początkujaca:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-03, 09:35   #1
megdo25
Przyczajenie

Smile

początkujaca:)

Witam wszytskie wizażki! Od niedawna staram się pochłonąc wiedzę, która znajduje się na tym forum.Bardzo zaciekawiło mnie wiele wątków a w szczególności tematy związane z używaniem kwasów z obowiązkowymi filtrami. Mniej więcej pojełam technikę co kiedy jak używać. Ale mam kilka wątpliwości. Sama mam 25 lat, cerę mieszaną (zaskórniki na nosie i brodzie oraz lekko rozszerzone pory na policzkach) z tendencją w kierunku wysuszonej (wolę uzywać do oczyszczania twarzy żeli i wody) zauważam wysuszenie i schodzącą skórkę. Mam pytanie czy metoda kwasów może być stosowana w przypadku każdej skóry? Czy są jakieś konkretne przeciwskazania? I czy ta metoda nie jest zbyt radykalna np. w przypadku mojej cery czy może lepiej zastosować coś łagodniejszego? Będę wdzięczna za każdą wskazówkę, jak również za podanie ewentualnego linku, który odpowiadałby na moje pytania, gdyż moze akurat go przeoczyłam. Pozdrawiam
megdo25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 10:46   #2
Weronisia
Zakorzenienie

Dot.: początkujaca:)

Kwasów może używać każdy kto ma taką potrzebę. Wyjątkiem jest cera naczynkowa - wtedy nie wolno używać kwasów AHA.

Skoro jesteś początkująca, to zawsze na początek radzimy zaczynać od LRP Effaklar K - to kwas BHA, który pomaga oczyścić i domknąć pory, oraz leczyć niedoskonałości cery. Można go używać rano i wieczorem, ale my zawsze radzimy używać kwasów tylko na noc.

Na dzień wysoki filtr.

Pod filtr możesz dać coś z wit. C np. LRP ACTIVE C lub samorobne serum z wit. C (jest oddzielny wątek).

Możesz też robić sobie tonik z octu jabłkowego z cytrynami, który bardzo oczyszcza cerę, wysusza niespodzianki, ale nie przesusza cery.

Pamiętaj rano:
wit. C, na to wysokie filtry

Wieczorem :
Effaclar K
Weronisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 11:13   #3
megdo25
Przyczajenie

Bardzo dziękuję za odpowiedź Dzieki niej jest bliżej zdecydowania się na takie zadbanie o swoją cerę: ))
Stary 2006-11-03, 12:25   #4
megdo25
Przyczajenie

Chciałam jeszcze dodać jedno pytanie? Ponieważ preferuję żele zmywane wodą czy dobry i wskazany LPR żel micelarny? Czy po takim umyciu powinnam użyć wody termalnej, potem effacklar k i czy po nim powinnam czegoś uzyć? Ten "kwas" powinnam uzywać nie codziennie ale co wieczór,na zmianę z jakimś dobrym nawilzaczem?
Stary 2006-11-03, 12:35   #5
Mallutka
Zadomowienie

jesli preferujesz zele do mycia twarzy to poszukaj jakiegos bez SLS ja np uzywam (za rada wielu wizazanek) Lirene i bardzo go sobie chwale
Ma tez zasadniczy plus w stosunku do LRP- cene Ale to juz oczywiscie kwesta gustu i przyzwyczajen.

Effaclaru mozesz na poczatku uzywac na zmiane z nawilzaczem, a jak juz sie przyzwyczaisz (tzn. twoja cera sie przyzwyczai) to mozesz stosowac 5 dni w tygodniu a w weekend np nawilzac. Mozesz tez z czasem zastosowac kombinacje BHA i retinolu.
Oj, nie wiem czy ci pomoglam

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2006-11-03 o 13:07 Powód: dubelek
Mallutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 13:06   #6
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez megdo25 Pokaż wiadomość
Chciałam jeszcze dodać jedno pytanie? Ponieważ preferuję żele zmywane wodą czy dobry i wskazany LPR żel micelarny? Czy po takim umyciu powinnam użyć wody termalnej, potem effacklar k i czy po nim powinnam czegoś uzyć? Ten "kwas" powinnam uzywać nie codziennie ale co wieczór,na zmianę z jakimś dobrym nawilzaczem?
Tak,zel micelarny Rosaliac jest dobrym wybvorem - jak rowniez płyn micelarny Effaclar.

po umyciu takim zelem/płynem jak najbardziej mozesz spryskac twarz termalna, osuszyc i nałożyc Effaclar K.

Na poczatku zalecamy stosowanie kwasu na zmiane z czyms nawilzajacym, stopniowo zwiekszajac czestotlwosc stosowania kwasu. Ale i tak dobrze jest miec 2-3 dni w tyg na porzadne nawilzenie cery.

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
jesli preferujesz zele do mycia twarzy to poszukaj jakiegos bez SLS ja np uzywam (za rada wielu wizazanek) Lirene i bardzo go sobie chwale
Ma tez zasadniczy plus w stosunku do LRP- cene Ale to juz oczywiscie kwesta gustu i przyzwyczajen.
To prawda, jednak zel micelarny LRP - rosaliac jest kosmicznie wydajny i - przynajmniej ja - nie uzywam juz zadnych specjalistycznych preparatow do demakijazu, zmywa tusz, filtry, bronzery, roze i jest to jedyny zel, ktory nie szczypie mnie przy zluszczaniu retinoidami.

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
Effaclaru mozesz na poczatku uzywac na zmiane z nawilzaczem, a jak juz sie przyzwyczaisz (tzn. twoja cera sie przyzwyczai) to mozesz stosowac 5 dni w tygodniu a w weekend np nawilzac. Mozesz tez z czasem zastosowac kombinacje BHA i retinolu.
Oj, nie wiem czy ci pomoglam
Pomogłaś i to duzo - to dobry sposób na kwasy
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 13:57   #7
megdo25
Przyczajenie

Chciałabym podziękować za wszystkie sugestie. Troszke bałam się zadać jakieś pytanie aby nie wywołac fali gniewu, że gdzieś juz o tym jest )) Chciałabym jeszcze spytać się o tą kombinację BHA i retinolu? To sa juz gotowe kremy z wit C? jesli tak to może polecicie cos z własnego doświadczenia.Moze też dobry nawilżacz.Przymierzałam sie do kremu z firmy dermedic.
Stary 2006-11-03, 14:55   #8
Weronisia
Zakorzenienie

Cytat:
Chciałabym jeszcze spytać się o tą kombinację BHA i retinolu? To sa juz gotowe kremy z wit C?
Nie bardzo rozumiem. Kremy z wit. C są od lat. W LRP Active C jest 5% wit.C.

Ja Effaklaru K używałam od razu codziennie i to 2 razy dziennie nic mi się na twarzy dziwnego nie porobiło, wręcz przeciwnie, byłam super zadowolona. Potem wprowadziłam kilka innych kremów więc Effaklar był rzadziej.

Jeśli chcesz później włączyć krem z retinolem, to będziesz ich używać na zmianę. Czyli 1 wieczora Effaklar K, 2 wieczora retinol, trzeciego znowu Effaclar K itd.

Krem z wit. C tylko rano przed filtrami.

Jeśli chcesz używać nawilżaczy to najlepiej tylko apteczne np. Avene HOL, LRP Toleriane, Physiogel itp.

Wtedy masz tak:
1 wieczór Effaclar
2 wieczór retinol
3 wieczór Effaclar
4 wieczór nawilżacz
5 wieczór retinol
6 wieczór Effaclar
7 wieczór retinol
itd.
Weronisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 16:06   #9
megdo25
Przyczajenie

Dziekuję za zwrócenie uwagi i cenne rady.Poprostu coś mi się ubzdurało, że retinol to witamina C (nie wiem skąd;-))
Stary 2006-11-04, 00:05   #10
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Dziekuję za zwrócenie uwagi i cenne rady.Poprostu coś mi się ubzdurało, że retinol to witamina C (nie wiem skąd;-))
bo retinol to forma witaminy A, właściwie kwas witaminy A. W kosmetykach najczęściej znajdziesz takie formy witaminy A, jak retinyl palmitate (słabo, delikatnie działająca), retinol, acetat retinolu (tzw. pro-retinol), retinaldehyd (najskuteczniejszy). W preparatach na receptę są silniejsze formy, jak tretinoina, izotretinoina lub tazaroten, skuteczne, lecz silnie działające, traktowane raczej jako leki. Wszystko to nazywamy zbiorczo retinoidami.
Witamina C - to kwas askorbinowy i w takiej formie jest najskuteczniejszy, lecz jednocześnie bardzo nietrwały.
Kosmetyki łączące retinoidy z witaminami lub kwasami nie są niestety częste. Osobiście nie znam kosmetyku łączącego retinol i kwasy BHA (czyli kwas salicylowy). Diacneal firmy Avene łączy retinaldehyd z kwasem glikolowym (AHA).
Dla odświeżenia i nawilżenia cery możesz spróbować preparatów z AHA (czyli: kwas glikolowy, mlekowy, migdałowy), dla oczyszczenia porów z zaskórników BHA (tylko kwas salicylowy).
Retinol jest klasycznym "przeciwzmarszczkowce m", lecz może podrażniać. Avene opatentowała retinaldehyd, jest skuteczny i jednocześnie mniej drażniący.
Z witaminą C są gotowe kosmetyki, ale aby naprawdę działały, zawartość witaminy nie powinna być mniejsza niż 5%. Możesz sobie też sama zrobić kosmetyki z witaminą C, kwasami AHA lub BHA (najprostszy to tonik lub maseczka aspirynowa).

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości