Dermatolog szarlatan? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-03-20, 22:33   #1
guest
Zakorzenienie

Dermatolog szarlatan?

ostatnio dermatolog powiedzial mi ze codziennne uzywanie podladu moze sie skonczyc tradzikiem. strasznie mnie to zmartwilo, bo zawsze sadzilam, ze to nieszkodliwy kosmetyk. czy to prawda (jakos nie chce mi sie wierzyc)? a moze sa jakies "bezpieczne" podklady do mlodej, mieszanej cery (18lat)?
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-20, 22:33   #2
guest
Zakorzenienie

Dermatolog szarlatan?

ostatnio dermatolog powiedzial mi ze codziennne uzywanie podladu moze sie skonczyc tradzikiem. strasznie mnie to zmartwilo, bo zawsze sadzilam, ze to nieszkodliwy kosmetyk. czy to prawda (jakos nie chce mi sie wierzyc)? a moze sa jakies "bezpieczne" podklady do mlodej, mieszanej cery (18lat)?
Stary 2002-03-21, 08:43   #3
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl

Re: Dermatolog szarlatan?

Tem facet zyje chyba w epoce kamienia lupanego [img]icons/icon12.gif[/img]
Powiedz mu , zeby sobie troche poczytal na temat wspolczesnej kosmetologii. Nie wiem jak inne Panie, ale ja stosuje podklady od 15 roku zycia. I nie mialam galopujacego tradziku, zmian, przebarwien a moja skora ma sie naprawde niezle [img]icons/icon7.gif[/img]
Nalezy jedynie bardzo dbac o higiene. Zarowno podczas nakladania kosmetyku - skora i rece musz byc bardzo czyste. I oczywiscie niezbedny jest bardzo dokladny demakijaz. Dla mnie niedopuszczalne jest i bylo polozenie sie spac bez demakijazu. To tak jak z myciem zebow. Po prostu to musi byc nalog [img]icons/icon7.gif[/img]

I jeszcze jedno, to zwlaszcza do Pan z wielkich miast, czy zauwazylyscie podczas demakijazu ile "brudu", miejskiego kurzu pozostaje na waciku? I podklad w tym przypadku jest taka sztuczna bariera, ktora nie pozwala osiadac tym wszystkim strasznym paskudztwom bezposrednio na skorze.
A mitem jest to, ze nie pozwala skorze oddychac czy zatyka pory.

Natomiast jesli chodzi o podklad dla Ciebie Sandro, to najlepiej jak przejrzysz oceny z KW. Na razie wygrywa zdecydowanie Revlon i jest on naprawde dobry dla cery miesznej. [img]icons/icon7.gif[/img] Ale sa tez inne podklady, ktore dziewczyny sobie chwala.
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-21, 08:43   #4
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl

Tem facet zyje chyba w epoce kamienia lupanego [img]icons/icon12.gif[/img]
Powiedz mu , zeby sobie troche poczytal na temat wspolczesnej kosmetologii. Nie wiem jak inne Panie, ale ja stosuje podklady od 15 roku zycia. I nie mialam galopujacego tradziku, zmian, przebarwien a moja skora ma sie naprawde niezle [img]icons/icon7.gif[/img]
Nalezy jedynie bardzo dbac o higiene. Zarowno podczas nakladania kosmetyku - skora i rece musz byc bardzo czyste. I oczywiscie niezbedny jest bardzo dokladny demakijaz. Dla mnie niedopuszczalne jest i bylo polozenie sie spac bez demakijazu. To tak jak z myciem zebow. Po prostu to musi byc nalog [img]icons/icon7.gif[/img]

I jeszcze jedno, to zwlaszcza do Pan z wielkich miast, czy zauwazylyscie podczas demakijazu ile "brudu", miejskiego kurzu pozostaje na waciku? I podklad w tym przypadku jest taka sztuczna bariera, ktora nie pozwala osiadac tym wszystkim strasznym paskudztwom bezposrednio na skorze.
A mitem jest to, ze nie pozwala skorze oddychac czy zatyka pory.

Natomiast jesli chodzi o podklad dla Ciebie Sandro, to najlepiej jak przejrzysz oceny z KW. Na razie wygrywa zdecydowanie Revlon i jest on naprawde dobry dla cery miesznej. [img]icons/icon7.gif[/img] Ale sa tez inne podklady, ktore dziewczyny sobie chwala.
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-21, 13:12   #5
guest
Zakorzenienie

Sandro, tak się składa, że u mnie trądzik pojawia się zawsze wtedy, kiedy odważę się wyjść na ulicę bez makijażu. Przypuszczam, że wielkomiejski brud bardzo źle działa na moją cerę, kiedy pozbawiona jestem podkładowej ochrony, o której pisała Agnieszka. Bardzo często na ulotce dołączonej do podkładu możesz przeczytać, że nie wywołuje trądziku, nie zatyka porów, albo coś w tym stylu. Ja na to zwracam uwagę i wybieram zawsze beztłuszczowe formuły.
Dermatologa zmień koniecznie, bo jeśli jego wiedza medyczna jest porównywalna z wiedzą o kosmetyków, to nie wróżę Ci nic dobrego (zresztą prywatnie uważam, że wiekszość z nich to szarlatani i oszołomy).
Pozdrawiam - Agnieszka
Stary 2002-03-21, 13:12   #6
guest
Zakorzenienie

Sandro, tak się składa, że u mnie trądzik pojawia się zawsze wtedy, kiedy odważę się wyjść na ulicę bez makijażu. Przypuszczam, że wielkomiejski brud bardzo źle działa na moją cerę, kiedy pozbawiona jestem podkładowej ochrony, o której pisała Agnieszka. Bardzo często na ulotce dołączonej do podkładu możesz przeczytać, że nie wywołuje trądziku, nie zatyka porów, albo coś w tym stylu. Ja na to zwracam uwagę i wybieram zawsze beztłuszczowe formuły.
Dermatologa zmień koniecznie, bo jeśli jego wiedza medyczna jest porównywalna z wiedzą o kosmetyków, to nie wróżę Ci nic dobrego (zresztą prywatnie uważam, że wiekszość z nich to szarlatani i oszołomy).
Pozdrawiam - Agnieszka
Stary 2002-03-21, 16:25   #7
sandra
Przyczajenie

dzieki bardzo za odpowiedz - strasznie mi ulzylo i juz lece zeby sie zaopatrzyc w jakis fajny podkladzik. dermatolog byl rzeczywiscie nieudany juz wiecej do niego nie pojde...
sandra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-21, 16:25   #8
sandra
Przyczajenie

dzieki bardzo za odpowiedz - strasznie mi ulzylo i juz lece zeby sie zaopatrzyc w jakis fajny podkladzik. dermatolog byl rzeczywiscie nieudany juz wiecej do niego nie pojde...
sandra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-24, 12:39   #9
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Do wszystkich odpowiedzi dodam tylko ,że znalazłam (a właściwie dostałam) bardzo dobrą myjkę do twarzy i ciała. Polecana jest do cery tłustej , trądzikowej , ale także do mieszanej. Rewelacyjnie oczyszcza skórę. Nazwa myjki : DERMACLIN podobno już jest w aptekach.Kosztuje ok. 29 zł , starcza na ok. trzy miesiące używania.
Jeśli robisz makijaż to zalecałabym zmyć go żelem lub mleczkiem do demakijażu , a potem już samą myjką i wodą jeszcze raz dokładnie oczyścić skórę.

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-24, 12:39   #10
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Do wszystkich odpowiedzi dodam tylko ,że znalazłam (a właściwie dostałam) bardzo dobrą myjkę do twarzy i ciała. Polecana jest do cery tłustej , trądzikowej , ale także do mieszanej. Rewelacyjnie oczyszcza skórę. Nazwa myjki : DERMACLIN podobno już jest w aptekach.Kosztuje ok. 29 zł , starcza na ok. trzy miesiące używania.
Jeśli robisz makijaż to zalecałabym zmyć go żelem lub mleczkiem do demakijażu , a potem już samą myjką i wodą jeszcze raz dokładnie oczyścić skórę.

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 15:46   #11
JurataAmber
Przyczajenie

Dot.: Dermatolog szarlatan?

Ja niestety muszę się zgodzić z Twoim dermatologiem, w moim przypadku za każdym razem kiedy nakładam na twarz podkład (mam na myśli podkłady, które wypróbowałam jak L'Oreal True Match, lumene, bourjois, maybelline, max factor lasting performance: nie są to raczej te z najniższej półki), na mojej twarzy pojawiają się ropne wypryski i wągry, a niekiedy są to duże bolesne podskórne grudy. Dodam też, że ze względu na wrażliwą cerę zawsze dbam o higienę jeśli chodzi o zmywanie i nakładanie makijażu. Być może mam nadwrażliwość na jakieś chemiczne substancje, nawet w kosmetykach do mycia i demakijażu oraz jakichkolwiek kremów, bo gdy przestaję używać tego wszystkiego do mycia i rezygnuję na dłuższy czas z makijażu, a do mycia używam tylko wody i olejku jojoba zamiast kremu, problem pryszczy znika. Buzia staje się gładka i się nie przetłuszcza jak wcześniej, dlatego już nie używam podkładów, kremów i jakichkolwiek kosmetyków. Być może jestem uczulona na składniki chemiczne albo moja skóra nie toleruje po prostu niczego na buzi? Dla mnie to pozostaje zagadką. Dodam też, że byłam kiedyś u dermatologa i niczego się nie dowiedziałam, przepisał mi tylko drogą maść, która pogorszyła stan skóry. Chciałabym nosić makijaż jak moje koleżanki (każda z nas chyba lubi poprawiać Matkę Naturę ), ale obawiam się, że problem fatalnej cery może wrócić. Jestem ciekawa, czy któraś z Was spotkała się z czymś takim.
JurataAmber jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 10:51   #12
Seph
Zadomowienie

Dot.: Dermatolog szarlatan?

Mnie się wydaje że to jest indywidualna sprawa. Każdy ma inną cere, wrażliwą na inne składniki. ja zauwazyłam ze niby po kremach ochronnych straszny mam wysyp.. Po podkladzie nigdy. A też od 15 roku życia używam podkładu.
Seph jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości