Kolczyk w brwi- pytania, wrażenia, problemy /wątek zbiorczy/ - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-03-30, 20:18   #121
anitkaijerry
Przyczajenie

GG do anitkaijerry
Dot.: Kolczyk w brwi- pytania, wrażenia, problemy /wątek zbiorczy/

miss venflon ja już zwątpiłam, biegam co chwilę do lustra i oglądam mój kolczyczek. kurczę 2 mm ma napewno a może ciut więcej! Zestresowałam się!
anitkaijerry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 20:25   #122
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Zestresowałam się
alez spokojnie
juz tłumacze o co chodzi z tymi dwoma milimetramy
banany do brwi sa produkowane w długościach-6,8,10,12 mmm-więc jęsli mamy docelowo założyć kolczyk 8mm to przekłucie musi być zrobione na 10mm bananie ale w odległości 8mm-jak jest więcej to jak zalożysz krótszego tego 8mm to ci np. 1-2 mm luzu zostaną
ja zwracam uwagę przede wszystkim na czas jaki musi upłynąć od przekłucia do wymiany-TO JEST NAJWAŻNIEJSZE-4-5 tyg. minimum
Stary 2007-03-30, 21:12   #123
anitkaijerry
Przyczajenie

GG do anitkaijerry

No cóż nie pozostaje mi nic innego jak tylko cierpliwie czekać!!!!! Zobaczymy jak sytuacja będzie się rozwijać. Póki co nic mnie boli, nie dotykam ranki paluchami, mam wodę utlenioną, tribiotic. Myślę, że kobietka, która mnie zakolczykowała zna się na rzeczy, bo jest instruktorem i sama uczy innych tego fachu. Odezwę się jak już będę mogła powiedzieć coś więcej na temat swojego stanu. pozdro
anitkaijerry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 10:32   #124
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
mam wodę utlenioną, tribiotic
odstaw i wode utlenioną i tribiotic
woda utleniona wysusza skórę w trakcie gojenia-jeśli stosowac wodę to tylko przez 3-4 dni po przekłuciu
zamiast wody-sół fizjologiczna-ampuła malutka kosztuje ok 30 gr w aptece-jedna ampułkę zuzywa się na raz potem jest już niesterylna i nalezy ją wyrzuc-sól jest obojętna dla organizmu i doskonale oczyszca rane po przekłuciu-zmien wode na sól
a TRIBIOTIC ODSTAW bo:
-jest to składowa trzech antybiotyków,jest ryzyko że jesteś na których uczulona
-bo jest to maśc a nakładanie maści na świeże przekłucie powoduje że skóra nie oddycha
-antybiotyków nie stosuje się zapobiegawczo-organizm może się przyzwyczaić i jak naprawde coś się będzie działo to delikatniej dzialające antybiotyki nie pomogą

Cytat:
Myślę, że kobietka, która mnie zakolczykowała zna się na rzeczy, bo jest instruktorem i sama uczy innych tego fachu
ja nie znam w polsce żadego instruktora w tym fachu ,który znał by się na rzeczy-chwyt reklamowy?
Stary 2007-04-08, 10:37   #125
Garszczok
Przyczajenie

ahh...... niedobrze mi sie robi jak czytam te wasze bez sensowne posty... np. ze jak sie brew przebija to moze opadnac lub moze byc polowa twarzy sparalizowana... tylko do tego dodac ze robi to gumis w swojej chatce gdzie lataja smoki a mamy bardzo fajna bajeczke dla dzieci do lat 5... brew jest unerwiona tylko do 1/3 jej dlugosci... wiec jak bedziecie przekuwac kolo nosa to jest ryzyko jego uszkodzenia a jak na skraju to jest bardzo trudne chyba ze ktos by was wsadzil tam 5mm igle... a tak dla zainteresowanych to napisze tyle ze robilem sobie tam kolczyk w ten piatek, robila mi to kumpela wenflonem i kompletnie nicnie bolalo ani samo przeklucie ani teraz nawet nie czuje ze cokolwiek tam mam... mialem opuchlizne tylko w piatek w sobote juz jej nie bylo.... wiec sie nie martwcie tylko prezekluwajcie... nie jest do tego potrzebny zaden salon tylko podstawowe srodku odkazajace, wenflon o odpowiedniej grubosci i osoba ktora sie nie boli przekluc komus cialo... dodam tak na koncu ze dzis jest niedziela i tylko jak mocno zachacze koszulka lub recznikiem kolczyk to czuje malutki bol.......... teraz zastanawiam sie nad przekluciem kolczyka ale musze poczekac az skoncze przyjmowac dietke, suplementy i odzywki

Tyle z mojej strony jak cos to pytajcie

Pozdrawiam i pamietajcie.... nie kazcie sie kierowac innym jak cegos chcecie to nie sluchajcie innych tylko siebie i zrobcie to
Garszczok jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 22:15   #126
Yaza
Rozeznanie

Ogólnie jak czytałam posta powyżej, to na początku byłabym skłonna przyznać rację, owszem brew jest najmocniej unerwiona od środka twarzy, jednak kiedy doczytałam do momentu, że nie jest do piercingu potrzebny salon, jedynie 'podstawowe środki odkażające' i 'osoba która sie nie boi przekłuć komuś ciało' - zwątpiłam. Gratuluję wszystkiego, od kolczyka począwszy na odżywkach skończywszy, a najbardziej błogiej niewiedzy.
Yaza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 08:20   #127
Ania_P
Rozeznanie

Cześć, mam pytanie. Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy zrobić sobie kolczyk w brwi i chciałam zapytać (bardziej dziewczyn) czy taki kolczyk nie przeszkadza w depilacji brwi? Ja z natury mam bardzo grube brwi i namiętnie je wyrywam- czy poprostu omijacie to miejsce czy normalnie moze rwać? Pisaliście też żeby nie chodzić na solarium, a czy tak samo jest w przypadku słońca? Bo możliwe że za miesiąc będę gdzieś w ciepłym kraju i nieiwem czy po takim czasie można już się opalać... Jak przebijałam pępek to powiedziano mi żeby na jakiś czas unikać słońca dlatego pytam czy z brwiami jest tak samo. Sorki za banalne pytania, ale kto pyta nie błądzi
Ania_P jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 23:10   #128
freedka
Zakorzenienie

A ja mam takie pytanie czym moge zmierzyć (i jak) dlugość i grubość pręta, bo chciałabym wymienić sobie kolczyk, a nie wiem jakie są wymiary tego co mam teraz :P bo wydaje mi się ze linijką to chyba nie bardzo
Stary 2007-04-26, 08:31   #129
miss venflon
Zakorzenienie

grubośc mozesz zmierzyć suwmiarką -to będzie 1,2mm lub 1,6mm
Stary 2007-04-26, 09:43   #130
freedka
Zakorzenienie

a skąd takie cudo wziąć? Ale wydaje mi się, ze to jednak będzie 1,2mm bo stosunkowo mały jest, ale wole sie upewnić, niz wyżucić w błoto 50zł, bo tak za mały czy za duży
Stary 2007-04-26, 15:49   #131
miss venflon
Zakorzenienie

albo w markecie budowlanym znajdziesz suwmiarki,w skrzynce narzedziowej taty lub w sklepie dla majsterkowiczów
albo w studiu gdzie zakladałaś kolczyk-ja swoich klientów informuję jaką maja grubość pręta,długość kolczyka i wielkośc kulek
Stary 2007-04-26, 17:55   #132
freedka
Zakorzenienie

to mysle, że tata bedzie miał Dzieczyna która mi przebijała, mówiła mi ale moja skleroza najwyzej podejde do tego studia i się zapytam
dzięki za odp
Stary 2007-04-28, 22:38   #133
KasiaAmaterasu
Przyczajenie

Witam!!
Od dłuższego czasu chcę przebić brew. Ale mam kilka obaw... Czy to prawda, ze opada powieka i mozna stracić wzrok (gdy przebije się nerw)?? Jakie kolczyki najlepsze są na sam początek? Jak kształt, materiał i wogóle. I czy wie moze ktoś czy w Katowicach znajduje się profesjonalny salon piercingu?
KasiaAmaterasu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 11:28   #134
miss venflon
Zakorzenienie

po pierwszepadanie i nerw to tzw.urban legend-profesjonalista ci krzywdy nie zrobi
pod drugie:kolczyk tytanowy bądź bioplast;banan o grubości 1,2 mm lub 1,6 mm
po trzecie;nikogo z katowic nie polecam

i najwazniejsze:jak juz sie będziesz gdiześ pytać to twoje pierwsze pytanie powinno brzmieć:
czy mogłabym zobaczyc jak wyglada wasz autoklaw?
Stary 2007-04-29, 16:46   #135
KasiaAmaterasu
Przyczajenie

A jak mam rozpoznać czy ten autoklaw jest sterylny i wogóle?? I ile mniej wiecej kosztuje przebicie? Gdzie można kupić kolczyk? U jubilera są tylko ze stali chirurgicznej a wiem, ze takie można zakładać dopiero na wygojone miejsce.
Stary 2007-04-30, 15:54   #136
Yaza
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez KasiaAmaterasu Pokaż wiadomość
A jak mam rozpoznać czy ten autoklaw jest sterylny i wogóle?? I ile mniej wiecej kosztuje przebicie? Gdzie można kupić kolczyk? U jubilera są tylko ze stali chirurgicznej a wiem, ze takie można zakładać dopiero na wygojone miejsce.
autoklaw raczej sterylny nie będzie, bo sam słuzy do sterylizacji. obczaj na google jak powinien wyglądać. cena zależy od studia, powinno być coś koło 100 zeta. nie baw sie w kupowanie kolca samej, bo długość na przekłucie musi dobrać indywidualnie piercer. trzymaj sie na pewno zdala od jubilerów, bo tam maja kolczyki niewiadomego pochodzenia, mogą uczulać.
Stary 2007-05-01, 18:11   #137
kami828
Zadomowienie

hmmm wiedziałam że im więcej będę czytać tym mniej będe chciała zrobić kolczyka heh mój tż ma i bardzo mi sie podoba,zresztą coraz więcej osób sobie robi kolczyk w brwi.Sporo znajomych go ma i robili u tej samej KOSMETYCZKI,też chciałam ale Ona wyjechała i mogę se pomarzyc bo u mnie w mieście nikt już nie robi :/ nie no jest jeszcze jedna kosmetyczka ale u Niej słyszałam że nie warto robić bo każdemu sie paprze zwłaszcza pępek :/ No i ja mam takiego pecha że pewnie by cos poszło nie tak,zawsze to co najgorsze dopada właśnie mnie heh

A mam pytanko,mam uczulenie na różne niemetale,z czego powinnam miec kolczyka?Ze stali nierdzewnej czy z czego?Może są jakieś które napenwo nie uczulą? z góry dzięki za odpowiedzi
kami828 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 18:21   #138
sue.
BAN stały

GG do sue.

Najlepiej zapytać osobę przekłuwającą brew. Ja słyszałam coś o tytanie, ponoć przyspiesza gojenie ranki
sue. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 21:23   #139
freedka
Zakorzenienie

Tytan, nie uczula, ewentualnie bioplast lub PTFE
Stary 2007-05-02, 18:02   #140
KasiaAmaterasu
Przyczajenie

Wink Dot.: Kolczyk w brwi- pytania, wrażenia, problemy /wątek zbiorczy/

Mam pytanie, czy wie ktoś czy gdzieś na dolnymślasku jest dobry salon piercingu? Wrocław? Legnica?
Stary 2007-05-02, 19:52   #141
miss venflon
Zakorzenienie

zabawne-ja właśnie dzis wyjeżdzam z dolnego śląska-byłam w Jaworze na goscinnych występach
Stary 2007-05-02, 22:08   #142
KasiaAmaterasu
Przyczajenie

W Jaworze? To bardzo blisko mnie! Może gdybym wcześniej wiedziała to zamówiłam bym przebicie brwi u Ciebie
Stary 2007-05-12, 00:45   #143
adamqazqaz
Przyczajenie

GG do adamqazqaz

znacie jakies studio w poznanu z odpowiednimi certyfikatami itp?
adamqazqaz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 12:14   #144
jusali
Rozeznanie

Cool Dot.: Kolczyk w brwi- pytania, wrażenia, problemy /wątek zbiorczy/

Oj Miss Venflon...ja kiedys mieszkałam w Jaworze
Teraz się przeprowadziłam n amazury.....koło Działdowa:P
A kolczyk w brwi tez mam, sama zrobiłam:P
jusali jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 18:56   #145
FanaYa
Przyczajenie

Hej hej, planuję przekłuć sobie brew, oczywiście, w dobrym studio... Tylko boję się jednego... Od początku października zaczynam chodzić na basen i nie jestem pewna, czy 10 tygodni od przekłucia starczy, żeby rana mi się zagoiła na tyle dobrze, żebym mogła go ściągać 2 razy w tyg. tak na około 2-3 godziny... Baaardzo proszę o szybką odpowiedź, z góry dzieki
FanaYa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 19:38   #146
Chloestic
Zakorzenienie

nalezy odczekac, az miejsce przeklucia bedzie wygojone, ktore w przypadku brwi wynosi 1-3 miesiecy
Chloestic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 20:01   #147
Płazik
Raczkowanie

Witam. Ja także bardzo chciałabym mieć kolczyk w[na?] łuku brwiowym. Bólu nie boję się wcalę Tego, ze mi brew opadnie również. Tylko... jak do cholery przekonać rodziców?!

Jescze niedawno gdy szłam do Mamy i mówiłam, ze chcę sobie zrobić kolczyk słyszałam coś takiego:
"..jak Tata się zgodzi..."
Gdy szłam do Taty, słysząłam:
"...jak Mama się zgodzi.."
i koło się zamykało...
A teraz Tata mówi, zę zgodzi się jak Mama się zakolczykuje xD haha, oczywiście Mama tego nie zrobi i dlatego taki warunek dał mi Tata...
eh..
A ich argumenty są takie, że teraz zmieniam szkołę na bardzo dobrą i, że zaczną na mnie inaczej patrzeć itd.. Eh.. przecież dla nauczycieli nie liczy się to jak wygladam.. tylko jaką mam wiedzę... eh

Jak przekonać rodziców?

Moja skromna galeria :

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381397
Płazik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 19:42   #148
majsterka
Przyczajenie

rodzice raczej juz sie Twoi nie zgodzą.. tak jak i moja mama dlatego radze zrobić to co ja zamierzam - po prostu zrób sobie tego kolczyka! Widze ze Twoi rodzice nie sa jakos bardzo wrogo nastawieni dlatego mysle ze pogodza sie z tym szybko jeszcze jak im powiesz ze będziesz wyjmowac kolczyk na lekcje szkolne (ja tez tak będę robic)

A teraz mam pytanko: czy ktos poleca jakies profesjonalne salony do percingu w skarżysku kamiennej lub radomiu? odpiszcie prosze!
majsterka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 11:52   #149
majsterka
Przyczajenie

mam jeszcze jedno pytanie. niektórzy tutaj piszą, że rana goi sie nawet od 2 tyg niektórzy ze 1-3 mies.. ja mam właśnie zamiar zrobic kolczyk teraz ale od 1 wrzesnia będę musiala go zdejmowac codziennie na lekcje w szkole czy to bardzo będzie szkodzic i sprawi ze ranka sie będzie na nowo 'rozciapywac' czy raczej moge sobie pozwolic na codzienne wyjmowanie i wkladanie? w ostatecznosci moglabym go wyjmowac tylko na pare lekcji, ale to tez by wyszlo ze prawie codziennie

Czyli z opadaniem brwi to nieprawda a blizna zostaje tylko przy niedbalości o gojącą sie ranke i poprostu wlasna glupote??

jeszcze raz pytanie: kto poleca jaies dobre salony w skarzysku lub radomiu?
majsterka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 21:09   #150
Yaza
Rozeznanie

nie wolno codzien wkladac i wyjmowac kolczyka, tym bardziej, ze do 1 wrzesnia to on sie nie wygoi za Boga Ojca. Nie ma roznicy, czy bedziesz go wyjmowac na pare godzin, gwint bedzie podrazniac kanal, ziarniny sie narobisz. jak chcesz sie naogladac ziarniny to wejdz na watek 'kolczyk jakby w uchu' - tam dziewczyny sie chwalily.
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości