Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-08-19, 15:08   #2641
aguacate
Przyczajenie

Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Na allegro znalazłam te dwa ze zdjęć, niby oba na rozstępy, ale ten drugi mi na takowy nie wygląda Ty masz ten pierwszy? Pomaga chociaż na te jeszcze fioletowe?

Edytowane przez aguacate
Czas edycji: 2010-08-19 o 15:11
aguacate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 17:09   #2642
Sephinrot
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez aguacate Pokaż wiadomość
Na allegro znalazłam te dwa ze zdjęć, niby oba na rozstępy, ale ten drugi mi na takowy nie wygląda Ty masz ten pierwszy? Pomaga chociaż na te jeszcze fioletowe?
tak,mam ten pierwszy na fioletowe (czerwone) rozstępy mi pomaga,(wcieram 2-3 razy dziennie)gorzej z tymi starymi,co prawda znacznie się spłyciły,ale nie wiem czy to zasługa Palmersa,czy złuszczania i masaży,a może tego i tego.

Sephinrot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 10:58   #2643
aguacate
Przyczajenie

Gdybym chciała moje masować, to chyba cały dzień bym na to musiała poświęcać wszędzie to mam. Ale to jakiś szczególny masaż?
Stary 2010-08-20, 14:18   #2644
Sephinrot
Wtajemniczenie

Żaden szczególny masaż, po prostu okrężnymi ruchami wsmarowuję Palmersa aż do całkowitego wchłonięcia,podszczypując lekko skórę,żeby była lepiej ukrwiona. Trochę to czasochłonne,ale czego sie nie robi,żeby sie pozbyć znienawidzonych paseczków. I nie przejmuj sie tak,ja też mam rozstępy w wielu miejscach i pewnie gorsze od Twoich,bo słowo daję nie widziałam żeby ktoś miał tak jak ja pod kolanami i na łydkach

Stary 2010-08-20, 15:03   #2645
aguacate
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Sephinrot Pokaż wiadomość
I nie przejmuj sie tak,ja też mam rozstępy w wielu miejscach i pewnie gorsze od Twoich,bo słowo daję nie widziałam żeby ktoś miał tak jak ja pod kolanami i na łydkach

Mam nadzieję, że palmers pomoże chociaż na te nowe..

Edytowane przez aguacate
Czas edycji: 2010-09-06 o 23:12
Stary 2010-08-20, 15:18   #2646
Sephinrot
Wtajemniczenie

No jesteśmy dwie,zawsze to trochę raźniej U mnie to podobno słaba tkanka łączna i problemy z krążeniem,bo nogi mam szczupłe a nikt w rodzinie nie ma "paseczków".Ja się staram nie przejmować i nawet w mini czasem chodzę,chociaż juz mi chyba nie wypada(może to i lepiej) bo 30 mam
mam nadzieję,że Ci palmers trochę pomoże.

Stary 2010-08-20, 15:25   #2647
Siala_Bala
Zakorzenienie

Cytat:
No jesteśmy dwie,zawsze to trochę raźniej U mnie to podobno słaba tkanka łączna i problemy z krążeniem,bo nogi mam szczupłe a nikt w rodzinie nie ma "paseczków".Ja się staram nie przejmować i nawet w mini czasem chodzę,chociaż juz mi chyba nie wypada(może to i lepiej) bo 30 mam
Łoojezu, nic tylko worek pokutny na siebie zarzucić
Śmigaj w mini, jak będziesz miała dwa razy tyle to może ci już wtedy nie wypadać

Wzrost 175cm. Start: 90,2
Plan minimum: 70
Satysfakcja maksymalna: 61,4(max wg Dukana choć nie Dukam)

Obecnie: 74,2kg
Siala_Bala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 17:11   #2648
aguacate
Przyczajenie

Cytat:
Zamówiłam 2, a jeszcze się nad mustelą zastanawiam Ale to może potem, jak palmers nic nie będzie dawał.

Edytowane przez aguacate
Czas edycji: 2010-09-06 o 23:12
Stary 2010-08-27, 11:44   #2649
aguacate
Przyczajenie

Używam tego palmersa od wtorku i mam wrażenie, że pojawiły mi się nowe rozstępy Możliwe to?
Stary 2010-08-27, 12:38   #2650
Sephinrot
Wtajemniczenie

Cytat:
Używam tego palmersa od wtorku i mam wrażenie, że pojawiły mi się nowe rozstępy Możliwe to?
o bosze co Ty mówisz,nie miałam tak może idź do dermatologa,sama nie wiem,tak z niczego sie nie robią

Stary 2010-08-27, 14:54   #2651
aneciashow
Raczkowanie

dziewczyny ! postanowilam cos napisac ! za jakis czas rozpoczynam tą kurację: peeling kawowy, masc z mocznika, i szorowanie . co wy na to ? jestem chyba tu jedyną osoba co ma rozstępy na kolanach !!!!!!! po wewnętrznej stronie !!!!! i to cholernie widac jak zegne kolana którą maśc poleccicie z mocznikiem ? a skoro rozstepy to blizny to nie mozna b ich tak jakims kremem na blizny ? trzymajcie sie dziewuszki
aneciashow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 16:25   #2652
Justysia2
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aneciashow Pokaż wiadomość
dziewczyny ! postanowilam cos napisac ! za jakis czas rozpoczynam tą kurację: peeling kawowy, masc z mocznika, i szorowanie . co wy na to ? jestem chyba tu jedyną osoba co ma rozstępy na kolanach !!!!!!! po wewnętrznej stronie !!!!! i to cholernie widac jak zegne kolana którą maśc poleccicie z mocznikiem ? a skoro rozstepy to blizny to nie mozna b ich tak jakims kremem na blizny ? trzymajcie sie dziewuszki
Mam ten sam problem od niedawna :/ , stosuje peeling kawowy. Z maści jeszcze nie korzystałam, ale chyba najwyższa pora zacząć. Podpinam się do pytania, czy stosowałyście jakieś kremy na blizny, możecie coś polecić??
Justysia2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 16:38   #2653
Sephinrot
Wtajemniczenie

maść z mocznikiem to najlepiej robiona w aptece na receptę,poproscie lekarza to Wan przepisze,taniutka jest,ale ja efektów spektakularnych nie widziałam czasem na zmianę z Palmersem stosuję Cepan na blizny tylko śmierdzi cholernie.

Stary 2010-08-27, 19:21   #2654
aguacate
Przyczajenie

Cytat:
o bosze co Ty mówisz,nie miałam tak może idź do dermatologa,sama nie wiem,tak z niczego sie nie robią
Byłam kiedyś i pani tylko wzruszyła ramionami, że teraz to już za późno.

Policzyłam wczoraj specjalnie i wychodzi mi więcej dzisiaj. Ale mam takie małe niektóre, może coś pomyliłam. Tylko że też bardziej czerwone się wydaje wszystko Nie wiem, może takie wrażenie tylko, bo z tego co czytałam to nikt takiego efektu nie miał
Stary 2010-08-27, 19:23   #2655
aneciashow
Raczkowanie

sephinrot, to co tobie na rozstepy najbardziej pomaga ?
aneciashow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 19:52   #2656
Sephinrot
Wtajemniczenie

Cytat:
Byłam kiedyś i pani tylko wzruszyła ramionami, że teraz to już za późno.

Policzyłam wczoraj specjalnie i wychodzi mi więcej dzisiaj. Ale mam takie małe niektóre, może coś pomyliłam. Tylko że też bardziej czerwone się wydaje wszystko Nie wiem, może takie wrażenie tylko, bo z tego co czytałam to nikt takiego efektu nie miał
a nie sa bardziej czerwone dlatego ,że pocierasz mocno skórę? bo jeśli tak to dobrze bo wraca krążenie,a jak nie od tego,to naprawde nie mam pojęcia

Cytat:
Napisane przez aneciashow Pokaż wiadomość
sephinrot, to co tobie na rozstepy najbardziej pomaga ?
sama już nie wiem,tak jak pisałam chyba wszystko po trochu i do znudzenia: złuszczanie,masowanie i wcieranie jakiegoś kremu.Jak napisze znowu Palmers,to tak jakbym reklame robiła,ale mi naprawdę odpowiada.

Stary 2010-08-28, 10:55   #2657
aguacate
Przyczajenie

Cytat:
a nie sa bardziej czerwone dlatego ,że pocierasz mocno skórę? bo jeśli tak to dobrze bo wraca krążenie,a jak nie od tego,to naprawde nie mam pojęcia
Na początku tarłam całkiem mocno, czyli że to dobrze? Bo teraz tylko delikatnie masuje. Chociaż dzisiaj pierwszy raz użyłam syreny

W ogóle mam wrażenie, że po wewnętrznej stronie ud moje rozstępy były czerwone/fioletowe, a teraz są brązowe (?)

No i jedną wątpliwość jeszcze mam. Ile czasu trzeba wklepywać tego palmersa, minutę, dwie, pięć?
Stary 2010-08-28, 11:12   #2658
Chaos_Girl
Zadomowienie

Czytalam i slyszalam wiele rad fachowcow, ktorzy mowili, ze rozstepow sie nie masuje mocno, zeby nie rozgrzewac skory. Trzeba dlugimi, posuwistymi ruchami wmasowywyac balsam, krem, czy inna oliwke. Od gory do dolu. Tak, jak by sie glaskalo.
Chaos_Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 13:43   #2659
Sephinrot
Wtajemniczenie

aguacate - ja wsmarowuję aż do całkowitego wchłonięcia,troche to trwa,ale jak długo to nie liczyłam

Stary 2010-08-28, 17:41   #2660
aguacate
Przyczajenie

Cytat:
aguacate - ja wsmarowuję aż do całkowitego wchłonięcia,troche to trwa,ale jak długo to nie liczyłam
Bardzo irytujące jest takie wsmarowywanie, coraz mniej chęci mam

Edytowane przez aguacate
Czas edycji: 2010-09-06 o 23:13
Stary 2010-08-28, 20:53   #2661
justi1304
Raczkowanie

witam! ja mam problem z rozstępami po tym, gdy w okresie dojrzewania w krótkim czasie bardzo dużo urosłam. Rozstępy mam tylko (dla mnie AŻ) na bokach bioder. Przez 2 lata stosowałam Fissan, który wyraźnie spłycił rozstępy, a także rozjaśnił. Jednak nie wytrzymałam jego tłustej i ciężkiej konsystencji... Wszystko później się kleiło- rano bielizna, wieczorem piżama;/ od ponad miesiąca zaczęłam stosować krem Norel dr Wilsz. Dokładna nazwa z opakowania to "KREM wyszczuplający z kompleksem antycellulitis, likwiduje rozstępy skóry"- mogę powiedzieć, że FAKTYCZNIE DZIAŁA!! Skóra w miejscach, gdzie go stosuję jest wyjątkowo miękka, delikatna i co najważniejsze- bez cellulitu i ze znacznie jaśniejszymi rozstępami!! jak dla mnie jest rewelacyjny! a co ważne- NIE JEST DROGI! POLECAM!
justi1304 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 08:52   #2662
motylanoga
Raczkowanie

hej,

po różnych, jak już wcześniej opisywałam mocno bezsensownie kosztownych próbach, kupiłam na ujędrnienie i rozstępy na biuście Palmersa. Zobacze co będzie się działo.

Teraz zastanawiam się jeszcze czy warto kupić innego Palmersa, tego do masażu na ciało? Jak myślicie?
motylanoga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 15:30   #2663
NaOSTRO
Raczkowanie

Rozstępy -pomocy!

Witam mam 19 lat od paru dni zauważyłam ,że zrobiły mi się na nogach rozstępy -dokładnie na udach
Nie wiem czym jest to spowodowane ,gdyż nie jestem osobą o tyłą ,a także nie odchudzałam się drastycznie ,żeby rozciągać czy skórczać skórę.Wagę mam normalną odpowiednią.
Jeśli chodzi o schorzenie genetyczne to raczej nie ,nikt w rodzinie tego nie ma .
Czytałam ,że to przede wszystkim chodzi o hormon odpowiadający za stres ,mam nerwicę dlatego też denerwuję się każdego dnia z byle powodu ,a podobno wydawany w dużej ilości do krwi powoduje właśnie rozstępy ,pękają włókna kolagenowe itd.
Mój facet zna jednego z najlepszych kolesi w Polsce co znają się na takich sprawach ,prawda jest taka ,że rozstępy mogą znikać ,tylko potrzeba specjalnej diety i ruchu trzeba wzmocnić skore od środka,tylko ,że ja i wegetarianizm ?!
nie widzi mi się to.Podobno można usnąć laserowo kosztuje 1000-2000zl / będę zbierać na to przez ten rok ,gdyż naprawdę zależny mi na wyglądzie jestem ładną kobietą i nie wyobrażam sobie co mam zrobić teraz.
Narazie nie mam funduszy ,ale za jakies 2 tygodnie kupię sobie jakąś maść stwierdzam ze jednak lepiej kupić jakaś za 150zl niż tracić kasę na coś co nie pomaga , i teraz się zastanawiam czy lepszy byłby kolagen , czy jakaś maść ?!
Pomocy !! aaa czy miał ktoś ten zabieg laserowy ,naprawdę znikły ?
NaOSTRO jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 17:42   #2664
akisia
Zakorzenienie

Dziewczyny, ile % mocznika powinien mieć ten krem na rozstępy?
akisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 17:54   #2665
Sephinrot
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ile % mocznika powinien mieć ten krem na rozstępy?
ja szczerze powiedziawszy to nie wiem.Jak poszłam kiedys do dermatologa to przepisała mi 20%,a jak chodze do ogólnego po receptę,to widziałam tam 40 nabazgraną.najlepiej jakbys poszukała w necie jakiś "przepis" i z tym do lekarza.Powiedz że na bardzo sucha skórę

Stary 2010-09-07, 18:03   #2666
akisia
Zakorzenienie

Dzięki
akisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 00:30   #2667
bim bam bom
Przyczajenie

Dot.: Rozstępy -pomocy!

Masz czerwone czy białe rozstępy?
Jeśli czerwone biegnij po kremy, bo jeszcze nic straconego!

Moje rozstępy są już białe, mam je głównie na pośladkach i na biodrach. Nie wahała mi się waga, zrobiły się dość nagle (i praktycznie od razu były białe) podobno jako wynik stresu i stosowanych w dzieciństwie na duże powierzchnie skóry maści sterydowych (jestem alergiczką).

Stosowałam wiele kremów. Najlepiej sprawdził mi się Vichy i Pharmaceris, tyle, że potrzeba trochę czasu i systematyczności, aby dały efekt.
Niestety po ich odstawieniu rozstępy robią się u mnie stopniowo coraz bardziej widoczne.
Żeby zapobiec tworzeniu się kolejnych łykam dodatkowo tabletki z kolagenem, robię też zimne prysznice (nie wiem czy to pomaga, ale nie zaszkodzi).
Co do diety - jem bardzo mało mięsa od zawsze, jeśli już to dwa razy w tygodniu jakiś kurczak, sporadycznie indycza wędlina, łosoś, śledź, dorsz. Nie zauważyłam, żeby bardziej wegetariańska dieta chroniła mnie przed rozstępami/powiększaniem się ich.

Niestety nie miałam zabiegu laserowego, mezoterapii czy mikrodermabrazji. Z tego co wiem rozstępy dość trudno usunąć, ale na pewno chciałabym spróbować.
Na razie z konieczności zaakceptowałam ich istnienie, wychodzę z założenia, że jeśli zachowuję się jakby ich nie było mniej ludzi je zauważy

Sama piszesz, że jesteś ładną kobietą, na pewno masz mnóstwo innych atutów i nikt komu nie pokażesz rozstępów palcem sam z siebie ich nie dostrzeże. Głowa do góry! Trzymam kciuki!

Edytowane przez bim bam bom
Czas edycji: 2010-09-08 o 00:36
bim bam bom jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 11:38   #2668
alek19
Przyczajenie

byłem ostatnio u lekarza i zauważył moje rozstępy
stwierdził, że panuje teraz tego plaga i jak bada kogoś to u co 3 osoby zauważa takie coś...

kazał mi kupić szorstką gąbkę i krem Fissan z apteki (coś około 22zł)
teraz codziennie szoruje aż do czerwoności rozstępy a następnie stosuje krem. (piszę w ulotce dołączonej żeby od dołu do góry lekko przyciskając opuszkami palców smarowac)

jednak wg mnie to i tak walka z wiatrakami, jak będę we Wrocławiu już na studiach to pójdę do gabinetu jakiegoś żeby mi to usunęli...

PS: swojego czasu bardzo szybko rosłem, 25cm na rok.. mam z 6-7 pasków na plecach , tragedia.

swoją drogą moje rozstępy bywały blade ale odkąd szoruje je gąbką są czerwone i to się utrzymuje nawet gdy mam gorsze dni i 2-3dni nie smaruje
alek19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 04:28   #2669
fafii
Raczkowanie

hej ho

czy któraś z was stosowała serum z wit c na rozstępy?

Chciałabym je używać po rollowaniu, ale od natłoku informacji na temat jego przyrządzania już nie wiem nic :P
Chodzi mi o serum 20%
czy ktoś mógłby mi podać przepis na nie + gdzie można dostać składniki?
wiem, że witamina c w proszku jest w mazidłach, witamina e w płynie....woda destylowana w aptece, ale jakie proporcjie, co jeszcze do niego?

Z góry pięknie dziękuje

EDIT: już znalazłam :P

Edytowane przez fafii
Czas edycji: 2010-10-07 o 04:32
fafii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 12:14   #2670
Morrion
Przyczajenie

Rozstępy u 14 latki...

Witam! Mam 14 lat, a moim problemem są rozstępy. Mam ich dość dużo. Większość jest białych, ale sine też mam. Nie jestem "pączkowata". Wręcz przeciwnie, aż za chuda, a do tego wysoka.
Wstydzę się chodzić na basen. U nas w szkole organizowany jest co tydzień za darmo i zawsze muszę mieć jakąś wymówkę.
Moje "perełki" są na udach i pośladkach. Wiem, że dużo dziewczyn je ma, ale ja i tak jestem załamana.
Cóż mam z nimi czynić? Są jakieś efektywne preparaty, ćwiczenia?

Czytałam o nich gdzieniegdzie, ale nic.
Wiem, że mogę liczyć na jakieś rady z tego właśnie forum.
PS. Czy bieganie pomaga?
Morrion jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
ciało, gładka skóra, laser, łydki, mikrodermabrazja, pomoc, rozstępy, zabiegi

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości