Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-05-13, 11:31   #181
smerfeta01
Zakorzenienie

Red face serum przeciw rozstępom - Eveline

w sklepach pojawiło się ostatnio to serum ( różowo-biała tubka). Czy któraś z Was miała już szansę je wypróbować ? mam małe, białe rozstępy na pośladkach...szukam pomocy!
smerfeta01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 15:47   #182
maja_s
Rozeznanie

GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Wink Dot.: serum przeciw rozstępom - Eveline

czesc! rowniez jestem zainteresowana. Pozdrawiam papa
maja_s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 13:28   #183
maddzia
Przyczajenie

Exclamation Rozstępy!!!

Cześć! Czy znacie jakis cudowny środek na rozstępy,ktore pojawiły się po urodzeniu dziecka?? Mój brzuch wygląda okropnie.....!!!!!!
maddzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 16:56   #184
sylwia18
Zakorzenienie

Dot.: Rozstępy!!!

madziu po pierwsze to zależy czy rozstępy są stare (białe) czy nowe(różowe).ze starymi niestety już nic się nie da zrobić bo to już są normalne blizny (ja mam ich pełno po wewnętrznej stronie ud). jeśli jesteś "szczęśliwą" posiadaczką różowych rozstępów to da się jeszcze coś poradzić-jest wiele kosmetyków które mogą ci pomóc (np z avonu). mam nadzieję że dziewczyny ci coś polecą bo ja niestety takich rzeczy nigdy nie używałam bo w moim przypadku było już za późno
pozdrawiam
Stary 2005-06-15, 08:03   #185
maddzia
Przyczajenie

Niestety ale on są już białe!!Nienawidzę ich!!! A moze pomoże ten cudowny peeling kawowy???Próbował ktoś???
Stary 2005-06-15, 10:45   #186
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Ja bym ci poradzila krem na rozstempy z Avonu, uzywalam kiedys i jest wart sprobowania.Ten srodek mozna nawet uzywac na blizny wiec powinno byc ok
destiny666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 11:02   #187
agiko
Przyczajenie

Moze to glupie pytanie, ale czy mozna go stosowac podczas karmienia piersia?
agiko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 12:10   #188
maddzia
Przyczajenie

Exclamation Dot.: Rozstępy!!!

[QUOTE=agiko]Moze to glupie pytanie, ale czy mozna go stosowac podczas karmienia piersia?[/QUOTE

Położna nie radziła stosowac mi tych kremów podczas karmienia piersią, mówiła ze wnikają w głąb skóry i mogą byc niebezpieczne dla dziecka!!!
Stary 2005-06-15, 15:44   #189
sylwia18
Zakorzenienie

jeżeli rozstępy już są białe to żaden kosmetyk nie pomoże dziewczyny
Stary 2005-06-15, 17:15   #190
boniulka
Zadomowienie

GG do boniulka
Exclamation Dot.: Rozstępy!!!

Witam
Ja od siebie polecam niedrogi kosmetyk o nazwie FISSAN taka rózowo biała tubka kosztuje ok 17zł,rozsetpy spłycaja się i staja sie mniejw idoczne,ja aukrat stosowałam go na piersi miałam straszne,głebokie,przy długim stosowaniu staja sie niewidoczne.Krem ma dośc tłustą konsystencję ale mimo to przyjemnie się go wciera.
Dodam,że ten kosmetyk wynalazł mi mój mąż...juz nie po raz pierwszy kosmetyki kupione przez niego są strzałem w dziesiątkę...
Polecam,spróbuj, taka kwota nie jest zbyt duża porównując ceny kosmetyków na rozstępy...
Pozdrawiam
boniulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 20:25   #191
natasza2
Raczkowanie

Question korektor rozstępów

Dziewczyny, czy któraś z Was używała juz moze nowego kremu przeciwko rozstępom l'oreal'a? Jeśli tak to jakie daje efekty? warto dać za niego te 50 zł, czy lepiej sobie odpuścić i rozejrzeć sie za czymś innym? Z góry dzięki za odpowiedzi
natasza2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 08:21   #192
Natalia*79
Raczkowanie

Dot.: korektor rozstępów

Ja używam tego kremu, w2łasnie mi sie kończy tubka. Skóra jest po nim gładka, ma ładny zapach i dobrze się rozsmarowuje, ale rozstępy jakie miałam takie mam dalej. Nie ma najmniejszej różnicy.
Natalia*79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 11:05   #193
natasza2
Raczkowanie

czyli w zasadzie nie wiadomo czy ma działanie antyrozstępiskowe? A może trzeba stosować trochę dłuzej, może po jakichś 3 tubkach dopiero będą widoczne efekty. A na opakowaniu nie pisze jak długo ma trwac kuracja? pozdrawiam
Stary 2005-06-17, 13:51   #194
Natalia*79
Raczkowanie

Ja mam stare rozstępy, mają ok. 5 lat i cały czas się czymś smaruje. Jedna tubka mi sie kończy to kupuje następna, za każdym razem czegoś innego i jak na razie nic mi nie pomaga. Z tego co pamiętam to rezultaty powinny być zauważalne po trzech miesiącach. Ja przeważnie mam dwa kremy, jednym smaruję w jednym miejscu, a drugim w innym, wtedy mam porównanie który jak działa, który lepszy i na dłużej można sie smarować tym samym w jednym miejscu.
Stary 2005-06-17, 14:02   #195
Justek
BAN stały

GG do Justek

Zmartwię Was i siebie również, ponieważ też mam rozstępy.Niestety nie ma takiego kremu który by je zlikwidował. Jedyna możliwa metoda to potraktować je laserem w salonie kosmetycznym. Jest to opinia mojego brata, który jest lekarzem.
Justek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 14:09   #196
Orka
Rozeznanie

GG do Orka

A nie wiecie ile taki zabieg kosztuje? Wiem że to zależy od pola zabiegu, ale tak mniej więcej za np. uda. I czy wystarczy raz czy musi to być seria?
Orka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 14:20   #197
Justek
BAN stały

GG do Justek

Znalazłam coś niecoś na ten temat
http://www.artmedia.pl/zabiegi-na%20cialo.htm
Justek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 14:32   #198
Natalia*79
Raczkowanie

Na KWC czytałam dobre opinie na temat Galenica, ale sama jeszcze go nie próbowałam, więc nie wiem jaki jest naprawdę.
Stary 2005-06-17, 14:46   #199
natasza2
Raczkowanie

Ja używam żelu galenica co jakis czas przez ok. 4 m-c. Jest naprawdę bardzo dobry, ale i bardzo drogi. Ostatnio kupowałam za 72 zł, wiec szukam jakiegoś tańszego odpowiednika, który też bedzie dawał takie efekty. Jak zaczęły robić mi sie rozstepy to potraktowałam je kremem vichy, ale niestety nic nie pomogło, co więcej zrobiło ich sie jeszcze wiecej, a tych wczesniejszych tez nie zmniejszył. I wtedy kupiłam galenica; efektem jego stosowania jest to ze rozstepiska przestały sie robić, a te które juz miałam stały sie prawie niewidoczne, skóra się wygładziła i ogólnie ładnie to wygląda. Ale nie ma sie co oszukiwać, zaden preparat nie zlikwiduje ich w 100% . Generalnie polecam z czystym sumieniem ten zel galenica, jest naprawde bardzo porządny, a jego konsystencja tez jest ok., trzeba trochę masować aby sie wchłonął porządnie, ale to b.dobrze, bo ponoć w przypadku rozstepów najwazniejszy jest masaz, a wszelkie preparaty działaja wspomagajaco. A szukam czegoś innego, bo ten zel jak na moja kieszeń to jest ciut za drogi, poza tym chciałabym podtrzymać te efekty, które juz osiagnełam, wiec poszukuje czegoś dobrego i niezbyt drogiego.
Stary 2005-06-17, 15:02   #200
Natalia*79
Raczkowanie

Mogłabyś mi powiedzieć, gdzie kupilaś tego Galenica za 72 zł? Ja najtaniej widziałam w sklepie internetowym w poromocji za 78,90 zł i pytałam w aptece - 92 zł!!
Stary 2005-06-17, 15:13   #201
natasza2
Raczkowanie

Ale moze pomyliłas zel z tym drugim kremem galenica dla kobiet w ciazy, tamten rzeczywiscie jest duzo droższy.
Stary 2005-06-17, 16:59   #202
kot_bury
Raczkowanie

Aby rozstępy się zrosły trzeba by było dać skórze "kopa' aby wyprodukowała w tych miejscach kolagen,a raczej, zeby uzupełniła siatke kolagenową.
Tabletkami narazie jeszce nie umiemy pobudzić skutecznie ciała, żeby zaczęło produkowac więcje kolagenu, natomiast kolagen dostarczony z zewnatrz, transdermalny, może wnikac w nasza siatke i odbudowywać jej ubytki.
Taki kolagen produkuje się w Szwajcarii i w Polsce . Nikt inny na świecie nie umie narazie wyekstraktowac tego białka tak, aby nie rozpadła sie jego potrójna helisa (klucz do utrzymania własciwośći) i aby cząsteczki były na tle małe, zeby weszły do głębokich warstw skóry (klucz do skuteczności). Dodatkowo aby był on bezpieczny nie może byc produkowany z krów (choroba wściekłych krów). A np. kolagen w kremach Hleney Rubinstein produkowany jest z gałek oczu cielaków (i nie zachowuje potrójnej helisy).
Szwajcarzy pierwsi opracowali metodę ekstracji kolagenu ze skór rybich. Ale szwajcerski specyfik jest mega drogi i na recepte, jako lek na blizny świerze i poparzenia odbudowując skóre.
Poalcy na uniwerku w Gdańsku też opracowali ekstrakcje kolagenu ze skór rybich. U nas został on dopuszczony do sprzedazy jako kosmetyk (tak zarejestrowany, przeprowadzone badania i testy).
Kilka mitów o kolagenie:
-nie można go uzywac za dużo bo sie skóra przyzwyzczai- bzdura! Już od 25 roku życia spada nam produkcja kolagenu. Kolagenu nie da sie użyć za dużo bo wejdzie on w naszą skórę tylko tam gdzie go nie ma, tam gdzie są ubytki w siatce. Kolagen jako białko gotowe do wpasowania sie w nasza siatke kolagenową skóry nie ma wpływu na spowolnienie lub podniesienie jego naturalnej syntezy, nie jest w tym zakresie reaktywny.
-skóre można odmłodzić inaczej (odbudować) kremy z witaminami itd.- kolejna bzdura- podstawą budowy skóry właściwej jest właśnie siatka kolagenowa. To dzieki niej skóra sie trzyma, jest napięta, to "na tej siatce wiszą inne witaminy itd.". witaminy i inne substancje odżywiają skórę, ale jej NIE ODBUDOWUJĄ!

Można zmniejszyć widocznie rozstepy stosując na nie kolagen. Wiadomo, im świerzsze rozstępy tym lepiej działa.

Dziłanie kolagenu zaobserwuje sie dopiero po miedzy 90 a 120 dniem regularnego stosowania. Taki jest czas naturalnego procesu życia komórek (czyli regeneracji skóry).
Kolagen najlepiej stosować w niewielkich ilościach (to co sie nie whłoneło od razu tak naprawdę się zmarnowało, ropadło na poszcególne aminokwasy, nie tworzące siatki, ropada sie potójna helisa i jest to produkt bezwartościowy) ale za to czesto- 4 razy dziennie.
kot_bury jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 19:24   #203
rzyrafka
Zakorzenienie

najprostszym sposobem dostarczenia kolagenu wedlug mnie jest jedzienie salcesonu i róznych chrzastek, oraz witaminy C ktora to pobudza kolagenogeneze. zycze smacznego
rzyrafka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 19:41   #204
m-alinka
Raczkowanie

GG do m-alinka

Dziewczyny a ten masarz to ma byc jakiś zwykly ??
szczypanie skory, nacieranie ...
m-alinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 19:55   #205
natasza2
Raczkowanie

To zależy chyba gdzie te rozstępy są, bo np. jak na biuście to szczypanie zdecydowanie odpada , natomiast zalecany jest delikatny masaz, wcieranie, żeby nie rozciągnać przy okazji skóry na piersiach. A jesli rozstępy sa przykładowo na pośladkach czy udach to chyba porządniejszy masaż trzeba wykonać, przynajmniej ja tak robię, ale na pewno nie szczypać. Szczypanie to raczej w przypadku cellulitu. A w skóre z rozstepami trzeba krem po prostu porządnie 'wetrzeć'.
Stary 2005-06-18, 19:49   #206
varka
Raczkowanie

a mialas rozstepy biale czy rozowe? i po jakim czasie Ci znikly?
varka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-20, 08:10   #207
Natalia*79
Raczkowanie

Jeszcze raz ponawiam pytanie. Mogłabyś mi powiedzieć, gdzie kupiłaś Galenica za 72 zł? Zaznaczam, że ja też jestem z Lublina. Pozdrawiam. Ahaa. Nie pomyliłam tego kremu z tym drugim dla kobiet w ciąży.
Stary 2005-06-20, 11:18   #208
Takietam
Zadomowienie

Jakiś czas temu pisałam o Fissanie w temacie o rozstępach - było to jakieś 3 dni po kupieniu tego kremu. W tej chwili mija miesiąc odkąd go stosuję i widzę rezultaty! Część rozstępów zupełnie zniknęła, część stała się mniej widoczna.
Od razu zaznaczę: nie zniknęło wszystko, ale te rozstępy, które zostały, nie rzucają się w oczy.
Takietam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-20, 14:53   #209
Marilyn
Wtajemniczenie

Thumbs down Dot.: Rozstępy!!!

Boze, dziewczyny! rozstepy to jeden z najczesciej poruszanych tematow! Wyszukiwarka wyszukiwarka wyszukiwarka. Na białe rozstepy nie ma rady nie znikna. Laser nie zawsze pomaga. Mozna je nieco spłycic, rozjasnic.
Marilyn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-21, 20:45   #210
MONIKA.KASIAP
Raczkowanie

dziewczyny mnie pomaga peeling z kawy , niedość że wygładza mi pośladki to powoduje że rozstępy są mniej widoczne po każdym użyciu .
MONIKA.KASIAP jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
ciało, gładka skóra, laser, łydki, mikrodermabrazja, pomoc, rozstępy, zabiegi

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości