Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-04-10, 22:17   #1261
agacior89
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8
GG do agacior89
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Cytat:
Napisane przez Aralia83 Pokaż wiadomość
To ta dziewczyna z programu MTV Zakochaj się w Tili Teqili?
może nie wygląda tragicznie, ale jakie to byłoby przyjemne mieć głaciutką skórę.
Agacior mamy ten sam cel
I to samo miasto Na razie combino combinare gdzie by tu AVĘ dostac, 20 zł-brzmi zachęcająco...

Cytat:
Napisane przez goha80 Pokaż wiadomość
teraz mam krem na blizny i rozstępy AVA szybko wybiela i ujędrnia ok. 20 (trudno go kupić ja kupiłam w necie i jeszcze kupię zważywszy że na mnie działa lepiej niż galenic)

super jest krem ujędrniający dr eris body art do biustu C+ czyni cuda z biustem i warto wypróbować mimo ceny 49 zł....
Gosiu, mogłabyś wkleić ich składy? Baaardzo Cię proszę....

Hm, czy- jak mi się skończy Tanita- kupić nowy czy eksperymentować z czymś innym? Hmm...
A wniosek z zamieszczonych przez was fotek:
Z rozstępami lepiej się odejść bez opalania

Cytat:
Przyłączam się do pytania Agnieszki. Też sporo czytałam o kwasach na wizażu, ale w sumie nie wiem co to konkretnie jest.
Kwasy AHA, BHA- najlepiej poczytaj TU

A jesli Ci się nie chce to w skrócie :P
  • Regulują proces odnowy komórkowej, Usunięcie warstwy zbędnych, martwych i zrogowaciałych komórek, odsłania nowe, zdrowe komórki, wygładzają naskórek oraz zwiększają skuteczność stosowanych po nich preparatów pielęgnacyjnych, lepsze nawodnienie skóry, poprawa produkcji kolagenu i elastyny, odblokowanie porów, są pomocne w przypadku przebarwień i niewielkich blizn potrądzikowych, Spłycają zmarszczki
  • Poleca się również preparaty z wysokimi stężeniami kwasów AHA (conajmniej 20 %) jako kurację rozjaśniającą rozstępy na ciele.
Niepokoi mnie wyłącznie te 20%, hmm... Mam jedne preparat, czysty kwas mlekowy, ale czy ryzykować samodzielne z nim eksperymentowanie na skórze?
agacior89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 09:07   #1262
Aralia83
Raczkowanie

agacior dziękuje za odpowiedź i jak uda Ci się gdzieś kupić avę pochwal się gdzie. Chyba się zainteresuje tymi kwasami. Narazie do maści z mocznikiem dołączyłam masaż szorstką gąbką. I zamówiłam sobie olejek z róży piżmowej:
"Przeprowadzone w latach 80-tych i 90-tych przez grupę naukowców chilijskich liczne badania nad olejem z róży piżmowej, ujawniły pozytywne wyniki pod kątem jego skutecznego działania na blizny i rozstępy. Blizny będące wynikiem skaleczeń lub zabiegów chirurgicznych, na które systematycznie aplikowano olej, zostały efektywnie zredukowane. Uzyskano także doskonałe wyniki pod kątem jego przeciwzapalnego działania na poparzoną skórę i zapalenie skóry będące wynikiem radioterapii. Pozytywne działanie oleju z róży pomagające w regeneracji uszkodzonych tkanek zostało przypisane odkrytemu w nim kwasowi retinowemu (tretinoinie) obecnemu w postaci naturalnej i w połączeniu z NNKT."
Aralia83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 09:13   #1263
Aralia83
Raczkowanie

Znalazłam na stronie avy:
"Nasze kosmetyki dostępne są w sklepach zielarskich, drogeriach i perfumeriach na terenie całego kraju.
Wybrane serie sprzedawane są w sieci sklepów Rossmann, Drogerie Natura, drogeriach Aster, delikatesach Bomi. Produkty rozprowadzane są również przez hurtownie farmaceutyczne takie jak: Polska Grupa Farmaceutyczna, Itero, Cefarm oraz hurtownie kosmetyczne i zielarskie."
Stary 2008-04-11, 11:03   #1264
Agnieszka8222
Przyczajenie

Cytat:
Galenic elancyl koncentrat na rozstępy (na niektórych działa super na mnie nie podziałał aż tak dobrze ale jednak...) ok 90 zł w aptece

teraz mam krem na blizny i rozstępy AVA szybko wybiela i ujędrnia ok. 20 (trudno go kupić ja kupiłam w necie i jeszcze kupię zważywszy że na mnie działa lepiej niż galenic)

Tocoreduct forte pharmaceris na początku dał mi bardzo widoczne efekty ale potem jakoś przestał działać, też szybko rozjaśnia - ok 33 zł w aptece

super jest krem ujędrniający dr eris body art do biustu C+ czyni cuda z biustem i warto wypróbować mimo ceny 49 zł....

to są w zasadzie 4 produkty które mi pomogły i które teraz zamiennie używam.
bo tych co nic nie dały albo pogarszały stan też było kilka.....
Bardzo dziękuje, zainteresował mnie ten krem na rozstępy AVA i krem ujędrniający do biustu.
Agnieszka8222 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 11:06   #1265
Agnieszka8222
Przyczajenie

Mam jeszcze prośbe, czy ktoś mógłby mi napisać jakieś nazwy kosmetyków z tymi kwasami. Bo chciałabym sobie kupić, ale nie wiem jak sie o nie zapytać i gdzie można je kupić.
Stary 2008-04-11, 11:10   #1266
Agnieszka8222
Przyczajenie

Aha, jeszcze jedno. Te rozstępy na zdjęciu u tych gwiazd to bardzo pocieszające, że nie tylko my zwykli ludzie mamy z nimi problemy, ale także ludzie, którzy mają kupe kasy i też mają problem, żeby sie ich pozbyć.
Stary 2008-04-11, 11:34   #1267
Aralia83
Raczkowanie

Cytat:

.....
A możesz wkleić jakieś zdjęcie tego kremu? Używałam kiedyś jednego do biustu erisa i był to najgorszy krem jaki w ogóle miałam.
Rzeczywiście ujędrnił??
Stary 2008-04-11, 13:26   #1268
Kalawala
Raczkowanie

Cytat:
a co dopiero lierac ktory jak wlasnie sprawdzilam trzeba używać 2 razy dziennie po jednej ampułce czyli miesięczna kuracja to ok 300 zł
Z praktyki mogę powiedzieć, że jedno opakowanie daje jak dla mnie super rezultaty. Te ampułki są duże. Możesz jedną podzielić na 2 albo 3 użycia i wcierać tylko w rozstępy ale wcierać dość energicznie aż się zaczerwieni skóra (systematycznie). Moim zdanie to dobra inwestycja bo na kremy które nic nie działają można na przestrzeni lat wydać więcej i z naukowego punktu widzenia w koncentratach zawartych w ampułkach natężenie składników jest dużo większe niż w kremie. Zatem jest dużo wyższe prawdopodobieństwo, że zadziała koncentrat w ampułkach niż rozcieńczone składniki kremu.
Wydaje mi się, że swoje działanie w dużej mierze Lierac zawdzięcza ekstraktowi z bluszczu a wiem, że można probować sobie miksturę z bluszczu na bazie oliwy samemu. Widziałam przepis w Internecie.

To czy kuracja działa czy nie można ocenić najwcześniej po upływie miesiąca a najlepiej po pół roku bo wtedy widać na ile skóra się zregenerowała. Poza tym są kremy. które dodatkowo po takiej kuracji spłycającej rozstępy wyrównują koloryt skóry ale to bardziej dla tych co mają stare rozstępy i już całkiem inna, dłuższa bajka.

Rozstępom przeciwdziała ogólne dbanie o nawilżenie skóry od wewnątrz i na zewnątrz, witamina E i picie soku z jabłek - to z tańszych sposobów.

W ogóle to dziewczyny macie szczęście, bo jeszcze 12 lat temu to niewiele osób w Polsce wiedziało co to są rozstępy a jeszcze mniej jak to leczyć a do dyspozycji były dwa polskie kremy Norel i Kontur Dax Cosmetix.
Kalawala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 13:43   #1269
goha80
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
I to samo miasto Na razie combino combinare gdzie by tu AVĘ dostac, 20 zł-brzmi zachęcająco...

Gosiu, mogłabyś wkleić ich składy? Baaardzo Cię proszę....

Hm, czy- jak mi się skończy Tanita- kupić nowy czy eksperymentować z czymś innym? Hmm...
A wniosek z zamieszczonych przez was fotek:
Z rozstępami lepiej się odejść bez opalania
jak zgłaszałam avę do KWC pisałam skład ale został pominięty ...
ale mam jeszcze opakowanie więc spisuję:
AVA: aqua, glycerin, glyceryl stearate, cetyl alcohol, butyrospermum parkii, paraffinum liquidum, butylene glycol, lecithin, centella asiatica, juglans regia, mespilus germanica, ceteareth - 25, ceteareth - 6, isopropyl myristate, PEG-8, bupleurum falcatum, coffeine, coenzyme A, coconut oil, dimetricone, phenoxyethanol, DMDM hydantoin, methylparaben, propylparaben, xanthan gum, EDTA

ava najpierw mi pachniała niezbyt..jak ten balsam bielendy sexy look do biustu, potem sie przyzwyczaiłam i teraz to mi bardziej jakimś karmelem pachnie niedługo go ocenię bo dziś już rozcinałam tubkę żeby wydłubać resztki

balsam do pielęgnacji biustu C+ body art eris:
aqua, glycerin, cetearyl alcohol, C14-22 alcohol, isostearyl isostearate, dicaprylyl ether, dimethicone, cyclohexasiloxane, isohexadecane, cyclopentasiloxane, C12-20 alkyl, glucoside, candelilla cera, tocopheryl acetate, PEG-70 mango glycerides, hexyldecanol, sorbitol, chlorella ferment, triethanolamine, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, benzyl alcohol, BHA, butylene glycol, pyrus malus (apple) fruit extract, centella asiatica, panax ginseng, , equisetum arvense, algae extract, carbomer, folic acid, atelocollagen, polysorbate 20, sodium chondroitin sulfate, methylparaben, phenoxyethanol, butyparaben, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, ethylparaben, propylparaben,isobutylpar aben, parfum, hydroxyisohexyl-3-cyclohexene carboxaldehyde, alpha isomethyl lonone, linalool, hydroxycitronellal, coumarin, CI 16035

uff.....aż mi się w oczach troi od tych nazw ale jak zanalizujesz to napisz co myślisz o tych mazidełkach

Cytat:
A możesz wkleić jakieś zdjęcie tego kremu? Używałam kiedyś jednego do biustu erisa i był to najgorszy krem jaki w ogóle miałam.
Rzeczywiście ujędrnił??
oceniałam go na KWC naprawdę suuper ma tam 4 gwiazdki więc nie tylko ja jestem z niego zadowolona. i ujędrnia i sprawia że rozstępy tez są wygładzone i mniej widoczne zresztą poczytaj recenzje
teraz zmienił opakowanie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg S5001943.JPG (41,7 KB, 54 załadowań)
Stary 2008-04-11, 13:50   #1270
Aralia83
Raczkowanie

To napewno nie ten, którego ja używałam z erisa.
Teraz się zastanawiam, czy nie zafundować sobie kilku zabiegów ProslimGold na piersi-takich ujędrniających. Ktoś się już tu wypowiadał, że działają też na rozstępy.
Stary 2008-04-11, 16:44   #1271
agacior89
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8
GG do agacior89

DZIĘKOWAĆ!

Cytat:
jak zgłaszałam avę do KWC pisałam skład ale został pominięty ...
ale mam jeszcze opakowanie więc spisuję:
AVA: aqua, glycerin, glyceryl stearate, cetyl alcohol, butyrospermum parkii, paraffinum liquidum, butylene glycol, lecithin, centella asiatica, juglans regia, mespilus germanica, ceteareth - 25, ceteareth - 6, isopropyl myristate, PEG-8, bupleurum falcatum, coffeine, coenzyme A, coconut oil, dimetricone, phenoxyethanol, DMDM hydantoin, methylparaben, propylparaben, xanthan gum, EDTA

balsam do pielęgnacji biustu C+ body art eris:
aqua, glycerin, cetearyl alcohol, C14-22 alcohol, isostearyl isostearate, dicaprylyl ether, dimethicone, cyclohexasiloxane, isohexadecane, cyclopentasiloxane, C12-20 alkyl, glucoside, candelilla cera, tocopheryl acetate, PEG-70 mango glycerides, hexyldecanol, sorbitol, chlorella ferment, triethanolamine, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, benzyl alcohol, BHA, butylene glycol, pyrus malus (apple) fruit extract, centella asiatica, panax ginseng, , equisetum arvense, algae extract, carbomer, folic acid, atelocollagen, polysorbate 20, sodium chondroitin sulfate, methylparaben, phenoxyethanol, butyparaben, methylchloroisothiazolinon e, methylisothiazolinone, ethylparaben, propylparaben,isobutylpar aben, parfum, hydroxyisohexyl-3-cyclohexene carboxaldehyde, alpha isomethyl lonone, linalool, hydroxycitronellal, coumarin, CI 16035

uff.....aż mi się w oczach troi od tych nazw ale jak zanalizujesz to napisz co myślisz o tych mazidełkach
substancje nadajace konststencji, czykli zwyjkła maź która powoduje ze krem jest kremem
nawilżacze

to co NA PEWNo pomaga zwalczac cellulit
wyszczuplajace

Reszta to jakieś dziwne roślinki o których pierwszy raz słyszę albo ładnie rosną w ogródku- co robią w kosmetyce? nie wiem... Gdzieś tam nawet sfermentowane drożdże widziałam..
Wychodzi an to ze bardziej opłaca się szukac Avy- tańsza, krótszy skład i treściwsza. Tylko gdzie? :P
agacior89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 17:50   #1272
goha80
Zadomowienie

Ja kupiłam swoją tubkę na allegro. pojawiają się co jakiś czas 1-2 sztuki u sprzedawcy z nickiem twoja_uroda. ta osoba ma też internetową drogerię MaxiShop czy coś... bo dostałam potem maila z linkiem. w sklepach i aptekach pytałam ale nigdzie nie ma i też nikt o tym nie słyszał i nie był chętny zamówić więc ja czatuję aż znów się pojawi na all...a póki co mam też balsamik do biustu a na pupkę i uda kupiłam jakąś profesjonalną bielendę na cellulit i rozstępy w jednym. po paru dniach jestem tym kremem zachwycona bo jest treściwy jak masełko i można dobrze i długo wmasowywac a skóra się robi od razu miękka i miła w dotyku.
Stary 2008-04-13, 20:50   #1273
asullka00
Zakorzenienie

Hej,ja też mam rozstępy od roku ( ale już się do nich przyzwyczaiłam ,stosowałam krem Fissan ale nic mi nie pomógł .Mam je tylko tylko na pośladkach ale nie jest ich aż tak bardzo dużo,przynajmniej to mnie pociesza.Wybieram się w tym tyg. na solarium ,hmm zobaczę czy coś mi to dało,mam nadzieję ,ze stana sie mniejsze
asullka00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 21:07   #1274
Agamtb
Raczkowanie

Chyba zrobię sobie sama bluszczową miksturę....

Garść liści bluszczu pospolitego zalewamy 200 ml oliwy z oliwek albo oleju z nasion pszenicy, szczelnie zamykamy w słoiku i odstawiamy na 2 tygodnie w ciepłe miejsce. Potem tylko przecedzić i ponoć gotowe.

W sumie koszt żaden, a może warto spróbować... Tylko na ten bluszcz muszę poczekać hehe. Ale za to taki świeżutki, to może i lepszy nawet, ha!
Agamtb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 08:15   #1275
Aralia83
Raczkowanie

A ta bluszczowa mikstura jakie ma działanie?
Skąd o niej wiesz?
Stary 2008-04-14, 13:10   #1276
Agamtb
Raczkowanie

Cytat:
A ta bluszczowa mikstura jakie ma działanie?
Skąd o niej wiesz?
Ekstrakt z bluszczu występuje w bardzo wielu preparatach na rozstępy. Bioflawonoidy znajdujące się w takim ekstrakcie poprawiają mikrokrążenie, a tym samym wspomagają usuwanie toksyn i rozkładanie tłuszczu. Polecam www.google.pl i poszukać informacji, jest ich sporo.

Wiadomo, w sklepowych cudo-serach i kremach tego ekstraktu jest pewnie jak na lekarstwo, liczy się "chłyt marketingowy" hehe.

W sumie to czasem naprawdę warto poczytać trochę o kosmetyce naturalnej, niż kupować coraz to nowe specyfiki, które jakoby mają cudoooowne działanie.... Ja wyznaję zasadę, że wszystko z umiarem.

Poza tym u mnie na rozstępy i cellulit sprawdził się sport, a dokładniej bieganie. Fakt, biegam bardzo dużo, ale po roku czasu mogę z ręką na sercu powiedzieć - nie stosując żadnych specjalnych kosmetyków, nie zmieniając diety (zawsze starałam się zdrowo jeść i no-smoking!!!!) stan moich ud uległ znacznej poprawie

Ja na 100% zrobię sobie tą miksturkę bluszczową, choćby z czystej, babskiej ciekawości. Za jakiś czas dam znać, czy są jakieś rezultaty.
Stary 2008-04-14, 13:19   #1277
Aralia83
Raczkowanie

To czekam na relację. Ja póki co mam maść z mocznikiem, a wszystkiego naraz nie zastosuję.
Stary 2008-04-14, 13:27   #1278
Agamtb
Raczkowanie

Ja niedawno kupiłam krem z mocznikiem Cerkoderm 15. Niesamowicie dobrze nawilża....
Stary 2008-04-14, 13:30   #1279
Aralia83
Raczkowanie

Jeśli o to chodzi ta ta maść też jest świetna. Nie wiem jak podziała na rozstępy, ale do suchej skóry rewelacja-natychmiastowy efekt.
Stary 2008-04-14, 13:58   #1280
goha80
Zadomowienie

dziewczyny może wy wiecie....
otóż przeczytałam w gazecie o dzieciach że mocznik owszem jest bardzo potrzebny skórze ale żeby balsamy tego typu używać tylko i wyłącznie na miejsca bardzo przesuszone i nie używać codziennie bez widocznej potrzeby bo nadmiar mocznika może odkładać się w nerkach co jest bardzo szkodliwe.
nie wiem czy to się odnosiło tylko do małych dzieci czy ogólnie do wszystkich niezależnie od wieku
Stary 2008-04-14, 14:36   #1281
Aralia83
Raczkowanie

Jak ktoś coś wie na ten temat to piszcie dziewczyny. Może jutro poszukam w internecie, bo dziś już nie zdążę, ale post Gohy mnie zaniepokoił.
Stary 2008-04-15, 09:06   #1282
Kalawala
Raczkowanie

Osobiście to mocznika używałabym tylko na stopy. Nie sądzę jednak by był bardzo szkodliwy bo w pewnej ilości występuje naturalnie w skórze. Tutaj podają więcej danych na ten temat: http://www.jaworek.net/kosmetyki/chemia_natura.php

I jeszcze jeden link do naturalnych remediów na rozstępy. Szczególnie interesujący wydaje sie być olej lniany (olej z pszenicy też spłyca rozstępy i blizny).
http://www.naturesnaturalhealing.com/Stretchmarks.shtml
Kalawala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 09:15   #1283
Aralia83
Raczkowanie

Czytam, czytam i bluszcz jest też dobry na cellulit. Może się skuszę na tą miksturę, zwłaszcza, że właśnie wyjrzałam przez okno (jestem w pracy) i co widzę? bluszcz.
Stary 2008-04-15, 09:56   #1284
Agamtb
Raczkowanie

Cytat:
Czytam, czytam i bluszcz jest też dobry na cellulit. Może się skuszę na tą miksturę, zwłaszcza, że właśnie wyjrzałam przez okno (jestem w pracy) i co widzę? bluszcz.
Na miejski bluszcz porastający płoty itd. to raczej nie skusiłabym się!!! Ani na żaden rosnący przy drodze.
No chyba że pracujesz w leśniczówce Aralia83 hihi
Stary 2008-04-15, 09:57   #1285
goha80
Zadomowienie

Hmm w osławionym koncentracie Galenica na rozstępy jest bluszcz ale mi jakoś spektakularnie nie pomógł. ja jakoś nie wierzę w naturalne mieszanki więc skuszę się dopiero jeśli którejś z was pomoże...
w ogóle moja skóra regeneruje się strasznie wolno, bo mimo że rozstępy zaczęłam leczyć od razu i bardzo regularnie mam je do dziś i niektóre są nadal różowe a to już ponad 3 lata
ciągle próbuję czegoś nowego ale nie znalazłam czegoś co działa magicznie
Stary 2008-04-15, 10:11   #1286
Aralia83
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Agamtb Pokaż wiadomość
Na miejski bluszcz porastający płoty itd. to raczej nie skusiłabym się!!! Ani na żaden rosnący przy drodze.
No chyba że pracujesz w leśniczówce Aralia83 hihi
Pracuje poza miastem, a bluszcz, który widze rośnie sobie na posesji mojego szefa daleeeeko od drogi, którą jeżdżą samochody. Ale narazie wygląda na zmęczony, więc może jeszcze chwilę się wstrzymam.
Stary 2008-04-15, 10:23   #1287
goha80
Zadomowienie

A tak na poważnie to skąd wziąć bluszczyk? sprzedają to w aptece jak inne ziółka? czy wyhodować sobie w doniczce ja na śląsku to raczej czystego pierwszej jakości nie znalazłabym nawet w lesie
Stary 2008-04-15, 10:42   #1288
Aralia83
Raczkowanie

Udało mi się tylko ustalić, że używają go w syropach. Nie słyszałam nigdy, żeby istniał jakiś suszony czy coś takiego
Stary 2008-04-15, 10:57   #1289
Agamtb
Raczkowanie

Cytat:
A tak na poważnie to skąd wziąć bluszczyk? sprzedają to w aptece jak inne ziółka? czy wyhodować sobie w doniczce ja na śląsku to raczej czystego pierwszej jakości nie znalazłabym nawet w lesie
Podobno można kupić ekstrakt z bluszczu, czyli w sumie taki koncentrat. Możliwe, że jest w sprzedaży suszony, w kawałeczkach albo sproszkowany. W sumie zajdę dziś po południu do zielarskiego i wypytam.

edit: właśnie znalazłam to: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=342733579

hahahaha dooobre!
Stary 2008-04-15, 11:09   #1290
Aralia83
Raczkowanie

Mam prośbę. Czy ktoś mógłby mi podać link do wątku o kwasach (wiem jest wyszukiwarka, ale nie mogę nic znaleźć). Chciałabym trochę o tym poczytać, ale w tej kwestii jestem debilem i zależy mi, żeby dowiedzieć się wszystkiego od podstaw.
Odpowiedz

Tagi
ciało, gładka skóra, laser, łydki, mikrodermabrazja, pomoc, rozstępy, zabiegi

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości