie wklada jak sie wszystko wygoi. Nie odwrotnie.
Chaos_Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 01:55   #486
kempa114
Przyczajenie

GG do kempa114

wy mnie do końca nie rozumiecie.. wiem wiem nie wygoiło sie w środku..
mam kolczyk 8mm a dziure to niewiem chyab też na 8mm.. ale ja mam troche luzu ale też nie wytaje za bardzo.. a jak już pisałem wgle mi nie spuchnoł.. z reszta już wstawilem fotto ze świeżo zrobionym kolczykiem..

Edytowane przez kempa114
Czas edycji: 2009-07-22 o 01:57
Stary 2009-07-24, 16:18   #487
kempa114
Przyczajenie

GG do kempa114

mam pytanie.. bo w poniedziałek otrzymam kolczyk do brwi tytanowy G5
dokłądnie ten: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=683461668
i chce sie dowiedzieć czy tytan goi lepiej czy stal chirurgiczna?
Stary 2009-08-05, 16:41   #488
daykerie
Przyczajenie

Słuchajcie, mam parę pytań. Otóż chciałabym sobie przebić brew, ale mam trochę obaw związanych głównie z opadaniem powieki i tym całym wypadaniem kolczyka. Jakie jest ryzyko, że brew opadnie i skąd właściwie bierze się to, że kolczyk wypada? Z góry dzięki.
daykerie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 23:33   #489
kempa114
Przyczajenie

GG do kempa114

ja moge tyle powiedzieć ze jak idzie sie do dobrej kosmetyczki to ona jak robi kropki na brwi zeby zaznaczyć to wie najlepiej gdzie ma być kolczyk zeby brew nie opadła.. miałem tak samo pytała sie czy niżej dać ale powiedziałą że niżej jak da to może opadać brew.. mam kolczyk 1 miesiąc i nic sie nie dzieje.. nawet po 3 tygodniach zmieniłem kolczyk i świetnie sie wygoiło może nie dokońca ale wszystko jest ok.. kolczyk nie może wypaść.. chyba że nie dokręcasz kulki.. ale tak to nie jest mozliwe..
Stary 2009-08-06, 08:03   #490
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kempa114 Pokaż wiadomość
ja moge tyle powiedzieć ze jak idzie sie do dobrej kosmetyczki to ona jak robi kropki na brwi zeby zaznaczyć to wie najlepiej gdzie ma być kolczyk zeby brew nie opadła.. miałem tak samo pytała sie czy niżej dać ale powiedziałą że niżej jak da to może opadać brew.. mam kolczyk 1 miesiąc i nic sie nie dzieje.. nawet po 3 tygodniach zmieniłem kolczyk i świetnie sie wygoiło może nie dokońca ale wszystko jest ok.. kolczyk nie może wypaść.. chyba że nie dokręcasz kulki.. ale tak to nie jest mozliwe..
to twoja kosmetyczka nie ma pojecia co robi
Stary 2009-08-07, 23:24   #491
kempa114
Przyczajenie

GG do kempa114

ale jo.. ja tam ma wszystko dobrze i reszta mnie gó... obchodzi..!
Stary 2009-08-08, 11:45   #492
miss venflon
Zakorzenienie

och jak ja lubie te fochy i pokazywanie pupy
jakie to dojrzale
Stary 2009-08-10, 22:23   #493
ada2807
Przyczajenie

Dobra kosmetyczka, hehe...a tyle się trąbi, że kosmetyczka nie jest PIERCERKĄ! a daykerie chodziło pewnie o migrację.
ada2807 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 00:18   #494
kempa114
Przyczajenie

GG do kempa114

no jezu robicie z byle gówna problem.. byłem w takim zakładzie gdzie kosmetyczka robiłą co innego była pircerka która robiłą kolczyki i były fryzjerki..

---------- Dopisano o 00:18 ---------- Poprzedni post napisano o 00:17 ----------

mam jeszcze pytanie bo wczoraj w nocy zachaczyłem kolczykiem o poduszke i troche mnie to zabolało nawet troszeczke mocniej niż troche ale to juz chyab 4 raz mi sie zdażyło.. coś sie stym mogło stać jak kilka razy zachaczyłem??
Stary 2009-08-13, 21:26   #495
ewuniaa415
Przyczajenie

Question Dot.: Kolczyk w brwi- pytania, wrażenia, problemy /wątek zbiorczy/

witam chce zrobic sobie kolczyk w brwi ale troche nie wiem co i jak..
jak mozecie to odpowiedzcie na moje pytania:
1. Czy przekuwanie boli?
2. Ile kosztuje przekucie w salonie tatuazy?
3. Jaki kolczyk jest najlepszy do brwi (dlugosc sztangi, rodzaj)?
4. Długo sie goi?
5. Bardziej boli w pepku czy w brwi?? ( w pepku mam)

Prosze o odpowiedz
pozdrawiam ewuniaa415
ewuniaa415 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 17:33   #496
kempa114
Przyczajenie

GG do kempa114

wczoraj w nocy zachaczyłem kolczykiem o poduszke i troche mnie to zabolało nawet troszeczke mocniej niż troche ale to juz chyba 4 raz mi sie zdażyło.. coś sie stym mogło stać jak kilka razy zachaczyłem??
Stary 2009-08-26, 23:46   #497
angelstyle
Zadomowienie

O jejuuu
Jesteś chłopakiem, dałeś sobie przekłuć brew, a srasz w majtki, bo zahaczyłeś parę razy o podusię? Słooooodkie
A więc... Będziesz żył!

Co do poprzednich pytań...
Boli umiarkowanie, ja się nastawiałam na coś mocniejszego, także nie było tak źle. Właściwie cały czas miałam uśmiech na twarzy, po wszystkim ładnie podziękowałam Jak naprawdę chcesz to zrobić, to ból jest sprawą drugorzędną.
Goiło się tyle, ile powinno, raczej wszystko szło okej.
angelstyle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 14:01   #498
Snajper
Przyczajenie

Angry Dot.: Kolczyk w brwi- pytania, wrażenia, problemy /wątek zbiorczy/

Ja też myślałem żeby zrobić sobie kolczyk w brwi ale narazie nie mam kasy no i jest lipa może za miesiądz coś sie wykombinuje. Tylko sie troche boje bo łatwo jest wyrwać kolczyk i wtedy nie ciekawie to wygląda
Snajper jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 17:11   #499
Chaos_Girl
Zadomowienie

Ja mam kolec w brwi 7 lat i jakos go nikt ani nic mi nie wyrwalo. To jednak nie jest takie proste. Co miesiac fryzjetka mi go szarpie gzrebieniem, nie wspomne o zaczepianiu recznikiem i innych takich. W nocy o poduche tez nieraz zahacze. I kolczyk dalej jest wtym samym miejscu.
Stary 2009-09-24, 20:18   #500
mate0301
Przyczajenie

Siemka
Mam problem bo dzisiaj rano mi sie kulka odkręciła i wyjąłem kolczyk;/
I gdy chciałem go dzisiaj załozyć to nie mogłem;/
Ehh nie znam sie na tym;/
Jak go trza włozyc nie wspominając o tym ze jest on strasznie mały:P
Chyba najmniejszy jaki mozna kupic;/ małe kulki i wogóle;/
Jakieś rady???
I po jakim czasie moze on zarosnąć???? Dzięki
A kolczyka mam od 2 miesięcy...
Stary 2009-09-30, 22:59   #501
Kamilka125p
Raczkowanie

Witam, ja mam swój kolczyk juz ponad rok i troszkę w związku z nim przeżyłam, ale wiem ze przekłuła bym brew 2 raz
Koszt w moim przypadku to 80zł (przekłucie+kolczyk=zniec zulenie).
NIC nie bolało - przekłcie to tyle co uczucie że ktoś mocniej złapie za brew i ją ściśnie. Przekłuwałam u kosmetyczki poleconej przez koleżankę, która przekłuwała u niej język.
Problem pojawił sie po ok. miesiącu. Nie chciało sie za bardzo goić. Niby ranka była zamknięta ale nie do koća, nie bolało ale było zaczerwienione.. Pojawił sie problem: kolczyk "wyszedł" jakby został wypchnięty przez organizm.... Poszłam spowrotem do kosmetyczki i co sie okazało wyszło na to że przebiła skórę za płytko. Po zagojeniu całkowitym na moją prośbe przebiła jeszcze raz (w ramach reklamacji za darmo). Od tamtego czasu zagoiło sie wszystko pięknie, co prawda mam po 1 przekłuwaniu niewielka bliznę, ale tuszuje ją brew i jest praktycznie niewidoczna. Mimo tych przygód - nie żałuję.
Teraz zdarza mi się że znajdę jakiś nowy fajny kolczyk i bez problemu - wyciągam jeden a wkładam drugi, bez najmniejszych komplikacji czy bólu. W "obsłudze" również nie mam problemów, na początku trzeba się przyzwyczaić przy wycieraniu twarzy recznikiem, ale później to wchodzi w nawyk.
Zdecydowanie polecam tym którzy są pewni swojej decyzji ale radzę poszukać doświadczonej w przekłuwaniu kreślonej części ciała osoby.
Pozdrawiam
Kamilka125p jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 23:43   #502
Chaos_Girl
Zadomowienie

Nie nie bolalo-chyba po to bylo znieczulenie
Stary 2009-10-06, 17:51   #503
chris1471
Przyczajenie

Witam,

Chciałbym zrobić sobie kolczyk w brwii, dlatego mam kilka pytań.

Gdy sie przekłuwa brew na pierwszy miesiąc, góra dwa daje sie dłuższy kolczyk, a następnie wymienia sie na krótszy? Tak słyszałem, to prawda? Wychodzi na to, że muszę kupić dwa kolczyki?

Higiena... Oczywiście mam zamiar stosowac sie do zaleceń lekarza, jednak mam obawy... Mam nawyk taki, że nie ważne jak zasne, to często budzę sie prawym profilem twarzy do poduszki (a w prawej brwi chcę zrobić sobie kolczyk). Miejsce będzie uciskane w nocy, to będzie spory problem? A jak z kąpielą? na czas kąpieli zaklejać go czymś, by nie dostała sie woda?

Zakładając, że przebije brew u dobrego piercera, kupię porządny kolczyk, będę przestrzegał higieny... jaka jest szansa, że kolczyk wypadnie/nie przejmie się? A na to że nerw jest uszkodzony?

Zna ktoś naprawdę dobrego piercera we Wrocławiu? Cena nie gra roli, zdrowie najważniejsze.

Z góry dziękuję,

Pozdrawiam.
chris1471 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 22:30   #504
miss venflon
Zakorzenienie

idąc do dobrego piercera nie musisz kupować własnych kolczykow-często wymiana na krótszy jest wliczona w cenę zabiegu-kapiąc sieniczym nie zaklejasz,trzeba tylko uważać ,zeby szampon czy żel do mycia nie dostały się do przekłucia-na początku staraj sie nie spac na tym boku
a jesli chodzi o wrocław to juz nie raz wspominałam ewe ze sweet daddys tattoo
Stary 2009-10-07, 18:54   #505
chris1471
Przyczajenie

Dziękuję za szybką odpowiedz,

Ile kosztuje przebicie w tym studiu? Wliczają w cenę te dwa kolczyki?

p. Ewa pracująca w tym studiu to Piercerka przez duże "P"? Zależy mi na tym by wykonał to ktoś naprawdę dobry.

Jak z tym uszkodzeniem nerwów i tego typu legendami?
p. Ewa mnie nie uszkodzi?

Edytowane przez chris1471
Czas edycji: 2009-10-07 o 19:28
chris1471 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 21:16   #506
miss venflon
Zakorzenienie

podam ci myspace ewuni http://www.myspace.com/ewapiercing
wspolpracuje z nia i ronaldem od ok dwóch lat-nie mamy wobec siebie żadnych zastrzeżeń względem techniki,sterylności i wiedzy-polecam tylko te osoby,których widziała w trakcie pracy lub dobrze znam efekty ich pracy-o ceny pytaj się jej
nie znam cennika innych studiów
Stary 2009-10-07, 21:29   #507
Lilith777
Przyczajenie

GG do Lilith777

Ja dzisiaj przekułam brew, tez się trochę bałam po przeczytaniu tych wszystkich historii i problemach z kolczykami ale stwierdziłam, że jak sama nie sprawdzę to się nie przekonam...i poszło
Jak narazie jest ok,ale mam kilka wątpliwości co do tego, o czym mówił mi piercer - zalecił przemywanie wodą utlenioną (wcześniej na tym forum czytałam, że najlepsza jest sól fizjologiczna, toteż zapytałam go co o tym sądzi - odpowiedział że woda utleniona jest równie bezpieczna,a lepiej oczyszcza ranę) ...no i jeszcze to, że założył mi kolczyka ze stali chirurgicznej. Zapytałam czy nie lepiej było by tytanowy - odpowiedział, że po nowym przekłuciu stal chirurgiczna jest najlepszym rozwiązaniem (i że takie są wskazania sanepidu...).
Trochę mija się to z tym, co wcześniej tu przeczytałam, powinnam sie tymi faktami niepokoić? właściwie sama nie wiem co o tym myśleć, bo facet, który mi przebijał brew sprawiał wrażenie, jakby miał o piercingu pojęcie i sporo osób, które robiły u niego kolczyki naprawdę go sobie chwali...
Lilith777 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 21:43   #508
miss venflon
Zakorzenienie

no mija się to troche z prawda -woda utleniona wysusza i długotrwale stosowana nie sprzyja regeneracji gojacej sie tkanki-
a co do wpierana że sanepid wymaga stali chirurgicznej-jest to totalna bajka...
napisz jak dokladnie wyglądał zabieg-jakie miała rekawiczki,z czeho wyciagł narzędzia i kolczyk-wtedy będe w stanie powiedziec coś wiecej
Stary 2009-10-07, 22:03   #509
Lilith777
Przyczajenie

GG do Lilith777

hmm.. rękawiczki miał lateksowe (chirurgiczne takie), kolczyk na pewno był zapakowany po sterylizacji (sterylizowany był jakies 45 minut), ale nie mam pojęcia z czego wyciągał narzędzia bo jak to robil to ja już spoczywałąm z zamkniętymi oczami, ale zdaje się,że tez były w jakiś sterylnych opakowaniach, bo słyszałam jak je rozrywa... w ogóle to wszystko wyglądało profesjonalnie, sterylnie i wzbudzało zaufanie, ale zaniepokoiło mnie właśnie to co mówił...
Co do tej wody utlenionej - czy mogę zrobić np. tak, że narazie będę przemywać wodą póki rana jest świeża i jeszcze krwawi
(jak po 3 godzinach od zabiegu w domu przemywałam sobie miejsce przekłucia poruszając trochę kolczykiem, ktory wcale poruszać się nie chciał, to krew leciała jak szalona, ale mam nadzieję że to nic grożnego), a za jakis tydzień, dwa tygodnie przerzucę się na sól fizjologiczną żeby już bardziej tego nie wysuszać?
Lilith777 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 22:14   #510
miss venflon
Zakorzenienie

odradzam wode wogóle-sól fizjologiczn a do przemywania i oczyszczania jest najlepsza-do tego warto właczyc Octenispet który jest delikatny i działa antybakteryjnie
woda przed niczym nie zabezpieczy a tylko podrażni i wysuszy
a jak krwotok sie powtórzy to sterylnym gazikiem uciśnij mocno miejsce wlotu i wylotu oraz ich okolice-dporowadź do powstania skrzepu-usun go delikatnie odmaczając dopiero po kilku godzinach
acha i rekawiczki chirurgiczne to sa takie pakowane w jałowy pakiet-w opakowaniu sa tylko dwie sztuki i sa one sterylne
a latex wyciąganyz pudelka zbiorczego to dziagnostyczne i one nie sa sterylne-moga ewentualnie służyć do przygotowania miejsca zabiegu

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości