Czy można być typem ciepło - zimnym? (kolorystyka) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-16, 00:43   #31
ALINKA_ALINKA
BAN stały

GG do ALINKA_ALINKA Send a message via Skype™ to ALINKA_ALINKA
Dot.: Czy można być typem ciepło - zimnym? (kolorystyka)

Czy ktoś mi pomoże
ALINKA_ALINKA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 10:51   #32
mylady21
Wtajemniczenie

Alina najprawdopodobniej jesteś latem .

Ale jak się nie nauczycie wstawiać zdjęć przy takich pytaniach to napradwę zacznę was bić!

Edytowane przez mylady21
Czas edycji: 2006-11-16 o 12:13
mylady21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 13:02   #33
Kofaniutka
Przyczajenie

Wink Dot.: Czy można być typem ciepło - zimnym? (kolorystyka)

więc według mnie ALINKA jesteś wiosenką Cięzko wystawić ze zdjęcia, ale stawiałabym własnie na to. najlepiej byłoby ci w kolorach takich jak brzoskwiniowy,czy morelowy, koralowy, ogólnie ciepłe ze złotym odcieniem, fioletowy, turkusie lub jasnym błękicie. nie polecam czarnego, szarego czystej bieli i czerwonego. Cienie możesz uzywać w kolorze herbacianych róż, błękitno zielonym , zielonym , oliwkowym i innych odcieniach tych kolorow ładnie będzie ci też w perłowym Super wygladsz w blondzie
Pozdrawiam Serdecznie
Kofaniutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 14:41   #34
miss Sonita
Raczkowanie

Zajmuje sie profesjonalna analiza kolorystyczna od wielu lat.I musze przyznac ,ze tylko "na zywo" da sie okreslic prawidlowo typ kolorystyczny.Takie opisy i zdjecia to jak"bladzenie w ciemnosciach".Chcialabym wyjasnic ,ze analiza jest bardzo trudna sztuka i dosc skomplikowana.Pewnie czesc z Was orientuje sie jakie byly poczatki tej jakze przydatnej i ulatwiajacej zycie nauki.Dlatego nie bede rozpisywala sie na ten temat (musialabym napisac caly artykul).Gwoli scislosci podzial na typy kolorystyczne nie jest zadna "magia"choc efekty dobrze wykonanej analizy maja naprawde magiczne skutki!Wokol analizy naroslo wiele mitow ,przeklaman ,niescislosci wynikajacych z niewiedzy,niedoinformowan ia itp...Kroluja w tych uogolnieniach zwlaszcza niedouczeni i niedoswiadczeni "fachowcy"no i artykuly w czasopismach.Wszyscy znamy teorie por roku ,rownie dobrze mozna bylo nazwac poszczegolne typy np:typA,typb itd...Ale odnaleziono analogie do zmian w przyrodzie i nie chodzi tutaj bardzo scisle o kolory wystepujace w przyrodzie w danej porze roku np.latem rosna przeciez kwiaty o barwach jesiennych.Najwazniejszy jest rodzaj swiatla w danej porze roku (wiosna swiatlo powoduje ,ze przyroda wyglada "soczyscie",latem swiatlo jest lekko przymglone itd...)Z typami kolorystycznymi sytuacja nie jest taka oczywista poniewaz tylko niewielki procent ludzi to tak zwane "prototypy kolorystyczne"i dlatego tyle pytan i nieporozumien.Nie napisze wszystkiego tylko maly procent nieporozumien:czesto wiosna jest utozsamiana wylacznie z cieplym odcieniem wlosow a tak naprawde sa trzy rodzaje wiosen(jasna,ciepla ,kontrastowa)i ta kontrastowa wiosna moze miec wlosy szarawe ale skora zawsze bedzie ciepla ,kontrast pomiedzy teczowka a bialkowka zawsze mocny ,kolor czerwieni wargowej cieply no i oprawa oka najczsciej nie za ciemna.Wiosna jasnym pasuja najczesciej kolory pastelowe z palety wiosny a,a wiosna kontrastowa brdzie czerpala z tych naintensywniejszych barw wiosny.Jest jeszcze jeden "kruczek" ,niektore osoby maja tendencje do innej pory roku np .typ wiosna kontrastowa z tendencja do jasnego lata .Nie oznacza to ,ze moga nosic wszystko z innej pory roku raczej tylko okreslone barwy ,ktorymi nie zrobia sobie "krzywdy".Wiosna jet typem cieplym jesien rowniez ale roznica jest diametralna !wiosna wybiera kolory jasne ,cieple i zywe natomiast jesien cieple ,raczej ciemniejsze isredniociemne ,nasycone ciezkie dosc zgaszone .Jaki z tego wniosek osoba z wiosenna z tendencja do jasnego lata w rdzawych odcieniach jesieni bedzie wygladala na chora ,blada .Najwazniejszy w analizie jest kolor skory ! to prawie 90% analizy potem kontrast pomiedzybialkowka a teczowka ,kolor czerwieni wargowej,oprawa oka ,kolor piegow ,pieprzykow a nawet kolor zyl! pod wplywem cieplego pigmentu w skorze kolor zyl jest bardziej turkusowy, przy zimnej karnacji bardziej zimnoniebieski.Czary prawda?Ale sie spradzaja.Jest jeszcze wiele cech ,ktore decyduja o przynaleznosci do danego typu.Najwieszy problem stanowia wlosy ,ktore potrafia niezle zmylic poniewaz powstaja ze zmieszania wielu pigmentow nie powinny przesadzac o wyniku analizy - najwazniejsza jest skora ! NO chyba ,ze mamy przed soba prototyp - rudzielca w typie irlandzkim.Zawsze w trakcie trwania analizy moi klienci maja na glowie chustke w neutrlalnym odcieniu zakrywajaca wlosy .Wtedy skora zostaje sam na sam z kolorami no i prawda zostaje odkryta.Koncze drogie dziewczyny ! Jak beda pytania chetnie odpowiem!
miss Sonita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 15:24   #35
ALINKA_ALINKA
BAN stały

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Alina najprawdopodobniej jesteś latem .

Ale jak się nie nauczycie wstawiać zdjęć przy takich pytaniach to napradwę zacznę was bić!
...ale ja wtawiłam swoje zdjęcie ... zobacz post z dnia 15-11-2006 godz. 01:17 . Czy to zmienia mnie z lata na co innego, czy tak zostaje?

Stary 2006-11-16, 15:28   #36
ALINKA_ALINKA
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Kofaniutka Pokaż wiadomość
Super wygladsz w blondzie
Pozdrawiam Serdecznie
Dziękuję
Stary 2006-11-16, 18:26   #37
mumu
Raczkowanie

[B]miss sonita[/B ] dziękuję za namiastkę profesjonalnej analizy! mam mnóstwo pytań ale w tej chwili nie wiem o co zapytać ( a tp kontrastowy, jasny i głęboki to myślałam, że są tylko w przypadku mężczyzn )
może jak sobie przypomnisz coś ważnego to napisz sama od siebie
Audrey Hepburn
mumu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 18:51   #38
mylady21
Wtajemniczenie

miss sonita - ja ciagle powtarzam wizazankom ,ze taka analiza na forum nie ma sensu,ale sa uparte
Alinka jestes raczej latem ...
Stary 2006-11-17, 22:55   #39
Nindża
Rozeznanie

A propos wiosny. Kiedyś już na wizażu pytalam czy zima moze poprzez wlosy zmienic sie na wiosne. Wydaje mi sie ze, ze jestem zima poludniowa, wiec jak juz sama zauwazylam zime poludniowa latwo pomylic z wiosna i jesienia, po prostu latwo jest ja przestylizowac. Kolor skory mam zoltawy, bardzo dobrze sie opalam, na zloty kolor, wlosy przefarbowalam na koniak ze zlotymi refleksami i cos mi sie wydaje ze przestylizowalam sie na wiosne... Czy to jest mozliwe?
Nindża jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 23:08   #40
mylady21
Wtajemniczenie

raczej nie bardzo ...
Ciekawe jak można pomylić zimę południową z wiosną chyba przy daltoniźmie....
Stary 2006-11-17, 23:12   #41
miss Sonita
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Nindża Pokaż wiadomość
A propos wiosny. Kiedyś już na wizażu pytalam czy zima moze poprzez wlosy zmienic sie na wiosne. Wydaje mi sie ze, ze jestem zima poludniowa, wiec jak juz sama zauwazylam zime poludniowa latwo pomylic z wiosna i jesienia, po prostu latwo jest ja przestylizowac. Kolor skory mam zoltawy, bardzo dobrze sie opalam, na zloty kolor, wlosy przefarbowalam na koniak ze zlotymi refleksami i cos mi sie wydaje ze przestylizowalam sie na wiosne... Czy to jest mozliwe?
Witaj!Nie da sie zmienic wlasciwego danej osobie typu kolorystycznego.Oczywisci e mozesz stylizowac sie wedlug upodoban -masz takie prawo .Istnieje jednak ryzyko ,ze popadniesz w sztucznosc i przerysowanie...No i nawet jezeli bedziesz "udawala "wiosne bedac zima ,to i tak w kolorach zimowych twoja uroda bedzie wygladala najpiekniej.Typ kolorystyczny to cos wiecej niz kolor wlosow,to kompilacja kontrastow,odcieni...Nie oszukasz natury do konca.Pozdrawiam!
miss Sonita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 23:30   #42
Nindża
Rozeznanie

dziekuje za odpowiedz najlepiej czuje sie w kolorach zimy, mam taka nature,ze lubie sprobowac wszystkiego i zobaczyc w czym bede czula sie najlepiej. pewnie niedlugo wroce do mojego koloru wlosow
Nindża jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 09:43   #43
dezire
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez alex-no Pokaż wiadomość
Hmmmm, to nie jest aż takie oczywiste. Ja np. jestem na 100% zimą (czarne oczy i włosy), ale ciało mam żółte, nawet nie o żółtym odcieniu, tylko perfidnie brunatno-żółte, natomiast twarz zdecydowanie zimną, różowiutką. Tym odcieniem skóry chyba nie ma się za bardzo co sugerować- wystarczy pooglądać stronki z analizami kolorystycznymi, zimy mogą być i ciemno-żółte i porcelanowo-różane, więc inne 'pory roku' chyba tak samo

...ale ty mi wyglądasz na lato
Mam podobnie Twarz idealnie pasujacą do lata (ewn. lato-zimy) wiec chlodne odcienie makijazu i wlosow,
a skore ciala zdecydowanie ciepla, wiec w ciuchach zdecydowanie pasuja mi kolory wiosny.. w pastelach wygladalabym przerazajaco blado

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.

dezire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 01:14   #44
ALINKA_ALINKA
BAN stały

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Alinka jestes raczej latem ...
Dziękuję
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości