Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-10-24, 18:14   #1
Flofferek
Zakorzenienie

jakie papiery na zarejestrowanie sie do urzedu pracy??

hej. prosilabym o pomoc, by ktos napisal mi konkretnie jakie papiery sa potrzebne by sie zarejestrowac w urzedzie pracy i jaki jest czas oczekiwania - czy w ogole cos takiego jest?? znalazlam 1 watek ale jakos nie moglam dojsc co w koncu trzeba, dlatego prosze raz jeszcze.. a i czy to prawda ze trzeba tam byc juz o 6 rano ??!! bo wydaje mi sie ze najpierw trzeba wziac aplikacje do wypelnienia... no ale poprosze jednak o odpowiedz

z gory dziekuje

ps. kiedy mozna otrzymac zasilek dla bezrobotnych? a i czy sa jakies przeciwskazania przy rejestracji np studia dzienne??

Flofferek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 18:25   #2
spray
Administrator KWC

Dot.: jakie papiery na zarejestrowanie sie do urzedu pracy??

dowód, świadectwo(dyplom), numer NIP. Nie trzeba tam być o 6 rano a papiery wypełnić mozna przy okienku, razem z urzędniczką, bo ona i tak wypełnia większość
spray jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 18:30   #3
Vanilla:)
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 3
GG do Vanilla:)

Cytat:
Napisane przez Flofferek Pokaż wiadomość
hej. prosilabym o pomoc, by ktos napisal mi konkretnie jakie papiery sa potrzebne by sie zarejestrowac w urzedzie pracy i jaki jest czas oczekiwania - czy w ogole cos takiego jest?? znalazlam 1 watek ale jakos nie moglam dojsc co w koncu trzeba, dlatego prosze raz jeszcze.. a i czy to prawda ze trzeba tam byc juz o 6 rano ??!! bo wydaje mi sie ze najpierw trzeba wziac aplikacje do wypelnienia... no ale poprosze jednak o odpowiedz

z gory dziekuje

ps. kiedy mozna otrzymac zasilek dla bezrobotnych? a i czy sa jakies przeciwskazania przy rejestracji np studia dzienne??
Do rejestracji potrzebujesz świadectw ze szkoły i świadect pracy. Do tego też dowód i możliwe że zaświadczenie że się uczysz ale tego nie jestem pewna. Nie wiem dokładnie ile trwa czas oczekiwania. Co do zasiłku to musisz mieć przepracowany(udokumentow any) rok pracy-na świadectwach musi widnieć kwota zarobków nie niższa od średniej krajowej czy jakoś tak. Wejdź na stronę PUP- tam wszystko jest dokładnie opisane
Vanilla:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 18:41   #4
Flofferek
Zakorzenienie

a jak nie mam nip'u?? .. chyba... nie smiejcie sie ale jestem kompletnie zielona jesli o ten temat chodzi

Stary 2006-10-24, 18:47   #5
motylek1007
Moderator

jesli nie masz NIPu to musisz o niego wystapic do Urzedu Skarbowego i Ci przydziela (ja tak mialam)

zasilek mozesz dostac jak iles tam przepracujesz i im to udokumnetujesz (chyba pol roku ale nie jestem pewna) ale zaden staz czy praktyki sie w to nie wliczaja
motylek1007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 18:56   #6
Vanilla:)
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 3
GG do Vanilla:)

A pracowałaś już kiedyś?Pewnie nie skoro nie masz nipu. Musisz go sobie wyrobić trwa to ok 2 tygodni ale chyba możesz się zarejestrować ale nie jestem tego pewna na 100%
Vanilla:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 18:59   #7
Flofferek
Zakorzenienie

aha w ten sposob z tym nipem, ciekawe ile tam sie czeka... wiesz moze??

Stary 2006-10-24, 19:04   #8
Dezzire
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
jesli nie masz NIPu to musisz o niego wystapic do Urzedu Skarbowego i Ci przydziela (ja tak mialam)

zasilek mozesz dostac jak iles tam przepracujesz i im to udokumnetujesz (chyba pol roku ale nie jestem pewna) ale zaden staz czy praktyki sie w to nie wliczaja
zeby miec zasilek musisz miec przepracowany rok caly rok
Dezzire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 19:16   #9
male
Rozeznanie

Flofferku a studiujesz dziennie?
Stary 2006-10-24, 19:20   #10
jaroovka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Flofferek Pokaż wiadomość
czy sa jakies przeciwskazania przy rejestracji np studia dzienne??
tak.. jezeli studiujesz dziennie, nie zarejestruja Cie jako osobe bezrobotną

a z dokumentów miej dowód ( i ksero) swiadectwo ukończenia szkoły (i ksero) nip (ale mozesz sie zarejestrowac bez niego, potem mozna donieśc)

uff... tyle pamiętam
Rozum genetycznie struty..."
jaroovka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 19:30   #11
Flofferek
Zakorzenienie

niom studiuje dziennie, ale juz skonczylam 1 kierunek i chcialam go jakos moze wykorzystac, zreszta poprostu chcialam sie tez zarejestrowac, no ale skoro sie nie da to trudno:/

Stary 2006-10-24, 20:20   #12
male
Rozeznanie

No właśnie raczej się nie da, też próbowałam.
A jeśli chodzi o wyrobienie NIP-u to idziesz, wypełniasz formularz a potem czekasz ok. 2 tygodnie.
Stary 2006-10-25, 14:09   #13
Flofferek
Zakorzenienie

dziewczyny dzieki za uswiadomienie

Stary 2006-10-25, 14:38   #14
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14

po pierwsze idz do PUP-y i sie sama dowiedz wszytskiego .

skoro skonczylas studia a nie masz pracy to zarejestrowac sie mozesz ,nie dostaniesz kasy jesli nie pracowalas nigdy ale Pupa bedzie placicla twoje ubezpieczenie a jednoczesnie masz mozliwosc otrzymania propodzyzji z Pup-y ,jakies kursy,szkolenia,staz.

paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 15:02   #15
natii4
Zakorzenienie

Smaczny profil natii4
Smaczne przepisy1

Nie wiem czy to jest norma we wszystkich UP,ale u mnie rejestracja nie następuje automatycznie-tylko trzeba poczekać z tydzień, dwa na rejestracje. Postępowanie w moim UP wygląda tak,że , dołącza się ksera ukończenia szkół, dowodu osobistego, wypełnia się taki żółto-biały formularz, wypełnia się różowy związany z ubezpieczeniem zdrowotnym, pisze się oświadczenie,że nie ma się innego źródła ubezpieczenia zdrowotnego-jeżeli Twój mąż pracuje może się pojawić propozycja "podczepienia" się pod jego ubezpieczenie zdrowotne, czyli wtedy UP nie płaci za ciebie składki. Nastepnie z tym żółto-białym formularzem idzie się do działu pośrednictwa pracy,gdzie pani sprawdza czy są jakieś oferty dla Ciebie, dostajesz propozycje jeżeli są. Następnie odnosisz formularz do rejestracji i dostajesz kartkę kiedy masz przyjść po opinię czy Cię zarejestrują jako osobę bezrobotną.

Jeżeli chodzi o obowiązki osoby bezrobotnej to warto pamiętać o dwóch rzeczach-musisz co miesiąc/dwa miesiące stawiać sie na podpisaniu listy osób bezrobotnych-zasada jest taka,że jeżeli nie przyjdziesz,a nie umówisz się wcześniej,że Ciebie nie będzie albo też np. nie będziesz mieć zaświadczeń, że byłaś u lekarza, w szpitalu zostaniesz wykreślona z listy osób bezrobotnych i dopiero po kilku miesiącach-jak dobrze pamiętam 3-możesz się na nowo zarejestrować. W niektórych urzędach idą na rękę i masz np. możliwość raz się nie stawić,bo np. zapomniałaś. Druga sprawa dotyczy ofert pracy-jeżeli juz jesteś osobą bezrobotną, dostajesz ofertę pracy, pracodawca Cię chce zatrudnić,a ty nie chcesz tam pracować to również jesteś skreślana z listy osób bezrobotnych.

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 15:05   #16
Flofferek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
po pierwsze idz do PUP-y i sie sama dowiedz wszytskiego .

skoro skonczylas studia a nie masz pracy to zarejestrowac sie mozesz ,nie dostaniesz kasy jesli nie pracowalas nigdy ale Pupa bedzie placicla twoje ubezpieczenie a jednoczesnie masz mozliwosc otrzymania propodzyzji z Pup-y ,jakies kursy,szkolenia,staz.
pojde pojde, ale na razie nie mam czasu a bylam juz ciekawa jak to mniej wiecej wyglada

Stary 2012-06-12, 21:38   #17
dzasmina
Raczkowanie

Dziewczyny, wyjaśnijcie mi, bo już się pogubiłam. Sprawa wygląda tak, że znalazłam sobie staż w pewnej firmie (sami rekrutowali), ale odbywa się on przez Urząd Pracy. Mam jak najszybciej zarejestrować się jako bezrobotna i wtedy skierują mnie od razu na ten staż. Bardzo zależy im na czasie (zarówno firmie, jak i Urzędowi). Tylko, że na ten moment nie mam zaświadczenia o zameldowaniu czasowym w mieście, w którym staram się o ten staż.

I teraz tak:
- w spisie wymaganych dokumentów nie ma nic na temat konieczności okazania dowodu zameldowania czasowego
- na "Karcie rejestracyjnej bezrobotnego" jest rubryka "adres zameldowania na pobyt czasowy" i coś trzeba tam wpisać
- natomiast w dołączonej do wszystkich tych papierów "Informacji" jest takie info: "Bezrobotny lub poszukujący pracy zgłasza się w celu dokonania rejestracji do powiatowego urzędu pracy właściwego ze względu na stałe lub czasowe zameldowanie, a jeżeli nie jest zameldowany - do powiatowego urzędu pracy, na którego obszarze działania przebywa. Osoba, która nie jest zameldowana lub posiada stałe zameldowanie w innej miejscowości niż miejsce czasowego zameldowania, przy dokonywaniu rejestracji składa oświadczenie, że nie jest zarejestrowana w innym urzędzie pracy".

Powiedzcie mi teraz (bo rejestruje się pierwszy raz, nigdzie indziej także nie byłam rejestrowana), czy będą ode mnie wymagać okazania jakiegoś dowodu meldunku?
czy w ogóle mnie zarejestrują skoro nie mam tego meldunku czasowego? czy w razie jeśli go nie mam muszę coś wpisać do tej rubryki z adresem czasowym (np. miejsce mojego faktycznego zamieszkania w tym mieście)?

Za dużo dzisiaj rozkminiałam i już sama nie wiem. Bardzo Was proszę o fachową poradę
dzasmina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 08:50   #18
tajkuna
BAN stały

Będą wymagali od ciebie dowodu osobistego. A w dowodzie masz adres. Staż można ponoć otrzymać tylko w tym up, do którego należy się ze względu na adres zameldowania. Jeśli nie jesteś tymczasowo zameldowana w tej miejscowości gdzie znalazłaś staż, to staż należy ci się tylko z tego up, który jest w tej miejscowości , gdzie ty jesteś zameldowana. W innym up możesz być zarejestrowana ale wtedy korzystasz tylko z ich ofert pracy itp. Musisz sie tymczasowo zameldować, tam gdzie znalazłaś staż. A daleko jest ta miejscowość co dostałaś staż od tej miejscowości, gdzie jesteś zameldowana. Pracodawca mógłby złożyć wniosek w up, do którego należysz ze względu na zameldowanie. Tak swego czasu słyszałam, że było, ale lepiej popytaj w up.
tajkuna jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości