Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-03-21, 17:06   #301
jowisia
Wtajemniczenie

Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: rozstepy na piersiach

Jesssy, strasznie dziekuje za wyprodukowanie tak pouczajacej lektury
Tez nie znosze wielkosci mojego biustu, ale coz.. dbam o niego jak moge, bo nic innego narazie mi nie pozostaje. Nie mam dostepu do polskich kosmetykow. Moja przyjaciolka wybiera sie z wizyta do mnie juz za tydzien, wiec poprosilam ja o taki maly zakup Ziaji z Polski. Nigdy bym go sama nie kupila, ale jezeli mowisz, ze taki dobry... Sprobuje. Chyba nie kosztuje sporo.

Napisalas, ze kuracje kolagenowe w przypadku blizn i roztepow moga przyniesc dobre rezultaty. Ale gdzie tego kolagenu szukac...?! Wizyty tu u dermatologa sa dosyc drogie, zreszta nie wiem, czy bede potrafila mu wytlumaczyc, bo sama dokladnie nie zrozumialam do konca. Chodzi po prostu o kuracje kolagenem na blizny i rozstepy..?
Wiesz, sprobuje. Zapytam, czy wie, czy slyszal, co poleca...
Zajrze tez jutro do apteki i o wszystko wypytam.

Dziekuje za nowy trop Wszystko wybadam.

jowisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 17:35   #302
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: rozstepy na piersiach

Cytat:
Napisane przez jowisia
Oliwka...? A jakby to mialo Paulo zadzialac..? Pozbylas sie w ten sposob rozstepow?!
Oliwka dlatego, ponieważ jest to najlepszy natłuszczacz i nawilżacz, więc bardzo dobrze nadaje się do masażu, po przez który stymulujemy naszą skórę do działania, poprawienia jędrności itd. W związku czym rozstępy stają się mniej widoczne.
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 20:13   #303
jessy
Zakorzenienie

Dopiero teraz zauważyłam, jak obszerna zrobiłą się moja wypowiedź Mam nadzieję, ze Was ie zanudziłam do reszty Tak dobrze zrozumiałaś zapytaj u dermatologa o kuracje. Ale najpierw w aptekach popytaj o produkty zawierające Kolagen Transdermalny, bądź szary do stosowania do ciała, a szczególnie na rozstępy I wtedy z tego co Ci panienka zaproponuje wybierzesz odpowiedni. Z góry uprzedzam, że kolagen jest dość drogi. BTW Ziaja kosztuje 11zł mniej więcej (krem do biistu)
Stary 2006-03-21, 21:09   #304
lawenda-w-chodakach
Rozeznanie

PROSZĘ O POMOC! Ja również mam rozstępy na piersiach - mam 16 lat i na każdej piersi od wewnętrznej strony mam po dwie czerwone krechy
jakie preparaty mogę stosować? Takie żeby mi nie zaszkodziły, bo jestem alergiczką

nie zrażam się.

lawenda-w-chodakach jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 23:02   #305
jowisia
Wtajemniczenie

Send a message via Skype™ to jowisia

Cytat:
Napisane przez lawenda-w-chodakach
PROSZĘ O POMOC! Ja również mam rozstępy na piersiach - mam 16 lat i na każdej piersi od wewnętrznej strony mam po dwie czerwone krechy
jakie preparaty mogę stosować? Takie żeby mi nie zaszkodziły, bo jestem alergiczką
Lawendo-w-chodakach, u mnie tez rozstepy pojawily sie mniej wiecej w tym wieku, i musze przyznac, ze uzylam juz chyba wszystkiego, co istnialo i nie zniknely one do konca (choc sa duzo mniej widoczne, w kolorze srebrzystym..). Jak juz pisalam, polecam szczegolnie granatowy ATW do biustu oraz duzo drozsze ampulki Lieraca. A niedlugo wyprobuje zachwalana przez jesyy Ziaje.
I mam zamiar popytac o ten kolagen, ale moja mam dzis krzywila sie (jest lekarzem), ze podobno blizna, a rozstepy to zupelnie nie to samo uszkodzenie skory i nie ma jedno z drugim nic wspolnego, i zebym poczytala sobie troszke anatomii i o peknieciach tkanki lacznej...

Ale i tak zapytam jakiegos dermatologa i farmaceute.

I dziewczyny piszcie i dzielcie sie sposobami..!!!

jowisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 06:31   #306
jessy
Zakorzenienie

Jasne, że nie to samo co blizny, ale produkt KOSMETYCZNY na bazie kolagenu może pomóc Na blizny też kolagen, ale już "cięższy kaliber" i odpowiednie leki za lecone przez fachowcaZ tymże oczywiście na każdego co innego zadziała Więc w razie czego proszę nie bić
Stary 2006-03-22, 10:49   #307
chmurka80
Zadomowienie

GG do chmurka80

mnie mój TZ smarował codziennie oliwką ale rozstępy i tak sie pojawiły ale już ich prawie nie widać chociaż po ciązy niczym ich już nie smarowałam

non permettere al passato di "rubarti il futuro "

chmurka80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 16:20   #308
Ryvkah
Raczkowanie

czytalam, ze dobrze nawilzona skora ma mniejsze szanse na rozstepy
ujedrniac i nawilzac, zama mam rozstepy i z nimi walcze szorstka gabka

Ryvkah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 10:22   #309
MagdalenaK2
Raczkowanie

Jezzy, niestety nie znalazłam "Lipocell Bloker Krem do biustu napinająco - ujędrniający", panie powiedziały, ze nie ma. Nie wieze ich kompetencji, wiec poszukam w innych sklepach. Kupilam Zaja mamamia krem na rozstepy. Wyprobuje ten. Znalazłam jeszcze jeden "PHARMACERIS M
TOCOREDUCT forte preparat redukujący istniejące rozstępy" Czy któras z Was go używała?
MagdalenaK2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 13:46   #310
jessy
Zakorzenienie

No nie co za kobiety, oczywiście, że jest taki krem, sama go przecież nie wyprodukowałąm Wczoraj był we wrocławskim Superpharm na pewno. Może popatrz w rossmannach i sperpharmach? W razie czego ja Ci kupię
Stary 2006-03-25, 14:53   #311
MagdalenaK2
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez jessy
No nie co za kobiety, oczywiście, że jest taki krem, sama go przecież nie wyprodukowałąm Wczoraj był we wrocławskim Superpharm na pewno. Może popatrz w rossmannach i sperpharmach? W razie czego ja Ci kupię
No własnie sprawdziłm w kilku rossmanach. Sprobuje jutro w sperpharmie.
Stary 2006-03-25, 15:23   #312
Koziołek Matołek
Przyczajenie

jestem w 4 m-cu ciąży, mogę z czystym sumieniem polecić oliwkę dla kobiet w ciąży i nie tylko firmy Clarins- oliwka na rozstępy
Rewelacja
wada: cena- jest jednak dość (znacząco) droga
ale jest na prawdę dobra

POZDRO, Aga
Koziołek Matołek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 16:48   #313
MagdalenaK2
Raczkowanie

Koziołku, jak dokładnie nazywa się ten olejek?
Stary 2006-03-26, 23:32   #314
boniulka
Zadomowienie

GG do boniulka

Witaj
Ja od siebie moge polecić Fissan i to z ręką na sercu.Kosztuje do 20zł,moze teraz troszkę więcej,nie orientowalam sie wiec nie wiem dokładnie.Jest to bardzo gesty krem w biało-różowej tubce dostepny w aptece.Łandie spłyca rozstępy,jego wadą jestciezkie rozsmarowywanie,ale jest on do masazu wiec zapewne stad jego konsystencja.Ja konczylam masaz az on się wchloną bo nie chcialo mi się bawic dłuzej i bylam zadowolona.Po jakims czasie przestałam smarowac piersi bo zauwazylam poprawę i spłycenie rozstępów prawie ze skórą.Byłam bardzo zadowolona.
Krem jest niedrogi i bardzo wydajny.
Słyszałam teżwiele dobrego o ATW o ktorym już tutaj pisano,ale nie mialam z nim do czynienia.
Pozdrawiam serdecznie
Stary 2006-03-26, 23:39   #315
MagdalenaK2
Raczkowanie

Fissan też stosowałam, niestety nie tak systematycznie jak Boniulka, wiec i efeków jakis niewiarygodnych nie miałam.W moim przypadku nie spłycił rozstępów a uzywałam go zaraz po ich pojawieniu się.
Stary 2006-04-14, 10:31   #316
karola26
Przyczajenie

Dot.: Re: rozstępy :(((

a ja jestem po ciązy i mam na brzuchu..to dopiero koszmar
karola26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 10:33   #317
karola26
Przyczajenie

Dot.: rozstępy od kremu?

kurcze zazdroszcze Ci,ze masz tylko po ciaży malutkie rozstepy,bo ja mam caly brzuch ..o stroju dwuczęsciowym latem to juz moge pomarzyć;(
karola26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 07:39   #318
Monka_tort
Zadomowienie

Dot.: Re: rozstępy :(((

Ja też mogę przyłączyć się do Tygrysów grona, problem z rozstępami mam gdzieś od 5 klasy podstawówki. Nabawiłam się standardowo - moje ciało urosło, no i utyło przy tym trochę, w bardzo szybkim tempie.
Najwięcej rozstępów mam na pupie i po bocznej stronie ud. Ciągle ich bardzo nie lubię, ale zdążyłam się przyzwyczaić Pocieszam się, że będąc dorosłą zrobię sobie laser

Antoine de Saint - Exupéry
Monka_tort jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 08:53   #319
justysia274
Zadomowienie

GG do justysia274
Dot.: rozstępy :(((

/frag. BG/
"Jak leczyć rozstępy?"
Początkowo ciemnoczerwone, z czasem perłowobiałe kilkumetrowe smugi zwane rozstępami. Powstają, gdy skóra ulega nadmiernemu rozciągnieciu w trakcie tycia, chudnięcia czy szybkiego wzrostu. Nie tylko na piersiach, ale i brzuchu, udach czy plecach. Niestety, leczenie rozstępów jest bardzo trudne i nie daje rewelacyjnych rezultatów. Można im jednak zapobiegać, dzięki systematycznemu nawilżaniu skóry. Dobrym środkiem do tego celu jest np. Oliwka w żelu firmy Penaten. Stosowana na mokrą skórę zatrzymuje 10 razy więcej wilgoci niż normalne balsamy nawilżające. Oliwka jest łatwa w stosowaniu, szybko się wchłania i ma przyjemny zapach. Zawiera rumianek, który działa na skóre łagodząco i kojąco (cena ok.:20 zł).
Stary 2006-04-22, 09:41   #320
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Rozstępów już istniejących nie da się zlikwidować - podczas gdy trenowałam siatkówkę już w podstawówce i zaraz w ogólniaku zaczęłam chudnąć rozstępy pojawiły się natychmiast. Zaczęłam stosować specjalne maści, kremy i kremiki (nie pamiętam nazwy bo było to już bardzo dawno) - zapobiegły one powstawaniu nowych ale nie zlikwidowały starych. Rozstępy mam na wewnętrznej stronie ud - jak narazie tylko tam
Powiem tylko tyle ,że najważniejsze jest nawilżanie skóry - na noc po kąpieli w te własnie miejsca nakłądam ciut więcej balsamu, no i na pupę też

mona1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 12:14   #321
taniacos
Rozeznanie

Przyłączam sie do tygrysków, ja nim jestem od okresu dojrzewania,ahh gdybym zajeła się nimi wczesniej, ale inne rzeczy miało sie w głowie.U mnie mam naszczęscie tylko na udach.Uzywanie specyfików nie zlikwidowało ich ale są mniej widoczne,wypróbowałm preparaty firmy Flos-lek,Barwy,i ziaji z serii dla mam.Ekspertem natomiast od rozstępów jest mój brat,który cwiczy na siłowni od wilu lat i tam faceci mają dopiero rozstępy kiedy w szybkim czasie wszystkie miesnie im sie rozbudowuja a skóra nie wytrzymuję.Własnie on używa w ilosciach hurtowych kremów vichy i u niego sa powalajace efekty tylko używa je kiedy rozstępy są jeszcze czerwone ale mowi ,że na stare również działa.On polecił mi krem Senosan i faktycznie zrobiły sie mniej widoczne ,a stosuje od miesiąca.
taniacos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 12:42   #322
bombka666
Zakorzenienie

GG do bombka666

podbijam watek bo tez mam rozstepy od jakiegos dluzszego czasu walcze z nimi jak sie da -
niestety istniejacych juz nie da sie zniszczyc za to bardzo skutecznie da sie je wybielic uzywalam roznych kremow bardziej i mniej skutecznych ale w przystepnej cenie( avon,bielenda-z zielona herbata, cien beauty itp) ale dopiero gdy odkrylam krem firmy ATW wiedzialam ze to jest to uzywam go od dlugiego czasu i skora na moich udach jest miekka dobrze nawilzona a rozstepy i cellulit zmniejszaja sie widocznie
wklejam zdjecie kremu i cala stronke na temat kosmetykow niewiem tylko czy mozna dostac je w sklepach (ja zamawiam przez kolezanke)
http://www.atw.com.pl/pl/index.php?page=info&id=75
mam nadzieje ze choc troszke pomoglam

Edytowane przez bombka666
Czas edycji: 2009-02-07 o 14:46
bombka666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 12:57   #323
Szoho
Raczkowanie

GG do Szoho Send a message via Skype™ to Szoho

U kobiet to schorzenie występuje dwa razy częściej niż u mężczyzn, może pojawić się w każdym wieku, choć najczęściej w okresie dojrzewania i ciąży.
W pierwszym wypadku dotyczy 35% młodych osób. Najczęstsze miejsca występowania rozstępów to w przypadku dziewcząt biodra, uda i piersi, u chłopców natomiast okolica krzyżowo-lędźwiowa.

I nie ma skutecznej terapi lekarskiej, która by zniwelowała do 0 rozstępy,
jedynie mozna je zrobić mniej widoczne - bardziej białe. Bo w początkowej fasie wyglądają one jak by ktoś nas nożem pocioł niestety.

Z maści tanich a pomagajacych z własnego dośatwdczenia moge polecić maść opartą o mocznik - stosowany do skór bardzo suchych. I u mnie to bardzo pomaga zrobiły sie białe (a mam w okolicach barków i bicepsa) i po opalneiu naprawde bardzo mało je widać.

Mocznik powinien być około 20-30%. Maść taka jak wam dermatolog przepisze kosztuje około 5zł - bez recepty około 35.
bo wszystko może być ukryte właśnie w tej jednej szansie"
Szoho jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 13:02   #324
asiagold2
Raczkowanie

Angry Dot.: rozstępy :(((

ja nigdy nie mialam roztępów do czasu gdy zaszłam w ciażę.W ostatnim tygodniu ciąży niestety skóra na brzuchu juz niewytrzymała . Teraz mam okropne Roztępy mineło juz dwa lata troche zjasniały ale i tak są widoczne. PAMIETAJCIE smarujcie się kremami od razu gdy istnieje ryzyko pojawienia sie roztepow ,skóra się wtedy odpowiednio ujędrni np na poczatku ciaży, póżniej gdy juz są nic sie na to nie poradzi.
asiagold2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 13:30   #325
klaudens
Zakorzenienie

Ja mam 17 lat i tez niestety takowe rozstepy posiadam od niedawna . Troszke sie podlamalam z tego powodu,bo wlasnie przytylam i wtedy sie one pojawily. Na nogach i na piersiach,są okropne bo takie sino fioltowe,juz bym chciala,zeby zbielały Smaruje sie preparatem :tocoreduct (likwiduje on isniejace rozstepy) duzo nie pomaga,jednak rpzynajmniej nowe sie nie pojawiaja. A czy Wy tez czujecie jakby Wam pekala skora tam gdzie macie rozstepy ? ;(
klaudens jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 13:49   #326
Szoho
Raczkowanie

GG do Szoho Send a message via Skype™ to Szoho

dziewczyny przeczytajcie co napisałem wyżej.

Nic ci rozstępów nie usunie
bo wszystko może być ukryte właśnie w tej jednej szansie"
Szoho jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 21:34   #327
Lady90
Raczkowanie

Ja tak ostatni myślałam , że skoro rostepy to takie blizny na skórze to może usunąć je maścią na blizny ??? co o tym sądzicie ??
Lady90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 21:41   #328
Patryk
Przyczajenie

Wiadomo że całkowicie rozstępów się nie zlikwiduje ale ja stosuje maść Cepan na blizny. Muszę powiedzieć, że po jakimś czasie stosowania rozstępy stały się mniej widoczne.
Patryk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 09:09   #329
Aneta_-
Raczkowanie

GG do Aneta_- Send a message via Skype™ to Aneta_-

Dobra wale prosto z mostu, jestem młodą osóbką i żadnej z tych, że tak nazwe przypadłości nie mam, ale moje rówieśniczki juz tak a wszystko przez nagłe zschudniecie lub przytycie ale nie zawsze. Nadmierny wysłek np. na siłowni tez robi swoje jednak jedni mają rozstępy a inni nie, od czego to zalezy ...po pierwsze od elastycznosci skóry. Jestem szczupła ale nie wiem jak to sie stało przez tydzień schudłam 3 kg i wystraszyłam sie ze rozstępy murowane, więc zaczęłam szybko działać piłam duzo duzo soków i smarowałam sie zwykłymi balsamami nawilżającymi i jak zwykle jadłam niezliczone ilosci owoców i warzyw. Juz minęły jakieś dwa miesiace waga ta sama (3kg mniejsza niz 2 mies temu) i rozstępów nie ma. uffff
Aneta_- jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 09:27   #330
Nurrgula
Przyczajenie

Kurcze, a ja myślałam, że to tylko mój problem....... chudnięcie i tycie na przemian pozostawiło na moim brzuchu, wewnętrznej stronie ramion i dolnej części pleców paskudne, choć jeszcze nie najgorsze ślady. Szoho ma rację, rozstępy nie znikną całkowicie, ale można je troszkę wybielić...sprawić, że nie będą aż tak widoczne. No cóż, Szoho, chyba czas wypróbować "mocznik", który polecasz...
Nurrgula jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
ciało, gładka skóra, laser, łydki, mikrodermabrazja, pomoc, rozstępy, zabiegi

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości