Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-04-15, 16:17   #1291
agacior89
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8
GG do agacior89
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Jak nie wyszukiwarka to google
Proszę
http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha.php
Polecam, nie tylko na rozstępy
(acha- i kwasy AHA są jeszcze w tym kremie którego używam, z mocznikiem- cerkoderm- dlatego jest skuteczniejszy niż sama maść z mocznikiem, Już widzę poprawę! )
agacior89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 16:19   #1292
Claris
Zakorzenienie

a ten cerkoderm to czy bez recepty, i jaka jest jego cena?
Claris jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 17:22   #1293
Agamtb
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Claris Pokaż wiadomość
a ten cerkoderm to czy bez recepty, i jaka jest jego cena?
www.cerko.pl

Cerkoderm kosztuje około 18 zł, bez recepty, dostałam w pierwszej aptece, do której weszłam. Jest bardzo wydajny i dobrze się wchłania. Mnie nie zapycha, ale mnie to chyba nigdy w życiu nic nie zapchało... taką jakąś mega pancerną cerę mam
Agamtb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 09:57   #1294
Aralia83
Raczkowanie

Agacior dziękuje bardzo.
Jak mi się skończy maść zakupie cerkoderm. Podobne stężenie mocznika, a dodatkowo kwas mlekowy.
A narazie czekam na olejek z róży piżmowej, coś długo wysyłają.
Aralia83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 10:39   #1295
agacior89
Zakorzenienie

GG do agacior89

Cytat:
Napisane przez Agamtb Pokaż wiadomość
www.cerko.pl

Cerkoderm kosztuje około 18 zł, bez recepty, dostałam w pierwszej aptece, do której weszłam. Jest bardzo wydajny i dobrze się wchłania. Mnie nie zapycha, ale mnie to chyba nigdy w życiu nic nie zapchało... taką jakąś mega pancerną cerę mam
Poprawka- kosztuje 13,40
https://www.ai.☠☠☠☠☠☠☠/produkty/95121/0
Już zamawiam drogą tubkę, nawet sobie poradził z moimi łokciami przesuszonymi Szkoda ze nie sprzedają w wiekszych tubkach... Moze go wymieszać z balsamem do ciała?
Stary 2008-04-16, 10:55   #1296
Agamtb
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Poprawka- kosztuje 13,40
https://www.ai.☠☠☠☠☠☠☠/produkty/95121/0
Już zamawiam drogą tubkę, nawet sobie poradził z moimi łokciami przesuszonymi Szkoda ze nie sprzedają w wiekszych tubkach... Moze go wymieszać z balsamem do ciała?
Pewnie, w internecie kosztuje mniej, bo odpada koszt wynajęcia lokalu na aptekę, pensja Pani farmaceutki w okienku, itd.
Ja w Gdyni w aptece zapłaciłam 17,80 zł
Stary 2008-04-16, 11:02   #1297
Aralia83
Raczkowanie

Ale dojdą koszty wysyłki, więc już chyba lepiej kupić w tradycyjnej aptece. Zresztą 17,80 nie jest kwotą nie do przejścia.
Dobre kosmetyki na rozstępy są dość drogie.
Stary 2008-04-16, 15:49   #1298
agacior89
Zakorzenienie

GG do agacior89

Cytat:
Pewnie, w internecie kosztuje mniej, bo odpada koszt wynajęcia lokalu na aptekę, pensja Pani farmaceutki w okienku, itd.
Ja w Gdyni w aptece zapłaciłam 17,80 zł
Nieprawda. Dbam o zdrowie to nie jest apteka internetowa, przez internet tylko wyszukujesz i zamawiasz produkty, potem odbierasz je osobiście w aptece stacjonarnej- która najpierw musisz oczywiscie wybrac z listy aptek DOZ. Ja mam pełne pole do popisu bo w Warszawie mam aptek kilkadziesiat, wybrałam tą najblizej szkoły . Po prostu ide i mówię na jakie nazwisko zamówienie- i płącę taka cenę jak w necie. A poza tym jeszcze nie spotkałam apteki gdzie byłoby coś tańsze niż TU
Stary 2008-04-16, 17:40   #1299
nAtaL!a
Zakorzenienie

Cytat:
Chyba zrobię sobie sama bluszczową miksturę....

Garść liści bluszczu pospolitego zalewamy 200 ml oliwy z oliwek albo oleju z nasion pszenicy, szczelnie zamykamy w słoiku i odstawiamy na 2 tygodnie w ciepłe miejsce. Potem tylko przecedzić i ponoć gotowe.
ja bardzo chetnie wyprobuje
te liscie to ma sie rozumiec suszone
nAtaL!a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 22:42   #1300
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez goha80 Pokaż wiadomość
dziewczyny może wy wiecie....
otóż przeczytałam w gazecie o dzieciach że mocznik owszem jest bardzo potrzebny skórze ale żeby balsamy tego typu używać tylko i wyłącznie na miejsca bardzo przesuszone i nie używać codziennie bez widocznej potrzeby bo nadmiar mocznika może odkładać się w nerkach co jest bardzo szkodliwe.
nie wiem czy to się odnosiło tylko do małych dzieci czy ogólnie do wszystkich niezależnie od wieku
to sa jakies bzdury

ja swoje problemy skorne maziam Oxerilem 30, dla niektorych moze byc za mocny, warto zaczac od nizszych stezen

ten Cerkoderm moze byc troche za slaby na rozstepy, ale zapewne nawilza bardzo dobrze, rozstepy moga wygladac lepiej, ale jak odstawicie, wszystko moze wrocic do stanu poprzedniego
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 09:35   #1301
Aralia83
Raczkowanie

Dobrze, że ktoś zdementował plotkę o szkodliwości codziennego stosowania kosmetyków z mocznikiem.
Tak się zastanawiam, bo w opisie tych wszystkich mazideł nigdy nie jest napisane, że działają na rozstępy?
Stary 2008-04-17, 10:16   #1302
goha80
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
to sa jakies bzdury

ja swoje problemy skorne maziam Oxerilem 30, dla niektorych moze byc za mocny, warto zaczac od nizszych stezen

ten Cerkoderm moze byc troche za slaby na rozstepy, ale zapewne nawilza bardzo dobrze, rozstepy moga wygladac lepiej, ale jak odstawicie, wszystko moze wrocic do stanu poprzedniego
takie zaś bzdury to nie mogą być bo znalazłam tą gazetę, to " Twój maluszek" z lutego 2008. gazeta jest polecana przez kolegium lekarzy pediatrów, więc może rzeczywiście mocznik może mieć taki wpływ na nerki dzieci
cytuję dokładnie:
" substancja ta (mocznik) powinna być normalnie wytworzona w skórze, ale u malucha z AZS (atopowe zapalenie skóry) jest jej za mało (...)
WAŻNE: krem, emulsję lub inny kosmetyk tego rodzaju powinien zlecić lekarz (szczególnie kiedy zawartość mocznika jest spora). najlepiej smarować nim dziecko rano - wtedy zawartość mocznika w skórze jest najmniejsza. krem trzeba nakładać wyłącznie na miejsca , które są naprawdę wysuszone (..) Mocznik jest bardzo potrzebny skórze ale zbyt duże jego ilości mogłyby być szkodliwe dla nerek".
dla mnie to też ciekawy temat bo ja chciałam wypróbować tej maści z mocznikiem na rozstępy, ale też mam dziecko z AZS i używam kosmetyków z mocznikiem.
Stary 2008-04-17, 10:25   #1303
Agamtb
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
ja bardzo chetnie wyprobuje
te liscie to ma sie rozumiec suszone
Niekoniecznie, ja poczekam aż bluszcz porośnie las i wówczas nazbieram świeżych liści.
Ale suszki też mogą być. Ciężko mi powiedzieć, co będzie bardziej skuteczne...i czy w ogóle jest różnica...

Co do kremu z mocznikiem - ja nie używam go na rozstępy. Kupiłam, aby skutecznie nawilżyć łydki (miałam suche jak wiór, nic nie pomagało). Dodatkowo na łydce miałam okropne ślady po uczuleniu - swędziało, drapałam, no i zostały jakieś plamy i lekko zgrubiała, łuszcząca się skóra, fujjj.

W ogóle łydki smaruję Atredermem co 2-3 dni, skóra nie łuszczy się, ale za to wypiękniała Nawilżam ją solidnie kremem mocznikowym, peelinguję na przemian z Atre i jest super gładziutka. Poza tym zaczynam zapominać o wrastających włoskach po depilacji
Stary 2008-04-17, 12:23   #1304
Aralia83
Raczkowanie

Cytat:
Nieprawda. Dbam o zdrowie to nie jest apteka internetowa, przez internet tylko wyszukujesz i zamawiasz produkty, potem odbierasz je osobiście w aptece stacjonarnej- która najpierw musisz oczywiscie wybrac z listy aptek DOZ. Ja mam pełne pole do popisu bo w Warszawie mam aptek kilkadziesiat, wybrałam tą najblizej szkoły . Po prostu ide i mówię na jakie nazwisko zamówienie- i płącę taka cenę jak w necie. A poza tym jeszcze nie spotkałam apteki gdzie byłoby coś tańsze niż TU
Ta apteka jest świetna. Już złożyłam zamówienie i mogę je odebrać 200 m od domu. Naprawdę jest taniej i dużo różnych rzeczy.
Stary 2008-04-17, 13:15   #1305
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
takie zaś bzdury to nie mogą być bo znalazłam tą gazetę, to " Twój maluszek" z lutego 2008. gazeta jest polecana przez kolegium lekarzy pediatrów, więc może rzeczywiście mocznik może mieć taki wpływ na nerki dzieci
cytuję dokładnie:
" substancja ta (mocznik) powinna być normalnie wytworzona w skórze, ale u malucha z AZS (atopowe zapalenie skóry) jest jej za mało (...)
WAŻNE: krem, emulsję lub inny kosmetyk tego rodzaju powinien zlecić lekarz (szczególnie kiedy zawartość mocznika jest spora). najlepiej smarować nim dziecko rano - wtedy zawartość mocznika w skórze jest najmniejsza. krem trzeba nakładać wyłącznie na miejsca , które są naprawdę wysuszone (..) Mocznik jest bardzo potrzebny skórze ale zbyt duże jego ilości mogłyby być szkodliwe dla nerek".
dla mnie to też ciekawy temat bo ja chciałam wypróbować tej maści z mocznikiem na rozstępy, ale też mam dziecko z AZS i używam kosmetyków z mocznikiem.
tym bardziej nie widze powodu aby siac paniki

dziecmi maja inna tolerancje niz osoby dorosle, dla niego 10% to nie to samo co dla nas.

w artykuje jest zaznaczone "nadmierne ilosci mocznika"

mysle, ze smarowowanie naszych rozstepow raz dziennie stezeniem 20% nie zaszkodzi
mikroREKLAMA
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2008-04-17, 13:54   #1306
agacior89
Zakorzenienie

GG do agacior89

Cytat:
to sa jakies bzdury

Oxeril jest bez recepty? Jkaie ma stężenie?
W cekdremie jest 15%, ale jak już pisałam ma jeszcze kwas mlekowy, wiec mam nadzieję ze troszeczke rozjaśni skórę. Po wakacjach i po słońcu zaczne już kurację mocnym kwasem mlekowym, zobaczymy co z tego wyjdzie...
Stary 2008-04-17, 13:59   #1307
niebieskasukienka
Przyczajenie

nie wiem czy to pytanie gdzieś już było ale zastanawiam się
czy jeżeli zdecydowałabym się na usunięcie rozstępów (z nóg i ud niestety mam też 'pod' kolanami) za pomocą lasera to czy można by to połączyć z depilacją laserową nóg ?
niebieskasukienka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 14:28   #1308
goha80
Zadomowienie

Cytat:
tym bardziej nie widze powodu aby siac paniki

dziecmi maja inna tolerancje niz osoby dorosle, dla niego 10% to nie to samo co dla nas.

w artykuje jest zaznaczone "nadmierne ilosci mocznika"

mysle, ze smarowowanie naszych rozstepow raz dziennie stezeniem 20% nie zaszkodzi
Dlatego też prosiłam o opinię kogoś kto się zna i moje pytanie brzmiało czy to odnosi się do każdego niezależnie od wieku czy tylko do dzieci
gdzie tu jakieś sianie paniki ? po prostu dzielę się tym co przeczytałam. dobrze jest wiedzieć więcej niż mniej
Stary 2008-04-17, 17:05   #1309
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Oxeril jest bez recepty? Jkaie ma stężenie?
W cekdremie jest 15%, ale jak już pisałam ma jeszcze kwas mlekowy, wiec mam nadzieję ze troszeczke rozjaśni skórę. Po wakacjach i po słońcu zaczne już kurację mocnym kwasem mlekowym, zobaczymy co z tego wyjdzie...
30% to polski odpowiednik Xerialu 30
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15396
Cytat:
Dlatego też prosiłam o opinię kogoś kto się zna i moje pytanie brzmiało czy to odnosi się do każdego niezależnie od wieku czy tylko do dzieci
gdzie tu jakieś sianie paniki ? po prostu dzielę się tym co przeczytałam. dobrze jest wiedzieć więcej niż mniej
tylko, ze niektore wizazanki sa bardziej podatne na sugestie, juz nie raz sie z tym spotkalam na wizazu

w ksiazkach nie znalazlam informacji o takich wlasciwosciach mocznika, ale zapytam w poniedzialek jednej z wykładowczyń z moich studiow
mikroREKLAMA

Stary 2008-04-17, 17:36   #1310
nAtaL!a
Zakorzenienie

Cytat:
Niekoniecznie, ja poczekam aż bluszcz porośnie las i wówczas nazbieram świeżych liści.
Ale suszki też mogą być. Ciężko mi powiedzieć, co będzie bardziej skuteczne...i czy w ogóle jest różnica...
tak wiec dzis zrobie ta miksturezobaczymy co z tego wyjdzie a oliwa zimna zalac czy moze podgrzac?
Stary 2008-04-17, 19:32   #1311
Kalawala
Raczkowanie

Trzeba zalać oliwą ok 60 stopni Celsjusza.

Możesz też pogadać z Paniami ze sklepów ziołowych, jeśli natrafisz na taką wygadaną jaką ja znalazłam to podzieli się z Tobą wieloma uwagami co i jak w przypadku sporządzania mikstur.
Kalawala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 20:08   #1312
agacior89
Zakorzenienie

GG do agacior89

Cytat:
30% to polski odpowiednik Xerialu 30
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15396

tylko, ze niektore wizazanki sa bardziej podatne na sugestie, juz nie raz sie z tym spotkalam na wizazu

w ksiazkach nie znalazlam informacji o takich wlasciwosciach mocznika, ale zapytam w poniedzialek jednej z wykładowczyń z moich studiow
Ha! Już znalażłam w MOJEn aptece
https://www.ai.☠☠☠☠☠☠☠/produkty/114146/0
I już wrzuciłam na listę zakupów- skończę cerkoderm to się skuszę, dziękuję baaardzo
Stary 2008-04-17, 20:27   #1313
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Ha! Już znalażłam w MOJEn aptece
https://www.ai.☠☠☠☠☠☠☠/produkty/114146/0
I już wrzuciłam na listę zakupów- skończę cerkoderm to się skuszę, dziękuję baaardzo
powiem szczerze, dopiero teraz sie zorientowalam

Oceanic ma 2 produkty o tej samej zawartosci mocznika, ale roznie sie nazywaja. mialam oba, sklady maja identyczne, dzialanie takze. tylko ten drugi przeznaczony jest do stop

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19852

jest troche tanszy. kupilam ostatnio 2 tubki na Allegro, zaplacilam z przesylka 36zl wiec mysle, ze zaoszczedzilam duzo. oryginalny xerial 30 kosztuje duzo wiecej
mikroREKLAMA

Stary 2008-04-17, 20:34   #1314
nAtaL!a
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kalawala Pokaż wiadomość
Trzeba zalać oliwą ok 60 stopni Celsjusza.

Możesz też pogadać z Paniami ze sklepów ziołowych, jeśli natrafisz na taką wygadaną jaką ja znalazłam to podzieli się z Tobą wieloma uwagami co i jak w przypadku sporządzania mikstur.
Super tak wiec zaraz zabieram sie do roboty
Stary 2008-04-18, 08:38   #1315
agacior89
Zakorzenienie

GG do agacior89

Cytat:

Oceanic ma 2 produkty o tej samej zawartosci mocznika, ale roznie sie nazywaja. mialam oba, sklady maja identyczne, dzialanie takze. tylko ten drugi przeznaczony jest do stop

jest troche tanszy. kupilam ostatnio 2 tubki na Allegro, zaplacilam z przesylka 36zl wiec mysle, ze zaoszczedzilam duzo. oryginalny xerial 30 kosztuje duzo wiecej
Ojej, rzeczywiście :O Dzięki!
Stary 2008-04-18, 08:39   #1316
Aralia83
Raczkowanie

Cytat:

Czyli można kupić ten sam kremik sporo taniej tylko dlatego, że ma na opakowaniu napis do stópMają takie same składy i działanie, więc nie ma przeciwwskazań, żeby stosować ten do stóp na inne części ciała?(w moim przypadku chodzi o biust, więc wolałabym uważać)

Jeszcze jedno pytanie:w walce z rozstępami szukać kosmetyków z jak największym stężeniem mocznika?
Stary 2008-04-18, 10:28   #1317
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez Aralia83 Pokaż wiadomość
Czyli można kupić ten sam kremik sporo taniej tylko dlatego, że ma na opakowaniu napis do stópMają takie same składy i działanie, więc nie ma przeciwwskazań, żeby stosować ten do stóp na inne części ciała?(w moim przypadku chodzi o biust, więc wolałabym uważać)

Jeszcze jedno pytanie:w walce z rozstępami szukać kosmetyków z jak największym stężeniem mocznika?
tak mozna. dziala identycznie, sprawdzalam. przesuszenia ani uczucia sciagania nie ma jak typowo po kwasach, oxeril natluszcza i nawilza.

jezeli chodzi o biust i dekolt-jezeli wczesniej nie bawilas sie jeszcze mocznikiem w tych okolicach, to warto wyprobowac czegos z 20% mocznikiem, a potem siegnac po mocniejszy. to dosc delikatne miejsce. albo przynajmniej posmaruj cienkutka warstewka i stosuj co pare dni

nie radze 50% mocznika pakowac gdzie indziej niz stopy, łokcie, kolana i miejscowo wrosniete wloski. on jest bardzo mocny, moze narobic wieksza masakra, mocznik 30% procz dzialania zluszczajacego ma rowniez dzialanie nawilzajace, 50% tylko silnie zluszczajace
mikroREKLAMA

Stary 2008-04-18, 11:40   #1318
Aralia83
Raczkowanie

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedz.
Narazie stosuje maść z 15% stężeniem mocznika i jestem zadowolona z ogólnego działania. Mam wrażenie, że powoli wyrównuje koloryt i napewno świetnie nawilża. Jak mi się skonczy spróbuje czegoś mocniejszego.
Stary 2008-04-18, 12:11   #1319
marzenakarolik
Przyczajenie

GG do marzenakarolik

JA UŻYWAM ZIÓŁ SZWEDZKICH SĄ REWELACYJNE .rOZSTĘPY CAŁKOWICIE ZNIKAJĄ NIE MA PO NICH ŚLADU.SKÓRA STAJE SIĘ NAPIĘTA ,A ROZSTĘPY CAŁKOWICIE ZANIKAJĄ
marzenakarolik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 12:22   #1320
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez marzenakarolik Pokaż wiadomość
JA UŻYWAM ZIÓŁ SZWEDZKICH SĄ REWELACYJNE .rOZSTĘPY CAŁKOWICIE ZNIKAJĄ NIE MA PO NICH ŚLADU.SKÓRA STAJE SIĘ NAPIĘTA ,A ROZSTĘPY CAŁKOWICIE ZANIKAJĄ
wierzyc mi sie nie chce

podaj wiecej szczegolow
mikroREKLAMA

Odpowiedz

Tagi
ciało, gładka skóra, laser, łydki, mikrodermabrazja, pomoc, rozstępy, zabiegi

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości