Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-10, 00:48   #2431
BogaczKa22
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć? (Wątek Zbiorczy)

Witam wszystkich po raz pierwszy w tym temacie

Piszę w spr. mojej 14-letniej córki, u której już od jakiegoś czasu zaczęły pojawia się rozstępy . Ma je na biodrach i kilka na piersiach. Trochę mnie dziwi ten fakt bo dziecię jest jeszcze młode i baaardzo szczupłe (ale wysokie), coprawda teraz intensywnie rośnie... Ja natomiast należę do kobitek w rozmiarze "puszystym" i do dziś nie mam w ogóle tego problemu
Poradźcie proszę czym traktowac rozstępy u tak młodej osoby. Proszę o jakieś konkretne nazwy kremów, firmy...
Z góry dziękuję

Dukan

BogaczKa22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 01:25   #2432
honey1012
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez BogaczKa22 Pokaż wiadomość

Piszę w spr. mojej 14-letniej córki, u której już od jakiegoś czasu zaczęły pojawia się rozstępy . Ma je na biodrach i kilka na piersiach. Trochę mnie dziwi ten fakt bo dziecię jest jeszcze młode i baaardzo szczupłe (ale wysokie), coprawda teraz intensywnie rośnie... Ja natomiast należę do kobitek w rozmiarze "puszystym" i do dziś nie mam w ogóle tego problemu
Poradźcie proszę czym traktowac rozstępy u tak młodej osoby. Proszę o jakieś konkretne nazwy kremów, firmy...
Z góry dziękuję
Ja tez niestety dostalam rozstepow jak rozlam eh :/ przedewszystkim wazna jest dieta bogata w warzywa,owoce,witaminy z grupy B,cynk itd
Wazne sa mmasaze ,moze sprubowac masowac sie na oliwce oraz moze ten mocznik?

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 22:49   #2433
skarbiatko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez BogaczKa22 Pokaż wiadomość

Z góry dziękuję
I niech po każdej kąpieli córka wsmarowuje oliwkę w mokre ciało.To doradziła mi Dr Medycyny Estetycznej.

skarbiatko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 13:39   #2434
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

jakbym czytała opis siebie... jestem bardzo szczupła, ale ostatnio bardzo skoczyłam do góry... też mam 14 lat, właśnie się wybieram do apteki, może coś mi doradzą, czytałam, że pomaga witamine E i krem z mocznikiem. póki co zaczynam wmasowywać oliwkę, zobaczymy
Stary 2009-07-13, 19:54   #2435
Kiciunia85
Rozeznanie

Już tu kiedyś pisałam i chyba wybiorę się do salonu kosmetycznego i spytam się o tę mikrodermabrazję... moja straszy paskami; jak ścisnę poślady to te rozstępy wyglądają jak jakieś zacięcia, są jakieś wklęsłe! Są okropne... jakby różowe, ale są też chyba białe... muszę coś z tym zrobić i mieć wreszcie gładki tyłek! Co prawda do końca ich chyba nie zlikwiduję ale chciałabym, żeby były jak najmniej widoczne...

Opalone, a raczej przypalone, jędrne pośladki!
http://www.youtube.com/watch?v=APKyPYR7jAk
Kiciunia85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 13:38   #2436
MalinowaMamba
Zakorzenienie

Dziewczyny ja mam 15 lat i zrobiły mi się na kolanach po przeciwnej stronie i parę na udach, też z tyłu Mam to dziadostwo ponad 3 miesiące (jak nie dłużej!) i tylko te mniejsze wyblakły troszkę, a reszta dalej taka głęboka. Ja byłam głupia i nie stosowałam niczego na to paskudztwo. Łudziłam się, że przyjdą i odejdą, tak jak było w przypadku kiedy zrobiły mi się na pupie. Po miesiącu nie było po nich śladu, chociaż też były głębokie. Nie wiem, co może być ich przyczyną. Nie utyłam, urosłam zaledwie 2 cm przez ostatni rok, żadnej huśtawki hormonalnej nie mam, dużo się ruszam m.in. rower do szkoły i ćwiczenia wieczorami w domu. Mięśnie łydek też mi się raczej jakoś strasznie nie wyrobiły, bo jeżdżę już ze 3 lata i nie jakoś wyczynowo. Jest mi wstyd założyć spodenki na wf, brat chociaż starszy to śmieje się, że nic nie robię to teraz wyglądam jak baba w ciąży i jak to zobaczył to myślał, że mi żyły powychodziły, a mama powiedziała, że są duże i ona takich nawet w ciąży nie miała

Jestem załamana, bo własna rodzina się ze mnie wyśmiewa. Nawet wstydzę się teraz w wakacje założyć po domu krótką spódniczkę lub spodenki na te upały. Jeśli możecie do doradźcie mi jakiś krem niedrogi (wiadomo małe fundusze ), ale żeby chociaż szybciej wyblakły mi, bo narazie to stoją w miejscu, a ja mam ogromne kompleksy na tym punkcie.
MalinowaMamba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 09:58   #2437
Emilia8080
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez MalinowaMamba Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja mam 15 lat i zrobiły mi się na kolanach po przeciwnej stronie i parę na udach, też z tyłu Mam to dziadostwo ponad 3 miesiące (jak nie dłużej!) i tylko te mniejsze wyblakły troszkę, a reszta dalej taka głęboka. Ja byłam głupia i nie stosowałam niczego na to paskudztwo. Łudziłam się, że przyjdą i odejdą, tak jak było w przypadku kiedy zrobiły mi się na pupie. Po miesiącu nie było po nich śladu, chociaż też były głębokie. Nie wiem, co może być ich przyczyną. Nie utyłam, urosłam zaledwie 2 cm przez ostatni rok, żadnej huśtawki hormonalnej nie mam, dużo się ruszam m.in. rower do szkoły i ćwiczenia wieczorami w domu. Mięśnie łydek też mi się raczej jakoś strasznie nie wyrobiły, bo jeżdżę już ze 3 lata i nie jakoś wyczynowo. Jest mi wstyd założyć spodenki na wf, brat chociaż starszy to śmieje się, że nic nie robię to teraz wyglądam jak baba w ciąży i jak to zobaczył to myślał, że mi żyły powychodziły, a mama powiedziała, że są duże i ona takich nawet w ciąży nie miała

Jestem załamana, bo własna rodzina się ze mnie wyśmiewa. Nawet wstydzę się teraz w wakacje założyć po domu krótką spódniczkę lub spodenki na te upały. Jeśli możecie do doradźcie mi jakiś krem niedrogi (wiadomo małe fundusze ), ale żeby chociaż szybciej wyblakły mi, bo narazie to stoją w miejscu, a ja mam ogromne kompleksy na tym punkcie.
po pierwsze nie przejmuj się tak wszystkim i nie popadaj w paranoję. zakładaj krótkie spodenki i spódniczki, bo to, przepraszam bardzo, nie jest jakiś trąd, albo obrzydliwa, nieestetyczna choroba skóry, wiesz.? masa dziewczyn ma z tym problem i wierz mi, każda gdzieś rozstęp ma, chociażby jeden, ale ma.! (haha, znam przypadek jednego 2 cm rozstępa na udzie.! ;D) polecam Ci serum na rozstępy eveline'a, kosztuje ok. 13 zł, a jest po prostu rewelacyjny, bez kitu.! wmasuj serum w rozstępy i ugniataj jak ciasto. ;D systematyczność i precyzja potrafią zdziałać cuda, życzę powodzenia. <3
Emilia8080 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 14:05   #2438
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
estem załamana, bo własna rodzina się ze mnie wyśmiewa. Nawet wstydzę się teraz w wakacje założyć po domu krótką spódniczkę lub spodenki na te upały. Jeśli możecie do doradźcie mi jakiś krem niedrogi (wiadomo małe fundusze ), ale żeby chociaż szybciej wyblakły mi, bo narazie to stoją w miejscu, a ja mam ogromne kompleksy na tym punkcie.
własnie, co to jakiś trąd? jak masz ładne nogi to pokazuj i nie przejmuj sie tym. co do pielegnacji to juz wypisywałyśmy wiele i domowych i drogeryjno aptecznych rzeczy kroe albo mozesz zrobic sama albo zaopatrzyc sie w nie za niewielkie pieniądze.
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 18:06   #2439
sunsetka88
Raczkowanie

Cześć dziewczynki Ja od dziś zaczęłam walkę z rozstępami. Na razie postanowiłam smarować je atredermem, za parę dni kupię maść z mocznikiem i oczywiście będę robić peelingi. I tak do października, a potem laser albo mikro. Choć wolałabym nie wydawać na to pieniędzy, zdecydowanie wolę przedłużenie włosów
U mnie rozstępy pojawiły się w okresie dojrzewania. Nie przejmowałam się nimi zbytnio, nawet się ucieszyłam, gdy zbladły I teraz mam za swoje
sunsetka88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 15:51   #2440
Śnieżka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MalinowaMamba Pokaż wiadomość

kup krem eveline i rób peelingi z kawy
Śnieżka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 16:40   #2441
Lavi92
Zakorzenienie

Ja pewnego dnia odkryłam rozstępy na moim udzie.. w jakim szoku byłam, że w wieku 17 lat można mieć rozstępy Ale po kilku dniach o nich zapomniałam. I pojawiły się znowu.. Co prawda są jasne, ale pod światło je widać. Stąd moje pytanie, czy sam peeling z kawy wystarczy? Bo robię go od jakiegoś czasu i kocham go
Stary 2009-07-19, 17:28   #2442
essme
Raczkowanie

Nie wiem dziewczyny co się tak przejmujecie. Ja dostałam rozstępy w wieku 12 lat (na nogach i lekko na boczkach)...bo bardzo szybko rosłam. Ale po tylu latach nauczyłam się z tym żyć
Też mogę polecić ten krem z DAX'a (ten co tak chłodzi) na rozstępy.Nigdy nie używałam regularnie ale pomaga. Muszę na nowo zacząć go stosować

Ach i mogę też polecić stosowanie kremów brązujących na nogi. Wyglądają o wiele lepiej takie opalone
essme jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 18:47   #2443
Kiciunia85
Rozeznanie

Podobno krem z mocznikiem jest skuteczny. Warto spróbować. Tymbardziej, że jest tani. Trzeba zamówić go w aptece, kosztuje chyba 5 zł za 200 ml.

Stary 2009-07-19, 19:07   #2444
Śnieżka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez essme Pokaż wiadomość
Nie wiem dziewczyny co się tak przejmujecie. Ja dostałam rozstępy w wieku 12 lat (na nogach i lekko na boczkach)...bo bardzo szybko rosłam. Ale po tylu latach nauczyłam się z tym żyć
Też mogę polecić ten krem z DAX'a (ten co tak chłodzi) na rozstępy.Nigdy nie używałam regularnie ale pomaga. Muszę na nowo zacząć go stosować

Ach i mogę też polecić stosowanie kremów brązujących na nogi. Wyglądają o wiele lepiej takie opalone

no ja mam na pośladkach a ze boje sie wystawiac nóg żeby mi na udach sie nie uwidoczniły to smaruje balsamem brązującym i jest fajnie
lubie chodzic w krótkich spodenkach wiec i tak nie mam wyjścia przybrązowione nogi wygladaja ładniej

Kiciunia85 fajny podpis

Edytowane przez Śnieżka
Czas edycji: 2009-07-19 o 19:08
Śnieżka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 21:54   #2445
Kiciunia85
Rozeznanie

Wink Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć? (Wątek Zbiorczy)

Hyh... dzięki... Jestem... za płaska na staniki.
Moje rozstępy na pupie są takie jakieś lekko wgłębione... wątpię, żeby krem z mocznikiem pomógł... no nic, kupię go, będę smarować, a jak nie będzie efektów, no to chyba poddam się serii zabiegów mikrodermabrazji.

Stary 2009-07-20, 01:13   #2446
gosia591
Przyczajenie

Witam Was kochane Wizażanki
Mam okropne rozstępy, strasznie mnie to dobija, ale widzę, że Ameryki tu nie odkryłam i wszystkie mamy strasznego doła z ich powodu:/
Pierwsze pojawiły się w wieku 13 lat, reszta w zeszłym roku kiedy chorowałam i przytyłam 10 kg od leków.
Powiedzcie mi czy rozstępów da się pozbyć całkowicie????
Czy ktoras z Was stosowała w tym celu lampe BIOPTRON Zeptera?
Pozdrawiam serdecznie
gosia591 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 12:14   #2447
carrie1989
Przyczajenie

Dot.: Rozstępy na łydkach u nastolatki :( .

niestety ja mam ten sam problem;/ rozstepy na lydkach tez mi sie pojawily jak mialam jakies 15 lat tyle ze wtedy nie zalapalam o co chodzi no i stalo sie... od jakies czasu probuje sie za nie zabrac i smaruje Perfecta i powiem tak: sa dni ze już z nadzieja patrze na moje nogi i wydaje mi sie ze jest lepiej a czasami to po prostu tragedia nie wiem skad mi sie wziely wogole bo jestem niska i szczupla i zawsze taka bylam a tu nagle masz i sa rozstepy!!! ze tez wczesniej tego nie zalapalam?? oby chociaz troche to sie zmniejszylo bo wiem ze juz teraz calkowicie to nie znikna.... ale nic bede probowac dalej...
carrie1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 21:05   #2448
Axiss
Przyczajenie

Dot.: Maść Cepan kontra rozstepy

Cytat:
Napisane przez anitt Pokaż wiadomość
Jej! Dziewczyny polecam CEPAN. Czytałam już ten temat i wiele innych o tej maści i bardzo mnie to zaciekawiło. A mianowicie od ok. 10 miesięcy mam rozstępy na górze ud i przez całą szerokość pupy. Nie są to zwykłe rozstępy tylko wielkie szerokie poziome (nie pionowe jak większość) "szramy". Po 4 dniach stosowania Cepanu rano i wieczorem na udach muszę się nieźle napocić żeby znaleźć rozstępy. Niestety na pupie jeszcze są aczkolwiek widocznie robią się one mniej widoczne. Przypomnę iż stosuję go tylko 4 dni. Zobacze co będzie po 2 tygodniach.
Polecam maść CEPAN zapłaciłam za nią tylko 18 zł.
ja mam podobny problem;] niestety bardziej martwi mnie ich glebokosc niz ilosc bo z natury jetsem blada i przeszkadza mi w nich to ze jak np siadam to widac te glebokie rowy;] czy ten cepan pomaga na splycenie tych rozstepow czy tylko na rozjasnienie?
Axiss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 03:29   #2449
fafii
Raczkowanie

całkowicie usunąć się nie da
można je zmniejszyć (już kremy coś tam zdziałają w tym kierunku) lub nawet sprawić by były praktycznie niewidoczne dla oka ( w zależności stanu rozstępów, tu potrzeba kosztowniejszych zabiegów)

Edytowane przez fafii
Czas edycji: 2009-07-26 o 03:31
fafii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 11:04   #2450
weronika7
Wtajemniczenie

Ja się pozbyłam rozstępów dzięki kremie.. aż nieprawdopodobne. ale były wtedy jeszcze świeże i czerwone.
weronika7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 10:56   #2451
natassia
Raczkowanie

Witam. Ja także mam rozstępy - na piersiach, biodrach, udach, pośladkach...
Stosowałam wiele kremów, żelów itp.
- Dax Cosmetics, Perfecta Extra Slim - nic mi nie pomógł;
Polecam za to te kosmetyki:
- Bielenda; Żel wyszczuplający z zieloną herbatą
- Ziaja; Reduktor rozstępów
- Bielenda; Eco Care - Borowina
natassia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 14:52   #2452
Paola28
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Widze tutaj pełen przegląd kosmetyków dostępnych w drogerii. Niestety, na bardzo głębokie blizny takie preparaty mogą okazac sie nieskuteczne. By pozbyć się rozstępów koniecznej jest kompleksowe i długotrwałe działanie. jedyne pewne rezultaty przyniesie operacja korygująca (rozstęp to nic innego jak przerwanie tkanki łącznej). Jeżeli blizny nie są głębokie dobre efekty przyniesie zastosowanie lasera uzupełniając to endermologią lub mezoterapią. Same kremy nie zlikwidują rozstępów już isniejących, jednak uelastycznią skórę chroniąc ją przed powstawaniem nowych zmian
Stary 2009-08-02, 21:01   #2453
Edytkaaaa
Raczkowanie

mam BARDZO duzo rozstepow na udach co mnie przeraza :O chyba juz od roku... niektore pojawily sie kilka miesiecy temu i sa jezze czerwone.

moge cos z tym zrobic?

Edytkaaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 07:56   #2454
weronika7
Wtajemniczenie

te które są czerwone smaruj jak najszybciej jakimś kremem (polecam Eveline), póki nie zmienią się w stałe blizny.
Stary 2009-08-05, 22:56   #2455
MadameButterfly6
BAN stały

Dziewczyny jestem załamana Podczas wmasowywania kremu antycellulitowego na noc zauważyłam że mam całe pośladki poorane w białych głębokich rozstępach Czemu ja tego wcześniej nie zauważyłam? Na udach i łydkach mam małe czerwone żyłki - ma nadzieje ze to jest jeszcze do wyleczenia prawda??? A na te biale oprocz mikrodermabrazji to juz nic sie nie da zrobic tak? Polećcie mi jakiś dobry i tani krem na te ohydne rostępy bo wpadnę z czarną rozpacz
MadameButterfly6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 19:02   #2456
Klaterina
Zadomowienie

ja nie wiem czy coś się da jeszcze zrobić cokolwiek więcej z moimi, ale dużo mam tego na pośladkach, bo sporo schudłam i na wewnętrznej stronie ud. Są białe niestety a na pośladkach strasznie głębokie więc przypuszczam, że będę je musiała "polubić" bo kremy sobie z nimi nie radzą.
Stary 2009-08-07, 19:57   #2457
Olecha
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem załamana Podczas wmasowywania kremu antycellulitowego na noc zauważyłam że mam całe pośladki poorane w białych głębokich rozstępach Czemu ja tego wcześniej nie zauważyłam? Na udach i łydkach mam małe czerwone żyłki - ma nadzieje ze to jest jeszcze do wyleczenia prawda??? A na te biale oprocz mikrodermabrazji to juz nic sie nie da zrobic tak? Polećcie mi jakiś dobry i tani krem na te ohydne rostępy bo wpadnę z czarną rozpacz

a czy mikrodermabrazja usuwa rozstępy w 100% ?
Olecha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 20:21   #2458
MadameButterfly6
BAN stały

A ja nie mam pojecia czy mikro usuwa w 100%. Na te czerwone kupilam dzisiaj ten krem z Eveline bialorozowy. Miala moze ktoras z Was? Daje cos? Moge go stosowac na zmiane z antycellulitem czy smarowac sie najpierw antycellulitem a zaraz pozniej tym na rozstepy?
MadameButterfly6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 21:34   #2459
weronika7
Wtajemniczenie

Ja stosowałam ten Eveline i było to jedno z najlepszych serum na rozstępy jakie używałam. Myślę, że na zmianę z antycellulitowym możesz spokojnie stosować.
Stary 2009-08-08, 01:08   #2460
Chaos_Girl
Zadomowienie

Ja tez go uzywalam i musze przyznac, ze jest dobry.
Chaos_Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
ciało, gładka skóra, laser, łydki, mikrodermabrazja, pomoc, rozstępy, zabiegi

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości