Kolczyk w brwi- pytania, wrażenia, problemy /wątek zbiorczy/ - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-10-06, 16:34   #631
Burzum
Raczkowanie

Dot.: Kolczyk w brwi- pytania, wrażenia, problemy /wątek zbiorczy/

I wiecie co, nie nacieszyłam się długo moim horizontalem.
Po 2 miesiącach zaczął mi wyraźnie migrować...
Burzum jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 23:54   #632
malutkielfik
Przyczajenie

GG do malutkielfik
Smile Dot.: Kolczyk w brwi- pytania, wrażenia, problemy /wątek zbiorczy/

No goście od tatuażu są naprawdę strasznie fajni i nie tylko
Założyłam konto właśnie bo chciałam sobie poczytać i popisać o tych kolczykach w brwi;p

Czyli GDZIE najlepiej robić kolczyka? Bo już wiem, że na pewno nie w salonie kosmetycznym ;]
malutkielfik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 12:26   #633
snide
Zadomowienie

GG do snide

w salonie tatuażu albo kłuć sie u tzw. prywaciarzy

snidehead.blogspot.com sneakers
facebook.com/snidehead
snide jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 03:44   #634
nocna_iskierka
Przyczajenie

Cześć Dressiku Wiem, jak jesteś zakochana w kolczyku (sama bym chciała...), ale radziłabym ci czekać do szkoły średniej. Nauczyciele są ćwokami, bywają przewrażliwieni na takie rzeczy i bardzo lubią osądzać innych na podstawie wyglądu i "zauważalności" w klasie. Jeśli ktoś siedzi cichutko jak myszka i robi zadania, ma gwarantowaną piątkę. Jeśli ktoś ma czerwone włosy, kolczyk w nosie i do tego jest gwiazdą klasową - musi się starać jak wół żeby zarobić na tą samą ocenę :/ Przykra rzeczywistość.

Generalnie powinno ci to ujść na sucho, ale tak jak mówię, może być trudniej zdobyć sobie szacunek nauczycieli. Więc może narazie poprzestań na kolczykach na uszach, a pomyśl o jakiejś szałowej fryzurce, glanach... No i kolczyka oczywiście nie odpuszczaj, tylko odłóż na potem - kobiety nawet 30-letnie świetnie wyglądają z przekłutymi brwiami, więc masz jeszcze sporo czasu do namysłu
nocna_iskierka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 20:10   #635
Kendzior
Przyczajenie

Witam.Zrobiłem kolczyk w brwi 6 dni temu.Rana ładnie sie goi itp ale oko mnie "swędzi".Czuję tez jakbym miał coś pod powieką.Mam jeszcze siniaka i chyba krwiaka .Czy ten "dyskomfort" zniknie?
Kendzior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 23:03   #636
neonka88
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Burzum Pokaż wiadomość
I wiecie co, nie nacieszyłam się długo moim horizontalem.
Po 2 miesiącach zaczął mi wyraźnie migrować...
mi też migruje (co prawda nie horizontal); trzyma się na 4 mm.
chyba go wreszcie wyjmę;((
neonka88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 17:48   #637
cysia00
Przyczajenie

Opuchlizna i siniak znikną a jak przyzwyczaisz się do kawałka pręta w brwi, to nie będziesz pamiętał, że w ogóle go masz ^^ ja mam kolczyk w brwi od 3 miesięcy i jestem bardzo zadowolona
cysia00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 22:20   #638
malutkielfik
Przyczajenie

GG do malutkielfik

A ja się nadal nie mogę zdecydować... Dziewczyny- w prawej czy w lewej brwi? Poziomo czy pionowo ? Mi się osobiście podoba pionowo;p
Stary 2010-12-06, 22:46   #639
angelstyle
Zadomowienie

ja zrobiłam w prawej, bo większość ma przekłutą lewą :p no i mam pionowo, ale to zależy, jak co komu pasuje. decyzję trzeba podjąć przecież samemu.

angelstyle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 09:52   #640
Monisia8888
Przyczajenie

Czytam tu i czytam i kazdy jedzie na kosmetyczki hehhe Ja mialam przekluwana brew ponad rok temu w zwyklym salonie kosmetycznym i wszystko jest w jak najlepszym porządku Osobiscie uwazam ze jesli taki zaklad ma w swoich ofertach przekluwanie roznych czesci ciala to musi miec osobe ktora jest do tego przygotowana i zna sie na rzeczy. Takze Dziewczyny jesli macie zaufana kosmetyczke ,walcie do niej bo na pewno Wam krzywdy nie zrobi takie jest życie i nie kazda z nas ma blisko do pana piercera , ktory pewnie zdarl by z was wiecej niz dobra kosmetyczka.
Monisia8888 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 10:36   #641
miss venflon
Zakorzenienie

kosmetyczka robiąca piercing jest po jednodniowym kursie-gdzie ma zagwarantowane wykonanie własnymi ręcami jednego przekłucia
ale dyplom jest na ścianie można kłuć-profesjonalizm pełną gębą
od kolczykowania są piercerzy-ludzi ,którym oddaje sie własne ciało wybiera sie z rozsądkiem
Stary 2010-12-09, 08:24   #642
Monisia8888
Przyczajenie

No tak,ale czytalam ,że nie kazda z nas mieszka w wielkim miescie i nie ma do pierwszego piercera 5 m.Dziewczyny zadaja duzo pytan wlasnie o to czy u kosmatyczki mozna a raczej czy bezpiecznie jest przekluc brew.Z własnego doswiadczenia wiem że tak ,jesli jest to kosmetyczka zaufana i wiemy ze robila to nie raz ani dwa to mysle ze warto do niej isc.Planuje przeklucie nosa takze u niej,bo brew mi zrobila idealnie.
Stary 2010-12-09, 08:57   #643
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Monisia8888 Pokaż wiadomość
No tak,ale czytalam ,że nie kazda z nas mieszka w wielkim miescie i nie ma do pierwszego piercera 5 m.Dziewczyny zadaja duzo pytan wlasnie o to czy u kosmatyczki mozna a raczej czy bezpiecznie jest przekluc brew.Z własnego doswiadczenia wiem że tak ,jesli jest to kosmetyczka zaufana i wiemy ze robila to nie raz ani dwa to mysle ze warto do niej isc.Planuje przeklucie nosa takze u niej,bo brew mi zrobila idealnie.
większośc znamienicie uprawia "antypiercing" -więc nie nie warto-a po porzadnie wykonaną rzecz warto ruszyć swoje cztery litery poza swoją własną ulicę
ale dopóki ludzie nie zrozumią tak prostych spraw to będa paradowac z zepsutymi przekłuciami

i nie bądź taka pewna ,że twoje przekłucia sa w 100% wykonane prawidłowo
-czy w studiu jest autoklaw?
-z jakiego materiału jest kolczyk?
-jakie rekawiczki były użyte przy zabiegu i ile razy były zmienianie?
-czym była przemywana skóra przed i po zabiegu?
-jakich środków antyseptycznych uzywała kosmetyczka do mycia i dezynfekcji rąk?
-co się stało z materiałem skażonym po zabiegu?
-jakie dostałaś zalecenia pielęgnacyjne ?
-po jakim czasie była wymiana kolczyka w brwi na krótszy?

Edytowane przez miss venflon
Czas edycji: 2010-12-09 o 08:58
miss venflon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 22:48   #644
Framme
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 5
GG do Framme

Hej wszystkim. Mam problem :/ Przebilam brew jakies 8 dni temu. I bylo okej, lekkie zaczerwienienie, lekkie ropienie, ale to wiadomo, musi byc. A dzis rano jak wstalam to mialam tak spuchnieta brew, ze i powieka spuchla, prawie pol oka mi zaslonilo, do tego jak lekko przycisnelam to pelno ropy sie wylalo.. Bolalo, nie powiem. Teraz pod wieczor juz lepiej, rope wyciskam i przemywam ciagle wacikiem nasaczonym ciepla woda lub srodkiem wysuszajacym (na rany). Skore wokol dziurek mam od samego poczatku przesuszona...
Bedzie dobrze czy organizm mi sie buntuje? Nie dostalam zadnych rad co do pielegnacji, nie mam tez bladego pojecia z czego mam kolczyk... Widac zly wybralam salon :/ Mam tez kolczyk w jezyku juz ze 3 lata, nigdy nie mialam zadnych problemow, z tatuazem tez mi sie nic nie dzialo, wiec myslalam, ze moje cialo przyjmuje takie atrakcje...
Szczegolnie zalezy mi na Twojej odpowiedzi @miss venflon, z gory dziekuje
Stary 2010-12-10, 17:46   #645
Monisia8888
Przyczajenie

Jesli chodzi o autoklaw to byl w zakladzie(nie wiedzialam co to jest , i dlatego utkwilo mi to w glowie kiedy mowila o tym ,kolczyk byl ze stali chirurgicznej,no rekawiczki jalowe chirurgiczne,z tego co pamietam to kolo 3 razy zmieniala,przemywala czyms na s chyba skinsept a po nie pamietam moze byla to sól fizjologiczna,czym sie myla to na prawde nie pamietam jesli o skazony material chodzi to miala specjalny plastikowy pojemnik.Zalecenia to przemywanie woda utleniona i tribiotic (ktory mi na prawde pomogl) choc wiem ze woda utleniona nie jest przez Cb polecana.A kolczyk wymienialam pół roku po zabiegu,ogolnie to teraz mam zmieniony po raz 3 czy 4.Iwszystko jest ok.

---------- Dopisano o 04:46 ---------- Poprzedni post napisano o 04:44 ----------

A co do ruszenia 4 liter do najblizszego piercera to dosc daleko bym musiala te swoje 4 litery ruszyc dlatego wybralam rozwiazanie takie jakie wybralam
Stary 2010-12-27, 00:40   #646
Seranevi
Przyczajenie

Ja mam pytanie nieco innej natury. Kolczyk zrobiłam sobie dwa tygodnie temu, założony mam tytanowy bananabell 1,6/10. Chciałam zapytać, czy mogę zmienić kolczyk (oczywiście po odczekaniu co najmniej dwóch kolejnych tygodni ) na bananabell o grubości pręta 1,2? Czy będzie w czymś to przeszkadzać bądź może to wpłynąć na proces gojenia?
Seranevi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 15:34   #647
Jull_a
Przyczajenie

hej, jestem tu nowa, chociaż nieco się wyedukowałam na temat przekłuwania brwi
Chciałabym przekłuć brew, ale nie mam rozeznania co to salonów.
Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś dobry warszawski salon? Najlepiej gdzieś na mokotowie albo centrum.
Jull_a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 20:42   #648
Kayrie
Raczkowanie

Mam kolczyka w brwi prawie 1,5 roku. Z kilku powodów jestem zmuszona go wyjąć. Czy jest tutaj może ktoś, kto mógłby mi powiedzieć ile mniej więcej dziurka po kolczyku może mi się goić? A może mógłby mi ktoś polecić np. jakąś dobrą maść na blizny? Wiem, że ślad po kolczyku może zostać, ale jednak spróbowałabym czegoś aby nie był za bardzo widoczny.
Kayrie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 22:44   #649
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kayrie Pokaż wiadomość
Mam kolczyka w brwi prawie 1,5 roku. Z kilku powodów jestem zmuszona go wyjąć. Czy jest tutaj może ktoś, kto mógłby mi powiedzieć ile mniej więcej dziurka po kolczyku może mi się goić? A może mógłby mi ktoś polecić np. jakąś dobrą maść na blizny? Wiem, że ślad po kolczyku może zostać, ale jednak spróbowałabym czegoś aby nie był za bardzo widoczny.
kanał powinien się zejść w ciągu kilku dni-czy się zrośie niewiadomo-by rozjaśnić i uelastycznić bliznę proponuję Cepan bądź Contratubex
Stary 2011-03-30, 19:30   #650
AnikZgr
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
kanał powinien się zejść w ciągu kilku dni-czy się zrośie niewiadomo-by rozjaśnić i uelastycznić bliznę proponuję Cepan bądź Contratubex
a miejsce po labrecie? Kolczyk miałam 2 lata. Pani w aptece dała mi tribiotic ale nie wiem czy tribiotic ma sens w tym przypadku ? Cepan będzie dobry?

Buty
AnikZgr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 20:42   #651
miss venflon
Zakorzenienie

może się zejdzie a może nie-nie rozumiem czemu farmaceuta dał ci antybiotyk?masz infekcję?
tak cepan, contratubex są na blizny
Stary 2011-03-30, 23:35   #652
AnikZgr
Wtajemniczenie

no własnie nie ;|
mam dziurkę po wyjęciu i tyle.. nie ma zaczerwienienia czy podrażnienia.
jak w domu doczytałam, że dostałam antybiotyk to też się zdziwiłam.
wiec jutro powędruje po Cepan.
Wiem, że cudownego wyleczenia nie doznam ale chcę maksymalnie zminimalizować tą bliznę i tyle.
Przez miesiąc pounikam slońca , powklepuję cepan i zobaczymy jakie będą efekty

dziękuję serdecznie za odpowiedź

Buty
AnikZgr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 22:41   #653
anuszka1409
Raczkowanie

Cześć wszystkim!
Wpadłam właśnie wczoraj na pomysł zrobienia sobie kolczyka w brwi. Przeczytałam cały temat, aczkolwiek mam dosłownie kilka pytań troszkę z innej beczki.

Chodzi o to, że nie jestem pełnoletnia (będę we wrześniu). Rodzice wiem, że się nie zgodzą, dlatego nawet nie mówię im o tym pomyśle-wolę poczekać te kilka miesięcy i się upewnić, czy sama nie zmienię zdania. Do rzeczy-wyczytałam, że po zabiegu jest siniak, tzn. wygląda to jakby było podbite oko (dobrze zrozumiałam?). Wiadomo, że nie chciałabym paradować z takim okiem po szkole, dlatego w grę wchodziłyby tylko któreś ferie. Ale czy 2 tygodnie wystarczy, żeby to się "ogarnęło", tak....do ludzi żeby wyjść?

Dwa, to chciałam zapytać, czy-zakładając, że wszystko będzie ok bez żadnych powikłań powiedzmy-po kilku latach noszenia kolczyka, jeśli o niego zahaczę, to również zrobi mi się "kuku"? Za każdym razem w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia tak jest?

Trzecie pytanie, takie można by rzec przyziemne-mam na myśli, jak myjecie twarz? Np. peelingiem? Przecież jakoś się to chyba dostaje tam do środka?... A właśnie, jak aplikować te maści itd, by weszły do kanału?

Pytam już na zapas, bo wolę się dowiedzieć i móc wszystko przez ten czas przemyśleć. Chciałam pooglądać jakieś zdjęcia ewentualnych komplikacji, ale wyszukują się czasem dość drastyczne fotki (u siebie to wiadomo, człowiek jakoś zniesie jeszcze, ale innych oglądać to...). A czy ktoś może ma wyjęty kolczyk, tak już kilka lat-mocno widać dziurki?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas. Pozdrawiam!

Edytowane przez anuszka1409
Czas edycji: 2011-04-05 o 16:28 Powód: zjadłam końcówki wyrazów, bardzo smaczne, polecam
anuszka1409 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 23:18   #654
miss venflon
Zakorzenienie

lekkie zasinienie zdarza się jeśli podczas zabiegu było spore krwawienie-występuje to stosunkowo rzadko i jak każdy siniak z czasem zmienia kolory,bleknie i znika
każdy uraz,naderwanie może skończyć się infekcją-po prostu trzeba uważać przy myciu,ubieraniu się,rozbieraniu,czesaniu
przy myciu świeżo po przekłuciu trzeba uważać żeby nic się nie dostało do świeżej rany-po pełnym wygojeniu funkcjonuje się normalnie
napisz skąd jesteś to może się okaże ,że masz profesjonalistę pod ręką
Stary 2011-04-04, 23:40   #655
anuszka1409
Raczkowanie

Nie wydaje mi się, niestety... Ja jestem z Ełku. Był tu salon, niedawno powstał, ale nie jestem pewna czy nadal istnieje (to małe miasto, więc nie wiem czy były/są jakiekolwiek obroty; co do jakości-nie wiem, nikt ze znajomych nie ma takich ozdób). W grę wchodzi Białystok, Olsztyn i ewentualnie Trójmiasto (głównie Gdańsk). Do namysłu jeszcze kilka miesięcy, jednak jak wspomniałam, wolę wiedzieć wcześniej, na co się EWENTUALNIE zdecyduję.

Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź.

Edytowane przez anuszka1409
Czas edycji: 2011-04-05 o 16:29 Powód: brak sensu w zdaniu
Stary 2011-04-05, 08:39   #656
miss venflon
Zakorzenienie

w białymstoku w studio east side ink w gdansku w studiu pandemonium
Stary 2011-04-05, 16:25   #657
anuszka1409
Raczkowanie

Bardzo Ci dziękuję Miss Venflon! Pomogłaś niezmiernie. Oczywiście, jeśli się zdecyduję-i nie zapomnę-to napiszę I w razie pytań oczywiście będę zaglądać. Pozdrawiam gorąco!
Stary 2011-04-06, 15:14   #658
Kendzior
Przyczajenie

Witam jakies pol roku temu przebilem brew < tzn zrobil to piercer>.I jakos oko mnie pobolewa tak jakbym cos w nim mial.Kolczyk jest z Bio-plastu wiec to chyba nie uczulenie.I z dziurki czesto <wycieka> mala kropelka ropy.Ten lekki bol moze byc spowodowany tym kolczykiem czy to moze cos innego?Mam tez dosc dlugi pręt bo nieskracalem go moze to jest przyczyna?

Edytowane przez Kendzior
Czas edycji: 2011-04-06 o 22:32
Stary 2011-04-07, 14:58   #659
Kendzior
Przyczajenie

Odpisze ktoś?
Stary 2011-04-07, 15:17   #660
buffy249
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Kendzior Pokaż wiadomość
I jakos oko mnie pobolewa tak jakbym cos w nim mial.
To raczej nie od kolczyka. Radziłabym się przejść do okulisty.

Cytat:
Napisane przez Kendzior Pokaż wiadomość
I z dziurki czesto <wycieka> mala kropelka ropy.Mam tez dosc dlugi pręt bo nieskracalem go moze to jest przyczyna?
To prawdopodobnie nie ropa, tylko limfa. Może warto byłoby skrócić kolczyk i go dopasować, bo jak jest za długi to łatwiej o niego zahaczyć, a co za tym idzie - podrażnić przekłucie.
buffy249 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości