Jak zrobić TRWAŁY makijaż ? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-01-09, 11:54   #61
doris144
Rozeznanie

Dot.: Trwałość makijażu

Ja mam cerę mieszaną łojotokową wiec oprócz tego, ze sie swieciłam, to jeszcze się łuszczyłam. Wzięłam się za siebie i tak mydło w płynie clinique typ 3 , tonic La Roche -Posay Effaklar minimalizujacy pory na to trzeci krok clinique zel nawilzajacy do cery typ3 na to krem z La roche posay pityval lub effaklar H (swietne kremy i w ogóle ielegnacja , goraco polecam, tylko trzeba wybrac odpowiedni dla siebie) Dzieki temu zdecydowanie przestałam sie blyszczec. odkład niedawno odkryty ale rewelacyjny to Helena Rubinstein prodigy liquid light fundation oraz puder sypki tez HR Illumination loose powder najlepszy jaki miałam do tej pory nie da sie go przedawkowac i nawet w dzien nie musze nic poprawiać. Jezeli chodzi o oczy to do niedawna stosowałam bazę pod cienie artdeco jest świetna ale mnie uczuliła i teraz używam guerlaina i jest dobra do tego puder sypki lub cien w kolorze ciała a dopiero potem konkretne kolory potem eyeliner, tusz. Dziewczyny mają rację, warto wstac wczesniej i przeznaczyć uczciwe pół godziny na spokojny makijaż a na pewno efekt bedzie zadowalający. Bo wiadomo, co nagle to po diable Jeszcze raz polecam HR mozna poprosic o odlewkę podkładu a pudrem niech pomiziaja w perfumerii. warto przetestowac. Zyczę sukcesów makijażowych
doris144 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 14:20   #62
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Fakt - pielegnacja tez jest wazna.

U mnie IDEALNIE sprawdzil sie Colorstay w polaczeniu z Creme Puffem. A na to jeszcze Meteorytki i ciud miod, palce lizac
Immolation jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 14:52   #63
giancarla
Raczkowanie

A ja się muszę w końcu wyżalić. Okropnie łzawią mi oczy, więc makijaż na nich trzyma się byle jak Zauważyłam, że większość baz pod cienie w miarę może i radzi sobie z sebum (lepiej lub gorzej), ale wymięka przy łzach. Na dodatek poprawki na takich "wyplukanych" przez łzy bialych plamach są niemozliwe, bo zostaje taka woskowa powłoka, która nie przyjmuje koloru kredki Stosunkowo najlepsza jest baza Lumene, bo ma pudrową konsystencję, nie woskową. Natomiast do szału doprowadza mnie Joko Virtual, wydaje mi się, że problem łzawienia dodatkowo pogłębia, ale może już histeryzuję.
Tak sobie tylko piszę, wiem, że raczej rozwiązania tego problemu nie znajdę, ale musiałam to wyrzucić z siebie
Stary 2010-01-09, 15:02   #64
doris144
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez giancarla Pokaż wiadomość
A ja się muszę w końcu wyżalić. Okropnie łzawią mi oczy, więc makijaż na nich trzyma się byle jak Zauważyłam, że większość baz pod cienie w miarę może i radzi sobie z sebum (lepiej lub gorzej), ale wymięka przy łzach. Na dodatek poprawki na takich "wyplukanych" przez łzy bialych plamach są niemozliwe, bo zostaje taka woskowa powłoka, która nie przyjmuje koloru kredki Stosunkowo najlepsza jest baza Lumene, bo ma pudrową konsystencję, nie woskową. Natomiast do szału doprowadza mnie Joko Virtual, wydaje mi się, że problem łzawienia dodatkowo pogłębia, ale może już histeryzuję.
Tak sobie tylko piszę, wiem, że raczej rozwiązania tego problemu nie znajdę, ale musiałam to wyrzucić z siebie
Radzę wizytę u okulisty też tak mam i to jest wynikiem zapalenia spojówek na tle alergicznym. łzawią mi oczy jak wychodzę na słońce, jak wieje wiatr, jak jest zimno, jak czytam książkę, gazetę i mam zapalone tylko światło punktowe. Mam krpole do oczu allergodil, plus maść do oczu oraz okulary ze szkłami transitions, które ciemnieją pod wpływem światła i jakoś pomaga. niektóre kosmetyki jak np. artdeco owodują uczucie piaskiu pod powiekami, puchnięcie powiek, wiec juz poszły w odstawkę. Rzeczywiscie takie łzawiące oczy są denerwujące, ale mozna z nimi próbowac walczyc. i zorientuj się, czy jakis kosmetyk tak na Ciebie nie działa
doris144 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 15:54   #65
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Ja takze radzilabym wizyte u okulisty. Na pewno przepisalby Ci jakies krople, na pewno da sie to jakos zalagodzic.
Mi tez czasem lzawia oczy.

Pamietma, ze kiedys lzawily okrutnie, ale okazalo sie ze to wina tuszu do rzes (MF 2000 Calorie), zmienilam i troche ucichło
Stary 2010-01-09, 16:36   #66
PannaEwelina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Immolation Pokaż wiadomość
Jasne.
Najpierw na buzie nakladam krem z Garnier (czerwony) i czekam az wsiąknie.
Potem nakladam podklad z Revlonbu Colorstay do cery tlustej/mieszanej, matuje to wszystko pudrem w kamieniu z Max Factor Creme Puff, potem obrysowuje oczy czarna kredka z Vipera, poprawiam eyelinerem, podkreslam lekko brwi, nakladam na cala buzie Meteoryty z Guerlain i na koncu roz. No i rzęsy
Czy ten kremik zapycha? Bo się zastanawiam nad nim własnie
PannaEwelina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 15:59   #67
natalee_84
Przyczajenie

witam was, chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób można nutrzymać ślubny makijaż, tak żeby w jak najlepszym stanie przetrwał ślub i wesele? co prawda nie mam jeszcze konkretnych terminów ceremonii ale chciałabym się już czegoś dowiedzieć, przynajmniej w kwestii makijażu.
natalee_84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 11:28   #68
Moniuch
Przyczajenie

Wiec...
kupilam sobie baze pod makijaz i...

- po pierwsze rewelacja, bo do nalozenia fluidu na twarz potrzebuje tylko 1/3 tego, co zuzywalam wczesniej (bosko!),

- po drugie - makijaz trzyma sie troszke dluzej - bo nawet do poludnia (robie drobne poprawki pudrem kolo 11.00), potem dopiero kolo 13-14.00,

- po trzecie - to chyba moj fluid winny. przelecialam sobie na KWC komentarze na jego temat i wiekszosc dziewczyn skarzy sie, ze znika po 3h od nalozenia, czyli tak jak u mnie...

Czyli wniosek - trzeba zmienic podklad. Macie jakies propozycje fluidu matujacego, ale niezbyt ciezkiego (tzn, zeby nie bylo efektu maski)?

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi,
Monika
Moniuch jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 12:44   #69
agniecha4791
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Moniuch Pokaż wiadomość
Wiec...
kupilam sobie baze pod makijaz i...

- po pierwsze rewelacja, bo do nalozenia fluidu na twarz potrzebuje tylko 1/3 tego, co zuzywalam wczesniej (bosko!),

- po drugie - makijaz trzyma sie troszke dluzej - bo nawet do poludnia (robie drobne poprawki pudrem kolo 11.00), potem dopiero kolo 13-14.00,

- po trzecie - to chyba moj fluid winny. przelecialam sobie na KWC komentarze na jego temat i wiekszosc dziewczyn skarzy sie, ze znika po 3h od nalozenia, czyli tak jak u mnie...

Czyli wniosek - trzeba zmienic podklad. Macie jakies propozycje fluidu matujacego, ale niezbyt ciezkiego (tzn, zeby nie bylo efektu maski)?

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi,
Monika
Ja kupiłam sobie ostatnio z firmy Pupa - No Transfer, i jak na razie potwierdzam,że jest super, buzia nie jest przesuszona, a fluid jest typu long lasting, także ładnie wytrzymuje na twarzy cały dzień.
agniecha4791 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 10:09   #70
frywolna franka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Moniuch Pokaż wiadomość
to chyba moj fluid winny. przelecialam sobie na KWC komentarze na jego temat i wiekszosc dziewczyn skarzy sie, ze znika po 3h od nalozenia, czyli tak jak u mnie...
Po latach prób i błędów moim nr 1 jest Double Wear Estee Lauder. Na KWC ma różne opinie - niektórzy właśnie efekt maski mu zarzucają. Nic takiego nie zauważyłam, a i nic lepiej się nie trzyma na mojej kapryśnej, skorej do blasku twarzy. Cały czas próbuję nowych rzeczy (ostatnio Photogenic Lancome, często wracam do Lasting Performance Max Factora), ale i tak DW zawsze stoi w łazience.
Jak zawsze - każdy ma swoje preferencje, każda buzia jest inna (i jej potrzeby) i próbki są metodą najlepszą.
Stary 2010-05-10, 17:51   #71
bombonierka654
Raczkowanie

trwałość makijażu...

witam

Zacznę może tak Mam jasną karnacje, używam podkładu o ton ciemniejszego od mojej cery i nie wiem czy to dlatego ale mam problem :/ mój makijaż kompletnie nie jest trwały, trzyma się może z 2 godziny... gdy nałoże jasny podkład wygląda to tak samo... nie wiem może są jakieś domowe czy nie domowe lub inne "sztuczki" aby ten makijaż był trwalszy? proszę o rade
Stary 2010-05-10, 18:36   #72
sarah22
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
GG do sarah22
Dot.: trwałość makijażu...

a w jakim sensie jest nie trwały??powinnaś używać podkładu jak najbardziej zbliżonego do swojej karnacji..

[glamour]555653[/glamour]

Edytowane przez sarah22
Czas edycji: 2010-05-15 o 22:47
sarah22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 18:48   #73
bombonierka654
Raczkowanie

poprostu schodzi szybko... nie trzyma sie długo na buzi:/ podkład jest zbliżony nie jest nie wiadomo jaki tam ciemny tylko troszke ciemniejszy
Stary 2010-05-10, 19:04   #74
sarah22
Rozeznanie

GG do sarah22

może być nie trwały jeśli masz tłustą cere..

Edytowane przez sarah22
Czas edycji: 2010-05-15 o 22:48
Stary 2010-05-10, 20:20   #75
Arrianna
Zakorzenienie

Może warto zainwestować w bazę pod makijaż?
Arrianna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 23:10   #76
natrix
Rozeznanie

Też mam ten problem:/ Troszkę pomaga mi baza Soraya dla cery tłustej

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 23:46   #77
dottta
Zakorzenienie

może po prostu podkład jest źle dobrany do typu cery? Inna sprawa to baza
dottta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 10:11   #78
bombonierka654
Raczkowanie

właśnie mam suchą cerę... a bazy nie próbowałam... a jaka jest najlepsza? i w jakiej cenie
Stary 2010-05-11, 11:11   #79
sarah22
Rozeznanie

GG do sarah22

Cytat:
Napisane przez bombonierka654 Pokaż wiadomość
właśnie mam suchą cerę... a bazy nie próbowałam... a jaka jest najlepsza? i w jakiej cenie
to musisz nawilżać skórę nie tylko od zewnątrz ale i wewnątrz kremy nawilżające, pić dużo wody niegazowanej, unikać promieni słonecznych, używać wysokich filtrów UV itd..

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że większość z nas będzie miała osobisty kontakt z suchą cerą, ponieważ występuje ona zwykle w miarę starzenia się ustroju, z czym związana jest utrata wody i zmniejszone wydzielanie gruczołów łojowych. Konsekwencją posiadania cery suchej może być również nieodpowiednia pielęgnacja poprzez stosowanie nieprawidłowo dobranych preparatów jak i brak systematyczności w pielęgnowaniu skóry. W przypadku niewłaściwej pielęgnacji może dojść do infekcji skórnych, różnego rodzaju podrażnień jak i reakcji alergicznych ponieważ naskórek jest bardzo cienki. Skóra wolniej się regeneruje, osłabiony jest płaszcz lipidowy w wyniku czego skóra traci więcej wilgoci.
Cera sucha jest bardzo delikatna, wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych, na ogół koloru jasnożółtego, bądź jasnoróżowego. Ze względu na to, że jest cienka prześwitują przez nią naczynia krwionośne nadając jej charakterystyczny kolor . Zazwyczaj jest matowa, pory skórą są zamknięte, słabo widoczne. Mogą pojawiać się zaskórniki w okolicy nosa oraz brody. W dotyku może być szorstka, lekko chropowata. Brakuje jej elastyczności, miękkości, delikatności. Charakteryzuje ją skłonność do łuszczenia.

Natychmiast reaguje na kontakt z wodą, w szczególności chlorowaną jak i mydło, staje się wtedy napięta, czuć efekt ściągania skóry. Osoba z tym typem cery powinna również unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, jak i korzystania z opalania na solarium. Zabiegi potęgują suchość skóry, dodatkowo w miejscach nadmiernej ekspozycji, miejscach wrażliwych może dojść do powstania teleangiektazji czyli rozszerzonych naczynek krwionośnych.

Skóra sucha bardzo szybko ulega procesom starzenia. Przedwczesne powstawanie zmarszczek potęguje w szczególności nadmierny kontakt ze słońcem, przebywania na mrozie, czy narażanie skóry na działanie wiatru. Wskutek działania czynników atmosferycznych uszkodzenia skóry mogą być nieodwracalne, dlatego należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji w zależności od pory roku.

Osoby ze skórą suchą powinny stosować preparaty, które będą miały działanie nie tylko nawilżające, ale także będą zatrzymywały wilgoć jak najdłużej w naskórku. W celu wykonania demakijażu powinniśmy zastosować mleczko lub śmietankę kosmetyczną. Preparaty te powinny spełniać nie tylko funkcje oczyszczającą skórę czyli usuwać zanieczyszczenia na skórze, ale także nie naruszać bariery ochronnej. Wskazane byłoby również, aby pełniły funkcję nawilżająca, a także łagodzącą podrażnienia. Mleczko można stosować jako preparat do demakijażu, a także jako środek zastępujący mydło w codziennej pielęgnacji. Tonizacja skóry powinna być wykonana przy użyciu toniku bezalkoholowego, ze wskazaniem dla skór suchych. Tonik działa odświeżająco, wygładza naskórek, większość dostępnych na rynku kosmetycznym ma również działanie nawilżające, a nawet natłuszczające. Wskazana jest, aby osoby ze skórą suchą stosowały kremy o działaniu odżywczym, nawilżającym, a także regenerującym. Warto także uzupełnić pielęgnację skóry o stosowanie masek odżywczych. Należy również pamiętać o przeciwwskazaniach jakimi są stosowanie preparatów ściągających skórę, wysuszających oraz preparatów złuszczających typu gommage oraz peeling z ziarnistościami.

niżej podaję linka jak o taką cerę dbać i jak ją pielęgnować..

http://************/pielegnacja_cery_suchej.html

Edytowane przez sarah22
Czas edycji: 2010-05-15 o 22:48
Stary 2011-02-24, 20:58   #80
legal
Przyczajenie

Unhappy Nietrwały makijaż.

Witam! Zacznę może od tego, że mam na imię Paulina. Moim problemem z makijażem jest to, że jest on bardzo nietrwały. Używam kremu 'GARNIER CZYSTA SKÓRA, krem nawilżający, długotrwały efekt matujący' i jest to jedyny kosmetyk który używam przed makijażem. Następnie używam podkładu Maybelline, New AFFINITONE, kolor 03. Później omiatam buzię pudrem w kamieniu. Po 5ciu minutach pojawiają się pierwsze żółtawo-pomarańczowe plamy na nosie, pod oczami... I do tego jeszcze mam worki pod oczami (genetyczne) i żółte plamy nie wyglądają za wyjściowo... I mój makijaż z godziny na godziny wygląda coraz gorzej. Po 4/5ciu godzinach zostają same pomarańczowe plamy, pokazują się wszystkie wypryski. Pomóżcie!
legal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 23:07   #81
_Roksi
Zadomowienie

Dot.: Nietrwały makijaż.

Moja koleżanka używa Affinitone i u niej wygląda to tak samo. Nie da się patrzeć na jej podkład, już lepiej wygląda bez niego. Za to jak pomalowałam ją swoim podkładem (to akurat był HM), to wyglądała o niebo lepiej. Więc może to kwestia podkładu? Próbowałaś używać jakiegoś innego?
_Roksi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 23:14   #82
MdM
in love with life

Tez uwazam, ze to wina podkladu. Kup inny.
I po nalozeniu kremu poczekaj chwile az sie wchlonie.
MdM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 23:25   #83
iv3
Zakorzenienie

ja używam Affinitone i nie zauważyłam żadnych plam , wręcz przeciwnie-jestem zadowolona z tego podkładu. Ale myślę,że zależy to od cery - jednym pasuje innym nie. Spróbuj z innym podkładem.

Instagram

8 lat na Wizażu
iv3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 23:36   #84
germanistka1988
Raczkowanie

GG do germanistka1988

miałam podobny problem, też stosowałam krem Garniera i różne podkłady, ale...
od ponad 1,5 roku jestem wierna zestawowi: krem Nivea Visage Matujący do cery mieszanej (mnie bardzo odpowiada, bardziej niż Garnier) oraz Rimmel Lasting Finish 16h Foundation (nie próbowałam jeszcze nowej wersji 25h Foundation, która obecnie pojawiła się na rynku). Z tym, że ja krem (dość obficie) nakładam wieczorem, bo kremy mają to do siebie, że zwykle trzeba trochę odczekać, zanim się wchłoną, a wiadomo, że rano z czasem jest krucho
Potem troszkę różu (Bourjois jest dość trwały, niby drogi, ale starcza na gruuubo ponad rok, więc wychodzi na to samo co kilka tańszych), pod cienie baza Joko, a na koniec puder prasowany nałożony pędzlem i naprawdę - makijaż za niewielkie pieniądze trzyma się dosłownie od rana do wieczora )
germanistka1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 23:47   #85
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Problem masz, bo podklad jest do bani. Kup inny.
Stary 2011-08-03, 21:51   #86
black_cherryy
Przyczajenie

Trwały makijaż

Jakie polecacie kosmetyki do makijażu , który musi przetrwać ok 15 godz.(wesele) Mam cerę mieszaną więc strefa T a zwłaszcza broda i nos mocno się świecą. Potrzebuje mocno kryjącego podkładu bądź kamuflażu. Myślałam nad kamuflażami z kryolanu,jednak nie wiem czy nie będzie to za cięzki efekt dla mnie, inna opcja to revlon colorstay-miałam już ten podkład jakiś czas temu ale nie wiem czy będzie wystarczjąco kryjący. Jaki puder polecacie, myślałam nad kilkoma: kryolan-anti shine bądź fixująxy, transparentny z inglota, vipera- który polecacie?? Jaką polecacie bazę pod makijaż-miałam już z gosha, daxa , inglotai ingrid ale sama już nie wiem która była najlepsza.
black_cherryy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 22:02   #87
n1kotynka
Zadomowienie

Dot.: Trwały makijaż

ja na swój ślub malowałam się kryolanem - baza silikonowa, kamuflarze w kremie, puder ryżowy dla zmatowienia i fixator w sprayu. Makijaż wytrzymał nienagannie, do oczu miałam bazę i cienie z inglota i z isadory, eyeliner essence, szminkę kryolanu i konturówkę też no i róż benefit
colorstay jest dobrym podkładem, ale nie wiem czy wytrzyma ślub, kiedy są życzenia z tyloma osobami i w ogóle, tańce, gorąco itd
n1kotynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 22:10   #88
sheila_
Przyczajenie

witam,
jeśli chodzi o podkład to polecam Double Wear Estee Lauder- trwały, nieźle matuje moją cerę, daje jakby satynowe wykończenie.Wyżej wymienionych pudrów nie używałam więc nie polecę żadnego.Mogę Ci zaproponować puder Vichy Dermablend, moja koleżanka go używała i wg jest ok.

sheila_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 23:11   #89
EsFlores
Przyczajenie

Zgadzam się z koleżanką powyżej - zdecydowanie polecam Double Wear, ten podkład jest po prostu pancerny. Odporny na wodę i w ogromnym stopniu na ścieranie. Pewnie zależy od rodzaju cery, kremu, warunków itd, ale u mnie trzyma się praktycznie w nienaruszonym stanie kilkanaście godzin (nawet w upale), bez bazy. Gdy nakłada się go palcami, czyli niezbyt cienką warstwą, to zakryje chyba wszystko. Na zdjęciach daje efekt photoshopa, cera idealna.
EsFlores jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 01:20   #90
black_cherryy
Przyczajenie

a gdzie kupujecie ten podkład Double Wear Estee Lauder?? Jest może dostępny np w sephorze? I czy jest dostepny w niepełnowymiarowym opakowaniu,żeby go wyprobować? Nie chce wydać tyle pieniędzy, bo potem może okazać się, że jednak dla mnie nie jest aż tak dobry, chociaż czytając recenzje tego podkładu to zdecydowana większość go zachwala. Jaki puder polecacie do tego podkładu?
black_cherryy jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
makijaż, trwały

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości