błagam o pomoc i radę..... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-04-18, 09:21   #1
guest
Zakorzenienie

błagam o pomoc i radę.....

ostatnio miałam problem z silną wysypką polekową,biorę teraz leki które spowodowały u mnie nie zmiany trądzikowe ale coś w rodzaju malych, czerwonych lekko swędzących krostek(nie dało się tego wycisnąć) całe policzki , brodę i czoło mialam wysypane...udało mi się już to podleczyć, nie ma już zbyt wiele tych krost , nie są już takie czerwone ale cera jest dosyć szorstka i pozosteły mi niewielkie plamki po tym..i tu mam pytanie do Was ...co zrobić,jak teraz postępować żeby doprowadzić moją twarz do stanu w jakim była wcześniej, wygładzić ja?Może znacie jakieś maści, środki do przecierania skóry, kremy a może maseczki?????Proszę, doradzcie mi coś...z góry dziękuję!.
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-18, 10:19   #2
guest
Zakorzenienie

Re: błagam o pomoc i radę.....

ja radzę Ci wynrać sie do dermatologa , z tym nie ma żartów. Trudno jest np. zastosować piling po tym te zmiany mogą się nasilić. Mój chlopak kiedyś miał podobny problem też uczulenie i też straszne kłopoty ze skórą na całym ciele , dermatolog przepisał mu jakieś maści ( to jest sprawa indywidualna więc nie ma sensu pisac jakie) ale oprócz tego brał tabletki z wiesiołka.Działają naprawdę dobrze przy zmianach skórnych sama biorę je profilaktycznie ( 1 dziennie) , są dostępne w aptece kosztują ok. 15 zł ( polskie są też odpowiedniki niemieckie ale to jest to samo)spróbuj.
Stary 2002-04-18, 11:00   #3
guest
Zakorzenienie

Chciałabym dodać,że u mnie te zmiany z wysypką występują tylko na twarzy,na dekolcie bardzo lekko , pozatym nie mam nigdzie zadnych zmian skórnych....robiłam własnie piling i to trochę pomogło, nie zaszkodziło.Nie chcę iść do dermatologa, mieszkam w b małym miescie, nie mamy tu zadnego dermatologa ,pozatym dermatolog zazwyczaj przepisuje silne środki na receptę.Może znacie jakieś łagodniejsze metody wygładzenia skóry ?Nie chcę za bardzo ingerować lekami, i tak dość dużo ich biorę.
Stary 2002-04-18, 23:32   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Jeśli to rzeczywiście polekowa wysypka to problem powinien zniknąć w jakiś czas po odstawieniu leków. Możesz wypróbować łagodzące działanie naturalnej maseczki z siemienia lnianego , a buzię przemywać mieszaniną oleju lnianego z wodą wapienną. Nie eksperymentuj teraz z kosmetykami aby nie podrażnić dodatkowo cery. Bardzo delikatnie możesz zrobić peeling za pomocą namoczonych płatków owsianych. Jeśli efektu nie będzie to wybierz się do kosmetyczki na zabieg łagodzący (lub jeśli stan cery jest bardzo niepokojacy to konieczna będzie wizyta u dermatologa)

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-19, 14:09   #5
guest
Zakorzenienie

Masz dziwne podejście do sprawy, nie rozumiem dlaczeg nie chcesz iść do dermatologa? a poza tym skąd już wisz, że przepisze ci silne środki masz wykształcenei medyczne czy usłyszałaś to od "mądrej" koleżanki? Skóra jest rzeczą bardzo indywidualną i każdy dermatolog ocenia dobór leków do danego typu skóry a nie hurtowo. I odradzam stosowanie różnych kosmetyków, które dodatkowo mogą podrażniać skórę, i nie nakłądaj pudrów, podkładów ani samoopalaczy daj oddychac skórze! I zastosuj się do rad Beaty TYLKO NATURALNE ŚRODKI
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości