wlasmy zaklad kosmetyczny - Forum Wizaz.pl
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Znajdź produkty
w najniższych cenach

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-10-29, 11:04   #1
michalinazosia
Przyczajenie

wlasmy zaklad kosmetyczny

Pytanie moje skierowane jest do osob posiadajacych wlasne salony kosmetyczne. Od dluzszego czasu zastanawiam sie coraz powazniej nad zalozeniem takiego zakladu. Kwestia w tym , ze nie wiem czy starczy mi oszczednosci na zakup sprzetu- wyposazenia salonu ( fotele, lustra, kosmetyki itd), czy bede zmuszona wziac kredyt i wreszcie czy ten biznes bedzie zyskowny( dodam, ze w mojej miejscowosci- okolo 17 tys. mieszkancow, nie ma zadnego salonu kosmetycznego! takze lokalizacja bylaby strzalem w dziesiatke.). Wiem duzo tych moich zastanowien, ale niezbednych zarazem.
Moze wiecie orientacyjnie ile kosztuje podstawowe wyposazenie takiego salonu i co Waszym zdaniem zalicza sie do tego podstawowego- niezbednego wyposazenia? Moj salon bylby kosmetyczno- fryzjerski ( moze na poczatek fryzjerski, jesli zakup sprzetu okaze sie byc przewyzszajacy moje mozliwosci finansowe). Wiem, ze samo solorium kosztuje ok 10-12 tys zlotych- chyba?.Bylabym bardzo wdzieczna za wszelkie porady i sugestie.

pozdrowienia dla wszystkich ambitnych kobiet
michalinazosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 11:25   #2
sylwusiaaniolek
Wtajemniczenie

GG do sylwusiaaniolek
Dot.: wlasmy zaklad kosmetyczny

podlaczam sie tez jestem ciekawa marzy mi sie otwarcie zakladu kosmetyczno-fryzjerskiego

Uczę się szyć na maszynie

Moje małe "dzieła" Galeria - zajrzyj
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=737889
sylwusiaaniolek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 12:31   #3
Kamiturek
Raczkowanie

Wydaje mi sie,ze to wszystko zalezy z jakich firm, chcialabys sie zaopatrywac w sprzęt i kosmetyki. Wiadomo ze ceny sa tak zróżńicowane ze trudno tu mowic chyba o kosztach, trzeba by bylo sobie zrobic kosztorysz i poszperac w necie jakie sa mniej wiecej ceny. Ja sie tak rozglądalam i podstawowy sprzęt do salonu kosmetycznego, z firmy powiedzmy nie najwyzszej połki ok30tysiecy. Ale mysle ze lepiej wypowiedza sie osoby ktore takowe salony juz zalozyły
Kamiturek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 13:23   #4
zgredek
Raczkowanie

Solarium używane to koszt najmniej 15000 i zazwyczaj musisz dokupić nowe lampy ok. 4000zł. Meble są bardzo drogie - www.biomak.pl - sam fotel kosmetyczny najtańszy około 2500zł. Meble radze kupować w normalnych firmach meblowych, a tylko stricte kosmetyczny sprzęt w specjalnych firmach. Musicie policzyć koszty adaptacji i remontu lokalu, projekt architektoniczny dla Sanepidu(około 1500zł). Jeśli chcecie mieć solarium to tzreba mieć siłę i elektrycy równiez cenią się bardzo wysoko ok.3000zł. Ja mam tylko salon pielęgnacji dłoni i stóp a włożyłam w to około 13000zł + 3500 kaucji za lokal. Bardzo dokładnie napiszcie biznes plan - w żadnym wypadku nie zanizając kosztów i z własnego doświadczenia radzę dodać około 30% ( bo o tyle zazwyczaj wzrastają nasze założenia).
Stary 2006-10-29, 19:00   #5
sylwusiaaniolek
Wtajemniczenie

GG do sylwusiaaniolek

dzieki

Uczę się szyć na maszynie

Moje małe "dzieła" Galeria - zajrzyj
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=737889
sylwusiaaniolek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 21:03   #6
SABRINKA
Raczkowanie

Poszukajcie jeszcze w wyszukiwarce bo byly podobne watki wiec moze anjdziecie jakies przydatne informacje
SABRINKA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 08:48   #7
michalinazosia
Przyczajenie

Ja rowniez dziekuje za porady i prosze o kolejne sugestie w tej kwestii. ( Jaki sprzet musialabym kupic aby zaklad mogl funkcjonowac?)
Pozdrowienia
Stary 2006-10-30, 10:30   #8
Emilia1
Zakorzenienie

ja buduje zaklad kosmetyczny, jak na razie wyniosł mnie 40 tys zł liczac pozwolenia , moj zaklad na dzien dzisiaejszy ma parter i pietro, nie jest wykończony , przypszczam ze 2 tyle wyjdzie, bedzie pozniej nawzany instytutem, za aparature trzeba liczyc ok 10 tys obowiazkowy inimalizm to galwan, wapozon + ozon i spray, aparat do jontoforezy (badz galwan) , darsonwal, lampa sollux, mikrodermabrazja
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 09:01   #9
michalinazosia
Przyczajenie

Dzieki za odpowiedz i prosze o dalsze porady.
Jakie kosmetyki zakupic? Jakie mialas te pozwolenia? Gdzie bedziesz kupowac aparature?
pozdrowienia
Stary 2006-11-02, 17:57   #10
Emilia1
Zakorzenienie

ja juz mam większosc aparatury ale podstawowej , nie mam mcrdermabrazji np , podgrzewacza parafiny, a kosmetyki to musisz sama podjac decyzje , przejzec oferty, ja np wybrałąm Jadwigę, Bielendę SPA , Clarita. musisalam z sanepidem przejsc , jeszcze niedawno, no kilka mies był poczatek budowy, ale udalo sie dokonczyc budowe(dzieki rodzicom nie ukrywam tez)no tam pozwolenia musisz miec na dzialalnosc , musisz miec nadamy numer NIP czy cos takiego , no i wysyłaja do sąsiadów czy nei maja nic przeciwko zeby wybudowac , jak zw przypadku normalnej budowy, potem te pozwolenia na dzialalnosc , pod kontrola sanepidu musi byc bo wymogi trzeba spelniac, no plany musisz miec o tych BHP to wiesz chyba co? ze np podloga kafelkami, w kazdym pomieszczeniu zlew...
Stary 2006-11-02, 18:03   #11
Emilia1
Zakorzenienie

http://www.cim.kana.nowysacz.pl/index.php/pMenuId/22

http://www.biurokarier.ps.pl/advices/dzialalnosc.pdf

proponuję lektoore
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości