Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-18, 14:31   #391
syla-78
Rozeznanie

Dot.: Rozstepy na brzuchu, boczkach i nogach!!!

Ja mam Galenica redukującego już istniejące rozstępy. Trzeba go stosować przez trzy miesięce. Mam nadzieje, że trochę się zmniejszą te paskudztwa. Ja u siebie nie zauważyłam, jak były czerwone, ma wrażenie, że od razu były białe. Po prostu jedni mają skłonność do zozstępów, inni nie. Bardzo ważne jest żeby skórę mocno nawilżać, po kąpieli obowiązkowo balsam czy oliwka. Szkoda, że wcześniej nie byłam taka mądra i się nie smarowałam.
syla-78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 11:26   #392
stars1
Raczkowanie

Syla-78. w zupelnosci sie z toba zgadzam. Moglam od zawsze tak dbac o to zeby cialo bylo dobrze nawilzone.

Moglam tez nie przybyc na wadze.. no ale nie trzeba sie zalamywac tylko naprawiac bledy . Im wczesniej tym lepiej!
stars1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 12:03   #393
Kasiek85
Raczkowanie

Z tymi skłonnościami to chyba prawda..zawsze myslałam, że to problem osób z wiekszą wagą, a tym czasem..widac myliłam sie i to bardzo..u mnie też nie były fioletowe tylko od razu białe, ale na szczęście trzeba sie przyjrzeć żeby je zauważyc

a dziewczyny powiedzcie mi czy widziałyście rozstępy u facetów?? bo jakos mi się wydaje, że natura im tego oszczędziła ci to zawsze mają farta
Kasiek85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 12:56   #394
stars1
Raczkowanie

Ja widze je codziennie u swojego TZ. cwiczy na silowni i na loczeniu reki z barkiem pojawily sie rozstepy ( ze wzgledu na szybki rozrost miesni ). Ale to co innego niz u nas. My cierpimy bo ich nie chcemy a oni maja je bo chca
Stary 2006-05-19, 13:43   #395
Kasiek85
Raczkowanie

no ja u swojego nie widziałam ale wiadomo, że mają skoro używają na rozrost, ale tak to nie widziałam żeby facet miał a my czy szczupłe czy z kilogramami to i tak mamy
Stary 2006-05-19, 15:14   #396
z74wk4
Przyczajenie

GG do z74wk4
Dot.: Rozstępy na piersiach :(:(:( HELP

Dzien Dobry.Moze ten txt pomoze
Czy istnieje sposób na pozbycie się rozstępów po ciązy? Co to są rozstępy?

Niestety, nie istnieje żadna możliwość bez inwazyjnego pozbycia się rozstępów. Rozstępy skórne powstają po rozciągnieciu skóry do punktu przerwania włókien kolagenowych, elastycznych , lecz bez przerwania naskórka. Skóra właściwa tworzy bliznę widoczną przez przeźroczysty naskórek. Jedyną logiczną metodą leczenia jest zabieg operacyjny, tzw. abdominoplastyka. Głównym wskazaniem do zabiegu jest nadmiar skóry i tkanki podskórnej powstały po przebytej ciąży lub po znacznej utracie wagi. Zabieg wykonywany jets w znieczuleniu ogólnym lub zewnątrzoponowym ( w kręgosłup). Polega na odpreparowaniu fałdu skórno - tłuszczowego do wysokości łuków żebrowych, naciągnięciu go ku dołowi, a następnie wycięciu jego nadmiaru wraz z ewentualnymi rozstępami. Po operacji pozostaje linijna blizna tuż nad włosami łonowymi oraz okrągła blizna dookoła pępka. Brzuch jest napięty oraz spłaszczony.
z74wk4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 15:32   #397
Kasiek85
Raczkowanie

Monisia raczej nie znajdziesz kobiety bez rozstepow..masz spory biust z tego co wiedze..ja mam to samo, ale sie tym nie przejmuje tylko używam teraz balsamów ujędrniających
Stary 2006-05-19, 16:16   #398
amika79
Wtajemniczenie

Mam ten sam problem - rozstępy na piersiach od ponad 10 lat :/. Piersi trzeba po pierwsze dobrze nawilżyć. Smaruję je balsamem i nie są one tak widoczne.

Dobrze mojemu biustowi robi też nakładanie Juvitu - rozstępów nie zlikwiduje, ale wyraźnie zagęszcza skórę i nawilża.
Stary 2006-05-19, 16:22   #399
kaczorka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez amika79
Mam ten sam problem - rozstępy na piersiach od ponad 10 lat :/. Piersi trzeba po pierwsze dobrze nawilżyć. Smaruję je balsamem i nie są one tak widoczne.

Dobrze mojemu biustowi robi też nakładanie Juvitu - rozstępów nie zlikwiduje, ale wyraźnie zagęszcza skórę i nawilża.
a co to ten jUVIT ?? na co to jest, jak sie go, stosuje i ile kosztuje ??
kaczorka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 17:24   #400
amika79
Wtajemniczenie

Polecam wątek o serum z wit. c:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...ighlight=juvit

Miłego czytania
Stary 2006-05-19, 21:05   #401
kaczorka
Wtajemniczenie

Dziękuję
kaczorka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 08:22   #402
stars1
Raczkowanie

Dokladnie! my musimy sie z wszystkim tak meczyc-rozstepy, tluczczyk, kilogramik. Dlaczego faceci maja lepiej??
Stary 2006-05-20, 08:42   #403
Veni
Raczkowanie

a moj tata ma rozstepy ale to dlatego bo jak byl maly to taki pulpecik z niego byl dopiero ok. na 18 zrobil sie z niego patyk a ja na wzrost 178 i wage 55 tez mam rozstepy i to na udach, boczkach, dekoldzie i nawet 3 kreseczki na plecach ale to przez te cholerne sterydy w moich lekach na astme ;(;(
Veni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 09:42   #404
stars1
Raczkowanie

Najgorsze w rozstepach jest nie to ze sa tylko ze nie da sie ich calkowicie zlikwidowac.
Gdyby mozna je usunac w 100% to powiem wam szczeze ze nie przejmowalabym sie nimi tak.
Stary 2006-05-20, 12:38   #405
Kasiek85
Raczkowanie

Buu chyba to juz nieodłączny element naszego ciałka fakt, że nie są narazie moją zmorą, ale boje się okresu ciąży, bo wiem jak teraz wygląda brzuch mojej mamy
Stary 2006-05-21, 13:32   #406
kaja-sz
Rozeznanie

Czy ktoras z Was probowala tej masci z mocznikiem?
kaja-sz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 15:07   #407
kkasiuleqq
Raczkowanie

Hahahaha to ja jestem "najlepsza" - do ciala uzywalam odzywki w zelu j&j ale na pupe kladlam rozne(nic nie dzialajace) ujedrniajace balsamy na zapobieganie rozstepow...I co??Efekt taki, ze na pupie rozstepy sa... ehhh ale ja glupia !!!

MOCZNIK - dziala ale nie na wszystkich...tak mi dermatolog powiedziala ...w poniedzialek ide do apteki, zaczne kuracje nim bo chce przejsc na diete kapusciana - 6 kg w tydzien...(kolezankom sie udalo, zobaczymy jak mi to wyjdzie) a zebra nie mam zamiaru zostac wiec trzeba sie jakos "zabezpieczyc"..3majc ie kciuki aby na mnie to dzialalo!!<lol> z gory dziekuje;d;d hehe buzka
Stary 2006-05-21, 16:45   #408
estee7
Rozeznanie

A czy któraś używała tej galaretki z Daxa? Ja właśnie kończe pierwsze opakwanie i nie widać, żeby coś się polepszyło nie wiem, czy ma sens kupować drugie, czy dać sobie spokój z Daxem i kupić coś nowego.
Oriflame też ma jakiś nowy soecyfik na rozstępy i cellulit 2 w 1, może to będzie skuteczne
estee7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 20:31   #409
falka19
Raczkowanie

wszyscy tu pisza o rozjasnianiu tych rozstepow a ja nie chce ich rozjasniac bo moje sa całkowicie białe i własnie to mnie dobija. Nic nie widac w zimie na jasnej skorze zreszta sa bardzo małe i cieniutkie.Ale jak przyjdzie lato i sie opalam to wyglada to okropnie.Przynajmniej ja je widze i dla mnie sa okropne.Wiecie co zrobic zeby zlikwidowac te białe paseczki? Pomocy!!!
falka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 08:45   #410
stars1
Raczkowanie

ja uzywam kremu dla kobiet w ciazy FISSAN oraz preparatu na rozstepy AVON. Czy dzialaja?? sama niewiem.
Stary 2006-05-23, 09:03   #411
kamaO
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez falka19
wszyscy tu pisza o rozjasnianiu tych rozstepow a ja nie chce ich rozjasniac bo moje sa całkowicie białe i własnie to mnie dobija. Nic nie widac w zimie na jasnej skorze zreszta sa bardzo małe i cieniutkie.Ale jak przyjdzie lato i sie opalam to wyglada to okropnie.Przynajmniej ja je widze i dla mnie sa okropne.Wiecie co zrobic zeby zlikwidowac te białe paseczki? Pomocy!!!
Też takie mam i też nie wiem co znimi począć
Stary 2006-05-23, 09:32   #412
k_rubia
Rozeznanie

A ja kiedyś wyczytałam, ze dość dobre efekty daje wcieranie maści aptecznej o nazwie CEPAN. Poność POTWORNIE śmierdzi ale daje tez dobre rezultaty. Ja osobiście nie próbowałam, ale o ile się nie mylę, to na Wizażu juz o niej pisałyśmy... Poza tym od pewnego czasu stosuje serum 3D Eveline ( zapomniałam jak sie dokładnie nazywa ale jest w takim zielonym opakowaniu ) i muszę powiedzieć , że na mnie działa rewelacyjnie !!!! po ciązy niestety zostały mi rozstępy, które na razie tylko to serum było w stanie "zlikwidować". Są jakby duuuuuuuuużo mniej widoczne a chyba o to nam chodzi !!!!!!
Stary 2006-05-23, 09:33   #413
amika79
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez falka19
Ja mam połowę ciała pokrytą rozstępami :/ . Z mojej strony polecam samoopalacz. Rozstępy to są blizny i jak każda blizna nie da się ich opalić i stają się jeszcze bardziej widoczne, odcinając się od opalonego ciałka. Samoopalacz natomiast pokrywa je ciemniejszym kolorem i skóra wydaje się być bardziej jednolita. Są dalej delikatnie widoczne, ale nie rzucają się tak w oczy.
Stary 2006-05-23, 09:37   #414
amika79
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez k_rubia
A ja kiedyś wyczytałam, ze dość dobre efekty daje wcieranie maści aptecznej o nazwie CEPAN. Poność POTWORNIE śmierdzi ale daje tez dobre rezultaty. Ja osobiście nie próbowałam, ale o ile się nie mylę, to na Wizażu juz o niej pisałyśmy... Poza tym od pewnego czasu stosuje serum 3D Eveline ( zapomniałam jak sie dokładnie nazywa ale jest w takim zielonym opakowaniu ) i muszę powiedzieć , że na mnie działa rewelacyjnie !!!! po ciązy niestety zostały mi rozstępy, które na razie tylko to serum było w stanie "zlikwidować". Są jakby duuuuuuuuużo mniej widoczne a chyba o to nam chodzi !!!!!!
k_rubio: tak, cepan czy inne sera działają na rozstępy świeże, jak są już białe i stare to już nic nie pomoże. Mi się wydaje, że falce19 i kamaO właśnie o takie blizny chodziło .
Stary 2006-05-23, 09:41   #415
k_rubia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez amika79
k_rubio: tak, cepan czy inne sera działają na rozstępy świeże, jak są już białe i stare to już nic nie pomoże. Mi się wydaje, że falce19 i kamaO właśnie o takie blizny chodziło .

No to polecam właśnie Eveline. Ja zabrałam się za nie ( tzn za rozstępy) jakieś pół roku temu czyli trzy lata po porodzie więc one jakby już się troszku zestarzały... i faktycznie widzę efekty !!!! ale myślę też , że tonący brzytwy sie chwyta więc jeśli tak się zachwala Cepan to dlaczego nie spróbować ???? Stare rozstępy mogłaby jedynie zlikwidować glęboki peeling czy jakaś inna forma złuszczania a szczerze mówiąc takiej to ja się boje....
Stary 2006-05-23, 09:48   #416
amika79
Wtajemniczenie

Aaaa, ok. Spróbować zawsze można, zwłaszcza, że to nie są drogie produkty.
Stary 2006-05-23, 11:08   #417
Marta27
Raczkowanie

GG do Marta27

falka19, kamaO - ja tez mam takie rozstepy po dwóch ciązach. Smarowałam się w ciąży i po róznymi specyfikami - i drozszymi i tańszymi - i nic
Brzuch mam jakby ktoś traktorem po nim przejechał
One nie znikną od kremów, jedynie mozna poprawic ogólny stan skóry używając dalej różnych specyfików.
Wcierałam nawet olejki eteryczne, ale nic.
Marta27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 11:18   #418
justyce
Zadomowienie

Ja niestety też mam problemy z rozstępami. Jestem szczupła - a jednak. Po prostu w okresie dojrzewania dość gwałtownie rozrosłam się w biodrach, a że wtedy nie zwracałam na pupę takiej uwagi jak teraz - to mam za swoje.
Ostatnio stosowałam na cellulit (bo tu i ówdzie się pojawił, po pobycie wakacyjnym w UK :/ ) "INTENSYWNE SERUM WYSZCZUPLAJĄCE
Z rooibos i orzeszkami kola" - Bielendy, z serii Powitanie z Afryką. Trochę te rozstępy spłycił, o dziwo.
Stary 2006-05-23, 11:24   #419
kamaO
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Marta27
falka19, kamaO - ja tez mam takie rozstepy po dwóch ciązach. Smarowałam się w ciąży i po róznymi specyfikami - i drozszymi i tańszymi - i nic
Brzuch mam jakby ktoś traktorem po nim przejechał
One nie znikną od kremów, jedynie mozna poprawic ogólny stan skóry używając dalej różnych specyfików.
Wcierałam nawet olejki eteryczne, ale nic.
Nie strasz Ja jeszcze nawet w ciąży nie jestem - strach pomyśleć co będzie po urodzeniu dziecka Zostanie mi chyba tylko operacja
Stary 2006-05-23, 11:41   #420
Marta27
Raczkowanie

GG do Marta27

W moim przypadku juz nic chyba nie pomoże, tylko operacja, ale...cieszę się że mam zdrowe dzieciaczki a ja - nie noszę krótkich bluzek i na plaże zakładam strój jednoczęściowy
Marta27 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
ciało, gładka skóra, laser, łydki, mikrodermabrazja, pomoc, rozstępy, zabiegi

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości