Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-10-01, 20:00   #1711
effa_j
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Cytat:
Napisane przez eweelinaa91 Pokaż wiadomość
Czytałam opinie na różnych stronach i przypasował nie tylko Tobie. Chcę go zamówić na allegro, znalazłam tam jednak różne palmersy - jak dokładnie nazywa się ten, o którym mówicie? Nie chcę kupić jakiegoś innego.

EDIT: Taaak, jestem genialna, kilka postów wyżej jest nawet zdjęcie tego balsamu, a ja przeszukuje cały topic.
Czyli zamówic ten na rozstępy? Gdzieś wklejano zdjęcia innych i równiez polecano. ;p
ja stosuje ten na rozstepy bo jesli lekki szybko sie wchlania i nie pachnie tak intensywnie jak normalny palmers ktory tez posiadam ale stosuje na wysuszona skore np po basenie albo sloncu jest duzo bardziej tresciwy przez co bardziej tlusty moim zdaniem.Ja uzywam tego na rozstepy juz dosc dlugo i chyba pozostanie moim ulubionym balsamem na dlugi czas przynajmniej jak na razie ale wiecie kobieta zmienna jest a nowinki kosmetyczne kusza dajcie znac jak juz sie zaopatrzycie w palmersa o wasze opnie buziaki
effa_j jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 13:02   #1712
Ghost19
BAN stały

Sporo czasu minęło od ostatniego mojego postu. Właśnie kończę 2 tubę Elancylu i jestem zachwycona!
Rozstępy nie zniknęły, ale są już ledwo co widoczne. Skóra zrobiła się gładka, delikatna, a rozstępy się spłyciły. Wcześniej widać było wgłębienie na mojej pupie, a teraz nic
Sadze, że na taki efekt złożyło się parę rzeczy: masaż, lepsza dieta + dużo wody, więcej ruchu i rozciąganie.
Jedno mogę tylko doradzić. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i regularnie masować skóre oraz używać odpowiednich kosmetyków.
Osobiście dalej będę kontynuowała moją kuracje. Pomalutku zbieram sobie pieniążki na serie mezoterapii i jestem dobrej myśli. Już teraz efekty które uzyskałam zaskoczyły mnie. Nie spodziewałam się takiej poprawy
Ghost19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 14:50   #1713
sweetpoison1991
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Sporo czasu minęło od ostatniego mojego postu. Właśnie kończę 2 tubę Elancylu i jestem zachwycona!
Rozstępy nie zniknęły, ale są już ledwo co widoczne. Skóra zrobiła się gładka, delikatna, a rozstępy się spłyciły. Wcześniej widać było wgłębienie na mojej pupie, a teraz nic
Sadze, że na taki efekt złożyło się parę rzeczy: masaż, lepsza dieta + dużo wody, więcej ruchu i rozciąganie.
Jedno mogę tylko doradzić. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i regularnie masować skóre oraz używać odpowiednich kosmetyków.
Osobiście dalej będę kontynuowała moją kuracje. Pomalutku zbieram sobie pieniążki na serie mezoterapii i jestem dobrej myśli. Już teraz efekty które uzyskałam zaskoczyły mnie. Nie spodziewałam się takiej poprawy
Twoje rozstepy sa czerwone czy biale ?

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 17:33   #1714
Ghost19
BAN stały

Były białe i dosyć głębokie. Wyczuwałam je pod palcami. Mam je ponad 5 lat więc miały prawo zblednąć. Po kuracji nie zmieniły koloru, ale prawie ich już nie widać i nie czuć
Nie spodziewam się cudów, ale wierze, że systematyczność bardzo pomaga przy leczeniu rozstępów. Na efekty jednak trzeba poczekać....ja czekałam pół roku i uważam, że warto było.
Ghost19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 21:11   #1715
soni
Raczkowanie

w czasie mojego ostatniego pobytu w polsce wybralam sie do dermatologa i zapytalam rowniez o cos co moze pomoc na moje bardzo liczne , glebokie , pionowe rozstepy po ciazy na brzuchu . pani doktor polecila mi krem o nazwie biotop . powiedziala , ze jej koledzy po fachu twierdza , ze krem ten przynosi najlepsze efekty w przypadku rozstepow . poza tym polecila mi mikrodemabrazje na brzuch . niestety , kremu nie bylo w aptece w tym czasie kiedy bylam w polsce . podobno pojawia sie on tam sezonowo , tak powiedziala lekarka . moze jednak ktos uzywal i moze napisac cos na jego temat ??
soni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 23:47   #1716
*nulka*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez soni Pokaż wiadomość
w czasie mojego ostatniego pobytu w polsce wybralam sie do dermatologa i zapytalam rowniez o cos co moze pomoc na moje bardzo liczne , glebokie , pionowe rozstepy po ciazy na brzuchu . pani doktor polecila mi krem o nazwie biotop . powiedziala , ze jej koledzy po fachu twierdza , ze krem ten przynosi najlepsze efekty w przypadku rozstepow . poza tym polecila mi mikrodemabrazje na brzuch . niestety , kremu nie bylo w aptece w tym czasie kiedy bylam w polsce . podobno pojawia sie on tam sezonowo , tak powiedziala lekarka . moze jednak ktos uzywal i moze napisac cos na jego temat ??
oo, bardzo mnie zainteresowalas!!! tez jestem ciekawa co to za cudo?

ja wlasnie zdobylam Palmersa i od dzisiaj zaczynam nim kuracje!! dam znacjak efekty

*nulka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 06:43   #1717
Yuza
Raczkowanie

Dot.: Rozstepy czyli jak skutecznie je zamaskowac!

up, up

Ktos ma jakies nowe pomysly?
Ja rozpoczelam fajna kuracje 3 miesieczna. Kupilam taki specjalny olejek(nie pamietam w tym momencie nazwy, ale jezeli ktos bedzie zainteresowany to sprawdze) i szczerze mowiac troche sie zmniejszyly moje rozstepyMoze zdarzy sie cud?
Stary 2008-10-08, 07:26   #1718
sharlottek
BAN stały

Dot.: Rozstepy czyli jak skutecznie je zamaskowac!

wątki łączę nie róbmy bałaganu na forum..
sharlottek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 21:38   #1719
honey1012
Wtajemniczenie

Hey dzieeczyny słyszałyście o czymś takim jak maść z cholesterolem ? Znalazłam na innym forum ponoć świetna hm

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 00:43   #1720
Yuza
Raczkowanie

Czesc wszystkim
Moja zmora rowniez sa rozstepy W tym momencie uzywam juz chyba 3 kremu... jak narazie nadal sa czerwone wiec staram sie jeszcze cos z nimi zrobic poki sie da. Drugi miesiac smaruje czyms co nazywa sie Bio Oil i zaobserwowalam pewna popraweae do idealu jeszcze im daleko Mam takie pytanko:P Slyszalam o takim zabiegu u kosmetyczki jak wstrzykiwanie kolagenu w miejsca gdzie wystapuja rozstepy... probowal ktos moze?
Stary 2008-10-10, 00:58   #1721
carolinascotties
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Hey dzieeczyny słyszałyście o czymś takim jak maść z cholesterolem ? Znalazłam na innym forum ponoć świetna hm
rozstępy to blizny - jak cholesterol może je usunąc?

http://zdrowegotowanie.wordpress.com...a-nie-sposoby/
Stary 2008-10-10, 09:04   #1722
honey1012
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
rozstępy to blizny - jak cholesterol może je usunąc?

http://zdrowegotowanie.wordpress.com...a-nie-sposoby/
Troche żle mnie zrozumiałaś ja wiem ze żadne kremy ich nieusuna ;p chodziło mi o maść od dermatologa robiana z cholesterolem podobno ładnie wygłada i zmniejsza widoczność rozstępów

SZCŚLIWA
Stary 2008-10-10, 19:45   #1723
carolinascotties
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Troche żle mnie zrozumiałaś ja wiem ze żadne kremy ich nieusuna ;p chodziło mi o maść od dermatologa robiana z cholesterolem podobno ładnie wygłada i zmniejsza widoczność rozstępów
Przepraszam, jesli źle zrozumialam jestem ciekawa, jaki jest skład tego kremu...jesli go masz- proszę - wklej - rzucimy okiem )
Stary 2008-10-10, 22:10   #1724
sweetpoison1991
Raczkowanie

Mam bo dziś dostałam recepte od dermatologa a więc maść z cholesterolem Vit.A 10.000 j ,ung cholesteroli od 100,0 jest robina więc recepta jestpotrzebana dam znac jak dziala pozdrawiam

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 12:24   #1725
honey1012
Wtajemniczenie

Ja mam:
Maść z cholesterolem wit e 3,0 ung cholesteroli od 100,0 prosze jak uzyje to powiem co i jak

SZCŚLIWA
Stary 2008-10-11, 17:38   #1726
ulcia91
Raczkowanie

Skóra po ciąży...

Witam.
3 tygodnie temu urodziłam córeczkę miałam cesarkę. Teraz moja skóra jest w okropnym stanie. Jest strasznie rozciągnięta, brak jej elastyczności i jędrności. Na biuście mam okropne rozstępy Poza tym moja skóra jest okropnie sucha. No i ten cellulit na udach i pośladkach... ogólnie mówiąc fatalnie wyglądam :/. Chciałabym kupic jakiś dobry krem, który zlikwidowałby rozstępy, poprawił elastycznośc skóry i dobrze ją nawilżył. Jest dużo takich kremów, ale wiadomo... większośc z nich nie przynosi pożądanego efektu. Może Wy mogłybyście mi coś doradzic? Może wypróbowałyście jakiś dobry krem..?
ulcia91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 17:44   #1727
layla_lbn
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Skóra po ciąży...

Uzyj wyszukiwarki, o rozstepach, bliznach i skorze po ciazy zapewne tez jest cala masa.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje

layla_lbn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 19:57   #1728
viola1031
Przyczajenie

a uzywałas czegos na rozstepy w czasie ciazy? Ja teraz jestem w 14 tyg i od miesiaca juz sie smaruje. Ten twoj post mnie troche wystraszył Jesli chodzi o cellulit to uwazam ze napewno zaden krem ci nie pomoze jesli bedzie sam stosowany. Najlepiej jest oczywiscie cwiczyc regularnie, dodatkowo krem i obowiazkowo masaz ktory poprawi ukrwienie. Dobrze jest tez pic duzo wody mineralnej
viola1031 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 22:30   #1729
DAVIDKA
Raczkowanie

Ulcia ja bylam w podobnej sytuacji , dwa lata temu urodzilam synka no coz prawda jest taka ze skora juz nigdy nie bedzie taka jak przed ciaza ale poki rozstepy sa swieze smaruj je dwa razy dziennie jakas oliwka a pod prysznicem rob masaz szorstka rekawica , pomaga tez piling kawowy Warto pokochac swoje cialo na nowo , mysle ze mi sie to udalo choc bylo ciezko , trzymam kciuki za ciebie
Stary 2008-10-11, 23:18   #1730
Candy Supcio
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ulcia91 Pokaż wiadomość
Witam.
3 tygodnie temu urodziłam córeczkę miałam cesarkę. Teraz moja skóra jest w okropnym stanie. Jest strasznie rozciągnięta, brak jej elastyczności i jędrności. Na biuście mam okropne rozstępy Poza tym moja skóra jest okropnie sucha. No i ten cellulit na udach i pośladkach... ogólnie mówiąc fatalnie wyglądam :/. Chciałabym kupic jakiś dobry krem, który zlikwidowałby rozstępy, poprawił elastycznośc skóry i dobrze ją nawilżył. Jest dużo takich kremów, ale wiadomo... większośc z nich nie przynosi pożądanego efektu. Może Wy mogłybyście mi coś doradzic? Może wypróbowałyście jakiś dobry krem..?

Moja kolezanka ma juz prawie roczna coreczke.Jej skora jest w idealnym stanie,oczywiscie brzuszek troszke falczkowaty,ale to z braku cwiczen.Najbardziej zainteresowal mnie fakt,ze dziewczyna wogole nie ma rozstepow.Ona sama jest zaskoczona tym faktem.Twierdzi,ze kazdego dnia ciazy smarowala swoja skore maslem kokosowym-dzien w dzien.Byc moze to tak swietnie wplynelo na stan jej skory.
Candy Supcio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 23:39   #1731
Nathaliaczek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Candy Supcio Pokaż wiadomość
Moja kolezanka ma juz prawie roczna coreczke.Jej skora jest w idealnym stanie,oczywiscie brzuszek troszke falczkowaty,ale to z braku cwiczen.Najbardziej zainteresowal mnie fakt,ze dziewczyna wogole nie ma rozstepow.Ona sama jest zaskoczona tym faktem.Twierdzi,ze kazdego dnia ciazy smarowala swoja skore maslem kokosowym-dzien w dzien.Byc moze to tak swietnie wplynelo na stan jej skory.
Niestety, skłonność do rozstępów w ciąży jest indywidualna i nieraz nawet smarowanie nie pomaga Natomiast z rozstępami warto walczyć, dopóki są świeże - im starsze, tym trudniej je przepędzić/zmniejszyć.

Nathaliaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 00:21   #1732
Maripossa
Zakorzenienie

Skora moze byc jak przed ciaza (!!) tylko i wylacznie wtedy, gdy ja pielegnujemy podczas calej ciazy. Nie mowcie, ze nie bedzie jak sprzed ciazy, bo moze byc, sama widzialam
Trzeba wcierac dobre kremy przeciw rozstepom, najlepiej Mustele i/lub olejek migdalowy. Jednak trzeba duzej systematycznosci. Po porodzie rowniez trzeba ciagle pielegnowac skore i najszybciej jak to mozliwe wziac sie za cwiczenia zapewniam, ze skora BEDZIE JEDRNA!

Teraz zostaja ci tylko mikrodermabrazje, kwasy (te zab.u kosmetyczki) i stos.kremow czy balsamow w domu ah! polecam tez preparaty z duza zawartoscia skrzypu polnego - no ale nie wiem czy podczas karmienia (o ile karmisz) wolno te prep.zazywac...
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 02:12   #1733
Candy Supcio
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
Skora moze byc jak przed ciaza (!!) tylko i wylacznie wtedy, gdy ja pielegnujemy podczas calej ciazy. Nie mowcie, ze nie bedzie jak sprzed ciazy, bo moze byc, sama widzialam
Trzeba wcierac dobre kremy przeciw rozstepom, najlepiej Mustele i/lub olejek migdalowy. Jednak trzeba duzej systematycznosci. Po porodzie rowniez trzeba ciagle pielegnowac skore i najszybciej jak to mozliwe wziac sie za cwiczenia zapewniam, ze skora BEDZIE JEDRNA
Zgadzam sie,bo widzialam na wlasne oczy skore mojej kolezanki ,ktora sama jest zaskoczona,poniewaz jej siostra ma straszne rozstepy na brzuchu.Jak jednak twierdzila dzien dzien w trakcie trwania ciazy uzywala masla kokosowego.
Candy Supcio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 20:22   #1734
kasia083
Zadomowienie

GG do kasia083

Duzo zależy od skóry. Jednym regeneruje sie ona błyskawicznie, innym wcale. Chyba duże znaczenie ma też tutaj wiek.

Mam sporo koleżanek, które rodziły jak miały 17-19 lat i im wszystkim skóra sie bardzo szybko zregenerowała, tak, że żadna z nich nie ma pamiątek po porodzie. I mało która z nich myślała o jakiś balsamach, czy specjalnej pielęgnacji ciała.

Mam też kilka koleżanek, które rodziły w wieku 27-30 lat i wśród nich tylko jedna ma teraz ładna skórę. Akurat ona ciągle robiła jakieś masaże i wcierała balsamy, a pozostałe koleżanki, to różnie, ale te któe dbały o ciało też ma teraz problemy.

Jeszcze jeśli chodzi o rozstępy, to ja nie rodziłam, ale mi się pojawiły na udach w czasie jak rosłam. Jak je zaczęłam zauważać, to zaczęłam stosować różne środki, nawet te bardzo drogie, ale teraz już dałam sobie z nimi spokój, bo przekonałam się, ze z rozstępami (takimi już białymi) nie da sie wygrać
Stary 2008-10-12, 22:46   #1735
yourlittlestar
Przyczajenie

Unhappy Pilnie potrzebna Pomoc

Hej mam pytanie czy znacie jakieś dobre i sprawdzone preparaty na rozstępy? Na przełomie lat dużo schudłam, a ów utrata wgi pozostawiła kolosalne rozstepy:O Są dosyć stare(białe) więc potrzebowałabym jak najmocniejszych środków. Prosze pomóżcie.
yourlittlestar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 23:02   #1736
princeska69
BAN stały

GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: Pilnie potrzebna Pomoc

to chyba zly watek
princeska69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 23:51   #1737
sharlottek
BAN stały

Dot.: Pilnie potrzebna Pomoc

dobry, dobry łączę
sharlottek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 00:14   #1738
princeska69
BAN stały

GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69

a co myslicie o zluszczaniu skory z rozstepami kwasami? mialam na wiosne wykonywane od 5 do 30 % u kosmetyczki na twarzy, tak sie zastanawiam, czy kuracja z silniejszym stezeniem nawet do 60% nie zredykowalaby rozstepow? wkoncu to byloby mocne zluszczanie wiec powinno je zredukowac bo to blizny.
princeska69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 00:29   #1739
carolinascotties
Zakorzenienie

poczytaj o TCA - to kwas trójchlorooctowy- który ponoć daje dobre wyniki.

--------------------------

Peelingi chemiczne z kwasem trójchlorooctowym (TCA)

Kwas TCA jest najbardziej rozpowszechnionym czynnikiem złuszczającym. Efektem jego stosowania jest wyraźne odmłodzenie skóry, rozjaśnienie skóry i likwidacja przebarwień, natomiast w przypadku zastosowania wyższego stężenia kwasu - spłycenie, a nawet zanik blizn. W leczeniu rozstępów wykonuje się od 3 do 10 zabiegów w odstępach co 4-5 tygodni. Dzięki tej metodzie uzyskuje się 70-80% redukcji rozstępów. Po zabiegu może pojawić się opuchlizna oraz ból. Przez kilka kolejnych miesięcy skórę należy chronić przed słońcem.

Koszt jednego zabiegu: 400 - 800 zł

źródło:

http://www.sfd.pl/rozst%C4%99py_-_ja...7-t401861.html
----------------------

• istnieją różne stężenia TCA: od 10% do 50%; stężenie użytego do peelingu TCA dobiera lekarz wykonujący zabieg, najczęściej są to stężenia w zakresie 20-35%,
  • za pomocą szpatułki zakończonej bawełnianym wacikiem rozprowadza się preparat na całej złuszczanej powierzchni,
  • po 1-3 minutach od aplikacji pacjent odczuwa nieprzyjemne doznania pod postacią uczucia pieczenia i palenia skóry; można zminimalizować te odczucia stosując wentylator bądź też schłodzone woreczki z żelem tzw. cold pack,
  • w tym czasie obserwujemy zbielenie naskórka, co świadczy o prawidłowej reakcji skóry
  • nieprzyjemne doznania mijają po kilkunastu sekundach - kilku minutach; zależy to od osobniczej wrażliwości skóry,
  • można ponownie zaaplikować 1-3 warstw TCA, zwłaszcza w miejscach, w których zależy nam na największym efekcie, można też zastosować niewielki ucisk dla zwiększenia penetracji TCA;
W jakich sytuacjach wskazany jest peeling TCA:
  • plamy przebarwieniowe, piegi,
  • posłoneczne uszkodzenia skóry,
  • powierzchowne zmarszczki,
  • atroficzne blizny potrądzikowe;
Po peelingu TCA:
  • bezpośrednio po zabiegu skóra jest zarumieniona z widocznymi miejscami zbielenia, po kilku minutach nie widać zbielenia, natomiast skóra robi się wygładzona,
  • właściwe złuszczanie rozpoczyna się po ok. 2-3 dniach od zabiegu, skóra zmienia barwę na kolor brązowy, pacjent ma uczucie posiadania „skorupki” na skórze, następnie dochodzi do powolnego złuszczania się naskórka - proces ten trwa kolejne 3-4 dni,
  • nie wolno zdrapywać płatów złuszczającego się naskórka! sprzyja to powstawaniu przebarwień i/lub blizn,
  • w okresie złuszczania najczęściej pacjent musi pozostać w domu (3-4 dni) - można to rozwiązać wykonując peeling w środę lub czwartek, wówczas najintensywniejszy proces złuszczania przypada na weekend;
Kolejne zabiegi (4-6) z użyciem TCA wykonuje się w odstępach ok. 4-tygodniowych.

źródło:

http://www.laser-medica.szczecin.pl/peeling-chemiczny/
Stary 2008-10-13, 03:06   #1740
johnw57
BAN stały

Mnie pozostały już delkikatne ślady rozstępów (miałam brzdy a nie rozstępy, były one bardzo głębokie) a użyłam zaledwie 3 razy kremu Mustella na bruzdy i rozstępy. Te lekkie ślady zwalczę jeszcze raz Ustellą lub kwasami
johnw57 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
ciało, gładka skóra, laser, łydki, mikrodermabrazja, pomoc, rozstępy, zabiegi

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości