Differin - wątek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-04-28, 00:50   #31
guest
Zakorzenienie

Re: Differin

dzięki wielkie za odpowiedź, chyba znów zaczynam kurację, zanim na dobre zrobi się ciepło i będzie można się opalać, bo ze słonkiem trzeba wtedy uważać, prawda?
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-28, 01:02   #32
guest
Zakorzenienie

Trzeba, trzeba i to bardzo!!!!
Stary 2002-04-28, 01:05   #33
Oliweczka
Przyczajenie

jeszcze cię pomęczę, skoro już cię dopadłam [img]icons/icon7.gif[/img]
Jeśli chodzi o te składniki których należy unikać, to czy mogę używać kremu antybakteryjnego Synergie PURE - na opakowaniu informacji o składnikach oczywiście brak.
Oliweczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-28, 01:26   #34
guest
Zakorzenienie

o TEN KREM BYŁA MNEI JUŻ nICI KOPIUJĘ CI MOJĄ WYPOWIEDŹ

AQA;CYCLOHEXASILOXANE;GLY CERIN;MONTOMORILLONITE;GL YCERYL STERATE SE;POLYGLYCERYN;3 METHYLGLUCOSE DISTERATE; STEARYL ALCOHOL;CAMPHOR;CARBOMER; CI 42090;DISODIUM EDTA; NIACINAMIDE;OCTYL METHOXYCINNAMATE;PANTHENO L; SALICYLIC ACID; SODIUM HYDROXIDE;SPIRAEA ULMARIA; TRICLOSAN;XANTHAN GUM; ZINC PCA; METHYLPARABEN; PARFUM(F.I.L. B3684/1)
aŻ MA WYRZUTY SUMIENIA, ZE CIE TAK MECZE, ALE NAPEWNO SOBIE PORADZISZ. WWWWWWWWWWWWWWWWWIIIIIIII IIIIIIIIIIIIIIIEEEEEEEEEE EEELLLLLLLLKKKKKKKKKKIIII IIIIIIIEEEEEE DDDDDDDDZZZZZIIIIIIIEEEEK KKIII !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!! Niciolek

Oprócz kamfory nie doszukałam się w składzie bardzo szkodliwych substancji. MONTOMORILLONITE to glinka która ma pomagać we wchłanianaiu nadmiaru sebum, krem zawiera też związki cynku, działające gojąco i przeciwbakteryjnie (pisałam o tym obszernie przy kremie z serii Lysanel) łagodzące i gojące witaminy B5 i B3, antybakteryjny triklosan, wyciąg z alg oraz kwas salicylowy BHA, który to może powodować lekkie łuszczenie się skóry, ten tajemniczy związek o nazwie chlorphenesin - to jeden z konserwantów. Krem zawiera filtr tylko UVB, ale w znikomych ilościach, tak więc nie chroni on przed promieniowaniem słonecznym. Radziłabym ci nie używać tego kremu codziennie, tylko wtedy gdy bardzo zależy ci na efekcie matującym lub co maksymalnie co dwa dni. Natomaist nie polecam ci żelu myjącego i toniku z tej serii ze względu na dużą zawartość alkoholu.

Ja bym ci radziła w trakcie kuracji maścią Differin nie używać tego kremu, jego zadanie jest zredukować sebum, moze lekko wysuszyć skórę, zawiera kwas salicylowy, a twoja skóra już jest wysuszona Differinem , i jak piszesz reaguje lekkim podrażneiniem ,lepiej więc w tym czasie unikać kremów wysuszających skórę, i zawierających kwasy.
Stary 2002-04-28, 01:28   #35
guest
Zakorzenienie

Przepraszam za pomyłki, ale bardzo się śpieszyłam pisząc tą wypowiedź, tymczasem pozdrawiam!!
Stary 2002-04-28, 12:46   #36
guest
Zakorzenienie

dzięki Basiu wielkie !!! pozdrowienia.
Stary 2002-04-29, 21:54   #37
Anna
Raczkowanie

Oliweczko, stosuje Differin juz 2 miesiace i przez pierwszy tydzien tez wystepowalo u mnie pieczenie skory, zaczerwienienie i silne luszczenie sie, ale tylko na nosie. Wiem, ze jest to nieprzyjemne, ale warto preczekac, gdyz to mija. A efekty dzialania leku bylo u mnie widac juz po pierwszych czterech tygodniach.

Dla rozwiania Twoich watpliwosci i obaw co do przeciwwskazan przy stosowaniu Differinu przepisuje informacje producenta:

"Specjalne ostrzezenia i srodki ostroznosci:
Nalezy chronic usta, oczy, blony sluzowe przed kontaktem z lekiem. W krotkim czasie po rozpoczeciu kuracji moze pojawic sie zaczerwienienie i wysuszenie twarzy. Nadmierne zaczerwienienie naskorka jest wskazaniem do przerwania leczenia na kilka dni, az do momenyu ustapienia objawow. Jesli wystapi przypadkowy kontakt z ww. miejscem, trzeba przemyc je duza iloscia wody. Nie nalezy stosowac preparatu na uszkodzona skore. Differin nie wywoluje reakcji fototoksycznych, ani fotoalergicznych, jednak na skutek scienczenia warstwy rogowej naskorka dochodzi do uwrazliwienia skory na dzialanie promieni ultrafioletowych i preparatow stosowanych miejscowo w celach leczniczych lub kosmetycznych. Podczas leczenia preparatem Differin nalezy unikac nadmiernej ekspozycji na slonce. W czasie stosowania Differinu nie nalezy stosowac kosmetykow do pielegnacji cery tradzikowej.

Dzialania niepozadane:
Wystepujace dzialania niepozadane to najczesciej pieczenie i podraznienie skory. Objawy te ustepuja szybko po zakonczeniu leczenia preparatem Differin.

Ciaza i laktacja:
Nie nalezy stosowac preparatu u kobiet w ciazy i matek karmiacych.

Interakcje:
Differinu nie nalezy stosowac jednoczesnie z innymi preparatami do stosowania na skore zawierajacymi retinoidy, nie stosowac innych preparatow miescowych o dzialaniu drazniacym. Rownoczesne stosowanie innych lekow przeciwtradzikowych (erytromycyny 4%, fosforanu klindamycyny 1%, nadtlenku benzoilu 10%) wymaga stosowania ww. preparatow rano a Differinu wieczorem.

Przeciwwskazania:
Nadwrazliwosc na skladniki preparatu.

Sklad:
Adapalen 0,1% oraz substancje pomocnicze."

Odkrylam, ze przyczyna nadmiernego luszczenia w pozniejszym okresie leczenia bylo u mnie nakladnie zbyt duzej ilosci zelu. Moze sprobuj nakladac jak najciensza warstwe, wtedy nie powinno to luszczenie sie byc tak intensywne. Dermatolog zalecil, zeby tego preparatu nie nakladac na cala twarz wiekszej ilosci niz objetosc ziarna grochu! Jak dla mnie to bylo troche nie wyobrazalne, jak mozna taka mala ilosc rozprowadzic na calej twarzy. Ale jak nakladalam wiecej, to wlasnie wystepowalo miejscowe pieczenie i luszczenie sie skory, szczegolnie na nosie.

Przepraszam za dlugi post i pozdrawiam
Anna
Anna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-02, 19:15   #38
komthur
Przyczajenie

Differin

Czy ktokolwiek z korzystajacych z forum mogłby mi napisac cos wiecej o wlasciwosciach i efektach dzialania tego żelu na przykładzie swoich doswiadczen z tym preparatem.Prosze o opinie i wypowiedzi.Dzieki wielkie.Pozdrawiam.
komthur jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-02, 19:37   #39
superka
Rozeznanie

skorzystaj z wyszukiwarki forum
superka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-10, 18:30   #40
Madziorka22
Przyczajenie

Witam!
Niestety Differin nie zmienił nic w mojej cerze,ani lepiej ani gorzej.Strata pieniędzy(45zł)
Madziorka22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-12, 13:42   #41
natik
Przyczajenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do natik
differin

Witam
Ostatnio mam problemy z cerą, tzn. zaczynają pojawiać sie na mojej twarzy dziwne, zaczerwienione, szorstkie i suche plamy. Odwiedziłam dermatologa, polecił mi differin w kremie. Czy mozecie mi pomóc, czy ktoś tego uzywal? , warto to kupic? Proszę o poradę bo ten krem jest strasznie drogi. Czy differin jest dobrym lekiem???
natik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-12, 13:47   #42
Maxine2
Raczkowanie

Re: differin

Hej ja kiedys uzywalam differin ale mi nie pomogl. Mi natomiast pomogl dalacin T jest jeszcze drozszy od differina, bo kosztuje ponad 50zl/30ml. Ale wiem ze dziewczyny chwala sobie differin i im pomaga. W wielu watkach dziewczyny pisaly ze to cudotworca. Uwazam ze powinnas go przetestowac. Szczegolnie ze przepisal ci do dermatolod. Moze akurat tobie pomoze .
Maxine2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-12, 13:50   #43
redia
Raczkowanie

GG do redia

ja uzywalam powiem tak... nie znalam dzialania tego leku i odstawilam go bo na poczatku mojego leczenia moja cera byla straszna.... bylo wiecej krost niz mialam przed... skora sucha.. akle ten lek tak dziala miesiac czy dwa skora jest znacznie gorsza ale potem efekt jest inny nagle pomaga ... i porawia znacznie wyglad cery mozna zlikwidowac tradzik nim... moge polecic skinoren bo uzywalam jest bardzo dobry... wybiela przebarwienia i leczy tradzik... uzywanie go do 6 miesiecy poprawia cere ze zapomina sie o krostach zapytaj o niego lekarza
redia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-12, 16:42   #44
natik
Przyczajenie

hej! Dalacin T używam od miesiąca, narazie jest ok, ale oprócz tago lekarz przepisał mi jeszcze differin, nie iwem czy go kupować bo są różne wersje o tym leku jak sama napisałaś....
Stary 2004-11-12, 16:48   #45
natik
Przyczajenie

hej! najgorsze jest to ze każdy ma inną cerę i nie którym może pomoc differin a nie którym pogorszy sytuację, ale bardzo często wszyscy mówią tak jak Ty że na początku po stosowaniu tego leku cera jest straszna a dopiero później zaczyna się robić "piękna".
Stary 2004-11-12, 17:20   #46
kallipso
Raczkowanie

Mi takie rzeczy na twarzy pojawiły się właśnie po Differinie. Może mam za delikatną twarz, bo słyszałam, że niektórym pomaga. Choć jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić... U mnie stoi na półce, prawie nie użyty. Mogę go odsprzedać (taniej oczywiście), najlepiej jeśli jesteś z Wawy, wtedy możemy się gdzieś umówić osobiście.
kallipso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-15, 11:47   #47
natik
Przyczajenie

dzieki za szczere chęci kallipso, ale niestety nie jestem z wawy, poczta polska raczej nie wchodzi w rachubę bo sama przesyłka będzie pewnie trochę kosztować, więć się jednym słowem nie opłaci
Stary 2004-11-15, 16:18   #48
Poohatka
Rozeznanie

GG do Poohatka

Witam serdecznieJa uzywam differin juz troche ponad miesiac...i mam mieszane uczucia. Pocieszylam sie troche po tym co tu przeczytalam, ze na poczatku stan niektorym sie pogarsza...mozna powiedziec,ze u mnie za bardzo sie nie zmienil, ale ejstem cierpliwa i wierze,ze za pewien czas nie bede miala juz problemow z cera. Rzeczywiscie ta masc(ja mam w formie zelu)wysusza twarz, aczkolwiek nie wiem czy bardziej ona czy takie magiczne mleczko, ktore stosuje punktowo. W kazdym razie ja chyba bym sprobowala...mam nadzieje,ze pomoze Ci i bedziesz zadowolonaA tak przy okazji, gdyby ktos to czytal...straszne slady mi zostaja, szczegolnie na brodzie...moze mi ktos polecic jakis sposob(ktory nie wykluczalby stosowania differinu)?Z gory dziekuje, pozdrawiam
As I'm closing on death
I will call out your name.. "

Depeche Mode
10-11. 02. 2010 Łódź Arena
Poohatka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości