jakie papiery na zarejestrowanie sie do urzedu pracy?? - Forum Wizaz.pl
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-10-24, 18:14   #1
Flofferek
Zakorzenienie

jakie papiery na zarejestrowanie sie do urzedu pracy??

hej. prosilabym o pomoc, by ktos napisal mi konkretnie jakie papiery sa potrzebne by sie zarejestrowac w urzedzie pracy i jaki jest czas oczekiwania - czy w ogole cos takiego jest?? znalazlam 1 watek ale jakos nie moglam dojsc co w koncu trzeba, dlatego prosze raz jeszcze.. a i czy to prawda ze trzeba tam byc juz o 6 rano ??!! bo wydaje mi sie ze najpierw trzeba wziac aplikacje do wypelnienia... no ale poprosze jednak o odpowiedz

z gory dziekuje

ps. kiedy mozna otrzymac zasilek dla bezrobotnych? a i czy sa jakies przeciwskazania przy rejestracji np studia dzienne??
Flofferek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 18:25   #2
spray
KWC

Dot.: jakie papiery na zarejestrowanie sie do urzedu pracy??

dowód, świadectwo(dyplom), numer NIP. Nie trzeba tam być o 6 rano a papiery wypełnić mozna przy okienku, razem z urzędniczką, bo ona i tak wypełnia większość
spray jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 18:30   #3
Vanilla:)
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 3
GG do Vanilla:)

Cytat:
Napisane przez Flofferek Pokaż wiadomość
hej. prosilabym o pomoc, by ktos napisal mi konkretnie jakie papiery sa potrzebne by sie zarejestrowac w urzedzie pracy i jaki jest czas oczekiwania - czy w ogole cos takiego jest?? znalazlam 1 watek ale jakos nie moglam dojsc co w koncu trzeba, dlatego prosze raz jeszcze.. a i czy to prawda ze trzeba tam byc juz o 6 rano ??!! bo wydaje mi sie ze najpierw trzeba wziac aplikacje do wypelnienia... no ale poprosze jednak o odpowiedz

z gory dziekuje

ps. kiedy mozna otrzymac zasilek dla bezrobotnych? a i czy sa jakies przeciwskazania przy rejestracji np studia dzienne??
Do rejestracji potrzebujesz świadectw ze szkoły i świadect pracy. Do tego też dowód i możliwe że zaświadczenie że się uczysz ale tego nie jestem pewna. Nie wiem dokładnie ile trwa czas oczekiwania. Co do zasiłku to musisz mieć przepracowany(udokumentow any) rok pracy-na świadectwach musi widnieć kwota zarobków nie niższa od średniej krajowej czy jakoś tak. Wejdź na stronę PUP- tam wszystko jest dokładnie opisane
Vanilla:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 18:41   #4
Flofferek
Zakorzenienie

a jak nie mam nip'u?? .. chyba... nie smiejcie sie ale jestem kompletnie zielona jesli o ten temat chodzi
Stary 2006-10-24, 18:47   #5
motylek1007
Moderator

jesli nie masz NIPu to musisz o niego wystapic do Urzedu Skarbowego i Ci przydziela (ja tak mialam)

zasilek mozesz dostac jak iles tam przepracujesz i im to udokumnetujesz (chyba pol roku ale nie jestem pewna) ale zaden staz czy praktyki sie w to nie wliczaja
motylek1007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 18:56   #6
Vanilla:)
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 3
GG do Vanilla:)

A pracowałaś już kiedyś?Pewnie nie skoro nie masz nipu. Musisz go sobie wyrobić trwa to ok 2 tygodni ale chyba możesz się zarejestrować ale nie jestem tego pewna na 100%
Vanilla:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 18:59   #7
Flofferek
Zakorzenienie

aha w ten sposob z tym nipem, ciekawe ile tam sie czeka... wiesz moze??
Stary 2006-10-24, 19:04   #8
Dezzire
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
jesli nie masz NIPu to musisz o niego wystapic do Urzedu Skarbowego i Ci przydziela (ja tak mialam)

zasilek mozesz dostac jak iles tam przepracujesz i im to udokumnetujesz (chyba pol roku ale nie jestem pewna) ale zaden staz czy praktyki sie w to nie wliczaja
zeby miec zasilek musisz miec przepracowany rok caly rok
Dezzire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 19:16   #9
male
Rozeznanie

Flofferku a studiujesz dziennie?
Stary 2006-10-24, 19:20   #10
jaroovka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Flofferek Pokaż wiadomość
czy sa jakies przeciwskazania przy rejestracji np studia dzienne??
tak.. jezeli studiujesz dziennie, nie zarejestruja Cie jako osobe bezrobotną

a z dokumentów miej dowód ( i ksero) swiadectwo ukończenia szkoły (i ksero) nip (ale mozesz sie zarejestrowac bez niego, potem mozna donieśc)

uff... tyle pamiętam
Rozum genetycznie struty..."
jaroovka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 19:30   #11
Flofferek
Zakorzenienie

niom studiuje dziennie, ale juz skonczylam 1 kierunek i chcialam go jakos moze wykorzystac, zreszta poprostu chcialam sie tez zarejestrowac, no ale skoro sie nie da to trudno:/
Stary 2006-10-24, 20:20   #12
male
Rozeznanie

No właśnie raczej się nie da, też próbowałam.
A jeśli chodzi o wyrobienie NIP-u to idziesz, wypełniasz formularz a potem czekasz ok. 2 tygodnie.
Stary 2006-10-25, 14:09   #13
Flofferek
Zakorzenienie

dziewczyny dzieki za uswiadomienie
Stary 2006-10-25, 14:38   #14
paula78
Zakorzenienie

po pierwsze idz do PUP-y i sie sama dowiedz wszytskiego .

skoro skonczylas studia a nie masz pracy to zarejestrowac sie mozesz ,nie dostaniesz kasy jesli nie pracowalas nigdy ale Pupa bedzie placicla twoje ubezpieczenie a jednoczesnie masz mozliwosc otrzymania propodzyzji z Pup-y ,jakies kursy,szkolenia,staz.

paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 15:02   #15
natii4
Zakorzenienie

Nie wiem czy to jest norma we wszystkich UP,ale u mnie rejestracja nie następuje automatycznie-tylko trzeba poczekać z tydzień, dwa na rejestracje. Postępowanie w moim UP wygląda tak,że , dołącza się ksera ukończenia szkół, dowodu osobistego, wypełnia się taki żółto-biały formularz, wypełnia się różowy związany z ubezpieczeniem zdrowotnym, pisze się oświadczenie,że nie ma się innego źródła ubezpieczenia zdrowotnego-jeżeli Twój mąż pracuje może się pojawić propozycja "podczepienia" się pod jego ubezpieczenie zdrowotne, czyli wtedy UP nie płaci za ciebie składki. Nastepnie z tym żółto-białym formularzem idzie się do działu pośrednictwa pracy,gdzie pani sprawdza czy są jakieś oferty dla Ciebie, dostajesz propozycje jeżeli są. Następnie odnosisz formularz do rejestracji i dostajesz kartkę kiedy masz przyjść po opinię czy Cię zarejestrują jako osobę bezrobotną.

Jeżeli chodzi o obowiązki osoby bezrobotnej to warto pamiętać o dwóch rzeczach-musisz co miesiąc/dwa miesiące stawiać sie na podpisaniu listy osób bezrobotnych-zasada jest taka,że jeżeli nie przyjdziesz,a nie umówisz się wcześniej,że Ciebie nie będzie albo też np. nie będziesz mieć zaświadczeń, że byłaś u lekarza, w szpitalu zostaniesz wykreślona z listy osób bezrobotnych i dopiero po kilku miesiącach-jak dobrze pamiętam 3-możesz się na nowo zarejestrować. W niektórych urzędach idą na rękę i masz np. możliwość raz się nie stawić,bo np. zapomniałaś. Druga sprawa dotyczy ofert pracy-jeżeli juz jesteś osobą bezrobotną, dostajesz ofertę pracy, pracodawca Cię chce zatrudnić,a ty nie chcesz tam pracować to również jesteś skreślana z listy osób bezrobotnych.

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 15:05   #16
Flofferek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
po pierwsze idz do PUP-y i sie sama dowiedz wszytskiego .

skoro skonczylas studia a nie masz pracy to zarejestrowac sie mozesz ,nie dostaniesz kasy jesli nie pracowalas nigdy ale Pupa bedzie placicla twoje ubezpieczenie a jednoczesnie masz mozliwosc otrzymania propodzyzji z Pup-y ,jakies kursy,szkolenia,staz.
pojde pojde, ale na razie nie mam czasu a bylam juz ciekawa jak to mniej wiecej wyglada
Stary 2012-06-12, 21:38   #17
dzasmina
Raczkowanie

Dziewczyny, wyjaśnijcie mi, bo już się pogubiłam. Sprawa wygląda tak, że znalazłam sobie staż w pewnej firmie (sami rekrutowali), ale odbywa się on przez Urząd Pracy. Mam jak najszybciej zarejestrować się jako bezrobotna i wtedy skierują mnie od razu na ten staż. Bardzo zależy im na czasie (zarówno firmie, jak i Urzędowi). Tylko, że na ten moment nie mam zaświadczenia o zameldowaniu czasowym w mieście, w którym staram się o ten staż.

I teraz tak:
- w spisie wymaganych dokumentów nie ma nic na temat konieczności okazania dowodu zameldowania czasowego
- na "Karcie rejestracyjnej bezrobotnego" jest rubryka "adres zameldowania na pobyt czasowy" i coś trzeba tam wpisać
- natomiast w dołączonej do wszystkich tych papierów "Informacji" jest takie info: "Bezrobotny lub poszukujący pracy zgłasza się w celu dokonania rejestracji do powiatowego urzędu pracy właściwego ze względu na stałe lub czasowe zameldowanie, a jeżeli nie jest zameldowany - do powiatowego urzędu pracy, na którego obszarze działania przebywa. Osoba, która nie jest zameldowana lub posiada stałe zameldowanie w innej miejscowości niż miejsce czasowego zameldowania, przy dokonywaniu rejestracji składa oświadczenie, że nie jest zarejestrowana w innym urzędzie pracy".

Powiedzcie mi teraz (bo rejestruje się pierwszy raz, nigdzie indziej także nie byłam rejestrowana), czy będą ode mnie wymagać okazania jakiegoś dowodu meldunku?
czy w ogóle mnie zarejestrują skoro nie mam tego meldunku czasowego? czy w razie jeśli go nie mam muszę coś wpisać do tej rubryki z adresem czasowym (np. miejsce mojego faktycznego zamieszkania w tym mieście)?

Za dużo dzisiaj rozkminiałam i już sama nie wiem. Bardzo Was proszę o fachową poradę
dzasmina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 08:50   #18
tajkuna
BAN stały

Będą wymagali od ciebie dowodu osobistego. A w dowodzie masz adres. Staż można ponoć otrzymać tylko w tym up, do którego należy się ze względu na adres zameldowania. Jeśli nie jesteś tymczasowo zameldowana w tej miejscowości gdzie znalazłaś staż, to staż należy ci się tylko z tego up, który jest w tej miejscowości , gdzie ty jesteś zameldowana. W innym up możesz być zarejestrowana ale wtedy korzystasz tylko z ich ofert pracy itp. Musisz sie tymczasowo zameldować, tam gdzie znalazłaś staż. A daleko jest ta miejscowość co dostałaś staż od tej miejscowości, gdzie jesteś zameldowana. Pracodawca mógłby złożyć wniosek w up, do którego należysz ze względu na zameldowanie. Tak swego czasu słyszałam, że było, ale lepiej popytaj w up.
tajkuna jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości