Czy któraś z Was potrafi zrobić dready? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-01, 20:16   #1
morelowa
Zadomowienie

Czy któraś z Was potrafi zrobić dready?

Tak jak w pytaniu... Nie chodzi mi o dready, które będą się trzymac przez ok. pół roku na głowie. Byłabym szczesliwa gdyby utrzymały się chociaż przez tydzień - może dwa. Czy któras z Was posiada jakis skuteczny sposób na zrobienie tej fryzury?

*
*
u're my afrodisiac

morelowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 21:07   #2
qui?moi
Raczkowanie

Dot.: Czy któraś z Was potrafi zrobić dready?

Ja zrobilam jeden jedyny raz dready swojej kolezance... ma je juz prawie 5 lat
wiesz tak na prawde nie ma wiekszego problemu ze zrobieniem dreadow, tylko musisz je czesto poprawiac, a przepis jest prosty:
1) bierzesz kolezanke do pomocy (albo lepiej 2 kolezanki)
2) bierzesz grzebien (raczej cienki)
3) dzielisz glowke na pasmka
4) i... gwoźc programu: TAPIRUJESZ JE ("czeszesz" pod wlos, jakby ktos nie wiedzial)
5) jak zrobi ci sie koltun zamiast pasemka (moze nie taki mocno skołtuniony) krecisz go (dwie raczki zlozone jak do modlitwy i wałkujemy w jedna stronę)
6) jak sie slabo zbija to trzeba troche "wloskow powyrywac" tzn. rozdzielic skoltunione pasmo na pol i... rozedrzec (tak jak drzesz szmaty)... boli ale warto bo ci sie nie rozleci tak latwo
6) i powtarzamy wszystko jeszcze pare razy (na zasadzie rządek zbitych wlsow po rządku -tak jakbys "scigala w dół" kołtuna co centymetr wyzej zazynajac; tapirujac trzymaj mocno naprezone wlosy, bedziesz rowna strukture dreada) az zbijesz calego dreada

Niektorzy jak zaczynaja nowe pasemko robia cos takiego:biora pasemko pomiedzy dwa palce i masuja w jednym kierunku okreznymi ruchami prostopadle (i mocno przyiskajac!) do glowy, ale ja do tej pory nie wiem co to daje...

ps. starajcie sie oczywiscie to robic tak aby wiekszosc koncowek wlosow nie odchodzilo gdzies tam na boki koltuna, tylko tak, aby dread trzymal ksztalt dreada.

Przydaloby sie je czyms skleic. Mojej kolezance robilam dready na lakier i bylo nie tak zle, ale wszystkie paproszki np. puch z poduszki sie jej przyklejaly... mozna zatem je pokleic roztworem NASYCONYM cukru (nasycony nie rowna sie przesycony!!! (nie powtarzaj naszych bledow bo kolezanka miala lukrowane wloski potem )... Najlepiej jest je jakos sszyc (zwlaszcza koncówki) ale tu juz defekt wizualny jak masz niejednolity kolor wlosow.

Beda wystawac koncowki wlosow na koncu dreadow - trzeba je wziąć szydlkiem/igla dziewiarską jakos przeplec do srodka.

Uwaga: zrobienie dreadow zajmie ci pare dni - przyszykuj sobie chuste i zaczynaj od przodu.

Nie jestem specjalistka od dreadow, moze sa metody mniej bolesne, bardziej oszczedzajace cebulki itp. Ogolnie im masz bardziej zniszczone, krecace sie i elektryzujace wlosy tym lepiej i szybciej bedzie je ci sie robilo.

Edytowane przez qui?moi
Czas edycji: 2011-04-19 o 14:56 Powód: błędy ortograficzne, merytoryczne itp.
qui?moi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 15:18   #3
rozmarynek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez qui?moi Pokaż wiadomość
Ja zrobilam jeden jedyny raz dready swojej kolerzance... ma je juz prawie 5 lat
wiesz tak na prawde nie ma wiekszego problemu ze zrobieniem dreadow, tylko musisz je czesto poprawiac, a przepis jest prosty:
1) bierzesz kolezanke do pomocy (albo lepiej 2 kolezanki)
2) bierzesz grzebien (raczej cienki)
3) dzielisz glowke na pasmka
4) i... gwoźc programu: TAPIRUJESZ JE ("czeszesz" pod wlos, jakby ktos nie wiedzial)
5) jak zrobi ci sie koltun zamiast pasemka (moze nie taki mocno skołtuniony) krecisz go (dwie raczki zlozone jak do modlitwy i wałkujemy w jedna stronę)
6) jak sie slabo zbija to trzeba troche "wloskow powyrywac" tzn. rozdzielic skoltunione pasmo na pol i... rozedrzec (tak jak drzesz szmaty)... boli ale warto bo ci sie nie rozleci tak latwo
6) i powtarzamy wszystko jeszcze pare razy (na zasadzie rządek zbitych wlsow po rządku -tak jakbys "scigala w dół" kołtuna co centymetr wyzej zazynajac; tapirujac trzymaj mocno naprezone wlosy, bedziesz rowna strukture dreada) az zbijesz calego dreada

Niektorzy jak zaczynaja nowe pasemko robia cos takiego:biora pasemko pomiedzy dwa palce i masuja w jednym kierunku okreznymi ruchami prostopadle (i mocno przyiskajac!) do glowy, ale ja do tej pory nie wiem co to daje...

ps. starajcie sie oczywiscie to robic tak aby wiekszosc koncowek wlosow nie odchodzilo gdzies tam na boki koltuna, tylko tak, aby dread trzymal ksztalt dreada.

Przydalo by sie je czyms skleic. Mojej kolezance robilam dready na lakier i bylo nie tak zle, ale wszystkie paproszki np. puch z poduszki sie jej przyklejaly... mozna zatem je pokleic roztworem NASYCONYM cukru (nasycony nie rowna sie przesycony!!! (nie powtarzaj naszych bledow bo kolezanka miala lukrowane wloski potem )... Najlepiej jest je jakos sszyc (zwlaszcza koncówki) ale tu juz defekt wizualny jak masz niejednolity kolor wlosow. Podobno koncowki mozna lekko przypalic, ale tez dokladnie niee wiem co i jak (chyba na jakims trudnopalnym kleju, ale nie probuj jak sie nie dowiesz z dobrego zrodla).

Beda wystawac koncowki wlosow na koncu dreadow - trzba je wziasc szydlkiem/igla dziewiarską jakos przeplec do srodka.

Byla taka dobra strona, ale po angielsku o robieniu dreadow. Sa tam fajne rysunki i zdjecia krok po kroku, wiec poszukaj w googlu (mniej wiecej "dreads.hq.com"?)

Uwaga: zrobienie dreadow zajmie ci pare dni - przyszykuj sobie chuste i zaczynaj od przodu.

Nie jestem spcjalistka od dreadow, moze sa metody mniej bolesne, bardziej oszczedzajace cebulki itp. Ogolnie im masz bardziej zniszczone, krecace sie i elektryzujace wlosy tym lepiej i szybciej bedzie je ci sie robilo.
Ale po takich zabiegach nie da się juz chyba ich sprowadzic do pierwotnego stanu???
rozmarynek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 18:50   #4
qui?moi
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez rozmarynek Pokaż wiadomość
Ale po takich zabiegach nie da się juz chyba ich sprowadzic do pierwotnego stanu???
Morelowa uzyla slowa "chociaz", wiec wnioskuje ze chcialaby miec dready dluzej niz 2 tygodnie (albo przynajmniej 2 tygodnie w akcie desperacji)

Ale jezeli Morelowo chcesz mniec faktycznie je na dwa tygodnie to lekko stapiruj pasemka, wez je duza iloscia lakieru (nie robilam tego osobiscie - wiem to tylko ze slyszenia, wiec nie miej do mnie pretensji jak cos pojdzie nie tak...)

Edytowane przez qui?moi
Czas edycji: 2011-04-19 o 14:56
qui?moi jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości